„De stille glans der Gouden Eeuw" weer spiegeld in voorwerpen en schilderijen DUINSTREEK Speciaal voor de jeugd Johannes Passion te Hillegom ZATERDAG 3 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Didaktische tentoonstelling in Lakenhal IN HET STEDELIJK museum De Lakenhal werd hedenmiddag een tentoonstelling geopend, die speciaal voor de jeugd bedoeld is. In twee zalen heeft men een aantal schilde rijen opgehangen, die met elkaar in staat zijn de titel van de expositie „De stille glans der gouden eeuw" op prachtige wijze te illustreren. Daar naast zijn enkele voorwerpen ten toongesteld, die de toeschouwer op VIADUCT. Het viaduct naar de Pesthuislaan is nog niet klaar, maar de bewoners van huizen in de buurt van het Le germuseum maken er toch wel ge bruik van. Hetzelfde geldt voor de bezoekers van het Legermuseum. Aan de talrijke voetstappen in het zand en de sporen van aan de hand meegesleepte fietsen kan men dit zien. We begrijpen niet, waarom de ge meente in afwachting van het in ge bruik stellen van een viaduct niet een tijdelijk voorziening aanbrengt, die 't passeren van deze tunnel niet tot een riskante expeditie maakt. Men zou kunnen volstaan met het leggen van wat brede planken. Met een variant op een bekend spreek woord: „beter een halve doorgang dan een lege tunnel". De doorgang, die over de funda mentele kinderhoofdjes in de tunnel voert, is bijna onbruikbaar. Licht-verbalen. De Leidse politie heeft gisteravond haar licht in het-Leidse verkeer weer. eens opgestoken. 76 Weggebruikers werden bekeurd voor de ondeugdelijke verlichting. Slagzij. Terwijl de bewoners van een woon boot aan de Haagweg afwezig waren, is hedennacht de gesprongen water leiding in het schip ontdooid, waar door het leidingwater vrij toegang kreeg tot het schip. Toen de bewoon, ster hedenmorgen naar de boot terug keerde, vond zij cet vaartuig met zware slagzij in kende toestand. Zij alarmeerde onmiddellijk de Léid- se brandweer, die met een straal op de watervoorraad in het ruim de boot weldra uit zijn benarde positie ver lost had. Zondagmiddag 3 uur repeteren in het Leonardus-parochiehuis voor de operette „Eén dag Khalief", alle me dewerkenden. SPIEKER. de schilderijen terug kan vinden. Zo als men uit de titel van de tentoon stelling kan opmaken, heeft men zich beperkt tot het stilleven: dat stille spiegelbeeld van de nuttigheden en vooral de ijdelheden van het dagelijk se leven. Enkele glazen, broden en vruchten geven dikwijls een zuiverder beeld van een periode dan woeste land schappen en geflatteerde portretten. De Nederlandse schilders uit de Gouden Eeuw wisten het licht van hun tijd te vangen in een sierlijk wijnglas en een glanzende bokaal. Op deze tentoonstelling kan t lbijgen van I M—i men een prachtig overzicht de ontwikkeling van het stilleven. De vroeg-zeventiende eeuwse schil ders plaatsten de voorwerpen, die hen of hun opdrachtgevers interesseerden keurig op een rij op een tafel zonder perspectief. Het vreemde in deze schilderijen is dat de meesters, zo be kwaam in het schilderen van potten er. pannen, allerlei kunstgrepen moesten toepassen om het geheel diepte te verlenen. Geen raad wetend met het perspectief van de tafel liet men de voorwerpen een eind over de tafelrand steken; maar zelfs de slag- schaduws bleken onmachtig een waar beeld op te roepen. zich niet tevreden met het weer geven van de voorwerpen. Zij ontdek