DUINSTREEK Liever geen cultuurgrond voor magazijnen ministerie van oorlog Kortebaan Wedstrijd Vraag blijft aanbod overtreffen MAANDAG 6 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI-AD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD NIEUWKOOP Zaterdagmiddag vergaderde de raad dat er in deze gemeente zoveel ouders van Nieuwkoop onder voorzitterschap van burgemeester M. P. van der Weij- den. In zijn openingswoord op deze eerste vergadering in het nieuwe jaar gaf de burgemeester een opsomming van de zaken, die in 1955 door een drachtige samenwerking hun beslag hebben gekregen. De woningnood blijft echter ook in deze gemeente nog steeds een zorgenkind. De mo gelijkheid bestaat echter, dat ongeveer half februari nog toewijzing komt van de reeds lang verbeide 10 wonin gen. Nadat de ingezonden stukken en mededelingen die niet zo heel veel om het lijf hadden, waren afgewerkt, volgde punt 4 van de agenda, waarin de mening van de katholieke fractie lijnrecht inging tegen die van de meerderheid van B. en W. en van de andere groeperingen. Benoeming assistent-gemeente opzichter. Er waren twee gegadigden, de he ren D. Boot uit Woerden en Th. R. G. Luyckx uit Den Helder. De laatste is een katholiek. Van beider antece denten en bevoegdheden was de raad van te voren uitvoerig door B. en W. op de hoogte gesteld. Op een vraag van de heer Mark man (KVP) of de volgorde, waarin de beide candidaten voorkwamen van alfabetische aard was, dan wel bedoeld als een prae-advies, ant woordde de burgemeester, dat de meerderheid van het college de heer Boot voorstaat. Het was duidelijk, dat wethouder Splinter de minder heid vormde. Uitvoerig vertelde burgemeester van der Weijden, dat gemeentearchi tect Buys overbelast is, speciaal wat betreft het tekenwerk. Candidaat Boot, uitvoerder van het Be japden- tehuis „Aar en Amstel" is hiermee uitstekend op de hoogte en kan reeds met 14 dagen in dienst treden. Men heeft ook de heer Luyckx, die in dienst is van de gemeente Den Hel der bezocht en ofschoon de informa ties over hem zeer goed waren en op zijn persoon niets viel aan te merken, is gebleken, dat hij het tekenen niet machtig is en weinig ervaring heeft met heiwerk. Bovendien kan hij eerst 1 april in dienst treden. Redenen waarom de meerderheid van het col lege tot zijn prae-advies gekomen Js. De heer Markman is het met 't prae- advies helemaal niet eens. Hdj komt goed beslagen ten ijs met een aan beveling van de directeur van open bare werken in Den Helder bij wiens hij als raadslid inlichtingen heeft in gewonnen betreffende de heer Luyckx In dit schrijven is de directeur vol lof over zijn ondergeschikte en hij roemt hem als iemand, die zowel praktisch en theoretisch uitstekend met de bouwkunde op de hoogte is. Luyckx benoemd. De heer Markman is dan ook van oordeel, dat de directeur van open bare werken in Den Helder meer bevoegd is over candidaat Luyckx te oordelen, dan de heer Buys, die slechts oppervlakkig kennis met hem heeft gemaakt. Hdj beveelt dus met klem de heer Luyckx aan. De burgemeester antwoordt, dat de heer Buys met de nieuwe kracht moet werken en betwijfelt of deze, gezien een recente ervaring, met deze sollicitant gebaat is. De heer L. Stoppelenburg betoogt dat het prae-advies dient te worden gevolgd. Men moet de man benoe men met de beste papieren en dat is volgens hem de heer Boot. Hdj be treurt het, dat wederom de contro verse katholiek of protestant op de spits gedreven wordt. Ook diverse andere raadsleden ge ven hun mening, waaruit blijkt, dat de heren Splinter en E. H. v. Dam aan de zijde van de heer Markman staan. Hierna