RIJNSTREEK DUINSTREEK AVONDRUST „De Professorenwijk" hield goed geslaagde feestavond WOENSDAG 15 FEBRUARI 1956 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA Z ALPHEN AAN OEN RIJN RIJN EN GOUWE OPEN Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling dat in de loop van heden '.woensdag) de Rijn en de Gouwe worden opengebroken door een ijs- breker ten behoeve van een con- structietransport vanaf Leiden naar Gouda. „DE TONDELDOOS" EN K.R.O. Het programma van het bekende reizende variëté „De Tondeldoos" kreeg dinsdagavond in de Sint Jo- sephzaal te Alphen aan den Rijn voor de 100e maal en tevens de laat ste keer gestalte voor een uitver kochte zaal. Dit feit was voQr de programma leider van de KRO, de heer C. H. Bonvanie, aanleiding om persoonlijk deze avond te openen en na afloop voor het voetlicht te treden om zijn gezelschap dank te zeggen en eik der leden een bloemstuk aan te bie den Het waren Harry Bordon, die vrij wel gedurende het gehele programma op de planken verscheen en als con ferencier en zanger van levensliedjes zijn gehoor voortdurend aan het lachen hield. Voorts Tonny Silvastry die op de accordeon populaire melo dietjes speelde, welke men gewoon lijk via de radio in de huiskamer te horen krijgt. De Balsamo's, dame en heer wisten met hun internationale manipulatie-show ieders bewonde ring af te dwingen. Gok het Radio-Ganzenbord ont brak niet in dit programma. De hoofd figuur hierbij is Harry Bordon. De deelnemers waren Gerard Len- ting, Henk Koolwijk, mevr. Zirkzee en mej. Mien van Vliet, die achter eenvolgens rood, geel, blauw en wit speelden, nadat ze de kleuren op de traditionele wijze kozen door het uit zoeken van een papieren feestmuts. Het Ganzenbord werd gewonnen door mej. Van Vliet (11 punten); 2e werd de heer H. Koolwijk; 3e mevr. Zirkzee en 4e de heer G. Lenting, respectievelijk met 9.6 en 2 punten. De eerste kreeg een taart, de anderen twee zilveren KRO-lepeltjes. Het be hoeft geen betoog, dat de gezellig heid die gewoonlijk tijdens de uit zendingen van dit programma in de radio te beluisteren valt ook in de Sint Josephzaal aanwezig was. De heer Jan van Rossum, de tech- nisch-leider van de KRO-tournée, die zonder een keer te mankeren de hon derd mee heeft volgemaakt en ge woonlijk als de man achter de scher men door het leven gaat, werd voor deze ene gelegenheid als mede-jubi laris voor het voetlicht gehaald. De heer Bonvanie toonde grote waardering voor dit gezelschap, dat in vele plaatsen in den lande de KRO No. 511 Horizontaal: 1. meisjes naam, 4. boom, 7. familielid, 8. hoofd (Fr), 9. meisjesnaam, 11. scheids rechter, 14. onbep. voornaamwoord, 15. vogel, 19. munt in Eng-Indië, 20. knol, 21. waadplaats voor paarden, 22. ambtskleed, 23. ontkenning. Verticaal: 1. verlegenheid (figuur lijk), 2. versterkte plaars in Indië, 3. werelddeel, 5. makker, 6. deel van de kerk, 9. een schrijver zijn werk aan halen, 10. pasgang van een paard, 12. Javaanse huisvogel, 13. nachtgewaad, 15. zijde, 16. onbep. voornaamwoord, 17. walkant, 18. stop van een vat. Oplossing No. 510 Horizontaal: 1. raap, 4. pt, 6. boom, 7. poot, 9. om, 10. nor, 12. na, 13 regeling, 16. as, 17. K.E., 19. altesses, 22. e.v.. 23. iel, 24. re, 25. Gede, 27. elim, 29. R.O. 30, teen. Verticaal 1. Rome, 2. Ao, 3. amnes tietie, 4. Po. 5. tong, 6. bord, 7. prik slee, 