AGGI nieuu\ yermicel I i soep 38 De Olympische Winterspelen te Cortina Interview met Klaas Schenk Madeleine Berthox werd op haar verjaardag wereldkampioene DOND^P.DAG 2 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA het kunstrijden voor heren. Zijn landge noot Ronald Robertson verwierf de zil veren medaille en de broer van Hayes, David Jenkins, ontving de bronzen me daille. De Europese kampioen Alain Gi- lette (Frankrijk) bezette de vierde plaats. DE VERLIESLIJST Tijdens de afdaling voor dames heb ben zich tal van valpartijen voorgedaan. De Duitse deelneemster Mirl Buchner kreeg daarbij een lichte hersenschudding, terwijl men tevens vreesde voor een hals wervelbreuk. In het ziekenhuis werd echter geen breuk geconstateerd, wel leed ze aan een zware shock. Voorts heeft de Frangaise Edit^i Bon- lieu bij een val vermoedelijk een been breuk opgelopen, terwijl de Poolse Ma ria DanieGasinica een hersenschudding kreeg. Bij de Griekse skiloper Alexandres Vauxinos, die eveneens in het ziekenhuis verpleegd wordt, vreest men voor een schedelbreuk. Behalve deze gevallen zijn gisteren in het ziekenhuis nog 23 lichtgewonde deel nemers en deelneemsters verpleegd. Na zeven dagen, waarin op zestien nummers van de olympische winterspe len de beslissing over de eerste tot en met de zesde plaats is gevallen, ziet het Officieuze puntenklassement er als volgt uit: 1. Rusland 82 pnt.; 2. Oostenrijk 42.5 pnt.; 3. Zweden 40 pnt.: 4. Noorwegen 38 pnt.; 5. Finland 32 pnt.; 6. Zwitserland 27 pnt; 7. Ver. Staten 26 pnt.; 8. Italië 18.5 pnt.; 9. Frankrijk 9 pnt.; 10-11. Ne derland en Duitsland 7 pnt.; 12. Polen 6 pnt.; 13-14 Japan en Canada 5 pnt.; 15-16 Spanje en Tsj. Slowakije 3 pnt.; 17. Groot Brittannië 1 pnt. Met bevende knieën stond zij aan de start, niet ver van de alpenhut, ..Refuge duca d'Aosta" op de noordoostelijke hel ling van de beroemde ski-piste Canalöne Tovana-Rumerlo. De donkere forsge- bouwde Madeleine Berthod liet in een enkele seconde haar ski-loopbaan van de laatste jaren aan zich voorbijgaan. Eijha altijd had de, ln het gewone leven zo rustige, zelfbewuste Zwitserse boeren- De Zwitserse Madeleine Berthod heeft gistermorgen de afdaling voor dames over een afstand van 1552 meter gewon- Gelukklg Zwitserland Madeleine Berthod, de stoere boeren dochter, bij belangrijke wedstrijden een dochter uit het kanton Vaud, raasde als verschrikkelijke plankenkoorts gehad. Als zij thuis, op de boerderij van haar vader, de „Chateau Deux", met de koeien omging, of het hooi hielp opladen, sprak er uit al haar manieren en bewegingen rust en kracht. Maar zodra zij voor een belangrijke race op de lange latten kwam te staan beving haar een ondefinieerbare angst en stond zij hijgend en trappelend van nervositeit het vertreksignaal af te wachten. Daardoor was haar al menig succes ontgaan, soms door een val. dan weer door het missen van een controle poort. Bij de vorige olympische winter spelen in Oslo had het peohduiveltje haar ook parten gespeeld en bracht zij het als sportvrouw nummero één van Zwitserland niet verder dan de zesde plaats. Wel won zij nog kortgeleden in Grindelwald de afdaling en de combina tie, maar over die successen lag