DUINSTREEK Plan voor 36 woningen aan de Hyacintenstraat van „Eboma" Hukasch trotseerde de kou en werd weer één bloemenpracht ZATERDAG 25 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 HILLEGP"' Afscheid kapelaan Dürr Wegens de benoeming tot aalmoezenier van het Bedrijfsapostolaat te Beverwijk van kapelaan H. A. J. Dürr, kapelaan van de St. Martinus parochie, werd donderdagavond in een daartoe be legde bijeenkomst afscheid genomen van kapelaan Dürr, die gedurende jaar hier zijn taak heeft vervuld. De heer N. Straathof, voorzitter van de gecombineerde jeugdraad, opende de bijeenkomst. Daarna werd er een welkomstlied gezongen. Ka bouters en gidsen gaven uiting aan hun waardering voor hun vertrek kende aalmoezenier, door het zingen van een lied en de overhandiging van een prachtig aangekleede pop in het uniform van een gids. De voortrek kers vertolkten hun dankbaarheid op niet minder gulle wijze. De Maria- garde overhandigde kapelaan Dürr een gramofoonplaat met een werk van Verdi. De heer A. van Rooden sprak na mens de K.A.B. en Credo Pugno, vooral een woord van waardering voor de wijze waarop kapelaan Dürr had bijgedragen tot culturele vorming der leden. Namens het Aartsbroeder schap van de H. Familie werd het woord gevoerd door de heer G. Hoo- gervorst. Beide sprekers lieten hun woorden van dankbaarheid vergezeld gaan van de bekende enveloppes. De heer C. van Rooden, die sprak na mens de r.k. harmonie Crescendo, was vol lof over deze muziek--min- nende geestelijk adviseur, die had be reikt, dat betere stukken in studie werden genomen en uitgevoerd. Eni ge van deze stukken zijn op de plaat vastgelegd en werden aan de schei dende adviseur aangeboden. De heer Straathof liet uitkomen hoe kapelaan Dürr vruchtbaar had verricht in de jeugdbeweging. Hij overhandigde eveneens een gift als blijk van waar dering. Daarna nam pastoor B. F. Kosters het woord. De pastoor was zeer dank baar dat kapelaan Dürr gedurende 3 A jaar in zijn parochie had ge werkt in het belang der zielen. Hij feliciteerde hem met zijn nieuwe werkkring. Kapelaan Dürr sprak een dankwoord. R.K. HARMONTE CRESCENDO ORGANISEERT CONCOURS. De r.k. harmonie Crescendo zal de ze zomer een concours organiseren. Dit geschiedt onder auspiciën van de r.k. bond van muziekgezelschappen in Zuid-Holland op 21 mei a.s. (2e pinksterdag). Aan de drumbandwed strijd kan worden deelgenomen door „tambours-, hoornbazers- en pijpers" korosen. Op de zondagen 3 en 10 juni d.a.v. worden er concertwedstrijden geor ganiseerd welke in de zaal van Tres long en zullen worden gehouden. Dit concours houdt verband met het vie ren van het 25-jarig jubileum van Crescendo Geboren: Wilmina Maria dr van K. van der Meer en M. Moerman; Johan na dr van J. Stroo en J. van den Ak ker; Jacqueline Agnes Maria Antonia dr van J. S. Buts en Chr. A. Kleijn; Cornelia Catharina Aoolonia dr van W. J. Ruigrok en C. H. Rijkelijkhui- zen; Léonie Marie Assunta dr van W. G. van Trigt en J. C. Peters; Jo hanna Wilhemina dr van J. W. Ver haar en A. M. Huijsmans; Gerardina Maria Johanna dr van N. W. War merdam en- J. M. Noordermeer. Ondertrouwd: A. D. de Wagt c-.n P. Esveldt. Overleden: A. van den Bergen echtg. van S. van Rooden vr. 72 jr. KATWIJK De doktersdienst te Katwijk aan Zee wordt waargenomen door dokter J. Cleveringa, Zeeweg 11. KATWIJK AAN PEN RIJN Voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman—H. M. Hueting en E. E. van der Laan wordt de zondagse dienst voor KatwijkValkenburg en Rijns- burg waargenomen door de dokter H. M. Hueting Rijnstraat 33, Tel. 