DE STRAATRIDDER rf, DUIZEND KAARSEN 15-7arige stal auto en maakte brokken Vergunning van 21 reisbureaus door de minister ingetrokken Waar wordt de meeste thee gedronken? rHET HUIS MAANDAG 23 JANUARI 1956 DE LEIDSE CQURAMT DERDE BLAD - PAGINA 2 burgemeester sint oe denrode staat alleen Wethouders volgden de raad en weigeren verdere samenwerking Beleidsbezwaren De schermutselingen, die in de laat ste mrand van 1955 een minder goede verstandhouding tussen de burge meester en de raad van Sint Oederode verraadden, zijn thans tot openlijke vijandelijkheden uitgegroeid en de zer dagen hebben ook de wethouders medegedeeld, dat zij niet meer met de burgemeester vergaderen willen. Sinds de laatste vergadering, waar in de begroting behandeld werd, is de raad niet meer bijeengeweest. Tij dens deze begrotingsvergadering wil de de raad inlichtingen hebben over de post vermakelijkheidsbelasting, welke de burgemeester zelfs in beslo ten zitting weigerde te verstrekken. De achtergrond hiervan is, dat de burgemeester een dansvergunning ge weigerd heeft aan een van de café houders ter plaatse en dit heeft veel kwaad-bloed gezet in het plaatsje. Steunend op het recht, dat hij als hoofd van de gemeente over het ver strekken en intrekken van dansver- gunningen kan beslissen, weigerde de burgemeester de gevraagde inlichtin gen te verstrekken en de raad ging uit protest naar huis. Tijdens een officieuse bijeenkomst van alle raadsleden met wethou ders en zonder burgemeester is eind vorige week de beslissing geno men, dat ook de wethouders hun me dewerking aan de burgemeester zul len opzeggen, hetgeen inmiddels per brief gebeurd is. Duidelijk bleek op deze vergade ring, dat de raad zich met het gehele AetherHar'-en DINSDAG. Televisieprogramma. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.15 Wereldvisie. 20.30 Ge sprek met de Eng. gastregisseur Wil- lard Stoker. 20.4022.15 Prijzen- carnaval. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Alt en piano. 11.20 Gram. 11.30 Joodse uitz. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Mandoline-ens. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Prome nade-orkest. 13.55 Beursber. 14.00 Orgelspel, 14,10. Militair-orkest, 14.40 Schoolradio. 15.00 Voör de vrouw. 15.30 Gram. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Niéuwe gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 18.55 .jParis vous parle". 19.00 Voor de kleuters. 19.05 „Grensgevallen". 19.45 Toneel- beschouwing. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-prijsvraag. 20.25 Gevar. progr. 21.45 „Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Cox!", hoorsp. 22.15 Pianorecital. 22.40 De Antwoordman. 22.55 „Ik geloof datcaus. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.20 Journ. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Ange lus. 12.03 Gram. 12.15 Voor boeren en tuinders. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Metropole-ork. 12.55 Zonne- wijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Koorzang. 14.10 Concertgebouwork. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 15.45 Voor de vrouwen van het platteland. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: Rijksdelen overzee. „De stichting voor de ontwikkeling van machinale landbouw in Suriname" door Ir. F. A. Langguth Oliviera. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Mannenkoor en symf.- N"eu4m r9aOSGrim18 ^rïïit19h°et «ijh parkeerv.oeren n,et rijbaan op Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.20 beleid van de burgemeester niet ver enigen kan. De naaste toekomst voor Sint Oede rode zal hoogstwaarschijnlijk zijn, dat de burgemeester na twee maal tever geefs een vergadering te hebben uit geschreven, de gemeente „onbestuur baar" zal laten verklaren, waarna hoogstwaarschijnlijk een regerings commissaris aangesteld zal worden door de Staten Generaal, die het da gelijks bestuur ter hand kan nemen. 