Tweede Kamer staat vrijwel geheel achter het ontwerp-ouderdomsvoorziening Kinderbijslagverzekering en weduwe voorziening in het verschiet Oud-burgemeester P. Hoogenboom van Zwammerdam overleden L. Borst 40 jaar bij de P.T.T. Hulp in de huishouding Uit de hand te koop: DINSDAG 14 FEBRUARI 1956 EERSTE BLAD - PAGINA 5 Memorie van Antwoord verschenen Bodempensioen op 1 januari 1957 'n feit Hedenmiddag is de memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer \ersohenen over het wetsontwerp Algemene ouderdomsvoorziening, die in 1957 in werking zal treden. In het document wordt verder gesproken over een algemene kinderbijslagver zekering die zo spoedig mogelijk en een algemene weduwenvoorziening, die in de toekomst gerealiseerd zal worden. Het maakt bovendien mel ding dat de mogelijkheid tot aanpas sing beperkt wordt tot bij de pen sioenfondsen ondergebrachte pen sioenen. In deze memorie van antwoord spreken de ondertekenaars er hun vreugde over uit, dat de Kamer zich vrijwel algemeen in grote trekken met de inhoud van het wetsontwerp kon verenigen. Op basis van het ont werp wórden reeds uitvoeringsvoor schriften voorbereid teneinde inwer kingtreding op 1 januari 1957 te be reiken. Zo spoedig mogelijk zal een ont werp voor een algemene kinderbij slagverzekering bij de Kamer worden ingediend. Indien deze kinderbijslag- verzekering niet op 1 januari 1957 in werking zou kunnen treden, zal dit niet tot vertraagde invoering van de ouderdomsverzekering mogen leiden. Minister Suurhoff hoopt spoedig een SER-advies te ontvangen aangaande een weduwen- en wezenverzekering en aangaande de invaliditeitsverzeke ring. Zij stemmen in met de vele leden, die zicfh erover verheugen, dat het ontwerp-ouderdomsverzekering in zo overwegende mate tot stand is geko men in en door samenwerking in de p.'b.o. Synthese, geen compomis De regering verheugt zich over de vrijwel algemene instemming met haar stelling, dat het wetsontwerp geen compromis is, maar een synthe se, ontstaan na jarenlange worsteling met de problematiek. Het doet haar een genoegen, dat velen in de indivi duele premiebetaling een element zien van de persoonlijke verantwoor delijkheid voor een goede oudedags voorziening, terwijl toch de nadelen van het orthodoxe verzekeringsbe ginsel zijn vermeden. In verband met het karakter van bodempensioen, dat aan de onder- werpelijke verzekering eigen is, spreekt zij de wens uit, dat niet al leen het bedrijfsleven zelf, individueel of collectief, voor de oude dag zal zor gen, maar dat allen zulks zullen doen, voor wie naast het voorgestelde pen sioen nog geen voldoende aanvul lende voorzieningen zijn getroffen. Datum van inwerkingtreding Het staat wel vast, dat het nog een hele krachttoer zal vragen om vóór 1 januari 1957 de nodige uitvoerings bepalingen klaar te hebben. De rege ring heeft nooit aan een vroegere da tum dan 1 januari 1957 gedacht. Weduwen. De ministers hebben niet het voor stel overgenomen van degenen, die de 60-jarige weduwe, v/ier overleden echtgenoot pensioen ontving, in het genot willen laten van pensioen. Het gaat hier om een algemene ouder domsvoorziening, waarbij een voor het gehele volk geldende pensioen gerechtigde leeftijd wordt aanvaard. Echter zullen ook deze weduwen kunnen profiteren van de inmiddels bij nota van wijzigingen aangebrachte wijziging in artikel 31, ingevolge welke het mogelijk zal zijn om we duwen, die een weduwenpensioen genieten, doch die geen compensatie voor de te betalen premie ontvangen, onder de gunstige bepaling van ar tikel 31 te brengen. Intussen is er gegronde hoop, dat binnen afzienbare tijd een nadere