Kampeerverordering veroorzaakte weer een lange discussie in de raad van Noordwijk RIJNSTREEK Voorstellen van Ben W kwamen er echter glansrijk doorheen Bollenstreek nam afscheid van schoolarts, mej. dr. Cramer Export vergroten door kwaliteitsverbetering DONDERDAG 1 MAART 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Onder voorzitterschap van burge-het onderdeel b. wijziging van de meester G. F. W. v. Berckel kwam verordening op de heffing en invor gisteravond, de raad van Noordwijk bijeen; afwezig waren weth. v. Leeu wen en mevr. v. d. Wiel wegens ziek te, terwijl er één raadsvacature is door 't vertrek van de heer v. d. Bol. Bij de opening sprak de voorz. er zijn vreugde over uit, dat de heer E. L. de Witt na een ernstige ziekte weer aanwezig was, terwijl hij de verheu gende "mededeljng kon doen, dat weth. v. Leeuwen uit het ziekenhuis is ont slagen en weer in Noordwijk is terug gekeerd. Doordat er geen duidelijk overzicht was te verkrijgen inzake de zeer ernstige ziekte van de gemeente bode, de heer- B. de Jong, had de voorz. hierover in de vergadering geen mededeling gedaan, doch door de goede verzorging en de medische hulp mag verwacht worden, dat de heer De Jong weer volkomen zal her stellen. In de vacature A. J. J. v. d. Bol wordt voorzien doqr de benoeming van mevr. M. J. de RidderHermans. De commissie van onderzoek bestaan de uit de heren Rippe, v. d. Niet en Urlus verklaarden de geloofsbrieven in orde bevonden te hebben, zodat mevr. De Ridder-Hermans als lid van de raad zal worden toegelaten. Op de volgende vergadering zal dus het tweede vrouwelijke lid haar in trede doen. Aankoop van grond aan de Egmon- derstraat en het voorstel tot verhu ring van diverse woningen, waarvan binnenkort de bestaande huurover eenkomsten zullen aflopen, tot 1 juli 1960, leverden geen besorekineen op. Alleen kon worden medegedeeld, dat de huurprijs van de woningen Pim pernelstraat 1 t.m. 21 oneven, 2 t.m. 22 even, Marjoleinstraat 2 t.m. 24 even, 1 t.m. 21 oneven. De la Basse- cour Caarstraat 2 t.m. 28, Leydtwech 1 t.m. 22, Kersapnelstraat 1 t.m. 22, en Meidoornstraat 1 t.m. 19 oneven defi nitief ziin vastgesteld op 7.30 (voor heen 7.50) ingaande 1 januari 1956. Kampeerkwestie. Het agendapunt a. herziening kam- peerverordening, b. wijziging van de verordening op de heffing en invor dering van leges, c. intrekking van de verordening ex. art. 122 der gemeen tewet betreffende de inning van le ges voor kampeervergunning, voor welke punten op de publieke tribune blijkbaar nog al grote belangstelling bestond, ontlokte een discussie uit van ruim 2 uur. De heer De Witf» 4 vond het spijtig dat aan zijn schrifte- j meenten Hillegom, Lisse, Sassenheim lijk verzoek, om dit agendapunt nog en Warmond. Met de overige leden een vergadering uit te stellen, geen I van het comité schoolartsendienst gehoor was gegeven dering van leges werd aangenomen met de stemmen tegen van de heren Rippe en Schmoll. Naar aanleiding van het aange vraagde krediet voor bestrating en riolering van de Weteringkade, het welk conform het voorstel werd ver leend, informeerde de heer Riems dijk, wanneer dit werk zal worden uitgevoerd. B. en w. deden de toe zegging zo mogelijk vóór het seizoen; zou dit onmogelijk zijn, dan direct na het seizoen. Nu alle gronden zijn aangekocht voor de aanleg van de aardenbaan van de Mortelstraat, de nieuwe ver bindingsweg vanaf de Gooweg naai de van Panhuijsstraat, waaraan be reids reeds is begonnen werd door b. en w. een aanvullend