'n Mens heeft eigenlijk geen leien met dat branfend maagzunr Maar Rennies brengen uitkomst I Zo lang 't niet opkwam, was de drei- BEDEVAARTEN NAAR BEAURAING. het tweede lustrum van het comité, dat in 1946 werd opgericht en dat sindsdien ongeveer 300 bedevaarten naar Beaurain? heeft georganiseerd. Dit jaar wordt voor de eerste maal voor zieken de gelegenheid openge steld naar Beauraing te pelgrimeren. De eerste ziekenbedevaart, die tevens jubileumbedevaart zal zijn, zal gehou den worden in Juni. Zondag heeft het Nederlandse co mité Pro Maria een algemene leden vergadering gehouden te Den Haagr Deze vergadering, die bijgewoond werd door pater Elzeer Vanherck, conrector van het Belgische genade oord Beauraing, heeft voorbereidin gen getroffen voorde viering vanfhefEmmapfeinüit de bocht en botste Na geilde vlucht teruggekeerd Gistermiddag zijn op de St. Anna- laan te Maastricht drie auto's met elkaar in botsing gekomen. Een grote wagen vloog door te snelle vaart op worden, die in de verschillende bis dommen werkzaam zullen zijn. Uit o fdeze comité's wordt het hoofdbestuur ging er toch en zo was er dan, zelfs 1 gekozen, welks voorzitter cloor de tegen een geparkeerd staande wa gen. Deze vloog toen op zijn beurt tegen een auto verderop, ondertus sen kwam de eerste tegen een boom tot stilstand. Alle drie de wagens werden zwaar beschadigd. De wagen die uit de bocht vloog bleek eigendom van de internatio nale baggcrmaatschappij „Closset" te Maastricht en werd gestolen bij het N.V.V.-terrein. De heer Dijkstra, uit- voerder van deze firma deed inmid- plaats van het ene Nederlandse co- dels de poiitie aangifte wegens het mite zullen er meerdere gevormd I - - zonder enige aanwijzing, van eten al geen sprake meer. Maar.komt 't eenmaal zo ver, dan is ook de meest snerpende zuurbrand (U kent dat) met een of twee Rennies bezworen. Die doven het vuur en stillen de pijn. Radicaal! 'n Heerlijk veilig gevoel zo'n paar Rennies op zak bij voor baat. Altijd bij de hand en als de nood aan de man komt, onmiddellijk baat.Waarom zou U ze niet bij U steken? bisschop wordt benoemd. In dit hoofd bestuur heeft ook een vertegenwoor diger van Beauraing zitting. Voor 1956 zijn de volgende bede vaarten geprojecteerd: 16 tot en met 18 Juni uit Gouda; 14 stelen van zijn wagen. De bestuurder 'n jongen van on-geveer 15 jaar nam ST. GREGÖRIUS-VERENIGING OVER KERKMUZIEK-ENCYCLIEK. Naar aanleiding van het verschij nen der pauselijke encycliek Musicae tot en met 16 Juli uit Voorbur» en 1 Sacrae, Discipline heeft het hoofdbe- Rijswük; 21—23 Juli uit Lelden; stuur der Nederlandse St. Gregonus- 24—23 Juli uit Rotterdam; 21— 24vereniging te Utrecht een buiten»e- Aujvstus een gezamenlijke bede-1 wone vergadering gehouden. Zich vaart uit Noord- en Zuid-Holland cn verheugend over dit pauselyke docu. 11—24 September uit het Westland. Schelleren bouwden een huis vcor conciërge Scholieren van de Technische School „Haarlemmermeer" te Hoorn dorp hebben de knoop doorgehakt verhaald „Trouw". Zij hebben zélf het huis gebouwd, waarin de concier ge van hun school met zijn gezin nu dicht bij het schoolcomplex woont. Op die woning moest lang gewacht worden en voor de school zou het nog een kostbaar bouwwerkje wórden ook. Daarom zon de vooruitstrevende di recteur van deze moderne technische school, de heer A. den Hertog, op andere middelen. Hij had tevoren de leerlingen van zijn speciale cursussen voor metselen en timmeren reeds in een grote bouwloods een echt, zij het klein -en weer te demonteren, huis la ten bouwen. Dat geschiedde