DUINSTREEK Rünstreek Guy Mollet aanvaard als premier van Frankrijk Betere bestrijding van pijnen en griep! (Chefarinei Kinderen staken Leids huis in brand Bij chemische onkruidbestrijding blijft voorzichtigheid geboden AVONDRUST Waarschuwing brandgevaar WOENSDAG 1 FEBRUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Minderheidsregering met grote meerderheid Guy Mollet is dinsdagavond door een grote meerderheid in de Franse nationale vergadering als premier aanvaard. Volgens de officiële uitslag stemden 420 afgevaardigden vóór Mollets in- vestituut en 71 tegen. De communisten stemden vóór Mol let en dat leverde hem direct 140 ze tels op. De Poujadisten stemden tegen. A.F.P. verneemt, dat Mollet het voornemen heeft binnenkort naar Al gerije te gaan. In een der eerstvolgen de kabinetsvergaderingen zal hier over de datum van het bezoek een be, sluit worden genomen. Mollet verklaarde, dat het Algerijn, se vraagstuk vóór alle andere opge lost moet worden. Het doel moet blij ven meer vrijheid voor de Algerijnen. De unie van Frankrijk en Algerije blijft echter onontbindbaar. Er zullen vrije algemene verkie zingen voor een Algerijnse assem- blée worden gehouden, zonder onder scheid tussen Europeanen en Alge rijnen. Alls politieke gevangenen die niet beschuldigd worden van misdrij ven tegen de gewone wetten worden vrijgelaten. Programmapunten. Mollet noemde verdere de volgende programmapunten: 1. Frankrijk zal trachten met zijn bondgenoten het probleem van de wereldvrede van een nieuwe hoek te benaderen gelijktijdige en gecon troleerde ontwapening aangezien de oude voorrang voor het herenigen van Duitsland in Genève op niets is uitgelopen. 2. Wapens, die thans aan een con trole kunnen worden onderworpen, dienen stap voor stap onder controle te worden gebracht. 3. De weg naar hereniging van Duitsland leidt langs de weg van een algemene en gecontroleerde ontwape ning. 4. De organisatie van het Noord- atlantische Verdrag is en blijft de waarborg voor het behoud van de vrede en vrijheid. Wij hebben een minderheidsrege ring, aldus Mollet. Het belang van het Algerijnse vraagstuk en der bui tenlandse aangelegenheden eist, dat de besluiten, die de regering neemt, POTLOOD en GEEST 1 5 6 2 10 3 T~ 8 4 9 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 No. 539. Horizontaal: 1. deel van de mond, 3. beet, 5. bekend gebouw in Amsterdam, 7. bastaarduitgang, 9. provincie van Nederland, 11. in het jaar onzes Heren (afk. Lat), 12. jaar (afk.), 13. stad in Zwitserland, 16. vlaktemaat, 17. uitroep, 19. grond, die bij een hoeve behoort, 20. huisdier. Verticaal: 1. oude lap, 2. lid van het Hogerhuis in Engeland, 3. hoen derachtige vogel, 4. jongensnaam, 6. giftslangetje, 8. vroeger onafhankelijk rijk in N. Sumatra, 10. eer, 11. sier plant, 14. familielid, 15 dikwijls, 18. voorvoegsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 538. Horizontaal: 1. aorta, 5. palm, 6. edik, 8. air, 10. por, 13. den, 15. apologeet, 16. vak, 17. Kro, 18. aai:., 20 roei", 22. Eder, 24. egaal. Verticaal: 1. al, 2. oma, 3. ter, 4. A. D., 5. papaver, 7. kantoor, 9. ivoor, 11. opa, 12. rok, 13. dek, 14. eer, 18. arg, 19. tea, 21. Ee, 23. dL een grote meerderheid van het land vertegenwoordigen. Het regeringspro gram is bescheiden, doch „wat wij bereiken willen zullen wij met vast beradenheid nastreven", zo besloot hij onder applaus van de socialistische, radicale en radicaalgezinde afgevaar digden. Sowjet-pers en Boelganins voorstel In de Sowjet-pers wordt grote aan dacht besteed aan gunstige reacties in buitenlandse bladen op het door maarschalk Boelganln aan president Eisenhower voorgestelde vriend schapsverdrag. De Sowjet-bladen had den dinsdag echter nog niet gemeld dat Boelganins voorstel zaterdag reeds door Washington verworpen is. Deze gang van zaken bevreemdt buitenlandse waarnemers in Moskou. Men gelooft, dat de Russen een ant woord willen opstellen, dat gelijk met de verwerping van Boelganins voorstel gepubliceerd kan worden, om de Ver. Staten met hun eigen argu menten te verslaan. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I 0p grond van ontdekkingen van geleer den uit de gehele wereld, was het mogelijk de werking van het sinds tientallen jaren meest gebruikte middel te versterken door toevoeging van nieuwe geneesmiddelen. De 4 middelen in één tablet helpen ook dan, wanneer andere middelen /alen. TEGEN PIJNEN EN GRIEP - 20 TABLETTEN 85 c SAMENZWERING IN TUNESIë De Tunesische regering heeft dins dag bekendgemaakt, dat Salah Ben Joeksef, de nationalistische leider die op het ogenblik voortvluchtig is, een samenzwering had gesmeed om 149 politieke tegenstanders uit de weg te ruimen. Sedert zaterdag zijn min stens 104 personen gearresteerd. Uit de ondervraging van gearres teerden is gebleken, dat de samen zwering voorzag in de vorming van 200 commandogroepen in het gehele land. KATWIJK AAN DEN RUU Dinsdagmorgen was de tijd aange broken dat mej. S. C. A. v. Mourik, hoofd van de openbare Peuterschool wegens de pensioen?' ?gde leef tijd heen zou ga i mmissie van toezicht had een af- scheidsgelegenheid :ld en enkele officiële perse :.a. voor dit afscheid uitgenodigd, e-p de aan gegeven tijd waren hiervoor o.a. te genwoordig burgemeester Woldringh van der Hoop, de gemeentesecretaris de heer D. C. O. Boekhoven, dr A. in 't Veld, inspecteur van de volksge zondheid, dr Vermet de schoolarts, dr J. Bergman, ds H. de Valk, ds A. Makkenze, de meesten met hun da mes, de commissie van toezicht op het kleuteronderwijs, mevr. Parmen- tier-de Ni„ de voorgangster van mej. van Mourik en de opvolgster mej. Wiersma, de heer W. v. Veen e.a. Mevr. Stuiver als presidente van de commissie van toezicht heette na mens genoemde commissie allen wel kom, om dan te herinneren aan de 38-jarige loopbaan als hoofd van de kleuterschool. Dankbaar dacht spr. terug aan deze tijd waarin mej. van Mourik steeds vol toewijding, zorg zaamheid en plichtsbesef haar taak verrichtte. De verhouding tot de commissie van toezicht was gedu rende deze tijd steeds geweest zoals men die niet beter had kunnen ver langen. Mej. van Mourik immers had het de commissie steeds zo gemak kelijk mogelijk gemaakt. Spr. ein digde met de wens, dat het mej. van Mourik gegeven moge zijn nog vele jaren van haar welverdiende rust te genieten en bood de scheidende dan een cadeau aan. Vervolgens nam de burgemeester het woord om namens het gemeen tebestuur zijn dank uit te spreken voor het werk hier verricht. Spr. herinnerde aan de dag dat hij voor het eerst mej. v. Mourik in haar werk zag en was toen getroffen door de wijze waarop zij voor haar kin deren zorgde zoals een herder het voor zijn schapen doet. Ook bracht spr. in herinnering de toestand aan het schooltje in de Kerkstraat wat rnen toen een school noemde doch hierop werkelijk geen aanspraak mocht maken. Het gemeentestuur ziet U node heengaan maar is dank baar voor uw werk en wenst u toe dat u nog lang voor Katwijk a. d. Rijn gespaard moge blijven. Van de burgemeester en diens echtgenote mocht. mej. v. Mourik