TUSSEN BALIE en tralie DUINSTREEK 3=6 Scherp AVONDRUST GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 23 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT ZESDE BLAD PAGINA 1 KATWIJK Raadsagenda. De agenda voor de raadsvergadering van donderdag avond a.s. vermeldt de navolgende punten: aangaan grondruil met de heren D. J. Kleen en J. van der Marei; verhogen van de huursom van enige gebouwen; vaststelling huur som voor het hulppostkantoor te Katwijk aan den Rijn; aangaan van een geldlening van 150.000,kre diet voor stichting van een tweede gemeentegarage op de gemeentewerf; krediet voor het bouwen van een isolatieruimte voor honden; krediet voor aanschaffing van een automa tische ladder voor de brandweer; belastingreclames; verstrekken van bouw- en grondvoorschotten t.b.v. de stichting van 36 woningen aan de Karei Doormanlaan; verstrekken van krediet voor de vernieuwing van de verlichting langs de Secr. Varkevis serstraat. KATWIJK AAN DEN RIJN „Dc Pan". Bij het gemeentebe stuur is eeh brief ingekomen van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen waarin deze zich in beginsel bereid verklaart ten behoe ve van de aankoop van het land goed „De Pan" subsidie te verlenen. Geboren: Margaretha A. M. d. v. P. L. van Kampen en J. J. van der Peet. Geertruida d. v. G. Freke en G. de Ruyter. Marinus z. v. J. C. den Hollander en M. S. Konijnenburg; Krijn z. v. T. M. Meijvogel en W. Gut. Cornelia E. d. v. C. van Rijn en E. Harteveldt. Alette H. d. v. L. Schaap en D. J. Voskuil. Areka d. v. D. Vooys en J. N. Duyzer. Gerarda d. v. G. Hoek en A. van Duyenbode. Arie z. v. A. Vooys en C. Messema- ker. Catharina J. A. M. d. v. J. H. C. W. J. M. Verhagen en C. M. Th. Leenders. Getrouwd: J. van Rijn en R. de Boer. A. Nieuwland en M. Hogewo- ning. Overleden: D. Koning 80 jaar echt genoot van M. van der Boon. LISSE SCHAATSWEDSTRIJDEN VOOR DE JEUGD. Als men zou menen, dat door de langdurige vorst en de vele schaats wedstrijden, die hieraan onherroepe lijk verbonden zijn, de belangstel ling voor de edele sohaatssport zou verminderen, is men kennelijk niet POTLOOD en GEEST No. 520. Horinzontaal: 2. tin-eiland, 6. vlaktemaat, 8. spoedig, 10. vogel, 12. kieuw van een vis, 13. karaat (afk.), 14. zijtak Donau, 16. motor schip (afk.), 17. overtrek van een kus sen, 18. academische titel (afk.), 20. jongensnaam, 21. water in N. Brab., 23. wedstrijd (Eng.), 25. rivier (Java), 27. ik (Lat.), 29. slaapt men op, 30. schoenvorm. m Verticaal: 1. vaartuig, 2. meisjes naam, 3. heden, 4. gravin uit het Ho 11. Huis, 5. zorgeloos, 7. knaagdier, 9. te ken in de dierenriem, 11. dochter (Fr.), 12. been, 15. bijb. figuur, 18. werpanker, 19. draad van een spinne- web, 21. biersoort, 22. opera van Ver di, 24. bergpas (Fr.), 26. klooster voogd, 28. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 519. Horizontaal: 1. hoes, 4. keep, 8. adé, 10. ido, 11. Ie, 12. sak, 14. e.o., 15. spaak, 17. poes pas, 19. keten, 21. ar, 23. til, 24. ba. 25. log, 27. pel, 28. obat, 29. haam. Verticaal: 1. halm, 2. ode, 3. Ee, 5. ei, 6. Ede, 7. Pool, 9. haastig, 12. speet, 13. kapel, 15. sok, 16. kan, 18. halo, 20. galm, 22. rob, 24. Bea, 26. ga, 27 pa. WIE vandaag gezond is, kan morgen zo ziek zijn als een hond. En wie vandaag erbij zich zelf stiekum groot op gaat, dat hij zo degelijk en stipt leeft, kan mor gen een blunder begaan, waarbij