3 F L Zoekt Djakarta economische toenadering tot Duitsland? Scherp 6 a m AVONDRUST Amerikaanse negers willen gaan staken Nieuw toekomstplan voor Voorschotense „prairie" MAANDAG 27 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Na verbreking Unie In handelskringen in Djakarta wordt verwacht, dat als gevolg van de opzegging van de financieel-econo- mische overeenkomsten met Neder land nauwere samenwerking tussen Indonesië en YVest-Duitsland zal ont staan op industrieel en handelsgebied. Leden van het Indonesische kabinet en vele vooraanstaande Indonesische zakenlieden woonden vrijdagavond een receptie bij, die werd aangebo den door de Westduitse ambassadeur, Helmuth Allardt, ter gelegenheid van het bezoek van een Duitse handels missie. In kringen van het Indonesische directoraat buitenlandse economische betrekkingen was men van mening, dat het bezoek van de missie van de federatie van Duitse industrieën een goede gelegenheid biedt om van ge dachten te wisselen over de uitbrei ding van de economische betrekkin gen tussen beide landen. Men ver klaarde, dat Indonesië thans West- Duitsland beschouwt als een van de belangrijste landen voor economische samenwerking. De missie heeft bezoeken afgelegd aan de minister-president en de mi nisters van Financiën, Economische Zaken en Verbindingen. Ook zijn be- Hongaarse geestelijken vrijgelaten Mgr. Justin Baranyai, een van de medebeklaagden in het proces tegen kardinaal Mindszenty in 1949, en acht andere R.K. geestelijken zijn grond van een graticbeslult van de presidentiële raad van Hongarije in vrijheid gesteld, zo heeft Radio-Boe- dapest zaterdag bekend gemaakt. Mgr. Baranyai was indertijd tot vijftien jaar gevangenisstraf veroor deeld. Kardinaal Mindszenty, die op beschuldiging van verraad, spionnage en geknoei met deviezen tot levens lang werd veroordeeld, is niet in het gratiebesluit genoemd. Onlangs kreeg hij toestemming de gevangenis te ver laten en zijn intrek te nemen in een klooster in het zuiden van het land. Opstand verdween in oerwoud De leider van de opstand in het ge bied van de Midden-Amazone in Noordoost-Brazilië, majoor Haroldo Veloso, is volgens berichten te Rio de Janeiro met een kleine groep aan hangers in he. oerwoud verdwenen. Veloso was het laatste in Jacarea- canga, een vliegveld, waarheen hij was gegaan nadat hij de stad San- tarem zijn hoofdkwartier had verlaten. De regering had gedreigd Jacareacanga te bombarderen, indien Veloso zich niet overgaf. POTLOOD en GEEST T~ 2 3 3 T~ 9 iï~~ 12 13 IS 16 16 20 TT 2? TT 2u 26 28~ lL No. 519. Horizontaal: 1. overtrek van een stoel, 4. bergvink, 8, vaar wel, 10. wereldtaal, 11. lidwoord (Fr.), 12. japan der 18de eeuw, 14. en omstreken (afk.), 15. verbindings spijl in een wiel, 17. mengelmoes, 19. ketting, 21. slede, 23. plaats voor dui ven, 24. foei, 25. plomp, 27. vlies, 28. geneesmiddelen in 't algemeen (Indo nesië). 29. halsjuk van een paard. Verticaal: 1. stengel van grassen en gi'anen, 2. lied, 3. water in Friesl., 5. voedsel, 6. gem. in Gelderl., 7. Euro peaan, 9. overijld, 12. houten slagers- pin, 13. bedehuis, 15. korte kous, 16. oude benaming voor liter, 18. lichten de kring om zon of maan, 20. weer klinkend geluid, 22. zeehond, 24. meis jesnaam, 26. gebod, 27. familielid. Oplossing morgenavond. EEN ontploffing op de zon ver stoorde hier en daar het rag fijne net der aardse berichtgeving. Die uitbarsting van een zonnig hxi- meur op 'n afstand van 150.000.000 kilometer bracht onrust op aarde over het lot van de duikboot „Acheron". Hel geeft enerzijds een huiselijk