JSumiGM Leidse Brandweer bereikte met nieuwe ladderwagen de hoogst mogelijke sport RIJNSTREEK EET.... Prof. Boeke f Scherp Nog 3 dagen... AVONDRUST WOENSDAG 11 JANUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Overdrachtsplechtigheid met demonstratie Trots als gold het de overwinning van de Mount Everest „plantte" een brandweerman hedenmorgen de Leidse vlag bovenop de 27 meter hoge ladder van de nieuwe volautomatische wagen, die door de burgemeester aan de commandant van de Leidse brand weer overgedragen werd. Voordat met een aantal spectacu laire demonstraties de grote dienst baarheid van de ladder bewenen ■werd, had een korte overdracht-plech tigheid plaats. De commandant van de brandweer de heer S. W. Hagedoorn richtte een welkomstwoord tot het bijna complete college van b. en w., gemeentesecre taris mr. Bool, majoor Roelofs, dös- trictsmajoor van de brandweer, de commissaris van politie Dreeuws, het hoofd van de G. G. D., dokter Zjjer- veld en enkele andere genodigden. Spreker bracht zijn blijdschap over de aanwinst onder woord, doch be treurde het, dat twee leden van het korps door, bij de brand in Warmond opgelopen verwondingen niet bij de plechtigheid aanwezig konden zijn. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Gistermorgen is in de leeftijd van ruim 71 jaar na een kortstondige ziekte overleden de Leidse hoogleraar, prof. dr. J. H. Boeke. Prof. Boeke werd geboren te Wor- merveer 11 november 1884 en stu deerde aan de Amsterdamse gemeen te-universiteit aanvankelijk letteren en vervolgens Staatswetenschappen. 7 Juli 1910 promoveerde de overle dene te Leiden in de Staatsweten schappen. Na een diensttijd in Indonesië, aan vankelijk als ambtenaar en vervol gens als leraar, werd hij 15 januari 1930 te Leiden benoemd tot hoogle raar met leeropdracht: Tropische ko loniale staatshuishoudkunde. Sinds October j.l. was de overleden hoogleraar in het genot van pensioen gesteld, in verband met het bereiken van de 70-jarige leeftijd. POTLOOD en GEEST Kinschot kon in zijn overdrachtswoor- Hierna volgde een demonstratie, den melding maken van het feit dat die gedeeltelijk uitgevoerd op zeer twee leden van de brandweer wegens hoog niveau de aanwezigen ervan hun verdiensten tot brandmeester be- overtuigde, dat de Leidse brandweer, vorderd lijn. De heren J. van der zowèl wat geoefendheid als wat uit- Kraan en J. van der Broek mochtenrusting betreft, de hoogst mogelijke hierna uit zijn handen de oorkonde sport bereikt heeft. ^an hun bevordering in ontvangst De ladderwagen waaraan wij reede nemen. I eerder een beschouwing gewijd heto- De heer Hagedoorn aanvaardde de I ben is uitgerust met de modernste ladderwagen met een beschouwing I snufjes. Het is o.m. mogelijk met de over de grote mogelijkheden van het volledig uitgeschoven ladder een brug apparaat. J te slaan over een breed water. «ft VERBLINDEND WIT. De sneeuw te Leiden maakte gis teren goede reclame voor dubbel- wit. Zo mooi krijgt u uw wasgoed niet, zelfs niet met het beste reini gingsmiddel. Maar de wegen waren praktisch onbegaanbaar. Tegen zulk een sneeuwstorm was de gemeentereiniging niet opgewas sen. Bovendien kampt men bij de ge meente met een groot gebrek aan personeel dat voor sneeuwruimen in aanmerking kan komen. De