De man, die de wereld de huiskamer breng! m R IJ N S T R E E K MENSEN VAN DE K.R.O. HERMAN FIKKERT, d!; DINSDAG 28 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 speurder naar actualiteiten Tien jaar geleden kwam Herman Fikkert uit Venlo als reporter in dienst bij de K.R.O. Hij was geen journalist en hij was geen radioman. Waarom dan eensklaps radioreporter? „Ach", zegt Herman Fikkert, wanneer we hem die vraag stellen, „de radio trok me geweldig aan. Vóór de oorlog al. Maar toen was ik te jong. En tijdens de oorlog kon je de studio's alleen maar mijden. Dat waren niet direct de jaren waarin je aan je toekomst kon bouwen. Daarvoor moest je te dikwijls verdwijnen. Maar toen de oorlog voorbij was probeerde ik een kans te krijgen. Ik kreeg die kans ook. Ik mocht zelfs kiezen tussen de reportage-afdeling en de omroepdienst. En omdat de reportage me veel aantrekkelijker leek viel de keuze niet zwaar". •Nu, na tien jaar, kunnen we wel zeggen dat Herman Fikkert goed ge kozen heeft. Want wie regelmatig de Echo-rubriek beluistert en de extra reportages en het katholieke nieuws, die weet ook dat het met de nieuws voorziening van de K.R.O. voortreffelijk gesteld is. En laat ons er direct aan toevoegen: dank zij de onvermoeide activiteit van Herman Fikkert, hoofd van de reportage-afdeling. Hij is de man, die de wereld in onze huiskamers brengt. sadeur te Moskou. Is het wonder, dat men allerwege hulde bracht aan de man die dit in zo'n kort tijdsbestek had weten te organiseren? ALLEMAAL HEEL GEWOON Herman Fikert zorg er voor dat wij op de hoogte zijn van wat er op grote afstand gelbeurt, maar ons desondanks toch interesseert. Hij speurt naar ac- tuliteiten en brengt ze ons, vaak heet van de naald. Misschien vinden we dat heel gewoon, zoals we alles wat de radio biedt heel gewoon vinden, aangezien we 't recht nemen alles te eisen en te verwachten van de radio, die er, zoals men 't gewoonllijk uit drukt, voor ons is. Maar desondanks willen we hier openlijk getuigen van onze waardering en bewonde ring voor Herman Fikkert en zijn me dewerkers, die staeds opnieuw ar voor zorgen dat we „bij" blijven. Herman Fikkert heeft het vak ge leerd bij Léon Povel en Paul de Waart. Hij begon met het maken van klankbeelden voor Groningse, Friese en Drentse dagen. Hij trok er op uit met de reportagewagen, maakte op namen en verwerkte die in de klank beelden, die in de studio ontstonden. Dat was interessant, maar vaak moei lijk werk, omdat in die jaren geen bandopnamen werden gemaakt, maar alles op de plaat werd vastgelegd, hetgeen technisch veel moeilijker was en veel meer romslomp mee bracht bij 't monteren. Maar voor wie met liefde en met volle overgave zijn bezigheden verricht is 't werk niet gauw te zwaar. Herman Fikkert had plezier in de arbeid en daardoor leerde hij snel. Zijn eerste reportage in het katholieke blindeninstituut te Grave bracht misschien nog wat pro blemen mee, maar die problemen verdwenen als sneeuw voor de zon en al heel spoedig werkte Herman Fikkert als 'n geroutineerd en wel bespraakt radioreporter. Die welbe spraaktheid bracht hem enkele ja ren op 'n andere post. Dat was toen de chef-omroeper Frans Evers ziek werd. Herman Fikk/srt werd toen hoofd van de omroepdienst. Maar toen Paul de Waart van de radio- journalistiek naar de dagbladjourna listiek terugkeerde stapte Herman Fikkert weer over naar de reportage- afdeling, van welke afdeling hij het hoofd werd. Fikkert tien jaar gelede,n de goe de keuze deed. We mogen wel zeg gen dat de programmaleiding de goe de keuze deed