RIJNSTREEK Doktersapotheken op platteland verdwijnen voorlopig nog niet Perfecte noodlanding bij Venlo De hervorming van de Goede Week ZATERDAG 3 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Geen nieuwe vestiging In het bericht, dat artsen in den vervolge geen apotheek meer mogen houden, werd de indruk gewekt, dat als het nieuwe wetsontwerp zou wor den aangenomen, patiënten 10 km. of meer moeten gaan lopen of fietsen om een recept weg te brengen. Op dit punt is een ernstig misverstand ontstaan, dat opheldering behoeft. In het wetsontwerp is bij de over gangsbepalingen aangegeven, dat de apotheekhoudende arts, die al ge vestigd was op het moment, waarop de nieuwe wet van kracht wordt, het recht behoudt voor zijn patiënten ge neesmiddelen te bereiden en af te leveren, mits hij deze zelf heeft voorgeschreven. Er is dus geen sprake van, dat een groot deel der genees middelenvoorziening door de apothe kers zal worden overgenomen, zoals van de zijde der artsen werd bericht. Dén der bezwaren van de apothe kers is juist, dat zij, ook bij het nieuwe wetsontwerp, minstens nog een generatie zullen moeten wachten, KATHOLIEKE BOND VAN HANDELSAGENTEN. Dezer dagen is te Utrecht opgericht de Ned. Kath. Bond van Handels agenten, Makelaars en Commision- nairs. De vereniging stelt zich ten doel de belangen van de handelsagen ten, makelaars en commissionnairs op principiële grondslag te behartigen. Het bestuur is voorlopig samenge steld uit de heren N. H. L. van Herk, A. W. M. Petit, B. E. San Giorgi, Ph. B. Middelkoop. Het secretariaat wordt waargenomen door de heer mr. P. J. M. Lübbers en is gevestigd: Jan van Nassaustraat 10, Den Haag. Ecuador verlaten Toch nog te redden? De sleepboot Holland, die de laat ste zeven opvarenden van de „Ecua dor" van de reddingboot „Brandaris" had overgenomen, heeft de schipbreu kelingen gistermiddag op Terschel ling aan land gezet. Kapitein Pers- son van de „Ecuador" was nogal triest: „Veertig jaar gevaren en geen spatje gehad, en nu opeens dit en het is zo'n mooi, sterk schip". Overigens meent de gezagvoerder, dat de „Ecuador" nog niet verloren is: het schip kar» tegen heel wat stootjes en is nog niet gebroken. De slechte weersgesteldheid maakte gisteren verdere acties onmogelijk, maar slepers en lichters worden klaar gehouden om zo spoedig moge lijk verdere hulppogingen te onder nemen. Politie gaf inlichtingen Vrijspraak gevraagd De procureur -generaal bij het ge rechtshof te 's-Gravenhage heeft gis termorgen vrijspraak gerequircerd tegen een 42-jarige voormalige hoofd agent van politie, te 's-Gravenhage. De oud-agent die thans handelsreizi ger is, was tenlaste gelegd, dat hij in strijd met zijn plicht aan de per soneelschef van een broodfabriek in lichtingen had verstrekt over de cri minele en politieke antecedenten van personeel van deze fabriek of solli citanten, waarvoor hij geldsbedragen had aangenomen. De procureur-generaal achtte het bewijs niet geleverd, omdat op het gebied van inlichtingen verstrekken de voorschriften nogal vaag zijn. Het staat helemaal niet vast of het ver strekken van inlichtingen door de politie verboden is. De rechtbank, die de oud-agent tot zes maanden gevangenisstraf veroor- voordat zij zich met kans van slagen vrij kunnen vestigen in tal van be langrijke centra in de provincie, centra die nog steeds als platteland worden betiteld, doch die in vele ge vallen 8000 tot 18.000 inwoners tel len. EXPRESSETREINEN STOPPEN OOK IN DEN BOSCH Met ingang van de nieuwe zomer dienstregeling op 3 