Burgemeester van Leiden beantwoordde verklaring van de commissie ad hoe DUINSTREEK II bent in de wolken met een Dakota „Onderzoek niet vertraagd door passieve houding van B. en W.„ Geschil over een handtekening 400HMK»»» GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN ae°'^rnHo°gr': TO.™-,*- DINSDAG 7 FEBRUARI 1956 DE LEirSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Indien u in de laatste weken de handelingen van de Leidse raad heeft ge- ^olgd zult u weten, dat het raadslid, de heer Meester, als voorzitter van de commissie ad hoe (onderzoek Leidse woningbouw) in de laatste vergadering een verklaring heeft afgelegd, waarin hij het college van B. en W. voor de voeten wierp, dat de commissie inlichtingen en inzage van correspondentie v-erd onthouden. Deze verklaring werd afgelegd naar aanleiding van een aitikel in dit blad. De voorzitter van de Leidse raad heeft gistermiddag aan het eind van de raadszitting een tegenverklaring afgelegd. Zij luidde als volgt: College had geen andere taak De verklaring, welke de heer Mees ter namens de commissie ad hoe voor de woningbouw in de raadsvergade ring van 23 januari 1.1. heeft afge- rlegd,, en de daarop gevolgde discus sie geeft het college van b. en w. aan leiding hunnerzijds in aansluiting op hetgeen uw voorzitter wellicht wat (te summier in die raadsvergadering heeft gezegd de volgende verkla ring af te leggen. In de eerste plaats wensen wij vast te stellen, dat door de benoeming van de commissie ad hoe de raad ten aan- izien van het onderzoek, dat hij wil de zien ingesteld, ons college heeft (Uitgeschakeld, behoudens dat ons werd verzocht aan de minister van wederopbouw en volkshuisvesting en Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland de vraag voor te leggen, wel ke oorzaken hebben geleid tot het niet verlenen van goedkeuring aan de in 1955 door de gemeente Leiden in gediende bouwplannen. Nadat wij aan laatstbedoeld ver doek hadden gevolg gegeven, was ons .college in deze zaak verder een pas sieve rol toebedeeld. Met name sprak het vanzelf, dat wij ons verre zou den houden van eike bemoeiing met .de wijze, waarop de commissie ad hoe haar taak zou wensen te vol voeren. Het lag volkomen in handen der commissie te beslissen, wanneer .en hoe zij haar werkzaamheden zou willen beginnen. In de tweede plaats wensen wij te verklaren dat sinds de samenstelling .van de commissie ad hoe ons college .vóór 23 januari 1956 geen enkele mededeling noch enig verzoek met betrekking tot haar werkzaamheden van de commissie heeft ontvangen. Slechts is zeer spoedig na de instel ling der commissie en ook later, in persoonlijke gesprekken met leden .van ons college door leden der com missie te /erstaan gegeven, dat zij voornemens was eerst haar werk- Izaamheden te beginnen, wanneer de antwoorden van de minister van we deropbouw en volkshuisvesting en van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland op de tot hen op verzoek van de raad door ons gerichte brie ven zouden zijn ingekomen. Op het tijdstip van de vorige raadsvergade ring was alleen nog maar het ant woord van de genoemde minister ont vangen. Tijdens de raadsvergadering van 19 december 1955 heeft de voorzitter der commissie zich in verbinding gesteld met de ambtenaar, die ons college op verzoek van de comm. heeft aange wezen om#haar bij te staan met de vraag, of al gereageerd was op de verzoeken van B. en W. om inlich tingen. Hem is toen geantwoord, dat de brief van de minister juist en kele dagen tevoren was ingekomen, doch dat Gedeputeerde Staten nog niet hadden