2162. Stille Omgang- De afdeling Katwijk a.d. Rijn van de Stille Om gang hield haar jaarvergadering in het Parochiehuis onder leiding van voorzitter F. F. Fornara. Na afdoening van enkele huis houdelijke aangelegenheden was aan de orde bestuursverkiezing. De aftredende secretaris, de heer Durville, werd met alg.st. herko zen. Pater H. Nieuwenhuyzen O.F.M. hield een boeiende rede met als titel „Het vierenswaardig wonder" De gebruikelijke bespreking over de Omgang in de nacht van 3 op 4 maart volgde en de nodige inlich tingen voor het halen der spoor kaartjes op zondag 26 februari na de Hoogmis in het parochiehuis werden door het bestuur verstrekt. Voor de muzikale omlijsting van de vergadering zorgde het zangkoor St. Cecilia. Na rondvraag sluiting. Bridgen De bridgewedstrijd om. de beker tussen de Bridgeclub „De Brug" alhier en de Bridgeclub H.V.D. te Roelofarendsveen eindig de met een overwinning voor de Brug. In R.A. Veen had de Brug ook de beker gewonnen, zodat deze thans definitief ben „De Brug" blijft. De uitslag was thans 145 tegen 112 punten. WARMOND Schaatsen Gistermiddag was er op de baan van Poelmeer een wed strijd op kortebaan voor meisjes. De uitslag was: 1. Ria Koppers, 2. Ank Komen, 3. Cobie Heemskerk. Medische dienst morgen: dr. A. Hueber, Sassenheim, telef. 7963; dr. C. Horrevorst, Sassenheim, tlef. 7159- NOORDWIJKERHOUT De jaarlijkse ledenvergadering van de Oranjevereniging in hotel v. d. Geest stond onder leiding van de wnd. voorzitter J. P. v. d. Ploeg. De wnd. voorz. liet het wel en wee van de vereniging in het afgelopen j aai de revue passeren. In de aanvang van dit jaar verloor de O.V. door ziekte haar voorzitter en secretaris. Ondanks het uitvallen van deze ac tieve krachten hebben de overige be stuursleden in goede samenwerking de verschillende activiteiten tot een goed einde weten te brengen. Later op de avond werd nog uitvoeriger stilgestaan bij het vertrek uit het be stuur van de heren Vink en Linders en werden deze heren op voorstel van het bestuur onder applaus van de aanwezigen tot ere-leden benoemd. Over de etalage-wedstrijd deeldi de voorzitter mede, dat het bestuur voornemens is de indeling van de groepen iets te wijzigen, omdat groep 1 de laatste jaren slechts een Klein aantal deelnemers telde en groep 2 nogal veel. Vorig jaar waren de ge tallen 8 en 20. Naar aanleiding van een opmerking kreeg de heer v. d. Hoorn de toezegging, dat het bestuur geen definitieve beslissing in deze zal nemen zonder met de midden stand overleg te hebben gepleegd. Het verslag van de penningmees ter wees uit, dat het kassaldo in het afgelooen jaar is gedaald v. 2291.10 tot 1580,81. Dit ondanks de belang rijk hogere inkomsten aan pacht sommen 4523.en subsidie 1113,De uitgaven zijn vooral veel hoger geweest, omdat de 5e Mei in 1955 uitvoeriger gevierd diende te worden. Aan prijzen werd bijv. 1712.56 uitgegegeven aan kindertrac- taties werd 1329.46 besteed. Het IJs in Rijnland onbetrouwbaar Het Hoogheemraadschap van Rijn-c land is voornemens maandag a.s. te gaan malen. Hierdoor zal het ijs in dej boezemwateren van Rijnland onbe trouwbaar worden. plaatsen van een transformator- bi} het kermisterrein kostte 250,enz. De aftredende bestuursleden wer den zonder stemming herkozen en de heer J. P. v. d. Ploeg werd met 19 van de 21 stemmen gekozen tot voor zitter. Bij de rondvraag werd nog door de voorzitter medegedeeld, dat er op 30 April 's morgens en 's middags weer sportwedstrijden voor de jeugd zul len zijn en 's avonds een zanghulde. Op 4 Mei dodenherdenking en op 5 