Prins Bernhard uit Amerika terug DE STRAATRIDDER (t, DUIZEND KAARSEN Dronken emballeur zwaaide met broodmes en werd neergeschoten Grote vlucht in vliegtuigindustrie HET HUIS me de MAANDAG 30 JANUARI 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD -- PAGINA 2 Agent bedreigd Gisteravond kwart vóór elf werd de hulp van de Amsterdamse politie ingeroepen, omdat in de Oosterpark straat moeder en dochter werden be dreigd door een 54-jarige amballeur, die bij hen op visite was. Toen de agenten ter plaatse aankwamen von den zij twee angstige vrouwen, die door een dronken emballeur met een schaar werden bedreigd. De man was voor geen reden vatbaar en zou mee genomen worden naar het politie bureau. Een van de agenten ging naar beneden om hiertoe een auto te ont bieden en daarvan maakte de embal leur gebruik om plotseling naar de keuken te rennen. Hij kwam terug met een groot broodmes en had kennelijk de bedoeling om de hoofd agent, die in de woning was achter gebleven, daarmee te lijf te gaan. De agent waarschuwde, dat hij zou schieten als zijn aanvaller nog een stap zou verzetten; de emballeur deed de noodlottige stap en de agent schoot hem m het linkeronderbeen. De emballeur werd naar het O.L.V.- gasthuis overgebracht, waar een ge broken kuitbeen werd geconstateerd. Aetherklanken DINSDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00 AVRO, 20.0024.00 Nationaal programma. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Voor de huis vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 12.00 Or gel en piano. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.30 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Gram. 15.40 Olympische winter spelen. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 „De dierenwereld en wij", caus. 17.30 Jazzmuz. 18 00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Act. 18.40 Dans- muz. 18.55 „Paris vous parle". 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Amateur - progr. 19.45 Film|praatje. Nationaal programma. 20.00 Nieuws. 20.05 Toe spraak. 20.00 Metropole-ork. 20.45 „Zij die geluk brengt", klankb. 21.15* Kameork. 21.35 Wedstr. in kennis v. de Vaderlandse Geschiedenis. 22.15 „Op 't voetspoor van drie generaties", klankb. 22.35 Promenade-ork. en so list. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.50 24.00 Dagsluiting. HILVERSUM n, 298 M. 7.00 KRO, 20.00—24.00 Nationaal programma. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.45 Voor boer en tuin der. 12.30 Land- en'tuinib.meded. 12.33 Lunchconcer. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Amus. muz. 13.50 Gevar. progr. 15.00 School radio. 15.30 Gram. 15.45 Voor de vrouw. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee: J. J. van der Laan: Kroniek van overzee. 18.00 Voor de jeugd. 18.2 Sopr., luit en gitaar. 18.50 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Pit het Beek der Boeken. 19.30 Gram. 19.50 Sport. Nationaal programma: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespr. 20.10 Me- tropole ork. 20.45 „Zij die geluk brengt", klankb. 21.15 Kamerork. 21.35 .Wedstrijd in het kennis v. d. Vadexlandse Geschiedenis. 22.15 „Op het voetspoor van drie generaties", klankb. 22.36 Promenade ork. en so list. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.50 24.00 Dagsluiting. Tejevisie-programma. NTS: 10.30—11.00 Olympische Win terspelen. Nationaal progr.: 20.00 Ope ning door Min. President, Z.Exc. dr. Drees. 20.10 Journ. en weerber. 20.25 Herinneringen aan januari 1938", 20.40 „Achttien Parels aan haar Kroon", documentaire. 