toen zij Herman Fikkert de leiding van de reportage- afdeling gaf. Want die reportage-af deling werkt hard en loopt gesmeerd. Er valt heel wat te doen. Dat wordt duidelijk als men weet dat behalve de Echo-rubriek en het katholiek nieuws, ook onder deze afdeling res sorteren: de esperanto-rubriek, de uit zendingen voor land- en tuinbouw, de radio-schoolkrant en de reportages voor de vele klankbeelden. Daar komt bij dat de actualiteit snel wer ken noodzakelijk maakt. Actualitei ten laten zich nu eenmaal niet lang van te voren vastleggen. Bovendien is ook de werkwijze langzamerhand veranderd. Zoals Herman Fikkert het zelf uitdrukt: „Vroeger haalde de ra dio het leven in de studio. Nu trekt de radio naar buiten om het leven te betrappen". Dat eist meer van de reporter. Dat eist ook meer van de man, die verantwoordelijk is voor de vlotte gang van zaken, het hoofd van de afdeling, die de voor bepaal de reportages meest geschikte ver slaggever aanwijst, alsmede de beste man voor de eindredactie, die het binnengekomen materiaal dus pers klaar voor de microfoon brengt. Het eist van dit afdelingshoofd een vlek keloze organisatie en een voortdu rende attentie. Want een reportage- afdeling, die niet „bij" is en die het nieuws niet „ruikt" heeft voor de radio geen betekenis. Maar in dat op zicht kan men de KRO niets verwij ten. Integendeel. De KRO heeft al mengmaal, dank zij Herman Fik kert lof geoogst. Men denke maar eens aan het volkomen onverwachte en dus sensationele aftreden van de Russische premies Malenkof. Fikkert was in staat 't officiële bericht, zoals dat heet, „uit de lucht te pikkeni". Dat zeggen dat hij het gesprokene van de Moskouse zender vastlegde. Weinige uren later zond hij dat uit, met in aansluiting daarop de verza melde commentaren van autoriteiten en pers uit de wereldsteden, uitge sproken door de correspondenten te New York, Parijs, Bonn en Londen. En deze demonstratie van actualiteit werd besloten met een vraaggesprek met de vroegere Nederlandse ambas- BELANGSTELLING VOOR HET WERELDGEBEUREN is te genwoordig groot. Dat betekent dat een regelmatig contact met het bui tenland noodzakelijk is. De KRO heeft dus zijn vaste buitenlandse cor respondenten, die zich regelmatig voor de mocrofoon laten horen. Dat zijn de KRO-correspondenten in Frankrijk, Duitsland, Engeland, Bel gië Spanje, Oostenrijk, Italië, de Verenigde Staten, West-Indië en Zuid-Amerika. Binnenkort zal dat aantal nog worden uitgebreid met een Indonesische correspondent. Het uitzenden van die buitenlandse cor respondenten brengt heel veel werk mee. Ongeveer de helft van de cor respondenten spreekt de tekst uit en zendt de geluidsband per vliegtuig naar Hilversum. De andere helft spreekt via een radiostation. Vol gens een internationale overeenkomst moeten de omroepen elkaar gratis helpen. Alleen de lijnverbinding moet betaald worden. Wil de KRO nu een verslag uitzenden van 'n bepaalde gebeurtenis in laat ons zeggen Parijs, dan begint men met de correspondent te Parijs te waarschuwen. Vervolgens bestelt men bij de technische dienst van de Ned. Radio Unie lijnen voor een bepaald uur. De Radio-Unie licht de P.T.T. in. De Nederlandse P.T.T. neemt contact op met de Franse P.T. T. De dienst buitenlandse betrekkin gen van de Ned. Radio Unie, die op de hoogte is gebracht, waarschuwt inmiddels de Franse omroep die weer zorgt dat er een studio vrij is wan neer de Nederlandse correspondent komt om zijn verslag uit te zenden. En zo komt dat verslag tenslotte te recht in Hilversum, waar het direct of later wordt