fsurnSt RIJNSTREEK Q &>jL£(/rU$TAD GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 23 JANUARI 1956 DE LEIDSE COUHVNT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN zuidwesterstorm maakte brokken De zuid-wester-storm, die de afge lopen nacht over ons land joeg, heeft ook in Alphen aan den Rij.n zijn spo- pen achtergelaten. Behalve een aantal bomen, welke hier en daar in de ge meente werden ontworteld of van hun fundamenten losgewerkt, zodat ze over de wegen kwamen te liggen, werd ook het houten dak van een di rectiekeet van de firma Gesman en Zoetemeijer, staande aan de Rijn kade. afgerukt. Het dak werd in de tuinen van de firma Van Keeken en Mellema geslingerd, waar eveneens een ravage werd aangericht. Voorts is o.a. een reklamebord van de firma J. van Wieringen, staande bij de bouwwerken aan de Witte de With- straat, omver gewaaid, terwijl een schaft-keet daar het eveneens moest ontgelden. arrestatie In het begin van de vorige week is door de Alphense politie aangehouden een 23-jarige plaatsgenoot, die in de loop van 1955 zich meerdere malen sohuldiig had gemaakt aan diefstallen van materialen, meest gebruikte ma terialen, en verduistering hiervan, ten nadele van zijn werkgeefster, de Scheepsbouw werf „De Vooruitgang" van D. en Joh. Boot N.V. te Alphen aan den Rijn. De man heeft tegen over de politie een volledige bekente nis afgelegd. De politie heeft een deel van de ontvreemde materialen terug gevonden en in beslag genomen. Geboren: Cornelia Gijsbertha, dr. v. Nicolaas de Ridder en Lena G. Verwaaij; Leendert, zn. v. Pieter Bur gers en Emma R. K. van Beerscho ten. Marinus, zn. v. Marinus Ketel en Maria F. van Eersel; Antonius Gerardus, zn. v. Albertus J. Haver kamp en Alida G. de Jong; Jan, zn. V. Jan Blaauw en Antonia H. Koele- wijn; Ronald, zn. v. Jan Otte en Ja- coba de Wit; Catharina Wilhelimina Maria, dr. v. Wilhelmus Verhage en Bertha G. van Leeuwen; Jacoba Jo hanna Maria, dr. v. Leonardus Rom- bouts en Catharina Lemmerman; Clazina, dr. v. Hendrik C. den Brave en Clazina Boekhout. Anna Elizabeth Bernardina, dr. v. Willebrordius N. II. Bakker en Anna C. Klein; Mar griet, dr. v. Dirk C. de Vries en Jan netje S. Stokdijk. Ondertrouwd: Johannes J. C. Ver horst, 26 jr. en Annie M. van Donk, 21 jr.; Abraham van Leeuwen, 27 jr. en Barbara A. de Jong, 27 jr.; Wil lem G. Tukker, 30 jr. en Cornelia A. de Bruin, 23 jaar. Getrouwd: Dirk Bakker, 52 jr. en Jacoba Mark, 45 jr.; Paulus C. Lange- veld, 27 jr. en Herma H. E. Burema, £7 jr.; Dirk C. Vergeer, 25 jr. en Cornelia M. Visser, 25 jr.; Huibert Langhout, 26 jr. en Adriana S. Cos- teris, 23 jaar. Overleden: Johanna Bergsteijn, wel. van: H. B. van Wijk 74 jr.; Albertus J Schuurman, 84 jr.; Arie Couvée, 48 jr.. Dirk G. Lamoree, 16 jr.; Antje van Winkel, echtgenote ven: Ohr. Snel, 59 jr.; Maria van Winkel, v/ed. van: J. C. Arendse, 87 jaar. BOSKOOP Gymnastiekver. „Fit". De plaat selijke gymnastiekvereniging „Fit" gaf zaterdagavond haar winteruitvoe- ring in het Verenigingsgebouw aan de Voorkade. Bij de opening bleek, dat het podium bijna te klein was om alle leden, en de zaal om de belang stellenden te bevatten. Na een kort openingswoord van de voorzitter werd onder leiding van de directeur, de heer C. van Elk, het programma afge werkt. Bij de verrichtingen van de leden bleek duidelijk, wat goede oefe ning vermag, waarbij echter de af werking bij de jongere leden niet al tijd goed was te noemen, hetgeen wel enige afbreuk aan het geheel deed. Nieuw voor Boskoop was de partner oefening voor dames en -heren welke een extra vermelding verdient, even. als de