weduwenvoorziening al dan niet in de definitieve vorm kan worden getroffen. Hoogte pensioen. Verhoging van het voorgestelde pensioen op 80 van het gemiddeld verdiende loon zou in het tijdvak 1957-1961 naar globale schatting 1510 miljoen per jaar vergen, waardoor de premie ongeveer tweemaal zo hoog zou moeten worden. Het is der halve onnodig hierover thans te dis cussiëren. De regering vertrouwt, dat de ont wikkeling van de Oudedagsvoorzie ningen in de private sector binnen enkele jaren zo ver zal zijn, dat de (betrekkelijk geringe) ouderdoms- Maandagmiddag is te Zeist in alle stilte begraven de heer P. Hoogen boom, sinds 1 oct. 1951 oud-burge meester van Zwammerdam. Het is de wens geweest van de familie, deze begrafenis in alle stilte en eenvoud te deen plaats vinden, slechts in het bijzijn van de familie en enkele vrienden. In de vorm van een grote krans van rendiermos met lila linten toonde het gemeentebestuur van Zwammerdam zijn medeleven. En meer dan woorden kunnen vertolken drukte, deze als enige bloemstuk aanwezige hulde, de steeds gebleven relatie met Zwammerdam uit. Na als volontair ter secretarie te Zeist zijn opleiding te hebben geno ten, is de heer Hoogenboom korte tijd als le ambtenaar werkzaam ge weest te Bunnik-, Odijk en Werkho ven. Met ingang van 1 aug. 1913 trad liy in functie als secretaris te Zwam merdam. Hij volgde de heer G. B. Fortuijn op 1 aug. 1917 op als bur gemeester, terwyl hij op 7 aug. 1926 dit ambt combineerde met dat van secretaris. De indertijd door de loco-burge meester, de heer Jac. de Bruijn ge sproken woorden, dat hij hoopte, dat de heer Hoogenboom ,,als burgerva der allen met raad en daad mocht bijstaan", zijn door de overledene wel zeer juist in praktijk gebracht. Bij zijn afscheid in de raadsverga dering van 27 sept. 1951 zei dan ook de toenmalige loco-burgemeester M. H. v. d. Poll, dat in de eerste plaats een burgervader heen ging. De band met Zwammerdam is dan ook steeds gebleven, en velen hebben de oud burgemeester, wiens gezondheid de laatste jaren zeer slecht was, te Zeist opgezocht. Een van de hoogtepunten was zeker wel de ontmoeting verle den jaar met de ouden van dagen. In zijn verblijf te Zwammerdam vielen o.a. op de moeilijke crisisja ren, toen er ook hier veel werkloos heid heerste. Juist toen kon hij to- nep, dat hij bij elke overheidsmaat regel „de mens" in het oog hield. Hij stond daarvoor ook teveel midden in het Zwammerdamse leven om het zo niet te voelen. Want niet alleen gaf hij zijn werkkracht aan het gemeen tebestuur, maar hij diende de ge meente ook in verschillende andere hoedanigheden: secretaris van de Dammepolder, administrateur van de Onderlinge brandwaarborgmaatschao pij, en enige tijd als Kerkvoogd der N. H. Gemeente. Moeilijke jaren waren voor hem de oorlogsjaren, waarin vaak zeer moei lijke beslissingen werden gevraagd, waardoor tenslotte zijn functie ein digde met „onderduiken". Menselijkerwijze gesproken zijn deze jaren er de oorzaak van, dat hij reeds spoedig na het sluiten van de vrede verschillende malen met ziek teverlof moest gaan en tenslotte in oct. 1951 met vervroegd pensioen de dienst moest verlaten. uitkeringen de? Invaliditeitswet kun nen worden bevroren, dat is: gelei delijk kunnen verdwijnen. In een uitvoerige, nadere beschou wing van het systeem der aanpassing wordt er met nadruk op gewezen, dat het wetsontwerp ervan uitgaat, dat de aanpassing zich in beginsel automatisch voltrekt. Hieraan doet niet af, dat deze aanpassing welke het karakter heeft van een wetswij ziging bij algemene maatregel van bestuur wordt gerealiseerd, zodat de bekendmaking van de herziening plaats