helft'. RIJNSTREEK St. Bonifacius-koor voerde „Zar und Zimmermann" uit RHEUMIN VOORDELIGER 28 DONDERDAG 26 JANUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI-AD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Het r.k. gemengd koor „Sint Boni- facius" te Alphen a. d. Rijn heeft woensdagavond in de uitverkochte bovenzaal van het Paviljoen van Avi fauna aan de reeks successen een nieuwe bij gevoegd en de ongeveer 8 a 900 liefhebbers v?n goede zang en muziek een genotvolle avond bezorgd. Een langdurig applaus, dat aan het slot van het optreden tot een ware ovatie uitgroeide, was wel het on miskenbaar bewijs van waardering van heel de zaal. Dit koor, dat onde. leiding van de heer Chris van der Mark, in enkele jaren in heel de streek een wellui dende naam heeft verworven, heeft de traditie voortgezet met de uitvoe ring van operawerken. Ditmaal stond op het programma de komische opera „Zar und Zimmer mann" van Lortzing, in drie acten. De tekst van het werk moge mis schien voor velen onbekend zijn, de moeilijkheid in dit opzicht werd door de dirigent op wel heel originele wij ze opgevangen. Een korte samenvat ting hiervan heeft de heer Van der Mark opgesteld in de vorm van een populair vraaggesprek. Tevoren werd deze op luchtige wijze door hem en mej. Callier uit Reeuwijk, een der onderwijskrachten van zijn school, uitgesproken en op de band opgeno men. Volkomen aanpassend bij de uit voering werden telkens gedeelten van de tekst op deze wijze voor de aan wezigen ten gehore gebracht en aldus heeft men aan het geheel een zeer levendige vorm gegeven. Dit voldeed vooral omdat vanwege het gemis aan een ruime toneel-accommodatie de opera in concertvorm moest worden uitgevoerd. Solistische medewerking verleen den Bert Bijnen (bariton) die de rol van Peter de Eerste, Tsaar van Rus land, onder de naam van Peter Mi- chaelow als timmerman, zong, Chris van Woerkom (tenor) vertolkte de rol van Peter Iwanow, een jonge Rus, als timmerman, Paul Hofstede (bas) vervulde de rol van Zaandams bur gemeester (1698), Suze Beurze (so praan), zijn nicht Marie en Ilse Bres- ser (alt) zong de rol van Witwe Browe, weduwe van een scheepsbou wer. De rol van Lord Syndham, En gelse gezant en de rol van General Lefort, Russische gezant, werd ver tolkt door onze plaatsgenoot de heer Jac. van Leeuwen. Ook Chris van Woerkom kreeg een dubbele zang- rol voor zijn rekening n.l. die van Iwanow, als voormeld en van Marquis van Chateauneuf, Franse gezant. Suze Beurze en Chris van Woer kom, beiden streekgenoten, zijn in de kring van Sint Bonifacius geen on bekenden en opnieuw hebben zij hun goede zangtechniek en goede zang kwaliteiten, in hun niet gemakkelijke partijen in dienst van de kunst ge steld. Bert Bijnen heeft zijn goede ba.ri- tonzang zonder veel inspanning kun nen aanpassen. Anders was dit met de baszanger Paul Hofstede, die wel gaaf stemgeha'lte bezit. Het vo lume speelt hem nog wel eens par ten. Waarschijnlijk is aan de te grote inspanning, die hij zich moest ge troosten om zich hoorbaar te maken, toe te schrijven de kleine slippertjes welke toch nog groot genoeg waren om opgemerkt te worden. De goede muzikaliteit van Ilse Bresser viel vooral te waarderen in haar samenzang met Suze Beurze, Chris van Woerkom en Bert Bijnen. De koorpartijen zater er geheid in. Maar desondanks vonden wy een so- praatje