8. Ta, 11. o.s., 14. gal, 15. Nes. 18. asem, 19. Ee, 21. Erin, 22. eg, 26. do, 28. Ie. HET prachtig gebouwde Ninivé was van 1350 vóór Christus af dé hoofdstad van de Assyrische heersers. In deze zéér grote en weelderige stad trad de profeet .Jonas binnen en begon op de hoe ken der straten te roepen: Nog veertig dagen, en Ninivé zal ver gaan. „De mare kwam ook de ko ning ten ore. Onmiddellijk stond hij op van zijn troonlegde zijn koningskleed af. trok een boete kleed aan, en zat op as". De ko ning vaardigde een decreet uit, dat alle inwoners moesten vasten, het boetekleed aantrekken en met aandrang roepen tot God. Hun gebed werd verhoord. Ninivé bleef gespaard. Onze uitdrukking „in zak en as zitten" danken wij dus aan een Assyrische koning. Het verhaal heeft in 't bijzonder aan het begin van de vasten in 1956 na Christus nog niets van zijn be klemming verloren. nader tot de luisteraars heeft ge bracht. In dit opzicht heeft ook veel bijgedragen de KRO-film „Uw on bekende Huisgenoot". Klaverjasmiddag De pl. afd. van <Ie R.K. Bond van bejaarden en ge- pensionneerden Sint Joseph heeft dinsdagmiddag in de Sint Josephzaal een zeer gezellige klaverjasmiddag gehouden. Aan de wedstrijd namen 40 dames en heren deel. De leiding berustte bij de heer A. F. de Korte. De g.a. kape laan Schrama woonde de middag bij De uitslagen zijn: 1. mevr. de Jong met 3276 punten; 2. B. Prins Sr. 3173 p^: 3. H. Zonderop Sr. 3178 p.; 4. J. Heijker 3156 p.; 5. mevr. Nieland 3061 p.; 6. P. v. Zeijl Sr. 3043 p.; 7. C. Lelieveld 2997 p.; 8. J. Wansinck 2978 p.; 9. H. van Ooijen 2974 p.; 10. L. v. Hevelingen 2968 p.; 11. mej. Odijk 2955 p.; 12. mevr. v. d. Louw 2946 p.; 13. P. v. d. IJssel 2938 p HAZERSW0UDE IJswedstrijd. De Hazerswoudse IJsclubvereniging „De Poel" hield een nationale hardrijderij op schaat sen voor mannen op de korte baan 160 meter. De prijzen werden ge wonnen door 1. A. van Dijk, uit Wad- dinxveen 70.2. W. Bos, uit Ouderkerk a. d. IJssel f 40.3. J. W. de Jong uit Leiderdorp 20. 4. W. Belt uit Zoeterwoüde 10. De IJsclub „De Watergang" hied een af val wedstrijd voor jongens van 16 tot 19 jaar. De prijzen wer den gewonnen door: 1. P. Vis uit Al phen a. d. Rijn, 2. D. v. d. Zijde uit Waddinxveen, 3. C. Harkes uit Ha- zerswoude, 4. C. v. d. Bosch uit Ha- zerswoude. LANGERAAR KAV. In het Parochiehuis hield de KAV afd. Langeraar haar jaar vergadering. Wegens ziekte kon de voorzitster niet aanwezig zijn en opende de secretaresse de vergade ring met gebed. Een speciaal wel komstwoord werd gericht tot de geestelijk adviseur, pater Engwirda, en afgevaardigden van het KAB-be- stuur. De secretaresse, mevr. Eg berts—Hijdra had veel werk ge maakt van het jaarverslag dat op rijm gezet was en gezongen werd. De pen- ningmeesteresse, mevr. Versluis Voorn bracht het financiële verslag en kon een batig saldo vermelden. Vervolgens verichtte de geestelijk ad viseur een kort woord tot de leden. Bestuur en leden kregen een aanspo ring om naast de gewone taak als lid van de KAV de tegenstelling tus sen verschillende delen der parochie uit de weg te helpen ruimen. Mevrouw Volgering—Egberts en ten, mevrouw Ottov. Beijeren Ber- dankt resp. als voorzitster en be stuurslid. De twee gestelde kandida ten, mevrouw Otov. Beijeren Ber gen Henegouwen en mevrouw Heems kerkMeijer, zagen zich bij enkele