Na een geheime zitting sprak de Leidse raad nog 'n kwartier Leidse „Stille Omgang" reist zaterdag per bus RIJNSTREEK DINSDAG 28 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Ook kleinere wagens voor de politie Na een geheime zitting, die ruim een uur duurde, heeft de Leidse raad gistermiddag van de agenda een rit misch hamerstukje gemaakt. Trekt men van het uurtje, dat voor de sluiting te vier uur restte nog een half uur theepauze af, dan blijft nog een dik kwartier openbare vergade ring over. Alle 24 agendapunten, zoals deze in De Leidse Courant zijn vermeld, werden aangenomen. De heer Schüller (P.v.d.A.) stak de loftrompet over het voorstel tot in richting te Leiden van een woning cartotheek. Het loflied betrof ook hemzelf, want lang geleden al was hij voor een dergelijke inrichting „roepend in de woestijn" geweest. Hij raadde het college van b. en w. aan zich yiets aan te trekken van de roddelpraatjes over de woningtelling, en planning die onder de burgerij verspreid worden. Mensen in nood Laatste verantwoording Vandaag komt de laatste verant woording in de krant, want de nood- bestond. Waarom nu veel geld uitge- toestand, waarvoor wij dit rubriekje begonnen zijn, behoort gelukkig tot het verleden. Dit wil echter helemaal niet zeg gen, dat de nood bij vele mensen tot verleden behoort, want nood stoort zich verbluffend weinig aan jaarge tijden, al is zij op sommige tijden meer sprekend dan anders. Daarom is het geenszins onze be doeling met de sluiting van dit ru briekje ook de hulpvaardigheid te remmen en daarom willen wij voor deze laatste keer de bijzondere aan dacht vragen voor een vereniging, die niet in dit rubriekje genoemd werd, doch die een blijvende belangstelling moeilijk kan ontberen. De vereniging „Sancta Veronica", die zich ten doel stelt om de Stille Armen aan kleding te helpen, heeft de afgelopen weken ook het aantal aanvragen om hulp in belangrijke mate het aantal hulp-aanbiedingen zien overtreffen. Iedere eerste donderdag van de maand komen echter verscheidene da-mes in de Vroolijcke Ark aan de Pieterskerkkoorsteeg bijeen om ma teriaal te halen en producten van brei- en naainijverheid in te leveren. Overmorgen is het weer de eerste van de maand en „Sancta Veronia" verwacht een enorme toeloop van dames, die hun tijd voor deze vereni ging beschikbaar willen stellen. Vele dames zullen ongetwijfeld het doel van deze vereniging erg mooi vinden, maar met geen mogelijkheid vrije tijd kunnen vinden om naald of breipen ter hand te nemen. Voor hen vermelden we het giro nummer van de vereniging: 260700 t.n.v. penningmeesteresse Vereniging „Sancta Veronica", Oegstgeest, want zij kunnen dan de materialen leveren voor de vrije tijd van de anderen. En om het heel gemakkelijk te ma ken, geven we ook nog twee tele foonnummers 22465 en 30021 waar men met vreugde zal noteren, dat bij U thuis breiwol en flanel ligt, dat opgehaald kan worden. De laatste verantwoording wordt: Saldo St. Vincentiusver.: St. Leonarduspar.: C. E. J. P. V. Stille Armen: H. B. (giro)) 1.212.50 Totaal 1.233.50 ST0KIPWIJK GEEN GEMEENTESUBSIDIE VOOR HET JEUGDWERK In een uitvoerig schrijven van 20 juni 1055 heeft kapelaan J. G. M. Velthuyse, bij B. en W. verzocht om een subsidie van 1000.voor het parochieel jeugdwerk. Ook de Jeugdcommissie der Ned. Hervormde Gemeente in