juni zullen de expressetreinen AmsterdamMaas tricht v.v. weer in Den Bosch gaan stoppen. Taxateur tekende rapport ongezien De officier van Justitie bij de recht bank te Dordrecht heeft gistermiddag 1.000 boete of zes maanden hechtenis geëist tegen een beëdigd makelaar en taxateur uit Dordrecht. Aan deze taxateur was ten laste gelegd, dat hij een taxatierapport, dat een aantal landbouwwerktuigen betrof, getekend en van zijn stempel voorzien had, zonder dat hij de objecten had gè- zien. Korte tijd daarna gingen de land bouwwerktuigen verloren bij een brand, die de gebouwen van een firma te Greup in de as legde. Te voren had de had firma op basis van het taxatie-rapport een transport- en brandverzekering op de werktuigen afgesloten. Een onderzoek bracht aan het licht, dat de brand opzettelijk was gesticht, maar wie daarvoor aan sprakelijk gesteld moest worden bleef onbekend. De officier van Justitie zeide in zijn requisitoir, dat de ver zekeringsmaatschappij, met wie de verzekering was afgesloten, ernstig gedupeerd had kunnen worden. Aan verdachte verweet hij, dat hij zijn beroep en bagatelle had opgevat en in dit verband sprak de officier zelfs van „misdadig" handelen. Bij zijn eis wilde hij in aanmerking nemen, dat verdachte volkomen te goeder trouw had gehandeld. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. Klacht wegens belediging tegen „De Waarheid" Naar de secretaris van de socialisti sche unie, mr. F. R. Bohtlingk te Oegstgeest ons mededeelt, heeft een aantal leden van dit bestuur bij het openbaar ministerie een klacht we gens belediging ingediend met een verzoek tot strafrechtelijke vervol ging van de redactie van de „Waar heid" en van de C.P.N. functionaris Harry Verhey. De aanleiding tot deze klacht vormt een artikel in de „Waarheid" van 16 februari j.l., volgens hetwelk „de leiding (van de Socialistische unie) uit provocateurs en politiespionnen bestaat" en waarin gesuggereerd wordt, dat bestuurders van de Socia listische Unie „oude contacten en steunpunten zijn van „de Duitse nazi's". De organisatie ter verbetering van de binnenvisserij heeft naar aanlei ding van de afgelopen vorstperiode enige wijzigingen gebracht in de subsidieregeling voor handelpootvis. De termijn voor uitzetting van voorn en brasem is verlengd tot en met 6 april a.s. voor de overige vis soorten, welke onder de regeling val len blijft de termijn ongewijzigd (d.w.z. voor baars en snoekbaars tot en met 17 maart en voor zeelt tot en met 30 juni a.s.). Voorts wordt tot uiterlijk 16 maart a.s. gelegenheid gegeven tot aanvra gen, via de technische opzieners der visserijen, van subsidie voor uitzetting van voorn en brasem, en wel voor de viswateren, waar in de afgelopen vorstperiode in ernstige mate winter- schade aan de visstand is toegebracht. Koeien in stal door stroom gedood Een landbouwer te Panningen heeft drie koeien dood en twee bewuste loos in de koestal aangetroffen. Het bleek, dat de dieren in een stalen beugel waren geplaatst, die onder stroom was komen te staan, toen kortsluiting in de elektrische leiding naar de stal optrad. Kantoor: ALPHEN aan den RIJN Stationsstraat 36, Te/. K 1720-2362 Wij nemen GELDEN A DEPOSITO tegen nader overeen te komen gunstige rente-vergoeding. CREDIETBANK N.V. ALPHEN AAN DEN RIJN Wederom stond gisteren bij de Uitgeverij van N. Samsom n.v. de vlag op de gebouwen De heer W. van Schaik die 24 jaar aan het bedrijf verbonden was, werd gehuldigd. Een jubilaris van nog geen 40 jaar oud, die reeds 25 dienstjaren heeft. De heer