ten, dat de compositorische wetten der schilderkunst ook in het stilleven te verwerken waren. Er ontstonden feestelijk opgesierde tafels, die spie gels werden van de welstand der Gouden Eeeuw. Opvallend is het verschil in opvat ting tussen Zuid-Nederlandse schil der als Mignon en noordelijken als Kaïn en Van Beijeren. De zuidelijke levensdurf uitte zich in zeer fraai opgemaakte schotels, waarin alles erop gericht was de zonnigheid van het leven te weerspiegelen. De noor delijke schilders waren minder uit bundig en mixten tussen levenslus tige symbolen enkele herinneringen aan" de vergankelijkheid van net leven. DE SYMBOLIEK VAN het stil leven gemakkelijk te verstaan voor. de' zeventiende eeuwse mens laat zich tegenwoordig slecht uitleg gen en doet de moderne toeschouwer slechts letten op ziuiver picturale verdiensten van het schilderij. Een bestudering van de schilde rijen leert ook iets over de prijzen die toen genuttigd werden. Hij ziet een ontbijtje, waarin zonder enige aarzeling zaken als pekelharing kreeft en fruit zijn opgenomen. De rangschikking op de schilderijen werd echter door de kunstenaar en niet door de huisvrouw verzorgd. Dat zij meesters waren in het weergeven van sier- en gebruiks voorwerpen kan men zien aan het vergelijkingsmateriaal, dat in ruime mate op tentoonstelling aanwezig is. Onaanzienlijke potten en vasen krijgen door plaatsing en vormge ving een glans, die de titel van de tentoonstelling onderstreept. De tentoonstelling is georgani seerd door de pedagogische afdeling van het bureau van de Rijksinspec- ONDER AUSPICIëN VAN de Stich ting Passionfonds heeft de Chris telijke Oratorium vereniging Asaf on der leiding van Cor Kool gisteravond een verdienstelijke vertolking van de Johannes Passion gegeven in de grote zaal van Treslong. Bach schreef zijn Passionen met liturgisch doel, en deze naar het Evangelie van Johannes (met twee inlassingen uit Mattheus) bestemde hij voor de Goede Vrijdag. De meester schreef: 4 stemmig vocaal koor, strijkers, fluiten, hoboën, fagot, en orgel voor de harmonische omder- gTond. Dit was Bach's eerste grote kerkmuziekwerk. Eigenlijk schreef hij in z'n instrumentatie voor de bei de Christus-tafrelen, geseling en krui siging, nog enkele bijzondere instru menten voor om het beeld te accen tueren en een wonderlijk mystieke kleur op te wekken. Het Evangelie verhaal met alle reciterende perso nen ook Christus wordt door continuo begeleid, in casu door voor treffelijk bespeeld orgel door Richard Heidema. Het koor is in ledental (voor dit werk) niet te overtollig in omvang, zodat de klankverhouding van zangers en instrumentalisten principieel juist is, om een lichte en doorzichtige zangstijl te beoefenen; zoals Bach-praktijk vereist. Cor Kool heeft in de accoustisch moeilijke zaal een interpretatie ven die hem en zijn toegewijd koor tot eer strekt door helderheid in stemvoering, en slagvaardig zingen. Wat de Turbae koren betreft bedient de componist zich meermalen van de phrygische toonsoort, om de eigen zinnige rauwe stemming, de niet malse stem van het fanatieke volk te schetsen. Wat een fel dramatisch en visionaire sfeer schept; overeenstem mend met het woord van Sint Johan nes. Wij geloven niet, dat er ook maar één foutje is voorgekomen bij het over 't geheel beschaafd zingend koor, De choralen hadden een bewogen ver. tolking, volgend uit de gevoelens in de tekst