RIJNSTREEK Nog altijd rumoerig in Noord-Afrika Paniek in brandende zaak te Baltimore Schoonheidswedstrijd in de Stadszaal welkome onderbreking van hondenleven AVONDRUST MAANOAG 30 JANUARI 1956 DE LEinSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Gevecht in Rifgebergte Nabij Taineste, in het Rifgebergte (Marokko) is het zondag, tot een hevig gevecht gekomen tussen een groep van 300 opstandelingen en een een heid van het Franse vreemdelingen legioen. Uit officiële brond te Rabat wordt vernomen,, dat de opstandelingen waren gewapend met automatische wapens en dat de strijd gedeeltelijk werd uitgevochten in gevechten van man tegen man. Volgens A.F.P. hebben de opstan delingen meer dan 40 man verloren, doch is het juiste aan tal niet bekend omdat zij een deel van hun doden en gewonden op hun vlucht hebben mee genomen. Ónder de leden van het vreemdelingenlegioen vielen 18 do den onder wie een officier, en acht gewonden. De operaties in dit ge bied duren nog voort. Koninklijke statie in Nigeria Ir» Algerije is bekendgemaakt, dat veiligheidstroepen de afgelopen 24 uur 36 opstandelingen hebben gedood. In een grote razzia heeft de nieuwe Tunesische regering bijna 100 ultra- nationalisten later arresteren en 100 personen laten verhoren. De leider der ulta-nationalisten, Salah Ben Joesef, is niet gevonden. Hij is gevlucht naar Lybe. Lawineslachtoffers in St. Anton Sankt Anton, het bekende Oosten rijkse wintersportcentrum, waar de Nederlandse koninklijke famüie zo vaak haar vakantie doorbrengt, was gisteren diep in rouw. In het kerkje waren de stoffelijke resten neergelegd van een Amerikaans meisje, twee Duitsers en drie Engelsen, die het slachtoffer waren geworden van een lawine. De zes slachtoffers maakten deel lawines. uit var» een groepje van negen die zich op een hoogte van 2250 meter aan het oefenen waren in het skiën onder leiding van de ski-leraar Walter Poell. Poell was de enige van het gezel schap die niet werd bedolven. Hij stond wat opzij, naar zijn leer lingen te kijken, toen, geheel onver wachts, de lawine de steile helling af kwam stuiven als een muur van sneeuw, zevenhonderd meter breed en vier meter hoog. Er was al na een paar minuten hulp aanwezig. Drie vrouwen, alle van Duitse nationaliteit, werden op tijd uit de sneeuwmassa's bevrijd. Zij waren slechts licht gewond en had den alle drie een shock. Tot lang na het invallen van de nacht zocht men nog bij het licht van flambouwen naar de zes andere leden van het gezelschap. Toen men hen vond was het te laat. De lawine is vermoedelijk veroor zaakt door een groep andere skiërs die hoger op de helling aan het oefe r»en waren. In totaal zijn nu in Oos tenrijk in dit seizoen al 29 mensen om het leven gekomen als gevolg van Nigeria heeft koningin Elizabeth van Engeland een warme ontvangst bereid. In Lagos, de hoofdstad, was I in een grote zaal van een gebouw het niet alleen heet, maar ook over-1 te Baltimore (V.S.), waarin onge- vol en chaotisch van enthousiasme, veer 1000 mensen bijeen waren, De koningin kwam te zitten onder heeft Zondagavond een brand ge- een roomkleurige parasol en stam- woed, waardoor minstens elf personen Minstens elf doden hoofden uit het oerwoud trommelden een langdurig welkom. Onder de ministers was er een, die een grote strohoed droeg met lange purperen en geelgroene veren. Hij was gehuld in een toga met een pur peren en gouden sleep, die vier me- ter lang was. In een land waar de plaatselijke po tentaten gekleed gaan als pauwen, dient dc heerseres over een wereld rijk niet voor hen onder te doen. Men stelde daarom in am'btelijke koloniale