Vrolijke middag besloot het Vastenavondfeest van L.T.|. Kapitale boerderij in Woubrugge tot de grond toe afgebrand Or^evmg OPENING WOENSDAG 1 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI-AD - PAGINA 3 De middag van de Vastenavond der L.TJ.'ers en L.T.M.'ers stond in het teken van ontspanning. De zaal was stampvol, toen een begin werd ge maakt met de declamatie-wedstrijd, waarin zeven personen hun lieve lingsgedichten zouden voordragen. Een critische jury o.w. rector Ves- ter en Joop Koevoets sloegen de ver richtingen nauwkeurig gade en ieder foutje werd aangetekend. De dames bleken het in de kunst van bet de clameren het verst te hebben ge bracht. Nog voor de jury de punten telling had voltooid, was het iedereen duidelijk, dat de mannen naast de prijzen grepen. Niet dat zy het zo slecht deden. Verre van dat. Maar de dames hadden enkele afgevaardig den, die boven de middelmaat uit kwamen en van deze uitblinkers ging Sjaan v. d. Geest uit Oud Ade met de eerste prijs strijken. Tweede werd Joke de Jong van de Groenendijk en derde Corry Koot uit Hazerswoude. Nog een speciale attractie, die veel ROELOFARENDSVEEN Weinig belangstelling op voorlichtingsdag Door de Rijkstuinbouw Voorlich tingsdienst was aan de tuinders een uitnodiging gezonden om op dinsdag 21 jan. in de Pancratiuszaal de jaar lijkse ontwikkelingsdag te komen bij wonen. Met het invallen van de ta melijk koude winterperiode, was het blijkbaar niet aanlokkelijk om een reis naar de Pancratiuszaal te ma ken. In ieder geval was het aantal aan wezigen wel zeer gering, dat door de veilingvoorz. de heer Th. W. Schra- ma in wiens handen de leiding van deze dag berustte mocht worden verwelkomd. Een speciaal woord van welkom richtte de voorz. tot de rijks- tuinboirwconsulent ir. G. W. v. d. Helm en zijn staf van medewerkers, aan burgemeester E. J. M. Kolfscho ten en pastoor Ligthart. Als eerste verkreeg de heer W. P. Zethof het hilariteit verwekte, was de wedstrijd van „een heer in het dagelijks ver keer". Vijf heren werden om beurten in de gelegenheid gesteld om een da me „in haar mantel te helpen". Een ging in zijn ijver voor het zwakke ge slacht zover, dat hij zelfs de mantel dichtknoopte en zich enkele minuten bezigheid met een weerbarstige ceintuur. Op deze middag kwam ook het bal letgroepje, gevormd uit de meisjes van de Goede Herder te Zoetprwou- de, weer voor het voetlicht. In eigen huis hebben deze meisjes reeds enkele malen haar gracieuse dansen uitge voerd voor genodigden en sindsdien worden zij wel eens zo hier er daar gevraagd ter opluistering van een programma. Haar optreden viel ook bij de L.T. J.'ers zeer in de smaak. Enkele Spaanse dansen door de balletgroep en een optreden van twee solo-danse resjes vormden de hoofdschotel van het programma. Wij hebben al eerder geschreven over het voortreffelijke werk van dit groepje, dat onder lei ding van de zusters de dansen instu- ge show was een waardige inleiding van een avond, waarop zowel het muziek, als toneelprogramma aan de lichte en vrolijke kant was gehou den. Na het optreden van de kleine staf sprak de voorzitter de heer C. A- Volgering een welkomstwoord, bij zonder tot de geest, adv., kapelaan G Lagerberg en pater Engwirda. Aan de leden en donateurs werd dank gebracht voor de steun, die Ar- ti van zovelen ma-' genieten, maar ook niet kan missen. Als de vereni ging zich gedragen weet door een thuisfront van oprechte vrienden dan is er nog heel veel tot stand te brengen. Daarna begon het corps onder lei ding van de dirigent de heer Alex Muller uit Amsterdam, met de af werking van het muziekprogramma. Deze