Zwitserse juristen zoeken naar 70 Nederl. miljoenen-erfgenamen CEEI TUSSEN BALIE en tralie Ex-boekhouder verschafte zich met valse sleutel toegang tot gevangenis Leiden verdrong Purmerend van 6e plaats op ranglijst Ruwe,rode handen Gezellig Vastenavondfeest Blonk er verboden goud in kooi van Leids timmerman? DINSDAG 14 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Wiens voorgeslacht was pottenbakker? Eeuwige speurtocht rond f 18.000.000,- IN HET BEGIN VAN DE 18DE EEUW, zo rond 1710, trokken twee Zwit serse pottenbakkers van Zwitserland naar Nederland, waar één hunner te Amsterdam zijn tenten opsloeg; de tweede ging door naar Engeland en vestigde zich in het plaatsje Hanley, waar hij zich op zijn pottenbakkers- beroep toelegde. Een van zijn nakomelingen, die nog steeds contact had met de in Amster dam wonende familie, huwde een Amsterdams meisje en uit deze verbin tenis kwam Joseph Mayer of Meyer voort, die zijn leven wijdde aan de stichting van de vermaarde Engelse aardewerk en porseleinindustrie. Deze levenstaak bleek bij zijn dood geen windeieren gelegd te hebben, want zijn erfenis bedroeg 18 miljoen gulden. De schatrijke Joseph had echter geen kinderen en nu kwam het probleem, wie recht hadden op het fabelachtige fortuin. Joseph stierf in 1860 en in 1863 liep het eerste proces al van stapel. Het miljoenenkapitaal ligt echter nog steeds bij de Engelse Bank en vele tienduizenden guldens zijn in de loop der jaren besteed aan het procederen en onderzoeken. VANUIT AMSTERDAM. schijnt te vertegenwoordigen. Thans I zijn twee juristen uit Zwitserland in Het blijkt namelijk, dat men eerst Nederland aangekomen en vanuit het een volledige lijst van erfgenamen Amsterdamse Schiller-hotel zijn zij dient te hebben, voordat de Engelse dezer dagen hun erfgenamen-speur- Banlc gerechtigd is tot verdeling van het kapitaal over te gaan en deze lijst heeft door alle jaren heen nogal moeilijkheden opgeleverd. Volgens de gegevens, die men thans ter beschikking heeft, moeten de erf genamen in Engeland, Ifederland en Zwitserland wonen. In Zwitserland heeft men er nu 70 opgespoord, het geen 't gehele Mayer-nageslacht daar Bijna geronseld voor het vreemdelingenlegioen Gisteravond om half tien is de achttienjarige matroos Pieter Hoen uit Zwartsluis, die op 31 januari zijn schip in de Franse haven -Bayonne verlaten had en sedertdien spoorloos was, plotseling komen opdagen. Alle nasporingen, welke door de autori teiten waren verricht, waren vruch teloos gebleven. Men veronderstelde, dat de jongen, tesamen met zijn 23-jarige collega, de matroos Mulder ij e uit Westzaan, dienst had genomen in het vreemde lingenlegioen. Doah de autoriteiten van het fort St. Nicolas in Marseille, waar de troepen voor het vreemdelin genlegioen worden verzameld, haddèn dit onkend. De teruggekeerde jongen die er haveloos uitzag, verklaarde, dat hy met Mulderye in een café te Bayonne voor het vreemdelingenlegioen was geronseld en daarna in een kamp al daar was teredht gekomen. Zij zouden naar Algiers worden overgebracht, maar hadden kans gezien te ontvluch ten. Na een tocht vol ontberingen hadden zij gisteren Nederland weten te bereiken. De terugkeer van de jongen verwekte in het ouderlijk ge zin grote blijdschap. tocht begonnen. GEHEIMZINNIGHEDEN. Toen de ryke Joseph Mayer op het punt stond te sterven, gaf hij op dracht twee zinken kisten, die hij on der zijn bed bewaarde, naar de executeur-testamentair te brengen. In de historie gaat verscholen hoe het precies met die kisten is gegaan, maar toen men aan het procederen ging, bleek de Bank van Engeland slechts over één kist te beschikken, terwijl de meest belangrijke kist verdwenen was. Enkele jaren geleden hebben de thans in Amsterdam