was het voor iedereen duidelijk hoe de stemming uit zou vallen. Met 6 tegen 5 stemmen wordt de heer Luyckx benoemd tot assistent gemeenteopzichter. Aankoop Industrie-terrein. De gemeente kan van de heer Marei een terrein kopen, groot plm. 1 1/4 ha., gelegen langs de Nieuw- veenseweg vanaf het voormalig sta tion tot aan de dienstwoning van de drinkwaterleiding. Er zijn reeds ge gadigden die daar een bedrijf willen stichten. Aan B. en W. wordt machti ging verleend dit terrein te kopen AAUCïVC w 4nouio^ voor de prijs, die de goedkeuring van a*an°~de* mogelUkhëid daVdezë "darn zijn, die voor de doorlichting van hun schoolgaande kinderen zelfs nog geen kwartje over hebben. Hij vraagt of deze hiertoe niet verplicht kunnen worden. Dit kan natuurlijk niet. De heer Stoppelenburg klaagt, dat het tempo van wegenaanleg in het uitbreidingsplan zo traag is. De men sen kunnen door de modder hun hui zen zowat niet bereiken. Hij beveelt aanbesteding door een wegenbouwer aan. De raad is het algemeen met hem eens. Nog vragen de heren Van Soest naar maatregelen tegen verontreini ging van de straatweg door vrachtwa gens die grond aanvoeren, H. Mark man naar de scholenbouw, D. Pieter- se om opheffing van het euvel van afwaaien van de brug bij het Vliet- park en H. Pieterse om controle op de rioleringcputjes die verstopt ra ken. Hierna wordt de vergadering gesloten. i Kinderwedstrijden op het ijs. Op de Ringsloot werden zaterdagmiddag wedstrijden gehouden in het hardrijr den voor kinderen. De uitslagen waren: Meisjes 7 jaar: 1. I. de Cuypers, 2. Corry Vroonhof. Meisjes 8 jaar: 1. Gré Hoogerwerf, 2. Ria van der Zon. Meisjes 9 jaar: 1. Gerrie Verdel, 2. Rina Balvert, 3. Tiny Blijleven. Meisjes 10 en 11 jaar: 1. Flora Ver duyn, 2. Nelly Vroonhof, 3. Nelly van Wansinck. Jongens 7 en 8 jaar: 1. Jan Vroon hof, 2. Kees v. d. Helm, 3. Dick v. Leeuwen. Jongens 9 jaar: 1. Cor Nieuwenhui- zen, 2. Bas Verduyn, 3. Gré Hooger werf, 4. Simon v .d. Helm. Jongens 1011 jaar: 1. Cor v. Koert, 2. Jo Blijleven, 3. Henny Schuurman, 3. Harry de Pater. Jongens 1213 jaar: 1. Arie Mole naar, 2. Bep v. d. Voorn, 3. Wim Lenting. ALKEMADE Geboren: Anna M. J., dr van J. P. van Klink en M. C. Olijerhoek; Jo hannes C. M., zn van J. H. van der Star en M. Th. v .d. Fits; Wilfrid us N., zn van A. M. van Berkel en M. C. Wesselman; Elisabeth M. J., dr van F. W. van den Berg en G. A. A. van Rooijen; Wilhelmus Th, zn van J. J. Koek en W. G. v. d. Wereld; An- thonia J. M., dr van C. J. Loos en J. M. W. Wortman; Maria A. I., dr van J. C. Reurings. Ondertrouwd: J. C. van der We reld en J. M. van der Hoorn; C. J. J. van 't Hart en J. M. Zotendaal. Gehuwd: A. F. de Krom en A. Th. M. Rodewijk; W. Borst en Th. C. M. Hoogenboom. Oervelden: W. Dongelmans 73 j.; C. Verhoef, e. v. F. A. van Tiem 72 j. BOSKOP» BRANDSTOFFENVERENIGING „VOORZORG" De 59ste jaarvergadering van de coöp brandstoffenvereniging „Voor zorg" was een zeer belangrijke, aan gezien bekend werd gemaakt, dat thans de Koninklijke goedkeuring op de statuten was verkregen en dat de vereniging is ingeschreven bij de Ka mer van Koophandel. Een en ander was noodzakelijk geworden in ver band met de vestigingswet. Het voort bestaan van de vereniging is thans weer onbedreigd, hetgeen de voorzit ter, de heer J. Pellekoren zeer ver heugde. Het afgelopen jaar bedroegen de inkomsten 23.290 en de uitgaven ƒ20.145.26, waardoor wederom een batig saldo aanwezig is. Tengevolge van de vernieuwing der statuten moest het gehele bestuur aftreden doch, was herkiesbaar. De stemming had tot resultaat, dat als bestuurs leden werd gekozen de heren: J. Pel