mei kindercorso. Definitief is dit al les echter "nog niet geregeld. Ledenvergadering aquariumver- H» Nhaplavis. - Gisteravond de etalage-wedstryd deelde werd jn de feestzaai van de S1 Ba_ vostichting de maandelijkse leden vergadering gehouden van de Noord- wykerhoutse aquariumvereniging Nbaplavis. De heer Gols uit Rijswijk hield een zeer interessante causerie over het aquarium. Daarbij sprak hij voornamelijk over de opbouw en af werking van het aquarium, de ver lichting, planten en de verzorging van de bak.; Na de pauze liet de heer Gols 50 kleurendia's zien van aquaria, waar na gelegenheid was vragen te stel len, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De voorzitter dankte de spreker en wees de leden er op. dat op 23 maart a.s., een mooie diistricts- vergadering te Leiden zal worden gehouden. In het komende weekeinde wordt, de medische dienst waargenomen door dokter v. d. Lugt, Beukenlaan 30de Zilk, telefoon K 2520 5707. Gemeenteraad Lisse Uitbreiding van oude ULO-school De raad van Lisse kwam gisteren in vergadering bijeen. Veel aanleiding tot discussie was er niet. De belang rijkste punten waren: renteloos voor schot voor de te vestigen r.k. HBS, uitbreiding van oude ulo-school aan de Oranjelaan en de verkoop van een perceel grond aan de Hyacinthstraat voor de bouw van 36 woningen. Het punt tot wijziging van de ver ordening straataanslagbelasting werd zonder veel discussie aanvaard. Zo ook gesdhiedde met een voorstel tot het verlenen van subsidie aan de afd. Haarlem van het Ned. Genootschap tot reclassering. Deze subsidie zal be dragen 25.per jaar voor elke in dit jaiar in de zorg geweest zijnde in gezetene van de gemeente. Door het bestuur van de Dr. Voorthuyzen- stiohting was ten behoeve van de na zorg van oud-leerlingen een aanvraag subsidie ingediend ten bedrage van 30.per oud-leerling. De heer Steen winkel (a.r.) vroeg zidh af, of dit bedrag niet wat te hoog was, aangezien hem bekend was, dat in verschillende andere gemeenten hiervoor een lager bedrag wordt ver leend. De voorzitter vindt, dat men hierin een eigen beleid moet voeren. In Lisse wordt veel gedaan voor het blo-onderwijs en spr. is blij, dat deze •hooi bestaat. Zij is niet alleen be langrijk voor het onderwijs, maar is veelal tevens een tehuis voor het kind in kwestie. Het bedrag vindt hij zeker niet. te hoog en hij besloot eenstem mig deze subsidie te verlenen. Voorts hechtte de raad haar goed keuring aan de verhoging van de va kantietoelage voor gemeente-perso neel van 2% naar 4 Voorschot HBS Hierna kwam een voorstel aan de orde inzake het verlenen van een renteloos voorschot op de exploita tiekosten van de r.k. HB»S voor het jaar 1067. Hiervoor is reeds rijkssub sidie aangevraagd, welke zeer waar schijnlijk met ingang van 1 jan. 1967 zal worden verleend. Aangezien het nog wel even zal duren voordat de rijksbegroting is goedgekeurd en de lessen van genoemde HBS in sep tember 1056 zullen worden aangevan gen, heeft men zioh "tot de gemeente gewend, om een renteloos voorsahot gen ontvangen, ter overbrug ging van 'het tijdvak, waarin de sub sidie nog niet beschikbaar is. Men besloot aan de r.k. HBS een renteloos voorschot te verstrekken, ql naar gelang de behoeften, tot een maximum van 25.000. Uitbreiding school Van het r.k. kerkbestuur van de parochie van het Onbevlekt Hart van Maria was een aanvraag binnenge komen om medewerking te verlenen aan de uitbreiding met 4 lokalen van het schoolgebouw voor gewoon lager onderwijs aan de Oranjelaan. Nu het nieuwe gebouw voor de r.k. ulo school onlangs