DUINSTREEK Eerste COtFFEUSE Onderwijzeres Nette Jongen Beschaafde Verkoppsters Leerlinq Verkoopster Banketbakker Jongens 530sfe STAATSLOTERIJ ieKias WW* 10374 10701 10809 10842 11707 12044 12723 12831 13537 13030 14878 MAANOAG 30 JANUARI 1956 DE LEirSE COURANT EERSTE BI-AD - PAGINA 3 NOORDEN GOUDEN BANK GAF KINDERVOORSTELLING. In verband met het gouden jubi leum van de Coöp. Boerenleenbank te Noorden werd er zaterdagmiddag aan de schoolspaarders een leuke middag aangeboden in de zaal de Leeuw door de jubilerende bank. Na enkele sport- en tekenfilms ge draaid te hebben, trad de goochelaar Eddy Schuyer op, die bij de kinderen goed in de smaak viel, vooral omdat hij enkele kinderen op het podium liet komen om hem te helpen goo chelen. Ieder kreeg de attributen, waarmee gewerkt werd, mee naar huis. Na nog flink getracteerd te zijn gingen allen zeer voldaan huiswaarts. NSV WINT VAN EEN BETER SPELEND ONA MET 3—2. ONA ging na de aftrap recht op het NSV-doel af en na een korte schermutseling verdween de bal in het doel 01. NSV, die voor een kor te tijd een klein overwicht wist te forceren, oefende een flinke druk uit op het ONA-doel en uit een scrim mage voor het doel kwam de bal even in het open veld en de toelo pende spil J. Veenman gaf een hard schot en de bal ging via een ONA- speler in het doel 11. Hoe beide ploegen ook hun best deden, er kwam voor de rust geen verandering meer in de stand. Na de rust wist ONA de eerste hoekschop te forceren welke echter op niets uitliep. De bal werd met een hard schot het veld ingezonden, waar deze door de NSV voorhoede werd opgevangen en na wat samenspel kreeg P. Wendel de bal en met een hoog diagonaal schot sprong de bal via de keeper in het net 21. Nog maals gaf NSV een staaltje van haar kunnen met een paar flinke schoten overdwars; de ONA-verdediging werd uit elkaar gespeeld en toen de bal voor het doel door de vrijstaande J. Pieterse opgevangen werd, was het een klein kunstje om met een zuiver schot de bal het net in te zen den 32. ONA gaf de moed niet op, met nog een half uur spelen kon er nog van alles gebeuren. NSV werd totaal in de verdediging gedrongen en de keeper moest menig schot stoppen. Na een half uur spelen moest hij zich voor een kopbal oo korte afstand gewonnen geven 32. ONA bleef verwoed aanvallen en ieder ogenblik kon de gelijkmaker gescoord worden, doch steeds werd op het laatste moment de bal door speler of keeper weggewerkt. Zelfs de paal hielo in de laatste minuten nog een handje mee. Een hard schot op korte afstand werd door de paal gekeerd. Voor NSV was het een ver ademing toen de goed leidende ar- ziter voor de laatste maal floot. RIJNSATERWQUDE Damver.LUTO. De uitslagen van de onderlingé bordencompetitie wa- ran als volgt: De afgebroken partijen werden voortgezet met de volgende uitslagen: R. ReumermanT. v. Lu iing remise; J. v. TolT. v. Luiing 11. Verdere uitslagen waren: B. RoestA. Kooy 02; A. v. RijnF. Oostveen 20; M. JansenW. v. Eg- mond 20; W. F. v. IperenM. Jan sen 02; E. MurC. v. Dorp 20; A. v. RijnB. Roest 02; F. Oostveen A. Kooy 02; A. KooyF. Oostveen 20; C. v. DorpW. v. Egmond 20; A. v. RijnW. v. Egmond 20; J. KinkelF. Oostveen 20; W. v. Eg mond—J. Kinkel 0—2; J. Kinkel—W. v. Egmond 20; M. JansenJ. v. Tol afgebroken; J. v. TolR. Reumer man afgebroken. 0UDE-WETERING ZILVEREN JUBILEUM CHEF-BRUGWACHTER W. G. DROOGH. Op 2 febr. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer W. G. Droogh te Oude-Wetering, thans chef-brug wachter op de provinciale brug in overheidsdienst is getreden. De heer Droogh begon zyn loop baan op de oude spoorbrug over de Ringvaart tussen de gemeenten Haarlemmermeer en Alkemade, in dienst van laatstgenoemde gemeente. Toen Alkemade in 1936 haar subsi die voor deze brug stopzette, dreigde er voor de heer Droogh ontslag. Door omstandigheden werd hij toch in dienst van de gemeente gehouden tot dat de exploitatie van deze brug in 1940 door de gemeente H'meer werd overgenomen. Toen in 1944 deze spoorbrug door de bezetter werd op geblazen, werd Droogh chef op de inmiddels ingelegde pont. Deze dienst verrichtte hij tot augustus 1948. Tus sen dit tijdsbestek was de moderne basculebrug gereed gekomen, en werd hij opnieuw als brugwachter aangesteld. Zijn bevordering tot brug wachter eerste klasse vond plaats op 1 jan. 1950, in welke functie hij thans nog werkzaam is. TER AAR TUINBOUWVOORLICHTINGSDAG. Door de rijkstuinbouwvoorlichtings- dienst in samenwerking met de vei ling werd in café Kramer de jaar lijkse voorlichtingsdienst gehouden, waarvoor de belangstelling die van vorige jaren overtrof. De voorzitter van de veiling, de heer C. W. v. d. Hoorn Az., heette allen van harte welkom en hoopte op een leerzame dag. De heer A. J. Ver- kleij, leraar in algemene dienst, be handelde vervolgens het onderwerp: grondonderzoek. Aan de hand van de gegevens van een honderdtal grondanalyses werden achtereenvol gens behandeld: de zuurgraad van de grond, zoutgehalte, voedings- cijfers en kalkbemesting. Wat de zuurgraad betreft, in be paalde delen van deze polder laat dit nogal te wensen over. Slechte groei van snijbonen en blöemkool zijn hier gevolg van. Het kalkgebruik is in onze streek vaak te gering. Men houdt practisch geen rekening met uitspoelen en inwerking van andere meststoffen. Ten opzichte van andere gebieden is het verbruik hier zeer gering, vooral wanneer men ziet naar de bollenstreek. De gloeirest of het zoutgehalte in kassen is ook van grote betekenis. In de practijk ziet men vaak schade van een te hoge gloeirest. Dje oor zaak is vooral dat de natuur geen invloed kan oefenen. Een oordeel kundige bemesting vaak wordt te zwaar bemest een goede draine ring kan deze kwaal tegengaan. Ook het verrollen van kassen is daarvoor een belangrijk voordeel. Moeilijkheden bij de witlofteelt was het onderwerp dat de heer J. Veen behandelde. Allereerst de keuze van het land in verband met de zo nodige vruchtwisseling. Bieten en erwtenland is geen goede gelegen heid daarvoor. De bemesting vraagt de volle aandacht. Vooral weinig stikstof geven. Belangrijk is de ras- senkeuze. De praktijkproef in 1955 gehouden, gaf daartoe de tuinder mooie aanwijzingen. De ruwe behan deling welke de pannen vaak onder gaan, is ten nadele van de tuinder. De beschadigde plekken gaan dik wijls tot rotting over. Het opzetten geeft soms ook moeilijkheden. Wan neer de grond te droog is doet men er beter aan deze van te voren nat te maken, dan inspoelen. Er moet ook op gelet worden dat de frees machine de dekgrond niet fijn maakt en daardoor de grond dichtslempt. De dikte van de deklaag hangt af van de grondsoort en het jaargetijde. Daarboven komt stro. Sommige soor ten stro slaan bij nat weer dicht. Men kieze dus een vrij stugge stro soort. Ook de verwarming werd uit voerig besproken. Iets nieuws, en zeker niet het minst geslaagde, was het Forum. Dit forum werd gevormd door de heren: drs. W. H. Kemmers, A. J. Verkleij, ir. M. J. N. Loomans, Jac. v. Harten, C. Gelein en J. Veen. Allen deskun digen op een bepaald gebied. Ge- sprekleider was de rijkstuinbouw- consulent ir. G. W. v. d. Helm. Het forum kreeg veel vragen te beant woorden. De beantwoording ge schiedde dan door de deskundige op op het terrein van de vraag. Minimumprijzen en fondsvorming. Zelf augurken inzouten bij een lage prijs. Invoer van andere tuin bouwproducten, waren