avond heeft Arti zich van de zeer goede kant laten horen. Voor de muziekliefhebber was er veel te genieten. De leiding van dirigent was doelbewust en hij slaagde er in zijn intenties op de goede manier te la ten verklanken. Het eerste nummer was de vlotte mars Saint Triphon, van Arthur Neij. Hierna werd mu ziek van Romberg, Dessert Sing, uit gevoerd, gearrangeerd door de diri- NOORDWIJK 50-JARIG BESTAAN VAN DE FIRMA L. BEUK. Uit de grote stroom van mensen welke gisteren uit alle delen van het land waren gekomen om de fa L. Beuk en Zonen te complimenteren bij haar 50-jarig bestaan is wel duidelijk naar voren gekomen, welke voorna me plaats zij in den lande innemen op het gebied van het vrije vervoer. De zaal van hotel „Het Hof van Hol land" was hierbij herschapen in een bloemenlusthof door de opstelling van enkele honderden bloemstukken, terwijl op het podium stond opge steld het geschenk van het personeèl, een bronzen plaquette van de heer L. Beuk Sr., die in 1906 de grondslagen heeft gelegd voor deze zaak, welke in de loop der jaren zelfs kon gaan bo gen op een wereldreputatie. De tijd van 3—4.30 uur bleek nog veel te kort om de overgrote belang stelling te verwerken, Onder de be zoekers waren burg. G. F. W. van Berckel; weth. G. Vogelaar; B. Ike, gemeentesecretaris; deken Brinkman; mr. Punt; inspecteur P. Verhoef; C. Steeketee, gen.dir. van de Bergh- stichting; baron Van Heimert tot Dingshof, burg. van Maarn en algem gent. Dit nummer kreeg een goede v00rz v^n de'F.N.O.B.; mr. dr. uitvoering. Zo was het ook met u- - „Twee Kameraden", waarbij de twee solisten N. Wassenburg en Jo v. deert. Zij hebben een artistiek reper- viugt terecht in het applaus mochten toir en nu zij enkele malen in het openbaar zijn opgetreden, hebben de meisjes zich helemaal in de sfeer van een optreden in een grote zaal inge leefd. Het was af! „De Groenvinken" uit de Groenen dijk werkte omder leiding van de heer W. Schrama een aardig zangprogram ma af en daarna begon het pal on der leiding van Evert Castelein, waar bij twee bands voor Ie muziek zorg den. Om half tien kwam 't einde van deze mooie dag. LANGERAAR K.R.O. MET DE TONDELDOOS. Op 6 febr. a.s. komt de KRO in Langeraar op bezoek in het parochie- delen. De prachtige mars van Ohlsen „Lotusbloemen" werd op zeer te waarderen wijze uitgevoerd. Er volg. de nog het genrestukje „Heinsel- manchens Wachtparade" en de pit tige mars „de Garde", waarmede het muziekprogramma werd besloten. Het daverende applaus dat dirigent en muzikanten in ontvangst mochten nemen ging over in een ware ovatie. Na de pauze trad de toneelvereni ging Concordia voor het voetlicht met de klucht in drie bedrijven „De éenzame heer uit Sjanghai", door Hans Nesna. Dit stuk werd door Con cordia uitstekend gesoeeld. De rollen waren in goede handen en sommige werden zelfs voortreffelijk gespeeld. De aanwezigen hebben dan ook vol- ■■I IHVH °P genoten van de geestige vondsten huis. Dat de KRO bij de jaarlijksedie de auteur in dit stuk heeft ver- tccht hier een tournee-avond organi seert kwam nog niet eerder voor. Daarom zullen er velen zijn die er prijs op stellen deze gelegenheid te benutten om persoonlijk contact te hebben met onze katholieke radio- cmroep. Maar wie dat wil, zal er toch goed aan doen zich tijdig van een plaatsbewijs te voorzien. In het woord, die een zeer vakkundige I variëté-cabaret zingt Harry Bordon, rede uitsprak: „De rozenteelt en haar i de bekende zanger van het Limburg- mogelijkheden voor Roelofarends i f zijn nieuwste liedjes. Tevens veen. Door een gunstige ontwikke- j hij conferencier bij het vrolijke ling