Gevonden goochelkisten zullen basis vormen voor tovermuseum Zeer zware straffen geëist voor diefstal bouwmateriaal Burgemeester Woldringh van der Hoop gaat Katwijk reeds verlaten Fietsenrek woei over hoge schutting en ramde n tram VRIJDAG 2 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 „Okito" herleeft Wanneer de voortekenen niet be driegen zal Rotterdam binnenkort een goocbelmuscum rijk zijn en de basis voor dit geheimzinnnige museum is gelegd door het terugvin den van ontelbare attributen, welke de carrière van een zeer groot Ne derlands goochelaar tekenen. 68 Jaar geleden begon Theo Bam- bergen op 12-jarige leeftijd zijn goo- ehelcarrière met een voorstelling voor de toen nog zeer jonge prinses Wilhelmina en toen hij enkele jaren daarna door een ongeluk zijn gehoor verloor, maakt hij een geheimzinnig Oosters programma: hij noemde zich „Okito" en veroverde in weinig jaren een wereldnaam. Vlak voor de oorlog week hij uit naar Zuid-Amerika en hij moest 14 kisten vol goochelattributen hier in Nederland onder de hoede van zijn zoon achterlaten. Tijdens de oorlog dreef de nood de zoon tot verkoop van deze kisten, maar enkele maanden geleden ont dekte „De 52 schakels" een „magi sche kring te Rotterdam de ver blijfplaats van de kisten en na ampele onderhandelingen wist men ze weer in handen te krijgen. Deze rijke spiegel van een avon tuurlijke carrière zal nu de basis gaan vormen voor het gooohelmuseum dat hoogstwaarschijnlijk een plaats zal krijgen in het Rotterdamse museum voor land- en volkenkunde. „Okito" leeft nog steeds en vanuit Zuid-Amerika waar hij de 80-jarige leider van een magische revue" is, volgt hij met grote belangstelling de plannen, die zijn Rotterdamse col lega's ten uitvoer willen brengen. Op 16 maart zal een grote uitvoe ring gegeven worden te Rotterdam, waar de gevonden attributen door de collega's gehanteerd zullen wor den; met deze voorstelling hoopt men de financiële basis voor het museum te leggen. De regering heeft de garantieprij zen voor de producenten van tarwe en suiker voor de oogst 1956 vast gesteld op resp. 26,en 52,35 per 100 kg. Bij deze pryzen, die gebaseerd zijn op de garantieprijzen voor de oogst 1955, is rekening gehouden met de op 13 februari j.l. ingegane verhoging van de uurlonen van de landarbeiders Bij de prijs voor de suiker is voorts rekening gehouden met de stijging van de verwerkingskosten van de suikerfabrieken, als gevolg van de hoge brandstofprijzen. Thans een ruime comfortabele wagen v.a. f. 6375.- Q C R.A.I, stand no 10 |J U Koninklijk paar ontvangt von Brentano De Westduitse minister van Buiten landse Zaken von Brentano, die van 7 tot 10 maart een bezoek zal bren gen aan ons land, wordt woensdag 7 maart omstreeks 7 uur 's avonds in Den Haag verwaéht, waar hij zal worden begroet door minister Beyen. Op donderdag 8 maart zal minister von Brentano in de ochtenduren een bezoek brengen aan de minister president ,dr. W. Drees, aan de minis ter van Buitenlandse Zaken en de minister zonder portefeuille. Daarna vertrekt hij naar paleis Soestdijk, waar H.M. de Koning en Z.K.H. de Prins der Nederlanden de minister zullen ontvangen. Later zal de minis ter in Amsterdam het Rijksmuseum bezoeken. Aan het eind van de middag is er een ontvangst door de burgemeester van Amsterdam in diens ambts woning. Op vrjjdag 9 maart zijn er ontvang sten en een receptie in Den Haag. Zaterdag 10 maart is gereserveerd voor een bezoek aan Rotterdam. Minister von Brentano vertrekt 's middags per vliegtuig naar Rome. Politie beschoot bromfietser Een politieagent in Soest heeft gis teravond zijn revolver leeggeschoten op een na een overtreding gevluchte bromfietser. De bij wijze van waar schuwing geloste eerste kogel, vloog door een ruit waarachter een jongen naar buiten stond tc kijken. Rakelings langs zijn hoofd boorde de kogel