heeft in het staatsblad. Een wijziging van het pensioen zal geen aanleiding geven tot verhoging van het premiepercentage aangezien hogere uitkeringen uit het vooraf ge stegen premieplichtig inkomen kun nen worden bekostigd. Bij nota van wijzigingen wordt voorgesteld te bepalen, dat het in het ontwerp genoemde bedrag van 6000, waarover maximaal premie zal wor den geheven, wordt gebonden aan 't indexcijfer der lonen, hetgeen de voorkeur verdient boven wijziging van dit bedrag door wetswijziging. Tegemoetkoming aan kleine zelfstandigen. In een uitvoerige passage over dit onderwerp wordt er enige malen op gewezen, dat in deze gevallen vol staan zal moeten worden met de mo gelijkheden neergélegd in de artike len 31 en 33, t.w. geen invordering van de premie bij inkomens beneden 1500 (ongehuwden), resp. ƒ2100 (gehuwden), geleidelijk oplopend van het in te vorderen bedrag bij inko mens tot 2500,resp. 3100,en in individuele gevallen van kenne- lijké betalingsonmacht voorkoming van korting op het pensioen door de premie ten laste van het rijk te bren gen. Wel is artikel 31 bij nota van wijzigingen zodanig verruimd, dat de daarin neergelegde regeling ook van toepassing zal zijn op degenen, die invaliditeits-, weduwen- of wezen pensioen ofwel vervroegd ouder domspensioen genieten, voor zover althans aan deze pensioentrekkers van overheidswege geen compensatie voor de verschuldigde premie zal worden verleend. Economische gevolgen Het ligt bepaald niet in de bedoe ling van de regering, fabrikanten en importeurs een verbod op te leggen de looncompensatie voor de premie der algemene ouderdomsverzekering in de prijzen door te berekenen. Ver trouwd wordt echter, dat dit slechts zal geschieden- indien zulks niet an ders mogelijk is. Bovendien beschikt de regering zo nodig over de midde len om prijsopdrijving ongedaan te maken. Aanpassing bestaande pensioen regelingen Binnen korte tijd kan de indiening van een wetsontwerp niet betrek king tot de aanpassing dor ambtena- renpensioenen worden tegemoetege- zien. De regering acht het duidelijk, dat het niet-aanpassen van de particu liere pensioen voorzieni ipen aan de gewijzigde omstandigheden in som mige gevallen een ongewenste cu mulatie van pensioenen kan beteke nen en een harmonieuze onoouw van de pensioenvoorziening in de weg zou staan. Tot slot van een nadere be schouwing concludeert zy, dat in be ginsel geen doorslaggevende redenen bestaan tot het buiten de aanpassing laten v an één of meer categorieën van pensioenaanspraken. Na bet stellen van zekere grenzen aan de aanpassing (b.v. 70% van het loon) op praktische gronden te heb ben verworpen, verklaart de regering zich op grond van een aantal over wegingen bij nader inzien bereid, de mogelijkheid tot aanpassing, welke in de wet reeds wordt geopend, te be perken, tot bij pensioenfondsen onder gebrachte pensioenen. Hierdoor wordt bereikt dat de beslissing over de aan passing steeds zal worden genomen door organen, waarin de betrokkenen ruimschoots vertegenwoordigd zijn, n.l. de fondsbesturen en de deelne mersvergaderingen. PROF. J. C. VAN OVEN MINISTER VAN JUSTITIE Naar wij vernemen is binnenkort de benoeming te verwachten van prof. rar. J. C. van Oven, oud-hoog leraar te Leiden, tot minister van Justitie. Hij behoort tot de Partij van de Ar beid. Prof. Van Oven is in Dordrecht geboren. Aan de universiteit te Am sterdam studeerde hij rechten, waar na hij in 1905 promveerde. Oorspron kelijk ging de heer Van Oven in de journalistiek. Hij werd verbonden aan het „Nieuws van den Dag" aan INDONESlë ZAL VERDERE MAATREGELEN NEMEN Het Indonesische kabinet is vast besloten