kringen voor dat de koningin haar beroemde ruiterij zou meebrengen, compleet met de koolzwarte strijd rossen en bepluimde helmen Een andere aanbeveling was dat de koningin een van de met diamanten bezette staatsiekronen zou dragen of zou lopen met de grote scepter. De koningin gaf echter opdracht om een standaarddrager aan te stel len (een reusachtige Nigeriaan, ge naamd sergeant Momo Zinder, viel de eer te beurt), die zich naast de koningin zou opstellen met de veel kleurige standaard van het huis van Windsor. Ook hechtte de koningin haar goed keuring aan een vier meter hoog blauw en gouden baldakijn, waarop haar monogram is afgebeeld. Het bal dakijn moest door vier grote Negiria- nen gedragen worden als een soort koninklijke paraplu. Koningin Elizabeth vulde haar kof fers met diamanten tiara's, waaron der de fabuleuze Maltezer tiara, gou den decoraties en gekleurde zijden sjerpen, alsmede de prachtigste en statigste japonnen. Zaterdagavond heeft de koningin aangezeten aan een kleurig staatsie diner. POTLOOD en GEEST No. 537. Horz.t.: 1. gem. in Overijsel, 5. biersoort, 8. jongensnaam, 9. jon gensnaam, 10. plaatsje in de Over. gem. Gramsbergen, 13. telwoord, 14. offertafel, 17. voorvoegsel, 18. vreem de taal. Verticaal: 2. dof, 3. doffe slag, 4. - telwoord. 6. gehard ijzer, 7. de don- polo-club kwamen voor hun jaarver- het leven hebben verloren. Honder den personen met brandwonden wer. den door de snel aangerukte brand weer ter plaatse geholpen. In de zaal werd een bijeenkomst gehouden, die was georganiseerd door de plaatselijke r.k. parochie. Eén van de organisatoren zei dat er 1.290 toe gangskaarten waren verkocht, doch dat niet precies bekend was hoeveel mensen zich in de zaal bevonden toert de brand uitbrak. Een man, die er in was geslaagd, zich via een raam in veiligheid te stellen, verklaarde aan de brand weer, dat de brand was gevolgd op een kleine ontploffing. De gehele zaal raakte onmiddellijk in paniek en stormde op de deuren toe om zich in veiligheid te stellen. Tot dusverre zijn door de brand weer uit het nog steeds brandende gebouw elf lijken geborgen. Het to tale aantal slachtoffers zal waar schijnlijk niet kunnen worden vast gesteld alvorens de brand geheel is geblust. A.F.P. meldt, dat nog een honderd tal personen met brandwonden in omliggende ziekenhuizen wordt be handeld. K" binetsvorming in Frankrijk De Franse socialist Guy Mollet zal dinsdagmiddag in de Franse Assem- blée verschijnen om zijn nieuwe kabi net voor te stellen, aldus is zondag avond te Parijs bekendgemaakt. Het nieuwe kabinet van Mollet be staat uit 13 ministers en 21 staatsse cretarissen. Pierre Mendès-France is geen minister van buitenlandse za ken, doch vice-premier en minister zonder portefeuille. De socialist Pi- neau is bestemd voor het departe ment van buitenlandse zaken. alpken aan den rijk FEESTAVOND L.TJ.—L.T.M. gionen zal voeren. Sportief II deed 't beter. Met 73 trokken zij tegen St. Hoger V aan 't langste eind, en doen daardoor een De jaarlijkse feestavonden van de goede gooi naar de bovenste plaats, L.T.J. zijn altijd gezellig. Nu zij hun j vooral als regelmatig volledig kan vastenavonden, zoals de laatste paar keren, ook gezamenlijk opzetten en verzorgen met de leden van de L.T.M. worden uitgekomen. leiüuïden Stille Omgang. De afdeling Lei muiden zal dit jaar de Stille Omgang hebben ze in dit ipzicht beslist veel gewonnen. Heel erg duidelijk was dit ook zon- dagavond. Het was geen cabaret, of meemaken in de nacht van 3 op 4 een nonstop-programma, dat zij bo- j Maart, n.l. de zondag van de eerste den op welk terrein