voor haar zelf nog steeds de schaduw van de gemiste kans bij de wereldkampioen schappen in Aare, waar zij als tweede eindigde en de titel aan haar landgenote Inge Schupfer had moeten afstaan. Aan haaT voeten lag een verraderlijke helling, met een stijlheid van 50%. Daar na zou de afdaling door een dicht bos van massale dennen voeren met een paar venijnige bochten en glooiingen. De zon scheen verblindend door haar windbril heen. Een ogenblik sloot zij de ogen Als zij nu toch eens mocht winnen, nu op haar 25e verjaardag, die zij zover van de Zwitserse alpen moest doorbrengen. De startvlag viel en zie.... Het was of de machtige berg haar gunstig gezind was, of hij zijn brede borstkas uitzette om de helling van 1552 meter en een hoogteverschil van 400 meter wat minder stijl te maken. Het leek, of de sneeuw in de scherpste bochten soepeler weg stoof dan normaal en het scheen haar, alsof bosfeeën alle hindernissen wegna men, die zij er Juist nog met speurende ogen had waargenomen. Op 22 en 23 maart 1956 zullen te Den Haag nationale studenten kampioen schappen worden gehouden in een aan tal takken van sport, die op de universi teiten en hogescholen worden beoefend. Daarbij staan de volgende onderdelen op het programma: voetbal, hockey, bas ketbal. volleybal, boksen, schermen, judo tafeltennis, waterpolo en zwemmen. De wedstrijden worden georganiseerd onder auspciën van de Sportraad van de Ne derlandse studentenraad door de Leidse Universitaire sportvereniging en de Sportstichting Technische Hogeschool. Hoewel deze kampioenschappen de laatste 10 jaren steeds zijn gehouden, werden zij altijd op verschillende plaat sen en data georganiseerd. Dit jaar zul len echter, voor de eerste maal m de ge schiedenis van de Nederlandse studen- tensport. alle kampioenschappen tegelij kertijd in Den Haag worden gehouden. De wedstrijden zullen voornamelijk worden gehouden in de Houtrusthallen. Het zwemmen en waterpolo wordt ver werkt in de zweminrichting aan de Mau- ritskade. Het hockey op de „Roggewo- ning" te Wassenaar, het voetbal op het HBS-terrein (Houtrust). Gezien de belangstelling in de vooraf gaande jaren mag worden aangenomen, dat alle universiteiten en hogescholen teams zullen afvaardigen. Ongeveer 700 deelnemers worden voor dit evenement in Den Haag verwacht. Een gemeen schappelijke maaltijd en na afloop daar van een feestelijk samenzijn zullen deze sportgebeurtenis besluiten. Gelijkertijd zullen het Leidsch studen ten schaakgenootschap „Morphy" en het Leids studenten bridge-gezelschap kam pioenschappen voor schaken, bridgen er eventueel biljarten organiseren. op vleugelen onder het finishdoek door. Meer dan vijf volle seconden sneller dan de Canadese Lucile Wheeler en bijna 15 seconden sneller dan de Amerikaanse met de wapperende haren Andrea Mead Lawrence, de besten die haar voor wa ren gegaan. Dozijnen deelneemsters trachtten daarna Madeleine te overtref fen. Maar het geluk was voornamelijk aan de zijde van Zwitserland. En zo volgde er nog een grotere verrassing dan de zege van Madeleine Berthod, die er qua capaciteiten ook toe in staat was geacht. De zilveren medaille zou een half etmaal later eveneens worden uitgereikt