krediet ge vraagd van 13.800,dat is.h.s. werd verleend. Deze aardenbaan zal dus van aanleg kosten 83.900, R.K. Kleuterschool. Doordat de raad zijn medewerking heeft verleend om twee lokalen van de v.m. openbare school beschikbaar te stellen voor het r.k. kleuteronder wijs, zodat thans weer 3 lokalen een bestemming zullen krijgen voor het dag-onderwijs, zullen in deze lokalen, welke zich in desolate toestand be vinden, de nodige voorzieningen moeten worden aangebracht. De kos ten van algehele restauratie worden geraamd op 17.020,voorts zullen de lokalen van een verwarming moe ten worden voorzien waarbij is ge dacht aan gasverwarming volgens het Hewa-patentsysteem. De kosten hier van bedragen per lokaal 1925, Alhoewel voor 3 lokalen een be stemming bekend is, verdient het volgens b. en w. aanbeveling alle 5 lokalen van een verwarming te voor zien, zodat hiervoor benodigd is een bedrag van f 9625,dus in totaal 26.645,Z.h.s. werd dit voorstel goedgekeurd. De verlening van een krediet voor verbouwing van Villa .Mignon" tot kantoor voor de gemeente-ontvanger, ondervond bij de heer v. Riemsdijk nogal enkele bezwaren, want naast 'de aankoop van 27.000,komt nu nog een bedrag van f 17.000,voor verbouwing en inrichting. Zowel van de zijde van b. en w. als van de com missie van openbare werken werd getracht de heer v. Riemsdijk te overtuigen, dat in deze niet anders gehandeld kon worden. Dit voorstel werd aangenomen met als tegen stemmer de heer v. Riemsdijk. De overige agendapunten aankoop grond aan de Becthovenweg voor de bouw van een transformatorgebouw- tje, de instelling van een gemeente lijk grondbedrijf en wijziging van de machtiging tot verkoop van gronden in v.m. Golfterrein en Vuurtoren plan waren slechts hamerstukken. Rondvraag. In de rondvraag informeerde de heer Schenkeveld naar de mogelijk heid, om in verband met de moeilijke omstandigheden waarin het gemeen- tepersoneel gedurende de vorstperio de heeft moeten werken een extra uitkering te verstrekken. Deze ma terie had de aandacht van weth. Vo gelaar en zal nog nader door b. en w. worden bekeken. De heer v. Rhijn maakte nog een aanmerking op het bluswater aan de Herenweg, terwijl de heer v. Riems- diik een ere-saluut bracht aan de po litie voor de voedering van de in nood verkerende watervogels gedu rende de vorstperiode. Hierna werd overgegaan in beslo ten zitting. SOORTENKENNISWEDSTRIJD. De prijswinnaars van de soorten ken nis wedstrijd op de Hukasch zijn: 1. G. W. Vink, Prins Hendrikstr. 27, Lisse; 2. Jan Heemskerk, Wilhelmi- nastraat 52, Noordwijk; 3. G. A. van Rhijn, Duinweg 4, Noordwijk. De rugspuit is gevallen op nr. 181. „THEORIE EN PRACTIJK" PROF. VAN SLOGTEREN: VOORSCHOTEN R.K. Vrouwengilde. Gisteravond kwamen de leden van het R.K. Vrouwengilde in het Verenigingsge bouw bijeen, waar door de stich ting Huishoudelijke Voorlichting aan de huisvrouw ten plattelande een voorlichtingsavond werd ge geven. Mevrouw Hulstein uit 's-Gra- venhage gaf deze avond een lezing over het onderwerp „De kleding van de vrouw". Met behulp van poppen liet zij zien wat slanke en corpu lente figuren het beste kunnen ara- Laboratorium voor bloembollenon- hij op tentoonstellingen krijgt voor Theorie en praktijk de vereni-1 zelf schuld aan. aldus prof. v. Slog ging van oud-leeillngf.n der rijks-1 teren want de consument krijgt tuinbouwschool te Lisse, hield in het j nimmer die kwaliteit in handen, die gen. Ongetwijfeld was dit voor de derzoek te Lisse haar laatste bij dames een interessante