zij ook wel bedevaart. De afdeling Leimuiden hun sporen hebben verdiend maari bestaat thans 25 jaar. Het is de be- een toneelstuk werd opgevoerd. I doeling van het bestuur, dat ter ge- Eigenlijk was het een klucht, dat past. legenheid van dit jubileum een bij- beter in deze dagen. Het was de be kenide Franse militaire klucht „De Big van het 168ste", in drie bedrijven. Onder regie van de heer J. van Eg- zondere houden. jaarvergadering wordt ge- Bouwvakarb. Bond „St. Jozef". In het café van de heer C. J. van mond heeft men er wat aardigs van Graas hield „St. Jozef" haar verga- gemaakt en de vele kwinkslagen en dering. Hoewel het vorig jaar het le- komische omstandigheden zorgden erclental door toetreding met 9 leden voor, dat men naar hartelust kon op 43 gebracht was, waren slechts 12 lachen. leden present. Onder leiding van De vertolkers van de roller» waren voorzitter E. B. van Velzen voerde L. Captein, B. Kortmann, Th. de Wit,men besprekingen over het 10-jang Th Vergeer Lzn., A. Captein, J. v. bestaan, wat de afdeling volgende Niekerk, D. Verbeij, W. Oudshoorn,maand hoopt te vieren. Besloten C. Captein, C. de Wit. A. Captein, I werd aan de jaarvergadering die bin. M. Kortmann, T. Ammerlaan en fJ nenkort gehouden wordt een fees- -telijk karakter te geven. Hierbij zul- worden uitgenodigd de leden met Kempen. De grime was keurig ver-. j^1- zorgd door A. v. d. Panne. The trio de Jong uit Reeuwijk zong1 verloofden. De heren in de pauzes enkele liederan, begeleid A deO UA v.Hok °D de ding van deze avond op zich te ne- zorgde voor de extra vrolijke noot en de dansmuziek. De avond werd door zeer velen bij- 1500 blinden op de zo noodzakelijke steun van de overheid, aangezien zij nu nog zijn aangewezen op liefdadig heid. In deze geest sprak gisteren avond de blinde voorzitter, de heer Gervais, namens de Ned. r.k. Blin- denbond St. Odilia, afdeling Leiden en omstreken voor donateurs en be langstellenden. De zaal van de da-1 mes Sneeboer was geheel bezet, en ook de pastoor en kapelaan toonden hun belangstelling. Het programma van deze avond was een blijspel in 4 bedrijven en een voorspel getiteld „Gezworen kameraden". Dit spel werd zeer goed vertolkt door de r.k. Toneelvereniging O.D.I. uit Noord wij kerhout. Alle rollen waren in goede handen, vooral die van B. v. d. Bosch en H. den Elzen, die als land lopers bijna gedurende de gehele speeltijd actief waren. Tijdens de pauze werd een grote verloting ge houden met aantrekkelijke prijzen, zodat weer een flink bedrag voor dit mooiei doel kan afgedragen worden. Tafeltennis ODI. De tafeltennis- afdeling deed het deze week goed. Odi 2 speelde uit tegen Laakkwartier 2 met J. Wolken, J. Verdel en H. Rijnbeek en wonnen met 73. Odi 3 had als tegenstander NKJB Poeldijk. Ook zij won de partij met 73 met de spelers S. Beuk, J. Keijzer en P. Brok- huizen. De eerstkomende wedstrijden zijri als volgt: 2 febr. Sparkler 2Odi 1. Dit belooft in Roelof arendsveen een spannende wedstrijd te worden. 4 Febr. speelt Odi 8 uit tegen Sett 2. Hier rekenen we minstens op gelijk speL Safe 3 is op 4 febr. de tegen stander van Odi 3. roelofju'WSVEER Ouden van dagen. Reeds eerder heeft het comité aan het publiek ken baar gemaakt, dat door de r.k. toneel club „De Gastspelers" uit Leiden een toneelavond zou worden gegeven ten bate van de kas. Door bijzondere om. standigheden is toen die avond niet doorgegaan. Thans staat echter vast dat morgenavond om 8 uur in de St. Pancratiuszaal door voornoemde to neelclub zal worden opgevoerd het toneelspel „De man die terug kwam". zceterw0ude SINT JANSFANFARE GAF DONATEURSCONCERT