verdere maatregelen te ne men als gevolg van het eenzijdig opheffen van de Nederlands—Indone sische Unie, aldus is heden in krin gen, die in nauwe betrekking staan met de regering, gezegd. De bladen, die de regering steunen, adviseerden hedenmorgen opzegging van alle overeenkomsten met Neder land, indien mogelijk met de steun van de oppositiepartijen, maar indien noodzakelijk, zonder hen. Maandagavond zijn vertegenwoor- digers van de Masjumi. de Nahdatul welk blad hij de rubriek buitenland Ulama en de P.N.I. op uitnodiging t— mi»? -j uj; ivan dg Masjumi bijeengeweest. Het resultaat van deze bespreking is niet bekend gemaakt, maar de oppositie bladen van hedenmorgen maakten het duidelijk, dat de oppositiepartijen steun aan de regering zouden verwer- verzorgde. In 1917 werd hij hoog leraar te Groningen, waar hy het Ro meinse Recht doceerde. Van 1925 tot zijn pensionering in 1952 was prof. Van Oven als hoogleraar verbonden aan de Leidse universiteit. Hij is redacteur-oprichter van het Ned. Juristenblad. Naar verwacht wordt, kan de be noeming van prof. mr. J. C. van Oven zó tijdig geschieden, dat hij reeds morgen door H.M. de Koningin ten paleize Lange Voorhout te 's Gra- venhage zal worden beëdigd. Hij zal zijn taak onmiddellijk aanvangen. Rijwielfabriek totaal afgebrand Een felle brand heeft vanochtend de rijwielfabriek van de firma C. Bijl in Assendelft in de as gelegd. De schade, die op twee ton wordt ge schat, wordt door verzekering gedekt. Omstreeks kwart over acht ontdekte de in het bedrijf werkzame P. Koning uit Amsterdam dat de gastoevoer on- vordoende was. Het bleek dat de stop van de butagasfles niet stevig op de fles zat. Toen hij probeerde de stop beter te bevestigen vloog deze van de fles, het gas stroomde door het fa brieksgebouw. In een ommezien scho ten steekvlammen omhoog, de dertig aanwezige personeelsleden konden ternauwernood uit het bedrijf vluch ten. Toen de brandweer uit Assendelft met twee spuiten arriveerde stond het perceel reeds in lichterlaaie. Bij het begin van de blussing ontstond een gevaarlijk moment toen enkele zuurstofflessen sprongen, hevige ont. ploffingen de ramen der omliggende woningen deden springen en stukken mum- van het brandende gebouw om laag kwamen. Het gelókte de brandweer echter uitbreiding te voorkomen en om streeks tien uur was men het vuur meester. Zowel de heer Koning, die ernstige brandwonden had opgelopen als een der brandweerlieden die ge troffen werd door stukken vallend glas, moesteij zich onder doktersbe handeling stellen. Z0ETERMEER Schoonrijden. IJs en weder die nende zullen vrijdag a.s. bij voldoen de deelname wedstrijden worden ge houden in schoonrijden voor paren. De wedstrijd vangt te drie uur aan. Opgave tot en met woensdag 15 fe bruari a.s. aan de kassa. pen. Zij eisen, dat de regering tengevol ge van de mislukking van de confe rentie te Genève, zal aftreden. Zij zijn van plan binnenkort een motie van wantrouwen tegen de regering in het parlement in te dienen, indien het kabinet aan zou blijven. VERKLARING VAN MINISTER LUNS De voorzitter van de Tweede Kamer iheeft hedenmiddag -bij de aiaaivang der vergadering medegedeeld, dat de minister zonder portefeuille mr. J. M. A. H. Luns hedenmiddag in de vergadering een verklaring zal afleg gen over de mislukte onderhandelin gen te Genève. Koude Carnaval Twee miljoen mensen hebben gis teren verkleumd van de koude, het Rijnland de kleurige optochten gadegeslagen, die daar de hoogtepun ten vormen van het carnaval. De politie was van oordeel, dat al leen in Keulen al een miljoen toe schouwers langs de straten stonden. Tweeëntwintig extratreinen