aan een der dochteren van het land van Wilhelm Teil: de slanke, blonde Frieda Danzer uit het toeristencentrum Adel- boden. Ook met haar had de fortuin iets goed te maken. Want drie jaar geleden brak Frieda Danzer, bij een wedstrijd in Zuid Slavië, beide benen. Zoals de zee soms neemt en geeft, zo glimlachten goedaardig de groteske Dolomieten om het geluk van de twee nietige figuurtjes, die een van hun flanken zo fier hadden bedwongen. En de zon lachte mee en wierp speels wat extra stralen op het blazoen van Canada in de rij van vlag gen aan de masten. Omdat ook het bron zen ereteken voor Lucine Wheeler veler harten had. verblijd. En het olympisch feest, de mensen en de vlaggen, de bos sen en de bergen, werden overkoepeld door een stralend azuren heelö!. De Amerikaan Hayes Alan Jenkins heeft het olympisch goud gewonnen bij Twee renners, twee temperamenten Slechts één seconde scheidt de winnaar van de 10.000 meter hard rijden Sigge Ericsson in het klas sement van nummer twee, Knut Jo- hannesen. Maar het onderscheid in temperament is enorm Toen de twee na de race voor de microfoon stonden, ontpopte de Zweed zich als een zeer schuchter man, terwijl de Noor zeer zelfbe wust optrad. Op het verzoek van de Interviewer een paar vriendelijke woorden te spreken tot zijn vrouw, die ongetwijfeld thuis zat te luiste ren, reageerde Sigge afwijzend. „Liever niet", zei hij want ik heb een sleeht geweten. Ik heb hier zo veel te doen gehad met al die voor bereidingen, dat ik geen tijd heb gevonden haar te schrijven...." „Maar", zei de verbaasde inter viewer, „dan hebt u toch nu een mooie gelegenheid om het verzuim te herstellen en de zaak uit te leg gen?" Maar ook dit wilde Sigge niqt. „Wat ik haar zou willen zeg gen. kan ik nu niet doen. Er staan te veel mensen bij", zei de Zweed. En hij bleef weigeren het woord te richten tot zijn vrouw, die hem overigens ongetwijfeld beter zal be grijpen dan de teleurgestelde radio reporter. Heel anders gedroeg zich Knut Johannesen, die tegelijkertijd voor de microfoon van de Noorse om» roepmaatschappij stond. Parmantig verklaarde hij, dat het hem speet niet in dezelfde rit met Ericsson te zijn gestart. Want dan zou hij een felle strijd hebben geleverd, en de Zweed zeer beslist hebben versla gen. Johannesen. die er zo fris uitzag als kwam hij net uit de badkamer, besloot met de hartelijkste groeten aan zijn moeder, zijn vader en niet in de laatste plaats, aan zijn „Anne- lisa" Ongelooflijk goed en smakelijk in Zilverzakjes voor 4 diepe borden ELFSTEDENTOCHT OP 6 FEBRUARI? Het bestuur van de Friese Elfsteden- vereniging is bijeen geweest ter bespre king van de situatie zoals die zich op het ogenblik voordoet wat betreft de even tuele elfstedentocht en elfsteden-wed strijd. Uit de ontvangen ijsDerlchten is gebleken, dat over heel de provincie het ijs slecht is ten gevolge van de sterke wind waardoor kiel en zand op het Ijs zijn gewaald. Ook de betrouwbaarheid vooral in het merengebied laat te wen sen over. Voor het overige is het bestuur or/rrn'satorisch gereed. Vóór maandag 6 februari zal echter geen sprake kunnen zijn van een elfste dentocht, daar de zondag om principiële redenen uitvalt. Bij