DRIETEX Beslissing over zwembad werd nog niet genomen A. Kuyper gw®®§0 <flS I5)a8mfflf?8tD HULPMONTEUR OUD ADE BELANGRIJK NIEUWS voor alle huisvrouwen die wassen in een wasmachine O VS>0 O//0P> - 0 o °/oelj °\o^O DONDERDAG 1 MAART 1956 DELEIDSE^O^RANT^ EERSTE BLAD PAGINA 3 GEMEENTERAAD LEIDSCHENDAM Geen subsidie voor Stompwijks jeugdwerk De raad van Leidschendam kwam gisteravond in vergadering bijeen. Wethouder De Ruyter was wegens familie-omstandigheden afwezig. Ook de heer Jac. J. van Veen liet verstek gaan. Na enige gedachtenwisseling over de ingekomen stukken werd de straat, toegang gevende tot en lo pende langs het terrein voor klein- industrie en ambacht nabij de Nieuw- straat gedoopt met de naam „Am bachtsstraat", De heer Dietz vond de naam „Nijverheidsstraat" mooier, maar de voorzitter gaf de voorkeur aan „Ambachtsstraat''. De woningen Rietvinklaan 2, 4, 6 en 8 werden on bewoonbaar verklaard. De gewijzig de verordening op de keuring van waren werd goedgekeurd. Dansbclasting. De heer de Rozario vond dat het dansen in de tegenwoordige tijd niet beperkt behoeft te worden en daar om was hij getroffen, dat B. en W. aan het Stompwijkse verzoek tot af schaffing van belasting op dansen na een toneeluitvoering geen gevolg menen te mogen geven. Als het dan sen in Stompwijk en in Leidschen dam belast blijft, dan zal de jeugd het vermaak elders gaan zoeken. De voorzitter refereerde aan het afwij zend advies van b. en w. en vond. dat de danswoede heus nog wel wat beperkt mag worden. De heer Boone was het eens met b. en w., terwijl de heer Meester nog opmerk te. dat een dansavond aangekondigd zal worden als culturele avond, of, een culturele avond gegeven zal wor den met enige uren dansen na. Het' advies van b. en w. om het dansen te blijven belasten werd daarna aan-1 genomen. Aankoop boerderij. Zonder stemming ging de raad ev mede accoord, dat de gemeente de aan mevr. H. E. bar. Michiels van Verduynen-Jochems behorende eigen dommen gelegen aan de van Ruys- ciaellaan en Veurse achterweg aan koopt voor 157.140.90 met een ver goeding aan de pachter van de boer derij en gronden van 65.380,te betalen in termijnen. Het geheel zal t.z.t. ter beschikking worden gesteld voor het bouwen van huizen. Naar aanleiding van een verzoek van de huisartsen om hun een hono rarium toe te kennen voor het verle nen van geneeskundige hulp bij straatongevalien, besloot de raad deze vergoeding vast te stellen op 10,per geval. De gemeente zal dit'bedrag betalen en daarna zo mo gelijk van de verongelukte terug vorderen. Besloten werd vervolgens het sub sidie voor de kruisverenigingen te verhogen tot 40 pet. van het salaris der wijkverpleegsters en tot 40 pet. van de op het salaris vallende las ten, zulks tot het daarvoor overeen komstig de rijksregeling vast te stel len percentage van het salaris, het subsidie voor de consultatiebureaux te verhogen tot dat der provincie en deze verhogingen te laten 'ingaan per 1 januari 1955. Geen subsidie voor Stompwijks jeugdwerk. De heer Boer dééd een beroep op b. en w. om het afwijzend advies voor de gevraagde bijdrage van 1000,voor het kamperen van de Stompwijkse jeugd te laten varen en de raad voor te stellen de door kapelaan Velthuyse gevraagde sub sidie toe te staan. Als de raad deze subsidie afwijst, dan zou de heer Boer gaarne zien, dat als in Stomp wijk een vacantiebezigheid werd opgericht voor de Stompwijkse kin deren naar rato dezelfde subsidie gegeven zal worden als voor de kin deren van Leidschendam. De heer Rozario meende, dat 'de gevraagde 1000,subsidie alleszins gerechtvaardige