W. Samsom dankte de jubilaris voor de reeds bewezen trouw aan het bedrijf. Veel heeft hij zien veranderen; op het ogenblik le ven er ook weer wensen, vooral ten opzichte van het ruimtevraagstuk en daarom is het geheel niet uitge sloten dat de jubilaris, die naar de mens gesproken, nog veel verande ringen zal meemaken. Bij de vele woorden van waardering voegde de directie een waardevol geschenk, dat met het vererend getuigschrift deelde, fundeerde zfjn vonnis ge-1 der Maatschappij voor Nijverheid deeltelijk op het politie ambtenaren reglement, waarin een bepaling voor komt, dat het verboden is inlichtingen te geven. Als de inlichtingendienst echter, aldus gisteren de procureur-generaal gegevens ontvangt, moet hij vaak een contraprestatie leveren, door inlich tingen te verstrekken. Hieruit volgt dat een politie-ambtenaar van deze dienst, die inlichtingen geeft, in ruil en handel aan de heer van Schaik werd ter hand gesteld. Vervolgens werd hem het gouden ereteken N.S. A. voor 25-jarige dienst op gespeld. De heer van Schaik, die als lini eerder vele jaren werkzaam was en de laatste tijd de man van de vouw- machine op de binderij is, is bekend als iemand die op vele dingen raad weet, zowel in het werk als in het privé-leven, die veel zaakjes op knapt en steeds voor anderen klaar voor het krijgen van gegevens, niet staat. Onder zijn medewerkers ge in strijd handelt met zijn plicht. Wat het aannemen van giften be trof, concludeerde de procureur-gene raal eveneens tot vrijspraak. Daar het verstrekken van inlichtingen geen overtreding van de wet was, kunnen de gedane betalingen dus niet wor den gezien als een uitlokking of een aansporing. niet hij een grote populariteit. Dit bleek dan ook overduidelijk uit de hartelijke woorden, die hem werden toegesproken door de heren de Grauw, Helmers en Van Dongen. De laatste bood namens het perso neel aan mevr. van Schaik bloemen aan en stelde het echtpaar een fraai cadeau voor de huiskamer, namens het personeel ter hand. Benarde burgerij In spanning hebben verscheidene inwoners van Venlo gistermiddag om streeks zes uur een straaljager ge volgd, die daar slechts af en toe on der het laaghangende wolkendek zichtbaar was en kennelijk in moei lijkheden verkeerde. Een dicht regen gordijn verminderde het toch reeds geringe zicht nog aanzienlijk. Nadat het toestel ongeveer een kwartier had rondgecirkeld bleek het vliegtuig uit de lucht te zijn: Het had een perfecte noodlanding gemaakt op een stuk bouwland nabij de rijksweg VenloNijmegen, juist buiten Venlo. Het toestel was na een spoor van on geveer 100 meter lengte door de akker getrokken te hebben, tot stil stand gekomen tegen een paar rogge- mijten, op 40 meter afstand van een boerderij. Twee gelukkige vliegers van de Engelse Koninklijke Luchtmacht stap ten zonder enig letsel uit het be- modderde gloster „Meteor"-lesvlieg- tuig. Zij verklaarden dat het vliegtuig brandstof gebrek had gekregen. We gens een defect aan de radio hadden de vliegers geen contact met de gronddienst van naburige vliegvel den kunnen opnemen. Zij hadden zo lang rondgecirkeld tot de brandstof ongeveer verbruikt was, de vleugel tanks afgeworpen, en de „Meteor" behouden aan de grond gezet. De 38-jarige timmerman J. van Dongen is vrijdagmorgen omstreeks 11 uur, tijdens zijn werkzaamheden in een in aanbouw zijnd woonhuis in de Ruisdaelstraat, van een stellage gevallen. Bij de val kwam hy met zijn borst op een leuning van een stoel terecht. Dr. J. H. Pilon consta teerde een paar gebroken ribben en