Burgemeester sprak over noodzaak van meer samenwerking in de bloembollenstreek H.B.G. gaat nieuw pand bouwen op „oude ijsbaan'' Wegen in Voorhout krijgen binnenkort 'n goede beurt RIJNSTREEK ZATERDAG 4 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 Gemeenteraad Lisse In zijn nieuwjaarsrede, die burge meester mr. Th. M. de Graaf giste ren hield in de eerste raadsvergade ring van dit jaar te Lisse, memo reerde hij allereerst de 18de ver jaardag van de kroonprinses. De raad zette de vormelijkheid even opzij en bracht een driewerf hoera uit op Prinses Beatrix. Spreker wees er op, dat hij steeds een warm voorstander is geweest van meenschappelijk beraad helaas spoe- öere gemeenten in de streek. Als enig concreet en belangrijk punt is hieruit de opdracht voor een streek plan voortgekomen, waarvan men de resultaten spoedig onder ogen zal krijgen. Voor 't overige is het ge- meenohappelijk beraad helaas spoe dig verzand. Urgent. Zonder vooruit te willen lopen op het E.T.I. en L.E.I.-rapport zijn er twee terreinen, waarop samenwer king zeer urgent is. Industrialisatie geeft ons naast de hoofdbron van be staan, de bloembollencultuur, nog een ander been om op de staan. Wat de woningbouw betreft kan ik mij niet aan de indruk onttrekken, dat er spoedig tijden zullen komen, waarin de contingentering meer bijzonderlijk zal worden afgestemd op de regio nale arbeidsmarkt van het bouwwe zen. Dat lijwt mij namelijk ook logisch, omdat juist dan de mogelijkheid kan worden benut tot inschakeling van kleiner vaak zich .tot onderhouds werken beperkende bouwonderne mers tot verhoging van de woning productie alsmede ook tot bevorde ring van de continuïteit in de wo ningproductie rechtstreeks ten goede komt. Zodanig systeem lijkt mij be paaldelijk denkbaar, mits aan de ge meentebestuur dan ook de bevoegd heid wordt verleend om niet-noodza- kelyke onderhouds- of verfraaiïngs- werken tegen te gaan, teneinde krachten vrij te houden om vrij te maken voor de woningbouw. Het ligt echter voor de hand, dat in een onderling nauw verwante streek ook in dit geval en voor die doeleinden gemeentelijke samen werking een eerste vereiste is om tot een nuttig rendement van derge lijke maatregelen te geraken. Maar ook zolang we nog niet tot dergelijke nieuwe mogelijkheden zijn geraakt, ligt er voor onderlinge samenwerking genoegzame reden. Vooral met kleine bouwplannen steunend op kleine bouwplannen levert de curveprijs voor de woning- wetbouw vaak ernstige moeilijkhe den op. Samenvoeging van contingenten dan wel gezamenlijke aanbesteding van gelijkvormig opgestelde bouw plannen kan ten deze wellicht goede resultaten opleveren. Dat echter aan de noodzakelijke geestelijke groei naar onderlinge samenwerking in de behartiging van gemeenschappelijke belangen nog wel wat ontbreekt, wordt ook tegenover mij helaas wel eens op ietwat pijn lijke wijze gedemonstreerd. H.B.S.-kwestie. Ik doel hier op de onverkwikke lijke wijze waarop van bepaalde zij de uit de gemeente Noordwijkerhout is geageerd tegen mijn persoon en tegen mijn optreden als burgemees ter van Lisse, nu als resultaat van desbetreffende wetenschappelijke en dus objectieve onderzoekingen het besluit is gevallen dat de R K. middelbare school voor de bollen streek niet in Noordwijkerhout doch te Lisse behoort te wQrden gevestigd. Ik acht het hier niet de plaats en ook niet de gelegenheid om uitvoe rig verweer mijnerzijds te leveren op de naar mijn mening van weinig goede smaak getuigende aantijgin gen tegen mij in een persorgaan ge- Wel acht ik het echter