DE STRAATRIDD DUIZEND KAARSEN Plannen voor de toekomst van het Katholiek onderwijs Was de politie geprikkeld door het ontgaan van nachtbewaking Aanvoer-rekord werd gisteren opnieuw gebroken Agent bekeurde, maar werd opgeroepen als beklaagde Kloosterbalsem r HET HUIS de DINSDAG 14 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Méér aandacht voor sociale opvoeding en zelfwerkzaamheid Met het katholieke onderwijs moet in de naaste toekomst heel wat gaan gebeuren. De heer J. M. Crijns van het Katholiek pedagogisch centrum heeft ons daarvan een en ander ver teld, en het meerdere zal blijken uit een rapport, dat richtlijnen zal geven voor het katholiek onderwijs in onze tijd, vanaf de kleuterschool tot en met het voorbereidend hoger en mid delbaar onderwijs en de kweekschool. De belangrijkste wensen zyn aldus samen te vatten: elk kind moet onderwijs krijgen dat het aan kan en waarvoor het ge schikt is; de kinderen moeten meer gelegen heid krijgen zich creatief te uiten; meer aandacht moet worden be- steeds aan sociale opvoeding en zelf werkzaamheid; er moet komen meer samenwer king tussen de scholen onderling, want er moet een einde komen aan het afsnoepen van leerlingen en aan andere na-ijver; gepland worde een kadercursus bij het kleuteronderwijs; er moeten komen 5 a 6 experimen- teerscholen, waar getracht wordt het straffe klasse-systeem te doorbreken en meer gedifferentieerd onderwijs te bereiken mede ten behoeve van min der begaafde leerlingen; de Ulo trachte te komen tot proef scholen, waarbij is na te gaan of de Ulo kan worden verbonden met een algemene middebare school; er worde een onderzoek ingesteld naar de godsdienstig-zedelijke vor ming op de B.L.O.-school en men be- studere een plan voor inbecielen-on- derwijs; ten aanzien van de kweekschool worde nagegaan de oorzaak van ge maakte fouten, mede in verband met de toekomstige werkzaamheid van de leerlingen. Dit respektabele aantal verlangens kan nog worden uitgebreid met een nog groter aantal, zoals die voorko men in een pas rondgezonden brochu re van het Katholiek pedagogisch cen trum, en waarin plannen voor 1956 ten aanzien van vernieuwing van op- voeding en onderwijs zijn samenge vat. De Overheid werkt mede. Prof .dr. H. Robbers S.J. van de Nijmeegse Universiteit en voorzitter van het genoemde Centrum, heeft ons toegelicht, dat er reeds een centrale voor studie en research werkzaam is, waarin ook Koski, Leergangen en Hoogveldinstituut meedoen. Voor die research heeft de minister van On derwijs reeds 100.000 uitgetrokken en verder prijkt op de Onderwijsbe- Nieuw protest tegen commissie-Berger „We moeten opnieuw de salarison derhandelingen aan de orde stellen, dit kan en mag zo niet blijven", zo zeide gisteravond mr. dr J. B. Sens, gemeente-secretaris van Heerlen en hoofdbestuurslid van de a.r.k.a., aan het slot van een rede, die hij hield voor de afdeling Den Haag van de departementsambtenaren van de Arka. Tevoren had hij reeds betoogd, dat de zaak van de salarissen van het overheidspersoneel volgens zijn per soonlijke mening desnoods via een interpellatie in het parlement weer op het tapijt moet worden gebracht. Zijn rede was gebaseerd op het commentaar dat de r.k. centrale van burgerlijk overheids- en semi-over- heidspersoneel had gegeven op het rapport dat de loondeskundigencom- missie (de commissie Berger) aan de minister van binnenlandse zaken had uitgebracht. Hij onderstreepte daar bij nog eens, dat er z.i. zeker een on- gemotiveere discrepantie bestaat tus sen de lonen en salarissen bij de overheid en in het particuliere be drijf en zeide, dat men in het geor ganiseerd overleg geen gelegenheid heeft gehad uitvoerig van gedachten te wisselen. „Het georganiseerd over leg moet voor de ambtenaren mede beslissingsrecht zijn", zo was zijn me ning. „Zoals het nu is, is het een over leg op