enkele van veel vragen gesteld naar aanleiding van de lezing van de heer Kemmers. Ook de techniek kreeg haar deel: is de bouw van een verrolbare kas verantwoord, over verwarming, vra gen over grond en bemesting, en allerlei andere vragen in deze sector werden gesteld en naar genoegen beantwoord. Een punt dat door veel forumleden werd aangevat was het probleem van de afzet van bloemen. Algemeen was men van mening dat een eigen vei ling voor bloemen het streven moet zijn. Natuurlijk moet men eerst daar toe overgaan bij een voldoende om zet. Het zich binden aan een andere veiling zou niet goed zijn omdat dit, als de tijd hiertoe wel gekomen is grote moeilijkheden geeft. Te ruim vijf uur werd deze voor d^ tuinders zeer leerzame dag, door de voorzitter, de heer C. W. v. d. Hoorn Azn., gesloten met een dank woord aan de sprekers en de toe hoorders. KATWIJK AAN DEN RIJN FLINKE BRAND Bij de tuinder-bloembollenkweker Hub. N. van Paridon in de Rijnstraat ontstond zondagmiddag tegen 5 uur brand op 'n zolder van een der land- bouwschuren. Voorbijgangers ontdek ten de brand en met behulp van hen werd het vee, koeien en varkens bij de buren in veiligheid gebracht. Aan gezien er op de zolder een grote partij hooi en stro aanweizg was, greep het vuur snel om zich heen. De brandweer, die inmiddels gewaar schuwd was, was met groot materiaal spoedig ter plaatse vooral in aanmer king nemend, dat verschillende brandweerlieden zich juist ter kerke hadden begeven. Vanuit de Rijnstraat en de Nieuwsteeg werd met de blus sing begonnen, maar alhoewel alles vlot verliep, kon toch niet voorkomen worden, dat de zolder geheel uit brandde en een gedeelte van het dak verwoest werd. Ook was veel schade veroorzaakt door het bluswater. Nog tot omstreeks half negen bleef de brandweer ter plaatse voor het na blussen. De brand zal vermoedelijk veroorzaakt zijn door kortsluiting in een ventilator, welke bij opgeslagen bloembollen dienst doet. Begrijpelijk dat de brand vanwege de zondag middag en de buitengewone rook ontwikkeling veel belangstelling trok. Jeugdige collectante gaat naar En geland. Ter gelegenheid van de op 13 november j.l. gehouden Klaproos collecte ten bate van het onderhoud van de graven van de gevallenen, werd van de zijde van het Britse Legioen, de Engelse organisatie, welke zich bezig houdt met de ver zorging van oorlogsgraven, aan 22 Nederlandse' collectanten 'n 5-daagse reis naar de Britse hoofdstad aange boden, waarbij door loting is uitge maakt wie hiervoor in aanmerking konden komen. Naar wij vernemen is één der gelukkigen mej. Aad. Koppe, die binnenkort naar Londen hoopt te vertrekken. N00RDWIJK ONFORTUINLIJKE CHAUFFEUR. Zaterdagavond te ongeveer 7 uur reed een groentehandelaar uit Al phen met zijn bestelauto op de Pickéstraat in de richting zee en sloeg op de kruising Vinkenlaan deze straat in, terwijl hij naar de bad plaats moest. Toen hij zich bewust werd de verkeerde kant op te gaan, zou hij wel even achteruitrijden öm weer op de goede weg te komen, doch hierbij raakte de bestuurder nog verder van de weg, want bij het achteruit rijden kwam hij in aanra king met een lantaarnpaal, die finaal afknapte. Eerst tegen de gevel van de fam. v. d. Haak kwam de auto tot stilstand. Het personeel van het gas bedrijf moest er nog aan te pas ko men om het ontsnappende gas af te sluiten. De politie maakte proces verbaal op. 0EGSTGEEST Rectificatie. In het verslag van het R.K. Vrouwengilde werd ten on rechte gesproken van het herkiezen van het periodiek aftredende bestuur. Er was in deze vergadering geen be stuursverkiezing aan de orde. VOORHOUT Raadsagenda. De raad van Voor hout komt vrijdag 3 februiari