vermoedelijk enkele inwendige kneu-, zingen. Het slachtoffer is per zieken auto naar zijn woning in de Van Boetselaerstraat, Alphen a. d. Rijn, overgebracht. Vermoedelijk is de heer Van Don gen tijdens het aanbrengen van een zacht-board zoldering, bij het zich verplaatsen misgestapt en heeft zijn evenwicht verloren. Klaverjas-tournooi. De stand na de negende ronde van het klaver- jastournooi van de plaatselijke be drijven luidt: 1. koppel 48, A. Ram de Jong 45431 (Van Dijk); 2. koppel 32, GreuningenStigt 45154 (Oost hoek), 3. koppel 4, Piepenbrinkde Jong 44980 (Boot); 5. koppel 3, Zurk Jesse 44159 (Ons genoegen); 6. kop pel 50, v. VeenHouweling 44000 (v.! d. Neut); 7. koppel 11, Koopman Schellingerhout 43943 (Spanbeton); 8. koppel 37, Van EngelenPaling 43823 (Ons genoegen); 9. koppel 36, VerkerkJansen 43022 (Duinker en Verruyt); 10. koppel 17 Rijsdamv. Soest 42978 (v. Dijk); 11. koppel 30, LandmanSluis 42978 (id.). De wed strijden worden geleid door de heer A. de Korte. Geboren: Marinus Johannes Gerar- dus, zn van J. L. van Tol en J. A. van den Hoogen; Gerard, zn van G. Rietveld en M. C. Versluis; Rikje, di van J. Geitenbeek en W. T. Wort- man; Yvonne, dr van J. Oliemans en A. Vernes. Ondertrouwd: A. F. van Dam 26 j. en W. van Buren 21 j.; J. H. Bak ker 25 j. en H. Koopman 21 j.; J. J. van Rhee 45 j. en J. Broer 39 j. Getrouwd: L. M. van Gils 26 j. en A. M. Th. van Frankfoort 22 j.; Gè Vos 25 j. en A. van Bruggen 21 j.; W. Geerlof 20 j. en A. Krap 17 j. Overleden: C. H. Meijboom 82 j., weduwe van C. J. Nieuwenheim; J. BODEGRAVEN MUZIEKVERENIGING OPGERICHT De tweede vergadering om te ko men tot heroprichting van een plaat selijk muziekcorps heeft succes ge had. De voorzitter van het oprich- tingscomité, de heer J. Martens, opende en begroette vooral burge meester J. Croles, die reeds eerder zijn belangstelling toonde voor deze zaak. Hadden zich reeds eerder 20 leden opgegeven, thans lieten zich nog 20 nieuwe leden noteren. De burgemeester, het woord krij gend, dankte allen die hun medewer king wilden verlenen, dankte het op richtingscomité en zegde ook na mens zijn vrouw hulp toe om b.v. door het organiseren van 'n bazar een gezonde basis te leggen. Het nieu we bestuur ziet er als volgt uit: J. Martens (voorzitter), M. v. Leeuwen (secretaris), C. Hoogendoorn (penn.), J. Landman (2e voorz.), C. Spijker (2e penn.) en F. Riechers, commissa ris en de voorlopige leider van de re petities, die gehouden zullen worden bovende stal van hotel van Rossum, op woensdagavond. By de rondvraag werd aangedrongen er een Harmonie van te maken. Dit zal nader bezien worden. Zuster Alfonsa overleden. Reeds enige tijd was zuster Alfonsa, wat men noemt aan 't sukkelen. In en kele dagen is het nu zo gelopen, dat zij in 't begin van de week werd be diend. Gisteren overleed zij zonder eigenlijk ziek te zijn geweest. Reeds 48 jaar was zr. Alfonsa in 't klooster aan de Overtocht. Volgend jaar zou-ze haar gouden kloosterjubileum vieren. Het heeft zo niet mogen zijn. Velen zullen de overledene nog gekend heb ben als degene, die hun leerde typen of pianospelen. Lang geleden gaf zij ook les op de kleuterschool en Ward- lessen op de meisjesschool. A,s. maandag om 9 uur zal de uit vaart plaats hebben in de parochie kerk alhier, waarna de begrafenis volgt op het naast de kerk gelegen Zustergraf. BOSKOOP GEEN RUILVERKAVELING. Door het bestuur van de Verenig de Polder aan de oostzijde van de Gouwe werd een voorlichtingsavond gegeven voor de ingelanden. In de aula van het