Hazerswoude sprak vertrouwen uit in burgemeester Scliokking Leidse kring startte haar laatste ronde in actie naar de 400.000 Tijdens speciale raadszitting Avifauna in particuliere handen? Gemeentehuis van Alphen heeft een „filiaal" geopend Scherp Woonark stroomde in de nacht vol water door lekkage AVONDRUST Koningin Juliana woonde een gedeelte van de viering bij De K.A.B. profiteert van extra februaridag Leiden vjerwierf reeds een wimpel voor geslaagde actie Kaag-parochie vierde haar zilveren feest MAANDAG 6 FEBRUARI 1956 DF. LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 De gemeenteraad van Hazerswou de heeft zaterdagavond in een spoed vergadering zijn vetrouwen uitge sproken in het beleid dat mr F. M. A. Schokking in de jaren 1942 tot 1945 heeft gevoerd als waarnemend burgemeester van deze gemeente. Deze vergadering was speciaal tot dit doel belegd door B. en W. Van de zijde van de gemeentenaren be stond zeer veel belangstelling voor deze bijeenkomst, zodat de publieke tribune stampvol was. Burgemeester L. J. den Hollander hield een toespraak, waarin hij o.m. opmerkte „Met verontwaardiging na men wij kennis van de felle aan klacht, welke een dagblad heeft ge uit tegen burgemeester Schokking, een aanklacht, die ook ons aangaat. Immers mr Schokking was waarne mend burgemeester van Hazerswou de, toen hij gewraakte handeling met het gezin Pino zou hebben be gaan. Hij was dus onze burgemees ter. En daarom is het ook aan ons thans te spreken.". De burgemeester herinnerde er aan, dat de regering geen aanleiding heeft gezien enige stap tegen mr Schokking te ondernemen. Het is volgens de heer Den Hollander dus ook niet meer nodig hierbij stil te staan. Toch meende hij echter dat Hazerswoude deze onaangename aan tijging niet zonder meer voorbij kan laten gaan. In de drie jaren dat bur gemeester Schokking Hazerswoude bestuurde zijn tussen hem en de ge meente bijzondere banden ontstaan. „Wij weten", aldus spr., „dat hij al les heeft gedaan om leed te verzach ten. Hij was een voorbeeld, wanneer er aangepakt moest worden. Hij deed j dit met wijsheid en grote voorzich tigheid. Vanwege deze banden en uit grote sympathie volgde direct de 1 wens om burgemeester Schokking te laten weten „Burgemeester, wij staan naast u en uw echtgenote". Daarom is deze spoedeisende verga dering belegd", aldus spr. Hierna stelde burgemeester Den Hollander namens b. en w. voor, dat de raad zijn vetrouwen uitsprak in het beleid dat mr Schokking heeft gevoerd. Met algemene stemmen verklaarde de raad zich vervolgens akkoord met de volgende uitspraak: „De raad der gemeente Hazers woude, in spoedeisende openbare vergadering bijeen, met verontwaar diging kennis genomen hebbend van de onjuiste voorstelling betreffende het beleid van mr. F. M. A. Schok king, thans burgemeester van Den Haag, gevoerd als waarnemend bur gemeester van Hazerswoude van 19421945 en met name het voorge vallene ten aanzien van de familie Pino, gehoord het voorstel van b. en w. besluit in dankbaarheid voor zijn verrichte arbeid het onvoorwaarde lijk vertrouwen uit te spreken over het door burgemeester Schokking gevoerde beleid als waarnemend burgemeester in deze gemeente in de jaren 1942 tot 1945". De kans is groot, dat Avifauna binnenkort weer in particuliere handen zal overgaan. Reeds enige tijd deden geruchten daaromtrent de ronde. Ge noemd werd o.a. de koopman C. H Speel uit Bloemendaal en diens dochter, welke laatste op een landgoed te Bloemendaal een privé-dierenpark