a.s. des avonds 7.30 uur bijeen. Een zeer uit gebreide agenda is vermeld. De be langrijkste punten zijn als volgt: Aan de heer Th. Deen, gemeente architect te Alkemade een dankbe tuiging te richten voor de door hem verleende diensten; Verkoop van grond aan diverse personen aan de Dr Kuiperlaan en prof. Nolenslaan, benevens aan de Prins Bernhard- laan een perceel bouwgrond aan J. A. UI jee en aan B. P. Schulte;-aan de Burgemeester Buitenlaan een perceel bouwgrond aan de heer G. v. Leeu wen; aan de heer drs C. J. N. de Graaff eervol ontslag te verlenen als ambtenaar van de burg. st.; Wijzi ging van de kindertoelage dezer ge meente; Wijziging van subsidierege ring aan de Stichting Katholieke Ge zinszorg Onbewoonbaarverklaring van de percelen Jac. v. Beierenweg 67 en 69; Voorstel om aan de Corne lls Musiusstichting en de Dr. Van Voorthuizen Stichting beide te Lei den; Subsidie te verlenen voor de nazorg van oud-leerlingen van het buitengewoon Lager Onderwijs; eveneens aan het St. Agnes-lyceum te Leiden subsidie over 1954 te verle nen en ook de volgende jaren, gelijk aan het nadelig saldo per leerling; Beschikbaar stelling van gelden voor aanleg van waterleiding aan de per celen Leidsevaart 1 en 3; Eveneens gelden beschikbaar te stellen voor de aanleg van waterleiding aan de v. d. Berch van Heemstedeweg en Frank v. Borselenlaan; Gelden beschikbaar te stellen voor de verbetering van di verse wegen in de gemeente; beschik baarstelling van gelden voor de aan leg van een nieuwe ketel voor cen trale terswoning. straataanleg en rijwielpaden en voor het aanleggen en het maken van bruggen en afrasteringen in de door de gemeente aangekochte buiten plaatsen. Wat het onderwijs betreft, is reke ning gehouden met de bouw van een derde openbare school bij Dcyleroord 170.000) van een gymnastieklokaal bij de openoare school, met nieuw bouw van lagere scholen 280.000) en met het bouwen van andere gym nastieklokale^ 200.000. CIJFERS EN FEITEN OVER WASSENAAR IN 1955. Een uit 20 pagina's bestaand over zicht met cijfers en feiten over de gemeente Wassenaar over het jaar 1955 is aan de leden van de gemeen teraad toegezonden. Het bevat ge gevens over activiteiten van alle ge meentediensten, en over de loop van de bevolking. Het voorlopig bevol kingscijfer per 1 januari 1956 be draagt 25.076. In de loop van '55 is de bevolking met 325 zielen toege nomen, dank zij een geboorteover schot van 202 en een vestigingsover schot van 123. Er werden 234 huwelijken geslo ten (v. j. 198) en 14 echtscheidings- vonnissen (v.j. 9) ingeschreven Wat stonden Havenkade. Het bouwplan omvat 46 eengezinswoningen, waarvan 14 gro tere en 32 kleinere en verder 64 zg. maisonettes, verdeeld in 4 blokken van elk 8 beneden- en 8 boven-wo- ningen. B. en w. stellen de raad voor de benodigde 12.000 m3 grond aan de bouwvereniging over te dragen en een voorschot voor grond- en bouw kosten toe te kennen van 1969.802. De huurprijs van deze nieuw te bouwen woningen zal varieren van 9.65 tot 11.20 per week. Brug in het verlengde van Johan de Wittstraat. Om de bouwterrei nen ten noordoosten van de Haven te kunnen ontsluiten is o.m. nodig, dat een brug wordt gebouwd over het Havenkanaal in het verlengde van de Johan de Wittstraat. B. en w. vragen daarvoor een crediet van 95.000. De brug zal worden uitgevoerd in voorgespannen beton, waardoor een grotere overspanning zonder steun punten mogelijk is. Kasteel-personeel speelde tafelten nis. De personeelsvereniging van hotel Kasteel Oud-Wassenaar, die al eerder voetba\wedstrijden organi seerde, heeft eind vorige week in de balzaal van het kasteel een tafelten niswedstrijd gespeeld tegen perso- huisvesting