neergelegd, wat een tegen stelling bood, die zeer acceptabel was. Het aanvangskoor „Herr unzer Herr. soher" denken wij ons meer ge spierd. Overigens: de vele kernach tige en gecompliceerde rhythmen, de moeilijke kleine stukjes contrapunt, die zo sterk schilderend zijn, waren heel duidelijk, ondanks de moeilijk te bezingen zaal. De stemmen groepen, ook de lagere, waren goed te volgen. tenor Frans Muller zich bevre digend gekweten van zijn zware taak als Evangelist. Aanvankelijk was hij niet bijzonder gedisponeerd, maar na de pauze was alles veel beter. Hij wake voor te veel lyriek, 't Is recita tivo secco. Kees Deenik heeft een sympathieke baryton, maar de uit beelding van de belaagde Christus denken wij ons meer indrukwekkend in de klassieke stijl. Caroline van Dorp-van Heijningen, sopraan een debutante als Passionzangeres zong met veel begrip voor de Bachstijl eenvoud en doorleving haar beide aria's, waarvan de eerste het mooi ste was. Naast haar stond de alt: Nina Wind, eveneens in 't bezit van een mooie stem, eveneens eenvoudig en met haar beide aria's goed pas send in 't geheel. Verder nog de te nor Joh. Kramer, in 't bezit van een juweel van een stem, die evenwel nog niet geheel vrij zit voor de aria's, en Henk Kroes, die z'n toon nog meer positief kan plaatsen voor de bas- aria's, met wisselend succes vertolkt. De instrumentaal solisten uit het N. H. Philh. orkest, fluit en hobo- begeleidden mooi en toegewijd, 't Orkest-ensemble was nog al aan de ruwe kant. Nogmaals terugkomende teur voor roerende goederen; een instantie, die, ondanks de wat moeilijk aansprekende naam. met deze expositie prachtig opvoedend werk doet. Agenda Leiden ZATERDAG K. en O. Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. Stadsgehoorzaal 6 uur nam. TIG Toneelavond. Wij zijn maar eenmaal jong. Schouwburg. 8 uur nam. Opening tentoonstelling „Stille glans der gouden eeuw". Lakenhal. 8 uur nam. R.K. Instuif. Lezing en debat: „Wat verwacht u van de priester? Leonar- dushuis. 8 uur nam. DINSDAG Huldiging dokter H. Kortmann. Gulden Vlies. 3 uur nam. huldiging; 4 uur receptie. Lezing dr. P. J. R. Modderman over bandceramiek in Nederland. Rijks museum voor Oudheden. 8 uur nam. Pianoduo Gold en Fozdale. Jeugd- concert: 2.30 nam. Concert Mij voor toonkunst: 8 uur nam. Stadsgehoor zaal. K. en O.-Filmstudiekring „The four horsemen of the Apocalypse". 9.15 uur nam. Casino-theater. WOENSDAG Viro. Unesco-avond. Prytaneum 8 uur nam. Vlieseline-show. Stadszaal 8 uur nam. A.v.Nj.0. Lezingavond Officiers mess Doelenkazerne. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. 7 uur- nam. St. Petruskerk. DONDERDAG Veron. Bijeenkomst. 8 uur nam. Zaal Rehoboth. - -tót hij op 7 april 1932 werd benoemd tot burgemeester van Katwijk als opvolger van mr. dr. J. Schokking. Op 21 april d.a.v. werd hij gein- stalleerd. Er is sinds burgemeester Woldringh v.d. Hoop als hoofd van deze gemeente optrad het een en ander veranderd in de gemeente. Bij zyn komst was het aantal inwoners 16.300, thans ruim 26.000. Het aan tal woningen is met enkele honder den toegenomen, het politiekorps is zeer uitgebreid, het aantal raadsle den is vergroot, dit alles brengt uitbreiding op alle gebied te weeg, daarbij gevoegd de dikwijls moei lijke tijdsomstandigheden, heeft de burgemeester lang geen rustig tijd perk hier meegemaakt. Hij was een ernstig ijveraar voor de zeehaven. Ir» Katwijk aan Zee wordt de zondagsdienst waargenomen door dokter Borleffs, Voorstraat 85 BIOSCOPEN. ino: „Brood, liefde en fantasie", 14 jaar. o: „De witte non", volwas senen. :or: „Mambo", volwassenen. 