DUINSTREEK Mollet gaat aan 't regeren in Parijs Scherp AVONDRUST Huldiging van jubilarissen bij de uitgeverij N. Samsom N.V. Haringoorlog in hoge Noorden DONDERDAG 2 FEBRUARI 1956 DE LEirSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Volgende week naar Algerije De nieuwe Franse premier, socialist Guy Mollet. heeft gisteren zijn kabinet aan piesident Coty voor gesteld. Morgen wordt de eerste ka binetszitting gehouden. Mollet is van plan volgende week per vliegtuig naar Algiers te gaan, om generaal Georges Catroux te instal leren als ministerresident. Drie in het Frans verschijnende bla den in Algiers, die de mening van de Franse kolonialisten weergeven, heb- gen strenge kritiek geleverd op ver schillende delen van Mollet's pro gramma. De Fransen in Algiers staan bijzon der kritisch tegenover het plan van Mollet de verkiezingen daar te doen plaatshebben volgens het één-college stelsel, waardoor een einde zal komen aan de verdeling tussen Franse en Mohammedaanse kiezers. Op het Sluiting geëist van Sowjet consultaat De Zuidafrikaanse minister van bui tenlandse zaken, E. H. Louwe, heeft onder luide toejuichingen van het parlement bekend gemaakt, dat hij de Russische consul-generaal in Pre toria gevraagd heeft zijn bureau te sluiten en met zijn gehele consulaire staf vóór I maart het land te verla ten. Minister Louw zei dat het Russi sche consulaat-generaal betrekkingen met revolutionaire elementen in Zuid Afrika, in het bijzonder onder de In dische en Bantoe-bevolking onder houdt en dat het dient als verbin dingskanaal tussen zulke elementen en Moskou. Bovendien was het ge bruikt voor de verspreiding van com munistische propaganda, voorname lijk gericht op de Bantoe-bevolking, in strijd met de wet, die communis tische propaganda in welke vorm ook verbiedt. Tussen Zuid-Afrika en de Sowj et- Unie bestaan slechts consulaire be trekkingen. In mei 1954 is in het parlement medegedeeld, dat de staf van het Rus sische consulaat-generaal in Preto ria was ingekrompen van dertig tot acht leden na Zuidafrikaanse stap pen, waarbij bezwaren werden geop perd tegen de omvang van de staf. POTLOOD en GEEST No. 540. Horizontaal: 1. guit, 7. mu zieknoot, 8. lelieachtig gewas, 9. boom, 10. hoofddeksel, 11. afkorting van Dona, 12. soezerig, 13. bosgod, 14. oude lengtemaat, 15. zoek, 16. schar nier van een hengsel, 18. Europeaan, 20. voorzetsel, 21. grondstof, materie. Verticaal: 1. zwaardvis, 2. lidwoord (Fr.), 3. getimmerde bewaarplaats, 4. ivoor, 5. radio-omroep (afk.), 6. deel van Voor-Indië, 9. meisjesnaam, 10. jonge hen (Z. Nederl.), 11. korte degen, 12. plaatsje in N. Brabant on- de gem. Hoeven, 13. voorzetsel, 15. vettige rook, 16. bijwoord, 17. vloer bedekking, 19. aardrijkskundige aan duiding (afk.), 20. onbekende. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 539. Horizontaal: 1. lip, 3. hap, 5. Rai. 7. aat, 9. Drente, 1 l.A. D., 12. jr., 13. Genève, 16. are, 17. aha, 19. erf, 20. kat. Verticaal: 1. lor, 2. pair, 3. haan, 4. Peter, 6. adder, 8. Atjeh, 10. ere, 11. agave, 14. neef, 15. vaak, 18. ant. DE allernieuwste ontdekking van de sterrenkunde: Op de zon komen gloeiende ne veltjes voorwelke weten dat zij gloeiende neveltjes zijn en b.v. be rekend hebben hoever de aarde van de zon staat. Wanneer de tem peratuur van die neveltjes lager wordt, houden zij op met rekenen en worden weer opgenomen in de zonnegloed. Die neveltjes weten trouwens, dat ze op een gegeven ogenblik weer in de zonnegloed terug zullen