lekoren, D. C. van Gemeren, Joh. v. d Pol, M. Houdijk en Jac. van Hel den. Tot commissaris werden be noemd de heren: D. v. Gelderen, C. Brand en J. Weller. DOOR HET IJS GEZAKT Zaterdagmiddag maakten twee Rot terdammers een schaatstocht waarbij ook Boskoop werd gepasseerd. Het ijs in de Gouwe was echter van dien aard dat even werd gestopt om te c vei leggen of de tocht zou worden voortgezet of niet. Dit overleg werd echter plotseling verbroken doordat beiden door het ijs zakten. Gelukkig voor hen stonden zij dicht bij de wal waar mevr. v. d. W. juist passeerde. Hoewel de zwaarste" heer twijfelde bij ijs en weder dienende woensdag 8 februari te 2.30 uur. IJsclub „de Poel", Hazerswoude Telefoon 01728-324. Om prijzen van 60,30, 20,—, 10,—. (Advertentie). het prijzenbureau kan wegdragen. Aan de heer D. Twaalfhoven wordt ten behoeve van zijn beide kinderen die de R.K. U.L.O. in Eodegraven bezoeken, een rijwiel vergoeding van ƒ25.voor elk kind gegeven. Magazijnen-complex van Oorlog. Ministerie hem op de hoge walkant zou krijgen gelukte dit haar toch waarna het wei- nig moeite kostte ook de andere dren keling op de wal te krijgen. Nadat beider, ten huize van de wed. K. wat op vernaai waren gekomen was ver der overleg niet meer nodig want met de bus werd de thuisreis aan vaard. HARDRIJDERIJ OP SCHAATSEN Zaterdagmiddag werd door het be stuur van de ijsklub Boskoop een hardrijderij op schaatsen georgani seerd voor de Boskoopse jeugd van 10 tot 14 jaar. De uitslag was: 1. N. v. Ooijen (paiar schaatsen); 2. A. C. Hoogendoorn (geldprijs); 5. H. Kuijf (paar handschoenen). HAZERSWOUDE Hardrijderij. Zaterdagmiddag or ganiseerde de Hazerswoudse IJsclub- vereniging een hardrijderij op schaat. sen voor mannen. De prijzen werden als volgt: 1. C. van Toor, 2. A. Jur- gens, 3. C. de Jong en 4. L. Ruiten burg. In de plaats van mej. J. v. Ma3s, De heer A. Bloos betreurt het feit, die als onderwijzeres benoemd is te Het departement van oorlog wil in deze gemeente grond van de heer Fl. Verduyn, gelegen aan de Noorden- seweg kopen voor vestiging van een magazijn-complex met een dienst woning voor de beheerder. B. en W. en ook de raad zijn er niet zo bizon der enthousiast voor. Men offert 10 ha. cultuurgrond op om deze vol te laten bouwen met magazijnen, terwijl er noch voor de gemeente noch voor gemeentenaren ook maar één voordeel tegenover staat. Zou oorlog een compensatie kun nen geven in een of andere vorm, dan zou men bereid zijn deze maga zijnen te accepteren, maar ze dan te dirigeren naar een terrein aan de provincialeweg. Rondvraag. Rotterdam, is tot onderwijzeres aan de dorpsschool benoemd mej. P. M. Blonk te Zevenhoven. DE KAAG Kortebaanwcdstrijden. Er was zaterdag dank zij het prachtige win terweer grote belangstelling voor de schaatssport. Er stond een groot aan tal auto's geparkeerd langs de Ring vaart en dat zegt al genoeg. De leden van IJsclub „Kagermeer" kwamen uit in de kortebaanweodstrijd „Dis trict Sassenheim". Deze wedstrijd werd gehouden op het Vennemeer. Na een felle strijd wist de heer Roel Rodenburg van de „IJsclub Kager meer" te winnen van P. van dei- Poel, waarmee hij de eerste prijs in de wacht sleepte. Zijn clubgenoot Paul Loogman werd vijfde. LANGERAAR Nationaal jeugdselectie-wedstrijd. Morgenochtend voor heren van 15 t/m 17 en 1819 jaar. Afstanden 500 en 1500 meter op de Langeraarse poel. LEIMUIDEN Jongere-..' .weging - Dr. J. A. Brinkhorst, arts te Leimuiden, was te gast bij de jongeren in het parochie huis. Wnd. voorzitter Karei de Prie verwelkomde de dokter, waarna deze het gesprek opende voor een twintig tal jongeren van NKJB