balkoefening der dames. Aan hoogrek en hoogbrug dwongen de he ren ieders bewondering af. Ondanks de enkele kleine foutjes kan Fit toch weer op een geslaagde avond terug zien, hetgeen dan ook door de voor zitter werd erkend, terwijl hij de direkteur de pianiste, mevr. v. d. BergrLobach, en de helpster van de kleuters dank bracht voor hun vele werk en hen ieder een bloeiende plant aanbood. Ziekenfonds Alphen e.o. De ver zekerdenvergadering van het alge meen ziekenfonds Alphen en omstre ken, welke in hotel Neuf werd ge houden, stond ditmaal o.l.v. de heer H. Redegeld. Na een korte inleiding werd een plaatsvervangend vertegen- was, dat de heer L. v. d. Nieuwendijk in deze functie werd benoemd. Hierna begon de directeur van het zieken fonds, de heer A. P. Stuivenberg, met zijn uiteenzetting over de samenstel ling en het beheer van het fonds. De groei bleek zeer duidelijk uit de cij fers van de premie. In de beginjaren bedroeg deze 150.000 per jaar, ter wijl men nu boven de drie miljoen uitkomt. Voorts besprak de directeur de rechten en de plichten van de aan gesloten verzekerden. Aangezien deze na zo'n summiere opsomming toch niet kunnen onthouden is een boekje samengesteld, waarin deze zijn opge nomen. Van de gelegenheid om vra gen te stellen werd een ruim gebruik gemaakt, waarbij vooral de plaatse lijke tandarts-situatie ter sprake Plantenkisten gingen de verkeerde weg. Door de firma S. uit Laag- Boskoop moest nog een zending plan ten worden verzorgd waarom zater dag de kisten op een schouw werden geladen teneinde deze op de gebrui kelijke wijze te water verder te expe diëren. Door onbekende oorzaak ver dween de schouw echter plotseling onder water, hetgeen nu eenmaal niet de gebruikelijke weg is voor het ver voer.. Een kraanwagen bracht de kis ten weer snel op het droge, doch men durfde het toch niet aan de kisten zonder meer te verzenden. Dienten gevolge werden de kisten weer ge opend en de inhoud nagezien en waar nodig gedroogd. Dit betekende ech ter zeer veel tijdverlies en door deze extra werkzaamheden bovendien een belangrijke schadepost. Biljarten. De in de afgelopen week door de Boskoopse Bilj. Ver. ,De Driesprong" voor de competitie van het distrikt Gouda KNBB ge speelde wedstrijden, 'noopten niet al len tot gejubel. In de ontmoeting Centrum A 1De Driesprong A 1 werd de eerste speler van het Bos koop-team door grote pech achter volgd en het was daarom een geluk, dat de tweede speler in uitstekende vorm was, anders zou de nederlaag zeer zeker nog groter zijn geweest. Het A 2-team, dat op bezoek was bij Marktzicht A volstond met samen delen. B 2 tapte op eigen tafel te gen Gouwe Vrienden B uit het goede vat en boekte efen mooie overwin- volgt: De afgebroken partijen werden afgewerkt met het volgende resultaat: Jac. v. DorpW. F. v. leperen 02; E. Mur—J. Kinkel 2—0; T. v. Luiing M. Jansen 11;. De verdere uit slagen waren: R. ReumermanT. v. Luiing afgebr.; M. BikJ. Kinkel 02; B. RoestF. Oostveen 20; W. v. EgmondF. Oostveen 02; F. OostveenW. v. Egmond 20; B. RoestF. Oostveen 20; J. v. Tol A. Kooy 20; E. MurW. F. v. Ipe- ren afgebr.; W. v. EgmondA. Kooy 0—2. TER AAR Geboren: Anna D. M., dr. v. J. W. van der Hoorn en C. A. Egberts; Caro lina M., dr. v. J. van Egmond en J. M. Redegeld; Jacobus A. J., zn. v. K J. M. Egberts en W. van der Voorn. Ondertrouwd: J. F. Tintel, 23 jr. en M. C. A. Tensen, 24 jr.; J. A. Pie- terse, 32 jr. en H. van Kessel, 31 jr.; J. Th. van Zwieten, 27 jr. en J. C. Blom, 23 Jaar. Getrouwd: J. J. van der Pijl, 38 jr. en M. P. Verboom, 37 jaar. «ft WOONSCHEEPJE De storm van zaterdagnacht heeft ook