keren. Waar komen die grappig weet-neveltjes van daan? Üit de zon? Neen, de zon is nog veel dommer dan het achter end van een koe. Alleen de weet- neveltjes weten, dat de zon er is; de zon zelf weet daar niets van. Toch verdwijnen die neveltjes als hun temperatuur daalt. Waar blijft dan het weten van die neveltjes? Het is èrgens vandaan gekomen, hebben die zonneneveltjes bere kend, het zal dus weer èrgens heengaan. Onze neveltjes, dat we ten ze, gaan terug in de zon, maar de wetentjes gaan terug naar de hemel. ogenblik werkt men nog met een sy steem waarbij de zetels in de Alge rijnse vergadering verdeeld zyn tus sen Fransen en Mohammedanen. De Franzen en de Mohammedanen stem men afzonderlijk voor hun eigen kan didaten. Jacques Chevallier, de burgemees ter van Algiers, heeft verklaard dat hij Mollet en Catroux niet zal begroe ten als zij aankomen. Door onvoorzichtigheid met het losbranden van een olievat, is gister middag omstreeks half vier een hoe veelheid ontvlambaar materiaal een pakhuis aan de Nieuwe Haven in Zierikzee in brand geraakt. Binnen enkele minuten stond het gehele pak huis, mede door de aanwezige olie, in lichter laaie. Met moeite slaagde de brandweer er in de aangrenzende woonhuizen te behouden. Door de ijzige kou die het water op straat in een ijsbaan herschiep, was men ge- noodzaake de spuiten zonder ophou den door te laten lopen, daar het water in de slangen anders zou be vriezen. Omstreeks half zes was men de brand meester. De politie stelt een uitgebreid on derzoek in naar de schuldvraag; een hoeveelheid gascylinders is in beslag genomen. Eis tegen Zoetermeerse koopman: 4 jaar De officier van justitie van de Haagse rechtbank heeft na een lang requisitoir tegen de Zoetermeerse koopman D. S. een gevangenisstraf van vier jaar geëist wegens poging tot oplichting van een verzekerings maatschappij voor «ongeveer ander halve ton door middel van brand stichting. Het gerechtelijk laboratorium heeft in deze zaak buitengewoon belang rijk werk gedaan bij het onderzoek van de verbrande auto. Het heeft het brandstichtingsmiddel benzine gevonden en de dop van het kan netje, waarmede de ontbrandbare stof in de auto was gegoten. Het is van de aanvang af slecht gelopen voor de verdachte die de zaak te mooi heeft gemaakt, aldus de officier. Hij heeft een te fraai alibi willen opbouwen. Wijkzuster veroordeeld Wegens verduistering Het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch heeft gisteren een 34-jarige verpleegster uit Eindhoven veroor deeld tot een gevangenisstraf van elf maanden met aftrek van voorar rest wegens verduistering van een bedrag van ongeveer f 16.000.ten nadele van de Bossche afdeling van hèt Wit-Gele Kruis, waar zij als af delingshoofd in dienstbetrekking was. Zij was eerder door de Bossche rechtbank veroordeeld tot een gevan genisstraf" van negen maanden met af trek De verpleegster ontkent ten stellig ste schuldig te zijn aan het haar ten laste gelegde. De advocaat-generaal eiste tegen haar een gevangenisstraf van elf maanden overeenkomstig de tijd, die zij in voorlopige hechtenis heeft door gebracht. Eén jaar autorijscholen leverde f 3^ miljoen op Ruim 36 miljoen gulden zijn het vorige jaar naar de autorijscholen gevloeid voor het opleiden van exa minandi voor het rijbewijs. Het cen traal bureau voor rijvaardigheid boekte het vorige jaar nl 340,000 examinandi, waarvan 10 procent niet door een rijschool was opgeleid. Dit deelde de heer H. W. M. Westerla- ken, directeur