onder de wijze spreuk: „Leer de jongens óók het werk,""dat zij na hun schooljaren moeten doen!" Tóen moest de concierge een huis hebben. „Waarom zouden we dat niet zélf bouwen?" redeneerde men in Gr rage kan 924 auto's bergen op 2.8 h.a. Een parkeergarage met 27 vloeren ih 9 verdiepingen, die aan 92'4 perso nenauto's plaats zal bieden op een oppervlakte van nog geen 2.8 hectare, is het ontwerp van ir. J. H. Albarda, gemaakt voor de Aann. Mij. Boele en Van Eesteren te Den Haag. Deze systeemgarage kan veertig in- en uitrijdende auto's per minuut „ver werken" zonder dat men elkaar in de weg kan zitten. Dit is bereikt door op een verdeelvloer een stelsel van variabele óp- en afritten te maken, die in elk spitsuur vergrote aan- en afvoer van wagens mogelijk maken. De automobilist'rijdt langs een van vier spiraalvormige opritten aan de buitenzijde van het gebouw naar de voor hem bestemde verdieping en zet zijn wagen weg op de aangegeven plaats. Daarna gaat hij naar een lift, of wenteltrap die hem weer naar de begane grond brengt. Komt hij zijn wagen terughalen, dan lift hij naar boven, haalt zijn voertuig uit de in visgraat opgestel de rijen en rijdt langs één der vier afritten weer naar beneden. Eén der bijzonderheden van dit nieuwe ontwerp, waarop octrooi is aangevraagd, is de midden-langs-sec- tor van het gebouw, die steeds een halve verdieping hoger is, dan de buitenverdiepingen. De hoogte der halve verdiepingen is rxiim voldoen de om er met de motorkap onder te rijden, waardoor op de breedte van het gebouw 20 percent kon worden bespaard. Zo komt men tot 27 twee- Hoofddorp. Vergunningen werden ge vraagd, toestemmingen werden ver kregen, bouwmaterialen werden (voordeliger!) aangekocht en na een vlotte bouw in een ongekend korte tijd grote lof van deskundi gen en bewondering van de mensen uit ambachtsschoolkringen werden geoogst. Want thans staat een sier lijk, solide huis aan de rand van het schoolterrein. WEERSINVLOEDEN IN HET BOUWBEDRIJF De Commissie Weersinvloeden, die zal gaan onderzoeken in hoeverre de produktievermindering in het bouw bedrijf tengevolge van directe en in directe weersinvloeden kan worden tegengegaan, zal op 1 februari aan staande door ue minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting worden geïnstalleerd. Als voorzitter van de commissie zal optreden dr. L. Neher, oud-directeur-generaal van dé PTT. De commissie zal verder bestaan uit vertegenwoordigers van de ministe- ïies van Oorlog, van Sociale Zaken en Volksgezondheid, van Verkeer en Waterstaat eit van Wederopbouw en Volkshuisvesting, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de Bond van Nederlandse architecten, het Neder lands Instituut van middelbare en ment, waarvan de inhoud en strek king een bevestiging vormen van wat de St. Gregoriusvereniging in Neder land steeds als haar streven be schouwde omtrent een liturgisch en artistiek verantwoorde beoefening der kerkmuziek, is het hoofdbestuur van mening, dat alleen onder de lei ding der bisschoppen de toepassing van dit stuk de voordelen zal kun nen brengen, die de paus voor ogen heeft gehad. Daar enkele passages .van deze nog niet in volledige Nederlandse verta ling verschenen encycliek mogelijk aanleiding kunnen geven tot een on juiste interpretatie van het geheel, heeft het hoofdbestuur alle diocesane besturen opgeroepen om op 1 febr. a.s. een speciale studiedag aan dit onderwerp te wijden. De res iltaten daarvan zal het hoofdbestuur dan op korte termijn aan alle leden van de St. Gregorius- verenigin-! en aan alle Nederlandse kerkzangers mededelen. hogere technici, de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, de Federatie van onder- aannemei's in het bouwbedrijf, de Al gemene Nederlandse