Leidschen- dam heeft een dergelijk verzoek ge daan. Beide verzoeken hebben B. en W., zoals zij schrijven, voor een probleem geplaatst, dat voor hen nieuw en in zekere mate onbekend is. Allereerst rees bij B. en W. dë vraag, of het op de weg der gemeente ligt op dit ter rein iets te doen. Het was aan B. en W. niet onbekend, dat enige ge meenten financiële hulp verlenen in het bijzonder de; grote steden. Zij meenden aanvankelijk deze kwestie tot de grote stads-problemen te moe ten rekenen. Bij nadere informatie bleek echter dat ook enige kleinere gemeenten bepaalde vormen van sub sidiëren kennen. Het is voor B. en W. echter een vraag, of deze gemeenten een maatstaf kunnen zijn voor de bepaling van een algemeen luidend antwoord op de gestelde vraag. Veel eer kwam bij B. en W. de gedachte op, of het jeugdwerk niet een zaak is van particuliere of kerkelijke aard. Zij hebben dah ook de indruk, dat niettegenstaande het gevaar dat sub sidie betekent invloed van de over heid, de publiekefinanciën geleidelijk een steeds grotere rol gaan spelen. Ook het rijk stelt n.l. sinds 1946 be dragen beschikbaar. Deze bedragen zijn bestemd voor de centrale en regionale organen en hebben o.a. als onderwerp: de personeelslasten van gesalarieerde functionarissen, de kos- De heer De Hosson (K.V.P.) was minder bereid tot een loflied. Hij vond het moment van het vastleggen der gegevens goed gekozen: aanslui tend op de landelijke woningtelling, maar hij had altijd gedacht, dat er een deugdelijke woningadministratie ven en ambtenaren aan het werk zet ten? Hoeveel ambtenaren zouden niet nodig zijn? Kan men daarvoor geen werkloze hoofdarbeiders gebruiken? Wethouder Jongeleen wist niet te vertellen hoeveel ambtenaren met dit woningtel-project bezig zou den zijn. De laatste woningtelling da teert van 1947 en is niet meer vol ledig. De heer De Hosson: „Maar die tel ling wordt toch bijgehouden?" Wethouder Jongeleen: „Niet in die mate, dat het vastleggen van nieuwe gegevens niet noodzakelijk zou zijn. Als er een kans is werkloze hoofd arbeiders in te schakelen zal het col lege dit zeker doen". Bij het voorstel tot aanschaffing van twee stationcars, twee motorrij wielen mèt zijspan en een mobilo fooninstallatie voor de Leidse politie zei de heer Meester (P.v.d.A.), dat uitbreiding van het motorpark van de politie eis van de tijd is. Hij stelde voor op korte termijn ook kleinere wagens aan te schaffen, die goedkoper in het gebruik en han diger zijn. De voorzitter zei, dat de politie ge baat zou zijn met een uitbreiding met kleiner voertuigen. Men heeft zich dat gerealiseerd. Het college zal af wachten hoe het nieuwe materiaal voldoet en dan wellicht tot verdere uitbreiding overgaan. Benoemingen. Tot leden van het bestuur van de stichting ,3urgerijfonds van Leiden" werden benoemd de heren Aalders, Hagen en Van Weizen. Benoemd tot onderwijzer aan de o.l. school aan de Damlaan werd mejuffrouw I. K. L. Metzlar, tot on derwijzeres aan de openbare school voor v.g.l.o. aan de Oude Vest de heer D. Cossee en tot onderwijzeres aan de openbare opleidingsschool voor Gymnasium en H.B.S. aan de Du Rieustraat mejuffrouw A. H. A. Alta. BIOSCOPEN. De films voor de week van 24 fèbr. tot 2 maart zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Cirkus Arena", alle leeftij den. Lido: „Vrouwen en