van het C.B.R. mede tijdens een gistermiddag te Utrecht gehouden bijeenkomst van de rij schoolondernemers, die bij de bond van automobiel en garagebedrijven (Bovag) zijn aangesloten. Op het ogenblik zijn er bij het C. B.R. 1600 rijscholen geregisLreerd. Driehonderd lieden, aldus de heer Westerlaken, staan evenwel klaar om een lesauto te kopen en zich wild op dit winstgevende bedrijf te stor ten. Onder deze rijschoolonderne mers treft men kleermakers en win keliers of lieden die overdag een drukke dagtaak hebben en des ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld: Argentinië: ms „Uruguay star" 7 febr.; ms. „Uruguay" 9 febr. Brazi lië: ms. „Uruguay star" 7 febr., ms „Uruguay" 9 febr. Canada: ms. „Se- veseas" 6 febr.; ms. „Prins Willem van Oranje" 9 febr. Chili: via New York 8 febr. Indonesië: ss. „Salan- gan" 9 febr. Ned. Antillen: ms. „Do- ris" 6 febr.; ss. „Bennekom" 7 febr. Nieuw Zeeland: via Engeland 11 febr. Suriname: ms. „Amazonas" 8 febr. Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika: ms. „Bloemfontein" 7 febr.; ms. „Carnavon Castle" 11 febr. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Verjaag de pijn en ellende van Eheumatiek. Zuiver Uw bloed 1 Met Kruschen Salts. Waarom zou U kreunend en zuchtend in de kwellingen van rheumatische ongemakken berusten? Doe iets Neem Kruschen Salts! Kruschen is samengesteld uit zes minerale zouten die stuk-voor-stuk bevatten wat Uw bloedzuiverende organen nodig heb ben om Uw bloed zuiver te maken én.... te houden. Lever, nieren en ingewanden, in de loop der jaren wat verslapt, worden opnieuw de ac tieve zuiverende organen, die de on zuiverheden uit het bloed verwijde ren. De circulatie van het gezonde, zuivere bloed wordt krachtig gesti muleerd. En waar „zuiver' bloed stroomt krijgt rheumatiek geen kans. (Advertentie) ALPHEN AAN DEN RIJN Zoals wij dinsdag kort nog konden berichten, vierden de heren H. G. Godthelp. voorman binderij, A. Mar- bus, voorman handzetterij en G. Zwaan, handzetter, respectievelijk toespraak aandurft, kwam een leger tje van zeker wel tien personen on der aanvoering van een vaandel de zaal binnen, die verklaarden op dit jubileum het woord te willen voe- hun 40, 40 en 50-jarig dienstverband j ren. Hun toespraken vatten zij samen bij N. Samsom N.V., uitgeverij te Alphen aan den Rijn. Bij die gelegen heid ontvingen de jubilarissen dins dagmorgen de koninklijke onderschei ding, de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, respectie velijk in zilver, zilver en brons, uit gereikt door burgemeester. Ed. C. Witschey. De grootse herdenking vond dins dagmorgen plaats in het fraai ver eerde paviljoen van Avifauna. Toen de drie jubilarissen de bijna geheel bezette grote zaal, onder har telijke begroetingen betraden, waren de echtgenoten reeds voorzien van 'n bouquet bloemen. Na een korte inleiding maakte de oudste directeur van de N.V., de heer N. Samsom een begin met de offi ciële huldiging. Het is begrijpelijk te waarderen, dat jongeren de horizon wel eens wil len verbreden en ander werk zoeken. De jubilarissen hebben daartoe geen behoefte gevonden. Zij hebben, trouw blijvend aan de omgeving waarin zij kwamen te verkeren, hun vakkennis verdiept. Na deze woord sprak burgemeester Ed. C. Witschey, die zeide zelf 47 jaren in overheidsdienst te zijn en straks te gaan behoren tot de kring van hen die de maatschappelijke loop baan moeten verlaten. Als God je oe krachten en de gezondheid geeft drukt de arbeid niet als