kandidaatstelling gekozen. Bij de nu volgende stemming over een voor zitster kwam mevr. Ottov. Beije ren Bergen Henegouwen met de meeste stemmen uit de bus. Het be stuur ziet er nu als volgt uit: Mevr. Ottov. Beijeren Bergen He negouwen voorzitster, mevr. Egberts Hij dra secretaresse, mevr. Versluis- Voorn penningmeesteresse, mevr. BlomHoogervorst en mevr. Heems kerk—Meijer leden. De voorzitster dankte voor het vertrouwen en met medewerking van de leden hoopte zij dat de KAV tot grote bloei zou komen. Werkt opvallend goed bij pijn! knapt U op Q5.» een ommezien. Advertentie LEI01ERDORP ARTISVRAAGT ZOGENDE HOND 'VOOR PANTERTJE Het is mis met de moederliefde in Artis. Ditmaal is het de panter, Tante Corrie, die om onnaspeurlijke redenen de brui aan haar moederschap heeft gegeven en haar jongen de rug heeft toegekeerd. Helaas heeft dit aan een van de twee gisteren geboren panter- tjes reeds het leven gekost. En in Artis stelt men op het ogenblik alles in het werk om het tweede te red den. Daarvoor heeft men echter drin- KATWIJK AAN DEN RIJN Geboren: Cornel is Antoon z. van C J. van der Ploeg en M. J. Hoogen- boom; Margaretha d. van A. C. van Straaten en L. M. van der Boon. Ondertrouwd: J. M. Oldenburg 28 te Amsterdam, en E. T. Vermeu len 24 j. Gehuwd: H. Kindt en B. W. Jon kers. Overleden: M. C. Oppelaar 79 j., wed. van G. J. Bz. Corts; H. Welp 72 j., man. LEIMUIDEN Elfstedentochtwinnaar. De heer J. D. Lok heeft gisteren tijdens de Elfstedentocht de 108ste plaats in de wedstrijdploeg bezet. NOORDEN Elfstedentochtwinnaar. De heer W. A. v. d. Zwet heeft gisteren tijdens de Elfstedentocht de 22ste plaats in de wedstrijdploeg bezet. IJsklub „Nationaal". Maandag avond zijn de voorstanders van een nieuwe ijsklub bij elkaar geweest in de zaal van S. v. d. Weyden en heb ben uit hun midden een voorlopig be stuur benoemd, om het voorbereiden de werk in goede banen te leiden en 't programma samen te stellen voor de komende dagen, want er zullen nog enkele wedstrijden georganiseerd worden en er zijn ook stemmen opge gaan om een verlichte baan aan te leggen. H. Immerzeel voorz. Jac. Vork secr., J. Breedveld penn. De uitslagen van de wedstrijden die de ijsklub Nationaal maandag middag georganiseerd had zijn als volgt: Hardrijden over 5 ronden: 1. A. Vermey; 2. W. v. d. Zwet met dezelf de tijd; 3. G. Sander en 4. L. v. d. Zwet. Hardrijden met hindernissen voor paren: 1. J. v. d. Weyden met Leny d. Wet; 2. D. v. Valkenburg met mevr. De Lange-Balvert; 3. C. Ver- duyn met Letta Verhaar; 4. J. Vliert met Willy Verhaar. Damnieuws. De uitslagen van de wedstrijd om het kampioenschap van Katwijk waren als volgt: lste klas: A. A. Vooys—Chr. Heems kerk 0 -2; P. van DuyvenvoordeT. van Beelen 11; J. HouwerFr. Spierenburg 0—2; C. van Klaveren— gend een zogende hond nodig, die een Voorzaat 2—0. Jac. Frede—Jac. van der Plas 2—0; P. Meijvogel- dezer dagen haar jongen ter wereld heeft gebracht. Het liefst een mak en rustig dier. Haar jongen kunnen, mits het er niet te veel zijn, gewoon bij haar blijven. Het pantertje wordt dan tussen haar eigen kroost gemoffeld. 