gevoel zo knus bij de atoomsplit- sings-oven van de zon te zitten, maar anderzijds een bepaald on huiselijk gevoelbij het voort schrijden van de techniek willoos overgeleverd te zijn aan de grillen van „moeder" zon. Deze ervaring versterkt het be sef, dat de menselijke samenleving op dit grut van een aardbolletje een zeer afhankelijk en nederig bestaan leidt en er, evenals de koningin, alleen maar is „bij de gratie Gods". sprekingen gevoerd met Indonesische bankiers. Voor haar vertrek op woensdag a.s. zal de missie door pre sident Soekarno worden ontvangen. Een lid van de missie zeide, dat het bezoek beoogt nauwere betrekkingen tot stand te brengen met Indonesi sche handelskringen en de mogelijk heden te onderzoeken van Duitse economische steun aan Indonesië „zonder enige verplichtingen voor Indonesië daaraan te verbinden." In Düsseldorp is vrijdag de Indone sische Kamer van Koophandel voor Duitsland geopend. Verongelukt in Spaans gebergte Drie van de zes inzittenden van een Dakota van de Amerikaanse lucht macht, die vrijdagnacht 35 km. ten noorden van Madrid verongelukte, blijken het leven er te hebben afge bracht. Amerikaanse militaire artsen, die per parachute bij het wrak land den, gaven de overlevenden, die ge wond waren en 24 uur in tempera ren onder het vriespunt hadden door gebracht, eerste hulp. Het toestel, dat van Chateauroux, in Midden-Frankrijk, op weg was naar Madride verongelukte in de Sierra de Guadarrama. Het wrak ligt in de sneeuw op een hoogte van 2.750 meter. De drie overlevenden zijn met he likopters naar Madrid vervoerd, waar zij in het Amerikaanse militaire hos pitaal zijn opgenomen. Treinramp in Saksen Bij een treinramp in Oost-Duits- land zijn ~aterdag 32 personen om het leven gekomen en veertig ernstig j gewond geraakt. Het braakliggende stuk grond tus- TI t sen de Pauwenstraat en de Wijngaar- Het ongeluk geoeurde by Born.tz de„iaan te Voorschoten is in de raad in Saksen. Een goederentrein was ty- wel tc]ls betiteld als „de prairie van dens dikke mist door een stopsignaal Voorschoten". De raadsleden waren am in botsing met een passagierstrein, Drie personen zijn gearresteerd in afwachting van het verdere onder zoek. Het zijn de stationschef van Bornitz, de machinist van de goede rentrein en dc conducteur van deze trein. Gandhi's voorbeeld met andere protestants kerkelijke negerleiders plannen ontworpen om De Amerikaanse negers overwegen als inleiding op 28 maart reeds een biddag te houden die gevolgd zal worden door een staking van één uur. langdurige landelijke werkstakingen en massaal vasten om een oplossing te forceren voor de rassencrisis in de staat Alabama. De raad van bisschop pen van de Afrikaans Methodistische Episcopale Kerk in Amerika beeft LEIITSCHENDAM Plan voor open zwembad Nu de koude weer wat dragelijker wordt, komen b. en w. met het voor stel tot het bouwen van een open zwembad ter grootte van 50 bij 18 meter, een rond kleuterbassin met een doorsnee van 6 meter alsmede 'n overdekt instructiebad groot 9 bij 20 nieter met bijbehorende akkomodatie als kleedgelegenheid, rijwielstalling enz. op een terrein ten noordoosten van de Damlaan. Een overdekt in structiebad achten b. en w. bijzon der aanbevelenswaardig aangezien de mogelijkheid tot het geven van zwemlessen aan de jeugd van uit zonderlijk belang is. Bovendien zal een overdekte instructiebad niet al leen in de wintermaanden, doch ook gedurende de koude dagen in de zomermaanden in gebruik kunnen zijn. De aan de uitvoering van dit plan geraamde kosten zijn: grondkosten 75.000; bouwkosten 