gereageerd. De voorzitter der commissie heeft toen met bedoel de ambtenaar gesproken over de mogelijkheid, dat het antwoord van Gedeputeerde Staten zou inkomen in de eerste helft van januari 1956, in welke periode bedoelde voorzitter 10 a 14 dagen afwezig zou zijn en daarbij de wens geuit, dat in dat ge val de vergadering zou worden uitge steld tot na zijn terugkeer. Ook hier uit blijkt zeer duidelijk, dat de voor zitter niet voornemens was de com missie bijeen te roepen, vóórdat bei de antwoorden binnen waren. Bij diezelfde bespreking in de raadsvergadering van 19 deecmber 1955 heeft de voorzitter aan de aan gewezen ambtenaar gevraagd om te willen bevorderen, dat op het tijdstip van de eerste vergadering der com missie de nodige stukken in voldoen de exemplarei. voorradig zouden zijn, hetgêen uiteraard is toegezegd. Hieruit blijkt duidelijk, dat de com missie geen behoefte aan stukken had, vóórdat zij meende aan haar onderzoek te moeten beginnen. Uit het bovenstaande vol?t, dat ons college niet anders kon aannemen, dan dat de commissie eerst dan haar onderzoek wenste aan te vangen, NOORDEN Koppelwedstrijd. Zaterdagmid dag organiseerde de ijsclub „Vereni ging bevordering van ijsvermaak' een koppel wedstrijd voor dames en heren, nabij café „de Roos". Gereden werd 17 km in een tijd van 37 minu ten. Ie pr. Walter v. d. Zwet en Mart Fransen 47 ronden; 2e pr. Wout v. d. Zwet en Nel de Rijk 47 ronden; 3e pi Henk Fransen en Cor Vink 45 ronden; 4e pr. Johan v. d. Weyden en Lenie v. d. Zwet 45 ronden; 5e pr. Louis v. d. Zwet en Til Vianen 44 ronden. Door twee heren werden er nog 4 geldprijzen toegevoegd, voor de gro te prestaties, die door de dames wa ren verricht, om in zo'n hoog tempo te rijden. OUD-ADE KAMPIOENSCHAP KORTE BAAN, DISTRICT SASSENHEIM. Zaterdagmiddag werd onder grote belangstelling van het publiek een wedstrijd georganiseerd om de kam pioenstitel in het district Sassenheim van de Z.H.LJ. De baan op het Venne- imeer leende zich uitstekend voor dit doel. De bezoekers genoten van zeer spannende ritten. No. 1. R. Roden burg, de Kaag ƒ40,—; 2. Gerard v d »°oel Hzn., Rijpwetering 30.3. Wil jakker, Roelofarendsveen ƒ20,; 4. Kees Disseldorp, Rypwetering 10.-:-; 5. Paul Loman, de Kaag 5,6. C. •Pecht, Oudewetering ƒ2.50. V.V.O.A. Nu activiteit op het groene veld uitgesloten is, heeft het bestuur besloten a.s. zaterdagavond een kaartavond te organiseren voor -•leden en donateurs in café van 4gr Ploeg, Boekhorstweg. Ook de dar £ijn welkom. ROELOFARENDSVEEN IJSCLUB „WILHELMTNA" ORGANISEERDE KOPPEL WEDSTRIJD Maandagmiddag organiseerde de ijsclub „Wilhelmina" op haar banen op het Braassemermeer een koppel wedstrijd voor haar leden. Zowel deelnemers als belangstellenden wa ren in grote getalen opgekomen, zodat het bestuur der ijsclub op een zeer geslaagde wedstrijd kan terugzien. Na een zeer spannende strijd werd de uitslag als volgt: le prijs Jo Ver- meij en N. Huigsloot; 2e H. v. Veen en Joh. Ver me ij; 3e pr. H. v. d. Poel en Joop Broesterhuizen; 4e pr. Jac. Bakker Gz. en M. Turk. Troostprijzen: le pr. G. v. d. Hoorn en K. Bakker Nz.; 2e pr. Cor v. Klink en P. v. d. Veer. „Een huis vol gekken". Dat de gemengde toneelver. St. Pancratius zich ter plaatse veel symphatie heeft verworven, blijkt wel uit het grote aantal donateurs, waarop zij kan bogen, zodat niet minder dan vier avonden voor haar gebruikelijke do nateursavonden in de Pancratiuszaal moeten worden opgesteld. Maandag avond ging de première van het door de bekende toneelschrijver A. v. d. Lugt geschreven kolderverhaal in drie étappen: „Een huis vol gekken". Hedenavond, donderdag- en vrijdag avond worden de resterende uitvoe ringen gegeven. Voorzitter A. Verdel wees erop, dat het nog maar 4 weken geleden is dat de spelers op de planken stonden voor het treurspel „Jozef in Dothan". Desondanks zeide spr. ervan over tuigd te zijn, dat men deze avond zal kunnen genieten van een genoeg lijke toneelavond. In het huis van Joachim Koekei- bakker is de.gehele familie van de vergeten tante Koos je door een brief van de notaris bijeengeroepen in af wachting van het openen van het testament. Een berucht inbreker weet zich in de vermomming te steken van vrouwspersoon nicht Barbertje. Ook voor de notaris heeft een per soonsverwisseling plaats. evenals voor neef Bob, en als ook tante Koos je zelf onder het mom van haar dienstbode Gevertje geheel le vend ten tonele verschijnt, kan men zich indenken dat de rond dit ver haal geweven Komplikaties het huis van Joachim Koekelbakker inderdaad tot „een huis vol gekken" maakt. Wij zullen hier op het verhaal van deze zotternij niet verder ingaan, op dat het gegeven voor de nog komende avonden vooraf niet te bekend wordt. Wij kunnen volstaan met de vermel ding dat men kan genieten met een glimlach, terwijl ook de meer uitbun dige lachsalvo's de gehele avond door de zaal daverden. Dit laatste was vooral wel het geval bij het gedeelte dat zich afspeelde in pyama. Het stuk werd over het geheel goed gespeeld, al hadden sommige gedeelten iets vlotter en met meer overdrijving ge speeld kunnen worden. Overigens een toneelavond, welke misschien niet lang in het geheugen zal blijven, maar de bezoeker ongetwijfeld wel veel genoegen en plezier zal bezorgen. TER AAR Overleden: J. v. Veen 92 j., wed. van J. v. Rossenberg. Getrouwd: J. Fr. Tintel 23 j. en M. C. A. Tensen 24 j.; J. A. Pieterse 32 j. en H. v. Kessel 31 j.; J. Th. VJ Zwieten 27 j. en J. C. Blom 23 j. Geboren: Wilhelmina E. Th., dr van Ph. M. Lek en E. C. v. d. Helder; Hendrikus H. M., zn van A. H, Mocking en J. S. M. Miltenburg; Pe- tronella J. M., dr van F. A. Bakker en E M. Berg; Maria Th, C., dr van A. A. v. d. Jagt en M. E. Wijfje; Hans Th., zn van H. v. Amstel en G. Teeu- wissen. W0UBRUGGE Burgemeester afwezig. Burge meester J. C. van Wageningen is met vacantie afwezig van 10 tot en met 27 februari. De lopende zaken wor* den behartigd door de loco-burge^ meester, wethouder W. H. J. Bank uit Hoogmade. Verwonderlijk j De verklaring van de voorzit- ter van de Leidse raad aan het eind van de zitting heeft ver- wondering gewekt. De verklaring werd n.l. aan S het slot van de vergadering af- gelegd en geen van de aanwezi- ge raadsleden heeft de kans ge- had op deze woorden, die een j weerlegging waren van de be- schuldigingen, in een vorige vergadering geuit, te reageren. Toch hebben wij raadsleden het gebaar van een reactie zien maken, maar de hamer van de voorzitter was hen vóór. De heer Meester, voorzitter van de commissie ad hoe, waar- over deze verklaring handelde, was vóór het einde van de zit- ting verdwenen. Hij heeft aan een van de leden van het college van B. en W. ge- vraagd of er zich nog iets bij- zonders zou voordoen. Het ant- woord, dat hij ontving, luidde ontkennend. Mathematisch gezien was de stand na de vorige raadsverga- t ring 11: de commissie ad hoe heeft beschuldigd, het college heeft de kans gehad zich bij monde van de voorzitter te ver- dedigen. Met de verklaring in de zitting van gistermiddag heeft o.i. de voorzitter de balans van dit ge- schil naar zijn zijde doen overslaan, zonder dat de cora- missieleden er verder aan