zich in het plafond. Enkele straten verder werd weer geschoten. Nu had de achtervolger meer resultaat want de achterband van de voortvluchtige sprong met een daverende knal. De bromfietser bleek een zeventien jarige jongen te zijn, die de zaak nog erger maakte door zich zeer onhebbelijk te gedragen. Hij kreeg maar liefst vier bonnetjes: een voor het niet stoppen op bevel, een voor belediging van een ambte naar, een voor het verzet tegen de politie en een voor zijn eigenlijke overtreding het rijden zonder achter licht. Omdat hij diefstallen van woning- bouwmaterialen uitermate verwerpe lijk vond, heeft de officier van Justi tie bij de rechtbank te Amsterdam raar verhouding hoge straffen geëist in een zaak met 15 verdachten uit Amsterdam, die zich schuldig had den gemaakt aan diefstal, verduis tering en heling van woningbouw materialen. „Bij het vervoer van de bouw materialen kan de controle gezien de grote hoeveelheden ónmogelijk water dicht zijn", zei de officier. „De dief stallen benadelen en remmen het be langrijke proces van de woningbouw en moeten dus zeer stTeng gestraft worden". Onder de verdachten waren vijf chauffeurs, drie steenzetters, dtrie metselaars, twee opkopers, een aan nemer en een monteur. De diefstallen hadden de verdach ten over het algemeen geen bijzon der hoge voordelen opgeleverd; een der verdedigers sprak zelfs over krui meldiefetallen en vertelde, dat som mige verdachten er niet meer dan enkele tientjes aan hadden verdiend. Desalniettemin achtte de officier het gebeurde zo ernstig, dat hij tegen een gedetineerde 64-jarige metser- laar eén jaar en drie maanden met aftrek eiste, tegen een 23-jarige ge detineerde chauffeur één jaar en drie maamden met aftrek, tegen een jarige gedetineerde opkoper, wegens heling van een deel der gestolen goe deren, één jaar met aftrek en tegen een 32-jarige gedetineerde metselaar 10 maanden met aftrek. De overige verdachten bevinden zich niet in voorarrest. Tegen hen werden kortere gevangenisstraffen geëist, waarvan de hoogste zes maan den waren. De rechtbank zal op 15 maart a.s. uitspraak doen. De boerderij van de heer Van Dam is gistermiddag te Gorredijk door brand verwoest. Slechts het voorgedeelte is behouden gebleven. Acht stuks vee kwamen in de vlammen om. Zeven dieren moesten worden afgemaakt. Official DKW-Dealer voor Leiden en Omstreken: MAREL's Autobedrijf N.V., Rijksstraatweg 336-340 („Den Deyl"), Telefoon 2545 (K 1751), WASSENAAR Official DKW-dealer voor de Bollenstreek en Omgeving: BAKKER's Automobielbedrijf. Hoofdstraat 133. Telefoon K 2532-7427, SASSENHEIM Imp. Hart Nibbrig Greeve N.V. Parkstraat 91 - Den Haag De Joodse bevolking van Israël is in 1955 met 62 488 zielen vermeerderd tot 1.550.958 zielen. De totale bevol king van Israël is 1.745.577 zielen. Het totale aantal Joden op de wereld is in 1955 met 58.557 gestegen 11.908.443. Deze getallen worden medegedeeld in het Amerikaans-Joodse Jaarboek. De Ver. Staten en Rusland tellen de meeste Joden, respectievelijk 5.200.000 en twee miljoen. Volgens het Jaarboek bevinden zich in Rus land tienduizenden Joden in de ge vangenis en in dwangarbeidskam- pen. Droog-komiek Een nazaat van de mannen, die omstreeks 1940 op zangerige i wijze 't voornemen uitten naar Engeland te varen, reed gister- middag tot stomme verbazing s van de enkele wandelaars te i Zandvoort het strand op. Het was echter geen amphiibie-voertuig j maar een gloednieuwe Mercedes, waarvan de berijder bij zijn voornemen zijn voorgangers te wreken gebruik maakte. Hij reed zyn badkoetsje tot vlak bij zee, maar inplaats van zich snel om te kleden, maakte de man j zich druk over de wielen die zich i kouwelijk in het zand begraven i hadden. De vloed kwam inmid- dels opzetten en de golven speel- i den weldra ongedeerd krijgertje i met de wieldoppen. De Zand- voorters, die zich