zijn hele waan door het ijs zakt. Hij zou b.v. werkelijk kunnen gaan denken, dat O.L.Heer het met hem toch maar goed getroffen heeft (in vergelijking met al die andere lammelingen) en dat is de grootste blunder, welke een mens kan begaan. De wankelheid van ieders bestaan ligt samengevat in dat korte gebed van j.l. Zondag: „Gij, God, die ziet dat ons iedere kracht ontbreekt, bewaar ons van binnen en van buitenopdat wij tegen alle tegenspoed versterkt in ons lichaam en van slechte ge dachten gezuiverd worden in onze ziel". i naar de jeugdwedstrijden geweest, die maandagmiddag op de baan aan de Oranjelaan verreden werden. Het be stuur van de Lisse ijsclub had met medewerking van enkele onderwij zers wedstrijden georganiseerd voor jongens van 12 tot 14 en 14 tot 16 jaar. Ondanks de dooi was het ijs nog vrij goed en de geestdrift van de jongens was van dien aard, dat ze haast niet op hun beurt konden wachten om zich met hun leeftijdge noten te meten. Er waren enkele tien tallen deelnemers, die in groepen van 4 moesten rijden. De twee winnaars werden geplaatst voor de finale. Toen de kruitdamp opgetrokken was bleken tenslotte de volgende rij ders als overwinnaars uit de strijd gekomen zijn: 14 tot 16 jaar: le pr. J. de Wilde ƒ10,2e pr. Cor van Nobelen 7,3e pr. Nic. v. Over- wijk 5,en 4e pr. Mart. v. Keste- ren ƒ3, 12 tot 14 jaar: le pr. M. v. d. Laan 7.50, 2e pr. W. v. Gerven 6,3e pr. Frans Verhij en 4,4e pr. M. Huizer ƒ2.50 en 5e pr. Henny Dahl- kamp 1, Maandagavond had in de openbare school de sluitingsavond plaats van de speciale tulpencursus, georgani seerd door de afd. Lisse van Bloem bollencultuur, welke cursus geleid werd door de heer C. A. Gehrels. Namens Bloembollencultuur waren aanwezig de heren P. Dames en G. Tromp Rz., terwijl de Rijkstuinbouw- consulent werd vertegenwoordigd door de heer Hulkenberg, die de di ploma's uitreikte, nadat hij de geluk wensen van de Rijkstuinbouwconsu- lent had overgebracht, wees hij in een pittig woord op het grote belang van vermeerdering van vakkennis. Hierdoor zal men meer waardering krijgen voor alle aspecten van dit vak, wat op haar beurt ook weer hieraan ten goede zal komen. De heer G. Tromp Rzn. wenste de geslaagden geluk met het behaalde succes en reikte hierna de cijferlijs ten uit. Voor het examen slaagden C. J. v. d. Beek, Jac. v. d. Bént, Jac. v. Dui- venbode, Th. C. Duivenvoorde, J. P. van Elk, N. J. v. d. Eist, D. Schaap, J. G. Huizer, J. C. v. d. Hulst, J. A. Ippel, J Kaak, J. Kamp, S. N. Lan- gelaan, W. C. Lemmers, M. A. v. Leeuwen, H. Mesman, H. Möhlen, M. de Rooy, A. M. Staal, P. K. v. d. Veek, Q. Verwer, G. J. Wassenaar, A. v. Waveren, L. J. Weijers, P. Wessels, G. Kroes, J. M. Beelen, J. H. v. d. Meer, J. Waarts, L. J. Aarts, J. v. d. Nou- land, P. C. Romijn, J. de Butter, J. C. M. Clemens, M. C. Meskers, M. Mesman, J. C. Verwer, A. Meij- waard, J. H. M. Vreeburg, J. F. Ver wer en D. Faas. De heer Tromp dankte de heer Gehrels voor zijn ter zake kundige leiding, waarna de heer Gehrels met een kort woord afscheid nam van de cursisten. Uit naam van alle cursis ten dankte de heer A. M. Staal de heer Gehrels voor zijn prettige lei ding en bood hem als waardering een gesohenk aan. Thans een ruime comfortabele wagen v.a. f. 6375.