vertoevende ju risten de kist weten op te sporen; het zinken gevaarte was bij een Ne derlands zeeman terecht gekomen, die haar weer doorverkocht had. Maar thans berust het familie-ar chief bij de Zwitserse juristen, die hierdoor een schat van gegevens in handen kregen. Zij kwamen toen o.m. tot de ont dekking, dat de moeder van de schat rijke Joseph een Amsterdams meis je was, dat haar jeugd in de Kalver- straat te Amsterdam heeft doorge bracht. Aetherklanken WOENSDAG. Televisie-programma. NTS: Eurovisie: 14.1516.15 Voet- balrep. ItaliëFrankrijk. VARA: 17.00—17 30 Voor de kinderen. NTS: 17.3017.45 Intern. kinderjourn. 20.1522.0 Filmprogr. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.23 Idem. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Or gelspel en zang. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Instr. kwint. 13.00 Nieuws. 18.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Prome- nade-ork. 13.45 Medische kron. 13.50 Promenade-ork. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Radio Philharm. ork. 16.55 Gram. 17.30 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: mr. dr. H. J. Roethof: Een journalist ziet Nieuw- Guinea. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: dr. Arn. Saalborn: Euripides. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Toespraak. 19.25 VARA-Varia. VP RO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door, comm. 20.15 Gevar. progr. v. d. mil. 21.00 Vergelding, hoorsp. 22.00 Lich te muz. 22.25 Tussen mens en nevel vlek, caus. 22.40 Hammondtrio. 23.00 Nieuws. 23.15 Soc. nieuw in Espe ranto. 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer- ber. 8.15 Gram 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Hel den, hoorsp. 12.20 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Amus. muz. 13.40 Gram. 14.00 Filh orkkamerkoor en sol. 15.30 Pianore cital. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.15 Oude muz. 18.35 Gram. 18.45 Cpec- trum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Koperens. 19.30 Bui- lenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Concertgebouw-ork. en solist. 21.30 De bedreigde mens in de moderne samenleving, caus. 21 30, Gram. 22.00 Milakapel. 22.30 Vocaal- ens. en solist. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. Thans is de jacht naar de miljoe- Zoals elke fabelachtige erfenis, zijn ^en-erfgenamen in Nederland begon- ook deze Mayer-miljoenen door een I ,nen ®P a^s .k.ier ongeveer 70 toe waas van geheimzinnigheden omge- 'komstige miljoenairs opgespoord zijn, ven zullen de heren wel naar Engeland Tijdens de 96-jarige speurtocht zijn vertrekken om daar hun werkzaam- namelijk verscheidene detectives enneden voort te zetten, juristen, die zich met de zaak heb- Als de „geheimzinnige macht" weer ben bezig gehouden, op onverklaar- niet tussen beide komt, is de moge- bare wijze verdwenen, of gaven hun| lijkheid niet uitgesloten, dat over en- pogingen na korte tijd op. Dan was er i kele jaren de miljoenenerfenis na nog het geval met de beroemde kist honderd jaar eindelijk haar bestem- vol familiepapieren. I ming zal bereiken. Nieuwe heren, nieuwe wetten Na een verschil van mening had een boekhouder in Utrecht de firma waar hij werkte verlaten en een sleu tel van de brandkast meegenomen Hij liet het voorwerp namaken en stuurde het origineel daarna terug. Toen hij in geldnood kwam drong hij hij zijn oude werkgever binnen en ontvreemdde uit de brandkast 1115. Voor dit feit moest hij terecht staan en eiste de procureur van de recht bank in Amsterdam gisteren een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maan den voorwaardelijk. Verdachte was tot zijn daad geko men, toen het pension dat hij begon nen