nauwelijks konden voorstellen dat de Duit- i ser hun strand met eerbare be doelingen had bereden, hadden inmiddels de politie gewaar- j schuwd. Met een jeep trok men de personenauto op het droge. De bestuurder had zelfs geen natte voeten opgelopen, doch de I Zandvoorters hebben alle recht om aan te nemen dat de man toch nog nat achter zijn oren is i geweest. Het aantal rijksstudiebeurzen is aan de Vrije Universiteit van 13 in het studiejaar 19511952 toegenomen tot 89 in het lopende studiejaar. In de zelfde tijd steeg dit aantal aan de r.k. Universiteit van 10 tot 66, aan de Economische Hogeschool van 15 tot 37, aan de Katholieke Economische Hogeschool van 6 tot 14. Deze cijfers geeft minister Cals (Onderwijs) in de memorie van ant woord op het voorstel tot wijziging van de Hoger-onderwijswet. Hij deelt daarin mee, dat adivies van de onder wijscommissie in de Tweede Kamer te willen afwachten, voordat hij ter compensatie van de verlaging der collegelden en de uitbreiding van het aantal rijksstudiebeurzen bepaalde rijksvergoedingen aan genoemde uni- verisiteiten van 85 op 95 percent brengt in plaats van (zoals voorge steld in de wetswijziging) van 85 op -90. RAI WORDT EEN SUCCES Zoals wij woensdag reeds meldden heeft de RAI, die dag de 100.000ste bezoeker binnen haar muren gehad. Vandaag rekent men al op de 150.000ste, zodat ihet rekordjaar van 1954 zeker zal worden overtroffen. Maar het schijnt, dat de kooplust ook al valt de beslissing over een e.v. koop dikwijls pas later in evenredigheid even groot is. Naar wij in „De Volkskrant" lazen, zijn er stands, waar reeds nu een cijfer vlot wordt weggegeven. De heer Pon, importeur van de volks wagen uit Amersfoort, heeft sihds de opening meer dan 70 Voikswagen- Ghia's verkocht. De vraag naar de revolutionaire Citroën-„Deese" is zo groot dat als leverdatum in plaats van augustus, zoals aan het begin van de tentoonstelling, nu al januari 1957 wordt genoemd. De levering naar Nederland moet trouwens nog beginnen. En van de drie nieuwe Engelse Fords (volgende maand leverbaar) zijn al meer dan 200 stuks geplaatst. Zware straffen voor jeugdige gangsters De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft gisteren een 19-jarige plaat bankwerker en een eveneens 19-jari- ge jongeman veroordeeld tot een ge vangenisstraf van drie jaar met af trek. Tegen elk had de officier een ge vangenisstraf van twee jaar met af trek geëist. Een fabrieksarbeider werd veroordeeld tot een gevangenis straf van anderhalf jaar zonder af trek van het voorarrest met als voor waarde zijn straf te ondergaan in een jeugdgevangenis. Tegen deze laatste had de officier een gevangenisstraf van acht maanden geëist, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Alle verdach ten komen uit Eindhoven. Het drie tal had zich schuldig gemaakt aan een serie berovingen vaak gepaard met geweldpleging. De fabrieksarbeider heeft eigener beweging zijn gangster-praktijk op gegeven enige weken voordat de po litie de bende op het spoor kwam. ZIEKTEVERLOF OP ADVIES VAN GENEESHEREN Burgemeester mr. W. J. Woldringh van der Hoop, die over enkele maan den de pensioengerechtigde leeftijd zal bereiken, heeft in verband met zijn gezondheidstoestand op adyies van de geneesheren zijn functie vervroegd verlaten. Dit werd gisteren in de raadsvergadering te Katwijk bekend ge maakt door loco-burgemeester Bloot, die een schrijven van de burgemeester voorlas. In deze brief schreef de burgemeester o.m.: „Tot mijn spijt moet ik u mededelen, dat ik door een plotseling opge komen ziekteverschijnsel op advies van mijn geneesheren reeds thans mijn taak met ziekteverlof moet beëindigen. Dit houdt tevens in, dat ik niet op de gebruikelijke wijze afscheid van u kan nemen. Ik dank u voor de prettige wijze waarop wij steeds hebben samengewerkt, met sommigen van u 24 jaar, de oorlog