- f» H stand no 10 Official DKW-Dealer voor Leiden en Omstreken: MAREL's Autobedrijf N.V., Rijksstraatweg 336-340 („Den Deyl"), Telefoon 2545 (K 1751), WASSENAAR Official DKW-dealer voor de Bollenstreek en Omgeving: JJAKKER's Automobielbedrijf, Hoofdstraat 133, Telefoon K 2532-7427, SASSENHEIM Imp. Hart Nibbrig Greeve N.V. Parkstraat 91 - Den Haag N00RDWIJKERH0UT Raadsvergadering. De raad komt dinsdag 6 maart des avonds te 7 uur bijeen. Aan de orde komt o.a. Voor stel van b. en w. tot het verlenen van medewerking aan het bestuur der St. Jozef-scholen voor de op richting van een ULO-school. Ver zoek van het bestuur der St. Jozef scholen om vergoeding van reiskos ten aan buiten de gemeente wonen de leerkrachten. Voorstel van b. en w. tot toekenning van een subsidie aan de Stichting R.K. Gezinszorg en Gezinshulp alhier. Voorstel van b. en w. tot vaststelling van het plan tot herziening van het uitbreidings plan in onderdelen voor de Boek horst en de Viaductweg-Kerkstraat. Voordrachtavond in de Instuif. Het is al enige jaren geleden, dat Jaap Hoogstra het publiek in de grote steden, dat op het gebied van voordrachtkunst wel iets gewend is, verraste met zijn voordracht van de novelle „Judas Iskarioth" geschre ven door de Rus Leonied Andrejef in een prachtige vertaling van ons onbekende hand. Sedert enige tijd heeft Hoogstra de voordrachtkunst moeten laten rusten, geheel in be slag genomen als hij is door zijn werk als speler regisseur bij de to neelgroep Studio. Toch kan hij het voordragen niet geheel laten en hieraan dankte de Noordwijker- houtse Instuif het voorrecht deze voordrachtkunstenaar zondagavond in zijn midden te mogen hebben. In dertijd droeg Jaap Hoogstra gesto ken in een passend costuum ge noemde novelle in zijn geheel voor. In De Instuif dit keer het jeugd huis aan de Langevelderweg stond Jaap Hoogstra heel gewoon in zijn Colbertje en droeg hij slechts fragmenten uit de novelle voor. De ze fragmenten waren echter met zoveel zorg gekozen, dat de toe hoorder de indruk kreeg het gehele verhaal te beluisteren. En er werd geluisterd door de groep jongelui, die zich de moeite getroost hadden om na de meditatie naar Dé Instuif te komen. Leonied Andrejef tekent in zijn novelle Judas als de nood lotsfiguur, de tragische mens, 1 die zijn afschuwelijke rol moest spelen in het drama van de verlossing. Vol ledig geconcentreerd heeft Jaap Hoogstra de Judasfiguur, zoals de schrijver die zag, ten leve gewekt. Rustig en beheerst was hij in de verhalende passages doch als de Mollet wil speciale bevoegdheden De Franse ministerraad heeft maan dag besloten aan het parlement spe ciale bevoegdheden met betrekking tot Algerije te vragen. De ministerraad zal vandaag (dins dag) het wetsontwerp, dat de rege ring in staat zal stellen bij decreet besluiten te nemen die normaal eerst door het parlement goedgekeurd moe ten worden, nader bespreken, alvo rens het ontwerp bij het parlement wordt ingediend. Premier Mollet verklaarde van nacht, na afloop van de vergadering van zijn kabinet, dat de speciale be voegdheden in het bijzonder betrek king hebben op administratieve, financiële, economische en sociale kwesties, dus niet op militaire of in stitutionele aangelegenheden. De premier zou vandaag voor de radio een uiteenzetting van het rege ringsbeleid ten aanzien van Algerije geven. Meer troepen Robert Lacoste, de minister met standplaats Algiers, heeft maandag de kabinetsvergadering bijgewoond. Hij zou gevraagd hebben om krachtige