0UD-ADE Ike kan nog langer mee De artsen van president Eisenhower hebben verklaard, dat, medisch ge zien, de president in staat kan worden geacht nog vijf tot tien jaar het pre sidentschap te vervullen. Dr. White, die op een persconfe rentie als woordvoerder voor de art sen optrad, wilde niet zeggen of hij Eisenhower aanbevolen had zich voor een nieuwe ambtsperiode kandidaat te stellen. Hij moet kiezen, wij niet, zei White. De conclusies van de artsen zullen uiteraard een factor vormen wanneer de president moet beslissen of hij zich herkiesbaar zal stellen. Eisen hower heeft verleden week woensdag tijdens een persconferentie verklaard, dat hij er meer op zal afgaan hoe hij zicht voelt dan op hetgeen de art sen hem over zijn gezondheidstoe stand meedelen. Verder zei de president te ver wachten tegen 1 maart voldoende in lichtingen te bezitten om een besluit te kunnen nemen en dat hij voorne mens is daarmee niet te treuzelen. De koersen op de effectenbeurzen van San Francisco en Los Angeles stegen onmiddellijk na het bekend worden van het medisch rapport. De beurs van New York was op dat ogenblik dicht. Noodlottige vergissing Van Franse zijde is dinsdag ver klaard, dat de Amerikaanse kapitein Nelson Brown, die maandagavond bij j C'assablanca werd doodgeschoten, het slachtoffer is van een vergissing. IHij werd door de Marokkaanse po litie doodgeschoten toen hij in een auto reed, die geleek op een wagen, wel'ke naar verluidt gebruikt werd door een bende die in het gebied van Casablanca opereert. I Brown zat met zijn vrouw in de auto. Zij zagen onderweg een auto die in moeilijkheden scheen te ver keren en stopten om hulp te bieden. De kapitein werd daarop met een hagel van stenen aangevallen en kreeg vervolgens een kogel door het hoofd. NATIONALE SCHAATSWEDSTRIJDEN VOOR DAMES Nadat de banen op het Vennemeer mechanisch van het sneeuwdek ont daan waren, bleek het ijs nog in heel goede conditie te zijn. Dat was maar goed ook, want voor de wedstrijd op de kortebaan meldden zich 21 rijd sters aan. De dames hebben elkaar de overwinning niet cadeau gegeven, want er zijn spannende ritten ver toond. Het welslagen van deze wed strijd was beslist een succes voor de organisatoren. De prijzen vielen ten deel aan: le: mej. Annie Kooi, Bad hoevedorp 60.2e: mej. Coks Dui- venstijn, Loosduinen f 30.3e: mej. Ina Kraan, Oude Wetering 20.4e: me.j Corrie Jansen, Hoogmade 10—. R0EL0FARENDSVEEN Bridgeklub DVH. De vasten avond is achter de rug en de klub- avonden worden dus weer vrijdag avond gehouden. Voor donderdag J febr. staat er een wedstrijd op het programma tegen Katwijk, v/elke gespeeld zal worden te Katwijk. Dit is een bekerwedstrijd. Donderdag 16 febr. gaan 4 paren naar Leiden voor de districtswedstrijden. Maandag 20 febr. beginnen er wed strijden te Leiden om het districts- en landskampioenschap. Nog even de standen van de wedstrijd tegen DDS te Leiden: Van RijnBraakstol 107 m.p.; P. HuigslootW. Casper 98)4 m.p.; Alf. Koek, Leo Klein 8414 m.p.; echtpaar v. d. Meer 81 m.p.. W. v. HamerenC, v. Haastregt 78% m.p.; Mart. v. Ruiten—Jac. Termeulen 7734 m.p.; echtpaar Koek 7434 m,p.; echt paar Van Berkel 7034 m.p. W0UBRUGGE UITSLAG KORTB AANWED STRIJDEN Aan de door de plaatselijke ijsver- eniging georganiseerde kortebaan- wedstrijden voor heren namen dins dagmiddag 4)5 rijders deel. Na een spannende race werden winnaar: 1. A. H.- van Adrigem uit Moordrecht 80.2. H. Wolvers, Hoogmade f so.3.- A. Mooiman, Nootdorp 30.