van de plaatselijke bloemenvei- £Pe^ voor jong en oud „Het Radio ling, aldus de heer Zethof, is het be-1 Ganzenbord". De Balsamo's brengen grjjpelyk dat men thans hier terlhun internationale manipulatie show plaatse ook eens de aandacht gaat j °P humoristische wijze. Tonny Sil- vragen voor rozenteelt en haar moge-1 yes try zal zich een virtuose tonen op lij'kheden. de piano en accordeon. Verder is er e film „Uw onbekende Huisgenoot" Deze film toont het bedrijf bij onze omroep. Een indruk van leven en werken en een kennismaking met de KRO-medewerkers wordt gegeven. De voorstelling begint om half acht. UITVOERING VAN „ARTI", Door de r.k. muziekvereniging „Ar. ti et Religioni" werd een uitvoering gegeven voor ere-leden en donateurs. De zaal van het parochiehuis was ge heel gevuld met een muziekminnend publiek. Toen ieder een plaatsje had ingenomen, trad de kleine staf van Tamboers, Hoornblazers en dames- pijpsters voor het voetlicht. Het was een geslaagd optreden. Deze zwieri- Of er mogelijkheden zijn voor de teelt te Roelofarendsveen werd door spr. in de behandeling van de teelt wijze nader belicht. Als tweede inleider verkreeg de heer A. J. Verkley het woord met als onderwerp: „Is organische bemesting in de intensieve tuinbouw onont beerlijk". Des middags was er een tuinbouw- forum georganiseerd. Hierin hadden zitting de heer A. J. Verkley, onder wijs, ir. M. J. M. Loomans, tuinbouw- wetgeving, economische aangelegen heden, de heer Verdonsohot van het boekhoudbureau L.T.B., de heer C. Gelein, bloementeelt, de heer G. W. Zomer, verwarming, de heer A. J. v. Velzen, aardbeien- en groenteteelt, terwijl ir. G. W. v. d. Helm als ge- gespreksleider fungeerde. 12H-JARIG PRIESTERFEEST PATER HIRONYMUS DE JONG. Op 4 Febr. a.s. zal het precies 12Yz jaar geleden zijn, dat onze plaatsge noot pater Hironymus de Jong tot priester werd gewijd. Pater de Jong welke thans rector-pastoor is in de paterskerk der Capucijnen aan de Lijnbaangracht 48 te Amsterdam, zal dit koperen priesterfeest in zijn eigen parochiekerk op zondag 5 febr. vieren en te 10.30 uur de plechtig ge zongen Hoogmis uit dankbaarheid opdragen. Naast zijn ouders en naas te familie, welke o>p deze feestdag ongetwijfeld in zijn parochie dit feest zullen medevieren, zal het pater de Jong ook zeer zeker aan gelukwen sen vanuit zijn geboorteplaats niet ontbreken. Filmavond K.J.B. Door het be stuur van de Kath. Jongeren Bewe- 0 ging, was in de Pancratiurzaal voor Verkregen" haar jaarlijkse muziek- haar leden en belangstellenden eenen toneeluitvoering voor donateurs filmavond georganiseerd. Na een paar en belangstellenden in het Cultureel zeer aardige voorfilmpies werd als Centrum. Het muzikale programma hoofdfilm vertoond „Het zit in de van „D.G.V." staat onder leiding van luchtde heer M. Couprie. van bromfietsen, de heer Jo Borst, vierde zondag zijn 25-jarig huwelijks feest. Op deze morgen stond hem een wel merkwaardige verrassing te wachten, want toen het zilveren paar zich per auto ter kerke wilde bege ven, zagen zij zich geëscorteerd door ruim 40 bromfietsers, alle inwoners van Nieuwe Wetering. Het geluid der diverse motoren mag dan misschien wat minder muzikaal geklonken heb ben dan „Het bruidskoor uit de Lo hengrin", toch was het bruidspaar merkbaar getroffen door deze sym pathieke geste, waaruit sprak waar dering voor deze ter plaatse zeer ge ziene zakenman. „Door Gunst Verkregen" Op woensdag 1 en donderdag 2 febr. a.s. geeft de muziekver. „Door Gunst werkt. Daverend is er gelachen om die eenzame heer, maar ook de ne venintriges, de malste verwikkelin gen maakten het geheel tot