een mooi ca deau in ontvangst nemen. Vervolgens sprak dr A. in 't Veld die er op wees, dat mej. v. Mourik de enige is die gedurende de 25 jaar, dat de schoolartsen dienst bestaat, in functie is geweest. Spr. schildert de toestand aan 't oude schooltje waar in mej. van Mourik zich zoveel ja ren heeft moeten behelpen. Dr Ver met als volgende spr. herinnerde ook aan vroegere toestanden en zegt mej. van Mourik denk voor haar mooie werk. Secretaris Boekhoven herinnert aan de goede verhoudingen die al tijd bestaan hebben en de prettige samenwerking. De volgende sprekers waren de heer van Veen, ds de Valk, ds A. Makkenze, mevr. Stuiver, mej. Wiersma de opvolgster, mevr. Par^ mentier-de Nie tie voorgangster en ten slotte mej. van Mourik die har telijke woorden van dank sprak voor de buitengewone belangstellnig bij dit afscheid ondervonden. Mede voor de tastbare bewijzen van be langstelling. Des namiddags was er voor be langstellenden weer gelegenheid om a.fscheid te nemen waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt en waar hartelijke woorden van dank werden gesproken voor het werk aan de kleuters, in die lange periode ver richt. Een uit oud-leerlingen ge vormde commissie bood, na nog ve le woorden van dankbaarheid, mej. van Mourik een schitterend cadeau aan, bijeengebracht door oud-leer lingen en bestaande uit een thee meubel, een gouden horloge en een heerlijke fruitmand. Mej. v. Mourik zeide niet onder woorden te kunnen 'brengen hoe zij doo^-een dergelijke huldiging getrof- i fen was. En hiermede was deze plechtigheid dan beëindigd. „JUBILEA IN HUIZE CALLAO." Vrijdag 3 Febr. a.s. is er bij de zus ters in „Huize Callao" groot feest. Twee der ook in de parochie zeer be kende zusters vieren dan hun zilve ren kloosterjubileum, n.l. zuster Ni- varda en zuster Felicissima. Eerstge noemde is in en ook buiten de pa rochie een zeer bekende en hoogge achte persoonlijkheid door haar werk van naastenliefde dat zij als opvolgster van zuster Théodota al sinds enkele jaren verricht en wel het mooie werk van ziekenverple ging ten dienste van het Wit-Gele Kruis. Zuster Felicissima heeft zich op ander terrein al jaren lang in de parochie verd'enstelijk en bemind I gemaakt n.l. als hoofd van de Kleu terschool. Mede daardoor is zij de gunstelinge geworden van een zeer groot, getal kleuters en de intussen meer opgeschoten jeugd, doch niet minder van zeer vele ouders die hun kroost aan zuster Felicissima toever trouwden. De parochianen en vele anderen zijn zich goed bewust, dat beide zusters van geen uiterlijk ver toon houden, maar dat ze op zo'n dag niet van hun belangstelling zouden j 'mogen doen blijken, neen, dat nemen ze niet. Daarom heeft de eerw. moe- der aan d-egenen die hun belang- stelling willen tonen gelegenheid ge geven dit te doen op vrijdagmiddag 3 februari van kwart voor twee tot half 3 in „Huize Callao". Voor de zusters in „Huize Callao" zet het feest reeds in des morgens met een H. Mis met preek. I Om half drie gistermiddag brak in tt 'i;,r- een woonhuis aan de Rembrandt- crpihmik-Pi'nV hipiH Ho v i?£ voorlaarstraat 6 te Leiden vermoedelijk door Sver' een kachel cen uitslaande brand uit, Jdïi» Jwï gisteren een spe-> die ogenblikkelijk hoge vlammen bo- schorsenerenveikng met een|ven get dak ni'tjoe 5 aanvoer van ruim 16000 kg. De prijzen die besteed werden waren als volgt: Voor 1ste soort werd van 33. tot 57.per 10*3 kg. betaald; 2de soort ging van 24.