papier via de brievenbus". groting een bedrag van een half mil joen gulden voor onderwijsvernieu wing, grotendeels .it te voeren door paedagogische centra, uitgaande van de drie zuilen. Waar miljoenen voor het onderwijs zelf worden uitgetrok ken, zeide het Eerste Kamerlic Derk- sen te menen, dat een half miljoen voor nascholing wel zeer beperkt is. Wat de studie omtrent de ver nieuwing van het onderwijs betreft, hebben we nog vernomen, det het Kath. paedagogisch centrum bepaalde bezigheden heeft uitbesteed, bijvoor beeld de zorg voor het onderwijs aan de jeugd van 12 tot 16 jaar, de kwes tie van het buitengewoon lager on der wijs in verband met de godsdien stige vorming en de kwestie van het begaafdheidstype bij Ulo of Mulo. Zowel in de Memorie van antwoord van O.K. en W. van dit jaar als van 1954 heeft minister Cals het juist ge acht, dat de paedagogische centra zich vernieuwing van het onderwijs hebben aangetrokken en ook de Tweede Kamer is het daarmee eens. Dit heeft de samenwerking tussen de verschillende richting versterkt; te genwoordig komt men zelfs maande lijks bijeen en alle takken van onder wijs worden aan de orde gesteld. ~e eerder genoemde brochure toont aan, op welke manier het Ka tholiek paedagogisch centrum werkt. Het geeft lesbrieven uit en organi seert cursussen in het gehele land. De heer Keunig, voorzitter van „Sint Bonaventura", heeft daarbij een toe lichting gegeven en meegedeeld, dat er vijf werkgroepen zijn gevormd, studieconferenties worden gehouden en dat een brochurenreeks zal verschijnen. Ameland leeft op zijn luchtbrug en voorraad Ondanks de geregelde sneeuwval wordt de luchtbrug Leeuwarden- Ameland nog steeds onderhouden. Gistermiddag landden op het Ballu- mer vliegveld weer drie vliegtuigen, die drie personen en 180 kilogram post naar en 11 passagiers van het eiland af vervoerden. Aan de oproep van de burgemeester voor vrijwilli gers om de luchthaven sneeuwschoon te maken, gaven veel personen ge hoor, zodat de vliegtuigen tussen de sneeuwbuien door vlot kunnen lan den. Hoewel Ameland, afgezien van de luchtbrug, reeds veertien dagen ge- isoleerd is, heeft men daar aan niets gebrek. Al zijn er dan geen verse groenten meer, blikgroenten, zijn in grote verscheidenheid verkrijgbaar Reddingsbrigade naar vogels in nood Maandagmiddag hebben leden van vogelbescherming te Kampen en af gevaardigden van het dierenrampen- fonds een todht gemaakt van de Kat- tenwaard op het Kampereiland naar enkele wakken, die twee kilometer uit de kust liggen en waar naar schat ting 4000 wilde zwanen en ganzen en vele andere watervogels hongerend rondzwemmen. Het dierenrampen- fonds had een grote hoeveelheid graan naar Kampen gebracht, dat oaar door twee militairen wagens naar de Katten waard werd vervoerd. Na een moeizame tocht door kniehoge sneeuw en over krakend ijs werd een wak bereikt, waarin vele vogels rond zwommen. Een plek op het ijs werd sneeuwvrij gemaakt en daar werd het graan en brood uitgestrooid. HAARLEMSE KEURING beschuiten, is alleen bij de I 0veral war,en troepen ganzen zwa- bakkers gebrek; winkeliers hebben er nog voldoende; gist kan geregeld w.orden aangevoerd. In de veertien dagen dat de lucht brug nu wordt onderhouden, hebben de vliegtuigen elke dag post en pas sagiers naar en van het eiland kun nen brengen, waardoor het gevoel van isolatie bij de bewoners niet meer bestaat. Vorst maakt eind aan Renate-droom De droom van de Renate Leonhardt is nu wel voorgoed ten einde. De werkput van de coöp. bergingsvereni ging, die naar gezonken goud gaat zoeken, is stukgevroren. Door scheu ren en gaten is ongeveer 150.000 liter water naar binnen gestroomd, dit water is later bevroren. De put zit vast in de modder van de haven van IJmuiden. De hoge reparatie-kosten en de vervoerskosten zullen de ber- spoedigl gingsvereniging wel de das omgedaan