14 jaar. „Aasgieren van Texas", 14 jaar. Trianon: „Jacht op hét groen vuur''. Zondagsdienst der Huisartsen. A.s. zondag 4 maart 1956 zal de dienst worden waargenomen door de dok toren: Jansen, Langezaal, Nieuw- zwaag, Pieterse, Pleiter. Dienst der apotheken. De avond nacht- en zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van zaterdag 3 maart 13.00 uur tot zaterdag 10 maart 8.00 uur waargenomen door: de Aoo- theek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider-Aootheek, Lam- menschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Te lefoon 26274. KATWIJK AAN DEN RIJN De zondagdienst wordt voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. M. Hue- ting en E. E. van der Laan te Rijns- j burg. voor KatwijkValkenburg en Rijnsburg waargenomen door. dr. E. E. van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2310. LEIDSCHENDAM Ouderdomsvoorziening in districts K.A.B. De afdelingen Zoetermeer Blijswijk Nootdorp Pijn- acker Berkel Roodenrijs Bergsenhoek en Leidscliendam heb ben gisteravond in de grote zaal van het patronaat een kadervergadering gehouden. Alvorens de heer J. de Leeuw uit Pijnacker het gebruike lijke welkomstwoord sprak speelde de Leidschendamse harmonie Cecilia enige vrolijke marsen, waar door al dadelijk een opgewekte stemming ontstond. Ook het dames koortje van de Leidschendamse K.A.V. zorgde voor enige mooie zangnummers. JIct belangrijkste van de avond wac een uiteenzetting over de ko mende ouderdomsvoorziening, waar over de districtbestuurder, de heer L. A. Web er een causerie hield. Eerst gaf de spreker een historisch overzicht over het ontstaan van het vraagstuk oudedagvoorziening. Toen de sociale raad druk studie maakte kwam mr Romme met een wets voorstel om in afwachting van totstandkoming van de wettelijke ouderdomsvoorziening een nood maatregel in te voeren. Dit voorstel werd door het departement voor sociale zaken wetsklaar gemaakt. Spr. prentte zijn gehoor in dat alle gepraat, dat de noodwet Drees door de Partij van de Arbeid is ingediend, volslagen bezijden de waarheid is, Zo ook zal het gaan met de te ver wachten wet voor de ouderdoms voorziening. De katholieke staats lieden behoeven geen enkele schroom te hebben voor de bewe ring, dat de komende wet in zeer belangrijke mate op aandringen van de katholieken tot stand zal komen ook al zal de nieuwe wet als de wet Suurhof te boek worden gesteld. Nadat gepauzeerd was gaf de heer Weber uitleg van de bepalingen, welke in het voorgestelde wetsont werp zijn opgenomen. Geboren: Adrianus J. zn van P. C. van der Salm en C. M. T. Luk. Ondertrouwd: P. C. J. van der Ham en J. P. V. A. van Heiningen. Overleden: M. C. van Huisstede, 8 mnd. A. M. van Wees 80 jr, echtgen van L. van der Zalm. op de prestatie van het koor, roemen wij de klank en het goed volgehouden tempo, het reageren op alles wat de dirigent voor ogen stond en op zo respectabele wijze tot uiting te bren gen en ook bracht n.l. Se diepe waar heden van het Christendom te belij den in de vorm van opperst schoon, in hoogste eenvoud en voor iedereen verstaanbaar. Moge een andermaal het werk zonder coupure worden uit gevoerd. De avond werd geopend en ook besloten met een kort gebed. J. K. AANBESTEDING R.K. PASTORIE Onder architect J. J. M. Stevens te Haarlem, had in hotel Flora alhier de aanbesteding plaats van de bouw van een pastorie in de St. Martinus- parochie alhier. De inschrijvingen waren als volgt: De Groot en Kalkers 137.200.