in gebruik is geno men, zal het vorige gebouw worden gebruikt voor het gewoon lager onder wijs. Hiervoor is het noodzakelijk, dat dit gebouw wordt uitgebreid met 4 lokalen. Naar het zich laat aanzien zal deze school in de toekomst ten minste 14 lokalen moeten omvatten voor de huisvesting van ruim 540 leerlingen. Na enkele discussies be sloot de raad om de gevraagde mede werking te verlenen. Een voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Hyacinthen-, De maatschappij „Eboma" wil n.I. op dit perceel 36 woningen bouwen die zullen bestaan uit 18 premiebouw- woningen en 18 premievrije wonin gen. Als de gemeente uit haar contin gent bouwvolume voor 18 woningen uittrekt, zal deze maatschappij zelf ook voor 18 premievrije woningen zorgen. De lieer De Koning (kvp)' vindt het eenmoeilijke beslissing. Hij meent, dat de bouw van woningwetwonin gen voor moet gaan. Er zijn heel veel jonge mensen, die al jarenlang ver kering hebben en financieel niet in staat zijn om een van deze 36 wonin gen te betrekken. Zij zijn dus aange wezen op de woningwetwoning. Mogelijkheden De voorzitter meent, dat door de bouw van deze 36 woningen toch ook v/eer een aantal woningzoekenden van de wachtlijst kunnen worden af gevoerd en waarschijnlijk ook enkele woningwetwoningen zullen vrijko men. De heer Van Leeuwen (pvda) vraagt of deze maatschappij ook goed bouwt. De voorzitter meent, dat dit een soliede maatschappij is en ver wacht niet, dat dit bezwaar zal op leveren. Hij zegt toe, dat men zal pro beren hiervoor zo groot mogelijke garanties te krijgen. Verbouwing Hierna kwam de verbouwing van de gasfabriek ter sprake. Aanvanke lijk was het de bedoeling om de cen trale boekhouding onder te brengen in het oude kantoor en openbare wer ken in het bestaande gebouw. Na rijp beraad heeft men voorgesteld om dit te wijzigen, hetgeen door de raad werd goedgekeurd. De centrale boekhouding komt nu in de vergaderzaal van het bestaande gebouw, boven de plaats, waar" de garage voor de brandweer zal komen, terwijl openbare werken nu in het oude kantoor zal worden onderge bracht. De medische dienst wordt waar genomen door dokter F. L. J. M. Haase, Heereweg 37„ tel. 3685. Geb.: Francina Wilhelmina Hen driks, dr van C. Aangeenbrug en A, Noppen; Nicolaas Cornelis, zn van J. C. van der Zwet en P. M. Op dam. Ondertr.: C. G. de Jong en J. Breijer; B. J. Diemei en G. A. Snaar; P. Hulzebos en M. Christoffersen. Getr.: H. J. van Zanten en H. van den Berg. Overl.: Mattheus van der Meij, wed. van H. A. v. d. Krocht, oud 68 jaren. 0EGSTGEEST Huishoudelijke voorlichting. In de bestuurskamer van de woning bouwvereniging hield de commissie van huishoudelijke voorlichting een bijeenkomst, waarop mevr. J. P. Wentzel, redactrice van 't maand blad „Ons Gezin" een voordracht hield over de rijpere jeugd Breed voerig besprak zij de gezinsmoeilijk heden, bij de kinderen tussen 12 en 18 jaar Na deze inleiding volgde een aan gename discussie. De avond werd ge leid door de presidente, mevr. Smits- Witvliet, die dank bracht aan de da- SASSENHEIM Kon. Wilhelminafonds. Nadat enige maanden geleden een propa- ganda-avond was georganiseerd ten bate van het Kon. Wilhelminafonds, had men gisteravond wederom een [.ay.ond georganiseerd om een bestuur te kiezen. De belangstelling was dit maal beduidend minder dan de vo rige maal. De heer P. M. Beye, voor zitter van het comité, heette de aan wezigen welkom. Hij deelde mede, dat in Sassenheim nu 260 leden en 49o contribuanten aangeworven zijn. Ruim drieduizend gulden werd opge haald. Het is nu nodig