in Leiden ernstige schade veroor zaakt. Een woonscheepje aan de Haarlemmerweg schepte zoveel water dat de inwoners man, vrouw en vier kinderen een goed heenkomen moesten zoeken. Zij werden door bu ren opgenomen. Op het Noordeinde verzakte zater dagavond de winkelpui van het per- ceel 37. De grote ruit ging aan splin- Óverleden: J. A. Vuijk, wed. van: j ters en de brandweer moest de gevel M. Baas, 81 jr.; P. Hoögervorst, 70 stutten. Het is echter niet zeker of jr.; L. Verduijn, 67 jaar. WOUBRUGGE KRING GOUDA VAN DE E.H.B.O. ORGANISEERDE GESLAAGDE SELECTIEWEDSTRIJD. hier de storm debet aan is. Bij een zaalverhuurder aan de Hooglandse Kerkgracht beukte de wind een grote ruit in. De schade be droeg ruim vierhonderd gulden. Jaarvergadering N.F.K.M. Hedenavond wordt in In den Ver- In hotel „Het Oude Raedthuys" gulden Turk de jaarvergadering van werden zaterdagmiddag onder grote de N.R.K.M. gehouden. Op deze bij belangstelling selectiewedstrijden ge- eenkomst, die om acht uur aanvangt, houden van de kring Gouda der E.H.zjjn kaarten verkrijgbaar voor de vas- ningrf B 3 deed het nog beter door <~dv.ei.ni, Gouda B in eigen huis met lege han- Loth samengestelde opdracht bevat- den te laten staan. Benjamin C was de behandeiing v£ een tweetal blijkbaar niet tegen Thelia s Vrienden s]achto{fers van een autc,botsing. El- ke ploeg kreeg tevoren vijf minuten bedenktijd, terwijl de behandeling in een kwartier gereed moest komen. De jeugdige slachtoffers waren leer lingen van de lagere scholen. De uit twee groepen bestaande jury bestond uit de doktoren Zwartendijk uit Al- .phen, Van der Wind, Aarlanderveen. resultaat een C opgewassen met nederlaag. uitslagen: Centrum A 1De Driesprong A 1 52; Marktzicht A De Driesprong A 2 33; De Drie sprong B 2Gouwe Vrienden B 72; Gouda BDe Driesprong B 3 09; Thalia's Vrienden CDe Driesprong C 7—2. Het programma: 23 jan.: Marktzicht BDe Driesprong B 1; TOP BDe Driesprong B 2; 24. jan.: De Drie sprong A 1Thalia's Vrienden A; De Driesprong CTunnel C; 25 jan.: De Driesprong B 3Anti-Poedel B; 26 jan.: De Driesprong A 2Per As- pera A. BOBEGRAVEN Geboren: Teije Jan, zn. v. A. v. VlietDe- Vries; Lambertus, zn. v. L. v. d. Meer—v. d. End; Petronella M., dr. v. J. Rijnbeekv. Leeuwen; Jannigje dr. v. E. v. d. ZeeSchouten. Ondertrouwd: Joh. Groeneveld, 27 jr. en P. de Graaf, 27 jaar. Getrouwd: I. Sluyk, 23 jr. en J. v. Leeuwen, 21 jr.; A. Neuteboom, 31 jr. en J. Pijnacker, 22 jr; C. Rade maker, 27 jr. en M. Vreeken, 23 jaar. Overleden: J. de Jong, echtg. van: J v. Termeij, 29 jr.; R. Overkamp, echtge. van: G. Verlaan; G. Zwanen burg, 11 rrrnd.. H. Roesen, wed van: M. v. d. Wielen, 88 jaar. Muzikale marsen. Zaterdag werd in Eindhoven een A. Prinsen t Directeur der H.C.W. enN.E.M. LEIMUIDEN E.H.B.O.-ERS OEFENDEN Bij een moterbotsing wordt de be rijder op de grond geslingerd en blijft liggen. Hij klaagt over hoofdpijn en is misselijk. Heeft ook hevige pijn in linker onderbeen. In het midden is het been dik en onder de huid is een scherpe knobbel te voelen. Het been kan hij niet bewegen. De tweede patient wordt in de vaart geslingerd. Als hij op het droge is reageert hij niet. Pols en ademhaling ontbreken. Gevraagd wordt behandeling en ver voer in 15 min. Dit was de opgave, die de E.H.B.O.-ers in de wedstrijd tegen Aalsmeer gevraagd werd. Deze onderlinge wedstrijd werd gehouden tussen Aalsmeer en Leimuiden, spe ciaal voor E.H.B.O.