wat al te voortvarend toen ze in haar eentje een geluid liet horen, terwijl ook de alt een keertje uitgleed in het bruilofts-koor. Dat is te verge ven. De tenoren, als van ouds de moeilijkheid van bijna elk koor, wa ren wat ondergeschikt. Bij de bassen was een goed gehalte te constateren. •Het begeleidend Rotterdams Ka merorkest van directeur Piet Ketting deed uitstekend werk. Met dit orkest trof Sint Bonifacius het stukken be ter dan voorgaande jaren met andere musici. Wat soepeler meegaan met de directie zowel koor als orkest stonden onder leiding van de heer Chr. v.d. Mark had wellicht de taak van de dirigent vergemakkelijkt. Het is een sterk orkest en dit goede wierp toch een kleine schaduw op het ge heel, wat de verhoudingen tussen het instrumentale en vocale betreft. De directie was bij de heer v. d. Mark in goede handen. Net een een voudig, bijna onzichtbare vingerge- baar legt hij aan koor en orkest de nodige riscipline op. Dirigent, orkest en soliste hadden het niet gemakkelijk vanwege het to taal gemis aan de goede acoustiek in de zaal. Het koor kwam wel het slechtst van af in het „nokje". De avond werd zowel door kerkelij ke- als burgerlijke autoriteiten bijge woond. BODEGRAVEN Dammen. De onderlinge compe titie van de damclub OGB werd voortgezet met de volgende wedstrij den. W. TerlouwA. de Jong 20: H. v. d. Born—J. Boef 0—2; C. v. d. Vliest—W. Terlouw 0—2; P. Lina— L. Goor 02; P. LinaJ. v. Dam 0 2, B. Terlouw—T. Koosirat 1—1: C SeheerJ. Boef 2—0; G. Schellinger- houtJ. Vermeulen 20; J. Vermeu- leï~5' v- d- B°rn 0 -2; T. Lammens K. Dekker 1—1; A. Sterk—C. Jon- geneel 20. Te Rotterdam slaagde voor het praktijkdiploma boekhouden de heer D, de Koning. BOSKOOP AUTOBOTSING. Gistermiddag zijn twee personen auto's met eklaar in botsing gekomen op de provinciale weg langs de Gou we. Het gevolg was dat de bestuur der van de kleinste auto, de heer V. OEGSTGEEST Dodelijk ongeval Dinsdagavond te ongeveer kwart over zeven reed een vrachtauto op de Rijksstraatweg in de richting Den Haag. Daarachter volgde een perso nenauto, bestuurd door de heer N. H. uit Amsterdam. Ter hoogte van het Rijnzicht-viaduct passeerde een derde wagen, waarvan de bestuurder de chauffeur v£fh de vrachtauto waar schuwde, dat zijn achterlicht niet brandde. Deze stopte om het euvel te verhelpen. De heer N. H. reed met volle vaart op de stoppende vracht auto met het noodlottige gevolg, dat zijn echtgenote gedood werd en hij zelf zwaar gewond werd. Het stof felijk overschot alsmede de gewonde zijn naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. WARMOND Retraitevereniging „St. Agnes", Onder grote belangstelling had in ho tel „De Zon" de jaarvergadering plaats van „St. Agnes". Deze bloeien de vereniging weet aan haar verga deringen altijd iets aantrekkelijks te geven, zodat haar bijeenkomsten gaarne en druk bezocht worden. Na de gebruikelijke opening werd geza menlijk het Agneslied gezongen, waarna door de secretaresse een keu rig verzorgd jaarverslag werd uitge bracht. Uit het financieel overzicht dat gegeven werd door de penning- meesteresse, bleek dat de vereniging nog niet noodlijdende is. Overgegaan werd tot bestuursverkiezing en wer- den als leden van het bestuur geko-j zen mevr. M. VerwoerdBakker en mevr. A. C. de VroomenLommerse. Aan de beurt van aftreden was mevr. S. Haverkortvan Rossum, die