— tot 28.en 3-de soort bracht van 7.tot 12. per 10Ü kg. op. LISSE Feestavond „S\ Deusdedit". Dins- De brandweer was snel ter plaatse met groot materieel. Op het moment, dat deze foto werd genomen, maakte de brandweer toe bereidselen voor het blussingswerk. De brand is vermoedelijk op de bo venverdieping ontstaan. De bewo ners van de lagere verdiepingen brachten ijlings door .de ramen de huisraad in veiligheid. Deze foto werd dagavond*élléïd' ,^t~DeiIsdedil "zijn genomen in het beginstadium van de jaarlijkse feestvergadering in t KAB- brand* gebouw aan de Schoolstraat. Daar de voorzitter, de heer Elferink, nog niet b*and In d® Rembrandtstraat te aanwezig was, opende de secretaris, I beiden waarvan wij gistermiddag een de heer H. de Bruin ,deze bijeen-1 foto publiceerden, is aangestoken door komt waarna 't strijdlied werd ge- 2 kinderen van 4 en 5 jaar van het ,gen. De heer De Bruin heette allen Sezln v- d- Broek, die in een kast op hartelijk welkom en vooral de gees-1 de eerste verdieping stiekom een telijk adviseur, het bestuur van de vuurtje hebben gestookt. KAB en de LTB Lisse. Hierna bracht de toneelvereniging „Nut en Genoegen" het blijspel „Dei- van dank tot de jongeren. In deze af- ning om de dorpsdokter" van P. L. deling maken de leden van 15 tot OJ„„„ o.O van Prooyen en Bogaerds ten tonele. Na het eerste bedrijf sprak de voorzitter, de heer Elferink, die in tussen gearriveerd was, nog een woordje. In de na-oorlogse jaren is het welhaast een traditie geworden, dat de jubilarissen tijdens de feest avond gehuldigd worden. Zo ook dit jaar nu er 14 leden 25 jaar lid van de vereniging zijn. In deze afdeling die ruim 550 leden telt, zijn er 150 leden die het zilveren of gouden in signe dragen. Juist deze leden, die mee hebben gewerkt, bewust dan wel onbewust, aan de constructie van het maatschappelijk bestel, zoals dat te genwoordig is. De jubilarissen van deze avond waren de heeren G. Does- wijk. J. Dofferhoff, G. van Gerven, C. van Haaster, J. de Kuyper, C. v. Leeuwen, G. Meyer, J. C. van Leeu wen, J. van Nobelen, H. Slobbe, M. Tulen, E. Vink en P. Warmerdam. De voorzitter speldde de jubilaris sen het zilveren insigne van de KAB op de borst en bood zijn gelukwen sen aan, ook in het bijzonder van het hoofdbestuur der KAB. Hierna richtte hij nog een woord Voorlichtingsdag in Noordwijkerhout I"\E schaatsen zijn uit 't vet ge- U haald en als 't lukken wil heb- ben we vanmiddag al over de louter marmerklomp in vijver meer en vliet" (Bilderdijk) ge zwierd. Er gebeurden in de mid deleeuwen wonderen waarbij bro den in stenen veranderden er ligt er nog een in de Leidse Laken hal). Nu is het water steen gewor den. Dat vinden wij, net als de kinderen even opzienbarendiets uit een sprookje. Een tik met de kristallen toverroede en alle grachten worden gladde straten. Je kunt op water lopen, je kunt op water vallen, je kunt er met een paar ijzers onder je voeten overheen glijden. En als je s avonds met rozige wangen voor het haardvuur zit, hoor je nog het krik-krak van het versteende wa ter, je nog steeds verwonderend over het wonderi dat water in ijs veranderdeJ Eivol zat de zaal van hotel v. d. Geest in Noordwijkerhout. Dat was gistermiddag, toen het tweede deel begon van de ontwikkelingsdag, geor ganiseerd door de Tuinfbouwvoorlich- tingsdienst te Lisse. En de belangstel lenden zullen er stellig geen spijt van gehad hebben, dat ze de huiselijke haard in de steek hebben gelaten. Want het werd een leerrijke mid dag, zoals trouwens ook het morgen- gedeelte interessant was geweest. De teelt van irissen Toch was de belangstelling toen