was in financiële moeilijkheden kwam. Zijn schuld bedroeg ruim f 22.000 en hij herinnerde zich uit zijn boekhouderstyd dat een dergelijk be drag op de dag voor de uitbetaling van de lonen in de brandkast aanwe zig was. Hij drong de fabriek binnen, doch moest toen de valse sleutel zijn werk gedaan had constateren, dat er slechts ƒ1115,in de cafe lag. De boekhouder, die hem opgevolgd was, haalde de loongelden eerst op de uit- -- betalingsdag van de bank. Hij had het ^4,9 ct. per kg. gepaard gaande met een garantie voor de weidegebieden geld meegenomen, doch de dag na de diefstal was de Utrechtse politie bij hem gekomen en was de man ge arresteerd. De rechtbank in Utrecht had hem voor dit feit reeds tot 1 jaar en drie maanden met aftrek veroor deeld, doch de procureur-generaal wilde wat milder zijne gezien de gun stige indruk die verdachte maakte. MINISTER EN LANDBOUWSCHAP BESPRAKEN GARANTIEMELKPRIJS In de besuursvergadering van het landbouwschap op 15 februari zullen aan de orde komen de resultaten van de bespreking van het bestuur met de minister van Landbouw, op 9 februria 1956, beteeffende het melk- prijsbeleid 1955/1956. Over deze be spreking heeft het landbouwschap het volgende medegedeeld: 1? De minister heeft erkend, dat in de besprekingen d.d. 30 november 1955 en 4 januari 1956 zijnerzijds geen concreet voorstel is gedaan aan het landbouwschap betreffende een garantie voor de zandgebieden op basis van hun integrale kostprijs van Minister Mansholt wijst kritiek af op basis van hun integrale kostprij: van 21,6 ct. per kg. Voorts heeft de minister medegedeeld, zich ook niet in deze zin te hebben geuit in de redevoeringen te Heerenveen en te Lochem. Wat hierover is gepubliceerd Het Tweede Kamerlid, de heer Van ™oet ,zi' dan ook °P een misverstand der Ploeg, had in verband met uitla tingen van de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening op het agrarisch congres van de p. v. d. a. inzake de loonpolitiek de volgende schriftelijke vragen gesteld. 1. Is het juist, dat de minister tij dens de redevoeringe welke hij don derdag 12 januari 1956 heeft gehou den op het agrarisch congres van de te Heerenveen, o.m. heeft medegedeeld, dat de beslissing over de nieuwe koers in de loonpolitiek is genomen zonder dat eerst nauwkeu- overwogen was, wat daarvan de betekenis zou zijn voor het bedrijfs leven en het gehele Nederlandse volk? 2. Indien de onder 1 gestelde vraag Goederentrein bij Duivendrecht ontspoord Maandagmiddag omstreeks half twee is bij Duivendrecht een goede rentrein komende uit de richting Utrecht ontspoord. Negen wagens staan naast de rails van het midden- spoor, zonder echter de beide bui tenste sporen te versperren. Purinerend heeft zich het afgelopen Het treinstel van de goederentrein jaar niet kunnen handhaven als zesde bestond uit 36 wagens, waarvan op I marktplaats van Nederland. Een ach- een- gegeven ogenblik een zevende j teruitgang in de totaalaanvoer van RUNDVEE- EN VARKENSMARKTEN Den Bosch nu nummer één eigendom van de Franse spoorwegen uit de rails liep. De eerste zes goederenwagons konden naar Amsterdam worden getrokken. Hoelang de gedeeltelijke versper ring van het baanvak (waardoor het treinverkeer AmsterdamUtrecht moeilijkheden ondervindt) zal duren is nog niet te zeggen. Men wilde in de loop van de nacht met oprui mingswerkzaamheden beginnen. Advertentie berusten. 2. De minister is van oordeel, dat de door de regering genomen beslis sing beteeffende het melkprijsbeleid 1955/1956 juist is. De minister heeft dan ook mede gezien het verloopzaak van van het melkprijsdebat in de Tweede I bekend Kamer geen behoefte om zijnerzijds nieuwe voorstellen teMoen. 