hebben. Drama te Vinkeveen Wederzijdse spanningen? Nu de uitspraak in het „drama van Vinkeveen" uitgesteld is, omdat het Amsterdamse gerechtshof een her nieuwd onderzoek eiste over uitla tingen door jongelieden op de fatale avond gedaan, hebben een aantal za kenlieden van Vinkeveen zich met een verklaring tot het gerechthof gewend. In deze verklaring vertellen zij, dat de politie van Vinkeveen geprik keld was door het feit, dat de nacht bewaking van de tentoonstelling voor 125,opgedragen was aan een jongen met een hond, terwijl zij zelf voor de nachtbewaking ƒ200,be dongen hadden. Model. Toen vóór de opening van de ten toonstelling bekend werd, dat de po litie de nachtbewaking niet opge dragen zou worden is men van po litiezijde met het comité gaan praten en toen daar bleek, dat de jongen de bewaking zou krijgen, zou een der politiemannen hebben gezegd: „Maar nu zal het op de tentoonstelling ook model toegaan!" De opstellers van de verklaring be togen voorts, dat tijdens de tentoon stelling de politieverordeningen, zo als het sluiten om precies 11 uur, stipt zijn nagekomen. UITGEGLEDEN EN GEDOOD Op de Zaanweg in de gemeente Wormerveer is een 24-jarige vrouw uit Wormerveer met haar rijwiel uit gegleden en onder het achterwiel van een haar passerende vrachtauto ge raakt. Op weg naar het ziekenhuis in Zaandam is zij aan de verwondingen overleden. DODELIJKE VAL OP HET IJS Zondagmiddag is de 37-jarige chauf feur A. van Duijn op het ijs van de boezem bij de Paradijsbrug te Rotter dam gevallen. Het slachtoffer is in bewusteloze toestand naar het zie kenhuis Bergweg gebracht, waar later bleek, dat hij was overleden. nen en eenden te zien, zoekend naar open water. Vandaag zal de voedering die door de invallende duisternis moest worden afgebroken, worden voortgezet. Het houdt maar niet op! Week-in, j anderen. Bing Crosby lijkt een beste week-uit schotelen de kwekers een j rode broeitulp, die we in prima kwa- keuringszaal-vol-bloemen voor gisteren overtrof de aanvoer nog wel alles wat op dit terrein in het sei zoen 19551956 is vertoond. Naast de bekende nu ook verschil lende variëteiten, die dit jaar nog niet eerder voor het voetlicht zijn gebracht. Daar was om te beginnen een collecte met de alleraardigste Tulipa Kaufmanniana van de fa. Belle Teeuwen, Lisse Men zag daar de prachtig gevormde Ceasar Franck met warm-rode, geel-geran- de bloemen, de charmante The First met rode, wit-gerande bloemen, de rode, geel gemerkte Solanus, de blee- ke Sweelinck met het fraai geteken de blad, de zacht-rode, wit-gerande zaailing 1116, Johann Strauss, rood met witte tekening en verschillende Des motorrijders triomph! I gon de motorrijder een proces-ver baal uit te schrijven, maar toen deze Een Amsterdamse politieman wüde Xt'S op 13 April van het vorig jaar een ga rage aan de Amsterdamse Spaarn- dammerstraat inrijden en tijdens deze manoeuvre kwam hij in botsing met een motorrijder. Zoals te doen gebruikelijk trok de agent onmiddellijk zijn boekje en be- Als men deze verklaring legt naast de uitlating van de winkelier ster, als zouden de jongens op de fa tale avond onderling het plan heb ben opgevat om het de politie extra lastig te maken, dan komt men licht tot de veronderstelling, dat weder zijds een geprikkelde stemming heerste. De politie hield zich stipt aan de door haar uitgevaardigde regels,- een stiptheid, die wellicht toegespitst werd door de financiële „voorge schiedenis"; de jongens waren wel licht geprikkeld door deze stiptheid en besloten op hun wijze de politie hun ontevredenheid te laten blijken. Elektrisch kippengaas vervangt paardenmest Uitkomst voor tuinders Het instituut voor tuinbouwtech niek te Wageningen heeft gedurende de laatste twee jaar een nieuwe me thode van grondverwarming in broei kassen onderzocht. Volgens deze methode wordt de grond verwarmd door middel