hebben hen zowel uit Duitsland als uft tal rijke andere landen naar Keulen ge bracht om deel te nemen aan deze feesten van het Rijnland. In Düsseldorf sloegen 400.000 nieuwsgierige de vrolijke, kilometers lange optocht gade en langs de stra ten van Bielefeld, Mainz, Koblenz en Bonn stonden in totaal ook minstens 600.000 feestelijk gestemde toeschou wers In Beieren en ook elders werden ve le optochten afgelast in verband met de ijzige koude, doch de Rijnlanders wilde zich niet laten kennen en feestten half bevroren door. Eden brengt verslag uit In het Britse Lagerhuis, waar Sir Winston Churchill weer in de con servatieve banken zat heeft premier Eden gisteravond verslag uitgebracht over zijn gesprek met president Eisenhower en daarbij onthuld, dat zij beiden wel over proeven met atoomwapens hadden gesproken, maar besloten hadden geen controle op de proeven in te stellen. Zowel de Amerikaanse regering als wij waren ervan overtuigd, dat op het ogenblik de radio-actieve LANGERAAR Een jubileum van een 40-jarige trouwe dienst bij een en dezelfde werkgever komt niet veel voor. Daarom is een extra vermelding van zulk een jubileum op zijn plaats. De heer L. Borst kwam op 27 februari 1916 als hulpbesteller in dienst van de P.T.T. aan het kantoor Langeraar. Op 1 september 1919 volgde zijn benoemde tot postbode. 1 januari 1920 werd deze functie be steller en op 1 januari 1948 werd de jubilaris besteller le klas. Het overgrote deel van deze 40 jaren is de heer Borst verbonden geweest als besteller aan het kantoor Langeraar. Slechts een betrekkelijk korte periode bestelde hij vanuit het kantoor Ter Aar, doch zijn bestelwijk bleef steeds Lan geraar. Vanzelfsprekend is deze nu 62-jarige besteller in de bestelling Langeraar een vertrouwde figuur geworden. Ieder kent hem als een zeer actief en accuraat, doch ook bereid willig ambtenaar. Nooit zal men op hem tevergeefs een beroep doen en altijd zal hij zo dit mogelijk is ieder een ter wille zijn. Degenen die in de bestelwijk wonen zullen ongetwij feld van hun belangstelling en mede leven met de jubilaris blijk geven. Voor niemand zal het na te gaan zijn hoeveel tijdingen, goede, maar ook jobstijdingen, zaken en familiebrie ven, tijdschriften en drukwerken, postpakketten en geldzaken door hem in die lange reeks van 40 jaren zijn stralen als gevolg van de proeven nog niet gevaarlijk zijn voor de mensheid. Wat het Midden-Oosten betreft hadden Eisenhower en hij volkomen overeenstemming bereikt over de verplichtingen van beide landen om de spanning in dit gebied te vermin deren. De Britse premier waarschuw de het Lagerhuis echter, dat iedere regeling voor het Midden-Oosten een compromis moest inhouden. „Er is evenwel niets oneervols in een compromis", aldus Sir Anthony. Rukwind blies Nijlschip om Op de Nijl is maandag een rivier schip omgeslagen als gevolg van krachtige rijkwinden; 21 van de 25 opvarenden, merendeels scholieren met vakantie, zijn verdronken. Het ongeluk is een gevolg van de bijzondere weersomstandigheden in Egypte. In het Nijldal is het abnor maal warm, terwijl het ten oosten van het land in het gebied van Sinai en Gaza zeer koud is, even als in Libye, ten westen van Egypte. Daar ligt een dikke laag sneeuw. De Japanse hoofdstad Tokio is van nacht geteisterd door een langdurige en krachtige aardbeving. Bijna twee minuten lang volgden do bevingsgolven elkaar gestaag in een horizontale beweging op. Grote gebouwen van gewapend beton zwaaiden op regelmatige wijze met de bevingsgolven heen en weer. Het is echter zo goed als zeker, dat er geen slachtoffers zijn gevalcn en geen schade is aangericht. Het is