3. De minister heeft echter even-1 als bij het melkprijsdebat in de J Tweede Kamer medegedeeld, dat, indien het landbouwschap wil komen met een voorstel, inhoudende een verdergaande differentiatie van de garantieprijzen voor de melk, waarbij dan niet alleen met het verschil in bodemvruchtbaarheid, doch ook met het verschil in bedrijfsgrootte reke ning wordt gehouden, de minister be- NIEUW REISBESLUIT VOOR AMBTENAREN. De regeling voor dienstreizen van rijksambtenaren is gewijzigd. Gebro ken is met het systeem, dat eerst na verloop van een aantal uren (nl. 3 uur) geleidelijk vergoedingen voor maaltijden e.d. mogelijk zijn. In het staatsblad van 10 februari is de nieu we regeling opgenomen. Ook de toewijzing van een ambts gebied als maatstaf voor een lagere vergoeding is vervallen. Thans is het mogelijk een volledige vergoeding te geven voor een mid dag- of een avondmaaltijd, indien deze noodzakelijk in een daarvoor aangewezen gelegenheid moet wor den genuttigd. De rekeningen die nen uiteraard te worden overgelegd. Daarnaast zullen de rijksambtena ren een basisbedrag op reis meekrij gen. Dit zal hen in staat stellen brood of aanvullende consumptie bij een meegenomen broodmaaltijd te kopen. Deze vergoeding wordt gegeven, in dien de reis plaats heeft in de z.g.n. maaltijduren. De z.g.n. functiereizen zijn in het nieuwe besluit beperkt tot het ver voerpersoneel en het ambulante per soneel, dat varende of patrouilleren de zijn werk verricht. Verder is thans een uniforme rege ling voor detacheringsreizen voor alle departementen van kracht gewor den. Ook voor hen, die in de nacht uren hun normale functie uitoefenen is een regeling der verblijfsvergoe dingen vastgesteld. Ambtenaren, die iif de avonduren een cursus, voordracht of lezing moe ten houden, zullen voortaan ook een kleine vergoeding voor extra verte ring ontvangen. De scheidslijn, volgens welke amb tenaren derde en tweede klas mo gen reizen, is gehandhaafd. De inde ling is echter thans geheel gebaseerd op de salariëring van de ambtena ren, gerekend naar een gemeente der eerste klasse. BOTSING TUSSEN GOEDERENTREINEN Tegen half zeven vanochtend is op de spoorlijn van Geldermalsen naar Nijmegen te HemmenDodewaard een uit de richting Geldermalsen ko mende goederentrein achter op een stilstaande goederentrein gereden. Er kwamén geen persoonlijke ongeluk ken voor. Van de stilstaande trein werden twee wagens vernield, van de aanrijdende trein ontspoorden de stoomlokomotief en drie wagens. Beide sporen zyn versperd. Er ordt met treinen gependeld. De oor botsing is nog niet ruim drie procent (5779 stuks) met daartegenover een groei van de markt Leiden (ongeveer 1285 stuks) heeft tot gevolg gehad, dat Leiden Pur merend achter zich liet. In het alge mene beeld heeft Purmerend over 1955 het grootste verlies geleden, het geen ook in 1954 het geval was. Hertogenbosch heeft daarentegen de grootste winst op marktgebied 3.9%, hangt nauw samen met de ont wikkeling van de N.O. polder. Purmerend staat op de varkens- markt op de achtste plaats, met ruim 12.000 stuks achter Rotterdam (45000), Wolvega (35000), Den Bosch (24000), Groningen (22000), Leeuwarden (20.000), Utrecht (17000), Leiden 16.000), met een verlies van bijna 10.000 stuks bleef de tweede plaats voor Purmerend op de schapenmarkt wel behouden dc aanvoer was hier nog 48.000. DONDERDAGMIDDAG MARKER BRUILOFT OP HET IJS Aanstaande donderdagmiddag drie geboekt. Met een groei in de aanvoer j uur zal op het ijs van de Marker van ruim 29.600 dieren wist men daar zelfs Rotterdam te passeren en daar mede de eerste plaats op de rang lijst van marktplaatsen in ons land te bezetten. Purmerend is nu op de zevende plaats gekomen. De rang- is: 1. 