Proefstation sprak ir. J. A. Fernandus tot een groot aantal in gelanden, waarby tevens aanwezig waren, de Rijkstuinbouwconsulent ir. C. Dorsman, wethouder Taat, ge meentesecretaris Trapman. In een uitvoerig betoog schetste de heer Fernandus 't nu van de ruil verkaveling. Wanneer echter in Bos koop plannen voor een verkaveling zouden worden gemaakt zouden deze de eerste vijftien tot twintig jaar niet verwezenlijkt kunnen worden. Uit de daarna ontstane discussie bleek, dat Boskoop niet geëigend is voor verkaveling, omdat hier kan worden gesproken van een gesloten eenheid. Tegen auto opgelopen. Het 9-ja- rig dochterje van de fam. S. wonen de Nieuwstraat alhier lette bij het verlaten van de school aan de Zijde niet op het verkeer toen zij deze drukke verkeersweg overstak. Het gevolg was, dat zij tegen een met zand geladen vraéhtauto opliep, die juist passeerde. De chauffeur kon het meisje niet meer ontwijken. Met een lichte hersenschudding en enkele ge kneusde ribben werd het onvoor zichtige kind naar haar woning ver voerd. TUSSEN VRACHTAUTO BEKNELD Toen de heer W. gisteravond de be hulpzame hand bood om een gekan telde handwagen, welke geladen was met asbestplaten, weer overeind te zetten raakte hij bekneld tussen de handwagen en een vrachtauto. De chauffeur van deze auto had zijn wa gen op de handrem gezet en ver leende eveneens hulp bij de hand wagen. Op onverklaarbare wijze be gon de auto te rijden met bovenver meld gevolg. De heer W. werd met ernstige kwetsuren naar het zieken huis vervoerd. Geboren: Anne Carel, zn van Chr. Michon en S. van Beek; Adrianus, zn van G. 'A. de Bruijn en M. de Bem- mel. Overleden: M. M. Both, 78 j., we duwe van A. Verweij. GEVONDEN VOORWERPEN. Kasboek; afvoerslang van tank auto; muntbiljet; sjaal; vulpen; bos bind teen; doublé broche; geel geblok te kindersjaal; oorwarmers. Inl. bij de Rijkspolitie. De vernieuwing van de Goede Week en de Paasviering staat op het ogenblik volop in de aandacht van zielzorgers en gelovigen. Een zeer belangrijk hulpmiddel tot beter be grip voor het doel dezer vernieuwing en voor de wijze waarop zij zal ge beuren, lijkt ons de zojuist versche ren uitgave „Goede WeekPasen" van de „Voor God"-actie (Postbus 2, Heemstede). De uitgave geschiedde in de vorm van een rijk geïllustreerd blad met eenvoudige duidelijke tekst, geheel aangepast aan de moderne eisen van de publiciteit. Evenals over de persoon, het leven en de leer van Christus, kortgeleden als eerste num mer in de nieuwe Hoeksteen-reeks der „Voor God"-actie verschenen, lykt ook dit tweede blad ons uiter mate geschikt voor massale versprei ding onder gelovigen en zoekenden. De prijs van slechts vijf en twintig cent kan deze massale verspreiding niet in de weg staan. Dit voor Neder land nieuwe soort uitgaven moge voortgang vinden. Er zijn nog tal van onderwerpen die op deze pak kende wijze behandeld kunnen wor den. HET MEISJE VAN NU! EN GEVONDEN! Libelle van 10 maart brengt de complete (Nederlandse) UITSLAG VAN DE WERELD-COMPETITIE VOOR JONGE MEISJES, een unieke prijskamp waaraan 21 landen deelnamen. Het jury-rapport tekent een waarheidsgetrouw en boeiend portret van het Nederlandse meisje anno 1956! Iq betzelfde nummer: „Nog slanker nèg ranker - nog dun ner!", een Parijse brief over de nieuwste MODE, met vele foto's van de laatste creaties. Uit de verdere inhoud: „Een koninklijke coupeuse". Prinses Birgitta van Zweden maakt zelf haar kleren.' En natuurlijk nog heel v-eel méér in LIBELLE - Nassauplein 7 - Haarlem Advertentie. DE KAAG DRIE