van belang van deze plaatsg ten overstaan van u het kwaad te signaleren, wat in deze onverkwikkelijke actie besloten ligt; het kwaad namelijk dat men een streekbelang, t.w. het onderwijsbe- lang van onze. streekbevolking, on dergeschikt heeft willen maken aan het plaatselijk belang. raad. De heer Scholte is 9 jaar lid van de raad geweest. Voorts deelde spr. mede, dat het schoolmelkverbruik sterk is gestegen. Gemiddeld bedraagt het aantal leerlingen, dat hier gebruik van maakt pl.m. 60 pet. Hierna ging men over tot de agenda. Bij punt 3 v/erden zonder veel op merkingen de'navolgende panden on bewoonbaar verklaard: pand Broek- weg 4, Ringdijk 12 en Ringdijk.13. Een voorstel tot aankoop van en kele woningen langs de Heereweg werd met 8 tegen 6 stemmen verwor pen. Aantrekkelijk. Een punt van discussie vormde de goedkeuring wijziging begroting van de gemeentelijke dienst voor soc. za ken. Dit handelde voornamelijk over het probleem van de woonwagen bewoners. In het woonwagenkamp is plaats voor 12 wagens, zei de voorzitter, maar als het kamp vol is zet men zijn woonwagen maar ergens neer, het geen verboden is. Het lijkt er op, aldus spr., dat deze mensen graag in Lisse staan. In Lisse schijnen de steunnormen e.d. aantrekkelijker te zijn dan elders. Als men alleen maar overweegt, dat men in Lisse dit jaar 8000,heeft uitgegeven aan steun en dat in een buurtgemeente dit bedrag slechts pl.m. 2,was. De heer Tibboel (C.H.U.) zei, dat in Lisse veel voor de woonwagenbe woners wordt gedaan en hij vond dit volkomen juist. Na nog enkele discussies werd de wijziging goedgekeurd. Johannes Passion. Een voorstel tot het verlenen van subsidie voor de uitvoering van de Johannes Passion door het madri gaal koor en het Residentie Orkest was aanleiding tot discussie De heer De Koning (KVP) vindt het belangrijk, dat een dergelijk cul tureel gebeuren in Lisse plaats vindt. Veel mensen zijn niet in staat om iets dergelijks in de stad te gaan beluis teren. Hij stelt voor een minimum subsi die van 1000,te verlenen, verma kelij kheidsbelastihg inbegrepen. B. en W. stellen echter voor het be drag op ƒ600,te stellen. Na stemming werd het voorstel van de heer De Koning met 11 tegen 3 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W, werd met 13 tegen 1 st. aangenomen. Hierna kwam een belangrijk punt aan de orde. De veiling H.B.G. is na melijk van plan een nieuw pand te bouwen tegenover het gebouw van openbare werken, de Lissesche Kis tenfabriek en de Handelsraad op de z..g oude ijsbaan. Dit terrein is ong! 2 ha groot. Aanvankelijk was men van plan dit gebouw te plaatsen aan de Gladiolenstraat en het verlengde van de Hyacinthenstraat. Deze grond had men al van particulieren gekocht. Het terrein „de oude ijsbaan" is van de gemeente en was bestemd voor schoolsportterrein. Het voorstel was nu om de terrei nen te ruilen. De vergadering werd een kwartier geschorst om de partijen gelegenheid te geven zich te beraden. Hierna volgde nog een uitgebreide discussie, waarna het voorstel werd aangenomen. HAARLEMMERMEER In de heden gehouden vergadering van hoofdingelanden van de Haar- lemmermeerpolder heeft de dijkgraaf, Möllers. Deze laatste is een veelbe lovende rijder en zal in de komende jaren nog wel van zich laten horen. Verder moet werden vermeld, dat de 69-jarige J. Zwetsloot prijswin naar van diverse wedstrijden van vroeger, het presteerde om de 160 van Bergambacht, meegedeeld, dat van de rijkswaterstaat de plannen voor de nieuwe Rijksweg 4 A (Bur gerveenYpenburgRotterdam) zijn binnengekomen, wat