mogelijk dat de aardbeving elders ernstiger is geweest bezorgd en afgehandeld. Door weer en wind, of het heet was, of ijzig koud, de postbestelling kwam dank zij deze plichtsgetrouwe besteller steeds op tijd binnen. Nog slechts enkele jaren scheiden de jubilaris van de pensioengerechtigde leeftijd, maar ook al is hij dan niet meer zo jong men kan erop rekenen, dat de jubila ris er prijs op zal stellen tot de laatste keer, met evenveel accuratesse, maar bereidwilligheid en tegemoetko mendheid als in heel zijn loopbaan de postbestelling uit te voeren. GEVRAAGD: voor d. of d. en n. in klein doktersgezin. Meerdere hulp aanwezig, 's Avonds en 's zondags vrij Mevr. DE HAAN. Lange Kerkdam 56. Wassenaar - Telefoon 2501. GEVRAAGD: Hoogenbosch Schoenen Haaxl.straat 131 - Leiden. Eenvoudig naaiwerk gevraagd, in bezit v. elec. zig-zag-machine. Br. onder no. 3971 bur. van dit blad. Parketvloer 35 m2 300.— Grote heteluchtkachel met plaat 200, Badgeijser 50, Te bevragen: Julianastraat 23 rd. Alphen aan den Rijn. Nette verkoopster gevr. in chocolateriezaak. Aanm. Steenstraat 6. Leiden. Gevraagd voor spoedig, leeg te aanvaarden woon huis voor gezin met 3 kin deren. liefst in Prof.wiik. Brieven met prys. inde ling en ligging onder no. 3977 bur. van dit blad. 2? H.H. Kappers. Gevr. bediende, v.g.g.v., of ver gevorderd leerling. Pret tige werkkring. Pr. Hen drikstraat 19. Alphen a. d. Rijn. 3976 Nette verkoopster gevr. in chocolateriezaak. Aanm. Haarl.straat 85. Leiden. <2? Jonge werkster gevr. voor de ochtenduren. Goed loon. Mevr. A. Martijn, Kam. Onneslaan 30. Lei den. 3911 Meisje voor hele of halve dagen of werkster voor de huishouding gevr. Mevr. Oudshoorn. Haarl. straat 160, Leiden. 2* Gevraagd een boeren knechtje, 14 of 15 jaar, in- of extern, per 1 maart of 1 april 1956. W. v. d. Salm, Herenweg 306, Lisse. 2* Magneet damesrijwiel, in zeer goede staat, met prima verlichting aange boden. Tegen elk aanne melijk bod. Na 18 uur. Gasstraat 60. Leiden. 2* Ter overname aangeb. eiken slaapkamerameuble ment, in zeer goede staat, lits-jumeaux, ook apart te gebr., waskast. 2 nacht kastjes. Te bezien Steen- schuur 5. dinsdag, woens dag en donderdag van 5 6.3Ó uur of tel afspr. tel. 25230. 7196 CA A BRENNINKMEIJER vraagt: leerling verkoopsters Leeftijd circa 16 jaar. Direct zeer aantrekkelijk salaris en uitstekende sociale voorwaarden. Gunstige vacantieregeling, o.a. twee weken zomer- en twee weken winter- vacantie. Persoonlijke aanmeldingdagelijks bij: N.V. ALGEMENE CONFECTIEHANDEl VAN C A Brenniiikiucijer LEIDEN BOTERMARKT b-7 3? Wegens vertrek Erres radiotoestel v. 1949 75. herenfiets m. licht ƒ27.50; sleestofzuiger, 125 V.. geh. compleet ƒ25,Mirakel- steeg 10. 3974 Marktberichten LEIDEN, 14 febr. Varkens. Aan voer 259 vette varkens. Notering: zware varkens 1,781,79, lichte 1,641,731,75, slagersvarkens 1,78 1,76, zeugen 1,451,50, handel af lopend. LEIDEN, 13 febr. Groente. Kro ten 8.kroten, gekookt 1920, boerenkool 1131, rode kool 8 17, gele kool 1119, groene kool 10—32, prei 33189, stoofsla 122, spruiten A 108120, idem B 75—80, uien 2146, waspeen 18 36, winterpeen f 5.205.60, A, 64 —73, 1 en 2, 45—60, B 2 33—52 per 100 kg., knolselderij 1824, sla B 20.60—23.60 per 100 stuks. Selde rij 20.70—21.40 per 100 bos. BODEGRAVEN, 14 febr. Kaas. Aanvoer 8 partijen. Prijzen 2.20— 2.30. Handel kalm. ROTTERDAM, 14 febr. Vee. Aanvoer 3945 stuks vee. Weektotaal 5922 stuks. 