een last en men zijn vak verstaat en men zijn arbeid verricht in verantwoordelijk heid, is het gemakkelijk om het tot een jubileum te brengen. Deze medailles, zoals gewoonlijk elke, heeft ook een keerzijde, zei Alphens burgemeester. Het is ook een zegen als je een directie treft die je weet te waarderen en te steunen. Dan is de harmonie getroffen. Na de jubilarissen, hun familiele den en het bedrijf te hebben gefeli citeerd met dit jubileum, reikte bur gemeester Witschey de zilveren ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit aan de heren Godthelp en Marbus, en dezelfde on derscheiding in brons aan de gouden jubilaris, de heer Zwaan. De heer N. Samsom was.de eerste die de jubilarissen namens het be drijf mocht complimenteren. Hij noemde dit een voorrecht. Vervolgens sprak hij elk der jubilarissen afzon derlijk toe. Elk der jubilarissen ontving hierna het vererend getuigschrift van de een drietal liederen, welke gezon gen werden o.l.v. de heer D. C. Ver hoef spreker was de heer A. Ver hoef met pianobegeleiding. Enkele personeelsleden boden hierna nog geschenken aan. Hierna dankten de jubilarissen elk voor zich, terwijl de heer Zwaan na mens zijn mede-onderscheiden vak genoten een dankwoord uitte tot H.M. de Koningin voor de verleende on derscheiding. Bond van oud-strijders. Van de aangekondigde herdenking van het 30-jarig bestaan van de Alphense af deling van de Ned. Bond van Oud- Strijders en drager van het Mobili- satiekruis is woensdagavond in ge bouw Concordia niet zo erg veel te rechtgekomen, tenzij de herdenking moet gelegen hebben in het non-stop programma, dat na afloop van de jaar vergadering de aanwezigen werd voorgeschoteld. De heer J. van Ofwegen leidde de vergadering, omda< de voorz., de heer C. Koren zidh noodzakelijk elders moest begeven. De heer L. Verleu, secretaris, verzorgde het jaarverslag, waaruit bleek, dat het ledental vrij stabiel blijft op 344!. Er zijn 40 dona teurs. De penningmeester, de heer Van der Kwaak, meldde een batig saldo van ruim 300.Tot leden van de kascontrólecommissie werden be noemd de heren S. Kraan en W. J. Berkel. De periodiek aftredende be stuursleden C.' Koren, T. van Doorn en M. de Heij werden herkozen, ter wijl in de vacature, wegens vertrek naar elders van de heer A. M. Goe- d'emondt, gekozen werd op voorstel van het bestuur, de heer L. Jesse. Het gezellig samenzijn, dat hierna volgde, werd o.m. ook bijgewoond door de districts bestuurder, de heer Ph. Courtier uit I»elft. In dit programma traden op de heer M. Verleun als conferencier, gooche laar en liedjeszanger, voorts de Klom penfluiters o.l.v. Jan Klein met mu ziek, terwijl o.l.v. mej. M. Verleun en de heer P. Ko.en een hersengym nastiek werd gehouden. BfSKO"0 Gemeenteraad. Maandag 6 fe bruari a.s. zal de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen komen. De aanvang is bepaald op half acht 's avonds. Op deze vergadering zal onder meer de begroting 1956 wor den behandeld. Voorts zullen voorstellen worden KATWIJK AAN DEN RIJN Gisteren was het dan 40 jaar dat de heer J. G. van den Nouweland bij de N.V. Zuivelfabriek „De Hoop" L. v. Paridon, in dienst trad en deze dag is voor de jubilaris niet onge merkt voorbijgegaan. De jubilaris had natuurlijk vrijaf en in de voor middag kreeg hij reeds van vele be langstellenden en medelevenden be zoek in zijn woning aan de Van der Vegtstraat 38. Des middags werd de jubilaris met zijn gezin per auto van zijn woning afgehaald en naar het kantoor