's-Hertogenbosch; 2. Rotterdam; 3. Leeuwarden; 4. Utrecht; ö.Zwolle; 6. Leiden; 7. Purmerend; 8. Gronin gen; 9. Doetinchem. De winst van Zwolle en Doetinchem, resp. 4 y, en haven een Marker bruiloft worden gehouden. In tegenstelling met vorige jaren zullen de bruiloftsgasten Marker fol kloristische dansen uitvoeren en in karakteristieke bruiloftsdracht ge kleed zijn. Vandaag worden er dubbelle banen schoongemaakt van Monnikendam naar Marken en van Marken naar Volendam. 0EGSTGEEST Het K K. Vrouwengilde en de R.K. Middenstandsvereniging ver zorgden samen een vastenavondfeest, dat in alle opzichten uitstekend is ge slaagd. De belangstelling was zeer groot en ook de geestelijke adviseur Jer beide verenigingen woonden deze avond bij Het parochiehuis had een metamor phose ondergaan en de grote zaal, an ders nogal somber, was omgetoverd in een gezellige versierde ruimte, waar men direct bij het binnenlco- me in een feestelijke stemming ge raakte. De avond stond onder leiding van de heer Elshof, die de presidente van t Vrouwengilde, mevr. Staal—Zand vliet, gelegenheid gaf een openings- LEIDERD0RP TWEE KINDEREN UIT BIJT GERED Twee. kinderen uit het gezin Van Eemert, een jongetje en een meisje, zijn gisterochtend ternauwernood aan de verdrinkingsdood ontsnapt. Het tweetal, dat ziah op weg naar school op het ijs had begeven, geraakte in een oude bijt, die door de sneeuwval niet meer zichtbaar was. Het was de 16-jarige Kees Hoogeboom, die daar ter plaatse aan de Achterhovenerweg r.abij de slachtplaats, passeerde en de kinderen nog net met het hoofd boven het ijs zag steken. Hij slaagde er in de beide kinderen uit het koude wa ter te halen. Het zou wel aanbeveling verdienen de bijten, waarvan er ver scheidene langs de Rijn voorkomen, op duidelijke wijze af te zetten. Door de sneeuwval van de laatste dagen zijn ze totaal onzichtbaar en vormen daardoor een ernstig gevaar. SCHAATSWEDSTRIJDEN OP DE RIJN Het bestuur van de buurtvereniging Doesbrug heeft weer een baan uitge zet op de Rijn voor de schaatsliefheb bers. Door tevens te zorgen voor een verlichting is het mogelijk tot elf uur van de baan gebruik te maken. Zater dagmiddag werd een wedstrijd geor ganiseerd voor hardrijders, waarvoor 21 deelnemers aan de start versche nen. De uitslag was: 1. P. Rietkerk 15.—; 2. J. de Lange 10.—; 3. P. Schalkers 5 en 4. H. Bosman 2.50. Het bestuur rekent op de medewer king van de leden om de baan in con ditie te houden. -bevestigend wordt beantwoord, moet reid is een dergelijk voorstel in over daaruit dan worden verstaan, dat naar het oordeel van de minister de regering bij het nemen van haar be slissing inzake de koerswijziging in de loonpolitiek de betekenis, welke deze beslissing heeft voor het be drijfsleven en het gehele Nederland se volk, niet voldoende heeft overwo gen? Acht de minister het in over- weging te nemen. In dit verband heeft de minister erop gewezen: a. Dat de regering gezien de juistheid van de door haar genomen beslissing onvoldoende argumenten "en? echter bij inspectie mede, dat het aanwezig acht voor een verdergaande verboden goud was dat door de tim- Een Leidse timmerman had de levende have van zijn volière uitge breid met een goudvink. Een contro leur van de sierteeltcentrale deelde prijsdifferentiatie; b. Dat, indien het landbouwschap desondanks toch een dergelijk voor stel zou willen doen, de minister het eenstemming met een juist beleid, overweging wil nemen op voor dat een lid van het kabinet in het openbaar mededeling doet van zijn kennelijk persoonlijk afwijkende standput inzake een door de rege ring genomen beslissing en deze be slissing eveneens in het openbaar be kritiseert? De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening heeft daarop het volgende geantwoord: 1. en 2. De minister heeft in be