De Sint Jansfanfare mag zich weer verheugen op hoge belangstelling. Op het jaarlijkse concert voor de do nateurs waren aanwezig de bescherm heer, burgemeester H. J. J. A. Smeets en mevr. Smeetsv. Heel, deken Juffermans, pastoor Bakker, oud-pas toor Klaverweiden, kapelaan Feliks, wethouder Van Leeuwen en een volle zaal met donateurs en vele jongelui. Teleurstellend is het gedrag van enkele jongelui die komen doch geen waardering blijken te hebben voor muziek die op zo prijzenwaardige wijze door de Fanfare-leden, onder leiding van hun directeur. Kan dat nu nooit eens beter worden? Ondanks de grote verliezen van vele goede muzikanten werden de nummers nog goed uitgevoerd. De mars Saint Triphon met de drum band te samen was zeer verdienstelijk en de beide solisten Gerard Verdagen, trompet en de jeugdige Nico Lelie veld maakten hun partij met de „tongslag" heel goed waarvoor dan ook het publiek zich zeer dankbaar toonde. „Rosamunde" van Sctubert is voorheen beter geblazen, want de jeugdige muzikanten, leerlingen nog, konden dit stuk en de Lotusb'.oemen- wals nog niet goed meeblazen. In vele partijen werd goed werk geleverd; de hoorns, de trombones en de sopraansaxefoon waren heel goed op dreef en het is zeer te betreuren dat het ensemble zoveel verliezen heeft geleden door heengaan van goede muzikanten, die als zij terug zouden keren de Sint Jansfanfare naar de afdeling Uitmuntendheid konden hel pen. Zo het nu steat, kan het korps zich in de le afdeling niet meer hand haven. De voorzitter, de heer D. A. Muus- sers sprak grote waardering uit voor de financiële steun uit 't Prins Bern- hardfonds en de grotere gemeente- subsidie en hechtte onder luid ap plaus de zilveren lauwerkrans door het korps in de le afdeling als le prijs en de medaille als le prijs van CLUBMATCH VAN „RIJNLAND" men. Tiidens een kort woord van de geestelijk adviseur werd bekend ge- .maakt dat het de bedoeling is om in j gewoond, onder meer door de deken, I de toekom£t 1 Mei aan te wiizen voor drumband aan het vaandel. Door de kapelaan Biemans g.a., afgevaardig- viering van het patroonsfeest van ^ele belangrijke aanschaffingen voor den van de L.T.B., de C.M.C., de katholiek georganiseerde bouw- Bond van zuivelproducenten en de vakarbeiders Coöp. deHandelsraad, tot wie allen gint Boni,a4ius. De jaarvergade- de heer P. Snelderwaard een harte lijk welkomstwoord had gesprokén. bodegraven Jaarvergadering B.Z. P.C. De leden van de Bodegraafse zwem- en dergod zij de Germanen, 8. rund, 11. lengtemaat, 12. stand, 15. houten vat, 16. onheilaanbrengende godin. Oplossing morgenavond. WEER op reis geweest, helemaal naar Nijmegen. Om onaange naamheden te voorkomen: een prettige stad. Je ziet er met je eigen ogen, wat Karei de Grote met zijn eigen ogen zag: de majes- tueuse Waal (echt een stroom om wijd en breed whal te heten) en je ziet er wat de Grote Karei niet zag: de stevige brug over de stro mende, altijd stromende Waal. Uit de vensters van zijn (op de kapel na) niet meer bestaand paleis op het Valkhof strijkt de blik over de groene landouwen en de verscho len rode daken van de Betuwe, wijkend tot aan de nevellijn van de Veluwe. Een van de prachtigste vergezichten welke wij (toch nog al verwend op dat gebied) kennen. Een mens behoeft zijn leven slechts enige tientallen meters ho ger te leggen boven de platte alle daagsheid want hoger ligt Nij megen niet! of hij wordt voor die kleine inspanning reeds geze- in het „Bonte Varken" bij een onder leiding v^n voorzitter W, v. Aalst. Er was een flinke belang stelling. De secretaris meldde in zijn jaarverslag een lichte