van „De Hoop" gebracht, waar het be stuur, directie en personeel hem ont vingen. De directeur, de heer J. van Gosliga, sprak namens bestuur en directie de jubilaris toe en wenste hem van harte geluk met het berei ken van deze mijlpaal. Spr. sprak ook zijn dank uit voor hetgeen hij in die periode voor de N.V. had gedaan. Spr. herinnerde hierbij aan de tijd van voorheen toen de arbeid in de zuivelindustrie hard en zwaar was. Mede ook daarom werd het door de directie zozeer gewaardeerd wat de jubilaris gedurende die moeilij ke tijd gepresteerd had. En in dit verband memoreerde de heer Gosli ga de verandering welke zich de laatste jaren had voorgedaan, waar door de N.V. was omgeschakeld van distributie- tot standaardisatiebe- drijf. Van de 12 bezorgers, die des tijds in dienst waren, is alleen de ju bilaris over gebleven. De boekhou der, de heer K. P. Scheps, compli menteerde de heer van den Nouwe land namens het personeel en bood de jubilaris namens het personeel een tastbaar bewijs van belangstel ling aan. Namens de familie v. Pari don werd de echtgenote van de ju bilaris een boeket aangeboden. De jubilaris dankte voor het ver trouwen, dat hij gedurende dit tijd vak steeds genoten had en voor de blijken van waardering thans onder vonden, waarna men nog enige tijd in gezellig samenzijn bijeenbleef. Damnieuws. De gespeelde wed strijden om het kampioenschap van Katwijk hadden de volgende uitsla gen: 1ste klasse: Chr. HeemskerkP. van Duyvenbode 20, J. Houwer A. A. Vooys 02, Fr. Spierenburg T. van Beelen 02, C. van Klaveren Jac. van der Plas 02, H. Voorzaat J. Schoneveld 02, Jac. FrekeP. Meijvogel afgebr., JP. van Duyven bodeH. J. Koelewijn 11, N. de JongB. van Rijn 11, A. van Duy- venvoordeJ. Heemskerk 20; 2de klas: A. HerbertA. de Koning 11, B. BijsterboschH. Barnhoorn 11, KI. van DuynAb. van Beelen 02, Jac. de BestAdr. van Duyvenbode 11, G. M. G. BikseSt. Barnhoorn 02, J. van RijnD. Barnhoorn 11; heid en het insigne „De schipper richt zich naar de sterren", met één diamantje voor de 40-jarige jubilaris sen en in goud uitgevoerd met twee diamantjes voor de gouden jubilaris. Namens de directie bood de heer Samsom voorts elk hunner een enve loppe met inhoud aan, verder de heer Godthelp een vloerkleed, de heer Marbus een schrijfbureau en de heer Zwaan eveneens een fraai tapijt. Namens de zetterij werd het woord gevoer door de chef, de heer Kort, namens de leerlingen door Ton de Roos Jr. Erg leuk en geestig was het optreden hierna van Ton de Roos met imitaties van vijf verschillende personen die gelukwensen kwamen aanbieden. De uitgebeelde personen waren een directeur, een collega, een leering een meisje uit de binderij en een gepensionneerde. Namens de collega's ter binderij sprak de heer P. de Grauw, die zich hoofdzakelijk tot de heer Godthelp richtte. Ook aan dit onderdeel was uiujiftc een klein shownummertje verbon- avonds nog^een paar lesjes pikken I den. Toen de spr. verklaarde, dat, als met soms wankele en geheel niet rij- iemand jubileert haast geen spreker vaardige auto's is te vinden, die het houden van een Maatschappij van Handel en Nijver- j behandeld tot het doén voorbereiden Misverstand" zegt Moskou Noorwegen heeft de laatste dagen in grote getalen Russische vissers schepen (50 a 60) opgebracht, welke in strijd met de internationale bepa lingen zich bevonden in de Noorse wateren. De schepen werden binnen gebracht in de haven van Aalerund, welke nu zo vol is, dat de eigen Noor se schepen nauwelijks