-ers, die nog niet eerder aan wedstrijden deelnamen. De uitslag was: 1 Aalsmeer 206 pnt.; 2 Aalsmeer 192 pnt.; 3 Leimuiden 182 pnt.; 4 Aalsmeer 173 pnt.; 5 Lei muiden 146 pnt.; 6 Leimuiden 126 pnt. De leiders van de ploegen wer den als volgt gewaardeerd: 1 J. Bag- gen 70 pnt.; mej. B v. Velzen en H. v. d. Hoorn 60 pnt.; 3 Jongkind 55 pnt.; 4 mevr. Doeswijk 54 pnt.; 5 D. v. d. Blom 47 pnt. Dr. v. d. Bijl gaf na de wedstrijd namens de jury een overzicht en maakte bekend dat de opgave gemakkelijk gehouden was, maar dat deze wedstrijd gezien moest worden om de leden klaar te maken voor de komende wedstrijden. Spre ker noemde het nodig een uitvoerige instructie te geven van de Kunst matige ademhaling Holgen Nielsen. Hierna bracht mevr. Heenk-Bei-gs- hoeff de artsen, leden en patiënten dank voor hun medewerking aan deze goed geslaagde oefening. Tafeltennis O .DJ. Het le team speelde tegen Reflex 1. Odi kon geen enkel puntje scoren, hoewel ze toch zeer verdienstelijk partij gaf. De tegenstander was te sterk. Ook het 2e team moest haar meerdere erkennen. Met 64 verloren zij van Sett 4. Met 7 sets in drie games werd het een Pyrrhus overwinning. Het 3e team heeft deze week met de nieuwe spe ler P. Broekhuizen de eer hoog ge houden. Met 55 eindigde de strijd tegen het sterke Team breakers 1. De wedstrijden voor deze week zijn als volgt: zaterdag Laakkwartier 2 O.D.I. 2; O.D.I. 3N.K.J.B. 1. RIJNSATERWOUDE Damclub L.U.T.O. Door het iUK „mwuu.-snu.v.* .e. .slechte weer was er voor de propa- kwam. Het is echter niet zo eenvoudig j>anda avond voor de schaaksport in De Wilde, Boskoop, Lotih, Woubrugge, Gil, Zwammerdam en Quartel, Ter Aar. Hierna kreeg elk team, bestaan de uit drie personen, gelegenheid de slachtoffers te onderzoeken en zo goed mogelijk te verbinden. Ook nu weer bleek, dat verschillende handel wijzen werden toegepast. Na afloop gaven dr. Van der Wind en dr. Quar tel beiden een uitvoerige uiteenzet ting der de aard der verwondingen en de juiste behandeling. Uit de gemaakte fouten valt steeds veel te leren. Burgemeester J. C. van Wa peningen sprak nog een kort slot woord, waarna hij overging tot de prijsuitreiking. Deze was als volgt: 1. Woerden 20 p., leider De Lange, lau wertak, beschikbaar gesteld door de gemeente Woubrugge, 2. wammer- dam, 229 p., leider Hoogeveen, zilve ren medaille, beschikbaar gesteld door scheepswerf „De Dageraad", 3. Reeuwijik, leider Breedij'k, idem van EHBO-afdeling Woubrugge. De ove rige ploegen werden als volgt geklas seerd: Aarlanderveen 208 p., Bos koop 200 p., Ter Aar 194 p., Waddinx- veen 193 p., Woubrugge 190 p., Al phen 188 p., Oudewater 186 p. en He kendorp 164 p. De door Waddinrveen vorig jaar beschikbaar gestelde wis selbeker voor de beste leider, verviel na loting aan de heer Van Veen uit Boskoop, die evenals Vink uit Wad- dinxveen 419 p. behaalde. De voorzitter der kring, de heer Maribus, evenals de leidster van de afd. Woubrugge, mevrouw E. Sillevis, die alle juryleden een sigarettenaan steker aanbod, spraken beiden nog 'n kort slotwoord. De volgende kring wedstrijd wordt gehouden op Maart in Ter Aar. Contactavond' boeren. Onder voorzitterschap van de heer Rijlaars dam uit Alphen werd vrijdagavond in Het Oude Raedthuys een contact vergadering belegd van de afdeling Leiden V der C.M.C. ter herdenking van het 10-jarig bestaan. Het hoofd bestuurslid, de heer J. A. Verhaar memoreerde uitvoerig de positie der CMC vanaf haar oprichting. Speciaal stond spreker stil bij de machtsstrijd met de bezetter tijdens de oorlogs*- jaren en het coöperatief streven dei- veehouders in West-Nederland. Dat de destijds opgerichte organisatie in taken en functies voldeed, bewijst het ongewijzigd voortbestaan tot op heden. De rest van de avond werd gevuld met de vertoning van de