700 vette koeien, 777 ge- bruiksvee, 707 bc-vrij, 60 vette kal veren, 162 graskalveren, 159 tbc-vrij, 1780 nuchtere kalveren, 49 varkens, 7 biggen, 90 paarden, 4 veulens, 298 schapen, 18 bokken of geiten. Pryzen: Vette koeien 2.863.18, 2.64—2.86, 2.42—2.64; vette kal veren 2.80—3.10, 2.50—2.80, 2.20 2.50; graskalveren 450350250; nuchtere kalveren 6052—45; slachtpaarden 2.352.15—1.95; schapen f 15011090; lammeren 13511095; kalf koeien 1150 960730; melkkoeien f 1150960 730; vare koeien ƒ850—720600; vaarzen 800680580; pinken 500425350 per stuk. Handel: Vette koeien aanvoer als vorige week, handel levendig, vooral niet lager in prijs dan gisteren, pri ma's boven notering; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel vlug wat steviger in prijs; graskalveren aanvoer matig, handel redelijk, prij zen als vorige week; nuchtere kal veren aanvoer aanmerkelijk groter, handel kalm, teruglopende prijzen; biggen aanvoer vanwege de lage temperatuur geen aanvoer geen aan voer; slachtpaarden aanvoer even minder, aanvoer stug, ruim prijshou dend; schapen aanvoer iets ruimer, handel tamelyk, beste schapen en lammeren iets styver in prijs, ver der onveranderd; kalfkoeien aanvoer redelijk, handel kalm, prijzen con- stant; melkkoeien handel redelijk, handel kalm, prijzen constant; vare koeien aanvoer gewoon, handel ta melijk, ruim prijshoudend; vaarzen aanvoer iets meer, handel stil, prij zen onveranderd; pinken aanvoer iets meer, handel stil, prijzen onver anderd. TER AAR, 13 febr. Groente. Witlof 1. 4553 ct., idem 2 2542 ct., idem stek 339 ct.. spruiten 3438 ct., uien stek 6 ct. alles per kg., boe renkool 0.501.20 per kist, knol selderij 1723 ct., idem stek 3 ct. per stuk. VINKEVEEN, 13 febr. Groente. Boerenkool 10—12 ct., prei 55 ct., witlof B I 43—50 ct., witlof B II 30— 38 ct. p. kg., selderij 18—29 ct. p. bos. Wij betalen veel geld voor radio's, stofzuigers, pick-upps, gram.-motoren, fietsen, bromfietsen, mo torfietsen, auto's, meube len, electr. motoren, zol deropruimingen enz. In koop, verkoop, inruil. G. v. Vliet, Janvossensteeg 34. 3T Elke heer wordt ge knipt en geschoren zoals het behoort. Dit doet men graag in kapsalon Mors- poort. Beschaafde moderne modellen! Komt 's mor gens! Ernst Langezaal. ge diplomeerd kapper. 1ste Binnenvestgracht 29. naast wykgebouw. Wasmachinefabriek heeft wasmachines met lichte emaillebeschadigine. gloednieuw, met garantie 155,desgew. afbet. Depót Franchimontlaan 64. Leiden. Aangeboden voor dame b.b.h.h. gestoffeerde zit- slaapkamer in besch. om geving. Vreewiikbuurt. vaste wastafel, gebr. van keuken en bergruimte. Tegen half maart of later. Br. onder no. 7167 bureau van dit blad. "S" Ijsvermaak Watergang Hazerswoude. IJs en we der dienende woensdag 15 febr. nationale hardrijderij op de korte baan. 1ste pr. 100,Aanvang half 2 n.m. Tel. K 1728-282. 2T .Rosine" geeft de hoog ste prys voor goud. zilver, en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no. 16 Tel 26854. grote schuur. Leeg te aan vaarden. Jac. v. Beieren- weg 32. Tel. 7245 (K 2532) Voorhout. 3972 3T Jongeman gevraagd v. winkelwerkzaamheden. Leeftijd 16—21 jaar. Pret tige werkkring. Bedrijfs kleding in bruikleen. Pers. aanm. filiaal Albert Heiin, Doezastraat 6, Leiden. 3? Wasmachinefabriek heeft wasmachines met lichte emaillebeschadlging. gloednieuw met garantie 145.— Desgewenst afbe taling. Centrifuges f 150,-. Depot Gouverneurlaan 540 Den Haag. tel. 119711. 2* ïn- en verkoop van 2e hands boeken. Jan de Roov, Papegracht 3. Tel. 22989 b.g.g. 30667. Rechtskundige advie zen-, verzoekschriften-, schuldbekentenissen ver strekt en maakt op het Raadgevend en Bemiide- lingskantoor K. W. Wyk. gep. Insp. van Politie, Thor beckestraat 78. Leiden, te lefoon 22503 Bespreekt en behandelt vertrouwelijk, delicate aangelegenheden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3