een plaatsje kunnen vinden. Merkwaardig is, zeg gen de Noorse autoriteiten, dat deze schepen alle zo'n abnormaal grote bemanning aan boord hadden. Radio-Moskou heeft woensdag ver klaard, dat de aanhouding 'der Rus sische vissersschepen bij de Noorse op een „misverstand" berust. In een commentaar van het Russi sche ministerie van visserij heet het, dat het als gevolg van weersomstan digheden wel eens voorkomt, dat de juiste plaats van een schip niet kan worden bepaald. Hierdoor was ook een meningsverschil over de juiste positie van de aangehouden Russische vissersschepen ontstaan. Het ministerie sprak de hoop uit, dat de schepen, gezien deze omstan digheden, vrijgelaten zouden worden De Noorse minister van buiten landse zaken, Halvard Lange, zei woensdag in het parlement in Oslo, dat nog nooit zo massaal de Noorse visserijgrens geschonden is. In het verleden bleven de Russische vissers altijd zorgvuldig buiten de Noorse te-r ritoriale wateren. van een stedebouwkundige regeling (z.g. saneringsplan); het bouwrijp maken van een terrein ten noorden van de Wilhelminalaan; wijziging van het reglement van het Burger lijk Armbestuur; onbewoonbaarver klaring van enkele woningen; en de verkoop van*een stukje bouwgrond aan de Goudse Rijweg. Bouwrijp maken van grond. G.S. hebben bezwaar gemaakt tegen het raadsbesluit, waarbij werd beslo ten dat een gedeelte van de kosten van het bouwrijp maken van grond langs de Wilhelminalaan voor de bouw van 108 woningen ten laste van de algemene dienst zou worden gebracht. Zij achten het in beginsel niet juist de kosten van bouwrijp maken van grond ten laste van de algemene dienst te brengen. Tevens mist het de zekerheid dat voor de daaruit voortvloeiende kosten dek king kan worden gevonden binnen het raam van een sluitende begro ting. Teneinde verder tijdverlies te voorkomen stellen B. en W. voor het besluit in die zin te wijzigen aange zien het werk reeds nu gereed had moeten zijn. De gemiddelde prijs van de aldaar te bouwen woningwet woningen zal daardoor echter stijgen van 10.10 tot 10.50 per week. Het inmiddels onitworpen bouwplan voor de bouw van 32 woningen op een gedeelte van bedoelde grond wordt niet in strijd geacht met het uitbrei dingsplan. Jaarvergadering E.H.B.O. Door de afd. Boskoop van de EHBO werd gisteren de jaarvergadering gehou-1 den welke door zeer vele leden werd bijgewoond. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer C. van Veen, de hoop uit, dat alle cursisten zullen slagen, want de EHBO is een zeer noodzakelijk iets. Hoewel dit feitelijk over narigheid gaat, zullen wij toch op de ingeslagen weg voort gaan. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat de afdeling op een goede en stevige basis staat. In verband met het 20-jarig bestaan gaf de secretaris niet alleen een uit gebreid verslag over het nfgelopen jaar. doch tevens over de ZU jaar van het bestaan van de afdeling. De af- deling mag zich in een steeds stijgen de belangstelling verheugen. Na ve le moeilijkheden was dr De Wilde in 1950 bereid als docent op te treden, welke werkzaamheden hij tot nu toe tot aller tevredenheid verricht. De afd. is daarvoor zeer erkentelijk. De stuursverkiezing bracht enige wijzi ging in de samenstelling, aangezien enkele bestuursleden zich niet meer herkiesbaar konden stellen. Herko zen werd de heer W. Anker en ge kozen werden mevr. N. van Leeu- wen-Hogendoorn, en de heren J. G. v. d. Hoek en J. Vermeulen. Voorts werd de mogelijkheid tot aanschaffing