soldaten", vol wassenen. Luxor: „Fortune Carree", 14 jaar. Trianon: „The dambusters", 14 jaar. Rex: „Een vrouw zonder vrees", 14 jaar. .Vergadering Coöp. L.T.B. kring Leiden De Kring Leiden van de Centrale Coöperatie van de L.T3. Haarlem kwam gisteren bijeen ter bespreking van diverse aangelegenheden de ver eniging betreffende. De vergadering werd door de voorzitter de heer F. C. Meijer uit Katwijk a. d. Rijn geopend met gebed en een woord van welkom inzonder aan de heren Verhoef en De Groot. De notulen, gelezen door de heer C. J. Boskamp uit Katwijk, werden goedgekeurd. Het financieel beleid van de penningmeester de heer C. J. Boskamp werd onder dankzegging goedgekeurd. Het jaarverslag van de secretaris van de ledenraad te Haar lem kon de goedkeuring der verga dering wegdragen voor welk verslag de heer Verhoef werd dank gezegd. De omzet in de sector veevoeder steeg met 31 als gevolg van de langdurige en schadelijke winter voor de veehouders. Het ledental is stijgende en verwacht mag worden dat binnen niet al te lange tijd het 3000ste lid geboekt zal kunnen wor den. De plannen voor een nieuwe veevoederfabriek verkeren in een vergevorderd stadium. Bij de be stuursverkiezing zagen de heren F. C. Meijer en C. J. Boskamp hun man daat verlengd. Tot afgevaardigden naar de ledenraad werden gekozen de heren F. C. Meijer en C. J. Bos kamp, tot plaatsvervanger de heer Chr. van Leeuwen. IJSBREKERS KOMEN IN ACTIE De politie deelt mede, dat vanavond het Aarkanaal, de Gouwe (in richting Gouda), de Rijn (van Alphen naar Leiden) en de Heimanswetering door ijsbrekers zullen worden opengebro ken. Verder gaat alles „volgens afspraak" De barre winterkou van* de afge lopen weken heeft ook zijn invloed ten van het ledenblad en het functio neren van het orgaan, kosten van bondsdagen en toogdagen enz. B. en W. betwijfelen echter of het juist is, dat de gemeente de jeugd verenigingen subsidieert. Zij zijn nl. van oordeel, dat inderdaad de ge meente de jeugd kan tegemoet tre den door maatregelen van algemene strekking b.v. vacantiebezigheid voor de jeugd. Volgens hun mening dient echter de plaatselijke particuliere jeugdzorg niet, naast de bijdragen van ouders en instellingen, door ge meentesubsidies in stand te worden gehouden. Het is voorts opgevallen, dat in de begroting welke door kapelaan Velt huyse is overgelegd bij zijn verzoek, de grootste post is die van de onkos ten voor het kamperen. Bedenkende dat de gemeente het de Stichting vakantiebezigheid Leidschendam mo gelijk maakt de schoolgaande jeugd in de augustusmaand op enkele dagen na, bezig te houden, dat daarnaast nog verschillende ouders met hun kinderen op vakantie gaan, rijst voor B. en W. de vraag op, welke betekenis het kamperen heeft bij de jeugd verenigingen, welke toch in hoofd zaak met de schoolgaande jeugd wer ken. Indien daaraan deelnemen kin deren die geen deel hebben aan de andere aangeduide mogelijkheden, menen B. en W. dat de betrokken ouders* een financiële bijdrage moe ten geven, zij het in de vorm van sparen door hun kinderen. Op grond van de ingebrachte be zwaren menen B. en W. dat het ver zoek van kapelaan Velthuyse zal moeten afgewezen worden. VOORHOUT NEOMYST OP 2e PAASDAG De parochie van St. Barth'olomeus maakt zich wederom gereed om een parochie zoon als jong priester te kunnen begroeten. Op