is. De heer Boone vreest, dat als deze subsidie gegeven zal worden van alle kanten aanvra gen zullen komen voor gemeente steun aan allerlei jeugdverenigingen. De voorzitter was het hiermede vol komen eens. Het betreft thans een aanvrage voor de schoolgaande jeugd eh het is te verwachten, dat ook voor de niet meer schoolgaande jeugd sub sidie gevraagd zal wrden. De bestaande vacantiebezigheid, welke de grootste waardering waar» dig is, strekt zich uit over de school kinderen van alle gezindten en heeft bevorderd, dat de vernielzucht tij dens de vacantie geheel beperkt Is. De Stompwijkse ouders moeten over tuigd zijn, dat zij de kampkosten van hun kinderen zelf moeten dragen. Het gaat volgens de voorzitter niet aan, dat 'het verenigingsleven opge hangen wordt aan de steun door de gemeente, want dan zou inderdaad het hek van de dam zijn. Het verzoek van kapelaan Velthuy se werd hiermede als afgewezen be schouwd echter met de toevoeging dat als in Stompwijk een vacantie bezigheid georganiseerd wordt daar voor op redelijke wijze steun vanwe ge de gemeente gegeven zal worden. Houten noodschoot. In volledige overeenstemming met de inspecteur van het onderwijs heeft het kerk- en schoolbestuur medewer king verzocht voor de stichting van een houten school voor gewoon lager onderwijs op het terrein gelegen aan het verlengde van de Prins Hen driklaan. De raad ging hiermede ac coord en naar de voorzitter mede deelde zal in de volgende vergade ring een voorstel ingediend worden tot het beschikbaar stellen van de no dige geldmiddelen. B. en W. stelden voor aan alle kleuters van de kleuterscholen melk te verstrekken en de melk aan on- en minvermogenden geheel of gedeel telijk gratis te verstrekken. De heer De Rozario meende dat het verstrek ken van melk aan de leerlingen van alle lagere scholen eveneens op de weg van de gemeente ligt, waarop de voorzitter repliceerde, dat daartegen ernstige bezwaren bestaan. Mis schien dat in de toekomst de bezwa ren vervallen en dan kan deze zaak nog nader bezien worden. Het voor stel van b. en w. werd aangenomen. Het open zwembad. De heer Koerts hield hierover een brede gedachtenwisseling. Deze kwam hiex-op neer, dat hij de voor keur gaf aan een overdekt zwembad, ook al zijn de kosten dan ook veel hoger, terwijl ook de door b. en w. ontworpen plaats van vestiging van het bad zijn goedkeuring niet kon wegdragen. Hij zou het overdekt zwembad gevestigd willen zien in het voor recreatie bestemde gebied ten noord-westen van de van Ruysdael- laan. Als de kosten voor Leidschen dam te zwaar zouden zijn, dan stel de de heer Koerts voor samenwer king met Voorburg tot stand te bi-en- gen. De vooirzitter bracht naar vo ren, dat het niet zozeer gaat om de stichtingskosten maar meer om de be vredigende exploitatie van het zwembad, al dan niet open of over dekt. Toen alle facetten van dit kostbare voorstel onder de loupe genomen wa ren stelde db voorzitter voor de zit ting te schorsen voor de koffie. Na heropening van de vei-gadering werd overeengekomen, dat een com missie ad hoe zou nagaan of een open of overdekt bad gewenst is en in deze commissie werden aangewe zen de fractievoorzitters met verzoek deze aangelegenheid zo spoedig mo gelijk nader in ogenschouw te ne men. Speeltuinvraagstuk. Ook hierover is breedvoerig gespro ken vooral door de heer Boone. Het ging bij hen voornamelijk over de vestiging van een clubhuis dat de speeltuinvereniging in eigen beheer verlangde en als daarvoor gelegen heid zou zijn ook aan andere vereni gingen ter beschikking zou worden gesteld. B. en W. konden hiermede