—; E. Schuit en Zonen 134.000.Veen- man en Vink 129.148.en Nijman en Vink 129.000.Alle inschrij vers wonende in de St. Martinus pa rochie. De begroting was 130.000. Gratificatie voor gemeente werklie den Mede naar aanleiding van een verzoek van de Kath. Bond van Over heidspersoneel werd door b. en w. be sloten aan werklieden, die tijdens de barre koude in februari j.l. buiten ge werkt hebben een gratificatie uit te keren van 10. KATWIJK BURGEMEESTER WOLDRINGH VAN DER HOOP We vermeldden reeds het voor tijdig heengaan om gezondheidsre denen van de burgemeester. De ambtsperiode eindigde eigenlijk pas op 17 april a.s. De burgemeester Woldringh v.d. Hoop werd geboren te Groningen op 19 April 1891 en bezocht het gymnasium te Zutfen. In 1911 werd hij ingeschreven als stu dent aan de Rijksuniversiteit te Lei den en promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen in 1919. Na het beëindigen van zijn studie maakte hij een reis om de wereld, om daarna als volantair te wérken op het gemeentehuis te Voorschoten. Burgemeester Woldringh van der Hoop woonde toen te Noordwijk en werd aldaar in 1923 gekozen tot lid van de gemeenteraad door de: Ghr. Hist. Unie. Op 9 Nov. 1923 werd hij benoemd tot burgemeester' van Westkapelle in Zeeland, waar 'hij negen jaar de gemeente bestuurde LISSE Geboren: Jacoba Catharina, dr van W. A. van der Ploeg en J. M. Pel grim; Josephina Cornelia Maria, dr va nH. v. d. Voort en J. A. Beijk. Overleden: Th. de Vos, echtgenoot j van M. M. Mijer 82 j.; D. Koorenhof weduwe van N. Beumer 79 j.; Her- manus Eustatius Bulder 85 j. OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: huissleutel; blauw ge ruit sjaaltje; blauwe sjaal; grijze wollen sjaal; zak met tarwebloem; diverse wanten; rood-bruine sjaal; bruin lederen kinderportemonriaie; jonge bruine herdershond; lederen jongensmuts met oorkleppen; porte- monnaie, inh. buskaartjes; haarspeld, jes; weekkaart van N.Z.H.-bus; witte kralenketting; portemonnaie m. inh.; kindermutsje, roodgroen, en wit ge streept; bruine herenhoed; 1 passer. Verloren: een bonte sjaal met groen franje; 2 oorbellen; diverse wanten; bobslee; rood geruite tas met inhoud; 1 biggetje autodop; blaijw-witte sjaal; gladde ring; dou blé daonespolshorloge me tbandje; blauw met wit gebreid kindcrsjaaltje; nieuw dekkleed. Dr. A. J. Durnaer van Twinst, Heereweg 295, telefoon 3453. Gemma A. J., dr. v. P. Zuidhoek en E. v. Rossum; Ingrid D., dr. v. J. Cramer en J. Duivenbode. Geertruida dr. v. D. Griffisen en L. v. Beelen: Paulus G. L. M„ z.n v. L. Duindam en M. v. Went; Simon H„ zn. v. A. Wijnnabel en A. v. d. Luijt; Theodo- rus N„ zn. v. W. Peschier en A. Ver- teege; Martje M„ dr. v. M. Stel en G. de Graaf. Ondertrouwd: J. V. Alkemade en P. J. Smit. Getrouwd; J. v. Vliet en N. van P.oon; C. v. Beelen en T. v. d. Niet; W. Bekooy en J. Oooms; Th. Geer- lings en A. Caspers. N00RDWIJKERH0UT SCHOOLJEUGD VERZAMELDE BROOD VOOR DE VOGELS. Op zondag 19 februari j.l. werd bekend, dat in het Langeveld bij het Oosterkanaal van de Amsterdamse Duinwaterleiding een grote groep vogels met de hongerdood werd be dreigd. Maandag daarop werd reeds met