betreft: er 1 neej van fa Montan in Den Haag. op 1 jan. j.l. 686 erkende der personeelsploegen bestond aanvragen om woonruimte of betere 7 man, en elke deelnemer kreeg woonruimte geregistreerd, dat is 132 meer dan een jaar geleden. Door emigratie vertrokken 26 ge zinnen en 50 alleenstaanden de ge meente; in totaal 144 personen. Het aantal aangiften van misdrijf bedroeg 274 (271) 196 zaken werden opgelost; 200 verdachten aangehou- 7 partijen te spelen. Er werden dus in totaal 49 partijen verwerkt. De kasteelploeg won in totaal 27 wed strijden, de spelers van Monton 22 partijen. Een beker, die door de di rectie van het kasteel beschikbaar was gesteld, kwam dus in het bezit van de eigen personeelsvereniging schoten, doch doelman Kamps stond op de goede plaats en wist het leder to bemachtigen. De volgende aanval was voor DWO en Hijdra wist deze in oen doelpunt om te zetten 20. Hoe C-ranjeplein ook bleef vechten, zij kwamen niet tot doelpunten. Enkele secondey voor het einde kregen zij een strafschop te nemen en wisten hiermee de eer te redden. DWO had ce koploper de eerste nederlaag toe gebracht. OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: lichtbruine glacé heren- handschoen: linker glacé handschoen 'licht van kleur); beide wollen hoofd, doek; gele varkenslederen heren handschoen (rechter); grijze das; al pino met rood naam geborduurd; kin. der portemonnee inh. f 1.06; dames vulpen (paars); Noors bruin-geel groen wantje; dames want; autoband met velg (van vrachtauto). Verloren: bruin kindei-schoentje: doublé sierspeld van dameshoed, bloemmodel; portem. inh. f 4,rij bewijsfoto's: want geel-groen-bruin; beige stoffen kindermuts; sierstuk van bumper; herenrijwiel; aktetas inh. schoolboeken U.L.O.; rode pa raplu. den. Het aantal inbraken bedroeg 27; en mannen van Montan kregen werden opgelost door arres tatie van de daders. 4757 vreemdelingen meldden zich aan voor een korter of langer ver blijf in de gemeente. De Duitsers (1615) namen wat aantal betreft, de eerste plaats in voor 942 Amerika nen,539 Britten, 365 Belgen en 268 Fransen. Op 31 december stonden 644 vreemdelingen van 23 verschil lende nationaliteiten ingeschreven. In hotels werden 7899 overnachtin gen geboekt. De straatdienst van de politie maakte 1890 processen-verbaal op, tegen vorig jaar 1003. Ongeveer de helft van deze bekeuringen betrof overtredingen met fietsen. Het aantal verkeersongevallen in Wassenaar steeg in 1955 tot 651. Ruim de helft ervan, nl. 376 deden zich voor op de Rijksstraatweg. 186 maal verleende de politie op verzoek van leden van het Corps Di plomatique assistentie bij recepties of voor begeleidingen. De brandweer werd 73 maal ge alarmeerd waaronder 1 maal voor een grote uitslaande brand en 21 een doos sigaretten als tweede prijs. Een van de Montan-spelers, de heer G. Kientz, ontving een persoonlijk prijsje, omdat hij al zijn zeven wed strijden had weten te winnen. L. Tervooren won 6 partijen. Van de Kasteelploeg werden dc beste presta ties geleverd door H. Geubel, J. van Leeuwen en W. de Wit, die elk 5 partijen wonnen. Directeur S. Bak ker reikte de prijzen uit. Z0ETERMEER D.W.O.-nieuws. DWO speelde uit tegen de ongeslagen koploper Oranjeplein I, waarvan thuis verlo ren werd met 53. Dat DWO alles zou proberen, om deze nederlaag te revancheren was een uitgemaakte zaak. Met twee invallers kwamen zij op het veld. Reeds dadelijk nam zij het initiatif en de aanvallen golfden op het Oranjeplein-doel af, doch de achterhoede was op haar taak bere kend. Voor rust kwam geen der par tijen aan een doelpunt. Na rust leek verw^7in dTbu7gemeeS: maal Voor e?