een kos telijke klucht. Een dankbaar applaus was de uiting van tevredenheid van het publiek. Regisseur Ham en zijn tonelisten kunnen met voldoening op hun prestatie terugzien. Alles te sa men v/as het een mooi geslaagde avond die „Arti" aan haar donateurs heeft aangeboden. Volgende dona teursavonden zijn op 2 en 9 febr. a.s. Jaarvergadering r.k. E.H.B.O. In het parochiehuis hield de r.k. EHBO afd. Langeraar St. Christoffel de jaarvergadering. De heer Adr. van Zwieten, voorzitter der afdeling, sprak een welkomstwoord tot de do cent, de instructeur en rayonleider cismede tot de aanwezige leden. De secretaresse, mej. Agatha Hooger- vorst had gezorgd voor een keurig jaarverslag. Met een hartelijk ap plaus dankte de vergadering de se cretaresse. Mej. Stien Pieterse. pen- ningmeesteresse bleek op uitstekende wijze de financiën beheerd te heb ben. Haar versla? vermeldde een ba tig saldo. Een plan werd besproken om bij verschillende verenigingen een demonstratie-avond te gaan ge ven. Het doel hiervan is om aan het EHBO-werk meer bekendheid te ge ven. Want op dit gebied is er nog te veel onbekendheid, en er is veel te zien en te leren. Het bestuur zal ter verwezenlijking van dit plan contact opnemen met de desbetreffende ver enigingen, om een en ander eens na der te bespreken. Men heeft er ver der over cesproken om donateurs aan te werven. Dit plan is door de nomen. Vervolgens werd het wcord gevoerd door de docent en de rayon- leider. Eerstgenoemde spoorde de leden met klem aan om trouw de oefenavonden te bezoeken, want dat is van veel belang en zeer nuttig. BH de rondvraag is er gesproken over deelname aan wedstrijden. Dit zal cebeuren. Reeds is er voor verschil lende wedstrijden ingeschreven. De raypn-wedstrijd zal dit iaar in Lan geraar gehouden worden. Verder werd er nog gevraagd naar een ver- bandpost. Deze zal zo spoedig moge lijk worden ingericht. De voorzitter dankte aan het eind der vergadering de led«n voor df trouwe opkomst en voor de zeer nut tige besprekingen. Verkerk, lid van de 2e Kamer; A. C. Deerenberg. lid van Ged. Staten; H. J. Boele, dir. van Westl. Tram My; de jonge gasten zeer in de smaak. De leden zelf kwamen bijeen in Het Wa pen van Voorschoten. De band de Willo's uit Leiden, vorzorgde de mu ziek. Verder traden deze avond op het dubbel mannenkwartet „Semper Avanti" uit Leiden, dat by gelegen heid van de verjaardag van Prinses Beatrix zijn optreden begon met het Wilhelmus. Ter afwisseling trok de groep naar het er naast gelegen Greenway-theater om de kleurenfilm Madame Butterfly in ogenschouw te nemen. Zo werd het een gevarieerd program, muziek, zang en film, ter wijl nade culturele genoegens het feest met een dansje werd besloten. De voorzitter van de feestcommissie, de heer P. Niersman. ging bij deze gelegenheid nog even in op de op merking van de burgemeester, ge maakt in zijn Nieuwjaarsrede. Hi was van mening dat de klachten over de middenstand vaak met een kor reltje zout genomen moeten worden. Hij achtte de middenstand heus wel in staat om haar taak naar behoren te vervullen. Z0ETERMEER Vastenavond K.A.V. Gisteravond heeft de K.A.V. als eerste de ry van vastenavondvieringen geopend met een bonte avond in het parochiehuis. De voorzitster, mevr. de Vries-Koe- voets, was door ziekte verhinderd Jac. Maarse, dir. van Maarse en I aanwezig te zijn. De stemming was Kroon; J. Kok, dir. van Citosa; drs. echter best en de aanwezige dames Veek, dir. van Ned. R.K. Midden- J hebben zich goed vermaakt. Een stand; mr. J. Uden, vervoersdeskun- dansje bij gezellige muziek en ver- dige directoraat middenstand; het schillende