inbegrepen. Wij scheiden dus als vrienden ook met de bevolking van Katwijk. Vele wensen zijn nog onvervuld gebleven, ik hoop dat deze in de toe komst spoedig in vervulling mogen gaan". De burgemeester zal zich gaan ves tigen in Oosterbeek. bezwaar hiertegen. De verbetering van de verlichting der Varkevisserstraat zal ter hand genomen worden. Inplaats van 28 lantaarns zullen 38 betonnen licht masten komen. Kosten 13.500, N ieuwe verkeersregeling op stapel Nadat dit schrijven was voorgele zen, besloot de raad op voorstel vanI mr. J. van der Plas, een schrijven van De oude palen -zullen voor andere deelneming aan de burgemeester te verlichtingsdoeleinden worden ge- ridhten. bezigd. Vervolgens werd de agenda afge werkt. 1 Een van de voornaamste punten Het gebouw, waarin het nieuwe J der agenda is wel het voorstel tot het postkantoor te Katwijk aan den Rijn j nemen van enige maatregelen met is gevestigd, heeft aan verbouwing betrekking tot het verkeer. De ver- gekost, inclusief de verbouwing van keerscommissie had een advies gege- „Het Wachtje" in het Molenblok ad ven wat neerkomt op het volgende: 2477,73, totaal 21.965,14. Dit het binnenkomen uit de richting Lei- gebouw is dus nu in gebruik by de den—Rijnsburg via Rijnstraat-Noord posteryen die daar volgens bereke uing 1536 per jaar of 128 per •maand huur voor moet betalen met welk bedrag de P.T.T. instemt en wat de raad nu door een raadsbe sluit bekrachtigt. Besloten wordt tot het aangaan van een kasgeldlening ad 150.000, dien stig voor de financiering van de N.. •Koelhuis „Katwijk", bij de N.V. Bank v. Ned. Gemeenten, rente 3 y2 pet., af lossing 15.000,per jaar, extra af lossing is niet' toegestaan. Zoals reeds eerder ter sprake is ge weest zal er een tweede garage op de gemeentewerf gebouwd moeten worden. Het ontwerp is intussen ge maakt en het voorstel komt nu ter ta fel. Kostenberekening totaal 114.690, mogelijk 123.000,Tegen deze to- taalkosten staan de uitkeringen, welke op voet van de wet op de Ma teriële Oorlogsschaden kunnen wor den verwacht als volgt van het feit, dat deze garage zal worden gebouwd ter vervulling van zekere herhouw- plicht. Na bespreking van een en an der geeft de raad toestemming voor een crediet van 123.000, Ladderwagen. Reeds eerder is in uitzicht gesteld het brandweermateriaal uit te brei den met een ladderwagen in verband met de steeds toenemende hoogbouw. De kosten van een volautomatische ladder niet toebehoren gemonteerd op Ford-chassis zullen 67.000,be dragen. De raad heeft geen enkel en Achterkerkweg dient zo spoedig mogelijk te worden beëindigd. De ge wenste verbetering kan worden be reikt door het verkeer Overrijn Katwijk a. Zee via de v. Egmona- straatKerkstraat (met voorrang kruising Achterweg en voorrangs splitsing Kerklaan). Het wachtverhod thans aan de oneven zijde, zal dan aan de even zijde moeten worden vastgesteld. In aanmerking nemende, dat bij gereedkoming van de verkeersbrug naast de trambrug het verkeer in de richting Leiden v.v. in hoofdzaak van de Prov. weg en de Molentuinweg gebruik zal maken, ligt het in de be doeling reeds nu bij de kruispunten Prov. wegZeeweg, Prov. wegMo lentuinweg en Valkenb. weg—Molen tuinweg borden met het opschrift „Richting Leiden" te doen, plaatsen zulks mede ter ontlasting van het verkeer over de Callaoweg enz. Het verkeer uit Katwijk a. Zee naar Lei den kan ook rijden via de Callao weg, de Commandeurslaan, Achter weg en van Egmondstraat. Voor Kat wijk a. Zee zijn een reeks wijzigin gen voorgesteld, die allen door de vereiste borden zullen worden aan gegeven. Naar berekening zijn nodig 18 borden model 10, 24 borden model 104 alsmede 3 borden „richting Lei den". Geraamde kosten 3000, waarvoor b. en w. bij deze tegelijk een crediet aan de raad vragen. Een reeks van sprekers voeren hierover het woord. De meningen MERKWAARDIG