de voedering van deze vogels begonnen door enkele jachtopzie ners onder leiding van de jachtop ziener P. Duivenvoorde, waarbij de schooljeugd van de Zilk werd inge schakeld voor het inzamelen van brood. Dit bleek echter niet vol doende te zijn voor het grote aan tal vogels en daarom werd met me dewerking van de burgemeester ook de schooljeugd van het dorp inge schakeld bij de broodinzameling. Toen was er spoedig voldoende brood in voorraad en konden elke dag de vogels royaal gevoederd worden. Na het invallen van de dooi is men tot en met woensdag j.l. doorgegaan met het voeren van brood. Hard voer wordt er tot het einde van deze week uitgestrooid. Dit voer is gedeeltelijk geschonken en gedeeltelijk gekocht, dank zij een gift ad 10,van een onbekende gever of geefster. Dank zij de enthousiaste mede werking van de schooljeugd in het dorp en in de Zilk konden duizenden vogels, die anders zeker de honger dood zouden gestorven zijn, in leven worden gehouden. Bejaardensociëteit Woensdag 7 maart 's middags om half drie zal burgemeester Van der Weijden een bejaardensociëteit openen in het Jeugdhuis aan de Langervelderweg. Deze sociëteit is tot stand gekomen dank zij de samenwerking van het Interparochlëel Sociaal Charitatief Centrum en het comité Ouden van Dagen. Voorlopig zal de sociëteit alleen 's Woensdagsmiddag geopend zijn, daar op andere dagen de zaal van het Jeugdhuis in gebruik is als speellokaal voor de kleuter school. Alle inwoners van Noord wij kerhout zowel dames als heren, van 65 jaar en ouder hebben een uitnodiging ontvangen, om bij de opening van hun sociëteit aanwe zig te zijn. Mocht onverhoopt echter iemand vergeten zijn, dan is deze natuurlijk niet minder welkom dan de anderen. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden: bankbiljet van 10. een paar grijze wollen wanten; een grijs-beige sjaal; een paar bruine gebreide kinderhandsohoenen; een kinderportemonnaie met inhoud, een oude bruine herenportemonnaie met inhoud. Verloren: twee muntbiljetten van f 2.50; twee weekkaarten Noordwy- kerhout—^Leiden; een double dames polshorloge met zwart bandje; een gouden damesring met licht-groene steen. Scheveningen 48.800,—, A. Stuif zand, te Leiden 50.672, van Eerden en Veldman, Den Haag 54.800, West- landse Wegenbouw, Rijswijk 55,000, van 't Wout, Rijswijk 55.000,—. De tweede aanbesteding betrof de reconstructie van de Krimkade. Daar voor waren 13 inschrijvers, te weten: J. Stam, te Voorschoten 45.500,—, N. Overdevest, Zoeterwoude f 46.790, H. de Vries en A. W. v. d. Sohie, Delfgéuw ƒ51.000,—, L. P. v. d. Geer, Leiden ƒ51.300,—, A. van Halern. Hoorn ƒ52.000,—, fa Koster en de Rooy, Waddinxveen f 54.000, fa. Hul- sebos, Bloemendaal 56.600,Broe- ren en Visser, Den Haag 56.000, van Eerden en Veldman, Den Haag ƒ58.000,—, P. v. 't Wout, Rijswijk ƒ58.700,—, Westlandse Wegenbouw, Rijswijk ƒ59.000,—, A. van Tak cn zn„ Den Haag ƒ65.000,N.V. Laak, Den Haag 65.900,—. Tekenschool gaat jubileren In 1876, toen Voorschoten nog lang niet zijn tegenwoordige omvang.had cn de verbindingen met omliggende gemeenten hog zoveel moeilijker waren, werd door enige ingezete nen (notabelen) een tekenschool opgericht. De school, die thans de naam draagt Ambachts-avondteken- school „Voorschoten", bestaat xlus 80 jaar. Dit feit Zal op feestelijke wijze herdacht worden, temeer daar het 75-jarige bestaan vrijwel onopge merkt voorbij is