betreft het ge deelte in de Haarlemmermeerpolder. De weg zal een aftakking worden van de rijksweg Amsterdam—Den Haag. Het ligt in de bedoeling geen brug te maken over de Ringvaart na bij Oude-Wetering, maar een tunnel onder deze vaart. Daar een bijdrage Van 10.000 aan de vereniging van Noordhollandse waterschappen voor Zuid-Hollandse en Zeeuwse waterschappen, die in 1953 door' de watersnoodramp getrof fen werden, niet gebruikt is omdat het rijk de schade heeft vergoed, be sloten de hoofdingelanden de bijdrage terug te vragen en te storten in het reservefonds. KATWIJK De doktersdienst wordt waar genomen door dr. P. Visser, Zee weg 77. (Patiënten van doktoren: Slagmolen, Lodder, Cleveringa, Bor- leffs en Hagen). LEIGSCHENDAM Moedercursus. Het Wit-Gele- Kruis gaat wederom een moeder cursus organiseren, welke zal aan vangen op maandag 20 dezer en op de daarop volgende 9 maandagen. Deelname staat open voor dames bo ven 18 jaar en men kan zich aan melden op Willem Pijperlaan 49, tel. 2161. St. Cecilia naar concours te Hille- gom. In de jaarvergadering van de R.K. Harmonie St. Cecilia deelde de voorzitter, de heer A. J. Blokland mede. dat het plan bestaat in de a.s. zomer deel te nemen aan het grote muziek-concours te Hillegom. Ook verwacht spr. dat alle leden naar best vermogen zullen ijveren voor het aanwinnen van donateurs. Betreffende het a.s. zomerprogramma werd besloten drie marsen te houden door verschillende gedeelten van de gemeente en wel op 30 april door het Damkwartier en de Nieuwstraat, op 29 juni langs de Veursestraatweg tot Rozenrust en terug aansluitend op de j Prins Hendriklaan en omgeving en Het bewijs van dit kwaad ligt dui- op 31 augustus in het Broekweg- delijk in het feit, dat men meent, Tedingerstraat-kwartier. Tevens werd thans mij te mogen verwijten, dat vastgesteld, dat vier openluchtcon- ik heb aangedrongen op een weten- certen gegeven zullen worden n.l; schappelijk, objectief onderzoek met 0p 20 juni, 4 juli, 18 juli en 1 of 8 betrekking tot de vraag waar de augustus in Park Rozenrust en het school in het belang der streek het i Mariënipark. Aangedrongen werd zo best gevestigd zou kunnen worden. mogelijk in de politie-verordening te kaï'te hoop ik, dat ook te doen opnemen, dat tijdens de concer- IL J G. baron Van Hardenbroek meter-baan af te legSen in 16,5 see - - - In cafe-rest. „Tante Keewerden de prijzen met een toepasselijk woord door de voorzitter, de heer J. Bie- mond, uitgereikt. MEISJE LIEP IN WAK. Gistermiddag liep het 4-jarig doch tertje van de heer L. Clemens par-? does in een afgezet wak. Gelukkig werd dit opgemerkt door bestuursle den van de ijsclub „Kagermeer" die juist vergaderden in café „Tante Kee". Jan Loogman rende naar bui- Noordwijkerhout het inzicht in onze gezamenlijke taak, zowel op gemeen telijk bestuursniveau als ook op het maatschappelijke vlak, zal groeien, evenzeer als ik hoop, dat, nu weder om het centrale karakter van Lisse is beaccentueerd, onze gemeente haar taak in de streek steeds beter zal we ten te vervullen. Na zijn nieuwjaarsrede had de burgemeester nog enkele mededelin gen. Op de eerste plaats, dat men ver gunning gekregen had om 61 wonin gen te bouwen. De woningen zullen worden gebouwd op het terrein be en Montbretiastraat door de woning- grensd door Broekweg, Grevelingstr. bouwvereniging „Volksbelang". ten de nodige stilte in acht genomen moet worden. Bij de aanvang van de vergadering werden de jaarverslagen van secre taris G. Haagen en penningmeester J. van der Kraan onder applaus goed gekeurd. DE KAAG Korte