doelde redevoering o..m. opgemerkt, dat het bedrijfsleven niet nauwkeu rig de consequenties heeft overwogen van de nieuwe koers in de loonpoli tiek. Met name heeft hij gewezen op geringe aandacht, welke in het advies van de sociaal-economische raad aan de gevolgen voor de land bouw is besteed. I. Uit het bovenstaane volgt, dat geen sprake is geweest van open bare kritiek op de beslissingen, wel- 'ke de regering in dezen heeft geno men. De minister acht zich voor deze 'beslissing geheel medeverantwoor delijk. waarde, dat de verdergaande prijs differentiatie zich afspeelt binnen de ruimte van de mogelijkheden, voort vloeiende uit de gemiddelde landelijke kostprijs van 23,25 ct. per kg. Dit betekent, dat een hogere garantie prijs Woor de zandgebieden auto matisch gepaard gaat met een lagere garantieprijs voor weidegebieden. Noch in de onvolkomenheden van de afspraken inzake kostprijsbereke ning, noch in de algemene welvaart zijn volgens de mening van het mini sterie motieven te vinden om dit jaar een hogere melkprijsgarantie vast te stellen dan overeenkomstig met de berekende gemiddelde landelijke kostprijs (van 23,25 cent). Een 74-jarige blinde man uit Amsterdam is door onbekende oor zaak van een 19 treden hoge trap in zijn woning in de Stoofsteeg gevallen, en in bewusteloze toestand opgeno men in een der Amsterdamse zieken huizen, waar hij enkele uren later overleed. merman bewaard werd, en dat de man de goudvink moest uitleveren. Aan gezien verdachte zich er niet op kon geroepen dat voor hem alle vogels vinkies zijn, omdat hij volgens de controleur een gedegen warenkennis bezat, werd de zaak gisteren voor de Leidse kantonrechter op de spits ge dreven. Verdachte ontkende dat hij ooit 'n vogel van het merk goudvink beze ten had en veegde daaraan toe dat, toen de controleur zijn arbeid ver richtte, de vogels op stok waren. Hier door was het volgens om onmogelijk de vogels uit elkaar te houden. „En als er een verboden vogeltje bij was geweest dan was het vreemd dat de controleur het beestje niet bij zich had gestoken", voegde hij er aan toe. De man van de sierteeltcentrale ver klaarde echter dat de man hem voor het front van de gehele vogelstand beledigd had en dreigend was opge treden, toen hij de sleutel van de volière vroeg. Hierdoor was hij niet in staat geweest de goudvink in beslag te nemen. De ambtenaar van het O M. eiste 25.doch de kantonrechter veroordeelde de man tot 11.zo dat hij het nog hoger op kan zoeken. Opzettelijke aanrijding Bij een tramhalte in Oegstgeest had chauffeur uit Warmond twee voet gangers aangereden, omdat zij vol gens zijn zeggen niet snel genoeg op zij waren gegaan. De kantonrechter veroordeelde de man tot f 100 boete. Woonwagenkamp werkplaats? Meningsverschil ontstond er voor de kantonrechter over de vraag of het woonwagenkamp al dan niet openbare weg is. Een koopman die terecht stond omdat hij zonder ver gunning van b. en w. het woonwa genkamp als werkplaats had gebruikt meende van niet. De vrachtauto die hij ter plaatse gesloopt had, was niet op openbare grond tot in zijn onder delen ontleed. Een hoofdagent, die de koopman op zijn overtreding gewezen haden die daarop te horen kreeg dat zijn vertrek hem een ingeslagen sche del kon besparen, meende van wel. De kantonrechter steunde laatste mening, maar gaf de man gelegen heid elders recht te zoeken door hem een boete van f 11.op te leggen. Hoge boeten Tegen het scheiden van de balie stonden niet minder dan 225 perso- ne'n terecht, wegens kleine verkeers overtredingen. Zij werden veroor deeld van 25.tot 35.subs. 10 tot 15 dagen hechtenis. woord te spreken. De presidente sprak haar grote voldoening uit over de grote opkomst. Dit is een bewijs, dat het feest van 't