550.000; archi- trectenhonorarium 24.200; honora rium betoncontructeur 7.900; kosten terreinafwerking 35.000; kosten van toezicht 10.000. bijkomende kosten f 1.5000; totaal: 703.6000 waarbij nog komen de beheerskosten 2.325 wordt in totaal 705.925. Indien de exploitatie der zwemgelegenheid bij en voor rekening der N.V. Stichting Sportfondsenbaden wordt gebracht komen jaarlijks ter laste der gemeen- kas ten bedrage van 10.800 we gens kosten van schoolzwemmen. Een overdekt zwembad is momenteel we gens de enorm hoge kosten uitge sloten te achten. Het ingediende plan is ontworpen door het architecten bureau H. A. Baanders en Jan Baan- ders te Amsterdam op advies van mr. J. A. C. Bierenbroodspot te Amster dam. Eén der leden van de commis sie van bijstand voor openbare wer ken heeft zich uitgesproken voor het bouwen van een overdekt zwembad op te richten in het voor recreatie be stemde gebied ten noordwesten der van Ruysdaellaan, een ander lid gaat v/el met het ontworpen plan akkoord rr.aar zou eveneens het a.s. recreatie gebied daarvoor geschikt achten. Houten noodschool. Het paro chieel schoolbestuur heeft aan het gemeentebestuur medewerking ge vraagd voor de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs op het terrein gelegen aan het ver lengde van de Prins Hendriklaan aan de overzijde van de Van Ruysdael laan. Het streven is deze 6 klassige school reeds op 1 september a.s. in gebruik te doen nemen en wel voor zolang totdat met medewerking van de gemeente een permanent gebouw gesticht zal worden, waarna het nood gebouw wederom ter beschikking komt om andere ruimteproblemen van scholen in nieuwe wijken voorlopig op te lossen. Eerlang rioolrechten te betalen. Daar de ontworpen rioolzuiverings installatie naar schatting 2.388.000 zal kosten waarin begrepen is nieuwe riolering in de bestaande bebouwing cn hernieuwing van een deel der be staande riolering stellen b. en w. de gemeenteraad voor zich in principe uit te spreken voor de invoering van een zeker rioolrecht om daarmede de vaste lasten te helpen dekken. Indien de raad in principe met deze rechten akkoord gaat dan zullen b. cn w. t.z.t. een voorstel doen omtrent de grootte van dit rioolrecht. Geboren: Antonius C. A. M. z. P. A. Verschoor en P. G. van Es. Leo- 1 i «uwiowiuvwi 1/c laausit'ucii waiui ln nS een I steeds nieuwsgierig wat hier toch wel zou worden gebouwd. Er is sprake geweest, dat hier een benzinestation zou komen en dat veroorzaakte nog al wat deining. Voorts had de bouw ondernemer, de heer Lobel, een ver zoek gericht tot b. en w. om vergun ning te krijgen voor de bouw van een aantal winkels met bovenwoningen. Thans komen weer andere gezichts punten naar voren. Er was reeds be sloten dc Papelaan vanaf het spoor over te dragen aan de gemeente en de nieuwe Wijngaardenlaan vanaf het spoor tot de Kon. Julianalaan over te dragen aan de Provincie. Nu lag het in de bedoeling de middenstrook van de Wijngaardenlaan zonder bij zondere voorzieningen aan te sluiten op de grote verkeersweg door het dorp de Kon.JulianalaanSchool straat. De directeur hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat acht een een voudige aansluiting niet gewenst, ge zien de verkeersintensiteit. Minstens is nodig een druppelvormige ver keersgeleider. In verband met de uit slag van de in 1950 gehouden ver keerstelling over de Papelaan acht de bovengenoemde directeur het voorts wel noodzakelijk, dat ten behoeve van het vele verkeer de rijbaan van de rechtdoorgaande weg Julianalaan Schoolstraat ter plaatse van de aan sluiting zou