te pas kwamen. Advocaat uit Katwijk aan Zee voor rechtbank Voor de Haagse rechtbank staat vandaag terecht een advocaat en procureur uit Katwijk aan Zee, ver dacht van valsheid in geschrifte in een erfeniskwestie. In 1949 zou verdachte een erfenis kwestie afwikkelen. Hij achtte het nodig, dat hiervoor in Zwitserland 'n procedure zou worden gevoerd. Hier voor kreeg hij een ondertekende vol macht van de erfgenamen. Het pro ces verliep niet erg gunstig. Nadien beweerde de echtgenoot van één dei- erfgenamen, die de volmacht mede bad ondertekend, dat hij niet gete kend had. Hij schreef aan verdachte, die antwoordde de volmacht gete kend van een schoonzuster te heb ben ontvangen. De vraag is nu, wie de handtekening gezet heeft. Ver dachte ontkent ten stelligste hierin de hand te hebben gehad. De be wuste echtgenoot van een der erfge namen, v. V. uit Utrecht, betoogde ter zitting eveneens, dat hij niet ge tekend had. Hij had dit geweigerd en het stuk ongetekend aan ver dachte teruggezonden. Diverse getui gen werden gehoord. Een van hen was een 35-jarige kantoorbediende, die vertelde, dat na de weigering van V. om te tekenen, de volmacht via het kantoor van verdachte naar één van de andere erfgenamen was ge wanneer de bev/uste antwoordbrie ven waren ingekomen. Er was voor ons dan ook geen enkele aanleiding om aan de commissie enige stukken toe te zenden. Op 23 januari j.l. heeft de commis sie na de raadsvergadering bij mon de van haar voorzitter aan de bur gemeester toezegging van de desbe treffende stukken gevraagd, waaraan uiteraard gevolg is gegeven. Sedert dien is ook het antwoord van Gede puteerde Staten ingekomen, dat eveneens aan de commissie is over gelegd. Wij moeten dan ook te enenmale terugwijzen de in de vorige raads vergadering geuite suggesties ,als zou ons college door een passieve hou ding het onderzoek der commissie hebben belemmerd of vertraagd. Dit is zo manifest onjuist, dat ons nadere toelichting overbodig schijnt. VER. VAN GEREPATRIEERDEN „SLAMAT DATANG" Een dezer dagen is opgericht de Ver. van Gerepatrieerden „Slamat Datang". De vereniging beoogt de on derlinge band tussen de gerepatri eerden uit Indonesië te Leiden en omgeving te verstevigen. Zij hoopt haar doelstelling o.m. te verwerke lijken door het houden van gezellige avonden. Het is de bedoeling, dat de ze avonden worden gevuld door de leden zelf, zodat op actieve medewer king van de leden wordt gerekend. Er is een voorlopig bestuur ge vormd, dat bestaat uit: Voorz. G. A. Mingelen, Lammenschans weg 75, Seer. J. A. Joannes, Duinhof 53, Pen: T. de Roode, de Mey van Streefkerkstr. 18. stuurd. Getekend zou het stuk zijn teruggestuurd. De zitting duurt voort. Advertentie. KONINGIN EN PRINS EREN NAGEDACHTENIS MINISTER DONKER Namens koningin Juliana en prins Bernhard heeft majoor J. J. baron van Lynden, adjudant van de konin gin, vanmorgen in het Zuiderziéken- huis te Rotterdam een krans gelegd bij de baar van wijlen minister L. A. Donker* H. J. W B. DISSELKOEN Te Heemstede is op 61-jarige leef tijd overleden de heer H. J. W. B. Disselkoen, sedert 1946 wethouder van die gemeente. De heer Disselkoen was jarenlang medewerker aan ons blad en schreef vele sociografische beschouwingen over de bevolking van Leiden en om streken. Hij had een bizonder prettig talent de dorre cijfers van statistieken in zijn artikelen tot een levend geheel samen te voegen. Gevestigde personen van 30 januari tot en met 4 februari. C. L. Barentz, secretaresse. Rijnsbweg 115A. B. M. Baxter, onderwijzeres, v. d. Brandeler- kade 7. A. C. Hermans—Bedet, Burggra- venln 26. M. Beekelaar, dienstbode, Nieuwe Rijn 16. C. H. B. Boot, Witte Singel 10. E. M. van den Bosch, kan toorbediende. Rijnsb.weg 10. A. Mulder Brander en fam. Suringarstr. 