avond. Te-j eenkomst van dit seizoen, tevens de vens sprak mevrouw Hulstein over j 103e sinds de oprichting, een knipcursus en een cursus be treffende het maken en herstellen Prof. dr E. van Slogteren hield van matrassen. Veel leden gaven voor de ruim 200 oude en jonge zich deze avond voor deze cursussen vakgenoten (meer kon de filmzaal op. In de pauze werden nog 29 toe- van het Lab. niet bevatten) een cau- gangsbewijzen voor de avond van serie in de vorm van een „vakpraat- het Nederlands Zuivelbureau ver loot, welke avond een filmavond gegeven wordt in het Greenway- theater op dinsdag 6 maart a.s. De presidente mevrouw E. van Gent Zonneveld spoorde deze avond de le den nogmaals aan om toch vooral de avond van de standorganisaties by te wonen. Deze avond is op woensdag 7 maart a.s. in het Vere nigingsgebouw alwaar pater Per- quin het woord zal voeren over een zeer belangrijk onderwerp. Na de pauze en tegelijk als het slot van de ledenvergadering werd nog een kleurenfilm gedraaid getiteld „Van schaap tot wol". Dit was een zeer leerzame en tevens gezellige film, die erg in de smaak viel. waarin de professor behartens- waardige dingen zei over export- vergrotmg door kwaliteitsverbete ring terwijl een film werd vertoond over .het serologisch onderzoek, zo als dit in het instituut gebeurt ter onderkenning van het virus. Prof. v. Slogteren begon met er op te wijzen dat, hoewel de export thans 180 miljoen gulden bedraagt, dit in verband met de waardever mindering van de gulden toch slechts een uitbreiding betekent van enkele procenten. Spr. vroeg zich af, hoe het toch mogelijk is. dat de wereld niet vecht om onze bloemen, wanneer we de laatste tentoonstel lingen bezien. Wij zijn daar voor een groot deel Het was een bijzonder gezelschap, dat woensdagmiddag j.l. het restau rant van de Hillegomse bloembollen- beurs geheel vulde. Daar waren aan wezig de burgemeesters van de ge- In deze verordening, aldus spr. hebben houders van kampeerpas- poorten wel een bevoorrechte posi tie verkregen boven de andere kam peerders. Toch was naar zijn mening de nieuwe verordening wel een stap in de goede richting o.a. -door de ver laagde leges-heffing. Spr. had echter wel wensen met betrekking tot het ophalen van het vuilnis aldaar en het geven van de nodige voorlichting voor kampeerhouders. De voorz. ver klaarde, dat ondanks de speciale po sitie, welke de paspoorthouders in deze nieuwe verordening verkrijgen, zij evenals de andere kampeerders toch verplicht zijn zich te laten in schrijven. Wat betreft de voorlich ting aan de kampeerhouders, dit heeft de volle instemming van B. en W. en zal zeker t.z.t. geschieden, te meer omdat B. en W. het op prijs stellen een goede geest te kweken tussen het college en de kampeerhou ders uit het Langeveld. Weth. Voge laar wees er nog op, dat de te heffen leges tot een totaal van 3900.lang nog niet de kosten dekken, welke de gemeente aan het Langeveld ten kos te zal moet leggen. Ander geluid. De heer Rippe was teleurgesteld, dat voor deze zeer belangrijke kwes tie geen overleg was gepleegd met de Kampeerraad, de vereniging van kampeerhouders en met de betrokken kampeerhouders uit het Langeveld. Niettegenstaande het besluit van de raad van beroep, om het raadsbe sluit van 12 dec. 1954 inzake de wij ze van het heffen van leges nietig te verklaren, is men toch doorgegaan met het heffen van leges, wat volgens spr. onrechtmatig is geschied, zodat deze gelden zullen moeten worden teruggegeven. Dat de nieuwe veror