DRENKELINGEN GERED. Gistermiddag om ongeveer half drie is de landbouwer Kees de Haas uit de Zevenhuizen, toen hij zich over het ijs naar het Kaag-eiland wil de begeven, ter hoogte van het „spij- kérboor" door het ijs gezakt. Hij werd vergezeld door zijn twee zoons, die het voorbeeld van vader volgde en eveneens in 't water terecht kwamen. De twee broers wisten elkaar te redden en zagen kans op het ijs te klauteren. De vader wist zich met behulp van een stok op het ijs, boven water te houden. Op het hulpgeroep kwam een derde zoon, die aan het eiland „de Kok" een slop wilde hak-i ken voor verbinding met de vaste wal aansnellen. Geassisteerd door de op perwachtmeester F. van Swaay, wist hij de man, die 20 minuten in het ijs koude water had gelegen van de ver drinkingsdood te redden. Hij is in de Kaag van droge kleren voorzien en van den Aardweg 90 j., weduwe van er zijn de nodige maatregelen geno C. Kragtwijk; Arie Ram 88 j.; Albert Kamping 39 j.; Krijntje de Heij 8 j. ALKEMADE De zondagsdienst wordt waarge nomen door de doktoren Van der Bijl en Van der Werf. ftien om nadelige gevolgen van dit ongewenste bad te voorkomen. De drenkelingen zijn later op de middag per auto naar huis teruggebracht. Stille Omgang De Stille Omgang houdt op zaterdag 10 maart haar nachtelijke Omgang. Men houdt om half twaalf 's nachts een kort lof met reisgebed. Om twaalf uur vertrekt men per autobus naar Amsterdam, waar men om kwart over één aansluit in de Stille Omgang. De H. Mis wordt gele zen in de kapel „Ons Lieve Heer op Solder". Men gelieve zich zo spoedig moge lijk als deelnemer op te geven in ver band met reisgelegenheid. Kaarten zijn verkrijgbaar zondag a.s. na de H. Missen. Jaarvergadering K.V.P. Op dins dagavond a.s. te 8 uur zal de afdeling Kaag der K.V.P. haar jaarvergade ring houden in café „Tante Kee". Op deze avond zal door de ge meente-secretaris, de heer W. A. van Harteveld, e_en inleiding worden ge houden over het onlangs uitgebracht sociaal'economisch rapport van Al kemade. KOUDEKERK KWESTIE OP CHR. KLEUTER. SCHOOL NOG NIET OPGELOST. In grote getalen waren de leden van de Chr. Kleuterschool naar het verenigingsgebouw gekomen, om een vergadering, waarin het bestuur opheldering zou geven omtrent zijn houding inzake het ontslag aan mej. Oppelaar, helpster aan die school bij te wonen. .Nadat de voorzitter, de heer J. E. Goedhart, de vergadering had ge opend, las hij een uitvoerige be- stuursverklaring voor, waarin de 'houding van het bestuur duidelijk werd uiteengezet. Hierop was er gelegenheid voor aanwezigen, om het bestuur vragen te stellen en van gedachten te wisselen, waarvan men ruim schoots gebruik maakte. Na zeer lang heen en weer ge praat te hebben, kwam men, op voorstel van het bestuur.overeen dat men het beste een commissie kon benoemen, om de zaak nader te on derzoeken. De opdracht van deze commissie luidt zo, dat zij binnen zeer korte tijd haar bevindingen kenbaar moet maken. Zij zal be staan uit zes leden: drie van het be stuur en drie van de oppositie. Raadsagenda De raad zal a.s. maandagavond om 8 uur bijeen ko men. De voornaamste agendapunten zijn: voorstel tot aankoop grond van P. G. J. Smit voor aanleg sportter rein; crediet en enkele subsidie aan vragen voor de aanleg van een voetbalterrein. Voor geneeskundige hulp ge durende het weekeinde wende men zich tot dr. Veenendaal te Alphen aan den Rijn, tel. 2072. LEIBERDflRP De zondagsdienst wordt waarge nomen door dokter H. Bakema, Aca cialaan 58, tel. 24828. NIEUWVEEN Biljarten. Gisterenavond