30. H. H. M. Croonenberg en fam., gérant. Levendaal 88. E. van Dasselaar, 1.1. stationsambte naar, Leemansstraat 53. N. M. van Don gen, militair KL. Morsstraat 6264. J. van Eijk, De Sitterlaan 10a. C. A. M. BerkGouverneur, Kaasmarkt 7. W. Greuel. militair, Groenhazengracht 12. H. J. Groenewegen, Langebrug 55a. P. F. L. de Groot, Drie Octoberstr. 57. H. M. A. de Grijs, winkelbediende, Breestraat 16. N. M. Hempenius. Verdamstraat 40. M. T. L. van Hoof, Papengracht "2. J. Huizing, scheepswerktuigkundige, Bil- derdijkstr. 8. J. Jongepier, techn. teke naar, Drie Octoberstr. 45a. A. de Keijzer elektro-monteur I KM, Noordeinde 2a. E. van Kooten en fam., inspecteur utili teitsbouw. Vrouwensteeg 11. C. Koppe- schaar, Oude Vest 97. C. J. N. van der Loo. onderwijzer. Kanaalweg 102. M. J. BrouwerVan der Meer, Pres. Steinstr. 16. C. S. Nievaart, kantoorbediende, Morsstraat 55. K. A. Pouw, 11. apoth. ass. Oude Singel 68. D. van Sandijk, los ar beider, Borneostraat 25. Pr H. T. Sark, Noordeinde 50. J. A. van der Schraaf en fam., luit ter zee III KM., Morslaan 54. H. Slüiter. De Sitterlaan 86. Jonkheer E. Teixeira de Mattos, Langebrug 19. A. v. Unen en fam.. kantoorbediende, Wasstr. C. A. T. Baake, B. Ballotstr. 48. Ensche de, Hengelosestr. 536. M. M. Berg Ge recht 8. A'dam, Argonautenstr. 5 I. W. J. Blikman en fam., A. v. Burenhof 26, Dor drecht, Cronjestr. 32 zwart. M. C. Ponjee Boersma, Zaanstr. 4. Katwijk, Emma- laan 11. H. A. van Bohemen, Morssingel 8, Leidschendam. v. Ruysdaelln 39. L. J. van den Boogaard. Lange Mare 65, Oegst geest, Torenveltstr. 4. T. Bos. Rijnsb.weg 10, A'dam, Grimburgwal 10. L. Coelingh, W. Rozenstr. 36. R'dam. Hoflaan 73. I. C. M. Coremans, Leliestr. 128, Leeuwarden, E. Wolffstr. 20. P. Dekker. B. en Gast- huispolde 1. Lopik. Lopikerweg Oost 135 H. E. Derksen en fam., Haarlemmerweg 49B. A'dam. Rutherfordstr. 811. A. C. Drexhage, Rijnsb.weg 10, Bussum, Meent weg 6. C. Droogers. Levendaal 82. A'dam Nw Doelenstr. 15. J. Filippo, Janvossen- steeg 52, Almelo, G. van Prinsterenstr. 9. C. S. M. Gerdes. Rijnsb.weg 10, Zaandam, Fr. Halsstraat 12. M. C. Bronsgeest Goddijn, H. Morsweg 108, Alkmaar, Corf- str. 19. W. D. Hakkenberg, Vondelln 23, Leidschendam. Veursestr.weg 133. J. Hanegraaff, Merelstr. 33, A'dam, Prin- sengrt 407 I. E. G. van der Tuinvan der Hart. Hyacinthenstr. 2, Oegstgeest, Wijt- tenbachweg 44. C. E. SchepenHeems kerk, Hyacinthenstr. 16a, A'dam W. Brandligtstr. 14. J. F. Heijbroek en fam., de M. v. Streefk.str. 26, De Bilt, U Bilt- hoven, Lassusln 39. D. Holtland en fam.. Rijnsb.weg 50. Haarlem, Duinoordstr. 12. J. B. Hugenholtz en fam., Boisotkade 3, Oegstgeest, Wilhèlminapark 2. J. G. Huigsloot. Gasstraat 26. Zuid Afrika. P. A. J. van der Kaaden, Gerecht 12, Hille- gom, Hoofdstr. 14. J. Kanbier en fam., fawin, jiuuxuou. Ij. ILdilUitr cd xdlll., Kerkgracht 29. J. E. Versnel, 11. pleegster, Witte Singel 27. E. H. T. Vink, Koninginnelaan 35. A. Vording, agent v. politie, v. d. Waalsstr. 18. W. Wagenaar en fam., waterbouwkundige, Damlaan 36. W. A. M. Wamelink en fam., agent van politie. Langebrug 107. G. M. van der Werf, secretaresse, Boerhaaveln 43. H. M. J. OuwensVan de Wetering en fam.. Morslaan 52. W. Wieringa, rijksambte naar, de M. v. Streefkerkstr. 