heeft, waarover met het gemeentebestuur aldaar een geschil is gerezen. Het dierenpark moest opgeruimd worden en naar aanleiding daarvan ontving de heer Speel een aantal aanbiedingen van gemeentebesturen, die het dierenpark gaarne wilde huisvesten. Vermoedelijk heeft ook Alphen a d. Rijn contact opgenomen met de heer Speel. Van gemeentewege is een dergelijke veronderstelling te Alphen noch ontkend, noch bevestigd. Alleen is bekend, dat de raad vrijdag j.l. een besloten vergadering heeft gehad. Aan de leden is echter zwijgplicht opgelegd. In een telefonisch onderhoud, dat wij hedenmorgen met de heer Speel hadden, wenste deze nog geen bijzonderheden mede te delen. Wel beves tigde hij, dat hij onderhandelingen voert over overname van Avifauna. Gedurende de laatste paar weken voltrok zich ten gemeentehuize te Alphen aan den Rijn een grondige revolutie. Een revolutie, die niet heeft nagelaten haar diepe en ingrij pende sporen te drukken op de be huizing van de onderscheiden dien sten. Deze revolutie kwam niet plotse ling. Ze is degelijk voorbereid en eigenlijk was iedereen er al jaren lang op voorbereid, dat een veran dering komen zou. De oorzaak hiervan ligt in het feit, dat het raadhuis al vele jaren te klein is en de onderscheiden dien sten als het ware in een keurslijf zijn gedrongen. Een plan, dat de aanbouw van een hele vleugel van twee verdiepingen inhield, werd lang en breed bestu deerd. Toen de financiële experts hun visie hierop gaven, resulteerde het eindresultaat in een uitgangspost van niet minder dan f 800.000. Dit plan, waarvan B. en W. voor standers waren, ging weldra in por tefeuille en kwam er niet meer uit. Met 'n andere uitkomst meende men 'n keer te kunnen bereiken toen de oude gasfabriek op non-èctief POTLOOD en GEEST werd gesteld. De gebouwen daar zou den worden verbouwd en dienstbaar worden gemaakt, naar wij menen, voor de dienst van gemeentewerken. Nu is intussen een deel van de ge bouwen der bedrijven aan slopers hamer ten prooi gevallen. Verhuizing. De moeilijksheden bleven niet al leen bestaan, maar ze werden met de dag groter. Tot het oog van de desbetreffende instanties was gevallen op de voor malige pastorie van de Ned. Herv. Kerk, Julianastraat 34. In dit pand was laatstelijk gevestigd de Tricota- gefabriek „Contrico", later overge nomen door Hollandia. Toen deze laatste industrie een eigen atelier liet bouwen op het industrieterrein in plan „West", was de beslissing spoedig gevallen. Het pand werd grondig gerestau reerd en daarheen is thans verhuisd de volledige dienst van gemeente werken. De overtocht is eigenlijk pas zaterdag voltooid. De buitendienst, onder toezicht van de technisch hoofd-ambtenaar W. F. Butker, zit thans onder een af zonderlijk dak. Hij is ondergebracht in het houten gebouwtje aan de Rijn, eertijds dienende tot cantine van het personeel van de tricotage-ateliers. Beneden rechts, voor aan de weg in het pand is een wachtkamer inge richt. Links hiervan zetelt de afd. bouw- en woningtoezicht waar de heer A. Verry de scepter zwaait. Achter dit vertrek leidt de heer G. J. Hofland met zyn staf de admini stratie van de dienst van gemeente werken. Boven, in een klein kamertje (z.g. opkamer) wordt het kadaster onder gebracht. Op de eerste verdieping zijn de kamers van de directeur, de heer J. L. v. cL Vliet en de adjunct- directeur, de heer A. J. Th. M. Kor- ver, alsmede de tekenkamer, welke zich uitstrekt over de hele diepte van het pand. De heer C. J. Konij nenburg draagt hier