niet ac coord gaan en willen het clubgebouw tje zelf beheren en aan de diverse verenigingen ter beschikking stellen. Daar echter bleek, dat tot nu toe geen geschikt blijvend terrein voor het clubhuis is, werd besloten op het tijdelijk terrein aan de Willem Pij perlaan aen klein houten gebouwtje te plaatsen voor het opbergen van speelmateriaal. Als dan waarschijn lijk het volgend jaar een geschikt terrein beschikbaar komt, zal nog na der over de bouw en de uitgifte van het gebouw onderhandeld worden. Wel ging de raad er mede accoord, dat aan de speeltuinvereniging een bedrag van ongeveer 4700,ter be schikking zal worden gesteld voor speelwerktuigen, zandbak, een hou ten gebouwtje, een terreinafrastering een aansluiting op waterleiding en riolering. Marktberichten LEIDEN, 29 februari. Groenle. Andijvie 140—148, Kroten, gekookt 17—22, Rode kool 18—26, Gele kool 1928 Prei 35, Rabarber 59 64. Stoofsla i 8086. Spruiten Al 20—87, idem BI 15—21, Uien 17— 68. Waspeen 44—50, Winterpeen ƒ18—23. Witlof ƒ20—80 per 100 kg. Sla Al 20—23.10, idem B 12—14.60 per 100 stuks; Selderij 3837 per 100 bos. GOUDA, 1 maart. Kaas. Aange voerd 22 partijen. Ie srt. 2.262.29, 2e srt. 2.22—2.25. Handel kalm. S'-HERTOGENBOSCH 29 febr. Vee. Heden waren aangevoerd 5.381 stuks vee, nl. 2.402 runderen, 491 vette kalvei'en, 823 nuchtere kalveren, 29 fokzeugen, 491 slachtvarkens, 56 lo- pex-s, 896 biggen, 183 schapen en 7 geiten. De prijzen waren als volgt: melk en kalf koeien van 730.tot ƒ1065 p. st.; guiste koeien 615000, zware soorten boven notering, kalfvaarzen 6701055, klamvaarzen 550595, guiste vaarzen 580695, pinken 455565, graskalveren 240386, nuchtere fokkalveren f 80'115, nuch tere slachtk al veren 3848, zware soorten 57.5080, lopers f6775. biggen 3858, drachtige zeugen ƒ250330, schapen ƒ80110, vette schapen 90130, drachtige ooien 150—190. Aanvoer van slachtvee: 921 stuks, prijzen: extra kwaliteiten vaarzen tot /3.25, le kw. ƒ2.95—3.05, 2e kw. 2.65—2.80. 3e kw. 2.50—2.60, vette stieren 2.702.90, worstkoeien 2.30 —2.45. alles per kg. geslacht ge wicht. Vette kalveren prima soorten van ƒ2.55—2.85 per kg. levend gewicht, vette kalveren middenklasse f 2.25 2.45, vette kalveren lichte soorten 1.42 tj—1.67'j, slachtzeugen 1.38 1.44, jonge slachtvarkens 1.50—1.59, alles per kg. levend gewicht. Overzicht: groter aanvoer van rund vee met ruime belangstelling. Verse melkkoeien handel redelijk met staande prijzen. Kalfkoeien en kalf vaarzen handel lui-duur. Ruimer aan bod van guiste koeien, stx*oeve handel en niet geheel prijshoudend. Groter aanbod van jongvee, handel slopend doch niet goedkoper. Groot aanbod van vette kalveren, stroeve handel met aanmerkelijk lagere prijzen. Nuchtere slachtkalveren handel rede lijk met iets lagere prijzen. Ongeveer 0.02 tot 0.03 per kg. Groter aan voer van vette schapen en drachtige ooien, de kwaliteiten werden ruim prijshoudend verhandeld. Korte aan voer van lopers en biggen, handel vlug met wat hogere prijzen. Ruim aanbod van slachtvee, de extra en le kwaliteiten vaarzen werden lui- duur verhandeld, de mindere soorten handel slepend met wht lagere prij zen. Vette stieren en worstkoeien handel gedrukt, prijzen iets lager. Gi-ote aanvoer van slachtzeugen, over het geheel stroeve handel, prijzen iets lager. TER AAR, 29 febr. Groente. Witlof 1 ƒ0.41—0.62, idem 2 ƒ0.24— 0.39, idem stek ƒ0.040.15 alles per kg.; knolselderij ƒ0.36, idem stek 0.020.05 per stuk. VINKEVEEN, 29 febr. Groente. Witlof A II ƒ0.60—0.62, idem B I 0.53—0.62, idem B II 0.33—0.55 per kg.; Selderij ƒ0.29—0.43 per bos. KINDERARTS houdt