versterking van de troepen in Alge rije om het hoofd te kunnen bieden aan de circa 15.000 rebellen, die met steeds grotere kracht optreden. Naar verluidt heeft het kabinet in begin sel zijn verzoek ingewilligd. Verschei dene tienduizenden soldaten zouden naar Algerije gezonden worden. De Franse defensiecommissie moet de kwestie echter nog nader bespreken. Ontploffing in raadhuis In de trouwzaal van het raadhuis van de Belgische gemeente Zinnik heeft zich maandagmiddag een ont ploffing voorgedaan, die vermoede lijk veroorzaakt is door gasontsnap- ping. Het plafond van de zaal stortte in. Meubilair werd door de kracht van de ontploffing naar buiten geslingerd. Alle ruiten van het gebouw wer den verbrijzeld. Ook van naburige huizen zijn rui ten gesprongen. Een standbeeld van de oud-burge meester, de heer Wincqs, werd van het voetstuk geslagen en zelfs het voetstuk werd veertig centimeter ver plaatst. De concierge en de wethou der van openbare werken, die zich in de trouwzaal bevonden, liepen vrij ernstige verwondingen op. Boa constrictor gestolen Bij de Place Pigalle, in Parijs, is uit de auto van Arlette Peters een koffer gestolen, waarin zich een meer dan drie meter lange boa constrictor met een paar warm-waterkruiken bevond. Arlette Peters zou een voorstelling voor de televisie geven en had reeds een kofer met één slang zij had vier boa constrictors uit haar auto naar de studio gebracht. Toen zij te rugkwam was een koffer verdwenen. De politie neemt nu aan, dat de dief bij het openen van de koffer zo ge schrokken is, dat hij zich uit de voe ten heeft gemaakt. Men is op zoek naar de slang. Peron uit hotel gezet De voormalige Argentijnse presi dent Juan Peron heeft maandag het hotel „Washington" in Panama ver laten, op last van de Amerikaanse regering, die eigenares is van het hotel. Peron verklaarde, dat hij zijn reke ningen regelmatig had betaald. Een ambtenaar van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken zei, dat Peron uit het hotel was gezet, omdat aan de aanwezigheid van de ex-president „een verkeerde uitleg zou kunnen worden gegeven". Men verwacht, dat Peron een huisje in Bella Vista, een voorstad van Pa nama, zal huren. Aanslag op Mao? Volgens de „Hongkong Times" is het particuliere vliegtuig van de Chi nese communistische leider Mao Tse Toeng op 13 februari tijdens een proefvlucht in Fentai, ten zuiden van Peking, in de lucht ontploft. Volgens dit pro-nationalistische blad zouden vijf leden van de be manning met inbegrip van de Russi sche tweede piloot bij het ongeluk om het leven zijn gekomen.' Het blad dat beweert zijn inlichtingen „uit diplomatieke bron in Peking" te heb ben gekregen, schreef dat twee Rus sische ingenieurs in opdracht van het Kremlin zand in de brandstoftoevoer hadden gedaan om de Chinese leider wegens zijn afwijken van de Russi sche politiek uit de weg te ruimen". Mao zou van plan zijn geweest later op de dag met het toestel naar Mand- sjoerije t,e vliegen. Het bericht is uit geen enkele communistische bron be vestigd. schrijver Judas of één der andere apostelen of de hogepriester Annas laat spreken, dan was hij plotseling in houding, gebaar, miniek ep into natie de persoon, die aan het woord was. Vooral als Judas Iskarioth aan het woord was. Op 25 februari j.l. slaagden te Den Haag voor het examen typen (130 aansl. per minuut) onze plaats genoten