15 M. Uiterlinden—Van Zijp en fam., Lage Morsweg 71. Vertrokken personen van 30 januari tot en met 4 februari. H. J. M. Am- merlaan, Morssingel 8, Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 81. J. Arkeveld en fam., Zijlsingel 58, R'dam, Kralingseweg 120. straat 26. M. Kapteijn, Rapenburg 105, Bloemendaal, Grensln 5. C. E. van Tey- lingenVan der Klugt, Haarl.str. 256, Zoeterwoude, Vlietweg 8. P. J. Kok, Breestr. 177. Den Haag, Geraniumstr. 9. J. de Koning Knijff, Rijnsb.weg 89, A'dam, Slotermeer Arend Bontekoestr. 5II. P. H. J. Kruit, Leuvenstr. 28, Den Helder. Buitenhaven 5. F. G. Kuipers, Vliet 38. Den Helder, Buitenhaven 5. D. Langeveld, Nachtegaalln 5, Bussum, Amersfoortsestr.weg 77. H. Langman, Ververstr. 49E, A'dam, G. Doustr. IB IIA G. C. FilippoMaters, v. d. Waalsstr. 39, Almelo, Gr. v. Prinsterenstr. 9. S. de Meer, Varkenmarkt 7, Sassenheim, Hor tuslaan 28. KATWIJK Loop der bevolking Het aantal inwoners der gemeente bedroeg op 1 februari j.l. 25444 tegen 28371 op 1 januari. Door geboorte en vestiging vermeerderde het zielental met resp. 66 en 121, terwijl door overlijden en vertrek een vermindering optrad met resp. 13 en 101 zielen. KATWIJK Geboren: Franciscus J. T. M. z. van*L. F. Arkesteijn en M. M. Luy- ten; Willem z. van C. Krijgsman en K. Jonker; Huig z. van L. Kuyt en J. Schaart; Jacobus z. van J- Noort en J. C. Langeveld; Rein z. van C. Koek en W. van Duyn; Maarten z. van M. Hazenoot en A. Ouwehand; Pieter z. van P. Guyt en M. Stavleu; Cornelis z. van L. Dubbelaar en L. van der Plas; Marijtje d. van J. Paap en KI. Hoek; Margariet d. van G. A. V. Lever en P. Wiersema; Cornelia d. van J. van der Plas en K. van Rijn; Janna M. d. van L. van Wijnen en T. A. Visser. Ondertrouwd: G. van der Voort en A. Varkevisser. Getrouwd: T. van Rossum en C. Barnhoorn. Overleden: A. van Rijn 75 j.; A. Verdoes 73 j.; H. Plokker 76 j.; L. van den Oever 66 j., echtg. van C. van den Oever. KATWIJK AAN GEN RIJN AANRIJDING DOOR GLADHEID Op het kruispunt, even ten westen van het viaduct in de Zeeweg, had gisteravond te omstreeks half zeven een aanrijding plaats, waarbij een bakfiets, een autobus en een volks wagen waren betrokken. De berijder van de bakfiets, die uit de richting Katwijk aan Zee kwam, moest plot seling remmen voor een rechtsaf slaande auto. Een autobus, die even eens uit de richting Katwijk aan Zee kwam, moest toen ook remmen, doch gleed door op het wegdek, dat ter plaatse spiegelglad was, met het ge volg, dat hij tegen de achterzijde van de bakfiets reed. Het zelfde proces herhaalde zich toen met een volks wagen, die achter de autobus aanreed en op onzachte wijze met laatgenoemd voertuig in aanraking kwam. Zowel de bakfiets als de volkswagen liepen aanmerkelijke schade op, doch de au tobus bleek het er zonder letsel te hebben afgebracht. Persoonlijke on gelukken deden zich bij dit treffen niet voor. LEIDSCHENDAM L.D.T. bracht „Kasteel te Koop". Onder regie van de heea* E. J. A. Schrader heeft de R.K. Toneelsociëteit zondagavond een uitstekende opvoe ring gegeven van het vrolijke spel „Kasteel te koop". Fris, levendig en slagvaardig hebben de dames en he ren van L.D.T.door hun spel de aan wezigen een echte ontspanningsavond gebracht van het begin tot het einde. De hoofdrolspeler Baron George Langstraten van Vlijmen (J. Kern- per) heeft door zijn juiste manieren en zijn toch steeds gewaardeerde perfecte uitspraak, het bewijs gele verd dat L.D.T. in hem een goede aanwinst heeft gemaakt. Dat Peter Nikkels, de butler, (Wim Zaat) ook nu weer een voortreffelijk spel zou spelen was te verwachten. Zijn voordracht en mimiek hebben meer malen uitbundige vrolijkheid ge bracht. Mej. I. Kloosterman had als huishoudster