dening bepaalt, dat de leges nu ge heven zullen worden bij de kampeer houders, zodat deze belast zullen worden met f 200,per jaar, heeft in 't geheel zijn instemming niet. Hij deed het voorstel, om dit agenda punt uit te stellen tot de volgende vergadering, om alsnog de Kampeer raad te kunnen raadplegen. Kampeerraad geraadpleegd. De voorz. deelde hierop mede, dat zoals de verordening nu gesteld is deze geheel in de lijn ligt van de Kampeerraad, welke wel degelijk door b. en w. is geraadpleegd. Wat betreft het innen van leges in 1955, dit is rechtmatig geschied, want alléén de wijze waarop deze ge- ind zouden worden, kon de goedkeu ring van de raad van beroep niet verkrijgen De nu voorgestelde rege ling om de heffing van de leges te verhalen op de kampeerhouders is normaal. Het voorstel van de heer Rippe om dit punt uit te stellen werd alleen ondersteund door de heer Schmoll en kan dus niet in stemming worden gebracht. Het voorstej van b. en w. in de onderdelen a. en c. werd met algemene stemmen aangenomen, doch bloembollenstreek. Tevens zat daar op de ere-plaats, naast de voorzitter mej. dr. C. Cramer. Tot de aanwezi gen behoorden tevens de inspecteur van het lager onderwijs, de heer J. Machielsen, de heer Roggeveen, rijksconsulent lich. opvoeding, de in specteur van de volksgezondheids dienst, dr. In 't Veld, vertegenwoor digers van de diverse schoolbesturen in de bloembollenstreek, vele ge neesheren en talrijke onderwijzers en onderwijzeressen. Zij allen waren naar Treslong gekomen, om officieel af scheid te nemen van mej. C. Cramer, die gedurende 10 jaren schoolarts was in de vier genoemde gemeenten en sinds korte tijd als zodanig werk zaam is in Haarlem. De voorzitter van het comité school artsendienst Bloembollenstreek, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, opende de bijeenkomst. Hij noemde het heengaan van dr. Cramer een groot verlies. De grote verdienste van dr. Cramer lag vooral daarin, dat zij haar taak van school arts meer zag als een roeping, dan als een werkkring. Zij was de geliefde en getrouwe raadsvrouwe voor allen, met wie zij in aanraking kwam. Het jaarlijks rapport met het ver slag der werkzaamheden was vaak „lekker fel" en bezorgde spr. dan enige gelukkige ogenblikken. Ver stand en hart voerden dan strijd met als inzet de liefde voor het kind. Namens allen bracht hij daarvoor hulde en dank. Ook dr. In 't Veld betreurde het, dat dr. Cramer Zuid-Holland ging verlaten. Hij prees haar om haar grote gaven van geest en hart en ver klaarde veel van haar te hebben ge leerd. Zij had hem doen zien, hoe een schoolarts moet zijn. Het kind en de gezinnen, de om standigheden waarin zij verkeerden, de voeding en alles wat er met St. Joseph-jongensschool opgesteld en zong onder leiding van de heer L. J. de Vreeze enige liederen. De voorzitter, burgemeester Van Nispen, danjcte de zangers en de. heer De Vreeze voor deze bijzondere hul de. Bij dit afscheid mocht de stem der jeugd niet ontbreken, was de mening van het comité, aldus spr. Namens het comité, dat de bijeen komst had georganiseerd, sprak de heer P. de Vries, die het woord voer de namens de ouders in de Bloem bollenstreek en namens de besturen der bijzondere scholen en ouder-com missies, 46 scholen en de ongeveer 10.000 leerlingen, die door dr. Cramer in de loop van ieder jaar werden be zocht. Hij herinnerde er aan, dat deze bezoeken zich kenmerkten door de prettige manier waarop zij werden afgelegd. Er was een prettige samenwerking zonder