20.50 „Beatrix achttien jaar", caus. 21.10 „Wie in januari geboren is", wedstrijd in han digheid en intelligentie. NTS: 22.15 22.25 Olympische Winterspelen. Later in de nacht is hij naar zijn woning vervoerd, nadat tegen hem proces-verbaal werd opgemaakt we gens poging tot doodslag. Grote boerderijbrand Veel vee omgekomen Vermoedelijk tengevolge van kort sluiting is gistermorgen om ongeveer vier uur brand ontstaan in de boer derij van de heer R. Blom te Nijl lamer, een dorp ongeveer 4 km. ten noordwesten van Wolvega. De vlammen werden door de vrij sterke wind aangewakkerd en ver spreidden zich zo snel, dat de brand weer uit Wolvega. die spoedig met een mistspuit en later ook met tweede spuit het vuur bestreed, slechts een gedeelte van de woning en een bijschuur kon behouden. Bij de brand kwamen dertig koeien en twee paarden om het leven; slechts een gedeelte van het jongvee, dat in de bijschuur stond, kon wwrden gered De landbouwer was slechts gedeel telijk verzekerd. Felle brand maakt 10 gezinnen dakloos Hedenmorgen om vijf uur is brand uitgebroken in café „Het Anker" na bij de havenbrug in Harlingen. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de bewoners in nachtkleding het als een fakkel brandende gebouw moes ten ontvluchten. Aangewakkerd door een felle oostenwind tastte het vuur ook de andere huizen van het dicht bebouwde hoekje aan, waarbij de be woners geen gelegenheid kregen iets in veiligheid te brengen. Kinderen werden via de ramen van een bo venwoning gered. Ook een 90-jarige dame kon in veiligheid worden ge bracht. In een sneeuwstorm werk ten politie en brandweer onder zeer moeilijke omstandigheden. Grote wa termassa's werden in de vuurzee ge spoten door de brandweer van Har lingen, die terzijde gestaan werd door de brandweren van Franeker en Sex- bierum, die ter assistentie waren uit gerukt. Men moest ononderbroken doorspuiten, daar anders het water in de slangen zou bevriezen. Na drie uur hard werken was het vuur be dwongen. Het geheel uitgebrande café „Het Anker" was toen een fan tastische zwart-witruïne van gebla kerde balken in een ijsverpakking. Vijf dubbele woningen brandden uit, waardoor tien gezinnen dakloos werden. PERSONEEL STAATSMIJNEN. Bijna 42.000 employé's. Op 1 januari waren bij de staats mijnen in totaal 41.832 personeelsle den in dienst en wel: 37.258 arbei ders en 4.754 beambten. Qp de vier in produktie zijnde staatsmijnen werktne toen 19 532 ar beiders ondergronds en 9.845 arbei ders bovengronds. De overige 7.881 arbeiders waren werkzaam op de nevensbedrijven der staatsmijnen werkten toen 19.532 ar- brieken. MEISJE VERDWENEN. De hoofdinspectrice van polftie, chef bureau kinderpolitie te 's-Gfra- venhage verzoekt namens de ouders de opsporing, aanhouding en terug brenging van Kniertje Tetteroo,^ge boren te 's-Gravenhage 18 Augttètus 1936, wonende te 's-Gravenhage; zij verliet op 27 januari 1956 in over spannen toestand de woning. Signalement: lang 1.55 m., tender postuur, brandvlekje aan rechter mondhoek; kleeding: grijze regen mantel, zwarte rok en blouse, ge bloemde shwal, grijze sokken, zwarte lage schoenen. Een ongeluk wordt gevreesd. VOORLICHTING VAN DE MIDDENSTAND. Het hoofdbestuur van de Konink- KAP. VAN TEIJLINGEN BOUWPASTOOR VAN AMSTERDAMSE TUINSTAD- PAROCHIE. "Tot bouwpastoor van de in Sloter- vaart te Amsterdam op te richten patochie is benoemd de eerw. heer L. van Teijlingen, kapelaan van de H. Willibrordus in Amsterdam, gebo ren in Leiden. Deze nieuwe parochie in een der tuinsteden van Amsterdam-West zal een zeer belangrijk centrum van on derwijsvernieuwing worden voor de hoofdstad en omgeving en ongeveer 6.000 katholieken omvatten. De eer ste herder van deze parochie is in 1910 geboren en in 1934 priester ge wijd. De bouw van de kerk met pasto rie is opgedragen aan het architec tenbureau Van der Laan, Hermans. Van der Eerden en Kirch te Leiden lijke Nederlandse Middenstandsbond