baanwedstrijd. Gistermid dag organiseerde de ijsclub Kager meer" het kortebaan kampioen schap. De afstand was 160 meter. Hiervoor hadden zich in totaal 14 deelnemers aangemeld. De wedstrij den hadden een zeer spannend ver loop. De uitslag was als volgt: Een en kiubkampioen de heer R. Rodenburg, die de beker evenals vorig jaar in ten en wist liggend op 't ijs het meis je te pakken en met hulp van ande ren op het droge te halen. Gevaarlijk ijs. Naar wij verne men is het Kagermeer nog steeds on betrouwbaar. De wakken zijn gro tendeels afgezet, doch veel windga ten zijn slechts met een dun laagje ijs overdekt. Men kan dus nog geen tochten ma ken. WARMOND Dodelijk ongeval Gistermiddag om ongeveer half drie is de 52-jarige G. v. d. Sluis uit de den voor het Associatie-diploma boekhouden. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dokter de Beer. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. ZOETERMEER D.S.O. De voetbalvereniging DSO heeft gisteravond de leden een feestavond aangeboden in „De Jonge Prins". Hoewel het bestuur voor een goed programma gezorgd had, was ae belangstelling voor deze avond niet bijzonder groot. Een groot deel van de DSO-ers zat op de achterlig- ;ende ijsbaan. Het gezelschap Nard Langemeerstraat te Warmond bü het I Augustmus uit Noordwykerhout bomen snoeien in de Kloosteïlaan1 le aanwezigen prettig bezig uitgegleden en met het hoofd naar gehouden me lo.a. goochelen en gees. henedemvan de ladder eevallen. Hii tlge acrobatiek. In de pauze werd een verloting gehouden ter versterking beneden, van de ladder gevallen. Hij was op slag dood. Het slachtoffer laat een vrouw en negen kinderen achter, van wie zeven ongehuwd. De begrafenis zal woensdag plaats hebben. De Kagerplasseni zijn nog slecht berijdbaar. De wakken zijn echter afgezet. De doktersdienst wordt van de kas. Na afloop was er gezellig samenzijn, waarbij de Skyliners uit Leiden voor de vrolijke noot zorg den. IJswedstrijd'. De eerste wedstrijd die de ijsvereniging „Zoetermeer" gistermiddag georganiseerd heeft, is een doorslaand succes geworden. De genomen door dr. A. Hueber, Sassen-deelname was goed en de publieke heim, telef. 7953; dr. C. Horrevorts, belangstelling zeer groot. Deze eerste Sassenheim, telef. 7159. NOORDWIJK NIEUWE VOGELVERENIGING. I wedstrijd was in hoofdzaak bedoeld I voor de inwoners van Zoetermeer. Er werd fel gestreden en spanning was er te over. Het gevolg was, dat er nogal eens een valse start was, waardoor de zenuwen geprikkeld werden. De uiteindelijke uitslagen De meningsverschilen vorige weekwaren als volgt: le prijs 40, A, f m TJ Vl/\c "5O ontstaan in d gelliefhebbers een aantal leden is uitgetreden, heeft. j - tot resultaat, dat naast „Vogellust" j e f 5»—N. v. Rijs, 7ei pr. welke zal blijven bestaan, een twee-v/ 5» J* Klos en 7e pr. 2,50 J. Bol de vereniging is opgericht. J ïeboom. De nieuwe vereniging zal de naam; Hedenmiddag dragen van „Klein Avifauna" en telt iningsverschilen vorige weekv X Tg,'- in de vereniging voor vo-i Braber, 2e pr. 30,R. Klos, 3e bbers „Vogellust", waarbij Pr 2®-"~T.c- Braber, 4e pr 10. al leden is uiteetreden, heeft -D- de Keijzei-, 5e pr. 7,50 A. Hor een twee en twintigtal leden. Het voorlopig bestuur is samengesteld uit de heren W. de Haas, voorz., C. Zwirs secr., C. P. Glasbergen, penningm., in afwachting van een definitief te kie zen bestuur. De maandelijkse bijeen komsten zullen gehouden worden in „Ons Gebouw". 