vrijdagmorgen 2 maart GEEN SPREEKUUR Voor dringende gevallen spreekuur zaterdagmorgen 3 maart van 9.3010.30. ...daarom is natuurzuivere PSanta jveel smakelijker en gezonder Direct valt het U op: PLANTA is anders. Enkel zuiverheid wat U proeft. Bovendien heeft PLANTA meer voedingswaarde. En ze is lichter verteerbaar, dus gezonder. Smakelijker worden de boterham men, smakelijker worden vlees, ius en groenten smakelijker wordt alles wat U klaarmaakt met PLANTA. Pluk de vruchten van al het goede dat de natuur U biedt: eet fruit, eet verse groenten... eet die kostelijke PLANTA. Ja, ook PLANTA is puur natuur. De zon laat er edele vruchten voor rijpen. die weldaad, proef het verschil... Natuurzuivere Pianfs SPECIALE Haarlemmerstraat 204 aanbieding van Vruchtenwijn gezoete bessen en Frambnzenbessenwijn van 2,35 per liter voor 1,95 per liter, alleen geldig a.s. vrijdag en zaterdag. Ook verkrijgbaar: STEENSTRAAT 8 HERENSTRAAT 6^ Electriciteitsbedrijf voor Ter Aar, Nieuwkoop, Nieuwveen en Zevenhoven vraagt in het bezit van diploma V.E.V. of daarmede gelijkstaande ontwikkeling. Leeft. 17-22 jr. Sollicitaties te richten aan de directeur, p/a de administratie, Langeraarseweg 134 te Ter Aar. 2* Vrijdagavond klaver jassen om carbonade. Aan vang 8 uur. André v. d. Werf, Oude Wetering. 2 Verkoopsters gevraagd. Loon naar leeftijd en be kwaamheid. Bedrijfskle ding in bruikleen. Pers. aanm. filiaal Albert Heijn, Willem de Zwijgerlaan 1, Voorschoten. 2 Antieke ronde tafels. Eiken, mah. en noten lade kastje en bijzetmeubeltjes. Mahonie en eiken secre taire, kabinet. oud-Holl. glazenkastje, kloostertafel, Perzische kleden, koperen kronen, koper en tin. Ter Wee, Hooigracht 86. 2 Gevraagd: r.k. huis houdster bij wednr m. jon gen 13 jaar uit boeren stand, om- naar wederzijds goedvinden een huwelijk aan te gaan. Br. onder no 1117 bur. van dit blad. 2 Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd voor verkregen gunst. 2 Te koop: 2 beste vloer kleden 20.p. st.; 2-p. veren schudbed met hoofd peluw 25,boekenkast 30,2-pers. opklapbed met ombouw 20,3- delig bedstel. 2 kussens, hoofdpeluw 20.Te be vragen Janvossensteeg 51. 2 Gevraagd een r.k. kost huis door tuinder, liefst omgeving Zoeterwoude. P. A. van Zeiil, Zwetkade 8. Wateringen. Abonnementen en adver- tentiën worden aangenomen door J. V. d. WERELD ZWARTEWEG 3 DRIETEX geeft een schonere was en vraagt minder werk, omdat DRIETEX de enige zeep is, die in het NIET-kokende sop in Uw was machine volledig wast. Oók vooraf koken van het wasgoed is dus overbodig. DRIETEX spaart Uw goed. Het is gcén synthetisch wasmiddel, maar een zuiver natuur product Ook Uw wasmachine heeft nu niets meer te lijden. Bovendien gegarandeerd onschadelijk voor Uw handen. Zó uit de week - Zó in de wasmachine DRIETEX is goedkoper, bespaart bovendien op gas- of electriciteitsverbruik. DRIETEX spaart Uw goed en Uw wasmachine Uw winkelier heeft deze 0 Q nieuwe wasmachine-zeep .°^cT ...haal direct zo'n pak! Q6^0//cent xo o 'n Product van de DRIEHOEKZEEP en DRIEHOEKSOPA fabrieken. 2 Aangeboden een goed önderhouden Volkswagen £le luxe 1950 met radio. Tegen bill, prijs. D. Braam. Hoofdstr. 51, Leiderdorp. 2 Gezocht kleine gezel lige zonnige zit-slaapka- mer in Leiden .Br. of tele foon Apotheek Boekweijt, Breestraat 74, tel. 20552. 2 In rusthuis Zonnweelde wordt per 1 april gevraagd huishoudelijke hulp. Aan melding na 5 uur. Oranje laan 2, Oegstgeest. 2* B.z.a. tuinbouwknechl en tuinbouw leer ling voor nu en latere indiensttre ding. Br. onder no. 1120 bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3