zich echter niet meer herkiesbaar stelde. In haar plaats werd gekozen mevr. M. KippingDe Winter. Het aftre dende bestuurslid had van de voorzit ster een bijzonder woord van dank in ontvangst te nemen voor alles wat zij in het belang der vereniging heeft gedaan. Hierna werd het woord ver leend aan pater J. Elgerhuisen van het retraitehuis te Noordwij kerhout, die als onderwerp van zijn lezing had gekozen „Retratie in Huwelijk en Gezin", welk gesproken woord werd toegelicht met lichtbeelden. Voor een ieder zal het wel overduidelijk zijn geworden, dat het houden van een retraite van een uitzonderlijke bete kenis is en dat zij, die hiertoe in de gelegenheid zijn, hiervan zeer zeker gebruik moeten maken. Het was een zeer leerzame causerie, die de groot ste belangstelling had van de vele aanwezigen. Spreker had dan ook GRIEP WEG! Héérlijk weer zo fit te zijn l Ik vóelde aankomen dat ik griep kreeg... maar ik nam gauw een paar Rheumientjes. U weet wel: van Brocades. Die heb ik altijd in huis. Nu is de hele griep voor bij, ik voel me weer zo fit als te voren. Pijn of griep? - Qeen nood: en kosl maar 65 cent per buisje van 20 tabletten (Advertentie.) een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. De samenspraak getiteld „De ontmoeting van 2 bestuursleden" geestig en propagandistisch van op zet, oogstte veel bijval. Na verloting van enkele halve retraitekaari en kwam het rad van avontuur in wer king en hiervan werd een druk ge bruik gemaakt. Z0ETERMEER KRING DELFLAND K.A.B. De leden van de kring Delfland van de KA.B., waartoe de gemeen ten Pynacker, Nootdorp, Berkel, Bleiswijk en Zoetermeer behoren hebben in de zaal van „De Jonge Prins" te Zoetermeer een belangrij ke kringvergadering gehouden, waarop pater dr. Alfred O.F.M. Cap. het woord gevoerd heeft. Voor deze belangrijke vergadering was grote animo. Uit de omliggende gemeen ten was men in groten getale naar Zoetermeer gekomen om te luisteren naar het onderwerp van deze avond: „Ons dorp verandert". Met grote duidelijkheid heeft dr Alfred gewe zen op de gevolgen, die verbonden zijn aan de verplaatsing van de in- dustrie naar het platteland. De K.A. B., die bij deze industrie ten nauw ste betrokken is, heeft hier een gro te taak te verrichten. Zij zal regelend en stimulerend moeten werken, om de overgang van dorp naar industrie plaats zonder stoornissen te doen verlopen. Door migratie komen er vele nieu we bewoners zich in korte tyd ves-. tigen. Mensen, die een geheel ande re kijk op het leven hebben dan de dorpsbewoners. Heel dikwijls moet men constateren, dat deze mensen beschouwd worden als indringers, die volkomen buiten het dorpsleven staan. Men is bang, vooral in het ver enigingsleven, deze mensen aan te trekken en op te nemen. Door het feit van hun vestiging zijn zij echter dorpsbewoners geworden en moeten in de gemeenschap worden opgeno men. Er zullen meer woningen ko men, scholen zullen moeten verrij zen, zelfs zou het niet vreemd zijn als er voor Middelbaar onderwijs een plaats moet worden ingeruimd. Er zal voor goede ontspanning moe ten worden gezorgd. Terwijl het dorp zich moet aanpassen aan de nieuwe mentaliteit, moet het ook nog zorgen, dat de nieuwe bevolkings groep wordt opgevangen en ingeleid in het voor hen ook nog vréemde dorpsleven. De K.A.B. heeft hier een belangrijke taak te verrichten. De K.A.B. zal het initiatief moeten ne men, moeten aandringen op scholen bouw, zorgen voor goede ontspan ningsgelegenheden en de vraagbaak zijn voor alle nieuw gevestigden. uit Boskoop met een hersenschud ding naar zijn woning moest worden vervoerd, terwijl beide auto's zwaar werden beschadigd. De auto van de heer V. werd gegrepen door de auto van de heer U., eveneens uit Bos koop toen de heer V. op genoemde weg wilde keren. Blijkbaar heeft ,de heer U. de kerende auto niet of te laat gezien. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld naar de schuldvraag. L.T.B.-dag. Door de pl. afd. van de LTB werd woensdag de jaarlijkse LTB-dag gehouden. Deze dag werd begonnen met een H. Mis in de pa rochiekerk, waarna gezamenlijk ont bijt in het R.K. Verenigingsgebouw. Kapelaan Zondag hield daarna een toespraak. Hij liet uitkomen dat de kwekers door hun vak zeer dicht bij de schepping staan. Zeer vele leden woonden de H. Mis, welke ter hun ner intentie werd opgedragen, bij. Een ander blijk van medeleven met hun organisatie was 't nieuwe vaan del, dat door de bijdragen van de leden kon worden aangeschaft en dat deze dag werd ingewijd. 's Middags werd de jaarvergade ring gehouden. Uit de verslagen bleek, dat de organisatie in blaken de welstand verkeert. Door de heer J. J. v. d. Berg, technisch ambtenaar bij de planten ziektkundige dienst, werd een causerie gehouden over de virusziekten bij de planten. Bij de bestuursverkiezing maakte de heer P. J. Rietveld uit Hazers- woude plaats voor de heer G. H. van Nierop uit Hazerswoude aangezien eerstgenoemde zich niet meer her kiesbaar had gesteld. De heer V/. Ravestein werd als bestuurslid her kozen. De voorz., de heer Adr. Brand, had vorig jaar voor één jaar de func tie van voorzitter op zich genomen doch nu zag hij zich met vrijwel al gemene stemmen toch weer in deze functie herkozen. De rondvraag gaf gelegenheid voor het bespreken van enkele interne aangelegenheden. 's Avonds werd in het R.K. Ver enigingsgebouw aan de Rozenlaan voor de leden en introducé's een op voering van het toneelspel „Een schoonmoeder uit duizend HAZERSWOUDE IH.R.l Gisteravond om half vijf is een splinternieuwe Mercedez-Benz, be- sturud door de heer Strelin uit Ha- zerswoude-Rijndijk tegen de niet ge sloten overwegbomen gereden. De heer Strelin kwam van Rotterdam en reed in volle vaart tegen de overweg, bomen bij de Genemeweg aan de zuid-zijde. De boom knapte af kwam op de weg te liggen. De auto schoot door en bleef gekanteld lig gen op 2^ meter van de rails. De heer Strelin werd door een spoorweg, arbeider via de verbrijgelde voorruit uit z'n wagen gehaald en bleek er wonder goed afgekomen te zijn. Hij had slechts 'n lichte hoofdwond. Door een passerende automobilist is hij naar huis gebracht. De schade aan de auto is zeer ernstig. De linkervoor zijde werd totaal vernield. Ook de in stallatie van de overweg werd zwaar beschadigd. Spoedig was de verkeerspolitie ter plaatse om het verkeer te regelen en het wrak weg te slepen. NIEUWKOOP Ziekenfonds. Het Algemeen Zie kenfonds Alphen en Omstreken hield woensdagavond in „Het Vliegende Paard" een vergadering voor de ver zekerden. De heer H. Redegeld uit Boskoop heette namens het bestuur een vrij groot aantal belangstellen den van harte welkom en gaf vervol gens het woord aan de heer A. P. Stuivenberg, administrateur var» het