niet zo groot en en dat lag 'm voor een deel wellicht aan het onderwerp, dat behandeld zou worden. Toen werd nL door de bijgoedspecialist van de voorlichtingsdienst, de heer Twisk, de irissenteelt en alles wat daarmee verband houdt uit de doeken gedaan. De cultuur van dit bolgewas staat in deze contreinen niet zo bijster hoog aangeschreven, voornamelijk omdat met deze teelt de kans op zgn. „kwade grond" niet gering is. Zoals aan het slot van de causerie van de heer Twisk zou blijken, be hoeft men hiervoor geen zorgen meer te hebben. Als men 3 ons Brassicol per Rijnlandse Roe drie vier we ken vóór het planten laat infraisen en men bepoedert voor het planten de bollen in de mand ook drie ons per mand) ook met dat ontsmettingsmid del, dan heeft men absoluut geen last meer van deze ziekte, die vooral grote schade kan aanrichten in de tulpen. De heer Kwisk stipte nog even het verloop van de irissencultuur aan. Het sortiment, dat men hier aan het eind van de vorige eeuw teelde, was zear groot. Op een show in 189B te Haarlem gehouden, werden niet min der dan 664 verschillende soorten ge toond. Dat waren toen in hoofdzaak varieteitën van 'de Spaanse iris. Van deze 664 zijn er no« maar een paar over, waarvan de gele Cajanus de be langrijkste is. Door een kruising van de Spaanse irissen met o.m. iris Tin- gitana kreeg men een nieuwe ras, dat vroeger bloeide en groter bloe men had: de Hollandse irissen. Deze verdrongen de Spaanse uit de cultu ren. Momenteel is het areaal 210.000 roeden groot. De voornaamste varië teit is Wegdwood, die 40 a 45% van het totaal areaal voor zijn rekening neemt. De heer Twisk belichtte vervol gens het kruisen en zaaien, wat vrij eenvoudig gaat. Onkruidbestrijding. 's Middags sprak de heer A. de Zoete over de onkruidbestrijding met chemische middelen. Op het proef station is men druk bezig met proe ven op dit gebied. In grote lijnen kan men de chemische bestrijdings middelen indelen in drie groepen: de zgn. P.E.-middelen, die hun werk zaamheid vrij snel verliezen en aan gewend worden vóór het gewas bo ven de grond komt (bij narcissen en vroeg geplante tulpen b.v.); verder de selectieve middelen en tot slot de alles dodende, die het heftigste wer ken. Er zyn soorten onkruid, waarvan de zaden in elk jaargetijde kiemen (muur bijv.) en ook die alleen in het voprjaar kiemen zoalsMelle en Roodbeen. Dat het onkruid voor de boembol- lencultuur een enorme schadepost betekent, bleek wel uit de medede ling, dat het bollenvak aan de be strijding hiervan per jaar 8.500.000 uitgeeft. De onkosten liggen tussen 0.80 en 2.50 per roe. Het ene of het andere jaar kan aanmerkelijk schelen. Een nat jaargetijde bezorgt de kwekers veel ongemak óók aan onkruid. Wanneer het nog eens zo ver komt, dat men het onkruid geheel met chemische middelen de baas kan, dan gaat het van 0.15 tot 0.50 per roe kosten. Er worden in Nederland zo hier en daar reeds zgn. C.M.U.-middelen toe gepast voor de bestrijding van on kruid. Dat is zeer gevaarlijk. Men is hier door Amerikaanse en Canadese publikaties opmerkzaam opgemaakt. Niettemin hebben enkele kwekers in de streek al grote oppervlakten met deze nvddelen bespoten niet wetende dat één kilo te veel op één hectare een groot deel van de oogst kan vernietigen. Het proefstation is druk bezig met deze nieuwe midde len, die o.m. als Karmex, Telvar en Nalco in de handel worden gebracht. De heer De Zoete waarschuwde met klem deze middelen toe te passen, zo lang men er niet meer over weet dan nu. Laat u niet opwarmen, zo