van kippengaas, dat als electrisch ver warmingselement wordt gebruikt. Het kippengaas wordt één a twee de cimeter onder de grond aangebracht; de stroom van het electlsch net wordt via een transformator op lage span ning gebracht en door het gaas ge leid. Door de nieuwe methode wordt de warmte in de grond gelijkmatiger verdeeld en de oogst vervroegd. Mechanische grondverwarming is noodzakelijk geworden wegens het toenemende gebrek aan paardemest. Dit was steeds het middel van de tuinders, om de temperatuur in de I bakken door middel van broei op I peil te houden. I meende deze dat de agent en niet de motorrijder schuldig was en zo werd de schrijvende agent op het matje geroepen. De kantonrechter sprak de agent vrij, maar de ambtenaar ging in ho ger beroep en gisteren diende deze kwestie voor de Amsterdamse recht bank, Volgens verscheidene getuigen had de agent vrij onhandig met zijn auto gemanoeuvreerd; om zijn auto ach teruit de garage in te kunnen rijden was hij plotseling naar het midden van de rijweg gereden, waar hij in botsing was gekomen met de motor rijder. Een aantal fietsers, dat ge duldig gewacht had, tot de agent klaar was met zijn manoeuvre, had alles nauwkeurig gezien en kon dus zeer heldere verklaringen afleggen. „U hebt het verkeer gehinderd", meende de rechter, en de politieman in het beklaagdenhoekje hoorde ƒ40,— tegen zich eisen. Over 14 dagen zal de uitspraak vol gen. WONDEN van allerlei aard Een klein wondje, waar vuil in komt kan een ernstige verzwe ring veroorzaken. Gebruik daar om bij elke verwonding: (56) vuendo*t, dosd-u aMn iut (ÜyMTutVlUlltiyn- fiut, irm. aJuraJ-Ju/- fce MLftUf. dfa&H. ÏÏlOAA Tnet SüUUUL, UALnf <4 -m/aaf idrfahd .fa Km mefftw. fciu$. ituddUvMiiAC liteit zagen van C. Hulsebosch, Hil- legom en J. Groot Westerblokker. In groep nieuwelingen van Ant. Nijssen Zn, Santpoort, vonden we de aparte bleek-rode 835, de warm- rode 405 en de vrij kleine gele 8 VEG wel de beste. Van de zaailingen, die P. Nijssen Zn, Santpoort, naar vo ren bracht, waren de triumhtulp Thorn (met een kleur als een lichte Aviateur) en de lilarose Pastorale de uitblinkers. C. P. Alkemade, Noord- wijk, liet weer zijn dubbele tulpen zien: Caliph of Bagdad, Red Glow, Ruysdoel, enz., terwijl de fraaie rose leliebloemige Mariette door diverse inzenders, werd getoond: G. C. Tromp, Lisse, J. P. Vink Zn, Lisse en G. Enthoven, Nw. Vennep. De opvallende leliebloemige Queen of Sheba werd in beste conditie door S. Pennings, Noordw.hout, naar vo ren gebracht. Nu we het toch over leliebloemige hebben: de fonkelend rode Dyanito was er ook Het was echter wel een aangelegenheid voor St. Pancras met deze tulp. De expo santen waren nl. P. Visser, J. Wage naar en J. Tol uit St. Pancras. De voorname roomkleurige Sulphur Glory werd geëtaleerd door A. Groot, Spierdijk en van S. J. Zand voort, Breezand, was er de aparte brons- achtig-rode Mary Housley. Door be staling had dr. De Mol merkwaardi ge resultaten verkregen bij de witte triumphtulp Pax. Men toonde nu een exemplaar met 'n miniatuurbloempje en een sterk ingesnede randje een soort parkiet vorm en een iets gro tere uitgave. Een extra beste sport uit parkiet Doorman (een sport van een sport dus) toonde C. A. Verde- gaal, Hillegom. Een helderrode ver- loping met een frissen gele rand. Een stuk mooier en aantrekkelijker dan de „gewone" Doorman. Een qua kleur opvallende tulp was Fidelio van Th. Lefeber Lisse: rood achtig brons met een oranjebronze rand. J. Jonkheer, Noordw.hout, toonde een zaailing, die sterk geleek op de Lefeber-aanwinsten als Dover, Apeldoorn, London, enz. Remagen, een Van der Eerden-sport, werd in beste kwaliteit getoond door H. Smakman, Lisse en de gele Orna ment was er van verschillende in zenders. Zaailing no. 9, een voldub- bele rode tulp met gele rand, was 'n aanwinst van P. Dames, Lisse, die