ziekenfonds. Het doel van deze bij eenkomsten, die de laatste tijd wor den georganiseerd, aldus spreker, is voorlichting geven aan de verzeker den en belangstelling kweken voor het werk van het Z.F. Als teken van de groei van het fonds vertelde spr., dat de uitgaven in 1940 150.000 be droegen, tegenover 3.000.000 ver moedelijk in 1955. Uit de vroegere zelfstandige plaatselijke afdelingen is door samenwerking deze grote ge meenschap gegroeid. Er is nu een boekje verschenen, dat aan de aan wezigen gratis werd uitgereikt, waar. in allerlei wetenswaardigs, betreffen de rechten en plichten van verzeker den staat en dat onder alle leden zal worden verspreid tegen de prijs van 15 cent. Uitvoerig schetste de heer Stuiven berg alle voordelen, die de verzeker den in eventuele gevallen kunnen ge nieten. En tenslotte gaf hij op het flanel len-bord een duidelijk zichtbaar overzicht van de besteding van de 1.36, die de verzekerden per week betalen. Hiervan gaat 23 c. naar- de huisarts, 18 c. dient voor nees- en verbandmiddelen, eveneens 18 c. voor specialisten-hulp, 14 c. gaat naar de tandarts, 3 c. aan verloskundige hulp, 31 c. aan ziekenhuis-verplegimg, 4 ct. voor kunstmiddelen en uitwendige geneeswijze, 9 c. voor sanatorium- verpleging, 2 c. voor vervoer en 9 c. voor administratie. En nog enige reserve. Door de nieuwe overeen komst met de huisartsen en specialis ten moest noodzakelijk de premie tot 1.51 verhoogd worden. Het grootste deel van de premie gaat naar de ziekenhuizen. Op elke 100 verzekerden worden er jaarlijks 6 opgenomen. Voor „Alphen" betekent dat 3600 per jaar met gemiddeld 17 ligdagen; dat zijn tesamen 61.000 ver- pleegdagen. De buitengewoon interessante en leerzame causerie van de heer Stui venberg oogstte dan ook een welver diend applaus. Na de pauze beantwoordde hij even duidelijk de diverse vragen, die ge steld werden. Aan het einde werd nog een film vertoond over rheuma- bestrijding en enige amusante films, die zeer in de smaal: vielen. Het was een geslaagde avond. NOORDEN R.K. Vrouwenbeweging Dinsdag avond werd in de zaal De Leeuw de jaarvergadering gehouden van de R.K. Vrouwenbeweging. De verga dering stond onder leiding van de presidente, mevr. BaasPietersen. Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek, dat de vereniging thans 2-10 leden telt. De penningmeesteresse las in haar jaarverslag een inkomsten van 1454,47 tegen een uitgave van I2i5'2,71. Op 31 december totaal in kas 42i0,52 De aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie 'herkozen. Uit het spaarfonds Lourdesreis werden twee reizen naar Lourdes verloot, welke werden gewonnen door mevr. E. v.d. MeerGroeneveld en mevr. LangeslagNeuteboom. De jaarlijkse verloting werd ook dit jaar weer vlot afgewerkt, De taart werd gewonnen door mej. G. Zij erve ld, een worst door mevr. P. PieterseLeliveld en mej. C. Baas en een krentenbrood door mevr. C. Pie terseEgberts. In de rondvraag ont stond er nogal een lang debat over een Lourdesreis voor zieken, schillende ideeën werden geopperd en verworpen, tenslotte werd er be sloten om jaarlijks in de vergadering een collecte te houden, om aldus een reis voor een zieke bij elkaar te spa ren. De direct gehouden collecte bracht 63.op. Ook was er nog een verzoek binnengekomen om aan het gemeentebestuur een ver zoek te richten voor het aanleggen van een zwembad of