40-jarig bestaan Ilerw. Levens kracht. De plaatselijke afdeling van Herw. Levenskracht bestaat 40 jaar. Het bestuur zal bij deze gelegen heid enkele propaganda-acties voe ren om de kas eens extra te verster ken. Dinsdag en donderdag a.s.om 's morgens 10 uur tot 's middags 5 u. zal bij slagerij Boks, een grote ver koop van erwtensoep plaats vinden, terwijl op zaterdag 11 febr. a.s. een grote kaartavond in „De Beurs" zal wórden gehouden. De baten van deze twee acties zullen ten goede komen van Herv. Levenskracht. Gemeenteraad. De raad zal don derdagavond 16 Februari te 8 uur in oen'bare zitting bijeenkomen. Schietvereniging. De wisselprij zen werden deze week behaald door: D. A. Lüschen 43 p., le kl., W. v. Bo- hemen 47 p., 2e kl., N. J. Caspers 38 p., 3e kl. Volgende week zal er weer een koppel wedstrijd worden gehou den. Mej. A. Weber slaagde te Lei orden nationale kortebaanwedstrijden gehouden. Het bestuur is van plan, als de weersom standigheden zulks toelaten, wed strijden te houden voor de school gaande jeugd. De leiding berust bij de gymnastiekleider J. Kok. De deel name is kosteloos en voor de prijs winnaars worden aardige prijzen be schikbaar gesteld. Zo mogelijk zullen deze wedstrijden maandagmiddag gehouden worden. De medische dienst wordt mor gen waargenomen door dokter J. H. N. de Bruyn, Dorosstraat 1, telefoon 59 en voor de beide kruisverenigin gen door zuster U. Jonker, Dorps straat, telef. 230. Dan volgde een minder prettige zfjn bezit .kreeg. Op de twe'ede plaats mededeling en wel, dat de heer P. Wijnbout. Op de derde plaats G. Scholte bedankt had als lid van.de Lefeber en op de vierde plaats Th. Het was de eerste vergadering van de raad van Voorhout in het nieuwe jaar. Waarn. burgemeester Kolfscho ten heette een voltallige raad wel kom. In verband met zijn waarne ming in deze gemeente kon spreker geen nauwkeurige gegevens ver strekken, omtrent het afgelopen en komende jaar. Hij kan zich alleen aan nuchtere getallen wagen. Het inwoneraantal is in het afgelopen jaar teruggelopen met 20 en be draagt nu 4538. Een vrij groot ver trek is hier de oorzaak van. 99 Ge boorten vonden plaats, terwijl 21 personen zijn overleden. 44 Huwelij ken werden gesloten. Spr. deed een beroep op begrip, vertrouwen en me deleven voor en met elkaar. Alvorens aan de agenda te begin nen, verkreeg de heer Warmenho- ven het woord, om de voorzitter en raad dank te zeggen voor de blijken van belangstelling bij zijn huwelijk ontvangen. Wethouder drs Derksen kreeg ge legenheid, om namens de raad een dankbetuiging uit te spreken jegens de heer Th. Deen, gemeente-architect te Alkemade, die voor dit feit aan wezig was. Nadat spr. de raad een schets gegeven had, met welke moei lijkheden een wethouderscollege te kampen heeft, wanneer plotseling een technisch ambtenaar vertrekt, roemde spr. de heer Deen, voor de bijzondere wijze, waarop hij zijn diensten had gegeven. Dat dwingt ons respect en bewondering 'af. Gij hebt gedaan, wat menselijk mogelijk was en bewezen een goed'ambtenaar te zijn en ook een goed mens: Wij zijn u hiervoor zeer dankbaar en het was spr. een groot genoegen in het bijzijn van de voltallige raad de ze dank te uiten. De heer Deen ontving een enve loppe met inhoud namens raad en gem een teb estuur Vervolgens werden z.h.st. diverse percelen grond verkocht aan de Dr Kuiperlaan en Prof. Nolenslaan. (Geen bouwgrond). De heer Weve wenste zich van stemming te onthou den als één der belanghebbenden. Eveneens gingen als hamerpunten voorbij, verkoop van bouwgrond aan de heer J. A. UI jee, B. P. Schulte en G. van Leeuwen, resp. aan de Prins Bernhardstraat en de laatste aan de Burg. Buitenlaan. Op