uitzondering, daardoor was er ook een algemene instemming met het idee om deze afscheidsmiddag te organiseren en dr. Cramer bij deze gelegenheid een cadeau aan te bie den, waarop de gelden waren bijeen gebracht door allen, die bij het on derwijs in de Bloembollenstreek be trokken waren. Hierbij was rekening gc-houden met de wens van dr. Cra mer, iets te geven dat als sieraad, een blijvende herinnering zou blij ven aan de Bloembollenstreek. Het comité had daarom enige sieraden gekocht, die van goud waren, als te ken van de onvergankelijke vriend schap en aanhankelijkheid en ter vaststelling van de „gouden waarde" van het door dr. Cramer verrichte werk. Hij overhandigde daarna dr. Cra mer de geschenken, bestaande in een armbandhorloge, een broche en een halsketting. Tenslotte was het woord aan dr. Cramer. Gesierd met de zo juist ont vangen geschenken, sprak zij er haar vreugde over uit, dat zij nog een maal samen kon zijn met zovelen van wie zij gedurende de 10 jaren dat zij in deze streek was, bij haar taak als schoolarts, zoveel medewerking had ondervonden. Al werd op deze dag alleen het goede naar voren ge bracht, spr. wees er op dat er bij de schoolartsendienst ook wel eens iets verkeerd is gegaan. Zij wist ook dat haar als mens, niets menselijks gezondheid van het gezin, zowel ma-1 vreemd was en indien zij haar taak terieel als geestelijk, in verband stond had haar belangstelling. De heer Machielsen, consulent lich. opvoeding, wees op de grote verdienste van deze schoolarts, duidelijk tot uiting gebracht door de wij2e waarop de Bloembollenstreek deze middag afscheid van haar nam. Dr. Niemeyer, collega-schoolarts, sprak namens de gehele kring Zuid- Holland en bracht dank en hulde voor de wijze, waarop zij als goede buur en collega er naar gestreefd had een gelijkwaardige partner te zijn. De heer Simonis, tandarts te Lisse was vol lof over de wijze waarop dr. Cramer ouders en kinderen er toe had gebracht ook aan het gebit de nodige aandacht te schenken. Pastoor Van Zuylen van de St. Agatha te Lisse, dankte dr. Cramer voor de grote steun en medewer king, verleend bij de stichting van de blo.-school te Lisse, waar het mis deelde kind zijn plaats kreeg. Inmiddels had zich in het midden van de zaal het jongenskoor van de goed had vervuld, dan had de mede werking van de gemeentebesturen en hoofden van scholen, de tegemoet komende houding van de ouders, in het bijzonder van de moeders haar steeds gestimuleerd. OEGSTGEEST Aquarium-vereniging De aqua riumvereniging hield gisteravond in „Het Witte Huis" een algemene ver gadering waarop dr. J. M. Lodewijks als spreker optrad. De voorzitter, de heer Grinsveen, mo<;ht bij de opening velen begroe ten, onder wie ook afgevaardigden van zusterverenigingen uit de omge ving. Ven 'ervolgens gaf de voorzitter nog een korte uiteenzetting over het doel der vereniging. Dr. Lodewijks behandelde de ver schillende soorten dieren in Austra lië en besprak hun levenswijze en gewoonten. Een en ander werd ver-' duidelijkt door een film. ALPHEN AAN DEN RIJN AFSCHEID VAN NOTARIS JHR. STOOP Jhr. G. J. Stoop heeft wegens het bereiken van de leeftijdsgrens zijn notariaat beëindigd. Hij is inmiddels opgevolgd door zijn kandidaat, de heer A. v. d. Veen Meerstadt. Jh.r Stoop, die tal van jaren de villa in de Gnephoek 30, even over de 's Molenaarsbrug heeft bewoond, gaat Alphen aan den Rijn verlaten. Woensdagmiddag heeft hij met zijn echtgenote, tijdens een receptie in hotel „Toor", van zeer vele