dat een be stuur wordt gevormd, Als voorzitter werd gekozen dr. v. Nes. Als pen ningmeester en secretaris de heer Wilbrink en mej. Boogaard. Als co mitéleden de heren P. M. Beyf, B. v. Loo. Vis en Elstpeest. On deze ma nier zijn alle kerkelijke groeperingen vertegenwoordigd. Waar de propa gandist van het fonds niet ter verga dering was gekomen sprak dr. v. Nes een pronagandistisch woord. Spreker hoopte dat ook nu de belangstelling levendig blijft en niet zal verslapeen. Met de bestrijding van deze ziekte zijn we nog in het beginstadium. Na het officië'e gedeelte werden enige films vertoont. Medische dienst morgen: dr. A. Hueber, Sassenheim, telef. 7963; dr. C. Horrevorst, Sassenheim, tlef. 7159. Geboren: Johannes Jacobus Fer- dinandus Pancratius, z. van P. J. Keptijn en P. H. Caspers; Franciseus Johannes Maria z. van F. Berbee en M. van Kesteren; Irene Maria d. van A. Kuijper en M. Drobinska. Ondertrouwd: Arie Bout 32 j., te j Haarlem, en Gerda Smit 24 j. Getrouwd: Johannes Victor van j Beek, te Hülegom, en Gerard a Krom i Overleden: Grada Maria Franken, 56 jaar. VOORHOUT Medische dienst morgen: dr. A. Hueber, Sassenheim, telef. 7963; dr. C. Horrevorst, Sassenheim, tlef. 7159. VOORSCHOTEN IJs betrouwbaar. De rijkspolitie heeft een gedegen onderzoek inge steld naar de betrouwbaarheid van het ijs in deze gemeente, speciaal naar aanleiding van de berichten over onbetrouwbaarheid van de Vliet. Het is echter gebleken, dat de Vliet onder deze gemeente volkomen betrouwbaar is. Dit is aanleiding geweest voor het comité, dat vorige week zaterdag schaatswedstrijden voor ingezetenen organiseerde, opnieuw kortebaan- wedstrijden uit te schrijven, maar deze maal niet alleen voor ingeze tenen. Vanmiddag om twee uur worden weer op de Vliet ter hoogte van jachtwerf Mulder kortebaan wedstrij den verreden. IJSVERENIGING OPGERICHT. De winter van 1955 is aanleiding geworden om Voorschoten aan een ijsclub te helpen. Werd vorige week zaterdag op initiatief van de Rijks politie en enige particulieren een ijs- wedstrijd georganiseerd, welk een groot succes oogstte, thans kwamen deze initiatiefnemers weer bijeen in Het Wapen van Voorschoten om defi nitief over te gaan tot oprichting van een ijsclub Voorschoten. Er werd een voorlopig bestuur samengesteld, welk bestuur zal aanblijven tot het vol gende seizoen. Voorzitter werd de heer A. Verseput, secretaris de heer B. Zwart en penningmeester de heer J. H. Schoonbeek. Deze drie verte genwoordigen de Rijkspolitie van Voorschoten. Verder namen in het bestuur zitting, de heren J. den Har- tog, S. Jongeneel, L. Olsthoorn, L. v. Aken, J. Verkerk en J. Niersman. De vereniging krijgt de naam „IJsclub Voorschoten". De contributie be draagt 2,50 per gezin en 1,50 per persoon per jaar. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven werd tot ere-voorzitter benoemd. De vereniging koos als insigne een strikje met de Voorscho- tense kleuren geel en zwart. Heden middag vinden de eerste wedstrijden plaats georganiseerd door de IJsclub Voorschoten. De netto-opbrengst van de schaatswedstrijd van de vorige week was 233,34, welk bedrag ge schonken is aan het U.V.V. ter plaatse, die daar de zieken en ouden van dagen van brandstof hebben voorzien. De medische zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde waargenomen door dr. H. Olt- huis, Leidseweg 179, telef. 