doorgaan zal men persoonlijk moeten i- schrijven. Het be stuur zetelt daartoj weer in hotel „De Groene Weide". Bloten is maximaal 5.000 tochtrijders en 500 wedstrijdrijders toe te laten. Deelnemers zullen tenminste 18 jaar oud moeten zijn. WIELRENNEN De 57-jarige veteraan Plet van Kem pen heeft gistermiddag proef gereden op de Parijse winterbaan tegen een aan tal jonge renners, over 60 baanronden of ongeveer 10 kilometer. Van Kempen heef', zeker indruk ge maakt door zijn stijl en zijn coup de pedale, maar tevens is komen vast te staan, dat op zijn leeftijd de wonderen niet meer mogelijk zijn. Want al kon Piet het tempo van zijn jonge tegenstanders volgen, nij was niet bij machte hun de marrages te beantwoorden. In do tus- sensprint werd hij geklopt, slechts een maal eindigde hij op de vierde plaats. De proef was georganiseerd door de directeur van de winterbaan. die zich persoonlijk van Plets mogelijkheden wil de overtuigen en tevens kennis wilde nemen van de reacties van publiek en pers. De meningen van de vakjournalis ten waren gematigd maar niet onver deeld gunstig. De toeschouwers daaren tegen, voor het grootste gedeelte be staande uit personen van de generatie van Piet van Kempen, spraken zich om reden van sentiment uit vóór de vete raan. Maar Piet zal geen contract krij gen van de Parijse organisatoren. In de koppelwedstrijd over 100 kilometer van zondag a.s. zou hij waarschijnlijk niet goed mee kunnen komen, en niet be stand zijn tegen de felle demarrages in een koers, waarin koppels als Anquetil- Darrigade en HassenforderBellenger i?an de partij zullen zijn. DE RONDE VAN NEDERLAND 1956 In een bespreking tussen de sport- commissie van de KNWU en de N.V. Efor, organisatrice van de Ronde van Nederland is overeengekomen, dat aan zestal reeds op de nationale kalen der staande of geprojecteerde koersen, profwedstrijden zullen worden gekop peld, die als seiectieproeven voor de Ronde van Nederland zullen gelden. De N.V. Efor zal de besprekingen met de betrokken wielerverenigingen op kor te termijn voortzetten teneinde tot een definitieve organisatie van deze prof- koersen te komen. Het betreft voorlopig de volgende wed strijden. waarvan uiteraard de aantrek kelijkheid, indien tevens profs uitkomen die zich voor de Ronde van Nederland -Üütüli ln 1 trachten te kwalificeren, zeer verhoogd zou worden. merentocht- en de elfmerenwedstrijd gehouden. De start vindt om 9 uur in Langweer plaats. Dinsdag 7 februari worden op de ijs baan van de Zutphense ijsklub wedstrij den gehouden van het le legerkorps. Op donderdag 9 febr. worden op dezelfde baan de kampioenschappen op de 500 en 1500 meter van de Koninklijke Land macht verreden.' 21 April: Ronde van de Veluwe; 22 mei: Ronde van de Zaanstreek; 3 juni: Ronde van Limburg; 9 juni: Ronde van Woerden; 10 juni: Ronde van Zuid-Hol land; 17 juni: Ronde van het Kersen oogstfeest (in Oost Brabant). VAN HET TAFELTENNISFRONT De uitslagen van 22 t/m 28 jan. luiden: Dames 1: DSB 1—DOS L 4—6; PTT 1—DVS l 3—7; Treffers 1—Scylla 1 7—3; Batswl. 1—DOS 1 7—3. 2A: Cebusta 2BAT l 73; Ford 1 Docos 1 46; Sportief 1Netbal 2 55; Te Werve 1—Unita» 1 6—4. 2B: Cebusta 1—Batsw. 