ONGEVAL IN RIJSWIJK Een fietsenrek van het Christelijk Lyceum te Rijswijk (Z.H.) heeft gister avond tengevolge van enkele rukwinden een merkwaardige luchtreis ge maakt. Het fietsenrek, compleet met de bedekking van golfplaten, woei over een betonnen schutting van ongeveer twee meter hoogte heen en rammeide vervolgens een tramstel van de H.T.M., dat onderweg was naar Delft. Zeven a aèht ruiten van de tram sneuvelden en tengevolge hiervan liepen zeven passagiers snijwonden op. Zij werden verbonden door de directrice van het ziekenhuis „Bethel" te Delft, zr. J. Paats, en zr. G. de Jong, opname- zuster van hetzelfde ziekenhuis, die zich eveneens in de tram bevonden. Allen hebben daarna op eigen gelegenheid de reis voortgezet. De tram is naar de remise gebracht en zou in de loop van de avond en de nacht wor den gerepareerd, met het oog op het materieeltekort van de H.T.M. De be stuurder, die hevig was geschrokken, is daarna naar huis gebracht. De oorzaak van dit alles, het fietsenrek, ligt volgens de politie geheel verkreukeld in een sloot. Inmiddels heeft de politie het schoolbestuur ge waarschuwd, opdat men de rest van de fietsenrekken wat steviger vastzet. verschillen nog al. Negen leden bren gen hun oordeel over het voorstel met de gevolgen daarvan naar vo ren. Het zwaartepunt is bij de mees ten, dat er bij de hoek v. Egmond straatKerkstraatWassenaarse weg een nieuw gevaarlijk punt zal ont staan. De voorzitter licht een en an der toe en wijst er op, dat niet al leen de verkeerscommissie doch ook de politie met daarbij de hoofdin specteur achter het voorstel staan. En alhoewel het geen totale oplos sing is, is het toch een verbetering. Het voorstel wordt tenslotte met 07 st. aangenomen. Tegen de he ren C. v. d. Plas, dr. Borleffs, v. d Zwan, Grimbergen, v.. Duyvenbode Jac. v. d. Plas en A. Wassenaar. V00RSGH0TEM PADVINDERS DEMONSTREREN In het gebouw voor Chr. Belan gen hebben de padvinsters van het N.P.G. en de padvinders van de N.P.V. gisteravond een in alle op zichten geslaagde feestavond gege ven. Deze feestavond had een bij zonder doel, waarop burgemeester C. J. v.d. Hoeven in zijn openings woord wees, n.l. gelden en krachten verzamelen voor de inrichting van „Kimshoeve", het nieuwe troephuis, dat de gemeente voor dit doel aan gekocht en reeds gedeeltelijk inge richt heeft. Na het vlaggenceremoniëel van het N.P.G. heette de burgemeester, als voorzitter van de plaatselijke commissie en alle aanwezigen wel kom en in het bijzonder aalmoeze nier Groenendijk, mej Schrama, de D.C. de heer A. Beekers uit Leiden en de A. D.C. mej W. A. van Ame- rongen uit Leiden en de leden van de plaatselijke commissie. De A.D.C. de sheer A. de Groot legde in het kort de gang van zaken op deze avond uit. Het is niet de bedoeling ingestudeerde stukjes op te voeren, maar te laten zien wat N.P.G. en N.P.V. doen. Kabouters, padvinsters, welpen en padvinders brachten daarna op vlot te wijze het programma. VOORHOUT NEOMYST H. VERGOUWEN Op zondag Laetare, 11 maart, zal frater Edmar (Henk Vergouwen) in de Kloosterkerk van de Franciscanen te Weert uit handen van mgr. J. H. G. Lemmens de H. Priesterwijding ont vangen. Op Tweede Paasdag zal de neomyst om 10.30 uur in de parochie kerk van de H. Bartholomeus te Voorhout zijn eerste Plechtige H. Mis opdragen. hart de leiding van ee"n vitaal bedrijf als het pompstation kan overlaten en gaf een overzicht van de groei van het waterleidingbedrijf in de afgelopen kwart eeuw. In 1930 be droeg 'het aantal aansluitingen in Wassenaar 1350 en werd in totaal 600.000 m3 water geproduceerd, waarvan 400.000 m3 geleverd werd aan de „Tien gemeenten". Thans heeft de productie de 2 miljoen m3 per jaar overschreden en is het aan tal aansluitingen omstreeks 5200. De directeur herinnerde eraan, dat een week na de bevrijding van - - - ons land in 1945 het