althans een plaats aan te wijzen, waar onder toe zicht gezommen kan worden, want het gemengd zwemmen neemt steeds meer toe. R0EL0FARENDSVEEN AFSCHEID M. NIEUWINT ALS DIRECTEUR VAN „LIEFDE VOOR HARMONIE". In hotel „De Vier Heemskinderen" kwamen de leden van de muziekver. „Liefde voor Harmonie" bijeen voor de jaarvergadering, om daarna offi cieel afscheid te nemen van de emi nente directeur, de heer M. Nieuwint. Voorz. J. Bakker opende met een kort welkomstwoord de jaarvergade ring, waarna secr. Jac. de Jong na lezing van de notulen een welver zorgd jaarverslag uitbracht. In zijn. financieel overzicht ver meldde de penningm. aan inkomsten 2.312.38 en aan uitgaven ƒ22.296.06 met aldus een batig saldo 16.32. Bij de bestuursverkiezing zag voorz. J. Bakker zich herkozen. Tot afgevaardigden naar de bondsverga dering werden benoemd de heer J. Pouw en- Th. Meijers. Een belangrijk besluit was de verhoging van de do- nateursgelden van 2.op 2.50 hetwelk gemotiveerd werd op grond van het feit, dat de leden reeds twee maal de contributie verhoogd zagen en men unaniem van mening dat deze donateursgelden thans zeer laag genoemd mochten worden. Tij dens de vergadering wordt vervol gens de heer G. Kuipers geïnstal leerd als de nieuwe directeur der vereniging. De heer Kuipers sprak hierna een kort woord tot de leden, waarin hij er de nadruk op legde met angst en vreze op het bestuursvoor stel te zijn ingegaan, maar als alle leden medewerkten gelooft ook hij in de opzet om de vereniging op een nog hoger peil te brengen, te kun nen slagen. Tijdens deze vergadering nam voorz. J. Bakker het woord, om af scheid te nemen van de scheidende directeur, de heer M. Nieuwint. Overzien wij het geheel, aldus voorz. J. Balkker, dan kunnen wij zeggen, dat o.l.v. de heer Nieuwint veel is bereikt. Natuurlijk hebben alle leden hiertoe hun medewerking moeten ge ven, om vooral de repetities goed be zocht te doen zyn. Zeer zeker heeft dit veel van de heer Nieuwint ge vergd. Nadat aan mevr. Nieuwint een boeket anjers was aangeboden, ondersteunde de vergadering met een luid applaus het voorstel om de di recteur, de heer M. Nieuwint te be noemen tot ere-lid. Vervolgens be-1 trad de oud-voorzitter, de heer J. L. Koek, het podium, welke na de vele I verdiensten van de oud-directeur ge schetst te hebben, de leden opwekte zich te plaatsen onder de leiding van de nieuwe directeur, om te trachten door eendrachtig samenwerken het hoogst bereikbare te behalen. Namens de leden richtte de heer C. v. d. Meer een woord tot de schei dende directeur en sprak de wens uit, dat deze steeds met voldoening de prestaties van de muziekvereni ging zal kunnen volgen. Vervolgens werd het woord ge voerd door de voorz. van de zusterver eniging n.l. de zangvereniging .Vox Laeta", de heer P. J. Koek, welke er op wees, dat de taak van de direc teur van een muziekvereniging niet eenvoudig is. Namens het actie-comité sprak dr. E. G. A. M. Muskens een waarde rend afscheidswoord. Voorts uitte deze de wense dat de acties gevoerd in het belang der vereniging, ook de steun van de nieuwe directeur zullen mogen ondervinden. De gees telijk adviseur der vereniging, kape laan Sikking, schilderde de vele ver diensten van de scheidende direc teur. De heer G. Kuipers als nieuwe directeur deed hierna een beroep op de leden om allen mede te werken om met hem de