beloot hij zijn betoog door publika ties in de buitenlandse vakpers, maar wacht op de resultaten van 't proef station. Hoogconjunctuur. Hierna was het woord aan drs Van Nes van het LEI, die een tamelijk droog onderwerp als „Wie schrijft, die blijft" zo sappig wist te behan delen, dat de gehele zaal ruim een uur bij wijze van spreken aan zijn lippen heeft gehangen. Drs Van Nes wees er op, dat de huidige hoogcon junctuur naar alle waarschijnlijkheid ook weer gevolgd zal worden door een neergaande tijd. Economie is een „golf'-beweging. Het ligt er maar aan, of de neergang een diepte zal kunnen bereiken als bijv. in de der tiger jaren. Spr. meende van niet, omdat men nu meer inzicht heeft in de oorzaken van de „golf'-beweging. Met nadruk wees spr. er op, dat, wanneer men 'n crisis wil bestrijden, men daaraan dient te beginnen in een tijd van hoogconjunctuurDe steeds stijgende onkostenpost moet gedrukt worden. Daarmee moet men nu een begin maken. jaar een percentage uit van 22 pet., waardoor men de toekomst met het volste vertrouwen tegemoet kan zien.. Na dat feestelijk intermezzo ver volgde „Nut en Genoegen" haar to neelstuk, dat allen een prettige avond verschafte. CEGSTGEEST Feestavond O van je-vereniging. De Oranje-vereniging meende de ver jaardag van Prinses Beatrix niet beter te kunnen vieren dan door het organiseren van een feestavond in die concertzaal van Endegeest, waar bij medewerking was verzocht en verkregen van enkele vooraanstaande radio-artisten. Zij is in die prijzens waardige opzet uitstekend geslaagd en de vele aanwezigen, die deze prachtige zaal vulden hebben een avond doorgebracht, die door hen in hoge mate werd gewaardeerd en waarmee men zich kostelijk heeft geamuseerd. De voorzitter, de heer A. v. Weizen verwelkomde bij de opening burge meester du Boeuff en mevr. du Boeuff, de beide wethouders, de heren J. den Ouden en dr. K. Simon Thomas als ook het hoofd van de adm. dienst van Oegstgeest. Spreker herinnerde aan de 31ste januari nu 18 jaar geleden toen in Nederland de blijde mare der ge boorte van de Prinses allerwege vreugde bracht. Vervolgens schetste spr. de bete kenis van deze dag, 31 jan. 1956 nu onze kroonprinses deel gaat uitmaken van het hoogste staatscollege en meer bij officiële gelegenheden zal tegen woordig zijn. Wij zien in haar de toekomstige draagster van Neerlands kroon, en is daardoor onze hoop en toekomst. Spr. besloot met de bede dat zij veel en lang in ons midden mag vertoeven. Hierna zongen de aan wezigen spontaan het Wilhelmus. Het woord was nu aan de artisten. J. Oradi heeft als conferencier en imitator de zaal doen daveren, ter wijl de Pico's met hun akkordeon- muziek bewondering afdwongen. Ste- fani als illusionist en Wim Scholte als liedjeszanger droegen het Jv-me bij tot het succes van deze avond. Aat v. Veen zorgde voor de muzi kale omlijsting en bleek op dit gebied een virtuoos te zijn. Bij het einde van de avond dankte de heer Van Weizen het gezelschap voor de buitengewone gezellige avond en het publiek stemde met de woorden in door een gul en langdurig applaus. HAZERSW0UDE Herinneringsmedallle. Gister morgen ontving de heer J. C. Gaar keuken, wonende alhier, van de Am bassade der Unie van Zuid Afrika, de oorlogs-medaille van wijlen zijn broe der Johannes David Gaarkeuken die in de Boeren-Oorlog sneuvelde. Het In tijden van voorspoed bestaat er i is een grote zilveren medaille met aan vóoral in de bollensector een groot J de ene kant het wapen der Zuid Afri- gevaar: dat men onverantwoorde