„ E. binnenbrand. I het er op of DWO zou worden over^ verwarmmK m ue o s brandschade bedr naar speeld doch ook de DWO-defensie SASSENHEiM „Henkie" bij de instuif. Tijdens haar nog zo betrekkelijk korte be staan hsaft de Sassenheimse Instuif reeds enkele opvallende initiatieven getoond. Immers naast de stijlvolle dansavonden organiseert zij ook avonden die meer in het culturele vlak liggen, zoals debating, film en lezingen. Gisteravond werd door en voor de leden een toneelstuk opgevoerd, ge naamd „Henkie". Deze klucht, ge schreven door Jac. Braun werd een daverend succes. De rolkennis was prima en de weinige technische te kortkomingen mogen we toch wel op de koop toenemen. Alle lof voor de hoofdrolvertolker, de heer L. Kapitein, die de rol van „Henkie" uitstekend speelde, na een wat zwak begin. Gemeenteraad. De raad komt bijeen woensdagavond om 8 uur. Op de agenda staat o.m. vaststelling ex ploitatievergoeding kleuterscholen over 1954; medewerking inrichting localiteit R.K. kleuterschool; subsi dies bijzonder middelbar onderwijs voor 1956; wijziging subsidieregeling Oranje-vereniging; aanbrengen dou che-cel dienstwoning chef planteo- nen; verkoop grond begraafplaats aan Ned. Herv. Kerkvoogdij; verhuur lokaal in gemeente-garage aan Plan- tenziektenkundigen Dienst. WASSENAAR OP INVESTERINGSPROGRAMMA VOOR 1956: RUIM 9 MILJOEN GULDEN Aan de leden van de gemeenteraad is dezer dagen door burgemeester en wethouders het investeringsprogram ma voor de jaren 19551960 toege zonden. Het is een schema van de bedragen, die ieder jaar vermoede lijk geïnvesteerd zullen worden in openbare werken, bedrijven en der gelijke. Het eerste jaar van de periode van vijf jaren, waarop het program ma betrekking heeft, is al verstre ken. 1955 komt in het overzicht voor met een totaal aan investeringen van 4.8 miljoen. Het totaalcijfer van de in 1956 te investeren bedragen is 9.216.677.—. De grootste post, die voor 1956 ge raamd is, is een bedrag van 2305.00C voor de bouw van woningwetwonin gen. Dat is tweemaal zoveel als wat er voor elk van de jaren 19571960 geraamd is. Ook de nieuwbouw van een politiebureau staat voor 1956 op het programma: een bedrag van ƒ837.500 is daarvoor geraamd. Met het stichten van een nieuw politie bureau staat in verband de verbou wing van het bestaande politiebureau tot kantoorgebouw voor de gemeente bedrijven 120.000) en een verbou wing van een stalgebouw in de Paauw voor de dienst van gemeentewerken 50.000). In de stalgebouwen, die op het ogenblik door de brandweer wor den gebruikt, komt ruimte vrij, als het nieuwe politiebureau gereed is; bij het politiebureau komt immers een brandweergarage. Een bedrag van 150.000 is ge raamd voor straatverlichting, een in vestering van ruim f 600.000 voor het waterleidinosbedri.i?nzirnibe dragen zijn voorts geraamd De totale brandschade bedroeg naar schatting 52.000. Plannen voor 110 woningwetwo ningen bij de Haven. De Wasse- naarse Bouwvereniging heeft een aanvrage ingediend om rijkssteun voor de bouw van 110 woningwet- gaf niet thuis en de aanvallen van Oranjeplein luwden. DWO kwam nu weer aan bod en invaller Arkesteijn wist het eerste doelpunt te scoren. Hierna kwam een Oranjeplein-aan val, welke werd besloten met een schot tegen de paal. De terugsprin- woningen op het terrein tegenover de gende bal werd opnieuw hard inge- Laatste Berichten GEEN AUDIËNTIE. Zijne Hoogwaardige Excellentie de Bisschop van Haarlem zal morgen geen audiëntie verlenen. SNEEUW EN IJZEL IN NOORDOOST NEDERLAND. In Groningen en Noord Drenthe waait een harde en ijzige wind uit het oosten, maar tot dusver is daar geen sneeuw gevallen en de wegen zijn er droog. In Zwolle heeft het de hele ochtend gesneeuwd, totnutoe heeft de sneeuwval daar echter nog geen moeilijkheden veroorzaakt. In Enschede valt droge motsneeuw. in de omgeving van Amersfoort zijn de wegen glad door ijzel. De postboot van Oostmahorn naar Schiermonnikoog is vanochtend niet op het eiland aangekomen. Men heeft geprobeerd met de kleine boot „Ame land" Schiermonnikoog te bereiken, doch door de lage waterstand en de ijsgang voor de pier is dit niet ge lukt. Onverrichterzake moest de boot terugkeren naar Oostmahorn. Marktberichten ROTTERDAM. 