2 2—8; DTS 1 —DOS 3 6—4; Tempo 1—Netbal 1 3—7. VVV 1—Unital 2 4—6. 3B: den Burcht 1Batsw. 3 4—6; DSB 2—Cebusta 3 10—0; Esso (SC) 1—DVS 2 4—6; Te Werve 2—WV 2 3—7. 3C: Hafa 1—FSA 1 9—1; Salam. Rustenb. 1 0—10; Unitas 3—St. Vooruit 8—2. 3D: AATC 1—Assumy 2 10—0; PTT 2 HBS 1 7—2; St. Hoger 1Smash 37; Hafa 2Vr. schaar 1 55. 4A: Oegstgeest 1—Docos 2 2—8; Spark ler 1—PTT (L) 1 8—7; St. Vooruit 2— Sparkler 2 10-0; TOV 2—TOV 1 5—5; TNSA 1—Treffers 2 2—8. 4B: DSS 1—AVA 2 4—6; TDO 1—DVS 3 46; Kitno 2Ford 3 64; Salam 7 -PIT *54 1 1—9. 4C: Detas 1—Centrum 1 82; GEB 2 —Ford 2 010; Slagv. 1Salam 3 1—9; Unitas 4—SVLV 1 10—0; DVS 4—Ter Werve 4 0-4. 4D: Netbal 4—Sportlef 5 1—9; Salam 5Phoenx 1 28; Tempo 2—Tactiek 1 1—9. 4E: Salam 4—R. burg 2 3—7; MVO 3 Wibo 6 1—9; GEB 1—AVA 3 8—2; Sportief 3Unitas 5 19. 4 F: DVC 2—Docos 3 5—5; HPSV 1— EN I 19; Smash 2Salam 6 82; Trava 1Sportief 4 58; Wibo 5—Te Werve 3 37. Heren IA: VW 2—Batsw. 3 8—2; Assumy 1 —Wibo 4 1—9; Treffers 3—DHC 1 4—6; DOS 4—St. Hoger 2 3—7; HBS 2—Scyl la 3 7—3. IB: Wibo 5—Docos 1 6—4; St. Hoger 3—DOS 5 5—6; Scylla 2—DSB 1 5—5; Verkeersregels zijn goud waard, Want uw leven is goud waard! Verbond voor Veilig Verkeer Enkele uren voordat de Drie jaar geleden, toen Tonny Nederlandse ploeg onder lei- Carlier de eerste grote stoot ding van Klaas Schenk, de heeft gegeven aan onze rü- komt mij coach en Ben Holleboom, de ders, hield de sportwereld trainer in twee groepen op rekening met ons. waren wij de trein stapten, met bestem- gelijkwaardig als ploeg ten ming Nederland, heeft een aanzien van de Scandinavi- dat na Davos Merkulov en Michalov, verslaggever van het ANP. ache landen. Even viel er een een onderhoud gehad met teruggang waar te nemen. Klaas Schenk, de 6chaats- Maar de training van Holle en Misurina er niet veel per soonlijke records meer zul> len worden verbeterd. De ba nen in Oslo, Hamar en Hel- sinki zijn goed, maar niet zo volgens Roald Aas snel als Davos en Misurina. derde man Gerard M Alle rijders van topklasse 20e. Laten wij het daarbij schrik niet Wim de Graaff op de 16e plaats met Hjalmar Andersen als zeventiende, Pavlov als achttiende, ver- onze als coach uit Anna Paulowna, die boom heeft eveneens results- hebben hun persoonlijke voorlopig laten. Grote ster- nu al bijna tien jaar in de in- ten opgeleverd. En weer staat Nederland ln de rij van schaatslanden, waarmede men rekening dient te hou den. De prestaties van Broekman en Maarse en van ternationale schaatsenrijders- wereld meeloopt en over een grote kennis van zaken be schikt. Met betrekking tot de pres taties van de Nederlandse rij ders tijdens de winterspelen, zeide de heer Schenk. „Ik had geen medaille ver wacht, want ik weet dat de concurrentie sedert Oslo zo veel groter is geworden. Nu wij hier in Misurina hebben gezien, dat er toch misschien wel twee medailles in hebben dan altijd, is het begrijpelijk, te bewijs is hiervoor dat wij een beetje teleurge- Rusland gaarne de Neder- Nederlandse rijders dit seizoen in de topklasse steld zijn. Dat is de mense lijke zijde, welke door ieder een te begrijpen is. Maar de feiten hebben wij aan onze kant. Kees Broekman, Wim de Graaff en Gerard Maarse zijn na Davos en Misurina in de heus niet