Het lyceum wordt gebouwd door de organiseert op Woensdag 1 februari architecten Evers en Sariemijn te in Den Haag een voorlichtingsbijeen- Amsterdam. De progressieve katho- komst voor de besturen en leden van lieke soholen_ worden ontworpen haai* afdeling in Zuid-Holland. De bondssecretaris de heer D. Swagerman houdt een inleiding over hetgeen in het afgelopen jaar door de K.N.M.B. werd bereikt en de po sitie van de middenstand temidden van de sociaal-economische vraag stukken van het ogenblik. De vergadering vangt aan te 14 uiir en wordt gehouden in café Den Hout, Bezuidenhout 1113. Voor de afdelingen op de Zuid- Hollandse eilanden werd reeds een aparte bijeenkomst belegd. door prof. Froger, Groothuis te Delft. Meysing en BOERENBOND 60 JA\R. Dinsdag 31 januari is het zestig jaar geleden, dat de Katholieke Ne derlandse Boeren- en Tuindersbond in Musis Sacrum te Arnhem werd opgericht. De viering van dit jubi leum is uitgesteld tot het komende najaar. Lever deze bon in bij Uw winkelier en U ont vangt in een aardig etui voor slechts 35 cent fk 8 prooistiftjes Lipstick SH^ tn V 8 modieuze kleur-nuances Dit is een unieke kans om te probéren, welke kleur U het beste staatI Advertentie. K.A.B.-gewest Leiden De bel luidt voor de laatste ronde Nee, nu geen bezwaren, die éne zaterdagmiddag maken we vrij. De propagandadienst en de cul- tuurdienst van het verbond staan klaar om ons te helpen, de eerste met propagandamateriaal, de tweede met prachtige prijzen ter aanmoediging. Boeken, sigaretten en voor de da mes bonbons. Nu gaat het gebeuren. Nu zullen alle kaderleden van ons gewest eens laten zien waartoe ze in staat zijn. Wij weten dat we op ons kader kun nen rekenen. Dit heeft de eerste ronde bewezen en nu.de bel luidt voor de laat ste ronde. Nu zal ons kader dit op nieuw waar maken. J. H. v. d. PLOEG, gew. voorz. KASTEEL „DE VOORST" WORDT HERSTELD. De Stichting „Vrienden van de Gelderse kastelen" heeft het kasteel Huize „De Voorst" bij Eefde overge nomen van de Stichting „Pensioen- u* v a(onds voor het personeel van de Ne- van het nieuw-opgerichte bisdom derlandse Heidemaatschappij en zyn Onder deze titel organiseert het ge westelijk bestuur van de K.A.B. een kaderbijeenkomst op Zaterdag 4 fe bruari a.s. des namiddags half vier in de bovenzaal van de Kleine Burcht Verwacht worden alle kaderleden, Credo Pugno. Pugnomannen, agenten KA.V.bestuurders, bodes, propagan daleiders, propagandisten en K.A.J.- bestuurders. Allen worden opgeroepen voor de laatste "beslissende slagnaar de 400.000. Ons gewest mag niet achter blij ven. Hoe we het gaan doen, dat be spreken we zaterdag aanstaande. Gistermorgen is Z.K.H. prins Bern hard met de super-connie „Pegasus" van een reis door de Verenigde Sta ten op Schiphol aangekomen. De prins vertelde een reis van 19 dagen door Amerika te hebben gemaakt om zich op de hoogte te stellen van de nieuwe technische methoden bij de vliegtuigbouw in verschillende grote Amerikaanse vliegtuigfabrieken, w.o. Lockheed en Douglas. Z.K.H. zeide dat hij belangrijke veranderingen en vereenvoudigingen op het gebied van de vliegtuigconstructie had geconsta teerd. De „Electra", het nieuwe type van de Lockheed-fabrieken, dat vermoe delijk in 1959 op de markt zal ver schijnen en waarop de KLM een optie heeft, achtte Z.K.H. zeer interes sant en bruikbaar voor Europa. Zelf had hfj in Amerika enkele vluchten gemaakt in kleiner voor hem nog pn- onderhandelingen over een lucht vaartverdrag tussen Nederland en nemen, hetgeen prins Bernhard van de Nederlandse ambassadeur in de Amerika zullen dit jaar een aanvang Verenigde Staten, dr. J. H. van Royen, had gehoord. Eisenhower was vitaal. Over zijn bezoek aan president Eisenhower zeide de prins, dat het Amerikaanse