en LTJ met de vraag in welke richting op me disch gebied hun belangstelling uit ing. Nadat de dokter vervolgens iets verteld had ove, de studie van de arts, ontspon zich' een vraag- en ant woord, waarbij dokter Brinkhorst op persoonlijke en boeiende wijze uit voerig inging op de veroorzaken der ziekten, de bacter:°n, en hun tegen spelers, de bloedlichaampjes; op de manieren ook hoe een dokter kan constateren, we11— ziekte een patiënt -^eft; ook de kwesties der inenting en verschillende soorten zakten kwamen ter sprake, en wel op een wijze dat^ ieders aandacht gebonden werd Vele anecdoten en voorvallen wekten geregeld de lachlust op. Tot slot liet de dokter door een micros coop nog enkele bacteriën zien, en besloot zo deze leerzame en plezie rige avond. Schapenverkoping Volgens eei advertentie in het blad van zaterdag wordt aanstaande donderdag de jaar lijkse schapenverkoping gehouden van de kerk- en armenschapen. Het zijn er deze keer ongeveer 100. Bo vendien worden een dertigtal scha pen verkocht, die de veehouders ver zorgd hebben voor de plaatselijke L.T.B.-afdeling. De verkoop wordt weer gehouden op het erf van A Langeslag te Rijnsaterwoude, 's mid dags om 2 uur. De veehouders worden er aan herinnerd dat de schapen in de morgenuren worden afgehaald. Tafeltennis R.K.S.V. O.D.I. Het eerste team speelde donderdagavond een uitwedstrijd tegen Sparkler te Roelofarendsveen. Na een spannende wedstrijd moesten zij de punten in de Veen laten. Zij verloren met 64. ODI bezocht Sett 2. Zij verloren van de Haeenaars met niet minder dan 91. ODI 3 deed het beter. Zij keerde met een 82 overwinning huiswaarts van Hafa 3. Het programma voor de ze week is als volgt: Swlla 6ODI 1, vrijdag. Zaterdag: TNSA 4ODI 3. ODI 2 heeft rust. Schaatswedstrijden Onder grote belangstelling werd zaterdag door de ijsclub „Nut en Vermaak" het kam pioenschap voor leden verreden. De houder van de beker R. Wallet kwam ivallen en kon het kam --nschap niet behoud _n. Met een eervolle tweede plaats kreeg hij een herinne ringsmedaille. De wedstrijd was spannend en de belangstelling groot. De uitslag was: 1. Bart Kraan, 2. R. Wallet; 3. Henk Kraan; 4. Henk de Rijk Hzn. R0EL0FARERDSVEEN ONGEVAL DAT GOED AFLIEP Heden is pas bekend geworden, dat donderdagnacht de landbouwer S. uit N. Wetering in het nachtelijk uur met zijn auto tegen een op de weg lopend paard is gereden. De bestuurder, niets vermoedende, zag plotseling voor zich op de smalle weg een paard staan. Hij was reeds te kort genaderd om een aanrijding te voorkomen. Vanwege de amalle weg was uitwij ken niet meer mogelijk. Het paard sprong vervolgens boven op de mo torkap van de auto, waarbij deze zwaar beschadigd werd. Het dier liep dusdanige verwondingen op, dat het terplaatse moest worden afgemaakt. De bestuurder alsmede diens vrouw liepen geen letsel op. Vermeldt dient nog te worden, dat het paard 's nachts uit de stal was gebroken. Het dier werd gebruikt bij de kortebaandrave- rijen ep andere paardensporten. Vastenavondviering KAB. Zater dag- en zondagavond waren de leden van de KAB in groten getale opge komen naar café Heemskerk voor de jaarlijkse vastenavondviering. Onge twijfeld zal voorz., N. A. J. Rietbroek in zijn openingswoord de stille wens gekoesterd hebben, om een dergelijke belangstelling eens op de vergaderin gen te mogen zien. Na een korte toelichting op het pro gramma was allereerst het woord aan het hawaiianensemble „The Gi- bama's" uit Tilburg onder leiding van Bert van Dongen. Deze openden het programma met populaire hawaii-me- lodieën. De toneelgroep van de KAB oogstte een groot succes met