diens verzoek werd aan de heer drs. C. J. N. de Graaff eervol ontslag verleend als ambtenaar van de bur gerlijke stand. Volgde vaststelling wijziging subsidieregeling Katholie ke Gezinszorg- en bulp te Voorhout; Onbewoonbaar verklaring van twee woningen aan de Jac. v. Beterenweg; de no's 67 en 69. De nazorg van bud- leerlingen van buitengewoon lager onderwijs aan de Cornelius Musius- stichting en Dr. Voorthuizenstichting te Leiden verkreeg z.h.st. toestem ming. Eveneens zal het St. Agnes- lyceum te Leiden over 1954 en vol gende jaren een subsidie verkrijgen gelijk aan het nadelig saldo van ex ploitatie (per leerling). Vanwege de aanleg van waterlei ding naar de sportvelden zullen nu de percelen Leidsevaart 1 en 3 ook aansluiting krijgen. Voor aanleg van waterleiding aan de v. d. Berch van Heemstedeweg en Frank van Borse- lenlaan stelde de raad 3600— be schikbaar. Na een toelichting van de voorzit ter, dat het verantwoord zou zijn de wegen Torenlaan, Akervoorderlaan, Spoorlaan, BoekhorstlaanN en Prins Bemhardlaan van een beter wegdek te voorzien, stelde de raad z.h.st. in met het beschikbaar stellen van de nodige gelden. De verbreding van de Jac. van Beierenweg, kwam nog even ter- sprake, omdat van de Ned. Spoor wegen een strook grond kon worden aangekocht voor de symbolische orijs van 1.Wrn. burgemeester Kolf schoten hoopte, dat dit een spoorslag mocht zijn voor de meerdere aange landen voor een zelfde royale geste. Hierna geheime zitting. Hardrijden op de schaal,s. We mogen wel zeggen dat „Voorhout's IJsclub" wel één van de eerste ver enigingen in deze streek is, welke een hardrijderij op de schaats voor haar leden uitschreef. Deze vond gis terenmiddag plaats op één van haar banen op de Dinsdagsche Wetering. Het ijs was goed. Eerste werd Leo v. d. Lans 20.—; 2. H. Bax 15.—; 3. J. Warmerdam Jzn., 10.— 4. C. v. d. Berg 5. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer H. J. Vester, reikte de heer P. J. v. d. Hulst de prijzen uit. Als aardigheid vermelden we nog een kamprit van veteranen. De gebroe ders Tienus en Joop Bel. Na zoveel jaren wilden zij nu ook nog weten, welke van beide de sterkste was. Tienus won dit duel. tot grote hila riteit der toeschouwers. Het scheel de echter echt niet veel. De doktersdienst wordt waar genomen door dr. A. Hueber, Sassen heim, telef. 7953; dr. C. Horrevorts, Sassenheim, telef. 7159. SASSENHEIM De doktersdienst wordt waar genomen voor dr. A. Hueber, Sassen heim, telef. 7953; dr. C. Horrevorts, Sassenheim, telef. 7159. LEIMUIDEN Brand in de vetpan. Gisteren morgen werd de brandweer gealar meerd voor een brand bij de heer J. de Haan aan de Geerweg. H. had een pan met vet op een waterfornuis ge plaatst en was daarna rustig gaan etèn. De buren bemerkten enige tijd later dat het vertrek waarin het ge val. stond vlam gevat had. De brand weer, *die direct opgeroepen werd, was zeer snel aanwezig. Terwijl de commandant op verkenning uitging, ging het personeel eerst een bijt hak ken aangezien die in geheel Pulmot niet te vinden was. Een schuurtje waarin een aantal bokken stonden had vlam gevat, maar dit was door de buren reeds gedoofd. Met een blusapparaat kon erger voorkomen worden. Collectanten-college. In het café Het Wapen van Leimuiden werd de jaarlijkse bijeenkomst gehouden van het parochiële collectanten-college, onder voorzitterschap van de heer C. A Langeslag. Ook de dames waren hier zo als gewoonlijk bij tegenwoor dig. De secretaris, de heer J. J. v. d. Meer, bood het jaaroverzicht aan, waarin werd bekend gemaakt, dat