zo uitgebreide landse rijders wil uitnodigen voor landen wedstrijd in Alma Ata en Moskou. Kan men in cijfers en ge- topklasse doorgedrongen en tallen uitdrukken, dat de Ne- kele verschuivingen plaats Farstad. Charles Mathisen, vinden, maar van grote in- Mikael Staksrud, Kornel Pa- en Ake Seyffarth zijn zakt, soms tientallen plaat sen. Alleen deze opsomming moet reeds een bewijs zijn hoe enorm groot de vooruit gang in de na-oorlogse jaren is geweest, met als belang rijkste punt, de sprong van de niet-Russische rijders naar de top. Naar Kralingen. Klaas Schenk besloot het gesprek met: „Wij gaan nu het kam- Rotterdam staat op het programma. Fel ler dan ooit zal de strijd tus sen titelhouder Gerard Maar se. Kees Broekman en Wim de Graaff met Jeen van den Berg, Egbert van 't Oever, Nico Olsthoorn de andere le den van de kernploeg, die in Hamar zijn geweest en mis schien met Wim van der de vier klassieke afstanden van alle tijden staat Boris Shilkov nog altijd onbedreigd naar Nederland, bovenaan met 183.337 punten, pioenschap Op hem volgen zijn landge noten Sakunenko, Grishin en Gontsjarenko. Aan het begin van het sei zoen stonden er pog meer Russen op deze ranglijst, maar Scandinavië en West Europa hebben in Davos en Misurina hun achterstand in gehaald en nu staat Ericsson Voort en Anton Huiskes zijn. vijfde, Jaervinen zesde, Ik verwacht, bij goed ijs en de daarna volgende Europese „Inderdaad, ik heb reeds Broekman zevende en dan dito weer, dat de Nederlandse kampioenschappen te Oslo en vroegen wij vervolgens. t'telwedstrijden te Helsinki zitten rekenen en de volgen- leen uitstekend figuur slaan, de feiten spreken een duide- Onder leiding van bondstrainer Max Merkel is gisteravond ln het olympische stadion te Amsterdam de centrale trai ning van de amateurvoetballers begonnen als voorbereiding voor de wedstrijd FrankrijkNederland, die op 16 maart a.s. te Maubeuge wordt gespeeld. De vorst was er debet aan, «jat deze eerste training niet ten volle tot hBar recht kwam. Diverse spelers kwamen door vertraging in de treinenloop vrij laat in het stadion aan en bovendien achtte trainer Merkel het niet raadzaam bij deze kou in de open lucht te gaan oefenen. Het programma voor de amateurs ziet er als volgt uit: op 8 februari is in het stadion weer centrale training, maar op die avond wordt in de Vliert te den Bosch tevens een wedstrijd gespeeld tussen het jeugdelftal en een ploeg, bestaande uit amateurs, die nog niet voor de centrale training zijn uitgenodigd. Mogelijk zul len uit deze groep nog kandidaten aan de kernploeg worden toegevoegd. Op 15 februari volgt Haarlem een lichtwed- strijd tussen een elftal van spelers, die in de amateurcompetitie spelen en ama teurs uit de semi-profelftallen. Op 21-febr. spelen de amateurs tegen de Nederlandse elftalklub op" de trainingsavond van de laatsten. Op 29 febr. is er weer centrale training en ten slotte wordt op 7 maart in Groningen de laatste oefenwedstrijd van de amateurs gespeeld tegen een noordelijk elftal. Daarna wordt het Ne derlands amateur-elftal voor de wed- stijd tegen Frankrijk samengesteld. Dc wedstrijd NederlandIerland, die zoals bekend reeds was vastgesteld voor 10 mei (Hemelvaartsdag), zal in het Feyenoordstadion te Rotterdam worden gespeeld. DE ENGELSE BEKERCOMPETITIE Voor York City, bot dapper klubje dat in de derde divisie noord op de negen de plaats staat, is de bekercompetitie voor dit seizoen ten einde. Met 21 wer den de mannen uit York City door Sun derland, vierde in de eerste divisie, ver slagen. Chelsea, kampioen van de league, en Burnley kwamen in hun „replay" niet verder dan een gelijkspel. Zelfs een verlenging bracht geen beslissing en nogmaals zulen deze klubs elkaar maan dag op het terrein van Birmingham City ontmoeten om uit te maken, wie zich plaatst voor de vijfde ronde, waarin Everton in een „uitwedstrijd" zal moe ten worden bekampt. „HOOP" VAN FINLAND KOMT De onderhandelingen tussen de heer T. A. Ekholm. bestuurslid van de Finse voetbalbond en de KNVB hebben ertoe geleid, dat de „hoop" van de Finnen, een elftal van spelers tussen 20 en 25 jaar, in maart van dit jaar tenminste twee wed strijden in ons land zal spelen. Op 7 maart spelen de Finnen togen een bondselftal en op 20 of 21 maart tegen een jeugdelftal. De plaatsen voor deze wedstrijden moeteh nog aangewezen worden. Zondag hebben de Finnen de wedstrijd FeyenoordPSV bijgewoond en maan dag hebben zij een langdurig onderhoud gehad met de bondstréiners Merkel en Kauffmann. Zij hadden bepaald pech bij hun bezoek dinsdagavond aan het olym pisch Stadion. Zowel door de Neder landse elftalclub als daarna door de prof club Amsterdam werden oefenwedstrij den gespeeld, resp. tegen Nederland B en de Amsterdamse derde klasser DEC. De Finse trainers hebben in ons land dus geen echte training kunnen bijwonen. De heer Ekholm had maar één klacht over Nederland: als Inwoner van een land, waar temperaturen van 25 graden onder nul normaal zijn, heeft hij hier een fikse verkoudheid opgelopen. „De kou is hier zo vochtig en dan die wind....", was zijn verzuchting. Netbal 1—DSS 3 2—8; Batswingers 4 Punch 1 7—2. IC: Wilskr. 1Vr. schaar 1 9—1; St. Hoger 1Sportief '51 1 90; Docos 2 —GEB 1 3—6; DSS 2—Sportief 1 4—6; PTT 1—Ford 1 3—7. 2A: Batsw. 6Assumy 2 54; DVS 1 —DOS 6 10—0; HBS 3—DTS 4 8—2; St. Hoger 5Sportief '51 2 37. 2B: den Burcht 1—Batsw. 5 64; DSS 4—Docos 3 5—5; R. haan 1—DTS 2 4—6; Tempo 1Sportief 2 55. 2C: DTS 3—Detas 1 4—6; Ford 2—Ef- fzet 1 1—6; Kitno 1—GEB 3 5—5; Scyl la 4—Phoenix 1 19; St. Hoger 4Sa lam 1 6—4. 2D: BAT 1—ATTC 1 2—8; Cebusta 1 —Batsw. 7 6—4; DTS 1—Dolfijn 1 4—6; GEB 2—HBS 4 6—4 3A: WV 3—TNSA 2 8—2; Docos 4— DHC 2 3—7; Netbal 3—DSS 7 9—1; R. burg 1—PTT (H) 3 5—5. 3B: TNSA 1—Tempo 2 3—7; DSS 5— DSB 3 6—4; Netbal 2—HBS 6 4—6; Sett 1—NKF 1 7—3. 3C: den Burcht 3—ATTC 2 1—9; LPSV 1—Effect '54 1 4—6; TOV 1—Sparkler 1 5—5. 3D: Docos 5—den Burcht 4 64; Spor tief 4—Salam 2 4—6, Netbal 4-PTT (L) 2 7—3. 3F: Docos 6den Burcht 2 46; HP SV 1DWL 1 9—1; Orion 1—MVO 2 9—1; PVSB 2—PGS 2 9—1. 3H: Detas 2—AVA 1 0—4; Gona 1 DOS 7 8—2; Olveh 1—HBS 7 3—7; PTT (L) 1Phoenix 3 9—1. 4A: ODI 1—NKJÖ 1 7—3; R. burg 3— Sett 3 1—9; VVV 5—Wibo 9 3—7; Cen trum 3—Wilh, 9 1—9. 4B: Docos 7DWL 4 64; Laakkwar. 2—ODI 2 3—7; Sett 4—Sett 2 0—9; Tac tiek 1—Tempo 3 8—2; Wilh. 3—VVV 6 6—4. 4C: Hafa 2—FSA 3 2—8; Teambr. 