er zeer aantrekkelijk uitzag. Daarach ter stond de dubbele rode Synope met een scherp afstekende witte rand. Inzenders: L. v. Staalduinen, 's-Gravezande, die tevens de bruin rode, geel-gerande Vivid Crown naar voren bracht. Prof. Liberty Baily is een licht purperen aanwinst van J. G. Juffermans Zn, Oegstgeest en Vein Jc. Uittenbogaard Zn, Oegst geest, waren er twee verlopingen uit Korneforos: de oranjerode en de lilarose sport. All Round is een rode favoriet von Gebrs; Eggink, Voorschoten. D. W. Lefeber, Lisse, exposeerde zijn wijd en zijd befaamde darwin-hybri- den: Oxford, Pres. Rooseveldt, Lon don en Apeldoorn. Schitterende tul pen! Uit hetzelfde zaaisel toonde P. J. de Groot, Noordwijk, de fraaie Parade, die o.i. tot een van de mooi- sten behoort en Jos Kol, Haarlem, toonde er ook eentje uit hetzelfde nest: Dr. Philips. By de hyacinten was men auw uit gekeken: de teer-blauwe Perfection van M. Veldhuizen van Zanten, Lis se en de rose Signor, die we qua bouw van tros en vorm van nagel erg "goed vonden, maar de kleur had wat frisser gekund. Ook bij de narcissen was men vrij gauw klaar: veel bekends zoals Gol den Harvest, Mount Hood, Decor, Pres. Lebrun, Tuba, Jules Verne, King Albert, enz. Verder de vlekke loos gevormde bicolor Straight van Gouverneur Co, Sassenheim, een aardige grootkronige zaailing van W. F. Leenen, Warmond, de slanke trom pet Abdey of Egmond van P. J. v. d. Berg, Egmond, een k. kr. zaailing van Na Zandbergen Wzn, Rijnsburg, de gele trompet Flower Carpet van G. Enthoven; Nw. Vennep en de bes te bicolor v. d. Wereld's Favorite van de fa. v. d. Wereld, Roelofarendsveen. JAGER VERWONDDE ZICHZELF DODELIJK Door een ongelukkige manoeuvre is zaterdagmiddag de 35-jarige land bouwer G. Arkink uit Ambt Delden om het leven gekomen, toen hij al leen in het jachtveld was. Een schot uit zijn jachtgeweer trof hem in de borst, korte tijd later is hij over leden. door MEREDITH NICHOLSON 29) Zij lachte even zachtjes. „Het was waarlijk een eigenaardig toestand. U meende te flirten met een meisje van vijftien jaar, nietwaar?" Zij bloosde even en keek mij dan recht in de ogen. „Ik ben zeven en twintig jaar", zei zij dan. „En ik ben van de gebruikelijke leeftijd", zei ik. Zii lachte en de zusters, die de leerlingen naar het station hadden gebracht, keken haar verwonderd aan. „Ik had er geen idee van, dat u Arthur Pickering kende dat is te zeggen, toen u nog Olivia met het rode mutsje was". „Misschien bedoelt u, dat mr. Pic kering doorgaans niet veel acht slaat op meisjes met een rode muts? Och, ja, mannen zijn vreemde wezens". „Maar Arthur Pickering is een oud I vriend van mij". „Dat heeft hij mij verteld". „Als jongen gingen wij veel met elkaar om". „Ook dat vertelde hij mij". „Tezamen deden wij eindexamen. Doch daarna scheidden wij". „U beiden vertelt precies hetzelfde verhaal. Het moet dus wel waar zijn. Hij ging naar College en u ging naar de Technische Hogeschool". „En u leerde hem kennen be gon ik nieuwsgierig. „Niet op het College. Evenmin als ik u leerde kennen op de Technische Hogeschool". „De trein is in aantocht, en ik zou graag willen, dat u mij vertelde, wan neer ik u weer terug zal zien", zei ik ernstig. „Voordat wij voor altijd scheiden?' Haar toon deed mij nu even denken aan Olivia met de korte rokken. „Daarover mag u niet spreken! Slechts weinige keren heb ik u ont moet en dan nog op een zonderlinge wijze. Denkt u maar eens aan die eerste nacht, toen u mij vanuit uw kano op het meer enige woorden toeriep!" „Wat onbeschaamd! Hoé durft u zich dat nog te herinneren?" „En dan die ontmoeting by de kapel. Noch u, noch ik, hadden daar iets te maken. Ik beken schuld". Weer bloosde zij. „Maar u sprak alsof u de volle be tekenis begreep van de woorden, die daar gesproken werden. En u be grijpt wel ,dat die woorden voor mij heel belangrijk waren. Ik