er thans 27 leden zijn. Volgens de pre sentielijsten hadden de leden dit jaar iets minder actief hun beurten ver vuld dan vorige jaren. Besloten werd aan die leden die zonder geldige re den 1/3 van hun beurten absent zijn, naar het oordeel van het bestuur, af te schrijven. De aftredende bestuurs leden C. A. Langeslag en M. Straat hof werden bij acclamatie herbe noemd. Pastoor Hofstede voerde hier na het woord en sprak vol waarde ring over het werk van de collectan ten. Hij spoorde ieder aan vooral trouw de beurten te vervullen, zodat de parochianen ten volle in de gele genheid zijn te offeren, aangezien ir de naaste toekomst noodzakelijke re- oaraties en verbeteringen moeten ge beuren. Bouwvakarb.bond St. Jozef. De kath. bouwvakarbeiders kwamen bij een voor de viering van het 2e lus trum van hun afdeling in café Van Graas. Een uitvoerig jaarverslag van ae secretaris Th. M. Obdeijn jr. ver meldde dat de afdeling door activi teit van enkele bestuursleden dit jaar was gebracht van 29 op 34 le den. Ook penningmeester Jac. B. de Graaf had een jaaroverzicht, waar over men tevreden kon zijn. Met kascontroles werden belast A. Brand en A. v. d. Hoek. De geestelijk advi seur kapelaan Kuttschrütter sprak de jubilerende vereniging toe. Hij sprak zich waarderend uit over de tegenwoordige bestuursleden, maar ook over hen, die de afdeling hebben opgericht. De bestuursleden E. B. v. Velzen en Jac. L. de Koning werden op voorstel van de vergadering bij acclamatie herkozen. Tijdens de vo rige jaarvergadering was besloten 5 cent per week te betalen voor deze viering. Met algemene stemmen werd besloten ook in dit jaar weer 5 cent per week te offeren om ook de vol gende jaarvergadering weer een feestelijk tintje te geven. Tijdens de rondvraag werden enkele moeilijk heden geopperd, die naar genoegen werden opgelost. Na het officiële ge deelte werd de leiding in handen ge geven aan de feestcommissie. Aller eerst stond een kaartwedstrijd op het programma. De eerste prijzen wer den een familie-aangelegenheid, le Prijs E. J. v. Velzen, 2e prijs mevr. N. Obdeijn-Brand en 3e prijs Br. Brand. Vervolgens vermaakte het ge zelschap zich nog enige tijd met her sengymnastiek enz. NIEUWKOOP Visserij-vereniging De beroeps vissers uit Nieuwkoop en Noorden vergaderden in „De "^'andse Leeuw". Er waren °3wezigen, toen voorz. A. Hoogerwerf de verga dering opende en in zijn welkomst woord bijzonder de aanwezige politie betrok. Nadat de heer A. Leliveld de notu len had gelezen had een bestuursver kiezing plaats. In plaats van Z. Groe- neveld werd gekozen P. Groeneveld, terwijl J. Wan*^"k werd herkozen. Er werd verteld, dat van particu liere zijde 750 pond poc'aal, 3500 snoekjes en 3714 kg. glasaal was be- 'd om uitgezet te worden de plassen. De vereniging zal nog voor 600.vis uitzetten en wel 30.000 snoekjes. Dit wordt bekostigd uit het dubbeltje van di 'tger~ven vergun ningen. Vervolgens geeft de politie aanwij zing betreffende voorschriften van de nieuwe visserijwet, waardoor voor de politie zowel als voor de betrokkene, onaangename bekeuringen kunnen worden voorkomen. Binnenkort zal men weer bijc^nko- UITSLAGEN ONDERLINGE SCHAAKCOMPETITIE. D. v. d. LaanH. v. d. Marei 01; P. S. v. d. Marei—K. C. Angenent 0—1; Th. J. F. Teunissen—P. G. Ver- kely 1—0; Th. Snijders—J. G. Vroon hof 0—1; J. Verweij—G. J. Bremer 10; Th. J. F. TeunissenA. Plaizier 10; J. G. Bremer—P. G. Verkley 10; A. A. RuitermanJ. G. Vroon hof 1—0. ROELOFARENDSVEEN Feestavond D.O.S.R. Met groot succes heeft D.O.S.R. haar jaarlijkse feestavonden