—. De publieke belangstelling was zeer groot. Dinsdagavond werd in hotel Het Oude Raedthuys de afscheidsavond gegeven door de mandolineklub De Tokkelaars. Wegens ziekte van de voorzitter sprak de heer J. Boschove een kort openingswoord, waarin hij het betreurde, dat dit muziekgezel schap bij gebrek aan belangstelling moest ontbonden worden. Het .batig saldo uit de kas, zal, na aftrek van de onkosten van deze laatste uitvoe ring, geschonken worden aan de plaatselijke Groene Kruisvereniging. De Toneelver. „Studio" uit Alphen bracht hierna een uitstekende ver tolking van het vlotte biyspel „Trou wen is niet gemakkelijk" van Jan Niemeyer, onder de bekwame regie van de heer J. Noordermeer, die te vens de hoofdrol vervulde van de trouwlustige, rijke vrijgezel William. Drucker. Ook het spel van de heren A. Fuik en H. Mik, resp. als dokter Vrolijk en notaris De Blok was zeer verdienstelijk, terwijl van de dames mevr. Huisman en mej. G. van Eijk in hun creaties als de oude vrijster Amali- Versteur en mevr. Drucker uitblonken. Gezien de vele lachsalvo's viel het stuk bijzonder in de smaak bij de aanwezigen. Na afloop was er nog bal, waarbij de muziek wei'd verzorgd door een band uit Roelofarendsveen. TER AAR Egbert van 't Oever won weer Door de Ter Aarse IJsclub zijn gis teren op de mooie baan langebaan- wedstrijden georganiseerd. De om standigheden om deze wedstrijden te houden waren zeer gunstig. Het weer was zeer mooi, weinig wind en de baan in uitstekende toestand. Zo was het ook mogelijk dat zeer goede tij den werden gemaakt. Veie prominen te rijders waren onder de 25 rijders die hadden ingeschreven. De wedstrijden werden gereden over drie afstanden n.l. 500, 1500 en 3000 meter. Van iedere afstand volgen de uitslagen van de tien best geplaat ste rijders. 500 meter: 1. Egbert van 't Oever, Lisse 46.5 sec.; 2. J. Bruine de Bruin, Aalsmeer, 47.6 sec.; 3. C. J. Kroon, Ter Aar, 47.7 sec.; 4. Joop Koeleman, Ter Aai', 48.1 sec.; 5. W. Maai-se, Aals meer 50.8 sec.; 6. Jo v. d. Hoorn, Ter Aar, 51 sec.; 7. A. M. v. d. Brand, den Haag, 51.1 sec.; 8. W. Edelman, Reeuwijk, 51.3 sec.; 9. J. van Tol, Hazerswoude, 52 sec.; 10. A. Vroege, Woerden 52.2 sec. 1500 meter: 1. Egbert van 't Oever, Lisse, 2 min. 28.5 sec.; 2. C. J. Kroon, Ter Aar, 2 min. 31.8 sec.; 3. Joop Koe leman, Ter Aar, 2 min. 32 sec.; 4. J. Bruine de Bruin, 2 min. 33.2 sec.; 5. A. Vroege, Woerden, 2 min. 4* sec.; 6. D. Vervloet, Amersfoort, 2 min. 45.2 sec.; 7. W. Maarse, Aalsmeer, 2 min. 45.8 sec.; J. van Tol, Hazerswoude, 2 min. 47 sec.; 9. Jo v. d. Hoorn, Ter Aar, 2 min. 48.5 sec.; 10. W. Edelman, Reeuwijk, 2 min. 48.7 sec. 3000 Meter: 1. Egbert van 't Oever, Lisse, 5 min. 22.3 sec.; 2. Joop Koele mans, Ter Aar, 5 min. 24.8 sec.; 3. C. J. Kroon, Ter Aar, 5 min. 25.3 sec.; 4. D. Vervloet, Amersfoort, 5 min. 39.6 sec.; 5. J. Bruine de Bruin, 5 min. 46.8 sec. (gevallen); 6. A. Vroege, Woer den, 5 min. 48 sec.; 7. Jo v. d. Hoorn, Ter Aar, 5 min. 53 sec.; 8. W. Marase, Aalsmeer, 5 min. 54.6 sec.; 9. J. van Tol, Hazerswoude, 5 min. 56.1 sec.; 10. P. Keijzer, Ter Aar, 5 min. 59.8 sec. Eindklassement: 1. Egbert van 't Oever, Lisse, 149.717 punten; 2. C. J. Kroon, Ter Aar, 152.517 pnt.; 3. Joop Koeleman, Ter Aar, 152.900 pnt.; 4. J. Bruine de Bruin, Aalsmeer, 156.476 pnt.; 4. A. Vroege, Woerden, 164.867 pnt.; 6. D. Vervloet, Amersfoort 164.967 pnt.; 7. W. Maarse, Aalsmeer, 165.167 pnt.; 8. Jo v. d. Hoorn, Ter