gegaan. Op een de zer dagen ten huize van de voorzit ter drs H. A. Korthals gehouden be stuursvergadering werden deze za ken besproken. Men hoopt het jubi leum in het najaar te vieren, er werd reeds een voorbereidings comité gevormd, bestaande uit enige bestuursleden en de directeur-leraar der school. Enkele oud-leerlingen zullen zich daarbij aansluiten. Het comité heeft o.a. tot taak om contact op te nemen met alle nog in leven zijnde oud-leerlingen. Het getal dergenen die via de school een positie in de maatschappij verwor ven hebben is niet gering! Damnleuws. D.E.S. Dc uitslagen van de woensdagavond gespeelde wedstrijden om het kampioenschap van Voorschoten luiden Eerste klasse: B. v. Bern melenZit man 11; WeggenJ. v. d. Vlekkert 11; StauthamerOostergo 02; Storm—v. d. Meij 02; J. v. Bemme- len—Oudshoorn 02. Tweede klasse: van DelftBuskens 20; v. d. MuntKnol 02; Wester beekvan Delft 11; Th. v. d. Hulst H. v. d. Vlekkert 2—0. NOORDWIJK R.K. bejaardenbond. Bestond er geruime tijd al een z.g. Mathusalem- bijeenkomst, deze week is in het Juvenaat definitief opgericht een afd. van de r.k. Bond voor bejaarden en gepensioneerden „St. Jozef". In het bestuur werden gekozen C. Riet- meijer, voorz.; P. H. Zoutenbier secr.; mevr. C. v. d. Bergv. Kampen pen- ningm. en S. Zwetsloot. De contribu tie is vastgesteld op 40 cent voor echtparen en 25 cent voor alleen staande personen per maand. Deze afd. telt thans 50 leden. Schietvereniging. Deze week werden de wisselmedailles gewonnen door: C .Tissing 47 pnt; le klasse. J. de Groot 42 pnt. 2 de klasse; A. Giezen 40 pnt. 3 de klasse. In de 2de klasse werd de medaille definitief gewonnen door J. de Groot en gaat thans over naar de 1ste klasse. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. J. van Nes. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Geboren: Josephine M. J„ dr. J. v. d. Burg en J. Seheffer; Jasob RIJNSBURG Boerenleenbank Uit het verslag van de kassier der Boerenleenbank, de heer Kralt, bleek weer overduide lijk de vooruitgang, die deze instel ling ook het jaar 1955 maakte. Het ledental steeg tot 550. Het tegoed aan spaargelden bedroeg per 31 dec. 1955 ruim 3.000.000,De rekeningcou- ranthouders hadden te vorderen een bedrag van 1.900.000,De totale omzet over 1955 was de 69 millioen gulden gepasseerd. De reservekas be draagt thans 187.132.—. Alle cijfers vertoonden in vergelijking met 1954 een bijzondere vooruitgang, de spaar gelden zelfs met 25%. SASSENHEIM WARMOND De zondagsdienst wordt waarge nomen door: dr. H. Kwint, Sassen- heim, telef. 7253; dr. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7393. WASSENAAR Modeshow van Huis Fath in „Oud-Wassenaar" Het begint langzamerhand een tra ditie te worden, dat het Huis Fath haar collecties toont in het Kasteel Oud Wassenaar. Na de grote succes sen in 1954 eri 1955 komt immers Ma dame Fath wederom naar Wassenaar met haar voorjaarsmodellen 1956. Op zaterdagmoren 24 maart a.s. ar riveert omstreeks 9.00 uur met de trein uit Parijs het Fath-gezelschap aan het Hollandse Spoor te Den Haag. Madame Genevieve Fath is uitgeno digd het weekend van 24 maart zelf op het kasteel te komen; definitief antwoord wordt een deezr dagen ver wacht. De te tonen collectie bestaat uit 110 modellen tot een gezamenlijke waarde van 250.000,Ze munt uit door haar specifiek vrouwelijk ka rakter; lichte organza geplisstvrde pellerines op- donkere