van de baron wel niet zo'n vrolijke rol, maar haar gedeci deerd optreden had voor haar en de baron toch een happy end wat zeker een verrassing was, omdat de baron zijn gehoor geheel in de waan had gebracht dat de charmante mej. West (mej. Ria Blonk) èn om haar finan ciële steun voor de baron èn om haar toiletmaken, de uitverkorene zou worden. Dit werd tevens geaccentu eerd door freule Mia (mej. M. de Koning) die door haar steeds beter wordend spel (soms nog wel iets te vlug sprekend) zich verzette tegen de amourettes van de baron met mej. West. De heren Schrader en H. Teu- nissen waren ditmaal ook goed in hun rollen en laatstgenoemde als bootsman was wel op zijn best toen hij als butler gemetamorphoseerd was. Zo hebben alle spelers naar best vermogen hun spel gespeeld en mag L.D.T. met voldoening op deze uit voering terugzien. Vol vertrouwen kan dan ook de volgende toneelavond op 13 mei a.s. worden tegemoet ge zien. N0QRDWIJKERH0UT J.A.J.A. IN VASTENAVOND STEMMING. Gisteravond heeft de R.K. toneel ver. J.A.J.A in hotel v.d. Geest haar traditionele bijdrage geleverd in de vastenavondviering. Konden we vo rige jaren telkens constateren, dat deze toneelvereniging weer voor een gezelligeavond had gezorgd, dit keer heeft J.A.J.A. haar trouwe aanhang wel een zeer prettige avond bezorgd. Het voor deze gelegenheid gekozen blijspel „De dochters van de baas" door C. van der Lingen is een vlot geschreven, amusant geval met een niet originele intrige. Het spel staat of valt met de manier, waarop het gebracht wordt. Vooral belangrijk is, v/at de voor de rol van de 17-jarige Annemiek, de jongste van de 3 doch ters van de rijke aannemer Wortel, gekozen speelster van haar rol weet te maken. En zonder de overige to nelisten te kort te doen mogen we wel zeggen, dat het jongste lid van J.A.J.A. door haar Anne-Mieke de voorstelling tot een gToot succes heeft gemaakt, En dan moet U weten, dat deze jongedame gisteravond voor het eerst in haar leven op de planken stond. In haar papa, die voor zijn drie dochters flinke echtgenoten wenst liefst één daarvan geschikt om in de zaak op te volgen, trof zij een prime tegenspeler. Trouwens haar moeder, haar ausjes, de kwasterige jonker de verliefde boekhouder en de tv/ee door pa uitgekozen toekomsti ge echtgenoten, lieten 'haar niet in de steek. Er was geen moment hapering. Allen kenden hun rollen tot de laat ste letter. Een eervolle vermelding verdient ook .stellig de Noordwijkse toneelspeelster, die als Gerde, de oud ste dochter, inviel voor een plotseling ziek geworden J.A.J.A.-lid. Zij paste zich volkomen in het voor haar vreemde gezelschap in en speelde alsof zij ettelijke keren met de groep gerepeteerd had. Een belangrijke bij drage tot het grandiose succes van deze avond leverde stellig ook de goe de aankleding van het toneel. Het ge hele stuk speelde zich af in een en dezelfde huiskamer, maar deze was zo smaakvol gemaakt met de knappe vondst van een grote erker met veel glas opzij, dat hij geen moment ver veelde. De prachtige, met smaak ge schikte bloemen in de kamer en de goed verzorgde moderne verlichting, resp. verzorgd door de firma J. v.d. BergSmit en aangebracht door de lirma Gcbra, maakte het geheel wel bijzonder prettig om naar te kijken. Het bal na afloop onder leiding van de dansleraar J. Duijn en met prima muziek van The Moon liners verhoogde nog de vastenavondstem ming. Overleden: M. W. de Gilde, ongeh. 53 jr.; P. J. van der Wensch, ongeh., 77 jr.; J. J. de Vries ongeh. 