de wel zeer komische klucht in 1 bedrijf „De gescheurde broek" van A. M. Copinie. Na de pauze brachten „The Gibama's" een show van cowboy liedjes. Ook hierin stelde dit ensemble niet teleur, en wist dan ook een dank baar gehoor aan zich te verplichten. De uitvoering van zondagavond werd o.m. bijgewoond door de geestelijk ad viseur paler Houtsma. In het gezellig samenzijn na afloop waren het weder om „The Gibama's", welke voor een opgewekte carnavalsstemming wisten te zorgen. Schaatswedstrijden. Door de ijs- klulb „Wilhelmina" waren schaats wedstrijden op de korte baan georga niseerd voor de schoolgaande jeugd. Na spannende strijd werd de uitslag: 1. Henny Huigsloot, 2. Joop Bak ker Hz., 3. Leo van Klink Jzn., 4. Bern. van Egmond. Klubkampiocnschappen IJsklub Wil helmina. Vqor de klubkampioen- schappen van de ijsklub „Wilhelmina" verschenen zaterdagmiddag slechts 14 deelnemers aan de start. Na zeer spannende kamp werd de uitslag als volgt: 1. Har van Veen; 2. J. Vermeij, 3. Bas van Berkel; 4. N. Huigsloot Pz. Bridgeklub DVH. In Leiden speelde DVH een viertallen wedstrijd tegen DDS. Doordat de wedstrijd een zeer spannend verloop had, werd pas te kwart voor twaalf 's avonds de einduitslag bereikt en bleek DVH met 158 tegen 143 gewonnen te hebben, waardoor zij wederom voor een jaar de wisselbeker in bezit namen. Voor de viertallen uit Roelofarendsveen was die uitslag onderling: Alf Koek, Leo Klein en echtpaar J. v. d. Meer 2531; echtp. Koek en echtp. v. Ber kel 3649; P. Huigsloot, W. Casper, Jac. Termeulen en Mart. v. Ruiten 423/1, W. v.,Hameren, C. v. Haes- tregt en echtp. N. N. 5520. Hedenavond 6 febr. is voor deze week de klubavond. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Ten opzichte van de vorige stand valt weliswaar een geringe stijging van de aanbod waar te nemen, doch hieraan behoeft geen reële betekenis te worden toegekend, aangezien het landarbeiders betreft die, nu de voor jaarswerkzaamheden nog geen aan-'" vang hebben genomen, zonder em plooi zijn gekomen. Zij werden ge plaatst in twee kortelings geopende objecten voor aanvullende werkgele genheid. Het aantal als geheel werk loos ingeschreven mannen bedroeg 395, terwijl daarenboven 45 personen op objecten voor aanvullende wer ken tewerkgesteld waren. De totale arbeidsreserve beliep der halve 440. Bij de beoordeling van laatstge noemde cijfer dient rekening gehou den te worden met het feit. dat hier in zijn opgenomen 70 minder-validen en 35 oudere- of minder geschikte arbeidskrachten. Het 'beschikbaar HILLEC"» Geboren: Veronica Petronella Ma ria, dr van Chr. Zuiderduin en J. P. Lij ten; Johannes Antonius Maria, zn van J. A. van der Salm en W. C. van Saase; Cornelis Maria, zn van P. C. Hoogkamer en P. J. D. Teeuwen; Catharina Anna Geertruida Maria, dr van Chr. van Olphen en C. M. v. Rooijen. Getrouwd: J. W. Hoogkamer en M. H. van den Berg; H. Driessen en A. van Tol. E. A. M. van Looij en C. M. Raams veld. W. Pa as en C. Wie bes. Overleden: C. M. Braakman, wed. van W. van Houten, vr. 70 jr. KATWIJK Oranjevereniging. In de gehou den bestuursvergadering van de Oranjevereniging werden de verschil, lende functies verdeeld als volgt: voorzitter zal zijn de heer J. Minnee, secretaris de heer J. van Rijn en pen ningmeester de heer J. Heuzeveldt. Als tweede voorzitter, secr. en pen- ningm. zullen fungeren de heren G. Guyt, J. G. Boonekamp en L. Parle- vliet. KATWIJK AAN DEN RIJN IJspret. Het bestuur van de IJs club „Voorwaarts" had tegen zater dagmiddag een wedstrijd uitgeschre ven in hardrijden voor personen bo ven 18 jaar. De winnaars waren: 1. J. Wielinga, 2. van