uitgezonden. HERMAN FIKKERT ER ZIJN OOK GROTE REPORTA GES van nationaal belang, die gezamenlijk worden uitgezonden. In verband daarmee vergaderen elke week de reportage-afdeling van KRO, NCRV, VARA, AVRO en de Wereld omroep gezamenlijk. Na onderling overleg wordt dan een reporter of een team aangewezen. Zo'n team staat onder leiding van een chef d'équipe, die de programma-voorstel len doet en alle regelingen treft. Her haaldelijk is Herman Fikkert als chef d'équipe opgetreden en hij heeft er prettige herinneringen aan. Vol trots denkt hij nog altijd aan de magistrale reportage na de februari-ramp, de on vergetelijke uitzending van het dich ten van de dijk bij Ouwerkerk, toen een zeldzaam geïnspireerde Guus Weitzel en een geestdrieftige Jan de Troye de meest nuchtere luisteraar wisten te ontroeren. „Dat is de mooi ste reportage, die ik ooit heb ge hoord", zegt Herman Fikkert. „Toen voelde ik zelf een brok in de keel". Er zijn nog tal van grote reportages die Herman Fikkert als chef d'équipe heeft geleid. De begrafenis van ko ning George van Engeland, het be zoek van het Zweedse koningspaar, tal van sportgebeurtenissen en ook Olympische Spelen, om er enkele te noemen. En als hij aan de Olympi sche Spelen in Londen denkt dan schiet hem ineens een gek voorval te binnen. Er was daar 'n hevig enthou siast athletisch verslaggever, die niet meer tot zwijgen te brengen was. De man stond voor de microfoon en praattemaar. Met wanhopige ge baren trachtte men hem aan 't ver stand te brengen dat hij moest ein digen. Het hielp niet. Hij praatte maar door. Hij gebruikte niet alleen zijn eigen tijd, maar ook die van de andere verslaggevers, die drie in ge tal, achter hem stonden te wachten zonder kans om aan het woord te ko men. Toen geen enkel gebaar indruk bleek te maken greep Herman Fik kert in. Hij wachtte tot de reporter aan het eind van een zin was geko men, legde toen achter de man staan de, zijn handen op diens mond, duw de met zijn schouder een der wach ten voor de microfoon en zette de praatvaar buiten de deur. Een diep beledigd man smeedde op de gang zijn wraakplannen en waren er geen collega's geweest, die de reporter ten slotte van zijn ongelijk hadden kun nen Overtuigen, dan zou deze Olym pische uitzending nog geëindigd zijn in een boksdemonstratie. TAGE-MAN voor vreemde situa ties kan komen te staan. Het is Her man Fikkert gebeurd dat hij in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen in Den Haag een uitvoe ring van „Die Walküre", die door de B.B.C. werd overgenomen, van een Nederlandse en Engelse inleiding moest voorzien. Er was daar geen om- roepcel en hij moest spreken in de zaal. Hij had alles keurig voorbereid en de inleiding stond op papier. Voor een flinke fooi had hij de toezegging gekregen, dat als de zaallichten uit gingen, één lampje zou blijven bran den. Maar op 't gewichtige ogenblik gingen alle lichten uit en daar stond de verslaggever in 't donker. Hij kon maar één ding doen. Met de zware staande microfoon in de ene en het het papier in de andere hand strom pelde hij naar het voetlicht en daar moest hij, staande met het gezicht naar het publiek, dat vol aandacht was voor deze „Einlage", zijn praatje houden. Dat de luisteraars in Neder land en Engeland zelfs geen hapering hebben bemerkt is wel een bewijs dat Herman Fikkert de situatie vol komen meester was. Is het dan een wonder dat hij de dagelijkse moei lijkheden die het werk nu eenmaal meebrengt met hetzelfde gemak overwint. J. V. ALPHEN AAN BEN RIJN Meisje onder auto gelopen en gedood Maandagmiddag