de dames Lies Vermin, Ria Dubois, Greetje Pennings en Corry Warmerdam alsmede de heer Wim v.d. Oetelaar, allen leerlingen van de Kath. handelsavondschool al'hier en opgeleid door mej. G. Mees. Geb.: Franciscus Cornelis Marinus, z. v. N. L. Tutenhout en A. G. van Oosten; Henri Hyacinthus Maria, z. v. J. Jansen en A. M. F. van Keste- ren; Joannes Adrianus, z. v. J. P. Bartels en C. Elstgeest; Antonius Nicolaas Leonardus, z. v. J. Schoone en C. van der Poel. Ondetr.: W. A. J. van Rhijn, 29 j., en W. C. Franck, 25 j. Getr.: C. Keijzer, 42 j. en L. van der Slot, 39 j. Overl.: Wilhelmus Pompe, 82 j., echtg. van A. M. van Densen; Gerar- dus A. Kouwenhoven, 83 j., geh. gew. m. G. C. Zwinkels; Johannes N. Schouten, 68 j., echtg. van K. M. Koomen; Jacoba van den Burg, 74 j., geh. gew. m. A. L. van der Peijl; Hendrikus E. Hoger vorst, 45 j., echtg. van Q. M. Rotteveel. N00RBWIJK GEMEENTELIJK GRONDBEDRIJF. Alhoewel de laatste jaren, mede dank zij de gewijzigde begrotings- en rekeningsvoorschriften een meer overzichtelijke objectenadministratie mogelijk is en ook in de praktijk wordt toegepast, dringt zich deson danks de behoefte naar voren aan de grondexploitatie een afzonderlijk ad ministratief lichaam te creëren, om voor deze gronden een aparte com merciële boekhouding in te stellen. Wil men een behoorlijke kostprijs- efc winstberekening, dan is een af zonderlijke administratie onmisbaar. Dienaangaande komen b. en w. thans bij de raad mét een voorstel tot het instellen van een gemeentelijk grond bedrijf. Wanneer dit voorstel door de raad zal worden goedgekeurd, ligt het in de bedoeling om hierin onder te bren gen de gronden van het v.m. Golf terrein, Vuurtorenplan-Noord en Vuurtorenplan-Badcentrum. De aanwijzing van deze drie com plexen wil niet zeggen, dat daarmede alle gronden ziin aangewezen, welke in het grondbedrijf zullen worden be heerd. Successievelijk zullen echter alle daarvoor in aanmerking komen de gronden ter inbreng in het grond bedrijf worden voorgesteld, waarna van het totale gemeentelijk bezit aan exploitatiegronden een volledig beeld zal worden verkregen. NIEUW KANTOOR GEMEENTE-ONTVANGER. Daar er reeds enige jaren een groot ruimtetekort is in het raadhuis, is onlangs door de gemeente aangekocht de villa „Mignon" op de hoek Wil- helminastraatH. Geestweg, met de bedoeling hierin onder te brengen het kantoor van de gemeente-ontvan ger. Om het benedengedeelte van deze villa geschikt te maken voor kan toor, waar bovendien nog veel pu bliek komt, zullen enkele voorzie ningen moeten worden aangebracht. Voor deze inrichting is een begro ting opgemaakt van f 17.000,, waarvoor door b. en w. een voorstel bij de raad is ingediend deze gelden beschikbaar te stellen. BOUWGRONDEN VUURTORENPLAN-NOORD. Door b. en w. is een voorstel bij de raad ingediend om machtiging te ver lenen tot verkoop van bouwgronden gelegen in het Vuurtorenplan-Noord en in het v.b. Golfterrein en de prij zen hiervan als volgt te bepalen: Aan de zeereep 10 percelen a 12,50 per m2 en 2 percelen a f 11,per m2, 4 percelen aan de Bosweg a 11, per m2 en 12 percelen a 10,50 per m2 en 12 percelen aan het Wantveld a 10,per m2. De prijsvaststelling van de bouw percelen in het Badcentrum „Vuur toren" en die gelegen tussen de Golf baan en het Wantveld moet nog tot stand komen terwijl over de laatst genoemde gronden nog een wijziging van