der Boon, 3. Bar selaar en 4. Koeleman. Er was veel belangstelling vanaf de walkanten. Consultatiebureau. Al enige tijd is in voorbereiding de stichting van een consultatiebureau voor zuigelin gen in Katwijk aan den Rijn als on derdeel van dit bureau te Katwijk aan Zee. In de vergadering van de Katwijkse Wijkverpleging werd thans definitief tot de stichting hiervan be sloten. Dit bureau zal vanaf morgén dinsdag 7 februari geopend zijn en wel iedere dinsdagmiddag vanaf twee uur. Mevr. dokter Planteijdt Noordwijk zal als medische kracht aan dit bureau verbonden zijn. Een buitengewoon mooie verbetering voor de huismoeders, die van nu af aan niet meer met hun kleine naar Kat wijk aan Zee behoeven te gaan. NOORDWIJKERHOUT Noordwij kerhout heeft gelukkig een voortvarende sportvereniging t.w. WSB, welke vereniging, zodra het er maar naar uitzag dat de vorst zou aanhouden, het initiatief nam om schaatswedstrijden te houden. Het voornemen was zaterdagmiddag om 2 uur hardrijden voor jongens en meisjes van 1216 jaar en zondag om half 2 hardrijden voor dames luxe prijzen eveneens zondagmid dag hardrijden om het kampioen schap van Noordwij kerhout voor he ren. De baan was uitgezet op de St. Bavosloot. Sneeuw en regen kwa men zondag helaas als spelbereker en geen enkele wedstrijd kon door gaan. Zaterdagmiddag werd het echter een groot succes. Een 45-tal jongens en een negental meisjes had zich op gegeven. Er was veel belangstelling voor. De uitslag was als volgt: Jon gens le prijs: P. Peeters, 2e H. Lin- ders, 3e J. Noppe, 4e M. v. d. Burg. Meisjes: le prijs: A. Steekers. OEGSTGEEST Geboren: Marianne dr van D. J. Zwanenburg en A. M. Breedijk; Frans Dirk zn van D. Heemskerk en E. T. Schouten; Alex Jan zn van J. van der Meer en A. Bakker. Overleden: P. Haasbroek geb. de Bruijn, 42 jaren; W. Stuurman 79 jr. Ondertrouwd: A. van Riet, 25 jr, te Leiden en A. E. M. Hoogstraten 20 jaar; W. Nagtegaal 27 jr te Rijns burg en J. Star 25 jr; P. C. de Haas, 25 jr te Leiden en G. C. van der Poel 20 jaar. VOORHOUT Omdat de leden van de plaatselij ke muziekvereniging altijd zoveel doen voor hun vereniging, zie o.a. de oliebollenactie, oud papier inzame len etc. en dat alles voor het in strumentenfonds, kunnen zij zich, al is het ook maar eens per jaar, geen extraatje veroorloven. Dit hebben ook enige belangstellenden ingezien en onder elkander een comité ge vormd, om deze leden een gezellige avond aan te bieden zonder bezwaar van de kas. Voorzitter P. v. d. Geer, waardeerde dit medeleven met „de muziek" zeer. Dankbaarheid sprak de voorzitter uit, voor de verhoogde subsidie van de gemeente. De penningmeester meldde aan inkomsten 4681.35 en uitgaven 4797.01. Bij deze laatste post was een storting van f 450.in het instrumenten fonds, waarvan mo menteel nog 7000.moet worden betaald. Drs. C. J. N. de Graaff en echtge note werden verwelkomd en pastoor Bresser. Uit het jaarverslag merkten we een sober geluid op„ de vereniging moest in het afgelopen winterseizoen haar repetitielokaal missen bij café-rest. „Boerhaave". Een gelukkige oplos sing is gevonden, want nu wordt ge repeteerd in een bloembollenschuur van de Gebrs. Vester. Maar dit kan ook niet voort blijven gaan en daar om werd de hoop uitgesproken, dat hogere instanties mede zouden wil len werken dit euvel op te lossen. De heer de Graaff meende te moe ten bedanken als beschermheer. Spr. wenste de vereniging nog veel ge luk en alle goeds toe. De voorzitter bracht hem dank voor al datgene wat de heer de Graaff voor de ver eniging is geweest. De penningmeester, de heer B, Zwetsloot en de voorzitter, de heer