BouWbedtrij'fis- bond, de Katholieke Bouwvpkarbei- dersbond „St. Jozef", de Nederlandse Christelijke bond van werknemers in ae hout- en bouwnijverheid. A Streeft allen naar minder ongevallen! Verbond voor Veilig Verkeer de vlucht; de naast hem zittende 16- jarige A. Gijsen uit Maastricht kreeg ernstige hoofdwonden en werd in het ziekenhuis St. Anxxadal opgenomen. De bestuurder van de auto, heeft zichzelf later op de dag bij de politie uangegeven. Het is de 15-jarige J. M. van W. uit Maastricht. Koningin Juliana heeft zaterdag- avond met haar dochter Margriet, die vergezeld was van een aanttai vriendinnen, de .voorstelling van cir cus Strassburger in theater Carré in Amstex-dam bijgewoond. Het bezoek was bedoeld als uitgaanspartijtje in verband met de verjaardag van de prinses. Beneden de maat De na-oorlogse jaren hebben in Ne derland een groot aantal reisbureaux het levenslicht geschonken, die in de praktijk niet erg veel levensvatbaar heid bleken te bezitten, maar die toch ieder jaar weer opnieuw grote reis- Pleidooi voor max. snelheden Critiek op ANWB en KNAC De nieuwbenoemde kantonrech- rechter te Fmmen, mr. A. Veenhoven, heeft zaterdag in zijn installatierede een pleidooi gehouden voor het we- der-invoeren van maximumsnelheden in bebouwde kommen en in dit ver band ernstige kritiek geleverd op de KNAC en ANWB, die volgens de kan tonrechter te zeer en te eenzijdig de belangen van het gemotoriseerde ver keer behartigen, daarbij te weinig rekening houdend met de andere weg gebruikers. Mx\ Veenhoven verklaarde, dat de toenemende verkeersonveiligheid voor een groot deel gezocht moet worden plannen maakten, tot schade van dc toeristen, die bij hen hun reizen boek ten. Thans heeft het ministerie van Ver keer en Waterstaat de vergunning van 21 x'eisbureaux ingetrokken en de meeste van deze bureaux zullen wel nooit meer een vergunning uitgereikt krijgen. Onnodig te vermelden, dat deze maatregel bij de betrouwbare reis- bureaux veel instemming heeft ge vonden, daar het optreden van de minder bona fide reisbureaux in de laatste jaren het vertrouwen in der gelijke ondernemingen ernstig dreigde te schokken. in de onmogelijkheid bij grote groe pen niet-gemotoriseerde weggebrui kers, om zich aan te passen aan het steeds sneller-woi'dende snelverkeer. Speciaal kinderen en ouden van dagen ondervinden grote moeilijk heden op de weg en mr. Veenhoven verweet de KNAC en de ANWB, dat zij zich hardnekkig blijven verzetten tegen het weder-invoeren van maxi mumsnelheden voor de bebouwde kommen; „deze bonden bewijzen de verkeersveiligheid daarmede een slechte dienst", was het oordeel van de nieuwbenoemde kantonrechter. Bij de Boeddhistische monniken De thee, hoofdzakelijk afkomstig uit de tropen en het verre oosten, is in de loop der tijden een van de gebruiken. Maar alsu een zakmes bij meest geliefde genotmiddelen gewor den over de gehele wereld, want er Is practisch geen land meer te vin den, waar geen thee gedronken wordt. De grootste theedrinkers ter we igeld zijn ongetwijfeld de boeddhisti sche monniken in Tibet, die zo'n vijftig-tot tachtig kopjes thee'per dag drinken en daarom oo'k wel de ket ting-drinkers worden genoemd. Bijna alle kloosters, waarin deze Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Prijzencarnaval. 