vrienden, kennissen en vooral van zakenrela ties afscheid genomen. Onder de zeer velen, die jhr. Stoop en mevr. Stoop een vaarwel kwamen toewensen bevond zich o.m. mevr. J. WitscheyVan Unen, de echtgenote van burgemeester Ed. C. Witschey, die mede namens haar man kwam, mevr. Van Wageningen, dl echtgenote van burgemeester Van Wageningen van Woubrugge, de heer en mevr. A. v. d. Veen Meerstadt, de heer en mevr. mr. H. H. Kirchheiner, notaris H. G. Boks van Oudshoorn, Ynevr. PiekSpruijt, dochter van wij len notaris Spruijt de voorganger van notaris Stoop, vele doktoren, direc teuren van bankinstellingen en van plaatselijke bedrijven, alsmede depu taties van Roode Kruisverenigingen, in welke kring mevr. Stoop een gaarne geziene en werkzame figuur en organisatrice was. Tweede kaaskeuring Woensdagmiddag vond te Alphen aan den Rijn, op de hoeve van de heer M. Visser de tweede winter- kaaskeuring plaats, uitgaande van de pl. kaasdag-commissie. Tijdens deze bijeenkomst spi*ak ir. Schroodier over het zout-vraagstuk ten opzichte van de kaas. Ook de heer K. Adema van de kaascontróle- stations te 's Gravenhage, zei hier over het een en ander. Onder de belangstellenden bevond zich ook de heer Van der Kloot, voor zitter van de zuivelcommissie van de Leidse Vebo. Hij sprak het vertrou wen uit, dat op de komende Vebo opnieuw een grote inzending van kaas genoteerd zal kunnen worden. De heer v. d. Kloot reikte tevens oen aantal fraaie prijzen uit, behaald op de Vebo 1955. De gelukkigen wa ren de heer H. v. Leeuwen, die een 3e prijs kreeg in klasse C, Goudse kaas, 94 punten. De heer Van Leeuwen die zelf niet aanwezig was, krijigt de prijs door bemiddeling van de heer K. Adema. Voorts ontving mej. Kaptein een le prijs in klasse B, 92 punten, Goudse kaas en een zilveren medaille le pr., 96 punten. Ook de door het bestuur van de Vebo beschikbaarge- stelde topprijs, voor de grootst in zending kazen in diverse klassen werd eveneens door mevr. Boere verworven. Deze prijs was een vaan tje met het Leidse wapen. De kazen, 17 inzendingen, werden gekeurd door de heer N. J. Verkleij, (handel) Alphen aan den Rijn en K. Adema. Ais arbiter fungeerde ir. Schrooder. Het gemiddelde aantal behaalde punten bedroeg 84.8. Acht kazen vielen in de le soort (47%) en 9 in de tweede soort (53%). Eerste soort kaas was ingezonden door P. J. Captein, Alphen 93 winter- keuring en 90 zomerkeuring; C. G. van Veen, Aarlanderveen 91 w, 91 z; M. Visser, Alphen 90 w, 85 z.; C. Ver- duin, Aarlanderveen 90 w., 76 z.; J. de Bruijn, Boskoop 89 w„ 80 z.. A. de Jong, Alphen 88 w., 94 z.; A. Ver- beij, Alphen 88 w., 86 z.; D. C. Joha, Alphen 80 w., 97 z. Rioolgas in woning Woensdagmorgen vroeg werd een aantal gezinsleden van de familie Van Kreuningen, 's Molenaarsbuurt no. 1 onwel. Toen ook mevr. Van Kreuningen dit lot onderging, werd dr. Veenendaal ontboden, die meen de, dat gasvergiftiging de oorzaak wa6 van de onpasselijkheid in dit ge zin. Van de zijde van de Water- en Lidhtbedrijven werd onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, caar gevreesd werd, dat een lek in de leiding wellicht zijn schadelijke gevolgen zou kunnen hebben voor alle huizen in de buurt. Men heeft echter nergens een lek in de gaslei ding, noch boven- noch ondergronds kunnen ontdekken. Hét verschijnsel werd toegeschreven aan de aanwezig heid in het huis van rioolgas. Het medisCh ingrijpen van dr. Vee- nendaal heeft waarschijnlijk erger voorkomen. BEGIN VAN BRAND IN EVANGELISATIEGEBOUW Het jeugdgebouw