van een zuurstof koffer besproken. Een commissie werd be noemd, welke zal trachten bij de viering van het 20-jarig betaan zo'n koffer aan te bieden. Tot slot werd door de voorzitter dank gebracht aan de docent, dr de Wilde, welke woor den vergezeld gingen van een kist fijne sigaren en een aansteker ter wijl voor mevr. de Wilde 'n bloeien de plant werd overhandigd. Biljarten. De afgelopen week is voor de Boskoopse Bilj. Ver. „De Driesprong" geen onfortuinlijke ge weest in de comoetitie van het dis- trikt Goudse KNBB. Van de 6 gespeelde wedstrijden werden er 3 gewonnen en 1 gelijk gespeeld. A 1 moest in de ontmoeting met Groene Laken A 1 genoegen nemen met een puntenverdeling, terwijl A 2 in eigen huis geen schijn van kans kreeg tegen Per Aspera A. Daarte genover stond, dat B 1 een uitste kende beurt maakte door Marktzicht B op eigen tafel met de grootst mo gelijke cijfers te kloppen, wat ook B 3 gelukte in de wedstrijd tegen Anti-Poedel B. B. 2 bracht het er minder goed af, want TOP B toonde zich in eigen home de baas. Tenslot te liet Benjamin C zich van een goe de zijde zien door Markzicht C een gevoelige nederlaag toe te brengen. De uitslagen: De Dr. A 1Groene Laken Al, 33; De Dr. A 2Pgr Aspera A 05; Marktzicht BDe Dr B 1, 0—9; TOP B—De Dr B. 2, 7—2; De Dr. B 3Anti-Poedel B, 90; Markzicht CDe Dr C 27. Het programma voor deze week: De Dr. A 2Groene Laken A 1. De Dr. A 2—KOT A. Dammen. Voor de onderlinge competitie van de damclub „Bos koop" werden in de zaal van de heer P. v. d. Tooren de volgende wedstrijden gespeeld: Groep 1: E. v. VoskuilenT. A. Venema 20; D. van WijkW. D. van Es 11. Groep 2: J. van TolM. P. Loef 2 0; H. Trimp—M. Vuyk 2—0; W. A. v. OtterlooD. Lankhuyzen 20; J. van TolH. Trimp 20; D. W. de ZeeuwTh. van Eek 20; J. v. Es A. N. van Tol 20. De stand in groep 1 is nu: resp. gespeelde wedstrijden en punten. 1. D. van Wijk 14 (18); 2. A. Nederhof 13 (17); 3. H. van Klaveren 12 (14); 4. Jac. Schoemaker 14 (14); 5. T. A. Venema 10 (12); 6. W. D. van Es 11 (9); 7. J. Mesman 8 (7); 8. E. J. Hoo- gerbrug 4 (4); 9. J. Burggraf 11 11 (4); 10. E. van Voskuilen 5 (3). 3de klas: J. van BeelenAnt. Ver hoog 02 regl., j'. ZwaanW. van Duyn 20, H. DekkerJ. Passchier 02, P. van der PlasC. de Winter 1—1. Bridgen. De uitslagen van de ge houden onderlinge bridgedrive door de Bridgeclub „De Brug", in hotel „De Roskam" waren als volgt: 1. Jac. de JongM. Hermans 31 y m.p., 2. D. ParlevlietD. van der Plas 30 m.p., 3. P. van ParidonA. van Veen 26 «4 m.p., 4. en 5. echtpaar van der Valk 25H m.p., S. VisserJac. Pluim graaf 25 y, m.p., 6. P. ParlevlietD. Parlevliet 24m.p., 7. mevr. Saey R. Agema 21 y. m.p., 8. W. AgemaC. Vermeulen 16 m.p., ZijlstraCoprie 15 m.p. DE KWAKEL J.V.V.D.K.D.O. 3—2. Op een haast onbespeelbaar terrein heeft K.D.O. het contact met de koploper verloren en een achterstand gekre gen van 5 punten. K.D.O. trad aan met 2 invallers, doch startte goed want Zaal loste reeds in de eerste minuut een zeer hard schot, dat de keeper met een tijgersprong corner wist te werken. Maar deze leverde niets op. J.V.V.D. verplaatste nu het spel en zette felle aanvallen op, maar de achterhoede had er goed kijk op, en in laatste instantie was ook de keeper van K.D.O. op zijn post. Toch scoorde K.D.O. het eerste doelpunt; na een voorzet van v. Vliet kon v. d. Vlugt de bal gemakkelijk in het doel lopen 01. Het was van korte duur, want net voer de rust wist de linksbinnen de partijen op gelijke voet te brengen. Na