Aar, 166.300 pnt.; 9. J. van Tol, Ha zerswoude, 169.017 pnt.; 10. A. J Laarman, Wassenaar, 170.136 pnt. Na afloop werden de prijzen uitge reikt in café Hoogendijk door bur gemeester B. J. Hoogenboom. De voorzitter van de Ter Aarse IJs club, de heer Th. A. Hijdra, maakte eerste de volledige uitslag bekend. De vijf hoogst geplaatsten in liet eind klassement ontv;ngen een prijs en verder was er voor de twee eerstaan- gekomenen op iedere afstand een me daille. De burgemeester vond het een aan gename taak om voor de tweede maal binnen een week prijzen te mogen uitreiken na een belanrijke wedstrijd. Hetwerheugde hem dat zovele beken de rijders aan deze wedstrijd hebben deelgenomen, waardoor deze wed strijd een bijzondere betekenis heeft gekregen. Dat er zeer goede tijden zijn gemaakt bewijst wel dat er tij den gemaakt werden die dicht het Ned. record benaderden. De voorzitter uitte zijn grote vreug de over de prachtige prestatie die J. v. d. Hoorn Gz. had geleverd door te samen met nog vier andere rijders als eerste door de finish te gaan. De jnry moge dan al geen overwin naar uitroepen, de fraaie prestatie van deze jonge rijder is er niet minder om. Deze Jan v. d. Hoorn is niet de zelfde als de winnaar van 1947, doch een neef. JAN VAN DER HOORN WORDT GEHULDIGD Jan v. d. Hoorn uit Ter Aar, één van de „vijf" uit de elfstedentocht, komt vanmiddag aan op het station te Alphen. Hem wacht een huldiging morgenavond om acht uur in café v. d. Acker te Ter Aar. Oliebollen-actie Altior. Altior heeft veel succes gehad met de olie bollen-actie. Er is voor de kas een aardig voordeeltje behaald en daar ging het om. Eigenlijk kon men zelfs niet'Voldoen aan de grote vraag die er bleek te bestaan. Dank zij de uit stekende kwaliteit der oliebollen kon men 6000 stuks aan de man brengen. Schoneveld 20; P. van Duyvenbode N. de Jong 11; A. van Duyven voordeH. J. Koelewijn 11; J. Heemskerk- -E. van Rijn 11. 2de klas: Jac. de BestG. M. G. Bikse 2—0; A. Kuyt—Adr. van Duy venbode 02; D. Barnhoorn-H. Klin kenberg 02. 3de klas: H. DekkerAnt. Ver hoogd 02; J. van der PlasW. van Duyn 02. C. de WinterJ. Pas- schier 02. LISSE GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Handschoenen (wol en leer) in alle soorten en maten; diver se portemonnaiés, al of niet met inh.; rijwiel; rood geblokte shawl; hoofd doek; grijze jongensstep. Verloren: diverse wollen wanten en leren handschoenen; rood kinderbad pak: geruite shawl; donker-blauwe jas met capuchon; schooltas met boe ken; blauwe wollen shawl; zilveren broche; blauwe jongenspet; vulpot lood; rode autostep; vulpen in étui; wollen, gele shawl; verschill. porte- monnaies. Ondertrouwd: H. J. van Zanten en H. van den Berg. Getrouwd: N. J. Dol en P. van der Bent. Overleden: P. C. van der Poel 70 jr Doktersdienst Dr J. M. van Dijk, Achterweg 6, telef. 3134. oriëntatiebezoek in verband met de burgemeesters-vacature. MOOIE SCHAATSPRESTATIE Leo v. d. Lans Hz. en Cor van den Berg HAz. bonden gistermorgen om 6.45 uur de gladde ijzers onder bij de startplaats van de Elfstedentocht te Leeuwarden. Precies 13 uur later, om 7.45, passeerden zij de finish weer. VALKENBURG NQ0RDWIJK Elfstedentochtwinnaar. De heer Hogeveen heeft gisteren tijdens de Elfstedentocht de 83ste plaats in de wedstrijdploeg bezet. SASSENHEIM NATIONALE KOPPELWEDSTRIJDEN. Morgenmiddag om 2 uur worden door de Sassenheimse IJsclub Natio nale koppelwedstrijden georganiseerd Reeds div. Elfstedentochtrijders van naam hebben ingeschreven. De ijs baan is gelegen in het beschutte ge meentepari; „Rusthof". Prijzen zijn 175,—, 140,— en 100.