2— NKJB 2 7—3; Sett 5—TNSA 3 5—5; WV 4—Tactiek 2 9—1; Wibo 10—Spor tief 7 8-2. 4D: ATTC 3—Avanti 1 6—4; Reflex 1 RTC 2 10—0; Sparkler 2—Dolfijn 4 2—8; St. Vooruit 3—LPSV 2 5—5. 4E: RTC 3—ATTC 5 8—2; Dolfijn 2— Reflex 2 7—3; Scylla 6St. Vooruit 2 8—2; Treffers 6—Reflex 4 8—2; St. Vooruit 2Westerkw. 1 73. 4F: ATTC 4—Slagv. 1 2—8; Reflex 3 —RTC 1 2—8; Oegslg. 2 —Dolfijn 3 1—9; PIT '54 1—Westerku. 2 8—2. 4N: Batsw. 11Cebusta 4 100; Ford 4Docos 8 73; Laakkw. 3Hafa 1 0—10; MVO 4—RAS 5 1—9. 40: Batsw. 12—Cebusta 7 10—0; DVJ 1 —Centrum 2 5-—5; DVS 3^-Gona 3 5—5; Orion 2—Olveh 2 82, 4S: LNC 2—DVJ 3 3—7; PTT (L) 4— RAS 2 19; Sportief 6Smash. 2 010; Netbal 8—Wilh. 5 2—8. Junioren IA: TSB 2—TSB 1 7—3; Wibo 2— Wilh. 1 6—4. IB: Sett 1—Wibo 1 2—8; St. Hoger 1 Sett 2 82; Treffers 1Sparkler 1 4—6. 2B: St. Hoger 2Salam 1 55; TSB 3 —Tempo '53 2 7—3; WV 1—TSB 4 2—8; Wibo 3—DVS 2 10—0. 2C: Westerkw. 2—TOV 2 3—7; Docos 1—BAT 2 10—0; PIT '54 1—St. Vooruit 1 8—2. 3A; SVLV 1—TSB 8 4—6; Wilh. 2— Centrum 1 4—6; Hafa 2—DSS 2 2—8. 3B: Centrum 2—Sett 4 1—9; SVLV 2 —DVS 3 2—8; Sett 6—FRR 1- 0—10; Voltr. 1—Hafa 3 6—2. OLYMPISCHE SPELEN OOK T.V.-UITZENDINGEN VAN OLYMPI8CHE ZOMERSPELEN Gezien de grote publieke belangstelling die de teevisie-uitzendingen van de grote sportgebeurtenissen de laatste tijd heb ben getrokken, hebben de landen, aange sloten bij de z.g. „Eurovisie" het plan opgeworpen tot een directe uitzending te komen van de olympische ruiterwed- strijden, die in juni te Stockholm wor den gehouden. Een directe uitzending vanauit Melbourne naar Europa stuit echter op onoverkomelijke technische moeilijkheden. Overwogen wordt nu. ge durende de spelen een dagelijkse vlieg- dienst tussen Melbourne en Rome te on derhouden, opdat iedere dag een film van de wedstrijden naar Europa kan worden vervoerd. In Rome zou deze film door een televisiezender worden uitge zonden en via tussenstat'ons zouden beeld en geluid naar de landen ln Europa worden overgebracht. BILJARTEN Het bestuur van de internationale bil jart federatie heeft acht spelers er waren 11 inschrijvingen aangewezen, die deel zullen nemen aan het Europese kampioenschap 47/2, dat van 16 t.m. 19 februari a.s. in Den Haag zal worden gehouden. Het zijn: Span ie: Ossorio (ti telhouder) en Galvez. Nederland: Van Oosterhout en Van de Pol. België: Waff- lard en Vinperhoedt. Duitsland: Rudolph. Frankrijk: Galmiche. BILJARTBOND BLOEMBOLLENSTREEK Uitslagen competitiewedstrijden: lste klasse: Lisser'dijkExcelsior 26; Groene LakenP. Gijzenbrug 44; Pas sage—Flora 44; Vlos 2—Vios 1 62. 2e klasse: De BeursSoldart'e 44; De EngelOude Post 08; Flora 2— Luto 62; Vios 3Concordia 62. 3e klasse: Vio6 4P. Gijzenbrug 2 26 De Beurs 2—Concordia 2 80; Noordw. houtPassage 2 44; Lisserdijk 2—Sol daatje 2 2—6. 4e klasse: Vios 5—De Engel 2 6—2; Lisserdijk 3Vios 5 62; Oude Post 2 Groene Laken 2 80; Soldaatje 3De Beurs 3 2—6. 5e klasse: Groene Laken 3Noordw. hout 2 6—2; Oude Post 3—Luto 2 6—2; Soldaatje 4Vios 6 62. Programma komende wedstrijden: 2 febr.: Vios 6Groene Laken 3: Passage —Excelsior. 3 febr.: Flora 2—o -Post 2; Vios 4—Passage 2; Oude Post 2—De Engel 2; Noordw.hout 2—Oude Post 3.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5