74 jaar. WARMOND Schaatswedstrijden Op zaterdag middag hield de Warmondse IJsklub op de Poel een schaatswedstrijd voor haar leden op de korte baan. Er verschenen 16 rijders aan de start en deze gaven blijk, dat er in Warmond nog zeer goede rijders zijn, wat de spanning in de wedstrijd zeer bevorderde. Als eerste kwam H. Borst uit de strijd, gevolgd door C. Montague ter wijl C. Meskers en J. Koppers res pectievelijk 3 en 4 werden. Naast de geldprijzen waren er nog twee me dailles beschikbaar gesteld. Afgezien van de wedstrijden is het de afgelopen dagen, begunstigd door het mooie winterweer, de gezellige muziek en de verlichting zeer druk geweest op de banen van de Poel, waaruit valt af te leiden dat de War mondse IJsklub wanneer er ijs is iets goeds voor haar leden kan organise ren. Marktberichten LEIDEN, 7 jan. Varkens. Aan voer 281 vette varkens. De prijzen zijn zware 178—179, lichte ƒ173— 177; slagersvarkens 176—179. Han del vlot. Tevens werden zes nuch tere kalveren aangevoerd. BODEGRAVEN, 7 febr. Kaas. Aanvoer 16 partijen, le Soort 2.20 —2.30; 2e soort 2.15—2.19. Handel matig. ROTTERDAM, 7 febr. Vee. Aan voer 3621 stuks vee. Weektotaal 5338. Vette koeien 715; gebruiksvee 720; t.b.c.-vrij 706; vette kalveren 50; graskalveren 244; t.b.c.-vrij 240 nuch tere kalveren 1389; varkens 97; big gen 56; paarden 133; veulens 3; scha pen of lammeren 202; bokken of gei ten 12. Prijzen; Vette koeien 2.84—3.16 2.622.84 2.402.62; vette kalveren 2.70—3.00 2.40—2.70 2.10—2.40; gras- kalveren 450 350 250; nuchtere kalve ren 65 58 48; biggen 52 45 40; slacht- paarden 2.30 2.10 1.90; schapen 145 110 90; lammeren 130 110 95; kalf- koeien 1150 960 730; melkkoeien 1150 960 730; vare koeien 820 700 600; vaarzen 800 630 580; pinken 500 425 350. Handel: vette koeien aanvoer als vorige week, handel levendig, prij zen als gisteren, prima's boven no tering; vette kalveren, aanvoer iets minder, handel vlug, prijzen even hoger; graskalveren, aanvoer even meer, handel stroef, vooral niet ho ger in prijs; nuchtere kalveren, aan voer aanmerkelijk groter, handel ta melijk, niet geheel prijshoudend; big gen aanvoer klein, handel matig, prijzen onveranderd; slachtpaardcn aanvoer ruimer, handel kalm, staan de prijs; schapen aanvoer korter, handel tamelijk, ruim prijshoudend; lammeren aanvoer korter, handel ta melijk, ruim prijshoudend; kalf- koeien aanvoer tamelijk, handel re delijk, prima's iets stijver in prijs verder goed prijshoudend; melk- aanvoer tamelijk, handel redelijk, prima's iets stijver in prijs, verder goed prijshoudend; varekoeien, aan voer gewoon, handel kalm, goed prijshoudend; vaarzen, aanvoer ma tig, handel stil, ruim prijshoudend; pinken, aanvoer matig, handel stil, ruim prijshoudend. ROELOFARENDSVEEN, 6 febr. Bloemen. Anemonen 47—61; Blau we Druifjes 10—22; Prunus 80—2.00; Freesia's I 1.00—1.15; idem II 60— 65; Tulpen: Rose Copland 65—80; Golden Harvest 7483; Bellona 53— 63; Krelage 40—58; v. d. Eerden 64— 81; White Sail 7286; Korniforus 85 —1.00; Wintergold 49—62; Crown 1.00; Hillegarde 4962; Crouwn Imperial 51—67; Purper Copland 78 —85; Roland 1.03—1.09; Wn. Copland 6276; Zenober 5561; Weber 70 74; Olga 7882; Early Queen 52 67; Dubbele tulpen 4666; Narcis sen: Early Glorie 34—49; Helios 29— 24; Golden Harvest 3957; Covent Garden 3449 per bos. Am. Anjers 1725 per stuk. TER AAR, 6 febr. Groente. Wit lof I 0.350.45; idem II 0.200.32; idem stek 0.06—0.09; spruiten 0.30— 0.41; idem afw. 0.15; glasandijvie 0.45 0.46; uien afw. 0.21 alles per kg.; boerenkool 0.601.30 per kist; knol selderij 0.140.22; idem stek 0.02 per stuk.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3