natuur heeft inmiddels gedaan, wat een heel bataillon gemeenterei nigers niet gelukt zou zijn: de straten in de stad waren vanmiddag sneeuw vrij. Wij spraken met de „Rode Haan" Gisteren spraken wij met de Rode Haan. Het brandende huis van de heer Nicolaas Kroese was tot twee uur met de buitenwereld verbonden. Wij waagden het 't nummer van dit huis te draaien en ogenblikkelijk kregen wij verbinding met een van de brandweerlieden in het huis. Op de achtergrond hoorden wij het stro mende water én het geknetter van de vlammen. „Vraagt u maar raak" zei de brandweerman, ik sta er met mijn reus bovenop". Hij was in rt«**t v«^ de brand een ooggetuige verslag te geven. „Maar u moet zelf komen k-j- ken, het is de moeite waard", zei hij tenslotte. We vertelden hem, dat we verslag en foto al binnen hadden en wens ten hem bij de blussingswerkznamhe- den veel succes toe. Om half drie was da verbinding verbroken. Bestuur. In de St. Petrus- en Lodewijkspa- rochie is een parochieel bestuur van Herwonnen Levenskracht samenge steld. De volgende bestuursleden ma ken er deel van uit: secretaris: E. P. Arts, Wasstraat 51; voorzitter: G. Peeters, Herenstraat 83E; penning meester: B. F. Kemper, Snouck Hur- gronjestraat 15; propaganda-leider: A. Bonte, Verlengde L/ammenschans- weg 145. SPIEKER. Ongelofelijke Fotokoopjes bij foto-cine JAN WOLFSLAG BREESTR. 123 - TEL. 21851 t.o. het Stadhuis. GEM. AANKONDIGING. STADSGEHOORZAAL. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat van 14 januari 1956 af de gele genheid bestaat de zalen van de Stadsgehoorzaal te huren voor het tijdvak tot en met 31 december J956. Met ingang van 1 mei a.s. kunnen de zalen voor het tijdvak 1 januari 1957 tot en met 15 mei 1957 worden ge huurd. Advertentie. WEET U HET OOK NIET Vraag: Ek ben in het bezit van een zeer oud boek met gedichten en samenspraken van Vader Oats. Wan neer leefde Vader Cats enz. Antwoord: Jacob Cats, raadspen- sionnaris van Holland, werd geboren 10 november 1577 in Brouwershaven en stierf op „Sorghvliet" te Den Haag 12 september 1860. Hij schreef o.a. Sinnenbeeld (1620 en 1627), Houwe- lijck (1625) en Trouringh (1634), Ouderdom en Buitenleven. Vraag: Welke naam wordt het eerst op een verlovingskaartje gezet, de naam van het meisje of de naam van de jongen? Antwoord: Op verlovingskaartjes staat de naam van 't meisje voorop. Vraag M. G. v. Z. te S. inzake ver bouwing van een huis. Antwoord; Indien de eigenaar niet genegen is, de inrichting van het huis te veranderen, is er geen instantie, welke hem daartoe dwingen kan. Tenzij de toestand zodanig is, dat Bouw- en Woningtoezicht kan in grijpen. Informeert u eens op de se cretarie van uw gemeente. Vraag P. G. te V. inzake vernieu wing van de liehtleiding wegens ouderdom en slijtage. Antwoord: Kleine reparaties gijn gewoonlijk voor rekening van de huurder, maar een algehele vernieu wing wegens ouderdom komt op kos ten van de verhuurder. Vraag C. H. te W. inzake recht vaardig loon voor een filiaalhouder. NIEUU/S VAN £eid&e feugd Clii/mpiade Antwoord: Zo algemeen als u de vraag stelt, is er moeilijk een ant woord op te geven. Vraag P. H. te L. inzake vrijwil lige verzekering voor ziekte en on geval. Antwoord: Daar u in loondienst bent, bent u verplicht verzekerd, zo