30 jan. Vee. Aan- voer 2052; vette koeien en ossen 1227; varkens 825; vette koeien 282312, 260—282, 240—260; varkens 176—173 —170; vette koeien groter, redelijk, staande prijzen, prima's boven note ring; varkens aanmerkelijk ruimer, tamelijk, dalende prijzen, afloop flauw. NIEUW QUICK SOEP Biedt zich aan: met alle voork. werkzaam heden op de hoogte, ook slachten. A. G. v. d. BERG. Kerkstraat 50. Noordwijk B. - Tel. 2720. Gevraagd aan de R.K. meisjesschool te Oegst- eeest een tijdelijk Aanmelden: A. VAN DER HEIJDEN. Hoofd der school. Emmalaan 18. tel. 25598. GEVRAAGD: KAPSALON SMITTENAAR Hooigracht 102. tel. 24273. Gevraagd een voor het bezorgen van levensmiddelen. Aanmelden: B. A. STRENG Deutzstraat 2, Oegstgeest, Telefoon 20482. Gevraagd een nette Jongeman voor enig huiswerk en enkele andere werkzaam heden. Ook fietswerk met bakfiets, extern. Brieven te richten aan de Eerw. Br. Overste van de B. N. school te Voorhout. <g Schilderen, behangen, witten? Alle materialen. Vakkundige voorlichting door schilder-behanger. Plastic verven. Grootste keus R. en D.-behang. Touw in alle dikten. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. tel. 23123. Erkend schilder behanger. tg Aangeboden: Singer handnaaimachine in prima staat. Prijs 27,50. Singer trapnaaimachine inzink - baar), in zeer goede staat. Priis f 125,—. Herenstr. 23. voor Leiden. 6575 Gevraagd per 1 maart a.s. of later voor onze afde lingen confectie, nouveauté's en fournituren Tevens een voor de confectie. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen onder no. 6586 bureau van dit blad. tg Piano of vleugel van particulier ter overname gevraagd. Br. met opgave van merk, kleur, prijs on der no. 5450 bur. v. d. bl. ?g Vermist lapjes-poes, (oranje, wit. zwart) tegen beloning terug te bezor- een, Hoogl. Kerkgracht 18. Leiden. 3838 en enige Aanmelden: Oranjegracht 71, Fa. W. v. d. Wijngaard Zonen, Banket-, chocolade- en suikerwerkfabriek. Leiden *2T Wie wil mijn mevrouw tijdelijk helpen als hulp in de huishouding, wegens ziekte. Aanb. onder no. 6578 bur. v. d. blad of tele fonisch onder Wassenaar K 1751-3697. HOGE PRIJZEN .9367,/ 5000 4251 f200° 5107 161)0 msi 16174 j -ooo 11488 12140 13739 13300 £445 l400 2330 2365 5992 8037 9794 n462 12814 12870 15143 10241 10479 18002 10205 1739 2118 2268 2065 3008 3120 3570 4270 4350 4403 4500 4'08 4802 4083 5039 3281 5488 0067 8309 6603 6612 6943 7U33 7231 7864 7922 8011 8018 14892 15007 15323 15475 15739 15873 15987 16131 16195 16244 16371 16086 1712" 17450 17523 18610 18757 18772 18789 18858 18941 20144 20267 20121 20569 20915 20977 21389 21651 PRIJZEN VAN ƒ20.— 1001 002 039 065 107 132 157 161 171 172 183 187 224 226 264 263 285 332 354 386 392 414 419 443 476 481 492 615 634 641 662 667 683 744 808 868 876 891 934 943 960 987 2017 037 068 085 088 101 146 150 154 184 187 203 203 209 273 281 301 323 333 347 368 372 378 412 423 442 476 511 512 543 573 701 713 724 727 735 748 756 762 770 782 806 813 814 821 844 846 879 960 967 3008 073 092 111 114 133 139 174 180 181 1P3 188 191 192 201 205 207 211 246 249 252 276 318 358 391 435 477 482 486 492 502 598 702 729 773 795 802 812 841 872 873 879 935 949 995 4033 