landbouw- film „300 miljoen monden" en enige oude gooi- en smijtfilms, die er ook nu weer goed ingingen. Het gezel schap De vrolijke Zwervers uit Poel dijk bracht met verschillende liedjes, sketches en muziek een beschaafd ontspanningsprogramma. Ondertrouwd: C. J. van der Star, 35 jr. en J. C. Kuipers, 29 jaar. Getrouwd: A. C. van Schie, 33 jr. en E. G. Winters, 27 jr.; G. P. Zwet sloot, 24 jr. en A. P. van der Geest, 24 jr.; C. Ch. Wijsman, 23 jr. en W. G. van der Horst, 22 jaar. Overleden: Jacobus Schippers, echt. genoot van: N. Bik, 50 jr.; Willem Moerman, ongeh. uit Schipluiden, 35 ji.; Jan de Jong, echtg. van J. Terueij uit Bodegraven, 29 jr.; Wilhelmina de Haas, wed. van: C. Oudshoorn, 82 jr. nationaal concours voor kleine mu- ziekensembles gehouden. Leden van het Leidse politie-muziekgezelschap behaalden hierop de volgende results, ten. Een kwartet in de afdeling Lei den bestaande uit de heren K. Klin geier, C. Verkerk, B. Kenter en D. Verstraeten, behaalde de tweede prijs met 84 punten. In de ere-afdeling bracht een kwar tet bestaande uit de heren: K. Klinge ier, D. Anderson, P. van den Akker en C. van Delft het met 98 punten tot de eerste prijs. Agenda Leiden MAANDAG. Leidse Amateur Fotografen Ver. 8 uur nam. De Doelen. Jaarvergadering Ned. R.K. Midden standsbond, 8 uur nam. In den Ver gulden Turk. DINSDAG. Uitvoerin-; Leids Politie-Muziekge- zelschap, 8 uur nam. Stadszaal. K. en O.-filmcursus „The 5000 Fingers of dr. T", 8.15 uur nam. Ca sino-theater. K.A.B. Vergadering. Harmonie, 8 u, nam. WOENSDAG. Contactavond Reserve Gemeente politie, 8 uur nam. Foyer. Ledenvergadering Ned. Bond „Het Mobilisatiekruis", 8 uur nam. De Har monie. Bazar klubwerk Westerkwartier, 311 uur nam. Clubhuis Ten Kate- straat. K. en O. Toneelgroep „Theater" „Kat op een heet zinken dak", 8 uur nam, Schouwburg. DONDERDAG. K. en O. Toneelgroep „Theater". „Kat op een heet zinken dak", 8 uur nam. SUCCESSEN LEDEN OUDE LEIDSCHE OP „AVICULTURA" Op de grote internationale slot- lentoonstelling van de Kon. Ned. Ver. „Avioultura" ter gelegenheid van haar 70-jarig bestaan, in de Houtrust- hallen in Den Haag, behaalden de volgende leden der Leidse Pluimvee- vereniging, „De Oude Leidse" de hierna volgende resultaten: H. v. d. Bosch (Leiden) zwart Holl. Hoen 1 Z G en 3 Z G. L. v. d. Nieuwendijk (Leiden) met Welsumerkriel 1 ZZG, 2xZG, 2 x G G en 3 x G. F. v. d. Mark jr. (Leiden) met Holl. Kriel 3 x le, 2 G G, 2 x 3e en Z G en 6 x G G. J. Verhagen (Voorschoten) Groot Chinchilla-konijn 1 Z G, Rood-Nieuw Zeeland 2 G G. Pooltjes 1 Z G en 2 Z G. Mej. v. Eeden (Wassenaar) Groot Zilver 1 Z Z G. 3 x 1 Z G en 2 G G. J. N. Sibie (Katwijk aan den Rijn) Bankiva Hoenders 2 x 1 Z G en 2 G. Ant. Baardkriel 1 G G en G. Met Vinkduiven wel bijzonder mooie le prijs met predicaat uitmuntend 8 x le, 3 x 2e, 2 x 3e, 4 x Z Z G, 7 x Z G en 3 x G G. Dr. R. K. W. Kuipers (Den Haag) met Oud. Eng. Veehtkriel 2 x 1 Z G, 2 x 2 Z G en 2 x 3 G G. Holl. Krop pen; 3 x 1 Z Z G. 2 Z G, 2 Z Z G, 1 Z G en 3 Z G. Kipduiven 1 Z G. IJs- duiven 2 en 1 Z G. Ned. Hoogvliegers 1 Z ZG en 2 Z G. Rus konijnen 1 Z Z G, 4 Z G en 2 x G G. De heer J. B. W. A. Giesbers uit Warmond spande verreweg de kroon op deze tentoonstelling n.l. met Wit Wijnadiottehen 2 Z G, met zijn pracht collectie Holl. kroppers be haalde hij 26 x le prijs en 14 x 2e prijs en 7 x 3e prijs, 34 x predikaat Z ZG, 26 x predikaat Z G en 6x predikaat G G. Voorwaar een prachtig slot van dit lentoonstellingsseizoen voor de Leid- sche Pluimveevereniging. BIOSCOPEN. De films in de week van 2027 januari zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „Havenkwartier", strikt volv/assenen. t Luxor: Afgekeurd. Trianon: „Terug uit de hel", 14 jaar. Rex: „De man uit Laramie", 14 jaar. daarvoor een goede oplossing te vin den. Wel was men zeer tevreden over het zuinige beheer, waardoor het zie kenfonds behoort tot de enkelen met het Nutsgebouw maar geringe be langstelling. Het bestuur verzocht de aanwezigen de volgende week terug te komen in de hoop dat dan het de laagste premie. Met de vertoning programma afgewerkt kan worden, van enkele films werd deze leerzameDe uitslag van de onderlinge borden avond besloten. Burgerlijke Stand Geboren: Adrianus Jacobus, zn. v. A. J. Pelgrim en J. M. W. Vervoorn; Maureen, dr. v. E. F. Baron en I. I. Spiessens; Johannes, zn. v. I. Kamp- hues en T. v. Soest. Franciscus Cor nells, zn. v. M. L. van der Meij en M. A. M. van der Geer; Cornelis Jo hannes Maria, zn. v. J. A. Edelaar en M. A. de Haas; Catharina Johanna Maria, dr. v. K. M. A. Doove en J. Zahdvliet; Adrianus Cornelis, zn, A. W. Riem en M. A. de Smit; Jan, zn. v. J. van Diggele en C. M. v. d. Slet. Jenny Catharina, dr. v. A. Ouwehand en J. C. Riet; Rudolf, zn. v. A. W. v. d. Linden en H. v. Johannes Wilhelmus, zn. v. J. W. van: 1 competitie van vorige week was als Lith en C. Cornelisse. Hedennacht is te zijnen huize na een slepende ziekte overleden de heer Ing. A. Prinsen, in leven directeur van de N.V. Nederlandsche Electro- ,'asoh Maatschappij en de N.V. I-lol- landsche Constructiewerkplaatsen al hier. De heer Prinsen werd op 1'5 juli 1892 te Haarlem geboren. Na school opleiding doorliep hij gedurende een reeks van jaren diverse functies bij de firma Gonnerman Co. te Haar lem, laatstelijk als hoofding.-procu- ratiehouder. Na de opheffing van dit bedrijf in 1931, werd hij per 18 nov. 1931 aangesteld als wnd. directeur van de N.V. Nederlandsche Electro- lasch Maatschappij en spoedig daarna tot directeur benoemd. Tevens be kleedde hij de functie van commis saris der H.C.W. Na het overlijden van ir. Colijn op 16 februari 1951, werd hij tevens directeur van de HCW. Door zijn grote bekwaamheid en onder zijn voortreffelijke leiding namen beide bedrijven, vooral na 1945, een grote vlucht. Bij de N.E.M. werden voorts nevenbedrijven te Sit- tard en Oude Wetering gevestigd. Zijn onvermoeide werkzaamheden strekten zich verder uit tot de vol gende nevenfuncties: 1) Voorzitter van het Nedérlandsch Exportbureau van Constructie- en Machinefabrieken „NECOMA" te Wassenaar. 2) Commissaris van N.V. Elascon te Leiden. 3) Commissaris van de Soc. An. A wansFrangois te Awans-Bierset bij Luik. 4) President-commissaris van het Technisch Bureau voor Ontwikke ling der Industriê „TEBODIN" te 's Gravenhage. 5) Commissaris van de Machinefa briek Pannevis v/h Hogenlande te Utrecht. 6) Voorzitter afd. Pijpleidingen Stichting Centraal Bureau Metaal Industrie te 's Gravenhage. Door zijn beminnelijke persoonlijk heid en sympathiek optreden had hij, zowel in- als buiten de zakenwereld, zich veel vrienden verworven. Zijn heen-gaan zal dan ook in brede kring betreurd worden. Het gezamenlijk personeel, der on der zijn leiding werkzame bedrijven, verliest in hem niet alleen een hoog gewaardeerde directeur, doch tevens een buitengewoon humaan raadsman. Zijn nagedachtenis zal in hoge ere gehouden worden. Dit moge .zijn naaste familieleden tot troost strek ken. RIOOLWATERZUIVERINGS INRICHTING De raad heeft hedenmiddag beslo ten een nieuw partieel uitbreidings plan vast te stellen voor de gronden gelegen tussen de Voorschoterweg en de trekvliet. Plannen zijn in voorbereiding voor de bouw van een