werden de wedstrijden om het persoonlijk bil- jartkampioenschap van de biljart vereniging „Dito" voortgezet. De uit. slagen waren als volgt: Afdeling A: P. van RoonA. J. van Trigt 02. Af deling B: J. v. d. BergA. A. M. Schoorl 02; A. StraathofJ. Gie- ling 02, G. J. v. d. BergH. Leli- veld 02. De standen zijn thans Afdeling A: 1. A. J. van Trigt 1723, Th. Note- boom 1622, 3. J. Pietersen 1618, 4. L. Kesting 1617, 5. P. van Roon 1714, 6. J. v. Eyk 1410. Afdeling B: 1. A. Straathof 17—20, 2. J. Gieling 17—16, 3. A. A. M. Schoor! 17—16, 4. J. v. d. Berg 17—13, 5. G. J. v. d. Berg 17—12, 6. H. A. Leliveld 17—11. 0UD-ADE AANVRAAG KLEUTERSCHOOL. De mogelijkheid bestaat, dat er in Oud-Ade eerder kleuteronderwijs ge geven zou kunnen worden dan oor spronkelijk verondersteld was. Daar voor zoii een lijst samengesteld moe ten worden van kinderen geboren tussen 1 maart 1951 en 1 september 1952. Zondag na de H. Missen wor den de betrokken vaders in de school verwacht om namen en data te ver gelijken met het trouwboekje en de lijst te tekenen. A0EL0FAREKDSVEEN MATTHEUS PASSION VERKREEG AANDACHTIG GEHOOR. Door de gemengde zangvereniging „Vox Laeta" was een muziekavond georganiseerd in de Pancratiuszaal, waarbij dr. Muskens met pick up en versterker een uitvoering van de Mat- theus Passion ten gehore bracht. De opnamen betroffen de uitvoering van het eerste deel der Mattheus Passion door het concertgebouworkest in 1939 o.l.v. Willem Mengelberg met solisti sche medewerking van o.a. Jo Vin cent, Louis van Tulder en Herman Schei. Dr. Muskens gaf hierbij een toelichting. Dr. Muskens deed tevens toezegging op donderdag 22 maart a.s. het tweede gedeelte ten gehore te willen brengen. Niettegenstaande de zeer slechte weersomstandigheden was er een vrij behoorlijke belang stelling. TER AAR Geboren: Laurentia M. G., dr van L. J. Kempers en J. M. J. Hoogeveen Clara P. E., dr van H. M. Lek en P. Verlaan; Joannes J., zn van J. B. Bosland en A- P. Stijnman; Wilhel mus G. A., zn van W. H. Heemskerk en C. G. H. v. d. Steegt; Cornelis P., zn van C. P. v. Veen en J. H. Heijns; Helena Th. A., dr van L. W. v. Tol en J. Kerkhof. Gehuwd: J. A. Blom 28 j. en W. A. J. Wildeburg 24 j.; J. Th. Verhoef 24 j. en A. M. Th. Versluis 23 j. Overleden: M. Th. Versluis 80 j., e van A. L. de Vetten. ZOETER^EER OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: grijze pet; paar houten noren (schaatsen met riemen); grijze wollen sjaal: zadeldekje; grijs kin derwantjes; grijze want; grijs blauw gebreide shawl; blauw kinderwantje: zwart konijn; paar witte wantjes; jute zak met oud papier; damesrijwiel; 18 in coupures; grijze muts. Verloren: rood wantje; blauwe por- temonnaie; herenpolshorloge merk Centra; rechter glacé herenhand- schoen; rode portemonnaie inh. 0.30 en plaatjes; glaclde gouden armband; rode want; tas; portemonnaie inh. foto en radiozegel; damesrijwiel; blauwe wantje; paardedeken bruin gestreept; mouwtje van kinderjurkje; aangekle de pop. De medische dienst wordt mor gen waargenomen door dokter J. H. B. de Bruyn, Dorpsstraat 1, telefoon 59 en voor de beide Kruisverenigin gen door zr. U. Jonker, Dorpsstraat 69, telefoon 230. Marktberichten LEEUWARDEN, 3 maart. Kaas. Goude volvet f 2.10—2.13, Edammer 40 plus 1.901.92, broodkaas 40 pl. 1.931.95. Stemming kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN 2 maart. Groente. Waspeen A 2146, idem B 3652, gele kool 2627, rode kcol 1215, spruiten 4549, selderie 15—17.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8