Blikgroenten Derde divisie moet dit jaar 1 maand langer op herhaling Vier werkgeversverbonden i nWaar het mogelijk is de prijzen verlagen ,10 Geboden voor goed koopman' brachten 5 jongens 'n studiegift Doden in het verkeer in januar r HET HUIS DUIZEND KAARSEN DONDERDAG 2 FEBRUARI 1956 DE I.EIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Kamer besliste zonder veel strijdt Makkelijke zege voor min. Staf Alhoewel verscheidene Kamerfrac ties aangekondigd hadden, dat zij de door minister Staf voorgestelde uit breiding van herhalingsoefeningen voor een deel der 3e Divisie niet zon der slag of stoot zouden aanvaarden, blijkt men gisteren in de Kamer over het algemeen de bewindsman het vuur niet zo erg na aan de schenen gelegd te hebben en reeds in dezelf de zitting zag minister Staf zijn order tot langer herhalen door parlemen taire goedkeuring gestaafd; slechts de communisten hebben tegengestemd, hetgeen ook al niet afweek van de gewone gang van zaken. Minister Staf verklaarde, dat er geen ontspanning valt waar te nemen in de internationale toestand; dat het vijf-divisie-plan, waarvpor het mate riaal 't land binnenstroomt, door moet gaan, en dat daarom van een verslap, ping der militaire paraatheid geen sprake kon zijn. Over de vraag, waarom die paraat heid opgevoerd moest worden door een extra-diensttijd werd weinig of niet gepraat en het gevolg is, dat buitenlandse manoeuvre of niet de Indië-veteranen van de 3de Divisie, waarvan sommigen reeds 3 yt jaar en langer het lieve vaderland gediend hebben, dit jaar een maand langer 's Konings rok mogen torsen. KLAAR Of TAFEL (Advertentie) Aetherklanken VRIJDAG. Televisie-programma. N.T.S.: 15.30—17.30, 22.15—22.25 en 2.4523.30 Olympische Winterspelen. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19 30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvr. 900 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Avontu ren met kinderen", caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Orgelspel. 11.05 „Het hangt aan de muur en het tikt". 11.30 Pianorecital. AVRO: 12.00 Promena- de-ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.75 Beudsber. 14.00 Vocaal kwart. 14.30 Boekbespr. 14.50 Gram. 15.25 Lichtte muz. VARA: 16.00 Muzikale caus. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muzikale caus. 17.40 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.45 „Tot nieuw bestel verbonden", caus. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 „Geloof", caus. 19.50 Nieuws v. d. VPRO. 19.55 Streeknieuws. 20.00 Nws 20.05 Boekbespr. 20.15 Liederen. 20.30 „Benelux", caus. 20.40 „Na j tien jaar", cans. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.40 „Zij willen U wel hel pen", klank'b. 22.05 Buitenl. week- overz. 22.20 Lichte muz. VPR: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwij ding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM H, 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor i de vrouw. 9.35 Omr. ork. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Mezzo-sopr. en piano. 11.30 Gram. 12.00 Populair muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Vocaal ens. 12.53 Gram. en act. 13.00 j Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Amusz. muz. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Gram. 15.10 Voordr. 15.30 Tenor en piano. 16.00 Tuinb.praatje. 16.15 Gram. 16.30 Radio Filh. sextet. 17.00 Voordr. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 17.55 „Een goed woord voor een goede zaak", caus. 18.00 Stem men van Overzee. 1815 Koorzang. 18.35 V. d. jeugd. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Regeringsuitz.: Ru briek „Verklaring en toelichting": Drs. G. C. van Eek: „De nieuwe gul den". 19.20 Regeringsuitz.: Emigratie rubriek: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Gram. 20.30 „De jeugd vliegt uit", hoorsp. 21.00 Koorzang. 21.40 „Uit het zand van Egypte", caus. 22.00 Radio Filh. ork. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 „Het godsdienstige volkslied", caus. 23.3524.00 Gram. De besturen van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, het Centraal Sociaal Werkgevers-Ver bond, het Katholiek Verbond van Werkgeversvakverenignigen en het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederland hebben hun leden nogmaals opgeroepen om medewerking te blijven verlenen aan de stabilisatie van de prijzen en waar mogelijk aan verlaging daar van. De prysstabilisatiepolitiek zal ter bereiking van de gestelde doeleinden zodanig worden opgevat, dat in 1956 slechts in uitzonderingsgevallen prijs verhoging zal kunnen optreden. Dit betekent intussen niet, dat onver hoopte sterke kostprijsverhogende tendenzen nimmer in het prijspeil tot uitdrukking zouden mogen ko men. Het verdient aanbeveling om in een zodanig geval niet automatisch tot prijsverhoging over te gaan, ook al zou dit om bedrijfseconomische redenen gemotiveerd zyn, maar hierover overleg te plegen met het ministerie van Economische Zaken. De in het afgelopen jaar opgedane ervaringen geven de besturen het vertrouwen, dat de Nederlandse in dustrie ook in 1956 bereid zal zijn de gevolgde weg voort te zetten. De vrijwillige medewerking van de lé den aan deze prijsstabilisatiepolitiek rechtvaardigt de eis van de verbon den om .van regeringswege aan het industriële bedrijfsleven geen gede tailleerde prijsbeheersing op te leg gen en van het noodzakelijk daarme de gepaard gaande diepe overheids ingrijpen af te zien. Aldus de oproep, waarin verder meegedeeld wordt dat de minister van Economische Zaken toegezegd heeft met de verbonden nauw voeling te houden over even tueel ingrijpen tegen prijsontwikke lingen. De besturen realiseren zich, dat er thans wellicht meer dan gedurende het afgelopen jaar sterke krachten werkzaam zijn die prijsverhoging Ondanks verlagingen in '55 ontving Rijk meer belasting Ondanks de verlagingen in het af gelopen jaar zijn de belastingont vangsten in 1955 met bijna 4% ge stegen, vergeleken met het voorgaan de jaar. Deze stijging houdt verband met de verdere toeneming van de economische activiteit en de stijging van het loonpeil. De belastingen hebben in 1955 voor het Rijk een bedrag opgebracht van 6.536,79 miljoen tegen f 6.292,91 miljoen in 1954. De vennootschaps belasting vertoont ten opzichte van 1954 een belangrijke stijging. Deze is het gevolg van de nieuwe rege- ling, welke met betrekking tot het opleggen van voorlopige aanslagen is getroffen. Tegenover de totale ontvangsten van 2.41 miljoen van de kohier- belastingen stonden opgelegde aan slagen tot een bedrag van 2.699 miljoen. De opbrengst van de loonbelasting en in nog sterkere mate, die van de omzetbelasting vertoonden van het derde op het vierde kwartaal een te ruggang. Eén van de oorzaken hier van is de op 1 september van kracht geworden belastingverlaging. Ook bij de omzetbelasting speelde de ta riefsverlaging een rol. De opbrengsten van de invoerrech ten en de accijns op tabak in decem ber bleven ten achter bij de ont vangsten in de voorgaande maand. Uit hoofde van de niet-kohierbe- lastingen is 4.102 miljoen geïnd tegen 3.827 miljoen in 1954. zouden kunnen veroorzaken en prijs verlaging in de weg