daling van het ledental. Dit leidde tot een bespre king, waaruit een commissie resul teerde, die zal trachten leden te win nen. Vastgesteld werd, dat het jaar lijks polotournooi gehouden zal wor den op Zaterdag 9 juni a.s. Voorts zal medewerking worden verleend aan de komende sportweek door het orga niseren van de nationale 3 km. zwem wedstrijd in de Rijn. Ook wordt a.s, zomer een jeugd-polotournooi gehou. den. Het bestuur heeft nog enkele programmapunten in portefeuille ge houden, die voor een verrassing zul len zorgen. De voorzitter wees op de noodzakelijkheid van toevoer van nieuw bloed en op de training, zonder welke geen plaats in het eerste ze vental veroverd kan worden. Onder deskundige leiding zal a.s. zomer ge traind worden. Hierna sloot de heer v. Aalst deze bijeenkomst. Tafeltennis. Een verslag van een wedstrijd, waarvan de uitslag 100 is, valt moeilijk te geven. Een volledig Sportief-team (met v. Es weer in de gelederen) ging tegen het Haagse Steeds Hoger I roemloos ten onder. Het is duidelijk dat de Bodegravers crisis doormaken, die hen van de gend met een vér-gezicht op de bovenste plaats naar de onderste re- ring van de katholieke transportar beiders werd deze keer gehouden in het café van de heer J. Keijzer. Een voltallige bijeenkomst is in deze or ganisatie niet mogelijk, aangezien vele leden in het personenvervoer werken. Onder leiding van voorzit ter Joh. Strobbe werden de agenda punten vlot afgewerkt. De secretaris L. v. Emmerik deelde mede, dat het ledental is opgevoerd tot 43. Wegens afwezigheid van de penningmeester het instrumentarium blijft de vereni ging nog steeds voor financiële zor gen staan. De Toneelgroep „De Gezellen" van Leidschendom verwierf met de op voering van „Een vriend komt over" groot succes. Het stuk heeft dolle verv/ikkelingen en wekte de lach lust zodanig op, dat op het einde van het tweede bedrijf de hilariteit het applaudiseren bijna deed verbe ten. St. Barbarvereniging vergaderde. De leden van de Sint Barbaravereni- ging, ö00 in getal, lieten allen voor Op zondag j.l. werd in de Stads- gehooraal te Leiden de jaarlijkse clubmatch van de K.V. „Rijnland" ge houden. Reeds in de Breestraat kon men opmerken, dat er in de Stadsge hoorzaal feest was. De driekleur wap perde in top en een groot aantal ge parkeerde auto's versperde een korte tijd de weg voor de Blauwe Tram. In de zaal werden in vlot tempo niet minder dan 112 rashonden door keurmeesters betast en bekeken, ter wijl daarna de verschillende rassen beknopt door de microfoon besproken werden. Het bleek dat de K.V. Rijnland de liefhebberij in rashonden in haar rayon sterk aangewakkerd heeft, want de grote zaal was tot de laatste plaats gevuld met een enthousiast pulbliek, dat de parade der rashonden aandachtig volgde. Onder de bezoe kers merkten we op o.m. burge meester jhr. mr. F. H. van Kinschot met zijn echtgenote, de consul gené- ral de Monaco met echtgenote, prof. dr. A. J. M. Holmer uit Leiden en dr. W. v. d. Akker uit Zeist, leden van de Raad van Beheer op Kynolo- gisch gebied in Nederland en talrijke prominente figuren uit de kynologie. Groepen honden, die bijzonder de aandacht trokken waren de Schotse Herdershonden, waaronder verschil lende fokproducten van mevr. van KinschotDorhout Mees, een uitste kende collecte elegante Cocker-Spa niels en een unieke groep Golden- Retrievers, hoofdzakelijk bijeen ge bracht door baronesse E. E. R. Snou- ckaart van Sohauburgde Beaufort uit Wassenaar. In zijn openingswoord huldigde de voorzitter van de K.V. Rijnland, dr. ir. P. C. Lindenberg het secretariaat van de clubmatch, de