2527. Voor de zuster wende men zich tot het gezondheidscentrum, tel. 2177. N00RDWIJK WASSENAAR Bloemencorso 1956. In een dezer dagen gehouden bestuursvergadering van de Koningin Wilhelminavereni- ging is besloten het bloemencorso 1956, in het kader van de Wassenaarse zomerfeesten, te laten voorbereiden door een commissie, waarin de Konin gin Wilhelmina vereniging en de Was senaarse Middenstandscentrale elk met drie leden vertegenwoordigd zijn. Wassenaars damgenootschap. -r- De wedstrijden voor het onderlinge toer nooi voor de bordenbezetting werden voortgezet In de hoofdklasse heeft de heer A. de Greef de leiding met 10 punten uit 5 wedstrijden, gevolgd door C. van Dijk en P. Gijdbertse. In de 2e klasse leidt thans P. v. d. Schaft met 9 punten uit 5 wedstrijden, ge volgd door resp. A. Vermeulen en J. Veerman. Voor medische hulp in spoedge vallen kan men zich gedurende het a.s. week-end wenden tot de artsen R. S. ten Gate, Hugo de Grootstraat 1, teL 3027 en A. Doelman, Wittenbur- gefweg 114, tel. 9510. Geboren: Johannes, zn. v. A. van Keulen en J. Klein; Michaël L., zn. v. P. H. Gooskens en H. A. N. M. Gonsalves; John P. M., zn. v. W. O. Tichler en H. L. G. de Bruijn. Chris- tiaan J., zri. v. J. C. Brakel en P. M. Gisteravond heeft de Hukasch in garage Roskam te Noordwijk haar 31e expositie van gebroeide bloembolleta in huis, kas en schuur geopend in te genwoordigheid van afgevaardigden van B.B.C, L.T.B., Kon. Mij v. Tuin bouw en verdere belangstellenden. Kap. V'ereecken voerde als g.a. het eerst het woord en begon met te ver klaren dat de naam Hukasch in eer ste instantie de gedachte had geop perd, dat dit een Russische sympho nic was. De verklaring van dit woord hoorde hij eerst later, zodat nu alleen de Russische temperatuur was over gebleven. De organisatoren hebben door de barre koude deze keer grote zorgen gehad, maar ook de moed getoond, om deze expositie tot stand te bren gen. Hij zag er van af om alle mede werkers te bedanken, doch wilde een uitzondering maken voor de heer Roskam en de promotor van deze ten toonstellingen, de heer Jos. de Mooij. Veel respect en begrinp heeft spr. voor de vele huismoeders, de huis vaders en de jeugd, die bij de huis- broei steeds een berg werk te verzet ten hebben tot het moment dat de bloemen voor de expositie gereed zijn. Uniek. De heer P. v. Leeuwen, directeur van de H.B.G. te Lisse, welke gaarne op zjch genomen had om deze ten toonstelling te openen, verklaarde dat het voor hem een openbaring was, hetgeen hier door de jeugd, de huismoeaers, huisvaders en scnolen op het gebied van de bloembollen is tot stana gebracht. Wat hier in Noord- wijk worat tot stand gebracht noem de spr. uniek en een voorbeeld ter navolging. Hij feliciteerde het comité met het behaalde succes en verklaar de de tentoonstelling voor geopend. Gezien de enorme moeilijkheden veroorzaakt door de strenge vorst, is de kwaliteit van het tentoongestelde bevredigend en is een bezoeK alles zins aan te bevelen. De tentoonstel ling is geopend tot en met maandag aanstaande. De uitslag van de jury is als volgt: Huisbroei K.J.B.: 1. Aad v. Tilburg 24 punten, 2. Alb. Bos 23 3. Jan de Winter 21, 4. Rudi de Haas 20, 5. Sjaak v. Ruiten 18, 6. A. Hermans 11%, 7. A. Hoogduin 16/, 8. A. Her mans 14}$, 9- U. Pessohier 13 10. Jan v. Went 13, 11. Henk van Bohe- men 12%, 12. Hans Salman 11 A, 13. Arie van Went 10]/2. Huisbroei N.K.J.B.: 1. Mien v. d. Zalm 23 2. J. Heemskerk 19}$, 3. Wim de Elzen 16 4. Theo v. Schie 16. Schuurbroei: 1. Tuin Bronsgeest (M. Turnhout) 22 p„ 2. Tuin Ger- lee (Th.