—. STOMPWIJK Elfstedentocht volbracht. De he ren Siem van Es en Thijs v. d. Zij den uit Stompwijk hebben gisteren de elfstedentocht geheel uitgereden. VOORHOUT Commissaris van koningin op bezoek De nieuwe commissaris van de ko ningin in Zuid Holland, mr Klaas- sens, arriveerde hedenmiddag om drie uur in Voorhout, waar hij door het college van B en \V. ten gemeen tehuize werd ontvangen. Het lag in de bedoeling van mr Klaassens om tot ongeveer vijf uur in de gemeende te blijven. Direct na de ontvangst had een bespreking plaats met B. en W. Na deze bespre king zou de commissaris van de ko ningin een wandeling door de ge meente maken. Op het programma stond voorts een kennismaking met de raadsleden om vier uur en een ontvangst van genodigden, o.w. de geestelijkheid en afvaardigingen van diverse organisaties, om half vijf. Het betreft hier vermoedelijk een BEZOEK VAN DE COMMISSARIS DER KONINGIN. Maandagmiddag om drie uur ar riveerde de commissaris van de ko ningin in Zuid-Holland, mr Klaas sens, bij het gemeentehuis van Val- t kenburg. Hier werd hij verwelkomd i door de loco-burgemeester, de heer N. Ouwersloot. Na een korte begroe ting in het raadhuis, ging de com missaris, die vergezeld was mr Din ger, een rondwandeling maken door het dorp. De commissaris werd rond geleid door de loco-burgemeester, wethouder K. v. d. Broek en het raadslid S. Poot. Hij bezocht o.a. de Herv. Kerk; de Gereformeerde Kerk, de Chr. School de zaal de Vries, de brandweerkazerne en de Potterie Ravelli met grote belangstelling volgde hij hier de verwerking van klei tot zeer fijne kunstvoorwerpen. Teruggekomen in het raadhuis, had mr. Klaassens een ontmoeting met de voltallige raad. Onder het serveren van de thee, werden hem door de loco-burgemeester de harte- den aan de commissaris voorgesteld n.l. een nieuwe school, een dorpshuis en de vernieuwing en verbreding van de straatweg. Hierna werden de diverse genodig den aan de commissari voorgesteld o.w. kapelaan B. Rozestraten, ds Lekkerkerker, ds v. d. Kwast, dr Hueting, 'n vertegenwoordiging van het vliegkamp Valkenburg en direc ties van verschillende plaatselijke industrieën. De commissaris onderhield zich ge ruime tijd op ongedwongen manier met hen. De heer J. Ravelli bood mr Klaas sens een negerplastiek aan, wat zeer op prijs gesteld werd. Op een vraag, of Valkenburg tegen eind mei een nieuwe burgemeester kon verwachten, kwam het laconieke antwoord: „Dat kan wel eens waar zijn", wat algemene vrolijkheid ont lokte. Om vijf uur nam de commis saris afscheid van Valkenburg. Geboren: Leendert, zn. v. W. J. Ooms en N. Bloemendaal; Willem Martin us, zn. v. J. G. Th. de Boer en J. Meyer. Ondertrouwd: W. Wolters, 23 jr. en N. J. P. van den Eijkel, 21 jaar. ZOETERMEER IS ER IETS VAN U BIJ? Gevonden: rode shawl, bruine want, damesrijwiel, muntbiljet 2,50, rood kinderwantje, blauw-witte ge streepte want, groen gevlamde vul pen, kaplaars, schaats, jute zak, paar groene kinderwantjes, Fries kinder schaatsje. Verloren: bril met donkerbruin hoornen montuur, paar gele kinder handschoentjes, rood