rioolwaterzuive ringsinrichting op het westelijk ge deelte van het betrokken gebied, terwijl behalve in de behoefte aan volkstuinen moet worden voorzien in het gebrek aan sportterreinen. De ze beide bestemmingen achten B. en W. gewenst voor het grootste deel van de resterende grond. Een be staand tuinbouwbedrijf in de ooste lijke hoek kan worden gehandhaafd. Op 29 augustus 1955 is reeds be sloten deze gronden te onteigenen. Bezwaren daartegen zijn niet ken- 'baar gemaakt. Gevestigde personen in de week van 16 tot en met 21 januari. D. M. W. C. M. Audiffred, onderwijzeres LO, A. v. Burenhof 40. H. E. van der Heyde Bakker, Rijnsb.weg 75a. M. E. Begemann 11. verpleegster, Witte Singel 27. H. J. Bellaart en fam., kantooremployé, He rengracht 31. F. Beij, 11. monteur, Waard gracht 118. P. A. M. van der Boog. on derwijzer, Fr. v. Mierisstr. 4. D. Bosman, matroos III KM.. Noordeinde 2a. A. Brus en fam.. bankwerker, Boshuizerkade 85. J. J. van Buren, Herensingel 32. M. H. Buijs, verpleegster, Witte Singel 27. P. J. van Dam. vliegtuigmaker III KM., Noordeinde 2a. A. L. Dentemer, ver pleegster, Rijnsb.weg 10. D. M. Dragt, Zoeterw. weg 124. J. T. Kerkhoven—van Drooge, Lijsterstr. 24. W. M. Eikelboom en fam., sergeant-vlieger KM, Damlaan 34. D. Feitsma, hulp in de huish. Lange- straat 29. P. A. Fijn van Draat, v. d. S. Bakhuyzenln 15. G. M. A. van der Spree van der Geest, Nic. Beetstraat la. H. UiterwaalDe Graaf en fam., Sluisstr. 11. T. de Haan. 11 verpleegster. Rijnsb. weg 10. H. M. Hazevoet. arts, Rijnsb.weg 14. R. Heijmans, verpleegster, Zoeterw. Singel 52. J. H. Hoorn en fam., filiaal houder. Haarlemmerstr. 238. B. E. van Houten, 11. verpleegster. Rijnsb.weg 10. M. L. Huppe, W. Rozenstr. 12a. C. Jeur- link, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. H. de Jongh, Hoefstr. 36a. J. Kagenaar, landarbeider, Hoefstr. 50a. H. M. Kan, serveerster. Breestr. 177. P.O.D. Kaule- sar Sukul, Merelstr. 14. W. K. M. Keere weer. serveerster. Warmonderstr. 4. H. H. de Kiewit en fam., betonarbeider, Su- matrastr. 52a. J. H. Kuiper, reclame te kenaar, Herengracht 25. A. H. Labruyère Morssinge 10. G. K. de Lange, verpleeg ster. Rijnsb.weg 10. J. W. M. van der Linden, onderwijzeres b.l.o., Zoeterw. Singel 53. C. BlokLijnzaad, a.b. ,,'t Kraaiennest", ligg. achter perc. Haagweg 57. W. van de Leeuwenvan der Meu- len. Merelstr. 43. M. M. Meijer, dienst bode. Wasstraat 33. J. T. de Miranda, 11. verkoopster, Boshuizerkade 33. K. R. van Netten, verkoopster, Faeelstr. 1. E. C. Philipse. mangelster. St. Jorissteeg 17. H. Plomp, stoker I KM.. Boshof 9. R. L. Del Prado. electriciën. Garenmarkt 22. C. M. Prins, religieuse verpleegster. Hooi gracht 1129. D. Roest Crollius, Oude Singel 162. C. C. van de Ruit en fam.. electro-technicus. Burgsteeg 5. M. van Rumt en fam., timmerman, Marljkestr, 17a. J. J. Schellekens, serg. mariniers, Toussaintkade 35. J. Schipper en fam,, uitvoerder, Timorstr. 30. J. B. H. J. Smits. Schelpenkade 12. P. G. Stelten pool. techn. inkoper. Herengracht 31. M. A. Vrouwenveldervan Steijn, Oude 26. C. M. M. Straver. 11. kraamverzorg ster. le Binnenv.grt 30. A. Towsey: le raar, J. van Goijenkade 19. J. L. Ver- hoeks, v. Oldenbarnev.str. 29. J. Verweij, dienstbode. Terweepark 5. J. W. Schraa Vogel. Irenestr. 22. B. Veterman, hof meester I KM. Noordeinde 2a. C. A. M. HogenboomWassenaar. verkoopster, Hoge Rijndijk 102. M. G. Weimar, ver pleegster, Rijnsb.weg 10. J. v. d. Werf en fam., kolenhandelaarskn.. Leeuwerikstr. 39. C. K. Zwart, Fruinlaan 11. Vertrokken personen in de week van 16 tot en met 21 januari. J. G. Azier, Raamstr. 