heer en mevr. Smits, dat zich alle moeite getroost had om deze clubmatch weer als van ouds perfect en gezellig te doen ver lopen. Bij het aanbieden van bloe men aan mevrouw Smits klaterde een spontaan en hartelijk applaus. Een van de hoogtepunten van de middag vormde de parade der kam pioenshonden; alle honden, die op tentoonstellingen al lauweren geoogst hadden. Het was geen gemakkelijke taak voor de keurmeester van deze groep, prof. dr. A. J. M. Holmer, om uit deze juweeltje van fokkerskunst de beste uit te kiezen. Een daverend applaus steeg er op toen als winnaar van deze zwaar bezette klasse de prachtige, evenredig gebouwde ruw harige Foxterrier kamp. Castle Yard's Contender van Duitse Herder, C. G. Dijkers, Leiden; 3 Collie, A. v. d. Brand, Barneveld; 4 Schapendoes, mevr. C. Ondersta, Wassenaar; 5. Berner Sennenhond, J. C. Tendeloo, Leiden. Windhonden: 1. Afgaanse Wind hond, mevr. M.J. Pauw-De Groot, Leiden; 2. Barsoi, P. C. Roelandse, Leiden; 3. Whippet, mevf. M. Dijck- hoff-Van Rijn, Wassenaar. Jachthonden: 1. Golden Retriever, dr. J. Moll van Charante, Voorscho ten; 2. Cocker-Spaniel, Mrs. Patricia Rey, Den Haag; 3. Dalmatiner, dr. J. de Bruyn, Leiden, 4. Dashond, mevr. I. van Peski, Driebergen; 5. Duitse Staande, mevr. M. Haring, Wasse naar; 6. Steenbrak, mej. Hetty Mar tin, Wassenaar. Keesachtigen: 1. Chow-Chow, mevr. A. v. Rooyen, Den Haag; 2. Basenji, mevr. C. E. Sandberg-De Vlieger, Wassenaar. Terriers: 1. Skye Terrier, mevr. E. de Jong-v. d. Broek, Den Haag; 2. Bedlington, E. A. Fisher, Wassenaar; 3 Schotse Terrier, J. J. van Kool bergen, Boskoop; 4. Ierse Terrier, J. A Blanken, Leiden; 5. Welshterries, mr. M. van Norden, Leiden; 6. Aire dale terrier, J. Heymans, Leiden. Dameshondjes: 1. Pekingees, mej. H. Fisher, Wassenaar. Als sluitstuk van het hondenfestijn volgde de keuring voor de beste hond van de Clubmatch, wederom gekozen door prof. Holmer. Het applaus over stemde het hondengeblaf toen als winnaar tevoorschijn kwam de schit terende Golden Rerriever Duke van Luna Altare, eigenaar dr. J. Moll van Charante, Voorschoten, voortgebracht door mevr. C. C. van Buuren, Leid- schendam. Tweede werd de winnaar van vorig jaar de Skye-terrier van mevr. E. de Jong-v. d. Broek, Den Haag; 3. Boxer van de heer D. de Jongh, Oegstgeest; 4. Groenendaeler van mevr. I. van Peski, Driebergen en 5. Pekingees van mej. H. Fisher, Wassenaar. voorschoten Toneeluitvoering „St. Genesius". Gisteravond gaf de R.K. Toneel vereniging „St. Genesius" een toneel uitvoering in het Verenigingsgebouw aan de Leidseweg. Het slechte regen achtige weer zal er wel debet aan geweest zijn, dat de zaal niet geheel vol was, maar dat neemt niet weg, dat degenen, die wel gekomen wa ren, zich hebben kunnen amuseren met een vrolijk stuk. Wat „St. Ge nesius" voor het voetlicht bracht mej. N. L. van de i was in ieder geval vermakelijk. Wat Kasteele uit Wassenaar, aangewezen werd. Contender werd gevolgd door een Dalmatisdhe hond van mevr. C. M. J. Oppelaar uit Voorburg, een Hongaarse Herdershond van dr. ir. P. C. Lindenbergih, een Basset Grif fon van mevr. P. A. Grondexon Browne uit Den Haag, een Boxer van de heer D. de Jongh uit Oegstgeest, een Collie van mevr. G. v. d. Schil denHennig, Leiden, een keeshond van de heer A. Gast, Leiden, een Golden Retriever van mevr. C. v. Crevelvan Oss, Den Haag, een Basenji van mevr. C. E. Sandberg de Vlieger, Wassenaar en een Basset van mevr. P. Gondrexon, Den Haag. De uitslagen van de verschillende groepen waren als volgt: Dogachtigen: 1. Boxer, D. de Jongh, Oegstgeest; 2. Franse Bulldog, mevr. E A. Vromans-De