de thee waren de partijen aan elkaar gewaagd, maar van korte duur want al spoedig nam J.V.V.D. de lei ding 21 en vijf minuten later was het al 31. Doch nu kwam K.D.O.. Het was Zaal die uit een penalty de stand op 32 wist te brengen. K.D.O. zette alles op alles, maar goed spel was op het modderige veld niet mo gelijk en het geluk zat ook niet mee. In de laatste 5 minuten wist Verhoef mooi door te breken, maar werd vast gehouden, wat de scheidsrechter ont ging. VOORHOUT VERBREDING VAN DE LEIDSEVAARTWEG. Het is thans zichtbaar, dat er met de werkzaamheden tot verbreding van de Leidsevaartweg spoedig een aanvang zal worden gemaakt.» In dc landerijen van de aangelanden zijn momenteel reeds de palen uitgezet, welke de breedte aangeven v. d. weg en het fietspad. Waren de besprekingen in eerste instantie van dien aard, dat men nog niet wist welke afscheiding zou wor den aangewend, het is nu wel zeker, dat een nieuwe sloot zal worden ge graven. Onvoorziene omstandigheden voor behouden zal deze weg, welke een verbindingsader is van de Rijksstraat weg Den HaagAmsterdam door Voorhout naar de badplaats Noord- wijk, nog vóór het a.s. badseizoen klaar zijn. 10-JARIG BESTAAN TONEEL GROEP 'T MASKER. Voor een uitverkochte zaal vond de viering van het 2e lustrum van de r.k. toneelgroep ,,'t Masker" plaats. Kapelaan De Graaf opende de avond met een kort woord van welkom tot de genodigden, onder wie de beide wethouders en het voltallig kerkbe stuur, allen met hun eohtgenoten. Van pastoor Bresser en burgemeester Kolfschoten was bericht van verhin dering binnengekomen. Hij wenste de spelers veel succes. Hierna kwam ,,'t Masker" voor het voetlicht met het toneelstuk „Onder één dak" van Jan Fabricius. Wat gepresteerd werd, was een felicitatie waard. Wij waren bang dat het stuk door opeen stapeling van zwaar dramatische mo menten bijna onspeelbaar zou zijn. Maar regisseur Aad Vlasveld had goed aangevoeld waar de moeilijk heid zat en gezorgd, dat zwager Jan veel gelegenheid kreeg om te zor gen, dat het publiek niet enkel tra nen, maar nog al vaak een lach kon produceren. Alle medewerkenden hadden zich in dit zware stuk goed in hun rollen ingeleefd wat door het publiek dan ook met een dave rend applaus werd beloond. Kape- lers met ditff.gcmifRoheen en en laan De Graaf complimenteerde de spelers met dit succes en feliciteerde allen met het 10-jarig jubileum. Spe ciaal richtte hij nog het woord tot regissseur A. Vlasveld en zijn echtge note en dankte hen hartelijk voor al les wat zij in deze 10 jaar voor 't Masker" hebben gedaan. Namens de leden werd aan mevr. Vlasveld een fraai bloemstuk aan geboden. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen onder de vrolijke klanken van een jong muziekgezel schap uit onze eigen jeugdbeweging. AUTO-ONGEVAL LIEP GOED AF. De heer Th. Diemei, Herenstraat, reed gisteren met zijn volkswagen op de 's-Gravendamseweg in de richting Noord wij kerhout. Zijn doel was het inrijden van de Berg Amolaan, links van de weg, welke hij bereed. Juist toen hij de bocht wilde nemen, werd de wagen geschept door een grote vrachtauto uit Sassenheim. De volks wagen werd enkele meters meege sleurd. Vooral de volkswagen, maar ook de andere wagen, liepen ernstige materiale schade op. De heer Ddemel en ook de andere chauffeur liepen geen lichamelijk letsel op. Naar de schuldvraag wordt een onderzoek in gesteld. De politie van Voorhout maakte proces-verbaal op.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2