vereniging zo mo gelijk tot nog groter bloei te bren gen. De scheidende directeur de heer Nieuwint, bracht tenslotte dank voor de ondervonden samenwerking, als mede voor de hem toegezwaaide lof en besloot met de wens, dat alle le den hun beste krachten in het be lang van de vereniging 2ullen blij ven geven. K.R.O. komt op bezoek. Bij zyn jaarlijkse todht door het land zal de KRO-tournée dit seizoen Roelof- arendsveen niet overslaan. Het varië- té-cabaret „De Tondeldoos" komt op bezoek. Hierin zingt Harry Bordon zijn nieuwste liedjes en ontpopt hij zich als een slagvaardig conferencier in het vrolijke spel voor jong en oud „Het Radio Ganzenbord". Voorts tre den in dit programma op de Balsa- mo's met hun internationale manipu latieshow. Tonny Silvastrez toont zich een virtuose op piano en accor- dton. Vervolgens laat de film „De onbekende huisgenoot" het boeiende bedrijf van de KRO-omroep met al haar medewerkers zien. De avond is voor Roelofarendsveen vastgesteld op Woensdag 1 Febr. des avonds te 8 uur in de Pancratiuszaal. WGUBRUGGE Oefening B.B. Woensdagavond werd een papieren oefening gehou den door de pl. organisatie BB. waarbij alleen de hoofden van dienst ingeschakeld waren. Na afloop kwa men alle deelnemers onder leiding van de burgemeester bijeen in Het Oude Raedthuys, waar ook de afd. Hoogmade en het kringhoofd uit Al phen, de heer Ros aanwezig was. Alle rapporten werden uitvoerig toegelicht en besproken door de deelnemende leden van de brand weer, EHBO, opruimingsdienst, so ciale voorziening, telefonistes, rijks politie en ordonnansen. In de loop van de avond werden uit verschillende zeer uiteen liggende punten in en juist buiten de ge meente denkbeeldige rampen ge meld zoals bominslag, brand, verzor ging gewonden en vluchtellingen, enz. Daar ook het telefoonnet uitge schakeld was, werd van draagbare mobilofoons gebruik gemaakt. Ook de omliggende gemeenten werden ingeschakeld. Uit de resultaten bleek weer duidelijk, dat een goed georga niseerde blokploeg, brandweer en verbindingsdienst in tijden van oor logsrampen onmisbaar zijn, dat de samenwerking met omliggende ge meenten een levensbelang is en voortdurende oefening onmisbaar. In Woubrugge is thans 90 pet. van het benodigde personeel in functie. De heer R. C. Kroes slaagde te Wageningen voor het propaedeutisch examen tropische bosbouw. Z0ETERW0UDE De heer J. F. M. v. Leeuwen slaagde aan de Landbouwhogeschool te Wageningen voor het candidaats- examen Nederlandse landbouw. Marktberichten GOUDA, 26 jan. Kaas. Aange voerd waren 22 partijen eerste kwa liteit met rijksmerk noteerde van ƒ2.15ƒ2.20 tweede kwaliteit ƒ2.10 —ƒ2.14, extra kwaliteit ƒ2.21—ƒ2.26. De handel is flauw. 's-HERTOGENBOSCH, 25 januari. Vee. Aanvoer 5.733 stuks vee: 2.507 runderen, 345 vette kalveren, 653 nuchtere kalveren, 36 fokzeugen, 447 slachtvarkens, 92 lopers, 1.486 biggen, 155 schapen en 12 geiien. Prijzen: melk- en kalfkoeien van 740 tot 1080 p. st.; guiste koeien 680810, zware soorten pover, no tering; kalfvaarzen 065 1050, klamvaarzen 515590, guiste vaar zen 575690, pinken 450575, graskalveren 230--380, nuchtere fokkalveren 100145, nuchtere slachtkalveren 4653.50, zware soorten f 78—92, lopers 72--85, biggen 3558, drachtige zeugen 250315, schapen 'ili3.">, vette schapen 90110. Aanvoer van slachtvee: 786 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaav.en 3.10—3.20, le kw. ƒ.2.85-3.05. 