omstreeks drie uur is het bijna negen jarig dochtertje Kr ij nt je van de gemeentewerkman M. A. de Heij, wonende in de Britten- ruststraat 1 te Alphen a. d. Rijn, bij een verkeersongeval op de Emmalaan om het leven gekomen. Het kind, dat zonder op het ver keer te letten de rijbaan was over gelopen en daarbij tegen een auto op liep, werd aan het hoofd zo zwaar gewond, dat het tijdens het vervoer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleed. Krijntje had op de Oude Rijn schaats gereden. Daarvan terugkerend draafde zij de poort uit van het voor malig overzetveer van Jan Melk en stak de Emmalaan over om naar huis te gaan. Zij lette daarbij niet op het verkeer. Een luxe auto passeerde op dat moment in de richting Leiden. Remmen en ontwijken kon een aanrij_ ding niet meer voorkomen. Het meis je werd door de voorzijde van de auto gegrepen en tegen de straat gesmakt. Dr. P. Stehouwer constateerde ern- tige verwondingen aan het hoofd en achtte overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk. Zoals gemeld is het slachtoffertje tijdens het vervoer per ziekenauto naar het Academisch ziekenhuis te Leiden, aan de bekomen zware ver wondingen bezweken. is tot deelname aan de Peerke-Don- ders-wedstrijden te Leiden en aan de rayonwedstrijd. De penningmeester, de heer Arn. Spaan, had een batig saldo, mede dank zij de SUS lï-actie, die ruim 80,in de kas der vereniging bracht. De periodiek aftredende bestuurs- Ieen mevr Venne en de heer C. A. de Rijk werden bij acclamatie herkozen. Getracht zal worden door middel van gedrukte kaarten aan betrokken instanties kennis te geven, waar een EHBO post is gevestigd en waar de nodige verbandtrommels aanwezig zijn. Nagegaan zal worden hoeveel dien sten de leden als EHBO'er verle nen. Het stichten van een jeugd-afde ling wordt onder ogen gezien. Een opwekkend woord werd ge- door 20 kinderen. Ie prijs Arie Ver. richt tot deelname aan de Stille Om- kade, 2e pr. Gerte Vermaas, 3e pr. Leiden, Maarsmansteeg 23 tel. 20577 Advertentie HAZERSWOUDE [H.R.] IJspret. Zaterdag en zondag werden er wedstrijden georganiseerd door de voetbalvereniging „St. Ber- nardus". Zaterdag werd er alleen ge reden voor adspiranten. Het ging over 5 ronden 2000 meter. Uitslag: 1. C. Boers, 2. Fr. van Doorn, 3. F. Schoonderwoerd, 4. Bart v. Schaik, 5. Adri Boers, 6. Herman Bos. Zondag voor junioren-senioren en donateurs. Na een zeer spannende wedstrijd waren de uitslagen' Junioren: 1. Gerard Pont, 2. Her man Borst, 3. Jaq. de Jong, 4. Kees v. Gozen. Senioren: 1. Johan de Jong, 2. Bart Kraan, 3. Kees de Jong C.zn., 4. P. Kraan, 5. Cor Kraan, 6. Huib Zwaan. De prijsuitreiking geschiedde in Café v. d. Voort. en voordelen van de onjuiste en de juiste kalkbemesting breedvoerig be lichtte en daarbij wees op de specia le functie van kalk ten opzichte van overige meststoffen. Kalkgebrek de landbouw openbaart zich in tekor ten van de andere meststoffen. On juiste kalkbemesting wreekt zich in dure uitgaven voor andere meststof fen. Daarom is het heel belangrijk aan de hand van grondmonsters (Wa geningen) vast' te stellen hoeveel kalk de grond mist en wat ze nodig heeft aan andere meststoffen. De bijeenkomst werd ingeleid door de heer Jac. Rijlaarsdam en geslo ten door de heer Joh. de Bruin, land bouwdeskundige, beiden te Alphen aan den Rijn. Behendigheidswedstrijd. De ijs- vereniging ,,'s-Molenaarsbrug" hield maandagavond op haar baan nabij hotel ,,'s Molenaarsbrug" behendig heidsschaatswedstrijden voor de jeugd tot 13 jaar. Er werd deelgenomen Leo Wortman, allen