de verantwoor ding. Op de zolder bevindt zich de licht drukinstallatie en bijbehorende ap paraten en materialen. En een deel is ingeruimd voor archiefstukken. Het gehele gebouw wordt cen traal verwarmd door een oliestook- Lnriohting, in de kelderruimte naast de keuken. De keuken behoudt haar oorspronkelijke functie, al zal die functie niet meer zo uitgebreid zijn als ten tijde van de particuliere be woning. Meer ruimte. Nu de dienst van gemeentewerken in het raadhuis een groot aantal vertrekken heeft ontruimd, vindt daar ook weer de nodige verande ring plaats. Zo zal, als wij juist zijn ingelicht, de dienst van sociale zaken een aan tal andere vertrekken boven gaan betrekken voor de dienst, de chefs en een wachtkamer voor de bezoe kers, in de vertrekken waar eertijds de buitendienst, directeur en ad junctdirecteur van gemeentewerken zaten en in de kamer waar de ad ministratie heeft gezeten. Op de oorspronkelijke tekenkamer zal de afdeling financiën worden on dergebracht. Ook de politiedienst zal een rui mere behuizing krijgen. De admini stratie verhuist naar beneden (voor malige kamer van sociale zaken) t/o. de wacht. De inspecteur, corpschef N. G. Groothuise betrekt de admini stratiekamer en zijn voormalige ka mer wordt betrokken bij de eerste afdeling van het secretarie, waartoe het aanvankelijk ook behoorde. De telefoondienst ondergaat e\ eens een belangrijke uitbreiding aan apparaturen en lijnen, mede i.v.m. rechtstreekse lijnen met de „depen dance" Julianastraat 34. No. 504. Horizontaal: 1. een der apostelen, 7. muzieknoot, 8. staats bedrijf (afk.), 10. pers. voornaam woord, 12. Europeaan, 14. uitroep, 15Jiakwerktuig, 17. waterkering, 18. aarde, grond, 19. gesloten, 21. biljart- stok, 23. landbouwwerktuig, 24. pun tig voorwerp, 26. munt in China, 27. familielid, 28. voegwoord, 30. voor werp om te schrijven. Verticaal: 1. als, 8. hor, 3. aanwij zend voornaamwoord, 4. boomloot, 5. Rom. munt, 6. vogel, 9. scheepskeu ken, 11. waarmerk, 13. wollen stof, 14 uitroep, 16. sociëteit (afk.), 17. be dekking, 20. koning van Basan, 22. lengtemaat, 24. term in het schaak spel, 25. nieuw (Ga\), 27. rivier in Italië, 29. ontkenning (Eng.). Oplossing morgenavond. ..Want als ik zwak ben, ben ik sterk". In deze ogenschijnlijke te genstrijdigheid met een duur woord paradoxgenoemd ligt de gehele christelijke levenswijs heid besloten. Ge kunt dat zinnetje vinden door een paar regels ver der te lezen dan gisteren uit de tweede brief aan de Korinthiërs werd genomen. Elk mens niet één uitgezonderd die zichzelf kent, kent zijn zwakheid, zwakhe den van verscheidene aard. Geluk kig hij, die weet zwak te zijn, niet op eigen kracht bouwt, op eigen inzicht vertrouwt. Een sterke, iemand, die zich sterk waant, is in feite zwak, omdat hij niets be grijpt van Gods kracht „uit zwak heid gekruisigd". Door de gelukkige omstandigheid, dat een der huisgenoten midden in de nacht wakker is geworden door een reemdsoortig geluid in de woonark, is wellicht een ernstig ongeval het af gelopen weekeinde te Alphen aan den Rijn voorkomen. De restaurateur van monumenten, de heer Goejee, met zijn woonark op weg naar Zwammerdam, is de vorige week te Alphen aan den Rijn blijven steken vanwege het dichtvriezen van dé Oude Rijn. Er zat niets anders op dan de woonark te meren aan de wal aan de Rijnkade, nabij de Alphense brug. In de nacht van zaterdag op zondag, het was omstreeks 2 uur, werd mevr. Goejee wakker van een vreemdsoortig geluid. Zij wilde op onderzoek