zondag Laetare lil maart a.s. zal frater Edmar Vergouwen o.f.m. door dé handoplegging van Z. H. Exc. mgr. J. H. G. Lemmens in de kloosterkerk te Weerd de H. Priesterwijding ont vangen. Op tweede Paasdag 2 april a.s. zal de neomyst zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk te Voorhout. Van 34 uur is er in het parochie huis gelegenheid tot gelukwensen, waarna om 16.30 uur een plechtige danklof wordt gehouden. Geb.: Cornelis J. M„ z. v. A. L. van der Poel en G. J. S. Weijers; Chris- tianus J. M., z. v. J. R. Bierman en M. J. J. v. d. Klugt; Theodorus A. H., z. v. Th. W. Warmerdam en A. H. v. d. Slot; Reinier J. G., z. v. J. M. v. d. Vlugt en C. v. d. Nouland. Overl.: Clasina M. A. v. Rek, 34 jr.; Geertruida Frariken-v. Velzen, 86 jr.; Elizabeth J. M. A. v. Beugen-Schoone- beek, 36 jaar. Ondertr.: G. C. van den Berg, 24 jr. en F. M. van Hal, 24 jr. (Wassenaar). Getr.: B. Plesman, (Noordwijk), 22 jr. en C. Hoogervorst, 19 jr.; Th. N. van der Voort (Lisse), 28 jr. en H. G. van Noort, 30 jr. Z0ETERMEER Schaatsen voor de jeugd Onder leiding van het personeel zijn voor i de jongens van de parochiale jon- S. KRIST Directeur Sociale Zaken Leiden De heer S. Krist, adjunct-direc teur van de gem. dienst voor sociale zaken te Enschede, is in de raads zitting van gistermiddag benoemd tot directeur van de dienst voor so ciale zaken te Leiden. Gisteren meldden wij dit reeds in een deel van de editie. De heer Krist werd benoemd als opvolger van dr S. Rozemond. Hij werd gekozen met 29 van de 35 stemmen. Eén raadslid stemde blan co. vijf stemmen werden uitgebracht op nr. 2 van de voordracht van B. en W. de heer E. A. M. Pley. De heer Krist is 37 jaar oud. Werd geboren in Opsterland (Fr.) ontving zijn middelbare schoolop leiding te Drachten en was daarna maatschappelijk werker in Beet- sterzwaag. gem. Opsterland (Fr.) Begin 1952 werd hij benoemd tot chef van de afdeling maatschappen- lij ke zorg te Almelo en op 26 au gustus 1953 tot adjunct-directeur tevens chef van de afd. maatschap pelijke zorg te Enschede. De heer Krist doceert aan diverse scholen voor maatschappelijk werk. Hij is Nederlands Hervormd. gensschool schaatswedstrijden houden op de achter de school legen Dobbe, de vroegere ijsbaan van Zoetermeer. De ochtend pauze werd gebruikt voor de wedstrijden, zodat de lessen er niet onder behoef den te lijden. De acht en negenjarige hebben donderdag hun krachten gemeten. De uit slagen waren toen le prijs Tonny Stoop; 2e prijs Bertje de Wit; 3e prijs Gerard Vollebregt; vrijdag waren de 10 en 11-jarigen aan de beurt. De uitslagen hiervan waren le prijs: Adri Janmaat; 2e prijs Adri Hoogma; 3e prijs Hans Adegeest; 4e prijs Antoon Kneppers. Gistermorgen hebben de oudste jongens onder ideale weersomstan digheden de strijd aangebonden. De eerste prijs viel te beurt van Bert Vonk, die hiermede tevens, kampioen van de school wérd;' tweede was Theo Bolleboom en der de Kees Vollebregt. De \yinnnaai:sf kregen boeken en spelen. Ongeveer 80 jongens hebben aan de wedstrijden deelgenomen. gehad op de Stille Omigang. Kolenge- brek door het dicht vriezen van de waterwegen hebben het vervoerspro bleem zeer urgent gemaakt. Stuif sneeuw heeft het rollend materieel van de Nederlandse Spoorwegen der mate aangetast, dat zeer vele wagen stellen in revisie moeten worden ge- Vele