Evangelisatie Rehobot, Hooftstraat 258, naast de Evangelisatiekerk, wordt door mid del van een oliekachcl verwarmd. Nadat de kachel na de laatste verwar ming was gedoofd, heeft men waar schijnlijk verzuimd de olietoevoer volledig af te sluiten. Een grote hoe veelheid stookolie had zich in die tijd* in de kachel verzameld en toen de koster, de heer G. Braster woensdag middag omstreeks 5 uur het vuur in de kachel aanstak, stond de kachel direct gloeiend heet. Toen dit werd geconstateerd, trof de heer Braster snel de nodige maatregelen om de kachel af te sluiten, doch de vloer onder en rondom de kachel had in middels al vlam gevat. Er had zich een verstikkende rookmassa in de zaal ontwikkeld, hetgeen het blus- singswerk, dat door de koster en zijn helpers werd aangevat met een slang op de waterleiding, ernstig belem merde. Niettemin is men er in ge slaagd om het gevaar te keren, voor dat de brandweer, die spoedig ter plaatse was, behoefte in te grijpen. Houvast gaf gymnastiekavond. De vereniging telt ruim 250 leden, waarover de heer P. Zuidam als di recteur is gesteld. Er waren afgevaar digden aanwezig vtr tal van sportver enigingen, hoofden van scholen en onderwijskrachten. Ook de inspecteur van het l.o., de heer L. Schipper, sloeg de verrichtingen gade, evenals de schoolarts dr. Bakhuizen van den Brink. Mevr. Kuiper is ere-lid. Na mens haar bood haar zoon dr. Kuiper een fraaie zilveren wisselzeker aan stelt een onderzoek in. Natuurlijk kregen de helpsters, mej S. van Eijk en mej. G. Da velaar, als ook mevr. Zuidam. die ook bloemen in ontvangst mocht nemen, verschil lende geschenken. In een achttien nummers tellend programma kreeg de vereniging ruim schoots gelegenheid om alle afdelin gen haar kunnen te laten demonstre ren. Dief met agrarische belangstelling. Ten nadele van de heer A. v. Gils werd uit diens tuinhuisje aan die Gouwsluisseweg 47 een aantal tuin gereedschappen ter waarde van plm. 60.ontvreemd. Om hiertoe te komen heeft men naar alle waar schijnlijkheid gebruik gemaakt van de dichtgevroren sloten. De politie BOSKOOP Dammen. Voor de onderlinge competitie om het persoonlijk kam pioenschap speelden leden van de damclub „Boskoop" in de zaal van de heer van der Tooren de volgende wedstrijden: Groep 1: T. A. Venema—-Jac. Schoe- maker 11; D. van WijkJ. Mesman 20; W. D. van Esv. Voskuilen 1—1. Groep 2: H. TrimpD. Lankhuy- zen 20; H. LuybrechtsD. Lank- huyzen 2—0; H. LuybrechtsM. Vuyk 1—1; H. GlazenborgJ. v. Tol 1—1; A. N. v. TolW. A. v. Otterloo 1—1; D. W. de ZeeuwJ. van Es 20. HAZERSWOUDE Zilveren jubilaris. Vandaag is er bij de Boskoopse waterleiding een jubilaris. De heer C. B. Selier is 25 jaar verbonden aan deze maatschap pij. De heer Selier heeft een oplei ding genoten voor machinist bij de koopvaardij. Nu is hij chef-machinist bij de Boskoopse waterleiding maat schappij. Vandaag is hij gehuldigd in Bos koop en in Hazerswoude zal hij za terdag a.s. om 10 uur in het gemeen tesecretarie worden gehuldigd. geschoteld. Helaas zijn er nog weinig vakgenoten, die beseffen, dat de bekende zorg voor het pro duct alleen niet voldoende is. maar dat de afnemer ook „kwaliteitsbloe- men" moet krijgen Met talrijke voorbeelden uit de praktijk toegelicht met lantaarn plaatjes, liet spr. zien hoe het niet moet, maar hoe het wel kan en kwam daarmede op zijn bekende stokpaardje: „late verscheping". Spr werkte dit nader uit en betoogde dat zelfs in Virginia, een der zuidelijke staten van Amirika onze bollen ide aal kunnen bloeien