Alphenaren. De overige deelnemers kregen een reep chocolade. Klaverjassen. Ten bate van de kas van de vereniging Ouderdoms zorgen hield de loterij vereniging „Eensgezindheid" maandagavond in hotel „Centraal" een klaverjaswed- strijd, waaraan door pl.m. 60 partijen werd deelgenomen. De heer G. Zekveld, voorz. van Ouderdomszorgen sprak aan het ein- hotel „Centraal" in alle details de de van de avond, in afwachtin gvan de nodige wetenschap kunnen opdoen, ge'delijke afdracht, een dankwoord voorzover men er nog niet van op de tot de organisedende vereniging voor hoogte was, hoe belangrijk het toe- het initiatief en de vele deelnemers en dienen van kalk als meststof voor de deelneemsters voor hun steun. Het bodem is. deed spr. een genoegen te zien dat gang. Mevr. GrevelinkScheers, de docente a an de vereniging dankte de leden voor hun waardering. De voorzitter dankte de docente en de secretaris, die de vereniging op bijzondere wijze helpen. Bedrijfsvoorlichting: „Rijnstreek Oost". De leden van de vereni ging voor bedrijfsvoorlichting „Rijn streek Oost" en de Coöp. landbouw- vereniging Alphen aan den Rijn en omstreken hebben maandagavond in De heer A. E. Wunderink, land bouwkundig medewerker van de stichting Nederlandsch landbouw- kalkbureau te De Bilt ontplooide zijn woord R.K. E.H.B.O. De pl. afd. van de r Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. „Sint wetenschap op dit gebied Martinus" hield maandagavond in de en grafieken. Sint Josephzaal haar jaarvergade- ring o.l.v. dr. J. A. S. Grevelink, arts, voorzitter. De g.a. deken L. H. M. Nieuwenhuizen, woonde de vergade ring bij In zijn jaarverslag memoreerde de secr., de heer C. A. de Rijk, de suc cesvolle glorietocht in wedstrijden Er zijn gebieden in Nederland, b.v', Brabant, Limburg en het Oosten waar 80—90 pet. van de gronden kalkarm zijn. In deze streken is de kalktoestand niet zo ernstig. Hier treft men gebie den aan waar de gronden kalkrijk zijn. Zowel het een als het ander is en de goedv,rlopen acties. Besloten i niet juist, volgens spreker, die de ha* zo velen nog wel wat met de bejaar den op hebben. De heer M. Gerritsen, voorz. van „Eensgezindheid" zegt een spoedige uitwerking van de baten en afdracht van het nettobedrag toe. Een prijs behaalden: G. J. G. Ver schuur 6055 p., B. v. d. IJssel 5734 p. W R. de Jong 5261 p., Jac. de Hoed 5254 p., A. T. de Kcrte 5140 p.; M. Fokker 5138 p.; C J. Bruines 5137 p.. W. v. Klaveren 5129 p.; C. Wijfje 5079 p*; C. Krumpelman 5049 p.; A Jan- gpn 4930 p.: mevr C v. Kreuningen - Tilburg 4932 p. Een troostprijs ver- merf J. Doelman 3101 p. KOUDEKERK Geb.: Cornelia Wilhelmina, d. v. G. G. Reijneveld en J. A. van Leeu wen. Geh.: Pieter Marinus Klink, 45 j., te Brielle, en Hillegonda Oppelaar, 37 j.; Abraham Werner Somerwil, 24 j„ te Leiden, en Johanna Clasina Bloem, 22 j. Overl.: Gerrit Dorrepaal, 84 j., echtg. van Grietje Dorrepaal; Elisa beth de Bruijn, 86 j., wed. van Dirk Slootweg. LANGERAAR ALTIOR BEHANDELDE SPELREGELS. Gedurende het winterseizoen heeft de r.k. Sportvereniging Altior voor de leden op gezette tij ."en contactavon den georganiseerd. Binnen het raam van deze avonden is nu een avond ge houden waarop speciaal de spelregels eens serieus zijn hekeken. De heer A. A. C. Dusie was de spreker op deze avond. "Van de kant van de leden bestond er belangstel ling genoeg voor de spelregelkennis als we tenminste mogen afgaan op het bezoek. De heer C. J. Pieterse, die met een korte inleiding de avond opende, was dan ook dankbaar voor deze zeer grote opkomst. De heer Du sie