tailleurs, en jabots op wiite mantelpakken zijn toonaangevend. De zeer bijzondere hoeden vragen aandacht. Evenals vorige keren is de ver zorging der kapsels ook nu weer toe vertrouwd aan een 12-tal Neder landse kappers. Als zeer belangrijk kan worden vermeld, dat ook deze shows in het Kasteel Oud Wassenaar gehouden zullen worden ten bate van het Ko- Geboren: Johannes Jacobus, zn van nin,g'" Wühelminafonds Iedere be- D. Zuilhof en C. Moolenaar; Thomas I zoekster kan tegen een kleine bijdra. Petrus Paul Os, zn van Th. P. van Kes-1 P een d,00,rJ h.et Huis Fath beschlK- teren en A. C. Wow«s; Jantje, dr van baar «esteld xlesJe bartum ln ont' J. H. van Iterson en H. Cornelius; i va**gst nemen. Wilhelmina Adriana Maria, dr van A. Naar W,J vernemen zal de aan J. van der Poel en M. A. J. Eist. Ondertrouwd: W. P. Duivenvoorde 30 j. en M. A. Uphoff 21 j. Overleden: J. Maurits, weduwe van L. van der Willik 73 j.; Joannes van Leeuwen 73 j.; M. C. ten Brink we duwe van B. van Vliet 85 j. De zondagsdienst wordt waarge. komst van de collectie en dc mede werkers van het Huis Fath alsook een gedeelte van de show op 't televisie scherm komen op zaterdaagvond 24 maart. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot dc artsen nomen door: dr. H. Kwint, Sassen-1 M- de Haan- Lange Kerkdam 56, iel heim, telef. 7253; dr. A. W. Bots, I Voorhout, telef. 7393. VOORHOUT De zondagsdienst wordt waarge. nomen door: dr. H. Kwint. Sassen- heim, telef. 7253; dr. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7393. VOORSCHOTEN Twee aanbestedingen. Gisteroch tend vond in het gemeentehuis een tweetal aanbestedingen plaats. De eerste betrof de aanleg van de J. P. Coenstraat. Daarvoor waren 17 in schrijvers, te weten: Stikvoort's Bouwbureau te Voorschoten vóór 20.000,—, van Halem, Delft 36.563, J. Stam, Voorschoten f 37.300,Kos ter en de Rooy, Wadinxveen ƒ38.000, H. de Vries en A. W. van Schie, Delf- gauw 39.800,L. P. v. d. Geer, Lei den 42.000,N. Overdevest, Zoe terwoude 42.660,—, G. Hulsebos, Bloemendaal 43.660,H. van Rin gen, Wassenaar 44.500,—, G. H. Schellevis. Heemstede ƒ47.500,—, L. Steenwoude, Den Haag ƒ47.600, Broeren en Visser, Den Haag ƒ247.800 2501 en G. Wielenga, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Van zaterdagavond tot de vol gende week zaterdag heeft apotheek „De Burcht", Johan de Wittstraat 9, tel. 3806 dienst na het normale slui tingsuur, ook 's nachts en 's zondags. Geboren: Arie L„ zn van C. Visser en A. van Hoven; Antonie A„ zn van L. J. Papo en G. P. van der Leij: Cornelis A. L„ zn van C. v. d. Plas en J. van Duijn; Robertus J„ zn van B. Franken en P. M. van Leusden; Renee C„ dr van N. v. d. Bent en C. W. Renee; Frederica G. M„ dr van W. M. C. Nolet en P. M. A. Meeuwis- sen; Anna G. M., dr van L. L. Zand vliet en J. E. Westgeest; Theodora C. G„ dr van P. T. Westgeest en C. W. Koot; Hendricus B. A„ zn van A. A. Verkleij en B. J. M. Baijer; Johannes E., zn van J. Zwetsloot en E. A. v. d. Meer; Hendrika Th„ dr var» C. T. G. Hassing en T. C. van de Boog. Ondertrouwd: G. J. P. Engelbert cn E. J. Soeters; K. G. Westerbeek en H. A. Teunissen; G. J. Brethouwe.4 en J. Kok. Getrouwd: A J. Hendriks en A. C Oosterveer: J. E. Henkes en A. M C. Schrijvers; P. J. P. van Hemert C., zn. v. C. Versteeg en M. Smit; I C. L. de Haan's Aann. en Handelmij., I en A. J. J. Bakker.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3