waterbedrijf De pauze werd voorafgegaan door weer op gang was gebracht, mede een toespraak van de heer W. dank zij de doortastendheid van Duyts, die uiteenzette, waarom hulp chef-machinist van Kampen, nodig is voor het nieuwe troephuis Nadat de heer 's jubilaris beleve- en hoe die hulp verleend kan wor- 1 - - den. Voor de exploitatie is een stichting in het leven geroepen, waarvan burgemeester C. J. v.d. Hoeven voorzitter is en waarin ver der zitting hebben mevr. Deerns nissen met zijn auto, overhandigde hij namens het college van B. W. de gebruikelijke gratificatie en na mens het personeel van de bedrij ven een elektrische klok. o. i. i ,r i Er was daarna gelegenheid de ju- de heren Oosterbaan. v.d. Veer, biIarifi persoonlijk geluk te wensen. Teesmg en Duyts. Spr. bracht h dank aan het zeer active gemeente bestuur, dat de jeugdbeweging op daadwerkelijke wijze steunt en deed een dringend beroep op de mede werking van allen. Aan het eind van de avond bleek, dat dit beroep niet tervergeefs gedaan werd, want reeds werd veel hulp aangeboden en ook de financiële zijde van de avond was van dien aard, dat de organisatoren zeer tevreden waren. Na de pauze, werden twee films vertoond, waarvan vooral de laatste, waarin het werk van de „Blauwe Vogels", de gehandicapte padvind- sters, werd vertoond grote indruk maakte. Als eerste bijdrage voor „Kims hoeve" overhandigde mevr. Jansen, namens de omgeving van de Mar- nixstraat een bedrag, dat oorspron kelijk bestemd was geweest voor een speeltuin, maar dat op deze ma nier ook het jeugdwerk ten goede komt, waarna de burgemeester als tweede een persoonlijke bijdrage schonk. WASSENAAR Gisteren is het 25 jaar geleden, dat de heer M. van Kampen, chef machinist van het pompstation aan de Hazelaan, in dienst trad bij het gemeentelijk waterleidingbedrijf en dit jubileum is herdacht tijdens een samenkomst in het kantoorgebouw van de centrale boekhouding in de Schoolstraat. Nadat de jubilaris en zyn vrouw en dochter waren verwelkomd door de heer J. A. Smith, hield Ir F. Bleichrodt, directeur van de ge meentebedrijven een toespraak. Hij schetste de verdiensten van de jubi laris, aan wie men met een gerust Bevorderingen bij de brandweer. Vijf leden van de beroepskern van ds Wassenaarse brandweer zijn bevorderd tot hoofdbrandweerwacht de-heren G. A. Hakkeling en R. Zijlstra met terugwerkende kracht tot 1 juli 1955 en de heren L. P. G. Paardekooper, en C. J. Voorham en J. A. Jansen met ingang van 1 januari '56. Scheepsberichten AALSUM 1 v. Bremen n. Antw. AAR- DJK 1 New York. ALAMAK p. 1 Perim n. Suez. ALBIREO p. 1 Ouessant n. Antw ALNATI 1 te Antw. ANNENKERK 1 v. A'dam n. Bremen. ANTONIA 2 te Tjilat- jap. AVERDIJK 1 v. R'dam n. Bremen. BINTANG 1 v. Calcutta n. Tj. Priok. CALTEX DELFT p. 1 Algiers n. Sidon. CALTEX PERNIS p. 1 Pantellaria n. Si- don. CAMEROUNKUST p. 1 Kp Finis- terre n. Bordeaux. CISTULA 1 v. Sin gapore n. Cebu. CLEODORA 1 v. Saigon n. Pladju. DORESTAD p. 1 Mekka n. Bahrein. ERINNA 1 v. Pladju n. Sin gapore. -ESSO DEN HAAG 2 te Ras Ta- nrua. FELIPES 2 te Singapore. JAGERS FONTEIN 1 630 m. O eil. Ascension n. Las Palmas. KALINGA 1 v. Singapore n. Miri. KARMUN 2 Labuan. KOTA IN- TEN 2 Belawan. LAERTES 1 v. Singa pore n. Bangkok. LOENERKERK p. 1 Gibraltar n. Pt. Said. MADOERA 2 te Belawan. OOTMARSUM 1 v. Savannah n. Le Havre. PERNA 3 Miri vw. PRINS CASIMIR 1 v. Haifa n. Antw. PRINS FREDERIK HENDRIK 1 v. Le Havre n. Halifax. PRINS MAURITS 1 v. Duinker ken n. Dakar. PRINS PHILIPS WILLEM r. Cardiff n. Dakar. RIDDERKERK 1 A'dam n. Las Palmas. ROGGEVEEN 4 Singapore verw. SCHIEDIJK 1 Antw. SOLON 1 v. IJmuiden n. Antw. STA TUE OF LIBERTY 1 v: Cartagena Col n. Genua TAWALI p. 1 Gibraltar n. Pt Said. TITUS 1 te Izmir. WATERMAN Albany n. Melbourne. WILLEM RUYS 2 te Napels.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8