P. v. d. Geer, werden bij enkele can- didaatstelling herkozen. E.H.B.O. De EHBO hield haar 17e jaarvergadering. Van de 73 le den waren er nog geen 20 aanwezig, wat gezien de causerie, welke dr A. W. Bots zou houden, toch wel heel erg weinig was. De voorzitter ver welkomde speciaal de afgevaardig den van de afd. Noordwijk en Noord wij kerhout. Dank zij de medische leiding van de docent dr A. W. Bots was de bezetting der curcussen zeer goed. Een uitnodiging van de afd. Leiden, om op 8 april a.s. aan een wedstrijd deel te nemen, werd aan genomen. Op het jaarverslag en het financieel verslag waren geen aan merkingen. Het ledental bedraagt 73, waarvan 42 met geldig diploma. De aftredende bestuursleden, de heer Chr. v. d. Salm en mevr. Turnhout werden herkozen. Voor de causerie van dr A. W. Bots was volle aandacht. Het onderwerp was „Geestelijke Volksgezondheid". Tot nieuwe kascommissie werden benoemd de heer A. v. d. Geer mej. R. v. d. Voorn. De verbandposten waren alle ge controleerd en daar waar nodig bij gevuld. Dr Bots benadrukte nog eens, om steeds aan het secretariaat door te geven als bij ongelukken is geassisteerd. VOORSCHOTEN In het R.K. Verenigingsgebouw vierde gisteravond de afdeling Voor schoten van het Ned. R.K. Vrouwen gilde haar jaarfeest. Ondanks de slechte weg waren toch veel leden naar de zaal gekomen, om het caba retprogramma bij te wonen. Het was een vrolijk programma, dat direct na de opening door de presidente mevr. E. van Gent-Zonneveld, een aanvang kon nemen. Het program ma bestond uit leuke schetsjes ge speeld door The Jolly Players. Het hoogtepunt van de avond was de mu zikale kok, Geraldini. Mabesta trad op met zijn sprekende pop en na de pauze trad hij op als goochelaar en zakkenroller. A. v. d. Horst toonde zich een virtuoos op de piano en speelde „In de Jordaan" op de ma nier zoals Franz Liszt dat gedaan zou kunnen hebben. De conferencier van deze avond was goed in vorm en praatte met wat leuke moppen het programma aan elkaar. Zijn grootste vorm bereikte hij, toen hij na de 'pauze optrad als danspaar Walt en Disney. Na afloop van het cabaretprogram ma dankte mevrouw van Gent-Zon neveld het gezelschap voor de ont spanning. De cabaretière Mary Bos mocht een doos bonbons in ontvangst nemen. Daarna begon de grote ver loting om luxe en hu'shoudelijke prijzen, met als hoofdprijs een heer lijke wollen deken. aanbod c.q. de beschikbare arbeids reserve bedroeg derhalve 325. Een vergelijking met de standcijfers van het overeenkomstige tijdstip in 1053, 1954 en 1955, eveneens met dezelfde xestrictie, wijst uit, dat de voordelige erschillen belangrijk zijn n.l. res pectievelijk 1755, 1080 en 390. Ten cpzichte van het totaal aanbod (alle werkloos ingeschrevenen) bedragen de verschillen respectievelijk 2036, 1290 en 550. Hieruit valt af te leiden dat de arbeidsmarkt een uitermate gunstig beeld blijft vertonen. De vraag nam nog enigszins toe en be liep 310 geregistreerde aanvragen en had voor ruim 20% betrekking op jeugdigen, 1513 jaar. Jeugdbemiddeling De vraag bleef het aanbod verre overtreffen, zodat het uiterst moeilijk blijft om hieraan op enigermate be vredigende wijze te voldoen. Het avondspreekuur, elke vrijdagavond van 7—8 uur, blijkt nog steeds in een behoefte te voorzien. Vrouwenbemiddeling Het aantal als geheel werkloos in geschreven vrouwen daalde in vrij beduidende mate n.l. van 100 tot 75, enerszijds als gevolg van administra tieve maatregelen, anderzijds door 't grotere aantal plaatsingen. De vraag bleef vrijwel gelijk en bedroeg 280. Ruim 35% had betrekking op jeug digen, 1518 jaar. Het tekort aan