gebreide kin derhandschoenen, groen gebreide kinderwant, bibliotheekboek, detec tiveroman, bruine portemonnaie inh. 2 x 10,en 2 x 1,zilvergeld, 8 consumptiebonnen grijs-blauw, kinderwantje, pet, paar gebreide zwarte wanten, bruine portemonnaie inh. 13,bruine glacé herenhand schoen, herenrijwiel. Geb.: Hendrika Haijes, d.; Maria B. P. Opdam d.; Johanna M. M. Droogh d.; Mijndert Demeijer z. Getr.: A. G. A. Arkensteijn, 24 j., en Gerarda J. van Stein, 23 jA. P. v. Wijk, 23 j., en W. A. v. d. Berg, 21 j.: J. J. Luiten, 30 j.; en G. A. van der Burg, 31 j.; J. J. van der Burg, 31 j.; en C. M. van Dijk, 2 9j. Overl.: Johannes Lengkeek, 68 j. LEIDEN Voortreffelijk programma werd afgewerkt De bewoners Van „De Professoren- wijk" zijn toch m^ar bevoorrechte mensen. Niet alleen dat zij voor vele artikelen, die zij nodig hebben, niet naar de stad behoeven te gaan, om dat zij in eigen omgeving al die nood zakelijke inkopen kunnen doen, zij worden bovendien door die winke liers nog getracteerd op een klinken de feestavond. Dat mogen we zeker zeggen van de avond, die gisteren in de Stads gehoorzaal vele honderden bewoners van de wijk bijeen bracht om te luis teren naar een gedegen cabaretpro gramma van het theaterbureau Anava te Amsterdam onder programmalei ding van Frans van Klingeren. De heer J. v. Egmond, als in zovele gevallen ook hier de nestor, waardoor de vereniging kan draaien, sprak een kort openingswoord, zulks bij ontsten tenis van de heer De Vrind, die we- fens ziekte ziin voorzitterschap niet on waarnemen. Hij herinnerde er aan, dat het voor de tweede maal was, dat men een feestavond organi seerde. Daarbij zit de klantenbinding voorop, wat natuurlijk van belang voor de winkeliers is. Spr. heette voorts welkom D. v. d. Kwaak, die de hele feestavond bijwoonde, hartelijk welkom en gaf daarna het woord aan Jan de Cler, die de inleiding en con ferences verzorgde van de cabaret revue „Humor is troef". Het werd een programma, dat klonk als een klok, een gevolg van het selecte ge zelschap medewerkenden. Dat wa ren The Three Jacksons, accordeon- nisten, Hedri en Lisetta in verbluf fende goocheltoeren, de Notenkrakers met hun liedjes, de 4 Dutch Rolling Stars met hun sensationele rolschaats- show, de 2 Crazy Sisters en Jan de Cler zelf, die „zijn moe" natuurlijk weer niet vergeten kon, terwijl als extra nummer werd gegeven het op- txeden van de Poolse Monica Witkie- wiczowna, een in Zwolle woonachtige met een Nederlcr der gehuwde vrouw, enige tijd geleden bij een jacht naar verborgen talenten ont dekt. Deze zangeres bezit ongetwij feld talenten en de twee liederen Poolse natuurlijk bracht zij uit stekend. De muzikale begeleiding gedurende de gehele avond en in een solistisch optreden was bij Cas Rus geen Rus, zo internationaal was het gezel schap niet - in goede handen. Het werd een geslaagde avond met dankbaar applaus voor de medewer kenden en bloemen voor de dames. Leidse Universiteit Op vrijdag 17 febr. a.s. te 4 uur zal dr. Th. G. van Rijssel, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der Geneeskunde om onderwijs te geven in de ziektekundige ontleed kunde, algemene ziektekunde en ge rechtelijke ontleedkunde, zijn ambt openlijk aanvaarden door het uit spreken van een rede in het Groot Auditorium.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2