staatshoofd op hem een bijzonder vitale indruk had gemaakt. Het onderhoud, na de bureau-uren van de president in diens particuliere woning gehouden, was zeer interes sant geweest: „Een gezellig praatje over de oude tijd". Het is niet onjuist te stellen, aldus Z.K.H., dat er dit jaar in het voor jaar weer een „Bilderberg-conferen- tie" zal worden gehouden. Zeker is het echter nog niet, het hangt af van de mogelijkheid voor de verschillen de deelnemers om aanwezig te zijn. Over de aanstaande verjaardag van H.K.H. prinses Beatrix zeide de prins, dat, voor zover hij wist, in ver band met het drukke schooljaar der prinses de festiviteiten tot een bekende tweemotorige toestéllen. Dé minimum zouden worden beperkt: ;,Ik ben.'n tijd weggeweest: U moest dit eigenlijk beter weten dan ik", al dus Z.K.H. tegen de vragende jour nalisten. Tussen-bestuur nieuwe bisdommen De H. Stoel heeft de aartsbisschop van Utrecht, mgr dr B. J. Alfrink, benoemd tot apostolisch-administra- tor van het nieuw-opgerichte bisdon Groningen, en mgr J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, tot aposto- lisch-administrator van het nieuwe bisdom Rotterdam. Deze beslissing heeft kennelijk ten doel de huidige bisschoppen, als bes te kenners van de situatie in de van hun bisdom afgescheiden gebieden, de kerkelijke organisatie te laten voorbereiden. De beslissing houdt op zich zelf geen verband met een al of niet spoedige benoeming van de nieuwe bisschoppen, aangrzien dezen eerst, na ontvangst van hun bulle en daar opvolgende installatie de volle juris dictie over hun diocees aanvaarden. In die tussentijd bestuurt de aposto- lisch-administrator het bisdom. JONGEN VERDWENEN. De commissaris van politie te Voor burg (Z.H.) verzoekt namens de ouders de opsporing aanhouding en terugbrenging van de minderjarige nagelaten betrekkingen". Men zal zo spoedig mogelijk met het herstel van het kasteel beginnen. Het is mogelijk, dat Huize „De Voorst", nadat 't is hersteld, door de Nederlandse Heidenmaatschappij zal worden gehuurd om daarin een mu seum te stichten. De bijgebouwen, die al worden gebruikt als leslokalen voor de opleidingscursussen, zouden voor hetzelfde doel in gebruik kun nen blijven. RECHTZAKEN DAT MAG ZOMAAR NIET „U rijdt maar raak terwijl u best weet dat u geen vergunning hebt", zei de Haagse Economische Politie rechter verontwaardigd tegen 'n han delaar uit Alphen aan den Rijn. Ver dachte had er n.l een gewoonte van gemaakt om met zijn auto ook dak- G. M. P. van den Berg, geboren te pannen te vervoeren, terwijl hij hier- Delft. 10 janari 1944, wonende te toe niet gerechtigd was. In een maand Voorburg. Lang ongeveer 1.30 al.40 m., flink postuur, donkerblond ach terover gekamd haar met scheiding aan de linkerkant, rond gezicht, ge zonde gelaatskleur; gekleed in een bruine visgraat jas met ceintuur, grij ze plus fours, rood gebreide trui. Hij draagt zwarte kaplaarzen en heeft een zwart damesrijwiel bij zich. Op 27 januari 1.1. is -hij tot des middags vier uur te 's-Gravenhage op school geweest en sindsdien spoorloos ver dwenen. Tussen de middag heeft hij aan zijn broertje te kennen gegeven, dat hij ging zwerven en wel in de lichting Leidschendam. Een ongeluk wordt gevreesd. 