amusante spelletjes, waar- volledige hoofdbestuur en acht sec- J van het bekende „Trek aan de bel", tiebesturen van de F.N.O.B., waarin veel hilariteit veroorzaakte. Het be de heer A. Beuk o.a« in 6 secties zit- stuur had voor enkele tractaties ge- ting heeft; M. J. Clarenbeek, di van I zorgd. Laatste Berichten Gedood door waarschuwingsschot Vanochtend is in de Renbaanstraat te 's Gravenhagc een Haagse chauf feur na een familietwist door een waarschuwingsschot van een politie agent getroffen en aan de gevolgen overleden. Omstreeks kwart voor elf werd de politie ter assistentie geroepen door een bewoner van de Renbaanstraat, die zeide door zijn schoonzoon met een mes te worden bedreigd. Twee politiejeeps werden ter assistentie uitgezonden. Bij aankomst in de Renbaanstraat vonden de politieman nen de heer des huizes in zyn over hemd op de stoep voor zyn huisdeur. Hij waarschuwde, dat zyn schoon zoon, de 32-jarige P. J. de M. uit de Statenlaan, boven aan de trap stond met een mes. De bemanning van een der jeeps posteerde zich aan de ach terkant van het huis, die van de andere jeep ging de voordeur binnen. Toen één der agenten de trap enkele Haagse Tramweg My; J. S. Reitsema Geboren: Maria P. den Hollander, treden op was gegaan zag hij boven Bloemhoff te Rotterdam: voor het kand examen D. Wis- en Natuurkun de de heer W. R. van Zwet te Leid den. Op vrijdag 3 februari 1966 te 4 uur zal dr. A. J. Pannekoek benoemd tot gewoon hoogleraar in de Faculteit der Wis- en Natuurkunde om onder wijs te geven in de algemene geolo gie, zijn ambt openlijk aanvaarden door het yitspreken van een rede in het Groot-Auditorium. namens het dept. van Sociale Zaken dr; Johanna R. Deurloo dr; Adrianus en vele anderen. h. Spruit zn. Mr. dr. E. Verkerk wees er in een Ondertrouwd: A. P. van Wijk 23 korte toespraak op, dat de fa. Beuk j en w A v d B 2, j A G A veel heeft bijgedragen voor de orga-1 Arkensteijn ,4 j. en G. J. v. Stein nisatie van het beroepsvervoer in al 23 j Getrouwd: D. Sterkenburg 26 j. en A. J. Krijgsman 21 j; D. H. v. Nieu- wenhuizen 31 j. en J. v. Straalen 26 j.; C. A. Zandbergen 27 en A. Adegeest 26 j. Overleden: C. Verhoef 79 j.; M. J. Bleijleven 76 j.; J. Maaskant 67 j. NIEUWE-WETERING 25-JARIG HÜWELIJKSGEBROM. De rijwielhandelaar en leverancier 1SB Pompen waren bevroren Dinsdagavond werd de gemeente opgeschrikt door een hevige boerde- rijbrand aan de Woudsedijk. De vuur zee was tegen de nachtelijke hemel kilometers in de omtrek duidelijk zichtbaar. Een uur na het ontstaan van de brand, was de kapitale boer derij van de landbouwer-veehouder P. E. Donker, benevens alle bijge bouwen, niets over dan een trooste loze ruïne. Door tot nu toe onbekende oorzaak ontstond omstreeks half 6 de brand in de tas. De vlammen aangewakkerd door de koude oosterslorm, sloegen snel over naar het woonhuis met aan gebouwde veestal, waardoor het rie ten dak snel vlam vatte. De bewoners wisten gelukkig de ruim 50 koeien tij dig te bevrijden en bij buren onder te brengen. Hoewel de brandweercorp sen van Woubrugge en Leimuiden binnen 10 min. arriveerden, stond toen reeds vast, dat men weinig kon uitrichten tegen deze vlammenzee. Bovendien bleken de pompen bevro ren, zodat men machteloos moest toe zien, hoe woonhuis met complete in boedel, veestal, tas met grote voorra den graan, aardappelen, voederbieten en stro, benevens de verdere bijge bouwen en de hooischuur een prooi werden van de vlammen. Een geweldige vonkenregen daalde neer op de dijk langs de Brasemer- meer, zonder daar verder schade te kunnen aanrichten. Talloze omwo nenden kwamen op de brand, die