060 082 097 099 104 126 137 148 185 186 192 234 283 297 301 321 328 363 413 417 415 447 510 543 557 560 583 598 603 671 696 700 756 805 853 867 868 877 880 914 918 928 972 990 600S 016 067 082 089 120 149 150 174 180 240 243 275 310 329 345 349 393 446 457 469 475 513 540 566 600 615 625 639 644 659 670 679 686 688 716 758 782 847 852 913 951 6002 062 098 102 142 161 199 218 235 239 255 262 290 291 312 334 346 367 401 405 445 494 515 523 535 571 587 590 610 630 651 676 681 687 713 753 758 781 847 852 867 889 895 906 962 989 7017 070 074 119 133 157 178 300 320 382 387 397 413 453 473 482 513 515 518 524 529 560 561 581 609 620 632 669 689 695 737 772 845 957 987 8002 068 085 093 105 212 221 231 233 256 262 271 316 321 334 338 347 370 400 433 457 477 490 507 519 537 546 558 575 604 660 679 750 872 879 880 900 964 979 995 8020 067 095 120 léö 143 155. 197 299 315 346 358 359 373 374 377 399 449 469 470 489 544 564 566 570 585 587 631 635 656 666 672 686 695 702 727 728 738 763 809 851 866 874 885 914 948 985 10028 029 092 119 244 298 356 371 411 436 465 523 568 635 638 646 664 736 785 795 S36 865 875 892 925 946 979 990 11000 11031 042 049 072 106 134 210 226 230 235 237 259 307 310 320 344 377 383 413 431 452 465 542 598 614 646 659 690 720 725 737 757 796 817 836 869 893 922 939 965 968 991 12005 007 008 026 034 057 080 086 104 115 123 145 147 151 160 164 165 212 233 251 255 277 295 303 357 415 416 419 420 439 468 474 485 509 567 £.7 592 665 684 754 755 759 784 813 845 864 890 940 957 973 13002 071 083 100 112 126 139 143 149 157 163 168 172 193 207 234 267 280 290 300 315 330 872 374 379 401 428 -133 45b ...4 5CÜ 531 558 594 612 629 647 68 711 712 719 744 753 756 772 800 805 806 820 823 921 956 981 993 14044 046 055 066 099 109 132 225 229 251 280 297 311 346 371 374 420 421 429 409 433 486 522 526 542 551 570 597 631 632 658 688 691 696 718 733 739 852 900 903 13015 057 069 082 142 145 192 208 224 228 245 268 295 315 351 357 389 405 424 462 478 481 501 509 510 551 604 629 630 636 666 706 723 751 736 828 838 857 863 889 895 904 911 915 942 16026 058 077 090 101 103 114 123 164 177 207 209 211 219 246 267 278 375 395 396 459 460 526 532 724 729 743 769 781 791 822 841 343 876 886 893 912 929 957 969 17012 046 088 102 181 187 218 247 259 260 292 313 379 428 429 495 531 563 578 613 653 660 667 691 695 714 715 727 824 834 836 866 891 900 913 936 942 945 954 992 18028 036 040 053 092 111 136 1S4 193 392 440 449 450 465 469 655 667 742 752 762 785 791 792 797 806 905 921 923 981 996 19004 048 058 066 141 159 173 190 243 277 300 331 356 447 480 496 513 522 523 537 572 575 584 596 599 W>6 619 620 639 674 707 728 746 750 789 810 852 857 845 882 904 906 916 917 924 937 944 953 961 968 20H17 049 060 067 094 135 148 150 174 194 205 262 277 439 500 507 521 527 534 558 574 592 617 666 681 731 738 790 802 844 864 899 903 952 954 987 21029 058 076 077 111 156 158 159 183 234 266 278 316 321 337 359 427 431 461 465 468 474 482 488 499 512 518 524 530 585 600 639 640 672 693 723 729 766 732 807 855 867 924 938 912 975 Lees juist in categorie prijzen van S 20,- etc.; 13647, 13684 etc. 12567, 12587 etc.; 13464, 13505 ?g Lederen jassen, man tels. 6 weken in gebruik daarna betaalt u vanaf 2,p. w. of in 24 maan den. Onze coupeur bezoekt u aan huis. Br. onder no. 5382 bur. van dit blad. tg Door vertrek Philips radio BX 490A met band- spreiding van 455,voor 150,sleestofzuiger, even gebruikt 35.Pa- viljoenshof 21 (bij de Sta tionsweg). 3837 tg Net meisje gevraagd voor d. of d. en n., 18 iaar of ouder. Mevr. J. Aalders. M. Treublaan 29. Adverteert in riit bl

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3