worden verdubbeld. Aan gezien aangenomen kan worden, dat de verkeersfrequentie niet alleen is toegenomen, maar zeker nog een stij ging zal blijven vertonen, omdat Voorschoten de verbinding zal wor den van 's-Gravenhage naar de Rijn streek, terwijl de aanleg van de nieu we rijksweg 4a geen vermindering van het doorgaand verkeer tengevol ge zal hebben, heeft de bovengenoem de directeur een uitgewerkt plan. voor deze rij baan verdubbeling bij het col lege ingediend. B. en w. gaan met dit plan accoord, ómdat het de veiligheid van het doorgaande en van het plaat selijke verkeer bevordert. Verder hebben b. en w. de gedachte geop perd om tegelijk met de verdubbeling van de rijbaan SchoolstraatKon. Julianalaan, tussen de Wijngaarden- laan en de Pauwmsfcraat een paral lelweg aan te leggen waarmede de verkeersveiligheid eveneens zeker zal zijn gediend. Maar dan zal de in het ST0MPWIJK IJsklub „Nut en Vermaak". On der grote belangstelling werden hard- iij-wedstrijden gehouden op de baan op de Nieuwe Vaart. L. v. d. Brink werd onbedreigd winnaar 20.; ge volgd door C. van Veen 15. Om de 3e en 4e prijs werd verwoed gestre den door Mar. v. d. Zijden en C. v. d Bosch Czn., waar de laatstgenoem de door vallen genoegen moest ne men met de 4e prijs. Het priksleden voor jongens werd gewonnen door Leo Kester; 2e pr. L. Vogelaar; 3e pr. Hans Vergeer. Het bestuur heeft de beschikking gekregen over 5 paarden en arren, zodat nu aan het dringende verzoek van velen kan worden voldaan. Dins dagmiddag (morgen) kunnen de lief hebbers dus hun hart ophalen aan het ringrijden voor paren. Het mee nemen van eigen paard en ar is dus niet noodzakelijk. De protestante actie is in de eerste plaats bedoeld om de boycotactie van de negers in Montgomery, Ala bama, te steunen. Daar weigeren de negers zoals men weet gebruik te maken van de openbare vervoermid delen omdat daar rassenscheiding wordt toegepast. Er zijn de laatste dagen verschillende negerleiders ge arresteerd. De raad van bisschoppen van de Methodistische Kerk heeft ook een beroep op Eisenhower ge daan. Voor de symbolische staking van één uur werken verschillende pro testantse negerkerkgenootschappen samen. Het is de bedoeling dat op 28 maart tussen twee en drie urn 's middags alle negers in het gehele land het werk neerleggen of de scho len verlaten. Eventueel zal deze uur staking gevolgd worden door lang duriger stakingen en een mogelijke nationale beweging „naar het voor beeld van Mahatma Gandhi". Ame rikanen van andere rassen en ge loofsovertuigingen zullen opgeroe pen worden zich bij de demonstraties aan te sluiten. uitbreidingsplan gedachte bebouwing moeten worden teruggebracht. Het bouwplan van de heer Lobel zal door gang kunnen vinden als in de plaats van de rooilijnen wijziging wordt ge bracht. B. en w. stellen dan ook voor er mede accoord te gaan dat de voor gevel- en achtergevelrooilijn voor het bouwplan van de winkels en wonin gen word* teruggelegd. Ten einde de bouw van winkels en woonhuizen op een meer teruggelegen plaats moge lijk te maken, zal hij daartoe ook de grond moeten verkrijgen. B. en w. kunnen deze grond kopen van de *Diocanie v. d. Ned. Herv. kerk tegen de prijs van 16 per m2, mits ook de verplaatsingskosten van het hek en de zandbak voor rekening van de ge meente komt. B. en w. zullen daarna met de heer Lobel van grond ruilen. In verband met de vele cosequenties is het thans nog niet mogelijk voor de verdere ten aanzien van de weg- aansluiting te nemen maatregelen om een afgerond voorstel te doen. Bin nenkort hopen zij op deze aangele