tot ver in de omtrek zichtbaar was, af. Ook burgemeester J. C. van Wage- ningen was op de plaats van de ramp aanwezig. Omstreeks half acht vertrokken de brandspuiten. Alleen enkele brand weerlieden uit Woubrugge bleven nog de gehele nacht achter bij de smeulende resten, mede om het enige gebouwtje, dat gespaard bleef, een stenen varkensschuur te bewaken. De voorraden graan en stro bleven nog zeer lang nabranden. De schade, naar schatting een paar ton, wordt door verzekering gedekt. zijn geledingen en bij haar 50-jarig bestaan zelfs heeft bewerkstelligd het woord „élégance" aan de zaak te ver ben. De heer B. F. v. d. Meer, sprak na mens het hoofdbestuur van de FNOB. Behalve felicitaties voor het gouden iubileum bracht hij speciaal dank aan de heer Dolf Beuk, die naast zijn drukke zaak ook veel heeft gedaan voor de organisatie. Namens het hoofdbestuur werd hem een klok aan geboden voor het kantoor. De heer A. Beuk die moeilijk kon ingaan op al de geuite wensen voelde het een behoefte om in het algemeen een woord van dank te spreken tot alle aanwezigen, maar ook tot hen, die op andere wijze hun belangstel- '-*» h°bben getoond. Spr. zeide, daar waar mogelijk gaarne ook in de toe komst het zijne bij te dragen voor het verantwoorde vervoer in Nederland en daar buiten. RIJNSBURG FELLE BRAND IN RIJNSBURG. De bewoners van het Katwijker- eind werden dinsdagmiddag opge schrikt door een uitslaande brand by de timmerman H. van Egmond al daar. Het liet zich aanvankelijk aan zien dat de gevolgen zeer ernstig zouden worden. De brand begon n.l. in de timmermanswerkplaats waar veel hout en houtwaren waren op gestapeld. De sterke oostenwind droeg er toe bij dat alles spoedig één vuurzee was en er ook ernstig gevaar was voor de aangrenzende wonin gen waarvan er een drietal werden ontruimd. Door bijzondere omstan digheden duurde het vrij lang eer de brandweer aanwezig kon zijn. Toen echter water kon worden gegeven werd de brand vrij spoedig bedwon gen. De houtschuur brandde totaal af. Over de oorzaak is niets bekend. VOORSCHOTEN Jaarfeest Ned. R.K. Middenstands- vereniging. De N.R.K.M. afd. Voorschoten „St. Franciscus van Sa- les heeft haar jaarfeest gevierd, 's Middags werden de kinderen van de leden getracteerd in het R.K. Ver enigingsgebouw. Er waren er wel een kleine 100. Mary Helvoirts Kinder cabaret wist de kinderen aangenaam bezig te houden en vooral de Ma- JUBILEUM T. BORST Op 9 februari a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer T. Borst werd gekozen in het bestuur van de Coöperatieve Tuinbouwveiling „Veur en Omstreken". Op deze datum zal de heer Borst dan tevens zijn werk zaamheden van secretaris-penning meester van de veiling beëindigen. Het bestuur van de veiling zal de vertrekkende heer Borst dan eer. receptie aanbieden in „Vronestcijn". Geboren: Bernardina M., dr. v. A. J. J. Thuys en W. M. van Leerdam. Onno F., zn. v. J. M. Kranenburg en G. M. Oudshoorn; Johannes J. M., z.n v. W. A. van 't Hart en P. C. Wort- man; Aloysius A. G., zn. v. P. C. Mooymans en A. A. van Sohie. Ondertrouwd: C. Lipman en Vir ginia J. A. van Heiningen. Getrouwd: C. van der Helm en Cor nelia J. P. Vogelaar. Overleden: Cornelis Onderwater wednr. van: H. C. van der Meulen, 85 jaar. GYMNASTIEK Zondag had de sportuitwisseling tus- n Snel en Lenig Wassenaar) en Groen Wit (Leiden) plaats in de zaal Pieters kerkgracht te Leiden. Om half een vin gen de wedstrijden aan en er is hard ge werkt, Het bleek duidelijk, dat Snel en Lenig zou winnen, maar zo'n groot pun- tenverschil mag een volgende keer niet meer voorkomen. 