wist op bevattelijke en onderhou dende wijze zijn stof te behandelen. Een zeer belangrijke spelregel is wel het buitenspeL Over geen punt wordt meer strijd gevoerd dan over de vraag of de scheidsrechter nu wel ten Tech- te of ten onrechte fluit voor buiten spel. Spr. gaf verschillende voor beelden over de buitenspelregel. Na behandeling gaf spr. gelegen heid vragen te stellen, en hiervan is een druk gebruik gemaakt. Hier door is ongetwijfeld een beter in zicht gekomen in deze belangrijke spelregel. Na de pauze behandelde de heer Dusie nog de directe en indirecte vrije schop, en besloot met de in- worp. In het slotwoord besprak hij de voor- en nadelen van de sport bij de opvoeding. Spr. wenst Altior toe, dat zij naar eer en deugd kampioen van hun afdeling worden, maar dit toch niet zullen zien als het voor naamste. De heer P. Hij dra dankte de heer Dusie voor zijn leerzaam betoog. LEIMUIDEN „JONGENSDORP" PRESENTEERDE ZICH. Het katholiek jeugdwerk voor jon gens van 1217 jaar is enige tijd geleden om gegoten in 'n' nieuwe vorm, die men betiteld met „Jongens dorp". De nieuwe methode schijnt een openbaring te zijn voor de jeugd, want na enkele maanden nodigde zij haar ouders uit, om te laten zien wat zij te bieden had. Zo was zondagavond het parochie huis voor driekwart gevuld met ouders en belangstellenden. De aal moezenier, kapelaan Küttschutter, opende met de aandacht te vragen voor het feit, dat de jongens in Jon gensdorp in een eigen wereld leven. Hij vroeg waardering voor hun werk als echt jongenswerk. Hierna ging het doek open en wer den de aanwezigen verwelkomd door de 13-jarige secretaris, Gerrit Beuk, alsof het z'n dagelijkse wérk was. Het muziekgilde verscheen met be geleiding van een eigen pianist. De beurt was daarna aan het toneelgilde, dat enkele geestige stukjes presen teerde n.l. „Avontuur aan de grens" en „Op zoek naar het Spook". Tij dens de pauze trad het handwerkers- gilde op het podium en toonde enkele zelfgemaakte werkstukjes. De aal moezenier sprak nog even over de geestdrift waarmee de jongens ge werkt en gestudeerd hebben. Hij be lichtte dit werk als opvoeding tot eigen verantwoordelijkheid onder eigen jongensleiding. De aalmoezenier had alle hoop op de toekomst van dit werk. Na het optreden van het mu ziekgilde bracht men de schets „Hoe de duivel begraven werd". Het af scheidslied hierna weid met een goed applaus beantwooid. Na een kort woord van Schout P. v. Graas, die opmerkte, dat hetgeen deze avond geboden was, echt eigen jongenswerk .was geweest, waaraan nog veel valt bij te schaven. Hij hoopte echter, dat het met Jongensdorp met belangstel ling en steun van de ouders in stij gende lijn zal gaan. TER AAR Groene Kruis. „Het Groene Kruis' 'afd. Ter Aar hield haar jaar vergadering in het Wijkgebouw o.l.v. de voorz., de heer H. Bos. Voor deze vergadering bestond een flinke be langstelling, waarover de voorzitter, die deze avond voor de laatste maal de voorzittershamer hanteerde, zeer verheugd was. Uit het jaarverslag van de heer L. Koning, bleek dat er 202 verple- gingstukken dit jaar zijn uitgeleend. Uit het verslag van de wijkzuster no teerden wij de volgende cijfers: voor ziekenverpleging werden 125 bezoe ken afgelegd aan 124 personen, voor n.oedercursussen 21 bezoeken aan 21 personen, voor zuigelingenzorg 278 bezoegen aan 240 personen, voor tbc- bestrijding 28 bezoeken en voor maatschappelijke zorg 43 bezoeken. Hierna verzorgde de heer C. Hege- rnan het financiële verslag, waaruit bleek dat er een batig saldo was van ruim 188 gulden. Bij de