2. Noordwijk, Boerenburgerw. 22a. D. van den Berg. Varkenmarkt 7. Den Haag. Nwe Schoolstr. 15A.J. van den Berg. Kruisstr. 5. R'dam, Kameliastr. 10a. W. Bijl. W. Singel 27. Oegstgeest, De Kempenaerstr. 30. I. Delfos en fam., Oude Rijn 22, Australië. M. Eernstman en fam,. Leeuwerikstr. 39. Arnhem. Vel- perbinnensingel 3. J. T. W. Gras, Lijster straat 32. Den Haag. v. d. Neerstr. 65. N. Grin. Rijnsb.weg 10, Bussum, Amers- foortseweg 77. E. M. V. Haverkorn v. Rijsewijk, Rapenburg 40, R'dam, Vijver laan 28. C. M. E. v. Hijlckama Vlieg. Zoeterw. weg 138, Baarn, Groeneveld 19. W. J. BootTer Laak, Hendrikstr. 5, Noordwijk, Zandvoortsestr. 21. S. Labor- dus. Leuvenstr. 63, Rijswijk ZH, Galjoen straat 7. P. Ladan en fam., Nwe Rijn 39, iDen Haag, Ln v. Nw Oost Indië 15a. S. Leenstra en fam.. Spieghelstr. 40a. Nw Zeeland. J. v. Duivenvoordele Mair, P. Huibertshof 10, Den Haag, Binckhorst straat 54. J. BakkerMark, Spieghelstr. 24, Alphen a. d. Rijn, Woubrugseweg 72E K. Meijer, Cobetstr. 56, Australië. A. M. Muiselaar. Rijnsb.weg 10, Katwijk, Drie- plassenweg 17. C. Mulder, Rijnsb.weg 62, trecht, P. Breughelstr. 2. J. M. de Neef. Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, mEmalaan 37. Neuteboom. Lindestraat 25, Eindho- A. v. Nassaustr. 15. K. J. S. Hollem Onvlee. Raamstr. 5, Baarn, Zandvoort- seweg 211. J. G. Paardekooper, Waterstg 4. Assen. Hoofdvaartweg 2. M. M. v. d. Pol, Spieghelstr. 19. Katwijk. Drieplas- senweg 17. D. BeerFresser en fam., St. Pancrassteeg 1. Haarlemmermeer, Nwe Meerdijk 403. H. W. M. v. d. Bie zenDe Ridder en fam., Sionshof 8, A'dam. 3e Kattcnb..dwarsstr. 9hs. C. M. Scholten, Kort Rapenburg 2, Naarden, Meentweg 18. L. G. Simon, Groenhazen- grt 12, Den Haag, Trekweg 10. J. H. Tichler en fam., Lijsterstr. 29. Gouda, Gr. Floriswcg 56. C. Tromp Meesters, Oude Singel 12. Katwijk Seinpoststr. 1. J. C. E. Verbeek Wolthuys, Rijnsb.weg 40. Opsterland, Gorredijk, Mientewel 1. T. M. Vreeswijk, Thorbeckestr. 5. Nieuw Zeeland. C. Weeda, Kraaierstr. 18. Har- lingen, Z.O. Bolwerk 1. C. V. Wind en fam.. Lammensch.weg 168. Geldrop. Rul- straat 17. A. Woortman, Fagelstr. 47. Den Helder, Buitenhaven 5. W. van den Wijngaard en fam.. Spieghelstr. 34a., Baarn. Oosterstr. 201. M. Zaalberg en fam., Lammenschansweg 31. Zuid Afrika. A. van de Zweerde. Steenstr. 22, Oegst geest, Pr. Hendrikln 41. F. J. van Zijl, Joh. de Wittstr, 2, Haarlem, Tetterode straat 59. Laatste Berichten KANTONRECHTER TE A'DAM. Ter voorziening in een vacature van kantonrechter te Amsterdam heeft de arrondissements-rechtbank te Amsterdam een lijst van aanbeve ling opgemaakt, waarop in alphabeti- sche volgorde zijn geplaatst: 1. mr. B. C. Goudsmit, advocaat en procureur te Amsterdam, oud-kan- tonrechter-plv. te Amsterdam; 2. mr. W. de Koning, griffier kan tongerecht te Leiden, tevens kanton- rechtcr-plv. aldaar; 3. mr. H. Ruis, ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantonge rechten in het arr. Amsterdam, te vens kantonrechter-plv. te Amster dam. De bisschop van Linz, mgr dr Franz Zauner is zondagavond in een voorstad .van Linz, rijdend op zijn motoi'fiets, door een tegenligger, een auto, aangereden. Hij is met ernstige hoofdwonden naar het ziekenhuis gebracht. Marktberichten ROTTERDAM, 23 jan. Vee. Aan voer 1784; vette koeien 1144; varkens 640; vette koeien 2.82—3.12, 2.60— 2.82, 2.40--2.60, varkens 1.77, 1.75, 1.73; vette koeien: korter, redelijk, ruim prijshoudend, prima's boven notering; varkens: ruimer, goed, ge middeld, niet geheel prijshoudend, aanvang stijver, afloop minder.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3