genheid terug te komen. VOORSCHOTEN OBJECT VAN RUIM ANDERHALF MILJOEN Plan Vlietwijk is in wording. B. en w. willen spoedig beginnen met het bouwrijpmaken van de daartoe be nodigde gronden, om zodoende spoe dig klaar te zijn, wanneer tot de wo ningbouw kan worden overgegaan. Uit de gespecificeerde kostenraming blijkt, dat de totale kosten voor het bouwrijp maken worden geraamd op 1.340342.03. Een crediet van 78.000.heeft de raad reeds be schikbaar gesteld. Voor het leggen van dienstleidingen voor water en nardus C. T. M. z. van A. G. van der electriciteit worden de kosten be- Voort en C. P. E. In 't Veen. groot op 286.000.Voor uitbreiding .Ondertrouwd: Antoon Kronshoi'stvan het aantal electi'iciteitsrneters en Maria Nieuwlaat te Voorburg. Pe- en watermeters is een bedrag ge- trus A. Reichholt te Pijnaeker en j raamd 33250.De kwestie van de Antonia M. Olijhoek. Cornelis J. van gasvoorziening is nog buiten be- Veen en Johanne A. Heemskerk. Wil- j schouwing gebleven. Deze aangele- helmus van Kempen te Vooi-hout en j genheid is nog bij b. en w. in studie. Cornelia M. Vogelaar. Johannes W. A J. Remmerswaal en Geertruida Overlclift Vaupel Klein. Getrouwd: Johannes B. Luk en Margaretha F. J. de Vet. Johannes R. Elderhorst te Den Haag en Louisa Koning. Overleden: Clasina J. van Leeuwen 80 j. wed. van T. Boonekarcvp. Petrus van der Meulen 75 j. echtgen. van: A. B, van der Krogt. Hendrik Veltkamp 71 j. echtgen. van M. Waasdorp. HAARLEMMERMEER Aanstaande vi-ijdag wordt de raad voorgesteld de benodigde credieten van de hierboven genoemde bedra gen beschikbaar te stellen. BOUW DERDE GYMNATSIEKLOKAAL. Het tweede gymnastieklokaal in de Nassauwijk is pas in gebruik en thans komen b. en w. al met het voorstel over te gaan tot de bouw van een 3e gymnastieklokaal. Volgens een ge maakte indeling in overleg met de j hoofden van scholen voor.g.l.o. zul- len 100 lessen van 45 minuten gege- Geboren: Arendina Johanna d. ven worden. In elke zaal dus 50 les- van A. J. de Vries en P. van Wave- sen. De zalen znij zodoende op dins- ren; Johannes Gerardus z. van G.dag en vyijdag van 8.15 uur tot 5 uur Th. Louter en H. C. Kroon; Martinus Wilhelmus z. van J. A. van den Hoek en C. M. van der Meer; Helena Mar- garetha d. van J. P. Clemens en A. en enkele uren op maandag, woensdag en vrijdag van 8.15 uur tot 5 uur n.m. en enkele uren op de za terdagmorgen. eHt is niet mogelijk C. Straathof; Anna Maria d. van S. j gebleken voor de le en 2e leerjaren de Groot en G. C. Lieverse; Marion j van de scholen de zaal beschikbaar d. van A. Verhoef f en Jacoba van te stellen. Het gebrek aan ruimte zal Seters; Marijke d. van A. Verhoeff J groter worden naarmate de scholen en. J. Seters; Petrus Joannes z. van zich uitbreiden en het is niet onmo- J. A. Bakker en M. C. Lammerse; gelijk dat in september 1956 het gym Maria Geertruida d. van H. van Til burg en J. Tulen; Gerard Otto z. van G. O. Blanken en J. W. Bregman; Jan Johannes z. van J. J. de Jong en M. J. Haagedoorn; Paulus Stephanus z. van S. van der Klauw en M. J. de Witte; Alida d. van J. Brusselaars en J. Gedaan; Cora d. van J. Twigt pastiekonderwijs voor de leerlingen der 3e klassen zal moeten worden ingekrompen. Uit bovenstaand blijkt wel, dat een derde zaal ook volledig bezet zal raken. De inspecteur van L.O. in de Inspectie Delft heeft de bouw van het 3e gymnastieklokaal op de urgentielijst 1956 geplaatst. Om Jffnneke d. van A. Moens zajen een beetje over de gemeente en E. Johanna^ Maria^d. van^W. te verdelen, verdient het aanbeveling de derde zaal te bouwen in