bestuursver kiezing werden de heren G. Boeken- steyn, L. Koning en W. van Wouden berg herkozen, en werd in de vaka- ture H. Bos, die wegens vertrek naar elders gemeend heeft te moeten be danken, gekozen de heer A. Hoog straten. Dan volgt het bestuursvoor stel, om aan een 30-tal ingezetenen die nog geen lid van de vereniging zijn, een circulaire te zenden, waarin hun erop attent gemaakt zal Worden dat zij dit jaar tegen de gewone con tributie betaling lid kunnen worden, en zo niet, dan zullen zij bij toetre ding 50 gulden moeten betalen. Namens het bestuur en de leden werd het wooid gevoerd door de heer L. Koning, die een dankwoord richtte tot de scheidende voorzitter. Hij overhandigde de heer Bos een boekwerk, als blijk van waardering. Z0ETERW0UDE Geboren: Gustaaf Leonard, zn van E. de Koning en J. J. Meijers; Li- duïna Johanna Maria, dr van Q. F. Olsthoorn en J. C. M. A. Vlasveld; Cornells, zn van C. J. A. Filippo en B. Smitt; Anna Jacoba, dr van C. J. A. Filippo en B. Smitt; Rudolf Peter, zn van A. Landa en J. Kreukniet; Jose- phina Wilhelmina Theodora, dr van C. H. Verhagen en C. M. Mijer; Maria Adriana, dr van G. J. van der Lubbe en E. A. Bakker; Nicolaas Petrus, zn van J. G. L. Captein en M. Vink; Ro- bèrtus Remigius Alexander Maria, zn van H. J. M. Meijer; Johanma Wilhel. mina, dr van P. J. Schildwacht en G. de Jong. Ondertrouwd: A. Snel 29 j. te Lei den en A. Peters 31 j.; M. S. A. van Polanen 45 j. te Oegstgeest en J. Huls bos 22 j. L. F. C. van der Hoeven en C. J. van Leeuwen. Overleden: Hendrica Chrstina de Bruin 57 j.; Johan Ludwig Theodor Reimeringer 86 j. Z0ETERW0UBE- LEIBERB0RP De IJssport. De oprichtingsver gadering van de vereniging „IJssport door Samenwerking" heeft tot leden van het bestuur gekozen, de heren C. R. van Velzen, J. Hogervorst, J. v. d. Hulst, W. van Es, J. v. Osna- brugge, C. v. Amsterdam en H. de Lange. De jaarlijkse contributie werd vast gesteld op 1.terwijl besloten werd tot een grote ledenwervings actie. Voorlopig geen. wedstrijden. De reeds vastgestelde wedstrijden voor kinderen zijn tot n_der orde uitge steld, omdat bericht ontvangen is, dat door boezembemaling van Rijnland het ijs absoluut onbetrouwbaar is. Scheepsberichten ALDERAMIN 27 v. Chalna n. Colom bo. ARGOS p. 27 Ouessant n. Antw. BANKA p. 27 Gibraltar n. A'dam. BE- NINKUST 27 v. Antw. n. A'dam. BO- NARE 27 Pt of Spain. CALTEX PERNIS p. 27 Kp St. Vincent n. Sidon. EOS 28 te Tunis. GAASTERKERK 28 te Penang. GADILA 28 te Pladju. HESILIA 27 te S. Felix. JAGERSFONTEIN 27 300 m. w Walvisbaai n. Las Palmas. KARIMUN 28 Singapore. KOTA AGOENG 27 v. Tj. Priok n. Singapore. KOTA GEDE 28 te Penang. LIMBURG p. 27 Kp Guardefui n. Aden. LOENERKERK p. 27 Ouessant n. Pt Said. LOPPERSUM p. 27 Landsend n. Pt Talbot. MAETSUYCKER 29 Christ mas eil. verw. MANOERAN p. 27 Ceylon n. Singapore. MARIEKERK 27 te Suez. MOLENKERK p. 27 Str. Messina n. Pt Said. MURENA 28 v. Singapore. NOORD ZEE 26 v. Boston n. Rio de Janeiro. OVULA 27 v. Pladju n. Surabaja. POLE- PHEMUS 27 v. Singapore n. Palembang. RONDO 27 v. Tj Priok n. Padang. SA- RANGAN 28 Tj Priok. STAD LEIDEN 27 Antwerpen. STAD MAASSLUIS 27 v. Narvik n. R'dam. STATUE OF LIBERTY 27 v. Curacao n. Cartagena. STRAAT BALI 27 v. Colombo n. Penang. SUNET- TA 28 te Pulubukom. TALISSE 27 nog rede Semarang. TJIKAMPEK 27 v. Ma kassar n. Semarang. TRTON 27 Baltimo re VASUM p. 27 eil. Masira n. Ras Ta- nura. WAAL p. 27 Ouessant n. Lissabon WALTON JONES p. 27 A'giers n. Phi ladelphia. WONOGIRI 27 Philadelphia.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8