uit gaan, stapte uit haar bed en meteen wist ze wat de oorzaak was van het Amerikaans poolvliegtuig vermist De „New York Times" heeft een bericht ontvangen volgens hetwelk een een-motorig vliegtuig van de Amerikaanse mr-'ne. op een vlucht van het bergact e Marie Byrdland naar de basis kittle America „V" vermist wordt. Er zijn noodseinen opgevangen van het toestel, dat acht man aan boord had. Het vliegtuig had enige leden van een verkenningsgroep van zeven man opgehaald, die op het Rockefellerpla- teau waren gestrand doordat hun voertuigen bevroren waren. De groep was midden-januari van de basis ver trokken om een veilige route af te bakenen naar de plaats waa? een observatorium gebouwd zal worden, een route over een afstand van dui zend kilometer. De groep strandde op 4C0 km. van haar doel. MERCEDES-BENZ Type 180. Nu slechts f. 11250 LANGE LEVENSDUUR! R O OYAKKERS' AUTOMOBIELHANC EL OEGSTGEEST, TELEF. 22855 Advertentie Z0ETERW0UDE P.I.T. '54. Door omstandigheden is de training voor de dames verzet naar donderdag 9 febr. a.s. Hardrijderij. Zaterdagmiddag werd er op de Noord Aa een hardrij derij gehouden. De uitslag was: 1. W. Belt (burgemeestersprijs), 2. J. Slin gerland, 3. A. v. Leeuwen en 4. P. v. d. Poel. DIÉS VAN LEIDSE UNIVERSITEIT H.M. koningin Juliana heeft giste ren een deel bijgewoond van de dies viering van de Leidse universiteit. Zij nam deel aan de lunch voor de deelnemers aan de diesviering in „De Doelen". Nadien woonde zij het stu dium generale bij, dat door prof. dr. J H. Waszink werd gegeven. Het on derwerp van dit college was „Het ont staan van de Romeinse letterkunde onder invloed van de Griekse cul tuur". Tenslotte woonde de Koningin een thee bij, die door de diescommis sie werd aangeboden. Op de bijeenkomst van de Chris tenstudentenraad in de Zuiderkerk verving prof. dr. P. H. van Laer de wegens ziekte verhinderde prof. mr. A. L. de Block. Prof. Van Laer con stateerde in zijn redevoering over ,.De Christelijke visie op de taak van de Universiteit", een steeds wijder om zich heen grijpende onkerkelijk heid in academische kringen, die zich reeds in het begin van deze eeuw manifesteerde. De universiteit heeft zich, aldus spreker opnieuw te bera den over de taak, die zij ten opzichte van de studenten heeft. De tweede spreker op déze bijeenkomst, die door de slechte weersgesteldheid minder goed bezocht werd, was dr. A. van Biémen uit Bentveld. In- de loop van zaterdag werden door de verschillende faculteiten col leges georganiseerd, die door alle academieburgers bezocht konden worden. Enkele directies van labora toria en musea stelden de bezoekers in staat de instellingen te bezichtigen. In de Schouwburg werd zaterdag avond voor genodigden en oud-alum ni een herhaling gegeven van de op voering van Salacrou's „L' archipel Lenoir". Woensdagmiddag 8 febr. de eigenlijke verjaardag van de stich ting der Leidse universiteit zal de rector magnificus, prof. dr. A. E. van Arkel in de Stadsgehoorzaal een dies rede uitspreken. DOOR BROMFIETS AANGEREDEN. Het 5-jarige jongetje H. W. werd zaterdagmiddag in de Julianastraat bij het oversteken aangereden door een bromfiets. Het ventje moest met een gebroken voetje naar het zieken huis gebracht worden. Toch een kleine teruggang Om de laatste ronde van de actie naar de 400.000 KAB-leden kracht bij te zetten, heeft de kring Leiden van de KAB zaterdagmiddag een bijeen komst belegd, waarop voor de kader leden een actieplan ontvouwd werd, dat de Beweging de zo gewenste