Vlietwijk. In plan Vlietwijk is een plaats voor openbare gebouwen gereserveerd. Dit terrein ligt in het verlengde van de Raadhuislaan. Op dit terrein zal in de toekomst ook de nieuwe r.k. Jan- gens- en Meisjesschool worden ge sticht. B. en w. stellen de leden van de raad voor te besluiten tot de bouw van het 3e gymnastieklokaal te bou wen in Vlietwijk en ƒ74000 beschik baar te stellen voor architectenhono- rarium en voorbereidende werkzaam heden. J. van Alphen en W. M. J. van den Steenhoven; Adriana d. van C. J. Moens en C. B. Roubos; Johannes z. van J. H. Kabout en H. J. C. Ver hoeve; Suzanna Agatha d. van J. J. de Rooij en G. P. van Ooijen. Ondertrouwd: Antonius Heinrich Jacobus Jacobs 25 j. en Johanna An tonia Theodora Beelen 21 j. Getrouwd: Gijsbertus Celie en He lena Anna Maria Albers; Cornelis Robijn en Adriana van Kuijk; Louis Colfoort en Cornelia Huizer; Arie den Heeten en Elisabeth Boom; Cor nelis van der Steeg en Petronella Ja coba Leegwater. Overleden: Johanna de Ruiter wed. van C. M. Tiggelooven, 71 j.; Jan Josua Uijt den Bogaard echtg. van M. Dapper, 59 j.; Johannes van Egmond z. van J. v. Egmond en C. v., Gog, 63 jaar. PLANNEN VOOR KLEEDGEBOUWEN IN HET SPORTVELDENCQMPLEX. Op 16 september 1954 stelde de raad een bedrag van ƒ35.000,beschik baar voor het bouwen van 2 kleedge bouwtjes. Deze raming was zeer glo baal en was nog niet gebaseerd op een concreet plan. Door de dienst van Openbare Werken is met in achtne ming met de eisen van de KNVB een plan voor kleedgebouwen ontworpen. Vertegenwoordigers van de plaatse lijke sportverenigingen hebben even eens hun wensen naar voren kunnen brengen. Dit heeft er toe geleid, dat thans een plan ter tafel wordt ge bracht waarmede de sportverenigin gen zich kunnen verenigen. Volgens het ontwerp .komen er 2 kleedge bouwtjes. Elk kleedgebouw zal be vatten vijf kleedlokalen, elk lokaal uitgerust met 2 lange banken en een voetwasbak. 2 w.c.'s, douches voor 5 personen (met butagasgeysers), en kele kasten, kamer voor de scheids rechter tevens verbandkamer, berg plaats voor onderhoud materiaal voor de terreinen en een cantine van 6,5 X 4,5 meter. De cantine kan tevens gebruikt worden Voor vergaderingen van de sportverenigingen en z.g. con centratiemiddagen. De beide sport verenigingen ter plaatse zullen elk een kleedgebouw in gebruik kunnen nemen. Zij zullen echter niet het al- leengebruik van deze gebouwtjes krijgen. Andere huurders van de sportterreinen zullen ook van de ge bouwen gebruik moeten maken. Voor de uitvoering -van de werken is prijs opgave gevraagd. Het metsel- en tim merwerk J. W. Zoetemelk ƒ41.500, loodgieters-, dakdekkers, electrici- teitswerken H. H. v. d. Ster 8.630, en schilderwerk W. J. Berkhuizen 3.126,Voorts dient nog te worden uitgegeven voor leveringen, diensten voorbereiding en toezicht door de ge meente een bedrag van 4.744.zodat de totale kosten komen op 58.000, Het aanvankelijk geraamde crediet was 35.000,zodat nog een aanvul lend crediet van 23.000,benodigd is. Voorts moeten nog enkele voor zieningen worden getroffen in het sportveldencomplex en dient nog een verrekening van kosten plaats te vin den, zodat in totaal voor de aanleg van het sportvelden complex met kleedgebouwen nog een aanvullende crediet van 52.900,beschikbaar moet worden gesteld Riolering Krimwijk. Daar in de Krimwijk steeds meer woningen ko men is het nodig voorzieningen te treffen aan de in deze wijk aanwe zige en nog niet aan het centrale ï'ioleringsstelsel aangepaste riole ring. Bovendien is de capaciteit van de aanwezige riolering in deze