zouden kunnen staan. In de naaste toekomst zal overleg plaatsvinden over een eventuele ver hoging van de inkomens der werk nemers. De vorm daarvan zal onge twijfeld mede worden beïnvloed door het besluit van de regering van september 1955 om in beginsel de mogelijkheid van een meer gediffe rentieerd loonbeledi te openen, als mede door de in begin 1957 te ver wachten maatregelen inzake de al gemene ouderdomsvoorziening en een verdere huurverhoging. Een ge differentieerd beleid ten aanzien van de inkomens der werknemers steunt op de gedachte, dat daar een inkomensverbetering mogelijk is waar deze haar grond vindt in een stijging van de produktiviteit, resp. in een verbetering van de ruilvoet. „Centrale keuken" voor vogels in oprichting Hoewel tallozen in Nederland zich des winters bey veren in het wild le vende vogels van voedsel en water te voorzien, is het herhaaldelijk voorgekomen, dat er bij zware sneeuwval of bij strenge vorst een grote sterfte optreedt, vooral onder eenden, zwanen, meerkoeten, water hoentjes, reigers, roerdompen, wul pen, scholeksters enz. al deze vogels, die zich gewoonlijk ophouden op af gelegen en moeilijk bereikbare plaatsen, kunnen niet voldoende door de enkeling geholpen worden. Hier is georganiseerde hulp onont beerlijk. Het is om die reden, dat „het comité wintervoedering van vogels" is opgericht: een vorm van samen werking tussen organisaties, die op het gebied van dierenbescherming aktief zijn. Zal de zorg voor de wa tervogels aan de bedoeling beant woorden, dan moet op grote schaal voer worden verstrekt op alle plaat sen, waar een groot aantal vogels zich ophoudt. Onmisbaar is dan de medewerking van allen die kunnen helpen de nood te lenigen. Drie naar Amerika Voor jongens van 16 tot 25 jaar bestond er op de expositie-handel van de E 55 de kans om door deel neming aan een selectietest gratis een jaar en zes maanden in Amerika te werken en te studeren, of drie jaar aan een Nederlandse hogeschool, universiteit of M.T.S. Ongeveer 1000 jongelui blijken nu aan deze test meegedaan te hebben. In het paviljoen van de handel op de E 55 moesten zij tien vragen op het gebied van de handel beantwoor den. De daarvoor in aanmerking ko mende candidaten kregen daarna de gelegenheid om thuis in ten hoogste 120 woorden de „tien geboden voor een goed koopman" te formuleren. De Kestien oandidaten, die hierbij opvielen door originaliteit, stijl en woordenkeus de inzendingen wer den ook grafologisch onderzocht werden psychologisch getest, en vijf jonge mannen zijn tenslotte in aan merking gekomen voor de genoemde studie mogelijkheden. Op het kantoor van de steenkolen handelsvereniging te Rotterdam wa ren zij gistermorgen aanwezig. P. Los uit Bolnes en 9. J. Trotz uit Den Haag, werkstudenten uit Delft, ver namen daar, dat zij drie jaar gratis verder mogen studeren. E. H. van Borssum Waalkes uit Baarn, H. J. Kortink uit Enschede en J. H. van Zanten uit Den Haag krijgen de kans Lever deze bon in bij Uw winkelier en U ont vangt in een aardig etui voor slechts 35 cent N. 8 proefstiftjea Lipstick U35s) V 8 modieuze kleur-r Dit is een unieke kans om te proberen, welke kleur U het beste stóétl Imp. LAHNEMANN-LAMEVO. POSTBUS 18 Laren N.H. Telefoon 3047 (K-29S3) Advertentie zich in Amerika verder te gaan be-| kwamen op het gebied van de ham- j del. Allen op voorwaarde, dat zij zich zullen specialiseren op commer cieel, financieel, juridisch, technisch of publiciteitsgebied. DE MELKPRIJSTOESLAG 1954-1955 Met het oog op de bij de behande ling van de begroting van het mi nisterie van Landbouw voor 1956 gedane