's Avonds was er een demonstratie van beide verenigingen in ritmisch hoog brug rekstok en ringen. De uitslagen waren als volgt. S. en L. de schoonzoon staan met een flink mes in de hand. De man dreigde de agent dood te steken als deze boven kwam. De agent trachtte de man met kalme woorden tot bedaren te bren gen. Toen dit geen resultaat had loste hy een waarschuwingsschot, dat in de muur terechtkwam. De man antwoordde hierop door een gangspiegel met toebehoren de trap af te werpen, hetgeen de agent nog juist kon ontwijken. De agent loste vervolgens een tweede waarschu wingsschot, dat de man boven aan de trap in de oksel trof. De man knipte het mes dicht, sloeg achterover, zei nog te zijn getroffen en overleed ter plaatse. De politie deelde mede, reeds eer der met deze man, wiens bijnaam „Tarzan" was, moeilijkheden te heb ben gehad. Zo heeft hij o.m. in aug. 1954 de omgeving van de Westduin weg in opschudding gebracht, door een hele zondag op het dak van een school te blijven zitten, weigerend op de sommatic van de politie naar beneden te komen. 376.4 175.3 179.3 260.6 177.5 166.85 269.3 G.W. 376.3 167.4 176.35 259.8 183.2 147.05 240.4 Meisjes 1012 jaar Jongens 1012 jaar Meisjes 1214 jaar Meisjes 14—17 jaar Dames 2e graad Dames 3e graad Heren Totaal 1605.25 1550.7 Groen Wit behaalde 2e medailles en Snel en Lenig 5 plus de wisselbeker, die beschikbaar gesteld was door de heer Looyestein, oud-voorz'tter van Snel en Lenig. Groen Wit stelde een medaille bij beker beschikbaar. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal examen Ned. Recht de heer A. van Gennip te Leiden en T. van Dijk te Rotterdam; voor het kand. examen Godgeleer- heid mej. E. VijLbrief te Leiden en mej. M. G. Walvaart te Snssenhelm voor het doet. examen Scheikunde de heren J. H. J. M. van Buitenen te Voorburg, W. J. Mijs te Leiden en H. W. Kouwenhoven te Leiden, voor het kand. examen K. Wis- en Natuur kunde de heer J. van Baaien te Lei den; voor het kand. examen F. Wis- en Natuurkunde de heer M. Sanders te Leiden; vöor het kand. examen C. Wis- en Natuurkunde de heer G. W. Roügoor te Leiden; voor het doet. examen Biologie de heer P. M. Schenk te Leiden; voor het kad. examen E. riszka's, het acrobatentrio, viel bij Wis- en Natuurkunde de heer W. Marktberichten WOERDEN. 1 febr. Kaas. Aan- voerd 3 partijen. Notering ƒ2.17 2.20. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 30 jan. Bloemen Prunus f 0.811.80, Ane monen ƒ0.64—0.79, BI. druifjes ƒ0.16 0.33. Tulpen: Rose Copland 0.95— 1.11, Krelage 0.56—6.73, Golden Harvest ƒ0.850.98, Winter Gold 0.73—0.90, Pink Gem ƒ0.86—6.92, Amidonette 0.76—0.76, v. d. Eerden ƒ0.78—0.89, Hillegarde ƒ0.58—0.71, Crown Imperial 0.700.85, White Sail ƒ0.85—1.06, Demetre ƒ1.05— 1.12, Early Queen 0.630.97, Scarlet Wonder 0.700.75, Pierson 0.64— 0.67, Weber 0.96—0.99, E. Eddy ƒ1.05—1.10, W. Copland 0.90—0.96, Narcissen: Early Glorie 0.470.60, Buxton 0.450.48, Helios 0.43 0.55, King Alfred f 0.65—0.69 per bos. Am. Anjers 0.160.25 per stuk. TER AAR, 30 jan. Groente. Wit lof 1 ƒ0.26—0.34, idem 2 ƒ0.12—0.22, idem stek ƒ0.020.10, spruiten ƒ0.31 034, idem B 0.22, spinazie 0.58 0.59, waspeen ƒ0.10, prei ƒ0.15, glas- andijvie 0.580.59, sjalotten 0.27, alles per kg.; boerenkool 1.101.30 per kis; knolselderij 0.090.15, idem stek 0.02 per stuk. VINKEVEEN 30 jan. Groenten. Boerenkool ƒ0.18—0.23, Wttlof A ƒ0.38, Witlof B I ƒ0.30—0.34, Witlof B H ƒ0.21—0.31, Selderij ƒ0.21—0.24 per bos. Donderdag 2 febr. om 3 uur x openen wij onze nieuwe showroom achter de zaak y Hogewoerd 163. v Thans zyn wij in staat u een veel ruimere collectie meubelen in het betere genre te tonen. I Gebr. Hartwijk Woninginrichting 4 HOGEWOERD 163* TELEFOON 32006. 