bestemming wordt overwogen. Hierover zullen zo spoedig mogelijk voorstellen bij de raad worden inge diend. Forumavond L.T.B. Aangemoe digd door het succes van vorig jaai% zal de L.T.B.K.V.O.B., hedenavond te 8 uur in café De Beurs een forum avond houden waarbij belangrijke vraagstukken over het bloembollen- vak en wat daar aan verwant is wor den besproken. Introductie is toege staan. Ouden van dagen Het comité ouden van dagen heeft voor de be jaarden van Noordwijk een filmmid dag georganiseerd, welke woensdag te 2.30 uur in het Royal-theater zal worden gehouden. Vertoond zal wor den de mooie Hollandse film „Ciske de rat", welke film geheel gratis door de ondernemer van Royal wordt aan- kostganger wordt thans geboden. De zaal zal open gaan te 2 u. politie gezocht. KONINGIN VAN GRIEKENLAND NAAR NEDERLAND Koningin Federika van Grieken land en haar oudste dochter prin ses Sophia zijn door Koningin Juliana en urins Bernhard tot een bezoek uitgenodigd. Het bezoek zal duren van 9 tot 11 maart aanstaan de en zal een volkomen privé ka rakter dragen. De Griekse konink lijke gasten zullen op paleis Soest- dijk logeren en onder andere een feest bijwonen dat ter gelegenheid van de achttiende verjaardag van prinses Beatrix op 10 maart in het koninklijk paleis te Amsterdam zal worden gegeven voor de persoon lijke kennissen van prinses Beatrix. OUDSTE INWOONSTER VAN HAARLEM (104 JAAR) OVERLEDEN In dë leeftijd van bijna 104 jaar is te Haarlem overleden mevrouw de weduwe Aaltje Cornelia van Andel SmitsJapinga, die oudste inwoonster van Haarlem was. Een groot deel van haar leven woonde zij in Spaarnedam, waar woensdagmiddag om twaalf uur het stoffelijk overschot ter aarde zal worden besteld. GEVAL VAN VERWAARLOZING? Op last van de officier van Justitie te Breda, verricht de rijkspolitie een onderzoek naar aanleiding van het overlijden van twee kinderen van het echtpaar S. K. te Hoeven (N. B.) Het jongste kindje, zeven maanden oud, ir. in de nacht van zaterdag op zondag thuis overleden. Het werd 's morgens door de moeder dood in zijn bedje aangetroffen. Het oudste, twee jaar, overleed gistermorgen in het zieken huis te Breda. De mogelijkheid van verwaarlozing acht men niet uitge sloten. De politiedeskundige dr. Hulst zou vanmiddag te Breda sectie ver richten op de twee lijkjes. KOSTGANGER VERKOCHT INBOEDEL De bewoners van een perceel aan de Elisabeth Wolffstraat te Amster dam kwamen gisteravond, toen zij thuis kwamen, tot de ontdekking, dat hun gehele inboedel verdwenen was. Ook hun kostganger was nergens meer te vinden. Bij een nader onderzoek door de politie bleek, dat deze kostganger tij dens de afwezigheid van de bewoners de gehele inboedel, die volgens de politie een waarde heeft van 3000, verkocht heeft aan een opkoper. De door de Gevestigde personen van 20 t.m. 25 fe bruari. R. de Boer, verpleegster, Oude Singel 14. T. de Boei-, pijpfitter, A. Schot kade 1. P. J. Breedijk, 11 verpleegster, Rijnsb.weg 10. C. v. d. Burg, lerares NO, Zoeterw. Singel 106. K. F. Creutzberg, Apothekersdijk 25a. E. Danser, verpleeg- SPORT VOETBAL OEFENWEDSTRIJD OP 7 MAART De KNVB doet op het ogenblik alle mogelijke moeite, nog een oefenwed strijd voor ae Voorlopig Nederlands Elftal te organiseren met het oog op de landen wedstrijd tegen Duitsland op 14 maart in Dusseldorp. Het ligt in de bedoeling, de „voorlopigen" op woensdagmiddag, 