toezegging de leden van de Tweede Kamer uitvoerig in te lich ten over de melkprijstoeslag voor 19541955 heeft de minister van Landbouw een schrijven tot de Twee- de Kamer geridht. Aangezien overeenstemming over het te volgen toeslagsysteem een noodzakelijke voorwaarde moest wor den geadht voor een billijke uitvoe ring, is indertijd toegezegd om ten aanzien van deze materie uitvoerig overleg te plegen met het landbouw schap. Het veiheugt de minister zeer te kunnen mededelen, dat de samenwer king met het landbouwschap zeer nauw is geweest en dat het ampele overleg bijna steeds tot de gewenste eenstemmigheid heeft geleid. De grondsoorten, welke wegens onvoldoende bodemvruchtbaarheid en slechte cultuurtechnische toestand in principe voor een toeslag in aan merking komen, zijn: zandgronden volledige toeslag, zee zandgronden gedeeltelijke toeslag, oude veenkoloniale gronden volledi ge toeslag, jonge veenkoloniale gron den gedeeltelijke toeslag, rivierklei gronden met komklei- gedeeltelijke toeslag, sommige veencomplexen, ge deeltelijke toeslag, sterk geacciden teerde lossgronden, volledige toeslag, lichte lossgronden gedeeltelijke toe slag. Op grond van deze algemene inde ling is uitvoerig overleg gepleegd in de gewestelijke raden van het land bouwschap, waarbij een meer1 gede tailleerde rubricering van gebieden is gemaakt. Nadat in alle provincies deze inde ling door de gewestelijke raden van het landbouwschap was geaccepteerd en zij ook was goedgekeurd door het bestuur van het landbouwschap, is aan de provinciale voedselcommissa- rissen verzocht contact op te nemen met de districtsvoedselcommissies van het landbouwschap, ten einde de individuele bedrijven uit te split sen. Het is gebleken, dat dit zeer In deze kaart geven wij een beeld van de verkeersongevallen met do delijke afloop die de afgelopen maand in ons land plaatsvonden. Volgens de statistiek wordt een •verkeersongeval dodelijk geacht in dien het slachtoffer binnen 30 dagen na het ongeval is overleden. Deze gevallen zijn in deze kaart uiteraard niet opgenomen. Het beeld dat u hier ziet moet u meer zien als de totaliteit van de dagelijks voorko mende ongevallen die onmiddellijk •mensenlevens eisen. moeilijk werk vrijwel overal op voor- treffelijke wiize is uitgevoerd. Voor de verdere gang van zaken is contact opgenomen met het bedrijf schap voor zuivel, dat zich heeft willen belasten met de mechanische j verwerking van de door de veehou ders te verstrekken gegevens. Deze werkzaamheden zyn op het ogenblik in volle gang. Voordat echter tot berekening van de geldsbedragen der toeslagen kan worden overge gaan, zal eerst de netto-opbrengst van de melk in het melkprijsjaar 19541955 bekend moeten zijn. Deze opbrengst zal eind februari bekend zijn, waarna de betalingsmandaten kunnen worden klaargemaakt, zodat in maart en april de bedragen zullen kunnen worden uitbetaald. Fabriekslaboratorium te Haarlem uitgebrand De Haarlemse brandweer is giste renmiddag even na vijf uur uitge rukt naar een brand, die was uitge broken op de bovenverdieping van een uit twee verdiepingen bestaand laboratorium. Door de aanwezigheid van brand bare stoffen breidde het vuur zich uit en de vlammen sloegen naar bui ten. Aangewakkerd door de felle oos tenwind verspreidde het vuur zich over het gehele gebouw. Na ruim een .uur was het laboratorium, een apart gebouw bij de chemische fabriek Rids langs het Noorder Buiten Spaar, ne in de Waarderpolder, volkomen uitgebrand. Doordat het gebouw aan de westzijde van de fabriek en de werkplaats waar veel brandbaar ma teriaal aanwezig is, ligt, kon het vuur niet naar de andere afdelingen over slaan. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld; de nablussing heeft nog geruime tijd ge vergd. EERSTE KAMER AANVAARDT PRODUKTSCHAP ZUIVEL. De Eerste Kamer heeft gistermid dag het wetsontwerp tot instelling van een produktschap voor zuivel met 24 tegen 13 stemmen aangeno men. Voor het wetsontwerp stemden P.v.d.A., K.V.P. en de heer Louwes (V.V.D.). De overige V.V.D.-leden en de fracties van A.R., C.H. en C.P.N. stemden tegen. Tevens werd z.h^t. het ontwerp tot opheffing van het hoofdbedrijf schap voor zuivel, margarine, vetten en oliën en het bedrijfschap voor zuivel aanvaard. De Eerste Kamer had dinsdag avond met minister De Bruijn over deze onderwerpen gedebatteerd. Nederlandse gevlogen naar Andesgebergte In het voorjaar zullen twee Am sterdamse geologen, dr Egeler en dr De Booy, die reeds in 1952 bekend heid verwierven door hun expeditie naar het Andesgebergte, wederom naar de Andes vertrekken. Het uit gekozen gebied, een der meest on herbergzame gebieden van het An desgebergte, is zowel uit geologisch als uit alpinistisch oogpunt bezien geheel onbekend. De expeditie zal vijf maanden duren. JONGERENRAAD VAN DE K.V.P. Omdat prof. Romrae op 18 februari a.s. aanwezig moet zijn bij de verga dering van de Verkiezingsraad der K.V.P., is de openbare vergadering van de Jongerenraad, waarop prof. Romme spreekt over het onderwerp: „Jeugd en bezitsvorming", verplaatst naar zaterdag 25 februari a.s. even eens om half vier in de Grote Stand zaal van het Jaarbeursrestaurant te Utrecht. door MEREDITH NICHOLSON 19) De gedachte, dat mijn identiteit voor haar nog een mysterie was, deed mij genoegen. Maar het meisje met de rode muts was niet een wezen van illusies. „Die muur doet een goed werk, mijnheer Glenarm". Met die woorden liep zij in de richting van de muur en ik volgde haar. Zij liep voor mij uit met haar handen in haar zakken, een slank, gracieus figuurtje, met een lichte, veerfarachtige pas. Haar opmerking over de muur was niet bemoedigend voor verdere conversatie, waarom ik mijn heil maar zocht bij de dichters. „Stone walls do not make a prison Nor iron bars a cage", citeerde ik. >rDat heb ik al eens eerder ge hoord", zei zij, even haar hoofd om wendend, waarna zij weer lachend voor zich keek. Haai- frisse wangen waren een lust voor de ogen. De sneeuwvlokken dwarrelden om haar heen, bleven op haar muts en schouders liggen. Hebt u ooit sneeuwkristallen zien hangen en breken in zacht, blond haar? En u verliest uw hart en uw ziel op hetzelfde ogenblik. „Wanneer ik niet zo bang was ge weest, was ik wel even naar St. Aga tha gekomen om u mijn verontschul digingen aan te bieden". „Maar dat zou zuster Theresa niet goedgevonden hebben", verklaarde zij. Wij mogen geen bezoek ontvan gen van heren dat staat in de voorschriften". „Dat dacht ik wel. Ik hoop, dat zuster Theresa weer herstellende is". ,Ja, dank u". En maakt Miss Devereux het ook Zij wendde haar hoofd half om, als om mijn woorden duidelijker te kunnen horen en een ogenblik hield zij haar stap in; dan liep zij weer haastig verder. „Oh, zij maakt het altijd goed, ge loof ik". „U kent haar natuurlijk". „Oh, ja. Zij geeft ons muziekles". „Zo, dus Miss Devereux is de mu- ziekonderwijzeres. Is zij nogal gezien bij de leerlingen?" „Nu, dat schikt nog al". „Oh, zij is zeker lang en ziet er ongetwijfeld hongerig uit en rammelt vreselijk naargeestig met een grote bos sleutels. Ik ken die soort". „U spreekt over St. Agatha, alsof het een sanatorium was". „Oh, neen, zo slecht is het niet! Ik heb het wel