22.15 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. totaal negen verdiepingen. Ir. Albarda, die. thans in Canada woont, is druk doende het ontwerp daar en in de Ver. Staten te intro duceren. monniken zich bevinden, beschikken over een theepot van reusachtige af metingen- om deze grote hoeveelheid thee te kunnen bereiden en het ver haal gaat, dat een van de priesters toen hij een kopje thee uit de pot wilde pakken, in de pot viel en ver dronk. Ook de Chinezen staan bekend om de enorme hoeveelheden thee, die zij consumeren cn dit manifesteert zich het beste, als men bedenkt, dat de Chinezen jaarlijks een miljard kilo thee produceren en er slechts vijf procent van kunnen uitvoeren. Ge zamenlijk drinken de Chinezen per jaax- een slordige 380.000.000.000 kop jes thee. In Europa, waar de thee in het begin van de 17de eeuw door de Ne derlanders werd ingevoerd, staat En geland wel het meest bekend om de grote hoeveelheden thee, die er wor den gedronken. Aanvankelijk werd de thee hier beschouwd als een geneesmiddel met krachtige werkingen en daarover zijn thans nog in het Brits museum vouw bladen te vinden, waaruit blijkt, dat het gebruik van thee op medische gronden ten sterkste werd aanbevo len. De thee zou volgens de reclame als geneesmiddel geschikt zijn tegen hoofdpijn en duizeligheid, tegen nier stenen en zwaannoedigheid, tegen akelige dromen, kouvatten, water zucht en infectieziekten en versterkte zelfs het geheugen en bevorderde de spijsvertering. In 1750 is de thee in Europa als geneesmiddel gedronken, meestal zon der melk maar met een geklutst ei er door geroerd. In de 17de eeuw deed men het nog anders: thee werd ge kookt met rijst of bloem en daarbij werden er nog gember, sinaasappel sap, ki*uiden, uien en zout in ver werkt. Het schijnt dat de reclamefolder in Engeland zijn doel niet gemist heeft, want nog steeds wordt er een grote hoeveelheid thee gedronken in Engeland en derhalve heeft Engeland het grootste deel van de wereld-thee handel in eigen hand, waarin grote kapitalen gestoken zijn, want reeds voor de oorlog werd er door Engeland reeds 225 miljoen kilo thee geëxpor teerd. stellingen van de werklieden er nog veel van een omelette. Ik hoop dat door MEREDITH NICHOLSON HOOFDSTUK V. Een rode muts. Ik keek uit in de heldere oktober- morgen met een vernieuwd gevoel van verlatenheid. Het uitzicht werd mij belemmerd door de bomen, waar van velen nog hun feestkleuren droe gen, scharlaken bruin en goud, nu en dan afgewisseld door het nog levendige groen van een treurwilg. Ik stak mij in een stevig sportcos- tuum en zware schoenen, van plan een tochtje te gaan maken en ging naar beneden. De bibliotheek scheen bij daglicht nog groter dan 's avonds. Ik opende één van de Fanse vensters én trad naar buiten op een stenen terras, van waar ik een mooi uitzicht had op de omgeving en het gehele huis, hetgeen van grote afmetingen bleek te zijn, |l de wereld en een verlangen naar 1 met twee torens. Eén van de torens sympathie vervulde mij. was niet voUooid en evenals om an dere delen van het huis, stonden de 10) Verscheidene minuten stond ik te luisteren naar zijn verdwijnende voetstappen. Daarna hoorde ik in een my onbekend gedeelte van het huis deuren sluiten en grendels dicht schuiven. Mijn bewaker was onge twijfeld iemand met nauwgezette ge woonten. Ik opende één van mijn valiezen en spreidde de inhoud op tafel uit. Oip al mijn reizen had ik bij mij ge- dragen een lederen foto-étui, bevat tende foto's van mijn vader en moe der en van mijn grootvader, John Marshall Glenarm. Deze foto zette ik op de schoorsteen. Die avond voelde ik voor het eerst hoe eenzaam ik was omheen. Achter mij hoorde ik de zekere stappen van Bates. „Goeden morgen, mijnheer Glen arm". „Ik hoop dat u goed geslapen hebt". Zijn houding was even nederig, zijn toon even eerbiedig en kleurloos als de vorige avond. Het morgen licht verleende hier een mat-bleke kleur. Rustig onderging hij mijn onder zoek; zijn ogen bevielen mij werkelijk, nog het beste van hem". „Uw ontbijt is gereed, mijnheer", en ik volgde hem naar de eetkamer. Bij mijn bord lag een courant; het was het ochtendblad van een dagblad uit Chicago. Ik was dus niet