25.000 UITGELOOT. In de 530ste staatloterij le klasse is een prijs van 25.000 gevallen op lot no. 9367. (43) tijd had hij op deze manier onrecht matig 1200.verdiend. De officier van Justitie eiste tegen verd. 50. boete of 20 dagen. De Politierechter bevestigde de eis en deelde er streng aan toe, dat hij, als hij werd gesnapt werd, er niet meer zo genadig van af komt. PLAATSJE WARM GEHOUDEN Een tuinder uit Oegstgeest had op de tuin van zijn broer, die naar Canada emigreerde, bloembollen ge teeld. Hij was hiertoe zelf niet ge rechtigd. Het teeltrecht en de vergun ning liet hij niet op zijn eigen naam overschrijven, omdat afgesproken was, dat indien zijn broer het in Canada niet naar zijn zin zou hebben, hij weer terug zou keren. Aangezien deze handelswijze in strijd is met de wettelijke 'bepalingen, moest hij zioh voor de Haagse Economische Politie rechter verantwoorden. Dergelijke Overtredingen worden steeds streng gestraft; de officier van Justitie hield rekening met het bijzondere van het geval, want de broer zal inderdaad binnenkort terugkeren. HU eiste een boete van 100.of 40 dagen. Ver dachte werd conform de eis veroor deeld. KOOL GEEN NA-CULTUUR Twee gebroeders uit Leiden had den op hun grond verschillende soorten kool en peen geteeld, waar voor zij echter geen vergunning had den. De firma kreeg wel vergunning voor na-cultuur, maar aangezien men met aardappelmoeiheid te kampen had gehad was de grond in het voor jaar niet beteeld. Men teelde kool als na-cultuur, hetgeen eigenlUk geen na-cultuur was en met de ver kregen vergunning niet kon worden gedekt. Voor de Haagse Economische Politierechter vertelde één der fi- manten dat zij niets van het gewas, hadden. Alles stond nog in de schuur, de ge wassen werden de laatste tijd door gedraaid en men wilde het niet naar de veiling brengen. De Politierechter vond het wel bijzonder ernstig dat verd. het waagde Over het door draaien te praten. Dit komt immers mede omdat er zovelen zijn die zon der vergunning maar telen. De over heid moet de teelt in de hand hou den om wantoestanden tegen te gaan. De firma werd door de Politierech ter conform de eis tot'200.boete veroordeeld. ■- door MEREDITH NICHOLSON HOOFDSTUK VIII. Een interessant gesprek. Een ogenblik later trad Bates bin nen met een nieuwe voorraad hout. Nauwkeurig sloeg ik hem gade in de hoop enige aandoening op zijn gelaat waar te nemen, doch tevergeefs. Hij had de schoten beslist niet gehoord; hij verzorgde het vuur met zyn ge wone nauwkeurigheid en na de haard bijgeveegd te hebben, naderde hij mij eerbiedig. „Is er anders nog iets, mijnheer?" „Ik geloof het niet, Bates. Oh! hier is een hamer, dien ik bij de muur gevonden heb. Kijk eens even of hij van ons is". Nauwkeurig bekeek hij het gereed schap en schudde dan zijn hoodf. „Hy behoort hier niet, mijnheer. Maar ik heb al meer gereedschap gevonden dat door de timmerlieden achtergelaten was. Wil ik de hamei- in de gereedschapskist leggen, mijn heer?" „Doe geen moeite. Ik heb zo nu en dan zo'n ding nodig en zal hem maar hier houden". „Zoals u wilt, mijnheer Glenarm. Het is een beetje guur vanavond maar in deze tijd van het jaar kan het weer ieder ogenblik veranderen". „Ja, dat is waar". Wij vorderden niets; de man was een onverbeterlijke acteur. „Vind je het hier niet erg eenzaam, Bates? Ga gerust naar het dorp als je daar zin in mocht hebben". „Ik dank u, mijnheer Glenam; maar ik houd niet van uitgaan, 's Avonds lees ik meestal. Annandale is trouwens niet direct een 'stad van vermaak". „Neen, dat denk ik ook niet. Maar de opzichter van die zomerverblijven heeft nog een eentoniger leven, zou ik zo zeggen. Dat is nu een echt troosteloos baantje 's winters zo merverblijven verzorgen, bah!" „Dat is Morgan, mijnheer. Ik ont moet hem dikwijls als ik in het dorp ben; ik zou zeggen dat hij een net mens is, voor zover ik hem ken, ten minste". „Ongetwijfeld, Bates. Wanneer je hem van de winter eens een keer op bezoek wilt vragen, vind ik het goed, hoor!" Hij doorstond mijn onderzoekende blik volkomen rustig en on willekéu rig voelde ik bewondering voor de kalme manier, waarop hij zich door moeilijke situaties heen sloeg. Ik voelde er evenwel niets voor om vermoord te worden en besloot voort aan mijzelf beter te beschermen tegen