erger gezien. Waar komen de leerlingen vandaan?" „Zij komen uit verschillende steden Cincinati, Chicago, Cleveland, In dianapolis". „Wat de tijdschriften noemen The Middle West?" „Ja, dat geloof ik wel. Wij naderden de poort. Haar on verschilligheid voor de storm vond ik heerlijk. Hier, dacht ik in mijn be wondering, is een waar produkt van het Westen. Ik voelde dat zij niet zo vijandig meer tegenover mij stond als voorheen en hoopte binnenkort werkelijke vriendschapsbanden te kunnen aanknopen. „Wij meisjes zouden u dolgraag willen helpen met het zoeken naar de verborgen schat. Het moet heerlijk zyn om te leven in een huis waar een mysterie is geheime gangen en kisten vol gouden ducaten! Wel, mijn heer Glenarm, u brengt zeker al uw nachten door met het zoeken naar geheime gangen". „Wie zegt dat er een geheim aan het huis verbonden is?" vroeg ik. „Oh, Ferguson, de tuinman en al de meisjes". „Ik vrees, dat Ferguson veel ver beeldingskracht heeft". „En al de mensen in het dorp den ken het. Ik heb de juffrouw uit de kruidenierswinkel er dikwijls over horen spreken". „Zij kon zich beter met haar bruine bonen bemoeien", antwoordde ik. „Oh, u moet niet kwaad worden. Al de meisjes vinden het verrukkelijk interessant en wij noemen u de Lord der Werkelijkheid en wanneer wy u by zonsondergang door het bos zien dwalen, zeggen wij: „Mr. Lord zoekt naar de schatkisten". Dit zei zij op een half spottende, half ernstige toon, hefgeen zeer grap pig was en ik lachte vrolijk. „Ik hoop, dat u me vergiffenis ge schonken hebt begon ik, terwijl ik de sleutel van het hek uit mijn zak haalde. „Oh, neen, mijnheer Glenarm. Nog niet helemaal". „Het is niet eerlijk, dat u wel mijn naam kent en ik niet de uwe", ver telde ik haar. „U hebt volkomen gelijk, Unbent mijnheer John Glenarm de tuin man heeft het mij verteld en ik ben alleen maar Olivia. Ik mag nog niet juffrouw genoemd worden. Ik ben nog erg jong, mijnheer". „U hebt mij nog maar de helft ver teld", en ik hield mijn hand op het hek. Het sneeuwde nog steeds en de schemering begon reeds te vallen. Ik wilde haar niet verliezen, het leven, de jeugd, haar goedhartige spot. De gedachte aan Glenarm House temidden van met sneeuw bedekte bomen en aan de lange winteravond, die ik daar alleen zou moeten door brengen, deed mij huiveren. Er brandde reeds lichten in het school gebouw recht voor ons en die lichten deden myn eenzaamheid nog meer uitkomen. „Olivia Gladys Armstrong", zei zij lachend, duwde vlug het hek open en snelde over de sneeuw naar St. Agatha. HOOFDSTUK X. Een ontmoeting met de opzichter. Tot laat in de avond bleef ik in de behaaglijk warme bibliotheek zitten lezen, terwijl ik buiten de wind hoorde loeien. Te middernacht bracht Bates mij enige sandwiches en een fles biea'. „Wanneer er anders niets is, mijn heer". „Dat is alles, Bates". En hij begaf zich naar zijn kamer. Ik was rusteloos en had geen zin om naar bed te gaan en betreurde het gebrek aan variatie in mijn groot- vader's bibliotheek. Ik liep langs de lange rijen boeken, nu en dan één van de plank nemende en zag zo doende een serie zwaarlijvige wer ken, op prachtige wijze geillustreerd. Zij stenden op één van de onderste planken en ik ging op de grond lig gen, als een jongen met een nieuw tekenboek en stapelde de zware wer ken om my heen. In het laatste werk vond ik een velletje wit papier, niet groter dan mijn hand. Een vergeten bladwijzer, dacht ik en wilde het juist tot een propje samen knijpen, toen ik zag, dat op één van de zijden een pot loodtekening stond.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8