ledenwinst moet brengen. De grote opkomst was er reeds een voorteken van dat de actie op een hechte basis steunt en op een aantal medewerkers kan rekenen, dat van de noodzaak van een machtige katholieke arbeiders be weging doordrongen is. De voorzitter van de kring, de heer J. H. van der Ploeg, toonde zich in zijn inleidende woorden zeer ver heugd over de grote belangstelling van het kader voor deze belangrijke spoedvergadering. Spreker legde ver volgens de nadruk op de noodzaak om zoveel mogelijk arbeiders voor de KAB te winnen. Beschermende functies Elk nieuw lid, aldus spreker, be kent kleur en wordt door de katho lieke beweging beschermd tegen de grote problemen, waarmee de ongeor ganiseerde arbeider te kampen heeft. De migratie van vele Brabantse arbeiders naar Rotterdam in de der tiger jaren heeft, aldus de heer Van der Ploeg, bewezen dat de gevaren, die de ongeorganiseerde arbeider be dreigen, niet denkbeeldig zijin. Als deze arbeiders door een katholieke arbeidersbeweging op waren gevan gen had geloofsafval zeker voorkomen kunnen worden. Het apostolaatswerk van de arbeiders onder elkaar, blijft de voornaamste verdienste van de arbeidersbeweging. Als oorzaak van de geringe belangstelling voor de be weging noemde spreker, het gebrek aan aanpassingsvermogen aam de nieuwe omstandigheden en de angst van sommige leden om „aan de weg te timmeren". De heer Van der Ploeg sprak tenslotte de hoop uit dat het aantal leden, dat gewonnen wordt zo groot is, dat het in Utrecht een lawine van bonbons, boeken en sigaretten zal veroorzaken, die voor de leden wervers beschikbaar zijn gseteld. Leiden kreeg wimpel De tweede spreker, de heer K. F. de Bree, voorzitter van de Leidse KAB, begon zijn toespraak met de kaderleden op te wekken gezapigheid en meeloperij op zij te zetten. Spre kend over de Leidse afdeling, kon hij met trots mededelen, dat zij, dank zij het werk van de actieleider, de heer Goldenberg, de wimpel gewonnen heeft, die aan een zekere ledenwinst verbonden is. Toch betekende, aldus spreker, deze winst nog een kleine achteruitgang van het totaal aantal leden. De taak van het kader bij de leden werving zag spreker als een persoon lijke en een algemene opgave. Hij omschreef de persoonlijke taak als leiding- en tempo aangevend en de algemene als een plicht om de bewe ging somen groot te maken. Als lei draad bij de actie gaf spreker ver volgens enkele tips van het geweste lijk bestuur. Plan de campagne Daar de actie op 1 maart geëindigd moet zijn, zal zij zeer intensief en sy stematisch gevoerd moeten worden. Van 6 tot 11 februari zullen de kader leden zich bezighouden met het ver zamelen van namen en adressen van alle arbéiders, die niet of verkeerd ge organiseerd zijn. Nadat deze gegevens aan de plaatselijke propagandisten bekend zijn gemaakt, poogt men in de week van 13 tot 18 februari zoveel medewerkers aan te trekken. In de laatste volle week van deze maand zal een uitgebreid huisbezoek worden verricht. Op 27 en 28 februari worden de nieuwe leden aan de plaat selijke secretariaten opgegeven en op de extra dag 29 februari wordt het hoofdbestuur in Utrecht met de extra-ledenwinst verrast. De heer De Bree gaf vervolgens de kaderleden de raad de actie bij gezins- en familieleden te beginnen. Hij wees bovendien op het belang van het in schakelen der KAJ en van het doordringen van ateliermeisjes van de noodzaak om lid te worden van de KAB. De heer Goldenberg maakte van de aanwezigheid van enkele KAV-leden gebruik hun