mogelijke vijanden, zowel binnen- als buitenshuis. Bates en Morgan waren beiden schitterende leugenaars en Morgan was bovendien nog een schurk met een kinderlijk onschul-, dige lach. Voordat ik naar bed ging schreei il^ een lange brief aan Larry Donovan, waarin ik hem van al mijn ervarin-j gen op de hoogte stelde. De gedachte aan Larry vrolijkte mij altijd op-en terwijl ik vele vellen volschreef, voelde ik zijn sympathie en hoorde ik hem grinniken over het levendige begin van mijn jaar op Glenarm House. De volgende dag begon ik werkelijk te werken. Dat was de enige, eerlijke weg, meende ik. Ik zou iedere dag werken van acht uur tot één uur en de rest van de tijd zou ik doorbren gen met te zoeken naar de motieven die lagen achter de moordaanslagen van mijn vijanden. Toen ik 's middags het huis verliet, besloot ik het meer over te varen en een onderhoud te hebben met Morgan, die, zoals Bates mij verteld had, in een klein huis achter de zomerverblijven woonde. Ik nam de kano, die ik voor mijn eigen gebruik had uitgezocht en pa gaaide het meer op. De lucht was nog warm, doch de wind, die uit het zuiden blies, voorspelde regen. Ik landde en begon onmiddellijk te zoe ken naar Morgan. Er waren vele paden in het bos en verscheidene vpn die paden volgde ik tevergeefs, totdat it: tenslotte een klein huis vond, ver scholen in het dichte geboomte. De man, die ik zocht, verscheen iii de deur, in antwoord op mijn klop pen. „Goede middag, Morgan". „Goede middag, mijnheer Glenarm", zeide hij, zijn pijp uit zijn mond ne mend om beter tegen my te kunnen grijnzen. Hij toonde absoluut geen verwon dering en zijn koele houding bracht my enigszins in verwarring. Er v/as misschien een zekere roekeloosheid in mijn bezoek aan de man, die zulk een eigenaardige belangstelling ge toond had in mijn zaken, en zijn koel optreden ergerde mij. „Morgan.begon ik. „Wilt u niet binnen komen om wat uit te rusten, mynheer Glenanm?" viel hij mij in de rede. „U zult wel moe zijn van uw tocht over. „Neen, dank je", snauwde ik. „Zoals u wilt, mijnheer Glenarm". „Morgan, je bent een grote schurk. Tweemaal heb je getracht mij te ver moorden „Goed, wij zullen het zo noemen, als u dat wilt", en hij grijnsde. „Maar hierdoor zyn wij bijna quitte". Hij nam zijn gryze hoed van zijn hoofd en stak zijn vinger door gat in de bol. „U schiet heel aardig, mijnheer Glenarm. En ik het spyt me dat ik het zeggen moet, maar het is de eerlijke waarheid ik ben te teer hartig. Wilt u wel geloven, mijnheer, dat ik, toen u over het meer naar mij toe roeide, u wel zes keer onder schot genomen heb met mijn geweer, maar ik durfde niet te schieten. Als ik u gemist had, zou u veel te veel ge schrokken zijn!" Ik stak een sigaret op. „Morgan, ik hoop, dat je begrijpt dat je mij niet aansprakelijk kunt stellen voor enige belediging, jou door mijn grootvader aangedaan. Ik had hem in geen jaren gezien. Ik was nog nooit eerder Glenarm House ge weest, en het is dus een weinig onge manierd van je om je ongenoegen met mijn grootvader oo mij te ver halen". Hij glimlachte toegevend, terwijl ik sprak. Ik voelde, dat zijn belangstel ling in mijn zaken niet te wijten was aan minder vriendschappelijke ge voelens jegens myn grootvader. „U bent niet als uw grootvader, mijnheer Glenarm. U wilt my mijn openhartigheid wel vergeven, niet waar? Ik ben van mening dat u ook altijd recht door zee gaat. Hij waj. een vriendelijk mens, en, ik vrees en hij grinnikte ik vrees werke lijk, dat u dat niet 'bent, mijnheer Glenarm". „Maar Morgan neem nu eens aan. dat ik hier onder een witte vlag bij jc ben gekomen, en laten wij nu eens zien of wij niet tot een overeen komst kunnen komen". (Wordt vervolgd»

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5