in- I kaanse Republiek en aan de keerzijde vésteringen doet. het wapen van Oranje-vrijstaat, en Een levendige ronddraag besloot hangende aan een lint in de kleuren deze leerzame dag. I der beide Republieken. Het was een houten kast, die ogen blikkelijk vlam vatte met het gevolg, dat het huis practisch geheel is afge brand. Het gezin v. d. Broek telt vijf kin deren en de twee kinderen, die het vuur aanstaken zijn ongemerkt naar de eerste verdieping gegaan. Bij het verlaten van het huis heb ben zich geen ongelukken voorge daan. De inboedel is verzekerd. Aan alle ingezetenen van de ge meente Leiden wordt door de Com mandant van de Brandweer de vol gende ernstig waarschuwing gegeven: Nu tengevolge van de plotseling in gevallen strenge koude door allen harder zal worden gestookt, is het brandgevaar daarmede eveneens gro ter geworden. In deze periode is bij een eventuele brand het gevaar te meer groter doordat niet alleen reke ning dient te worden gehouden met de felle wind en het werken voor het brandweerpersoneel onder ongunstige omstandigheden, doch ook op de be perkte mogelijkheid door het bevrie zen van waterleidingen in de wonin gen en de moeilijkheden tengevolge van bevriezend bluswater. Daarom moge voor allen gelden: Weest uiterst voorzichtig met vuur. Waarschuw bij de geringste brand- verschijnselen onmiddellijk de brand weer, telefoon 22241. DE KAAS Jaarvergadering K.A.B. Gister avond hield de K.A.B. een korte jaar vergadering in café P. Mollers. De voorzitter opende de vergadering, die een zeer vlot verloop had. Na afloop bleef men bijeen om een kaartje te leggen. Schoorsteenbrand. Gistermiddag ontdekte men in het huis van de heer J. Verhaar aan de Prins Berrihard- laan een schoorsteenbrandje. Door snel Optreden van de brandweer kon erger worden voorkomen. ALP» AAN DEN RIJK 3 Jubilarissen bij Samsom N.V. Vanmorgen zijn de drie jubilaris sen van N. Samsom n.v., de heren H. G. Godthelp, A, Marbus en G. Zwaan, die respectievelijk 40, 40 en 50 jaar aan het bedrijf zijn verbonden in Avifauna gehuldigd. Behalve het per soneel en de directie van Samsom was ook de burgemeester van Alphen, de heer Ed. C. Witschey, aanwezig. Als eerste voerde de burgemees ter het woord. Hij sprak zeer waar derende woorden aan het adres van de jubilarissen, van wie de heer Godthelp op de afdeling binderij en de heren Marbus en Zwaan op de handzetterij werkzaam zijn. Na zijn' toespraak reikte burgemeester Wit schey elk der drie jubilarissen de zilveren ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau uit. Vervolgens sprak de oudste direc teur, de heer N. Samsom, de jubila rissen elk afzonderlijk toe. De direc teur wees op hun grote ijver, plichts betrachting, accuratesse, trouw en toewijding. Hij overhandigde de he ren een geschenk onder couvert. Men liet het evenwel niet bij woor den. Namens het personeel kregen de heren Godthelp en Zwaan een vloerkleed aangeboden. De heer Mar bus ontving een schrijfbureau. Te vens ontvingen de jubilarissen een getuigschrift van de Maatschappij van Handel en Nijverheid en het bedrijfsinsigne met twee diamantjes voor de gouden jubilaris, de heer Zwaan en één diamanje voor de he ren Godthelp en Marbus. De bijeenkomst droeg een zeer ge animeerd karakter. TER A*R EERSTE SPINAZIE. Door de kweker G. Kleijn te Aar- landerveen is aan de Centrale veiling te Ter Aar de eerste spinazie van dit jaar aangevoerd. De partij werd ge kocht door d'vcrse kopers voor 58 en 59 cent jer kg.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2