7 maart, tegen de Franse klub Stade de Reims te laten spelen. Men weet alleen nog niet waar. Er wordt naarstig gezocht naar een goed bespeelbaar terrein. Mocht de KNVB in zijn voornemen slagen, dan zal de wedsti-ijd tegen Stade de Reims, die voor 28 maart in Rotter dam op het programma stond, niet doorgaan. WEDSTRIJDEN TEGEN FINNEN GAAN NIET DOOR Ten gevolge van de vorstperiode hebben de Nederlandse en Finse voet balbonden geen gevolg kunnen geven aan hun voornemens, enkele wedstrij den in Nederland te organiseren tus sen elftallen van jongere spelers van beide landen. Zoals bekend stonden o.a. ontmoetingen met een Neder lands B-elftal en een met een jeugd- ploeg op hot programma. Wellicht zullen in het volgende sei zoen nieuwe contacten woi'den ge legd. ONDER INVLOED VAN ALCOHOL was doorgevaren. De kan toni-echter kon maar niet begrijpen, hoe deze Een landarbeider uit Noordwijker- hout, was op 22 oktober '55, na enige borrels gedronken te hebben, op zijn bromfiets gestapt en weggereden. Spoedig ging het al mis, want in de bocht Emmastraat was hij tegen een links staande auto met groenten op gereden. Het O.M. vond het rijden onder invloed van alcohol voor het verkeer levensgevaarlijk en eiste 50,boete of 20 dg. De eigenaresse van de auto ging niet vrij uit, omdat zij haar auto links van de weg ge- plaats had. Het O.M. eiste tegen haar lo boete of 4 dg. De kantonrechter veroordeelde de bromfietser tot 40 boete of 20 dg, en de dame tot f 7.50 of 3 dg. EEN VREEMDE AANVARING. Eén schipper uit Amsterdam, had op 4 oktober '55 met zijn schip Fro- dora op een vreemde wijze in de Zijl onder Warmond gevaren. Hij had daarbij het schip van schipper J. Vqórwinden uit Benthuizen, die naast henvin dezelfde richting voer, aan de achterzijde aangevaren, waardoor het schip 98.75 schade gekregen had Verdachte had nie t gestopt, maar aanvaring met een schip, dat in de zelfde richting voer, had platas ge had. Het o.m. nam het verdachte kwalijk, dat hij na de aanvaring niet had gestopt en was doorgevaren. Het O.M. eiste f 70,boete of 30 dg. De verdachte schreef het ongeluk toe aan het feit, dat zijn vader aan het roer stond. De kantonrechter veroor deelde verdachte tot f 30,boete of 10 dg, met toewijzing der civiele vor dering a 98.75. ZAND OP DE WEG. Een bloemist uit Rijnsburg stond terecht, omdat hij op 30 spet. '55 door twee knechts op de Voorhoutseweg zand had laten storten 53 cm hoog en 6 m lang. Zonder waarschuwing en zonder voorlichting hadden zij het zand laten liggen en waren naar huis gegaan, met het gevolg dat auto's en bromfietsen tegen de onverlichte hoop waren opgereden en schade hadden gekregen. Verdachte gaf voor dat dit de schuld van het personeel was. De kantonrechter veroordeelde de baas tot f 25,boete of 5 dg en de knechts ieder tot 15,boete of 5 dagen. ster, Middelweg 38. A. J. J. Dernee en fam., grondwerker, Zonneveldstr. 9. L. E. Felix, Gasstr. 18. J. Groen, 11 ver pleegster, Rijnsb.weg 10. G. v. Heijnen- gen, betonvlechter. Rijn- en Schiekade 26 A. Immink en fam., bankwerker, Lelie straat 41a. H. G. A. Jansen Klomp, med. analiste, Wasstr. 15. F. J. de Jong, P. J. Blokstraat 43. N. Jongbloed, elektromon- teur, Levendaal 94. J. R. Koops h. i. d. huish. Pieterskerkhof 36. M. R. Koster, 11 verpleegster, Rijnsb.weg 10. R. C. SchweizerLindeman, Oude Singel 78. B. C. Nagtglas, Breestr. 