vorig jaar goed is bevallen. Verder bracht zij dank aan alien, die hebben medegewerkt tot het or gan 'seren van deze avond. Na 't zingen van ,,'t Mutsenlied trad be* muziek-ensemble „De Ria's op, die veel bijval oogstte. Hierna deed prins Carnaval, ver gezeld van twee narren, en vooraf gegaan door enige leden der harmo nie, die vrolijke marsen speelden, zijn intrede in de grote zaal. De prins werd verwelkomd door de heer Elshof, die vertrouwde, dat het reglement van de prins: „Hoe zotter hoe beter" sipt zal worden op- gevo.gd. Prins Carnaval, die een oratisch ta lent bczot, hield een pittige toespraak en menigeen werd op de „korre/' genomen Het deerde echter nie mand. 't Was immers carnaval. Leden van 't Vrouwengilde namen ons daarr.a mede naar Tirol en naar Indonesië. Een dameskwartet zong onder leiding van mej. Weiter een Indonesisch wiegenliedje. Een komische éénacter, ook opge voerd door de leden van 't Gilde, be sloot dit gedeelte van de avond. Hierna gingen de stoelen aan ue kart Het was inmiddels tegen het middernachtelijk uur geworden, tot het maken van een dansje. Men bleef nog enige tijd gezellig bijeen. Vermelden we nog, dat dé burge meester uit Schagen (in de persoon van de gemeentebode van Schagen) een westfries praatje hield, waarom dikwijls onbedaarlijk gelachen werd; da* de voorzitter van de Midden- atandsvereniging, de heer J. Nou- wens, die met zyn echtgenote nog in het St. Antoniusziekenhuis te Utrecht wordt verpleegd, in een schrijven en onder aanbieding van een cadeau voor de verloting zijn beste wensen aan bood voor 't slagen van de avond. De drie oudste dames, resp. 79, 78 en 74 jaar, kregen van prins Carnaval een souvenir. LESMUIDEN BRAND IN DE KEUKEN Bij de firma Jac. van Haasteren heeft maandagmiddag in de keuken een brandje gewoed, dat veroorzaakt v.as door de kinderen, die in de keu ken aan het spelen waren. Het bleek, dat door een der kinderen een zak doekje op het brandende fornuis ge worpen was. Boven dat fornuis hing kleding te drogen, welke spoedig dooi de reeds brandende zakdoek vlam vatte. In een oogwenk stond alle dro gende kleding in brand. Dichtbij het fornuis lag een baby in de wieg, die na hulpgeroep der kinderen spoedig door mevrouw Van Haasteren de keu ken werd uitgedragen. De heer Van Haasteren, die geen water voor handen had, draaide spoedig de wa terleidingkraan, die in de onmiddel lijke nabijheid van de brai\d was, open en had al gauw een emmertje water waarmede hij de brand al gro tendeels bedwong. Al spoedig was het leed geleci n, doch eni-?e schade, die door verzekering gedekt wordt, was wel ontstaan. ZOETERW0UCE Schaatswedstrijden van SJZ. On.ier ideale weersomstandigr den en grote belangstelling organiseer Ie de R.K. SV. „SJZ" haar schaats kampioenschap voor de leden op de korte baan. Het aantal deelnemers was in drie groepen geplitst. n.l. adsp., junioren en senioren. Vooral de deelname in de eerstgenoemde groep was zeer groot. Eer: kamprit was hier nodig om Cok de Jong als eerste aan te wijzen, 2e werd Aad van Leeuwen, 3e Th. Rotteveel. Bij de junioren vochten Wim Janmaat en Piet Elzen het uit om de erepalm, het was eerstgenoemde die hier met dc eerste prijs ging strijden. Bij de seni oren plaatsten zich de geb: Jac. en G. Vreeswijk, Th. v. Ham en Jan v. d. Geest. In de finale moest Jan v. d. Geest in de eerste rit zijn meer dere erkennen in G. Vreeswijk. Maar de twee volgende ritten won hij over tuigend. Een prestatie die des te ho ger kan worden aangeslagen omdat hij al 70 km. in zijn benen had van de Bloemenstad—Sleutelstadtocht die hij in de voormiddag had volbracht. Th. v. d. Ham versloeg Jac. Vreeswijk in de rit om de 3de prijs.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7