extra-treinen voor de „Om gang" konden wegens gebrek aan materieel niet rijden en ook de extra treinen, die de Leidse „omgangers" zouden vervoeren, konden niet op de vascgesteiae ty«a aanwezig zijn. Gisteravond heeft het bestuur van het Genootschap een spoedvergade ring gehad met de vertegenwoordigers van de Spoorwegen en de NZHVM om de schijnbaar onoverkomelijke moeilijkheden op te lossen. De getroffen regeling is nu als volgt; A.s. zaterdag vertrekken de deel nemers aan de „Omgang" op de aan gegeven tijd dus om 23.29 per bus van het station. Deze bussen staan op het stationsplein, tegenover het sta tion. De bedevaartgangers gaan dus gewoon om half elf naar het Lof in de Hartebrug. Na 'het Lof begeven zij «ich naar het stationsplein, waar dé bussen (verwarmd) klaar staan. Op vertoon van het spoorkaartje heeft men toegang tot deze bussen, die precies 23.29 rechtstreeks naar Mazes en Aaronkerk in Amsterdam vertrekken; men wordt dus voor de kerk afgezet. Na de H. Mis en de „Omgang", die om half 4 is geëindigd, is er nog uur voor ontnuchtering. Op de aangegeven tijd, dus om 4.30, vertrekken de bussen, waarop vooraan Leiden staat, van de Spui straat naar Leiden. Op het Leidse stationsplein worden de deelnemers weer afgezet. Dank zij de service van de N.S., die de NZHVM bereid heeft gevonden om haar bussen voor het vervoer in te zetten, kan dus de Stille Omgang op de gewone tijd en vanaf de gewone plaats doorgang vinden A.s. donderdagavond is er nog een laatste gelegenheid om kerk- er spoorkaartjes af te halen aan de Ro- manuszaal (Mare) 's avonds van half acht tot half negen. Het bestuur rekent op deelname. HAZERSW0UDE GEVONDEN VOORWERPEN 1 paar blauwe wanten; 1 rode sjaal en een padvindersriem. Terug te be komen bij de commissie van de avond verlichting. NIEUWKOOP Dierenbescherming. De grote spontaneïteit waarmee velen hebben meegewerkt om de hongerende vogels door de moeilijkheden van de winter heen te helpen, is ongetwijfeld een van de redenen, waarom men hier zal komen tot de oprichting van een zelf standige afdeling van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Nieuwkoop was tot heden aangeslo ten by de afd. Alphen a. d. Rijn, welke afdeling hier 108 leden telt. Door diverse omstandigheden is deze toestand niet bevredigend en zo zal men op woensdag 7 maart in het Sporthotel overgaan tot de stichting van een eigen afdeling. De heer G. H. Nieuwenhuizen, directeur van de ver eniging zal er spreken en enige films vertonen. NIEUWVEEN IJspret. Zaterdagmiddag werd op de dode ringsloot de door de Nieuw- veense ijsclub georganiseerde koppel wedstrijd gereden. Er waren 10 kop pels. De uitslag van de wedstrijd was; 1. C. van Rijn en T. de Groot 25; 2. W. Pijper Czn. en R. Meijer 20; 3. A. Schouten en D, v. Leeuwen Pzn. 15.—. NOORDEN Stille Omang. Zondagmiddag werd in de St. Jozefzaal de jaarver gadering gehouden van het genoot schap Stille Omgang, welke vergade ring stond onder leiding van de voor zitter M. Baas. Uit het verslag van de penn. bleek dat er in het afgelopen jaar 23.35 meer uitgegeven dan ontvangen was en dat de penningmeester nu een te kort had van 9.99. Voorgesteld werd om dit jaar aan de leden geen re ductie op de reiskosten te geven, om aldus het tekort om te zetten in een overschot. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Omgang zal op 3 maart gehou den worden gelijk met Nieuwkoop en Zevenhoven en als kerk is toegewe zen de Kapel van de Voorzienigheid aan de Lauriergracht. Zaterdagavond om 11 uur is er, zoals gebruikelijk, in de kerk een kort Lof en om 1 uur begint de Omgang vanaf het Spui. M. Baas werd bij acclamatie herko- zer in het bestuur. Zij die aan de Omgang deel willen nemen kunnen zich tot en met dins dagavond nog opgeven bij A. Ter- steeg. R0EL0FARENDSVEEN den maar tenslotte zijn ze de dooi toch te vlug afgeweest. Op de mooie baan van het Brasemermeer bekarnp- ten men elkaar op de korte afstand. De leiding was in goede handen bij de heer L. H. van Velzen. Na span nende ritten kwam als kampioen uit de strijd Henk Keyzer, 2e Arie Hart veld. De verliezersronde was voor Piet Rijkelijkhuizen, Wim Kompier on Joop Straathof. Aanstaande don* derdag op de wekelijkse bijeen komst zal een wisselbeker en enkele prijzen worden uitgereikt. RIJNSATERWOUDE IJsclub Eendracht. Maandagmid dag organiseerde de IJsclub „de Een dracht" op het Braassemermeer een wedstrijd op de kortebaan voor vrou wen. Er waren 21 deelneemsters. De uit slag was: 1. mej. Martha Wieringa, 2. mevr. v. d. Berg-Noorman, 3. mej. Koog. In de verliezersronde werd 1. mej. de Reus, 2. mej. Gré Kraan. Burgemeester J. A. Bakhuizen reik te met een toepasselijk woord de prijzen uit. Aan de koppelwedstrijd voor da mes werd door 14 koppels deelgeno men. Fel werd er gestreden om de eer en om de mooie prijzen. Tenslotte wisten Tini de Boer en Gré Kraan de le prijs te veroveren. De 2e prijs was voor mevr. T. v. Luiing en Leny Jansen, 3e pr. Igna Kraan en Nelly Hartveld. Een 4e prijs, die werd toe gevoegd, werd gewonnen door mevr. C. de Bruin en Thea Rijkelijkhuizen. Bij eenzelfde wedstrijd voor heren verschenen 24 deelnemers aan de start. Ook hier was aan strijdlustig heid geen gebrek. De prijswinnaars waren: 1. gebr. Kraan Bzn., 2. gebr. de Boer, 3. K. Roskam en v. Dijk. Marktberichten LEIDEN, 28 febr. Varkensmarkt. Aangevoerd 303 vette varkens. Grossiervarkens 1.651.73; lichte 1.451.05; slagervarkens 1.73 1.75; zeugen 1.451.50. Handel af lopend. Tevens werden nog 4 nuch tere kalveren aangevoerd. ROTTERDAM 28 febr. Vee. Aanvoer 4218. Weektotaal 6135. Vette koeien 620; gebruiksvee 907; t.b.c.vrij 866; vette kalveren 50; graskalveren 187; t.b.c.-vrij 183; nuchtere kalveren 2133; varkens 81; biggen 39; paarden 78; veulens 8; schapen of lammeren 89 bokken of geiten 26 Prijzen: Vette koeien 2.863.18 2.66 2.86 2.442.64; vette kalveren 2.80 —3.00 2.50—2.70 2.10—2.40; graskal veren 450 350 250; nuchtere kalveren 52 48 44; biggen 52 45 40; slachtpaar- den 2.45 2.30 2.10; schapen 155 125 100; lammeren 140 115 95; kalfkoeien 1150 960 730; melkkoeien 1150 960 730 vare koeien 850 720 600; vaarzen 800 680 580; pinken 500 425 350. Handel: Vette koeien als v. week, kalm, als gisteren primas boven no tering; vette kalveren: als v. week, vlot, dalende prijzen; graskalveren: gewoon, kalm, stabiel; nuchtere kal veren: ruimer, goed, iets minder in prijs; biggen, korter, vlot, goed prijs houdend; slachtpaarden: als v. week, vlug, hoge prijzen; schapen: matig, vlot, iets hoger in prijs; lammeren: matig, vlot, iets hoger in pry's; kalf koeien: iets meer, goed, constant; melkkoeien- iets meer, goed, con stant; vare koeien: even