17. I. E. Nitsche, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. C. P. Pe ters, Marnixsti*. 44. F. K. Peters, Mar- nixstr. 44. J. Peters, 11 gezinsverzorgster, Rapenburg 59. H. v. d. Poel en fam.. la borant, Marijkestr. 15a. H. G. M. Post, verkoopster, Haarl.straat 268. E. C. Put man. 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. A. v. Riessen, De Sitterln 97. A. E. Scheele. 11. gezinsverzorgster, Rapenburg 59. C. E. van Straten, Lammensch.weg 38. A. M. Unverzagt, 11 verpleegster, Rijnsb.weg 10. H. M. Verheul. Rijnsb.weg 62b. J. F. W. v. d. Weerden, Rijnsb.weg 10. A. M. Wes- seliusWesselius, Pesthuisin 3a. R. West- hoff, Gasstr. 18. B. Wilthagen, dienst bode, Witte Singel 30. Vertrokken personen van 20 t.m. 25 fe bruari. J. van Alten, Rijnsb.weg 10, Heemstede, Achterweg 5. C. B. Bot, Leeuwerikstr. 37, Oegstgeest, Leidse Straatweg 11. T. J. Bouwman, W. Singel 25. R'dam, Pannekoekstr. 22b. M. H. van Bruggen, Leeuwerikstr. 1, Castricum, Heereweg 114. A. Bruin, J. van Goijen- kade la. Rheden Gld. Velp, v. Kruisber genlaan 3. K. Büchli en fam., Fagelstr. 18, R'dam, Spoorsingel 25. H. C. Claij, Rijnsb.weg 10, Den Haag, Zuid Buiten singel 1. P. F. L. H. M. Deckers, Heren singel 32, Nijmegen. Gr. v. Roggenstr. 22. G. Dorrenboom, Merelstr. 43, R'dam, Spinbolplein 4. T. Duut, W. Rozenstr. 57, Groningen, Grote "Rozenstr. 88a. B. A. Erades, De Goejestr. 40, Voorhout, Rei gersin 23. T. W. Giesen, Sumatrastr. 44a. Oegstgeest, Rijnsb.weg 28. J. A. W. Groe- newegen en fam., J. de Wittstr. 49, Ma kassar Indonesië. F. A. v. d. Helm, Ra penburg 59, Haarlemmermeer, Raadhuis laan 12. F. Hoogeveen, Morslaan 49. Kampen, Kloosterplein 8. W. J. Houwink Pieterskgrt 3a, Diepenveen, Riele 26. W. H. Jongmans en fam.. H. de Grootstr. 10, Dordrecht, Stooplaanl9. L. A. van Kam pen, Rijnsb.weg 10, Den Haag, Wolma- ransstr. 304. H. O. Kampschuur en fam., W. Pyrmontstr. 60. Balikpapan Indone sië: Z. J. Keiler, Rapenburg 59. Haar lem, Nassauln 2. W. KoningsKlaij en fam., Formosastr. 14. Wassenaar, Deijler- weg 125. A. L. Koevoet en fam. Schel penkade 62, Ver. Staten van N. Amerika. B. L. Kools. De Gijselaarstr. 1, Den Haag, v. Slingelandtstr. 5. S. A. Kreugcr, Hooi gracht 13-27. Hillegom, Mariastr. 20. A. Kwint, Acaciastr. 16, Arnhem, Wielak- kerstr. 9. P. E. v. d. Laan, Hogewoerd 118, Den Haag, W. Pyrmpntkade 40. M. G. E. Buitendorpv. d. Laken. Ooster- dw.str. 13, Eindhoven, Nicolaistr. 7. J. Mantel en fam., Lammensch.weg 130, Haarlem, Pijnboomstr. 102. C. A. Mulder, Rijnsb.weg 10, A'dam, Patroclosstr. 6 I. A. Noort, Rijnsb.weg 10. Wassenaar. Rijksstr.weg 651. L. Noteboom, Aloëlaan 6. Ned. Nieuw Guinea. J. J. Nouwen, Vreewijkstr. 10, Den Bosch, Mayweg 95. M. A. Overduin. Zoeterw. Singel 62, Veenendaal, v. Hogendorpstr. 31. M. G. Raar, Kam. Onnesln 51, Canada. G. van Reeden. Rijnsb.weg 91a, Djakarta Indo nesië. K. Satari (Raden), de L. de Kan- terstr. 25, Djakarta Indonesië. S. Slij- boom, Rapenburg 59, Oude Niedorp, Mo lenpad 95. J. Spaargaren. Lijsterstr. 4, Den Helder, Buitenhaven 5. L. M. Stij- gers, v. Oldenbarnev.str. 31, Ver. Staten van N. Ameika. H. R. v. d. Valk, Lan- gebrug 19, Wassenaar, Papegaaienln 3. H. Verberg, Korevaarstr. 43, Canada. S. H. Wijnnobel en fam.. Vliet 43, Delft, Aan 't Verlaat 36. P. Ziel. Warmonderstr. 5. Bloemendaal, Bloemendaalseweg 287.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2