weer ingezet. En als ge bruikelijk was er van de zijde der leden en donateurs voor deze vasten avonduitvoering in hotel „De Vier Heemskinderen" weer een zeer grote belangstelling. In zijn openingswoord sprak voorz. C. Boeker allereerst een kort dankwoord voor de ondervon den steun in het afgelopen jaar. Hij vestigde de aandacht reeds op het 30-jarig bestaan in het volgende jaar. Spr. wekte de spelers op om hun uiterste best te doen om tot de best mogelijke sportprestaties te komen. Vooral de training moet steeds de aandacht hebben. Met de wens tot een prettig eavond gaf voorz. Boe ker hierna het woord aan de toneel vereniging „St. Theodulfus" uit Oude Wetering, welke met het blijspel in drie bedrijven „Katrina, de hoogste prijs" de aanwezigen een werkelijk vrolijke avond wist te bezorgen. Re gisseur P. H. v. d. Bonk gaf voora* een korte toelichting. Het orkest „Dl Vrijbuiters" zorgde voor een prima muzikale omlijsting en verzorgde ook het gezellig sarhenzijn tot besluit. RIJNSATERWOUDE Luto. Uitslagen van de borden competitie: J. v. Tol—R. Reumerman 11, R. ReumermanM. Jansen 20, M. BikF. Oostdam 20, A. Kooy H. Oostveen 20, J. KinkelB. Roest 20, W. v. IperenF. Oostveen 20, H. OostveenA. Kooy 02, F. Oost veenW. v. Iperen 2—0, H. Oostveen B. Roest 02, J. KinkelA. Kooy 11, B. RoestH. oOstveen 20, F. OostveenE. Mur 02. W0UBRUGGE UITSLAG HARDRIJDEN SCHOOLJEUGD. Vrijdagmiddag werden op vrij slecht ijs schaatswedstrijden verre den voor de schooljeugd onder lei ding van enkele leden der plaatse lijke ijsvereniging en de schoolhoof den. Uitslagen: jongens 810 jaar: 1 Joop Wolvers, 2. Jan van Heus- den, 3. Jan Suid; jongens 1113 j.: I. Teun Noordam, 2. Gert Noordam, 3. Wim Buutsma. Meisjes 810 j.: 1. Ina Schraverus, 2. Hermien v. d. Nagel, 3. Lize Sanders; meisjes 11 13 j.: 1. Greetje Ket, 2. Dicky Kaste- lijn, 3. Truida van Rijn. Na afloop ontvingen alle deelnemers een trak tatie^ LUXE AUTO DOOR HET IJS. Vrijdagmiddag gingen de heren C. Westdijk en P. de Boer, beiden uit Woubrugge, met een oude volkswa gen een tochtje maken over het ijs van de Heimanswetering. Nauwelijks hadden zij de vaste wal verlaten of de achterwielen zakten ier hoogte van de molen van Vrolijk door de éénnachts ijsvloer, even later de voor wielen. Beide inzittenden wisten vei-' lig de zeven meter verre oever te bereiken. Nadat de auto nog enige tijd bleef rusten op de onderkant van het chassis, liep later de cabine vol en na een kwartier was de auto ver dwenen. Een kraanwagen van de fa. Boot uit Alphen heeft later op de avond de drenkeling weer weten op te halen. Een vroegtijdig einde van een nogal gewaagd experiment! Marktberichten LEIDEN, 4 febr. Groente. An dijvie 5364, Kroten, gekookt 13 20, Boerenkool 14—36, Rode kool 8— 13, Gele kool 921, Groene kool 9—28, Prei 17—50, Stoofsla f 77— 98, Spruiten A ƒ68—83, idem B ƒ59 66, Uien 2345, Waspeen 1425, Winterpeen ƒ3.207.10 Witlof A 1 ƒ62—65, idem A2 39—56, Zilver uien B2 2641, Knolselderij 32 37, Sla B 19.80—22.50 per 100 kg.; Peterselie ƒ30, Selderij 13.10—20.70 per 100 bos. LEEUWARDEN, 3 febr. Kaas. Gouda volvet ƒ2.10—2.12, Edammer 40 plus 1.911.93, broodkaas 40 plus 1.941.97. Stemming goed. KATWIJK a. d. RIJN, 3 febr. Groente. Waspeen A 1424, Was peen B ƒ24—30, Breekpeen ƒ7.50— 11.50, Boerenkool ƒ8—18, Gele kool 8.6013.30, Groene kool 1718, Rode kool ƒ6.10—8, Witlof ƒ29— 31. Kroten 56, Uien 4345, Spruiten A geschoond ƒ72—107, Spruiten A ƒ4669, Spruiten B ƒ2439, Knol selderij 16—30, Sjalotten ƒ51—53.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3