geheel en al van de wereld afgesloten be sefte ik. „Uw grootvader las zelden of nooit kranten. Mijnheer Glenarm stelde meer belang in de oude tijden. Hij ging niet met zijn tijd mee als u mij die uitdrukking wilt veroorloven mijnheer". „Je hebt volkomen gelijk, Bates.; Hij was middeleeuws in zijn opvat^mijn ontbijt kiaar zetten om half tingen", „Dank u voor dat woord, mijnheer. hij ook naar uw genoegen is, mijn heer". „Het is uitstekend, Bates. En je koffie is boven alle lof". „Dank u, mijnheer Glenarm. Men doet wat men kan, mijnheer". Hij had mij zo geplaatst dat ik met mijn gelaat naar de ramen zat, een attentie voor mijn veiligheid en be haaglijkheid, die ik waardeerde. De gebx-oken ruit sprak evenwel nog duidelijk van de kogel die mij de vorige avond maar rakelings gemist had. „Ik zal dat vandaag repareren, mijnheer", merkte Bates op, ziende dat ik naar het venster keek. - -,,Je weet, dat ik een jaar in dit huis moet doorbrengen; ik hoop dat je de omstandigheden begrijpt", zei ik, met de bedoeling dat wij elkaar góéd zouden begrijpen. r,Tuist, mijnheer Glenarm". -:i ,;Ik ga studeren, zie je en ik wens 4net rust- gelaten te worden". In een .dag of twee, als ik hier enigszins '-gewend ben, zal ik iedere dag in de bibliotheek gaan werken. Je kunt acht; lunch om half twee en het diner ori^zeven uur". Uw grootvader gebruikte het veel- I 'JiDat waren ook de uren van mijn vuldig. Uw grootvader hield altijd i ©vérleden meester, mnijheer". „Uitstekend. En ik eet alles wat je me voorzet; behalve schapenvlees, vleespastei en aardbeien uit het blik. Aardbeien uit het blik, Bates, zijn een vloek der mensheid", „Dat ben ik volkomen met u eens, mijnheer wanneer ik zo vrij mag zijn mijn mening kenbaar te maken". „En de rekeningen...." „Daarin wordt voorzien door mijn heer Pickering. Hij zendt mij iedere maand een vast bedrag voor huis houdelijke uitgaven". „Dus je moet hem eigenlijk voort durend verslag uitbrengen, juist zoals in de laatste maanden na mijn groot vaders dood!" Ik blies de lucifer uit, waarmee ik mijn sigaar had aangestoken en keek aandachtig naar het rokende einde. „Dat is geloof ik de bedoeling, mijnheer". Ik stond op zonder een woord te zeggen en liep de hall in. „Ik dacht dat u de sleutels wel zoudt willen hebben", zei Bates, die my gevolgd was. „Er zijn twee sleu tels voor de hoofdingang en één voor het hek bij de St. Agatha; zij zijn gemerkt zoals u ziet. En hier is de sleutel van de voordeur en de sleu tel van het boothuis, waarnaar u gis- j teravond vroeg". Na een uur op mijn kamer door gebracht te hebben met het uitpakken van mijn koffers ging ik naai' buiten. Ik wilde Pickering even op de hoogte stellen van mijn aankomst op Glen arm House en ging daarom naar Annandalc om hem een telegram tc zenden. Mijn stemming ondervond al gauw de weldadige invloed van de frisse morgenlucht en de heldere zonneschijn. Wat die vorige avond geheimzinnig cn vreemd geschenen had, was nu helder en duidelijk ge noeg. Zonder enige moeite vond ik de poort, waardoor wij de vorige avond het landgoed hadden betreden. De stenen muur bleek te zijn een degelijk stuk werk, door vakmensen opge trokken en met verbazing berekende ik vlug de waarschijnlijke kosten van dat werk. Mijn mening was dat ex- heus wel betere manieren waren om geld uit te geven, dan een muur te laten bouwen om een deel der bossen van Indiana. Maar het landgoed was van mij, of zo goed als van my en het zou niet kies zijn de grillen van mijn I overleden grootvader te becrit.iseren. Na verloop van een jaar zou ik de jmuur kunnen laten afbreken, als ik dat wilde; het onvoltooide huis zou ik verkopen of laten voltooien vol- jgens mijn eigen smaak.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5