- Hoogervorst) 20 p. Huisvaders Huisbroei: II A. v. Oos ten 26 p., 2. H. Heemskerk 25, 3. D. v. Tilburg 20, 4. C. de Huis 19, 5. J. de Winter 17, 6. A. de Ridder 16}$, 7. J. v. Woersen 14. Huisbroei Huismoedêrs: 1. mevr. Koolen-de Mooij 27 p., 2. mevr. v. d. Meer-Steenvoorden 24}$, 3. mevr. Roskam 24, 4. mevr. Gravendaal-Co- zijn 20, 5. mevr. Bouhuis-v. Leeuwen 20, 6. mevr. v. Dijk 19, 7. mevr. Rofe- dam-Smit, 8. mevr. de Haas-Verlaan 16, 9. mevr. Brederode-Smeltink 15}$, 10. mevr. Heemskerk-Waasdorp 14 11. mevr. v. Rhijn-Verlaan 14}$, 12. mevr. Turenhout-Koelewijn 14, 13. mevr. Pesschier-de Dubbelde 12}$. Schoolbroei: 1. Christus Koning- school (met lof van jury), 2. r.k. Meis jesschool, 3. r.k. Uuloschool, 4. r.k. Jongensschool, 5. Openbare school. Kasbroei K.J.B.: 1. B. Koelewijn 22}$ p„ 2. Joop v. Abswoude Azn. 22, 3. Jan Zandwijk 19%, 4. Joop v. Abs woude 19, 5. Cees Zandwijk 18}$, 6. Wim v. Schie 16, 7. Ton v. d. Meer 13%, 8. Aad v .d. Meer 12 A. Kasbroei N.K.J.B.: 1. Jan de Haas 23A Pm 2. G. Steenvoorden, 3. Mart. Zandwijk 19%, 4. Mart. Zandwijk 18A, 5- Wim de" Elzen 17. Kasbroei Huisvaders: 1. W. v. d. Meer 24 p., 2, G. Caspers 21,. Vrije inzendingen Huisbroei: 1. mevr. Heemskerk-Waasdorp 25A P» 2. mevr. Vogelaar-v. Schie 17. Vrije inzending Kasbroei: 1. Joop Hoogervorst 27 p., 2. Jan de Haas 26A, 3. W. v. d. Meer 22%, 4. A. Tu- renhout 22, 5. Gebr. Zandwijk 21%, 6. Ben Steenvoorden 20A, G. Raap- haorst 14%, 8. W. Steenvoorden 13. Vrije inzendingen schuur: 1. Tuin Bronsgeest (N. Turenhout) 28% p. (met lof van jury), 2. Tuin Gerlee (Th. Hoogervorst) 22 p. Vrije inzending school: Chr. Ko- ningschool (J. v. Abswoude) 21 p. Koninklijke Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer P. de Groot, de voorzitter, bracht dank aan de be zoekers die ter wille van de vereni ging de koude hadden getrotseerd en vooral aan de inzenders van de ver plichte huisbroei, die hun onder wel zeer moeilijke omstandigheden tot bloei gebrachte bloembollen ter keu ring hadden opgesteld. Alleen al het vervoer van de in bloei getrokken bollen naar de zaal van het Hof van. Holland bij de heersende lage tempe ratuur was een prestatie op zich zelf. Een 14-tal verplichte en 3 vrije in zendingen stonden opgesteld in een kwaliteit, welke de verwachtingen overtrof. De wissëlbeker werd behaald door de heer J. Schipper met 19}$ punt, ge volgd door de heer H. Schipper met 17 punt. Derde werd de heer H. C. Rijnbeek, vierde de heer J. Noor dermeer, vijfde mej. van den Bosch, zesde mevr. Schmidt. Aan de win naars werden fraaie prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt. De volgende vergadering zal reeds over 14 dagen plaats vinden, waar voor de medewerking is toegezegd door de heer Buising uit den Haag, die fraaie kleurendia's zal tonen. Ge tracht zal worden dit jaar wederom een bindcursus te organiseren onder leiding van de heer H, Schipper. Staanae de vergadering gaven zich reeds verschillende gegadigden op. De termijn van sluiting voor opgave van deelneming, waarvan de kosten 15.bedragen, werd vastgesteld op donderdag 8 maart. In de vrije inzending werd de hoog ste score behaald door de heer H. Verwey, die hiervoor en fraaie prijs zag toegekend. INVASIE VAN WATERVOGELS. In de duinen van het Langeveld ter hoogte van het terrein van de Ara- steraamse waterleiding, hebben naar schatting tien a twaalfduizend water vogels bescherming gezocht voor het barre winterweer, waarvan zij zo veel te lijden hebben. Onder leiding van inspecteur P. Verhoef en briga dier J. Barendse is in samenwerking met de plaatselijke afd. van de die renbescherming een hulpactie op touw gezet om de dieren van voeder te voorzien. Velen h ïbben reeds ge hoor gegeven aan de oproep van het comité om hulp te bieden aan deze duizenden vogels in het Langeveld. Ouden jong, in het bijzoncter ook de schooljeugd, werkten reeds mee aan het bijeenbrengen van graim, brood en geld om het dierenleed te verzach ten en het comité vertrouwt er op, dat, zolang deze dieren hulp behoe ven, op de steun der bevolking zal mogen worden gerekend. De jacht opzieners zorgen er voor, dat de die ren het ingezamelde voedsel krijgen. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Mulder. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Geboren: Carolina Th.,, dr van W. A. M. Faase en J. E. M. v. d. Werf; Margaretha J. J., dr van C. v. Duin en M. Hoek; Carolina J. M., dr van A. Heere en C. Ouwerkerk; Jacobus J., zin van J. J. Weijenberg en J. Ver kuil; Franciseus L. F., zn van H. v. d. Zalm en E. Rozestraten; Konrad J., zn van K. Mertens en G. Vink. Ondertrouwd: C. de Hollander en B. v. Hal. Getrouwd: H. P. v. Ruyven en J. J. Tuijnman. van Apeldoorn; Henricus L. M., zn. v. O. A. J. Bayer en P. E. van den Burg. Ondertrouwd: J. Sorbi en E. M. T. F. E. Sintobin; L. G. J. Jacobs en R. M. G. Kampsoheur; J. R. van Beek en B. Idema; J. van der Gugten en J. van den Boogert; H. Zwijnenburg en H. A. van Werven; C A. de Kam en C. P. Marteijn; G. C. van den Berg en F. M. van Hal; -P. G. J. van der Drift en F. Weeda. S. W. Vos. en I. Gudema; J. W. A. J. Remmers waal en G. M. G. Overkligt Vaupel Klein. Getrouwd: P. J. P. van Ilemert en A. J. J. Bakker; H. de Jong en F. M. L. Hoogenbosch; W. A. de Boed en H. C. M. van Eijk; P. II. N. Mansveld en W. Dieben; G. J. Burger en A. Yzerman; W. Smeeman en J. A. Yzer- man; J. W. Kouwenhoven en J. H. Pieters; M. Kiers en J. H. Witteman. ALPHEN AAN DEN RIJN Dr. Hulst betrokken bij aanrijding Richtingaanwijzer van bestelwagen weigerde De bekende Nederlandse politiedes kundige dr. J. P. L. Hulst uit Leiden overkwam vrijdagmiddag omstreeks vier uur te Alphen aan den Rijn een auto-ongeval, dat betrekkelijk goed is afgelopen en slechts materiële schade tot gevolg had. Dr. Hulst reed in een personen auto van het ministerie van justitie, welke werd bestuurd door een rijks politieman uit Den Haag, over dc Wilhelminalaan te Alphen aan den Rijn in de richting Leiden. Over dezelfde laan, eveneens in de richting van de Sleutelstad, reed voor hem een bestelauto, bestuurd door de heer T. J. K. uit Gouda. Op een gegeven moment ging de bestelauto uiterst rechts van de weg rijden en verminderde vaart. Hierdoor kreeg de bestuurder van de auto van dr. Hulst de indruk, dat de bestelauto tegen het trottoir, ter hoogte van het gebouw van de tele foon-centrale werd stilgezet. Toen de personenauto vrij dicht ge naderd was, reed de heer K. zijn be stelauto echter naar het linker ge deelte van de rijweg, met de bedoe ling aan het einde van de aldaar aan wezige verkeersgeleider, om te ke ren. De bestuurder van deze auto verkeerde in de veronderstelling, dat j de richtingwijzer van zijn wagen naar links uitstond Naar achteraf kwam vast te staan weigerde dit in strument. Het gevolg hiervan was, dat de twee auto's op elkaar botsten en aait beide wagens vrij ernstige schade ontstond. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. LEIDERDORP Doktersdienst dokter E. J. Hoef man, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Instuif. Morgenavond om 8 uur heeft de instuif in bet Parochiehuis bezoek van de heer M. Nater, die aan de hand van kleurendia's het een en ander zal laten zien van reizen dooi^ Duitsland, Oostenrijk en Italië, j

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9