5? Mevr. prof. Carp zoekt voer haar gezin van 3 vol wassen personen een net meisje voor d. of d. en n. HuId aanwezig. Oliestook. goed loon. Leidsestraatweg 16 hoek Warmonderweg). Oegstgeest, tel. 21199. In gezin. 4 schoolg. kinderen, geriefelijk huis bewenend te Wassenaar, gevraagd intern- of dag meisje. Gezellige eigen kamer, radio-aansluiting. Salaris f 100.—. Werkster aanwezig. Tel. 01751-4191 of brieven onder no. 6589 bureau van dit blad. Leert de regels van de weg En past ze toe met overleg. Verbond voor Veilig Verkeer "S* Gevr. wegens dienst plicht per 1 maart r.k. boe renknecht. goed kunnende melken bij de wed. C. J. v. Graven, Loosterweg 6, Lisse. voor 3 ochtenden ner week. Mevr. J. v. Driel. Lorehtzkade 35. Leiden. 'S Personeel gevraagd: Er kunnen flinke personen eeplaatst worden als meu belmaker. timmerman en machinaal houtwerkers. Ook kunnen enkele leer lingen geplaatst worden. Aanmelden bij Boesveld Klaasen, Hofweg 27 a b e, Voorschoten. Tel. 01717- 2692. Gevr. dagmeisje, van 9—3 u„ zat. v. 9—1 u.. verdere hulp aanw.. oliest. t.o. tramhalte Wildrust. Gr. Haesebroekseweg 21, Wassenaar, tel. 8323. Gevraagd met 1 mei een boerenarbeider. Huis en tuin disp. bij E. M. Mooren, Veenderdiik 7. Woubrugge. Biedt zich aan: slagers knecht met kost en inwo ning, Sassenheim of Lei den en omgeving. J. C. Aardenburg p.a. C. v. d. Ploeg. Menneweg 18. Sas senheim. 6712 Studerend meisje, 17 jaar. biedt zich aan om s Zaterdagsmiddags be hulpzaam te zijn. Liefst in een winkel. Br. onder no. 3858 bur. van dit blad. Wü hebben weer div. 2e hands motoren van 125 tot 350 cc., een en twee cylinders. Desgewenst ge makkelijke betaling by Valk, H. Schouw. Voor scholen. motorenhandel CP Gevr. net r.k. meisje, 18 jaar of ouder, voor d. of d. en n. per 1 maart. Mevr. J. Aalders-Groene- wegen, M. Treublaan 29. Leiden. 3856 3P Alles op gebied van schuimrubber en schuim- plastic In de speciaalzaak Mare 70. Schuimplastic speelgoed, badcommode, cfdruipmatjes, onderzet ters. vatenkwas' tocht- band. SchuimDlastic onder Uw traploper, geen stof. glijdt niet. onverslijtbaar 40 ct p. st. Te koop: verscheidene nieuwe granieten aanrech ten met gootsteen, bodems van zetstenen, voorzien van koperen afvoer plue gen. in verschillende af metingen. Te zien en te bevr. Oude Varkenmarkt 12-14. Leiden van 9 uur 's morgens tot 5 u. 's mid dags. Fa. Giov. Spadon en Zn., Terrazzo - en Graniet- bedrijf, Leiden, tel. 23521. 3? Costuums. regenjassen. regenmantels, demi's, win termantels. mantelcos- tuums 10.maandelijks. Schrijf aan Super Stan ding, Statenlaan 41. Arn hem. Kleur en maat ver melden. Schaatsen slijpen! Laat al uw schaatsen slijpen bij Jac. Heemskerk. Rijndijk 11. Hazerswoude. Beleefd aanbevelend. *5? Accordeonliefhebbers! Wjj hebben de grootste sortering accordeons v.af f 2.— p. w. Bij aankoop van n accordeon 3 maan den gratis les door radio- Wegens vertrek: Fridor radio met bandspreiding, zeldzaam koopje 85. Erres sleestofzuiger. 125 V.. tompl. 32,50. Dwars- koornburgsteeg no. 8 (bij 't Stadhuis). deonhandel John Boelee. Heemskerkstr. 84. Leiden. Tel. 20928. 2? Piano gevraagd. Br. onder no. 6635 bur. van dit blad. 3T Brillen. J. A. Verheul, Haarlemmerstraat 86. er kend opticien levert u elk gewenst montuur en gla zen. Automatische slijpin- richting. Ruime sortering. Ziekenfondsleden krijgen gewone korting. 3T Woningruil. Aangebo den huis bev. 6 kamers en badkamer voor kleiner huis. Br. onder no. 3854 bur. van dit blad. Adverieert in dit blad

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3