2c kw. 2.70—2.80, 3e kw. i 2.45—2.60, worstkoeien 2.25—2.45, alles per kg geslacht gewicht. Vette Kcuveren ppri- ma soorten van 2.45--2.65 per kg lev. gew., vette kalveren midden klasse 2.252.40 p. kg lev. gew., vette kalveren lichte soorten 1.90 2.15 p. kg lev. gew., nuchtere slacht kalveren 1.32 y*1.<t2 p. kg lev. gew., zware soorten f 1.60--1.82 p. kg lev. gew., slacnircugen ƒ.1.40— 1.45, jonge slachtvarkens ƒ1.30154 Groter aanvoer van rundvee. Melk en kalfkoeien handel stroef en niet geheel prijshoudend. Ruim aanbod van guiste koeien, de zware soorten werden flauw-duur verhandeld, in de lichtere soorten handel kalm, prijzen moeilijk te handhaven. Het goed- soortige jongvee werd lui-duur ver kocht, in de mindere soorten handel traag met iets lagere prijzen. Vette kalveren handel redelijk, prijzen vrijwel onveranderd. Nuchtere slacht kalveren handel vlot en ruim-prijs- houdendf Kort aanbod van schapen, handel willig met stijf-dure prijzen. Fokzeugen trage handel, prijzen moeilijk te handhaven. Ruimer aan voer van lopers en biggen, over het geheel handel stroef met iets lagere prijzen. Minder aanbod van slacht vee, de handel zeette vlot in, prij- zen evenwel niet hoger, in de min dere soorten handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 25 jan. Bloemen. Freesia's I 1,001,45, idem II 5185, Anemonen 7585, Prunus 921,80, Blauwe Druifjes 20 33, Tulpen: Hillegarde 7388, Early Queen 7486, Krelage 6190, v d. Eerden 971,07, Golden Har vest 961,12, Rose Copland 1,05 1,26, E. Eddy 1,00—1,05, Due de Ber lin 63—66, White Sail 89—1,12, King of the Yellow 6567, Pink Gem 83 1.00, Imperator 8286, Crown Impe rial 7590, Purper Copland 1,12 1,26, Wintergold 85—1,00, Delice 88— 91, Scarlet Wonder 85—89, Red Pier- son 8493, Amidonette 951,10, Bellona 921,06. Narcissen: Mag- nificense 5762, Helios 5162, Early Glory 6173, Buxton 58ë8, Am. Anjers 1330 per stuk. TER AAR, 25 jan. Groente. Wit lof 1. 0.27—0.35. id?m 2. 0.13—0.26, idem stek 0.020.06, Spruiten 0.31— 0.32, idem B 0.16—0.19, Prei 0.10— 0.17, Kroten 0.06—0.08, Uien 0.27— 0.28, alles per kg. Boerenkool 0.80 1.00 per kist. Knolselderij 0.140.21 per stuk. VINKE VEEN, 25 jan. Groente. Boerenkool 1723, Witlof A II 34—36, Witlof BI 29—34. Witlof B II 17—25 cent per kg. Peterselie 16, Seldery 815 cent per bos. HET IS ALTIJD DE BOER'S vmmmm. Haarlemmerstr. 164166 DADELS, 500 gram SPLITERWTEN, 500 gram SARDINES. blikje BOTERHAM- VLOKKEN. 200 gram VERMICELLI, 500 gram SOEPGROENTE, 2 blikken APPELMOES grote pot 48 PUDDINGSAUS met vruchten, fles MAKREEL in torn. flink blik HARING In torn., groot blik SPERCIEBONEN. grote pot AARDBEIEN o s. bekend blik DOPERWTEN, literblik SNIJBONEN, literblik PINK-ZALM, eytra kwal. EIEREN no. 3 LEVERWORST. Haagse, 200 gr. VETTE HAM, 200 gram CERVELAAT- WORST, 150 gram Korstloze KAAS, per 100 gram Kwart-Edammers, vanaf KOELHUIS- BOTER, 250 gram Volvette - belegen pikante RAAS bij minstens 500 gram, per 100 gram BR. KERMIS, 250 gram BITTER KOEKJES, 250 gr. MACROONTJE.S, 250 gram ABN1I. MEISJES KRAKELINGEN, 200 gram Ges. SCHUIM, banket. 200 gram BORSTPLAAT. 200 gram HOPJES, 200 gram FAVORIET, melk, of puur, 150 gram HAZELNOOT- VENUS, 150 gram Aan de Cassa bij £3.— HEERLIJKE VRUCHTENCAKE van 99 mrg NU voor CF

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3