wijk te klein om het uit het plan Vliet wijk af te voeren rioolwater te ont vangen en door te voeren naar de hoofdgeleiding aan de Leidseweg. De kosten van de reconstructie van de riolering in deze wijk vergen een bedrag van 57.000.De raad wordt verzocht dit bedrag beschik baar te stellen. Agenda gemeenteraad. De raad komt bijeen op vrijdagavond 2 maart a.s. om 8 uur. In behandeling komen o.a. de navolgende voorstellen. Bouw van een derde gymnastieklokaal van de gemeente. Bouwrijp maken van gronden en het leggen van dienstlei dingen in de nieuwe woonwijk Vliet wijk. Het aangaan van een nieuwe stroomleveringsovereenkomst met de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit te Leiden. De reconstruc tie van de riojering in de Krimwijk. Realisei'ing van het bouwplan aan de Schoolstraat van het Aannemex-sbe- drijf H. J. Lobel en Co. Aanvullende crediet groot f 52.900 ten behoeve van het sportveldencomplex annex re creatieterrein in de Oranjepolder. Verkoop van grond bouwterrein, ge legen aan de Pr. Bernhardlaan aan Stikvoorts bouwbureau. Verpachting van gronden voor volkstuinen. Voor stel van b. en w. inzake de gas- en elektriciteitstarieven. Aanschaffing van machines ten behoeve van de Be- plantingsdienst. Geen verlichting op de Kniplaan. De bewoners van de Kniplaan heb ben verzocht om van gemeentewege over te gaan tot verlichting van de Kniplaan. Gezien de hoge kosten ge ven b. en w. in overweging op het verzpek afwijzend te beschikken. Korte baan wedstrijden. Zater dagmiddag zijn door de nieuwe „IJs club Voorschoten" de eerste korte- baanwedstrijden op de Vliet georga niseerd. Er bestond grote belangstel ling voor deze wedstrijden, waarvoor geldprijzen beschikbaar waren en waaraan ook niet-ingezetenen van Voorschoten mochten deelnemen. Het ijs was prima en ook de organisatie liet niets te wensen over. Er heerste door alle medewerkende omstandig heden en niet het minst door het mooie weer een gezel1» ge sfeer. Er waren 32 deelnemers. De prijzen werden als volgt behaald: le prijs J. Schouw, Leidschendam; 2e prijs G. van Rhijn, Wassenaar; 3e pi-ijs M. C. v. d. Zijde, Stompwijk; 4e prijs A. van Leeuwen jr., Wassenaar; 5e prijs S. Stolk, Voorschoten. Dat de nieuwe ijsclub overigens belangstelling trekt, blijkt wel uit 't feit, dat in de oprichtingsvergadering op vrijdag j.l. het aantal leden reeds tot ver boven de 100 gestegen is. Damnieuws DES. De uitslagen van de deze week gespeelde dam- wedstrijden om het kampioenschap van Voorschoten luiden: Eerste klasse: ZitmanJ. v. d. Vel den 20; StauthamerB. v. Bemme- len 1—1; v. d. Meij—Weggen 2—0; J v. d. VlekkertOudshoorn 11; ZitmanDe Lange 20. Tweede klasse: KnolH. v. d. Vlekkert 0—2; Van Egmond—Wes terbeek 0—2; Th. v. d. Hulst—Oos- terom 02; J. v. d. Hulstv. d. Munt 02. Schaatswedstrijden tussen SVLV en Rouwkoop. Gistermiddag hebben op de ijsbaan nabij Jachthaven Mul der aan de Molenlaan schaatswedstrij den plaatsgevonden tussen SVLV en Rouwkoop. Het waren kortebaanwed- strijden. Voor deze wedstrijden be stond van de zijde van het publiek veel belanstelling. De uitslagen zijn als volgt. Heren van 1418 jaar: 1. E. de Vries (Rouwkoop); 2. Chr. Duijnstee (SVLV); 3. J. v. d. Valk (SVLV). Heren van 18—35 jaar: 1. S. Stolk (Rouwkoop); 2. C. Broeren (Rouwkoop); 2. C. Lindeman (SVL V); 4. C. Hooijmans (SVLV). Heren 35 jaar en ouder: 1. W. Le- lyveld (SVLV); 2. Th. den Hollan der (Rouwkoop). Dames 14 tot 18 jaar: 1. A. Hooijmans (SVLV); 2. C. Vogelaar (SVLV). Dames 18 jaar en ouder: 1. Mevr. Stok (Rouwkoop); 2. C. H. Vogelaar (SVLV). Na