Haan, Wassenaar; 3 New Foundlander, dr. Th. J. Thies, Voorschoten. Herdershonden: 1. Groenendaeler, mevr. I. van Peski, Driebergen; 2. kan er niet gebeuren wanneer „Een Zeeman gaat passagieren". Hij ont moet ten huize van een vriend een aardig jong meisje, een freule nog wel. Hij wordt verliefd op haar en zij op hem en ziedaar de eerste ro mance. De freule was door de vader van zijn vriend wel bedoeld voor zijn zoon, maar papa wordt bedrogen en krijgt een pseudo-freule, maar in elk geval het meisje vap zijn keuze. Romance, nr. 2. Papa ontmoet nog een vroegere kennis uit zijn jonge jaren, toevallig de moeder van het meisje van zijn zoon en dat wordt romance nr. 3. Aan het einde krijgen ook de huisknecht en het dienst meisje elkaar nog en dat is dan ro mance nr. 4. De intrige van dit ge hele stuk is vermakelijk en de ver wikkeling aardig om te volgen. St. Genesius bracht het stuk vlot, vooral de eerste 2 bedrijven. De zoon, ge speeld door de heer Warmenhoven, was wat zwak in zijn reacties. De invalster, mej. Vogelaar, kweet zich behoorlijk van haar taak. De overige spelers gaven een goede typering van hun rollen. De matroos, gespeeld door A. van Haasteren, was een goede matroos. De heer Hoogweg gaf een goed type van een baron. In het stuk zelf kwam „de adel" er maar slecht af. De heer Van Aken was de stijve huisknecht en mevr. Lamboo- De Haas het kittige dienstmeisje. Het was een spel van Koos Beswino en de regie van deze uitvoering berustte in handen van de heer C. P. Meeg- des. Na afloop van het toneelspel was er nog gezellig samenzijn. De muziek hierbij werd verzorgd door The Johnny Wintils. WASSENAAR AARDOLIE BIJ MARLOT. De nv. Nederlandse Aardolie- 1466.42, uitgaven 1215.45. Van de gewone dienst werd 500.naar de reserve overgeschreven waardoor deze nu is gestegen tot 1549.17. In de gewone kas bleef nu nog 315.87. Het kledingsfonds is door aanschaf fing gedaald tot 807.52. Door de vele wijzigingen in het be heer achtte het bestuur het nodig nieuwe statuten en huishoudelijke reglementent te ontwerpen. In deze statuten is o.m. bepaald dat 25% van ae geïnde contritutie in het reserve fonds moet gestort worden en 50. per jaar in het kledingsfonds zal wor den overgeschreven. De leeftijdsgrens tot intreding van leden is nu mogelijk op li-jarige leeftijd in plaats van 16 jaar. Leden, die naar een andere plaats vertrekken, kunnen lid blijven, bij maatschaPPIJ meegedeeld, dat K C. Touw presenteerde bij hierna de jaarvergadering verstek gaan; de het financieel overzicht. Het eind' saldo was evenals vorige jaar onge veer 100.Aangezien dit verslag rog niet geheel volledig was, werd de kascontrole verschoven naar een later tijdstip. Tijdens de rondvraag werd verzocht er bij het hoofdbe stuur op aan te dringen in St. Boni- fatius meer aandacht te schenken asn het personenvervoer. Ook de af vaardiging in het hoofdbestuur werd ter sprake gebracht. Na de vergade ring werd de traditionele kaartwed- strijd gehouden, waarbij voor iedere deelnemer een prijs beschikbaar was in de vorm van vleeswaren of een ro kertje. Aangezien het medelid L. J. Hoeenboom een dezer dagen het zie kenhuis zal verlaten werd besloten by zyn thuiskomst een fruitmand te bezorgen. Bij de kaartwedstrijd werd het hoogst aantal punten gehaald door: 1. W. Kauffman. 