huishoudelijk personeel bleef aanhou den. Overigens bestaat in vrijwel alle sectoren van het bedrijfsleven goede tot ruime plaatsingsmogelijkheid. WASSENAAR Dammen. Het Wassenaars Dam- genootschap heeft een aanvang ge maakt met de wedstrijden voor de nieuwe bordenbezetting. De uitsla gen waren N. KnijnenburgJ. Mul der 20; N. NoortJ. Lode wij ks 1 1; J. v. d. BergJ. Orie 02; VeermanW. Steffhaan 2—0; C. WaardenburgC. Stigter 11; J. v. Doorn—A. Schutte 20; W. C. van LaarJ. Vermeulen 20; C. van DijkH. van Boxcel 20; J. Ver meulenB. Schutte 20. Wassenaarse schietvereniging. De Wassenaarse Schietvereniging is uitgenodigd deel te nemen aan de nationale korps- en kampioenschiet wedstrijden, die op 3 maart a.s. in Baam gehouden zullen worden. De vereniging zal in de korpswedstrijd uitkomen in de klassen B. en C. Voor de individuele wedstrijden zijn, op grond van prestaties in voorwedstrij- den uitgenodigd de heren Jac Will (in klasse B) en W. Valkenburg jr. (in klasse C). ZOETERMEER TIEN JAAR JEUGDBEWEGING. Was door omstandigheden de vie ring van het tienjarig bestaan van de r.k. jeugdbeweging ingezet met de opvoering van de speciaal ontwor pen revue „Hatsjie de Batsjie", giste ren vond de kerkelijke herdenking van het tweede lustrum plaats. Te ne- ge nuur werd door de aalmoezenier de plechtige Hoogmis gecelebreerd uit dankbaarheid voor de verkregen gunsten in de afgelopen tien jaar. Verkenners vervulden de rol van de acolieten. In een kort woord wees de aalmoezenier er op, dat de jeugd de ware heldenmoed moet bezitten van hun patronen. Ook de jeugd moet fier zijn geloof belijden. De geünifor meerde jeugd stelde zich hierna voor het hoofdaltaar op en zong het Credo. Na het H. Misoffer werd een feest lied door de jeugd gezongen. De le den van de jeugdbeweging met de staf verenigde zich hierna aan een gemeenschappelijk ontbijt. Het was alles heel feestelijk en de broodjes lieten zich best smaken. Menige yell werd uitgebracht op de pioniers, oud leden en de staf. Na het ontbijt werd een vlaggenparade gehouden. Te half drie vond een heropvoering van de revue „Hatsjie de Batsjie" plaats in de grote zaal van „Ons Genoegen". KORTEBAAN WEDSTRIJDEN. De nationale kortebaan wedstrij den, die zaterdagmiddag door de ijs- vereniging Zoetermeer georganiseerd waren, zijn een eclatant succes ge worden. Niet alleen wat de deelna me en de organisatie betreft, maar ook de belangstelling was overwel digend. Geen wonder het ideaal weer zonnig en practisch geen wind. Voor het ordelijk verloop was een deel van het politie-personeel onder leiding van commandant Postma aanwezig. Er werden goede tijden ge maakt en vinnig gestreden om de hoofdprijzen. De uitslagen waren als volgt: le prijs ƒ100,A. de Braber, Zoetermeer: 2e prijs Jac. Heemskerk, Hazerswoude; 3e prijs D. Keijzer, Zoetermeer: 4e prijs A. Mooiman, Nootdorp; 5e prijs Chr. Overdevest, Berkel. Oogst van de straat. Gevonden: paraplu-étui; damesrijwiel (laagmo- del); shawl geel-lichtgrijs; militaire handschoenen; herdershond (zwart dek); rode step; rode kinderwantjes; paar blauw-witte gebreide kinder handschoenen. Verloren;- handdoek rood-witte rand; Lipssleutel; muntbiljet ƒ2.50; damesrijwiel; bus slaolie. Marktberichten ROTTERDAM. 6 febr. Vee. To taal aanvoer 1717 stuks, w.p. 1053 vette koeien, 664 varkens. Vette koeien 284—316, 262—284, 240—262. varkens 179, 177, 175. Vette koeien aanvoer kleiner, handel vlot, met ho gere prijzen, prima's boven notering. Varkens aanvoer korter, handel vlug, stijgende prijs, prima's boven note ring, afloop niet stroever.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3