wanneer ze maar op de geëigende tijd zijn ver scheept en geplant en dat is later dan wij gewoon zijn te doen. Bij de film over het seroligisch onderzoek gaf de professor een toe lichting, waarin hij de methode ont vouwde zoals die in het laborato rium na lang zoeken is gevonden. Na met cijfers de enorme schade, die de wereld lijdt door het virus, te hebben aangetoond vervolgde spr. Het is derhalve geen wonder dat de wereld doodsbang is voor virus. Wanneer we kunnen aantonen dat de plantenviren niet in onze gewas sen aanwezig zijn, en wij kunnen dat gelukkig aantonen, dan kunnen nadelige gevolgen van het interna tionale wantrouwen voor ons ach terwege blijven. Wij zijn thans zo ver dat de wereld ons als virusdes kundigen erkent en dat men naar ons luistert. z Vervolgens werd de door Multi- film vervaardigde rolprent gedraaid die een goed beeld geeft ven het werk in dit laboratorium. Voorzitter C. A. Gehrels dankte prof. v. Slogteren voor zijn zeer leerzame causerie, waarmee de aan wezigen door een hartelijk applaus hun bijval betoonden. e tractatfe I ZAANHAGEL De 'echte chocoladekorrels van echte chocola! NIEUWKOOP JAARVERGADERING K.A.B. Woensdagavond vergaderde de K-A.B. in het parochiehuis. Wegens ziekte van voorzitter Alb. van Hou ten, berustten de leiding bij de heer K. Eys, die in zijn openingswoord zeide, dat hij zou trachten met be hulp van het bestuur en de leden de vergadering zo goed mogelijk te leiden. Hierna leest de secretaris E. H. van Dam de notulen voor, welke onveranderd werden goedgekeurd, even als het uitgebreide jaarverslag. Er werden voorts nog mededelingen gedaan betreffende de op te richten gezinszorg. De premie zal 65 cent per maand bedragen voor de leden. 90 cent voor ongeorganiseerden. Bij ziekte zal gedeeltelijk, tot een maximum van 2,per dag ge zinshulp betaald worden. Zondag 18 maart na de lijdensme ditatie zal de film Maria Goretti vertoond worden, welke voor alle parochianen boven 18 jaar toegan kelijk is. Uit het verslag van penningmees ter P. v. Houten blijkt, dat de in komsten bedroegen 818. 47; de uit gaven 635,75, zodat er op 1 jan. een saldo was van f 182,72. Dan krijgen we verslagen van di verse onderafdelingen en instellin gen. Allereerst van de heer A. Woer- de betreffende Herwonnen Levens kracht. Er kon worden afgedragen i 572,79. Van hem krijgen we ook een verslag van „Hulp in nood". De inkomsten bedroegen 105,99. De uitgaven 40.saldo alzo 65.99 De heer Bos, kassier van de Cen trale Volksbank deelt mee, dat het aantal spaarders van 160 op 190 is gekomen. De inlage in 1955 bedroeg ruim 17000,opgenomen ruim 6000,zodat liet spaartegoed ruim 11000,was. Voortaan geeft hij na de zitting in het parochiehuis ook thuis gele genheid gelden af te dragen of op te nemen. Hierna is er bestuursverkiezink Aftredend zijn E. H. v. Dam, B. Cor- nelissen en G. Simmerman. Allen werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. Als lid aan de financiële controle commissie wordt toegevoegd de heer C. Egberts. Re serve de heer Ko Wijfjes.. De heer P. Zimmerman vraagt hoe het komt, dat voorheen, toen de uit voeringen nog in het Sporthotel werden gegeven, altijd een mooi stukje muziek werd gegeven, ter wijl nu de uitvoeringen in het paro chiehuis gegeven worden, men moet volstaan met een gramofoon plaat je. De secretaris antwoordt hem, dat na de uitvoeringen niet meer ge danst wordt en dan is uit financieel oogpunt dure muziek niet verant woord.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8