2. Joh. Strob be, 3. J. Vork, 4. J. Mollers, 5. B. de Heij. Propaganda-avond St. Odilia. Nog steeds wachten 5000 blinde land genoten op een definitieve regeling voor onderwijs, vakopleiding enz. Wei is er de laatste jaren veel be reikt, en wordt het biindenwerk ge subsidieerd, maar nog steeds wachten dragers waren aanwezig, zodat leden nog vertegenwoordigd waren. Pastoor G. J. Klaverweiden heeft bij het ingaan van zij it emeritaat het medebesturen van de St. Barbara- vereniging ook aan zijn opvolger pas toor Bakker overgegeven. Bij de aan vang van de vergadering memoreer de pastoor Bakker het overlijden van het bestuurslid, de heer L. J. v. d. Zon, en bad voor zijn zielerust. Het financieel verslag getuigt van een ernstig beleid en grote zorg voor de toekomst. In de eerste jaren was de opzet zoveel mogelijk leden te werven om de overgang van de bu- renplicht tot de nieuwe vorm alge meen ingang te geven. De laatste j£»- ren is de zorg om de opgenomen ver plichtingen na te komen aanleiding geweest tot reorganisatie. Vooral het verschijnsel, dat vele parochianen zich op te hoge leeftijd lieten inschrij ven maakte noodzakelijk een leef tijdstabel in te voeren. Doordat in het afigelopen jaar wei nig sterfgevalen waren, nJ. 11 in de beide parochies waarvan er 3 niet-lid waren, werd ondanks de ho gere beloningen aan de bode, de aan spreker en de dragers een winst ge maakt van 250.97. Ontvangsten overlijden worden dezelfde normen uitgekeerd als bij een begrafenis in Zoeterwoude. De heer W. v. d. Drift nam ontslag als 2e aanspreker. In het dragers- korsp zijn nog reserve-dragei-s te kort en het bestuur zou gaarne aan biedingen voor het vervullen van deze functie ontvangen. De afgevaardigde van het R.K. Kerkbestuur St. Jan Anth. de heer J. Versteegen werd opnieuw afgevaar digd. Om de moeilijkheden te voorkomen van het langzaam rijden met luxe auto's, het warm lopen van de moto ren, werd besloten, dat op grote af standen van het kerkhof de dragers in zoverre nodig aan het sterfhuis, zullen meerijder, tot aan de Zuid- buurt bij „Het Paradijs" vanwaar de overige dragers zullen meelopen. Deze maatregel geldt voor begra fenissen van de parochie H. Kruis verheffing, Geldenvoude en Wei poort. De eerw. zuster Gerardina, in de wereld J. van Leeuv.en, zal op za terdag 4 februari haar eeuwige be lofte afleggen. Na in Amersfoort, Gent en Breedevoort tot het vglo te zijn opgeleid, is zij thans geplaatst aan de Modevakschool te Bunnik. De parodhianen zullen met de fa milie, wonende aan de Noordbuurtse- weg meeleven en aan de eerw. zr .op haar professiefeest te Amersfoort B. en W.-laan 55 veel blijken van be langstelling geven. bij haar verkenningsboring te Wasse naar de aanwezigheid vau aardolie is aangetoond Deze boriug is verricht Jn de polder gelegen ten zuid-oosten van de Bezuidenhoutseweg tegenover Marlot. NIEUWE VERBINDINGSWEG TUSSEN KATWIJKSEWEG EN OOSTDORPER WEG. In verband met uitbreiding vliegveld Valkenburg. He' vliegveld Valkenburg zal b;n r.cn afzienbare tijd in zuid-westelijke richting - dat is in de riihting van 't dorp Wassenaar wordtn uitge breid. Een gedeelte van de Ruigelaan zal daardoor komen te vervallen. In plaats daarvan zal voor rekening van het Rijk, dichter naar het Oostdorp toe, een nieuwe verbindingsweg tus sen Katwijkseweg en Oostdorperweg worden aangelegd. Deze weg krijgt een rijbaan van 7 meter breedte met aan weerszijden een berm van lft meter. In de weg zal een betonnen brug worden gelegd over de Kaswe- tering. De weg zal, na voltooiing, aan de gemeente in eigendom worden over gedragen, terwijl het Rijk bovendien een bedrag van ƒ30.000,zal uitke ren de gekapitaliseerde onder houdskosten van de nieuwe weg. Een gedeelte van de Kaswetering zal moeten worden verlegd. Het te dem pen gedeelte van de Kaswetering z*l voor een bedrag van i.aan het Rijk worden overgedaan.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2