ruimer, kalm, staande prijzen; vaarzen: matig, stil, onveranderd; pinken: matig, stil, onveranderd. BODEGRAVEN, 28 febr. Kaas. Aangevoerd 16 partijen. Eerste soort 2.20—i2.30; extra 2.35. Handel matig. TER AAR, 27 febr. Groente. Wit- Mattheus Passion. Donderdag avond zal dokter Muskens in de Pan- cratiuszaal op zijn gramofooninstal- latie de Matfcheus Passion draaien. Hiei-bij zal uitleg worden gegeven. De 8 UUr begint' iS lofTo.55^:/2; idem II 0.28-0.82. id. grata toegankelijk. stek 0_03021spruiten atv/. 0.16 alles MiuiAiMvniuAiiHK Per kg.; knolselderij 0.280.32; idem RIJHSATERWOUDE 'klein 0.070.16 alles per stuk. Schaatswedstrijden L.T.J. Del VINKEVEEN, 27 febr. Groente. grote jonge boeren en tuinders hebben Witlof A II 63; idem B I 0.560.62; weken lang gepraat over ijswedstrij- I idem B II 0.470.56 cent per kg. GT R.K. meisje gevraagd voor de dag, in gezin met 4 schoolg. kinderen. Gratis haarverzorging. G. Buik stra, kapper. Deutzstraat 5. Oegstgeest, tel. 31758. 3? Werkster gevraagd v. een dag per week, behalve woensdag, met warme maaltijd. Mevr. Kieken. Herenweg 127, Warmond. 2? Gevr. net dagmeisje in klein burgergezin te Sas- senheim van 9 tot 3 uur. Br. onder no. 7739 bureau van dit blad. 5? Net r.k. buitenmeisje, 15 jaar, biedt zich aan voor 2 dagen per week. maand., vrijd. of zaterd. Liefst in Leiden omg. H. Rijndijk. Br. onder no. 1089 bureau van dit blad. B.Z.3. juffrouw, r.k., 42 jaar, intern, voor hulp in de huish. Br. onder no. 1091 bur. van dit blad. <2* Bloemen-huisvlijt-ten- toonstelling Roelof arends veen. Uitslag verloting no. 541. 698, 458, 905, 858. 531. Prijzen kunnen afgehaald worden bij K. Bakker, Noordeinde 94a, R'veen. 2? Hou de dooi-zij! En nu weg met die lange winter- haren! Voor een goed zit tend model heren uw kap per in Leiden Ernest Lan- gezaal! Vlotte jeugdkap- sels. 1ste Binnenvestgracht 29' t.o. Morspo'ort. De Leidse aquarium- vrienden. - Vergadering vrijdag 2 maart in de Ja- coba-zaal van Den Burcht. Aanvang 8 uur. Nieuwe leden kunnen zich op deze avond opgeven, alsmede bij het secr. Evertsenstr. 24, Leiden, ADVERTEREN DOET VERKOPEN 530ste STAATSLOTERIJ 4e 6e lijst HOGE PRIJZEN ƒ2000 14938 1500 14580 18517 1000 9264 10471 11580 16489 17049 18149 19610 21199 ƒ400 5331 7283 7374 8357 12202 13583 14866 16620 20089 21840 ƒ200 1314 1651 2690 3151 4643 5124 5583 5619 586ET5926 5994 9342 12105 13501 14173 14383 15240 16130 17091 18853 19767 20353 20721 20927 20974 20992 21978 3102 134 196 281 285 298 701 711 734 798 4027 086 163 242 273 292 372 468 503 570 704 711 713 722 907 940 5013 071 156 177 235 250 335 415 456 730 7049 170 307 333 353 422 502 570 763 887 8027 050 438 504 544 692 737 799 857 940 9027 071 139 232 298 455 734 810 888 10001 047 108 154 197 335 .395 399 413 467 515 595 6T2 806 813 9-18 949 977 11038 078 181 211 239 269 279 355 391 424 12236 258 338 342 504 533 547 758 767 776 782 898 905 944 13215 244 341 363 430 452 498 510 520 534 606 645 662 693 707 14130 157 308 380 426 523 553 562 720 15021 066 213 322 369 392 503 512 632 674 679 850 897 16136 151 172 186 199 281 547 638 749 811 17117 1<"> 220 275 278 301 406 451 583 833 18164 216 242 264 408 425 576 60S 640 662 708 727 312 832 897 998 19000 19149 176 206 222 398 437 544 590 704 863 1063 083 142 153 1S1 215 221 223 282 291 296 307 321 326 348 390 465 559 571 612 644 723 736 755 759 762 766 786 803 820 821 85G 3030 038 053 108 164 181 215 216 227 253 275 288 306 310 430 435 458 506 518 524 569 577. 