me- dewerkin bij de actie te vragen. Nadat nog enkele kaderleden enkele waardevolle tips hadden gegeven, be sloot de heer Van der Ploek deze bij eenkomst. vreemde geluid, want ze stond in het meer dan 30 cm. hoog staande water in de woonschuit. Omdat men aanvankelijk dacht aan lekkage aan de schuit vanwege het ijs vreesde men voor het zinken van de ark. Terwijl de eigenaar op onder dek uitging naar het lek, snelde mevrouw naar de politie om assisten tie. Het duurde daar echter wel een klein poosje eer men de reden van haar komst kon vaststellen, want he vig snikkend zeeg ze op een stoel en kon eerst niet onder woorden bren gen, waarom ze was gekomen. Toen ze wat op verhaal was gekomen trok ken enkele politiemannen met ge reedschappen, die men voor het wel slagen van het dichten van gaten ge schikt achtte, naar de ark. Een an dere agent kreeg opdracht om dicht bij het brandalarm-apparaat té blij ven, teneinde op het eerste sein te kunnen optreden, voor het geval tot pompen moest worden overgegaan. Intussen had de heer Goejee echter het euvel gevonden en was druk doende om het binnenstromende wa ter te keren. Wat was het geval? De pijp die koud water naar de motor voert, was lek geraakt, wellicht door de vorst Het gat was met veler hulp weldra gedicht en toen ging de be woner aan het pompen tot de vroege morgen. Het was wel een een tonig, vochtig en koud werkje, maar de familie is gelukkig voor erger ge spaard PROPAGANDA-AVOND „ST. ODELA" In de Sint Josephzaal is zondag avond, voor een helaas maar klein groepje belangstellenden, een propa- ganda-avond gehouden van de R.K. Blindenbond St. Odilia voor Leiden en omgeving. De heer De Jong uit Gouda hield een propaganda-toespraak, waarin Twee pauselijke onderscheidingen De parochie van Sint Jan Evange list te De Kaag vierde gisteren feest in verband met haar 25-jarig bestaan. 's Morgens om half elf werd de plechtige Hoogmis opgedragen door deken J. P. A. Brinkman van Noord- wijk met assistentie van pastoor M. C. van Stijn als presbyter-assistens, kapelaan C. v. d. Noort als diaken en hij wees op de belangrijkheid van de donaties. Helaas geniet de bond nog steeds niet die steun van de over heid die gewenst is. Hij vertelde ook hoe de donaties o.m. mogelijk ma ken, dat de blinden opgeleid kunnen worden voor een taak in de maat schappij. Met grote waardering me moreerde hij, dat in het afgelopen jaar zeven blinden in een functie konden worden geplaatst, 2 bij het ministerie, 2 bij Philips te Eindhoven en de rest in verschillende onderne mingen. De heer. De Jong bracht tot slot van zijn uiteenzetting, mede namens de blinden, hartelijk dank aan mej. A. M. Ponsioen (Tousaintplein 6, Al phen a. d. Rijn), die als zelatrice waardevol werk voor de bond ver richt. De R.K. Toneelvereniging „Sint Willibrordus" uit Boskoop heeft hierna, onder regie van de heer M. J. Kleij op vlotte en verdienstelijke wijze gestalte gegeven aan het blij spel in drie bedrijven door Henri van Dool, dat onder de titel „Een schoon moeder uit duizend" zijn weg wel vindt bij de toneelverenigingen en uiteraard ook by het publiek. Ook in Alphen heeft men er volop van kun nen genieten, mede door de goede vertolking van de medewerkenden W. Verkerk, mej. R. Fianen, H. Ver meulen, mej. C. Nederhof, S. Overes G. Belt, mej. Rodenburg. De avond welke voor de bond he laas niet het verwachte financiële sucbes bood, werd o.m. bijgewoond door deken NieuVfenhuizen en kape laan Schrama. kapelaan Ph. Harding als