heb wer kelijk het recht om te weten, wat u met die waarschuwing bedoelde". Een uitdrukking van verwarring verscheen op haar gelaat. „Ik speelde op mijn eigen houtje voor luistervink", zei zij. „Ik had er een bedoeling bij, en" (weer deed haar toon mij even denken aan de Olivia, die ik gekend had) „het is jammer, dat u mij niet gezien hebt, want ik had myn beste japon aan, en zy is byna geheel bedorven door de mist. Maar van hetgeen daar ge zegd werd, weet u even veel als ik. Gij zijt een man, en men heeft mij ver teld, dat u wel eens meer op u zelf gepast hebt, mynheer Glenarm!" „Daarin hebt gij volkomen gelijk, maar er zijn omstandigheden. „Ja, mijnheer Glenarm, de ene om standigheid is anders dan de andere. Dat heb ik zelf ook al eens opge merkt". Zij glimlachte, doch in haar ogen lag een droevige uitdrukking een uitdrukking, die mij aan een andere plaats en tijd deed terugdenken. „Ik zou graag willen, dat u terug kwam", zei ik stoutmoedig, daar ik zag dat de trein nu snel naderde. „En zover kunt gij niet weggaan, of ik zal u weten te vinden". Ik wist niet, wie het meisje was, uit welke familie zij voortsproot, noch in welke verhouding zij stond tot die school, doch ik wist, dat haar leven en het mijne elkaar gekruist hadden; dat haar ogen diep en helder waren en dat haar stem my tweemaal in het donker iets had toegeroepen, een- maal spottend, de andere keer een waarschuwing. Wild voelde ik mijn hart in mijn borst kloppen, evenals toen ik als jongen voor het eerst de lentezon had zien schitteren op de beéneeuwde heuvelhellingen van Vermont. Het meisje scheen mij de verpersoonlijkte jeugd toe en aan dachtig staarde ik haar in de ogen. Zij doorstond mijn blik zonder haar ogen neer te slaan. „Wanneer ik ook maar dacht dat er de geringste kans was, dat ik u ooit zou weerzien, zou ik op dit ogenblik niet met u staan praten. Maar ik was benieuwd hoe u wel zou praten tegen een volwassen vrouw, toen ik u gesproken had als schoolmeisje. Ik loop dan ook de kans om van de zusters een hevige uit brander te krijgen, doch die kans wil ik lopen teneinde uw' conver- sationele krachten op de proef te stellen. U ziet nu hoe openhartig ik ben". „Maar u vergeet, dat ik u kan vol gen; ik ben niet van plan mijzelf tevreden te stellen met hier in dit gat te gaan zitten dromen. Waarheen gij ook gaat, ik zal u weten te vin den". „Mooi gesproken, mijnheer Glen arm! Maar ik veronderstel, dat gij er niet spoedig toe zult komen om Annandale te verlaten. Het is na tuurlijk mijn zaak niet", vervolgde zij, „maar ik durf u wel te bekennen, dat ik volgens mij in het geheel niet bang behoef te zijn voor een achter volging en zij lachte haar trillend spottend lachje. Ik voelde mij het bloed naar het gelaat stijgen. Zij wist dus, dat ik een betrekkelijk vrywillige gevan gene was op Glenarm, en voor het, eerst verfoeide ik de macht van mijn grootvader, die hem in staat had gesteld na zijn dood meer dwang op my te uitoefenen dan waartoe hij in zijn leven ooit in staat was geweest. De gehele omtrek wist waarom ik op Glenarm was, doch dat hinderde mij niet; doch mijn hart kwam in opstand bij de gedachte, dat dit meisje het wist en mij er mede be spotte. „Ik zal u op Kerstavond een be zoek komen brengen", zei ik, „waar gij u ook moogd bevinden". „Binhen drie dagen dus. Dan geef ik juist een Kerstmispartijtje. Ik zal zeer vereerd zijn u te zien en ge vleid! U moet niet vergeten, dat gij een fortuin zult weggooien, alleen om uw nieuwsgierigheid te bevredi gen. Ik ben verwonderd over u, Mr. Glenarm, doch acht u er niet minder om. „Ik zal meer opofferen dan mijn geld; .ik zal handelen tegen mijn eer in, die mij beveelt geheel en al gevolg te geven aan de laatste wens van mijn grootvader, en dat alleen maar om uw stem nog eens te mogen horen". Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6