579 607 666 720 766 777 810 827 828 831 856 86-1 886 918 956 3010 013 015 054 057 072 081 083 135 167 179 214 342 376 436 443 445 460 508 509 537 530 577 608 629 721 738 993 4018 021 086 054 057 063 129 157 217 257 284 325 391 444 458 476 500 505 622 647 650 679 689 716 732 748 786 821 859 937 995 5010 011 015 040 062 074 122 129 132 162 173 194 249 255 307 323 343 346 408 437 471 479 496 515 573 590 595 661 078 689 699 708 742 747 750 784 788 792 796 833 879 898 938 962 973 60*11 021 028 035 106 156 231 234 251 305 366 372 454 501 504 506 531 560 561 576 643 666 684 754 810 896 898 919 953 955 988 992 1023 034 041 042 055 066 146 211 216 261 302 310 340 394 464 471 493 497 517 572 582 603 670 675 723 769 771 803 806 814 831 896 907 997 8042 131 144 145 149 155 162 166 172 184 236 241 294 382 419 460 463 471 478 480 488 521 556 560 563 .81 587 625 629 658 711 780 787 823 842 843 898 925 929 966 9096 138 146 162 189 203 297 302 306 309 320 336 357 363 365 370 401 425 441 444 452 465 467 468 492 496 525 527 551 563 571 589 600 619 689 708 735 770 790 811 849 852 913 918 928 973 10032 141 168 170 196 210 212 293 332 339 393 398 429 433 489 498 539 542 555 587 653 659 731 734 735 747 755 763 781 801 80S S31 845 857 912 964 968 999 11022 028 033 099 105 109 118 124 133 137 321 384 406 415 455 513 517 520 525 569 582 604 620 641 748 772 820 881 892 902 Eigen geld: lees juist 6160. 20055 198 286 423 510 537 541 596 598 609 618 707 750 783 836 918 21255 261 329 348 330 498 666 780 847 NIETEN 917 977 12009 094 130 143 163 196 261 288 315 356 368 372 382 423 415 555 600 611 623 624 645 650 671 721 750 797 872 876 919 953 955 13003 024 080 095 1S4 212 228 236 257 291 346 355 367 381 460 477 506 519 524 53S 582 587 591 601 604 626 651 652 688 697 706 77» 791 7»3 807 827 892 906 911 14030 038 060 08» 108 128 142 146 148 20S 211 212 234 243 247 252 255 282 359 409 490 504 573 626 630 634 652 706 717 785 788 854 874 888 909 920 934 944 951 960 966 975 981 988 1500» 029 040 100 110 152 165 217 250 296 324 330 403 431 444 416 528 553 557 583 585 589 591 599 607 615 633 700 708 717 744 772 778 814 821 851 871 877 955 16002 023 031 067 171 218 237 242 275 286 2S9 297 351 437 441- 457 517 551 557 576 593 601 604 605 645 635 703 704 740 765 780 814 832 855 874 889 904 922 926 932 936 948 950 952 978 170G7 171 186 215 266 302 308 330 343 346 356 362 393 394 405 425 444 473 547 561 616 628 652 654 668 669 687 688 693 757 804 840 850 880 896 928 966 968 979 18014 049 066 070 081 129 150 241 253 317 369 393 396 417 518 559 563 627 648 705 709 711 753 761 782 808 818 821 982 10034 035 047 052 084 106 128 145 232 259 264 269 275 285 305 360 365 369 377 430 442 460 462 463 500 512 517 565 577 667 680 694 698 744 745 800 840 841 876 962 975 976 990 20006 040 103 116 146 175 185 212 218 250 288 313 352 390 417 473 485 511 524 526 535 546 559 562 570 582 606 645 660 729 739 796 799 814 818 837 845 875 893 951 969 996 997 21004 043 105 131 173 192 270 272 293 317 323 336 360 370 375 388 404 432 439 455 459 483 489 509 516 535 550 552 558 563 579 628 646 820 843 844 8S6 892 958

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3