afloop van de wedstrijden was er prijsuitreiking in café Olsthoorn. SASSENHEIM NEDERLANDS BESTE KUNST- RIJDSTERS OP SASSELHEIMSE IJSBAAN. Zaterdagmiddag om 3 uur had Sas- senheim d.e eer ae beste rijdsters op kunstschaatsen te mogen ontvangen. Na door de burgemeester in het Bruine Paard begroet te zijn kwa men de leden van de bekende Haag se ijsclub „Hijch" op de spiegelglad- gemaakte Parkijsbaan. Hier begroet te de voorzitter van de Sassenheimse ijsclub het selecte gezelschap kunst rijdsters waaronder niet minder dan de Nederlandse kampioene Joan Haanappel, die deelnam aan de Olym pisch Spelen in Cortina, wereld- en de Euirop. kampioenschappen. Het programma werd ingeleid door de voorzitter van de Haagse ijsclub, de heer Haanappel. De dames Joan Haanappel en Leny Edelman, openden met enige verplichte nummers uit de kampioenschappen n.l. het draaien van achtjes en drieën die steeds op hetzelfde spoor moeten uitkomen. Het reeds eerder in Sassenheim op getreden danspaar mej. v. Rossum en de heer Knaap danste lustig de En gelse wals, foxtrot en quick step. Hierna volgde het programma in bonte afwisseling. Verbazingwek kende stunts werden met grote sou plesse en zwier uitgevoerd. Het dui zelde ons soms voor de ogen als de rijdsters met grote snelheid op een schaats ronddraaiden. Groot was het enthousiasme van het publiek toen de wel erg kleine 9-jarige Marianne He- tebrey met veel élan een complete dans bracht. Dit belooft wat voor de toekomst. Na een korte pauze, waarin de rijd sters weer wat op temperatuur kon den komen, werden weer diverse fraaie staaltjes te zien gegeven. Het schoonste nummer van deze middag werd uitgevoerd door de wel boven allen uitstaande Joan Haanappel met de Schotse dans die in originele kle- derdracht werd uitgevoerd. Voor de vrolijke noot werd gezoi'gd door Anita Hetebrey die op kostelijke manier een nummer bracht waarin de zotste kapriolen gemaakt worden. Zij was in „speciaal" costuum en zeer vlot in vallen maar niet in opstaan. Het danspaar bracht hierna een schit terende vrije dans die op hoog peil stond. Jeanne Ferrier en Willy ten Hoo- pen voerden een vrij nummer uit waarbij zij presies dezelde figuren brachten. Joan Haanappel bracht als slot een fantasie. Het talrijke publiek be loonde deze uitstekend geslaagde de monstraties met enthousiast applaus. Na een dankwoord door de bui'ge- meester werden aan de dames en he ren bloemen en kunstvoorwerpen als aandenken geschonken. NOORDWIJK Gemeenteraad. De raad komt o woensdag 29 februari a.s, 's avonds te 8 uur in openbare vergadering bij een ter behandeling van o.a. de navolgende agendapunten: Aan koop grond aan de Egmonderstraat. Verhuur van woningen. Voorstel be treffende: a. herziening kampeerver- ordening; b. wijziging van de veror dening op de heffing en invordering van leges: c. intrekking van de ver ordening ex art. J22 der gemeente wet, betreffende dc inning van leges voor een kampeei-vergunning. Kre diet voor bestrating en riolering We teringkade. Aanvullend ki*ediet voor aardebaan van de Mortelstraat. Kre diet voor verbetering van de school aan de St. Jeroensweg. Krediet voor inrichting van villa ..Mignon" tot kantoor voor de gemeenteontvanger. Aankoop van grond aan de Bcetho- venweg en krediet voor bouw trans formatorgebouwtje. Voorstel tot: a. instelling van een grondbedrijf en vaststelling van de verordening op het beheer; b. inbreng van gronden. Wijziging van de machtiging tot ver koop van gronden v.m. golfterrein cn vuurtorenplan Noord.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2