sub-diaken. Ceremoniarius was drs. W. Berger. Verder waren aanwezig rector C. de Groot, rector P. v. Stijn, pater Beren- fried Stockman, pastoor van den Burg en kapelaan Harding. Pastoor N. Pronk kon wegens de slechte weersomstandigheden niet aanwezig zijn. Het r.k. kerkkoor zong in sa menwerking met het kinderkoor de Mis „Regina Pacis" onder leiding van dirigent L. A. van Stijn. Het kinder koor was ingestudeerd door de heer H. de Baat. Het orgel werd bespeeld door de heer Th. Snijders. De feest predikatie werd gehouden door pro fessor A. Hammerstein. Receptie. Des middags tussen twee en drie uur is er een officiële receptie gehou den in de Willibrordusschool. Hierbij waren tegenwoordig de reeds eer der genoemde geestelijken en de bur gemeester van Alkemade, de heer E. J. M. Kolfschoten met zijn echtge note. Verder merkten we op de be sturen van de diverse organisaties. Nadat het zangkoor de receptie met het St. Jans-lied had geopend, sprak de heer H. C. de Baat namens de Kaag-parochie. Spreker haalde voor al aan 't feit een ei "en kerk te mo gen bezitten. Spreker noemde de his torische vergaderdatum 3 februari 1931 van het eigen kerkbestuur on der voorzitterschap van ~stoor Sen- tenie met de-heren P. Stokman, C. v. Lent en L. A. van Stijn. Verder bracht spr. dank aan het armbestuur, de heren J. Clemens, Baars en W. Versteeg. De twee eerstgenoemden zijn reeds 25 jaar lid. Hij noemde het een eer namens de parochianen pas toor, kerk- en armbestuur van harte te mogen feliciteren. Pauselijke onderscheiding. Hierna werd het woord gevoerd door deken J. P. A. Brinkman. Deze spreker noemde de parochie van de Kaag het kleinste kind in huis, dus het kind dat vertroeteld moet worden. Dit verwekte grote hilari teit onder de aanwezigen. En het was spreker een eer de pauselijke onderscheiding Pro Eccle sia te mogen opspelden bij de heren J. Clemens en P. Stockman wegens hun grote verdiensten. Hierna werd het woord nog ge voerd door burgemeester E. J. M. Kolfschoten en pastoor M. C. v. Stijn. Hierna begon om kwart over drie een plechtig Lof met Te Deum om God te bedanken voor alle weldaden uit de afgelopen 25 jaar. Gezellige avond. 's Avonds om 8 uur werd 't feest voortgezet met een parochie-avond in ,,'t Dorpscentrum" op 't Kaag-eiland Hier werd op geestige wijze, met ge bruik van poppen, de geschiedenis verteld van 25 jaar kerk en parochie, leven. Men begon bij de eerste ver gadering, waar de heer P. Stockman aandringt op een stenen kerk; inplaats van een houten noodkerk. Men ziet de eerste kapelaan komen van de Beekbrug, destijds kapelaan v. d. Burg per motorfiets, merk „Gloria", want hij kwam van de parochie H.H. Engelbewaarders. Men ziet taferelen van de voort varendheid van de heren P. Stokman, C. v. Lent en L. A. Stijn. Dit alles wordt gebracht op een zeer komische manier. Toen kwam men aan de 22ste nov. 1948, toen pastoor N. Pronk als eer ste pastoor werd geïnstalleerd in een zelfstandige parochie. Dit gescheiddè door deken J. Brinkman. Toen volg de de bouw van de Willibrordus school. Het poppenspel en de»gespro- ken tekst was alleraardigst Menig keer verstomde het spel bij het ge lach, dat opklaterde uit de zaal. De pastoor sprak een dankwoord, vooral tot de heer J. Nelissen en zijn assistent, die deze avond tot een on vergetelijke hebben gemaakt. Dinsdag 7 februari wordt deze avond herhaald. Maandagmorgen is er een opvoe ring voor de kinderen, die dan die dag vrijaf hebben.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2