dat u zich de premiebetaling bespa ren kunt. Vraag inzake glaasje jenever over velours-chiffon jurk. Antwoord: De lichte vlek is ver oorzaakt door het reinigingsmiddel, dat u naderhand gebruikt heeft. He laas is er nu niet veel meer aan te doen. De vlek is uitgebeten. WÜ ra den u aan de jurk te laten verven. Vraag: Wanneer is de trekking van de loterij van de paters van Cadier en Keer? Antwoord: De trekking van de lo terij is een maand uitgesteld. De win naars worden in de katholieke dag bladpers bekend gemaakt. Vraag: mando's. autospringen bij de cora- No. 521. Horizontaal: 1. muzieknoot, 3. lied, 6. voorzetsel, 7. rivier-roofvis, 11. adellijke titel, 13. voorzetsel, 15. deel van een ontkenning (Fr.), 16. meisjesnaam, 17. iemand of iets van zeldzame grootte, 18. boom, 20. voor zetsel, 21. geldbuidel, 25. schets, 27. telwoord, 28. munt in Japan, 29. rund. Verticaal: 2. voorzetsel, 3. aardsoort, 4. natte, weke aarde, 5. morsdoekje, 6. bekende afkorting, 8. landbouw werktuig, 9. bijwoord, 10. kerkelijk zangstuk, 12. deeg, 14. visje, 15. voor deel, 19. Nederl. schaakmeester, 21. banluioot (afk.), 22. wandversiering, 23. kippenloop, 24. de oudste (afk.), 25. aardrijkskundige aanduiding, 26. rivier in Italië. Oplossing morgenavond. Oplossing No 520. Horizontaal: 2. thans, 6. adé, 8. ont, 10. vaal, 12. plan, 13. Em, 14. opa, 16. pa, 17. averij, 18. te, 20. Eli, 21. pt, 23. ader, 25. stoa, 27. bel, 29. ora, 30. fruit. Verticaal: 1. gave, 2. tea, 3. A.B., 4. sol, 5. Etna, 7. dam, 9. nap, 11. lover, 12. Paris, 15. pel, 18. tabé, 19. Ede, 21. por, 22. taal, 24. elf, 26. tot, 28. nu. ARTHUR Koestier, de bekende publicist, heeft het gevaar van een atoomoorlog besproken in zijn nieuwste boek „Het Spoor van de Dinosaurus" (The Trail of the Dinosaur). Samengevat komt het hier op neerWanneer er geen geestelijke tegenkracht komt om het even wicht te herstellen, zal de mens de weg gaan van de voor-historische, geweldige hagedis, de dinosaurus. Biologisch niet meer in staat de strijd om het bestaan vol te hou den, zal de mens evenals de dino saurus verdwijnen. Helemaal pessimistisch is Koet- Ier echter niet. Zijn wonderlijk boek besluit: want als de di nosaurus de kunst van bidden had verstaan, was er maar één ver standig ding voor hem geweest om te doen: op zijn geschubde knieën neer te vallen en te biddenfleer, geef me nog één kans". Agenda Leiden WOENSDAG KAB Leiden. Causerie door pater Rembertus O.F.M. Cap. Geb. Oude Singel 236. 8 uur nam. K. en O.-cursus over Mozart door Faul Niessing. 8 uur nam. Lakenhal. Afd. Leiden en Rijnland. Ned. Genea logische ver. Spr. de heer H. L Krui mel over „Genealogisch onderzoek op bet platteland". 8 uur nam. Kleine Burcnt. De Sleutelspelers. „Het Mannion Mysterie". Schouwburg 8 uur nam. DONDERDAG K. en O. Cursus creatieve arbeid. Volkshuis, 7 uur nam. K. en O. Cursus „Het nieuwste voor het Gezin". Levendaal 1, 2.15 uur nam. K. en O. Residentie-orkest. Soliste Aafje Heynis. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Ned. Reisver. voor katholieken. Le zing door A. Viruly. St. Ant. Clubhuis. 8 uur nam. St. Lodewijlcskerk. Eerste steenleg ging Maria-kapel. 10 uur v. m. Afscheid zr. Anselma. 34 uur nam. Bureau Middelstegracht. Veron. Bijeenkomst. Rehoboth 8 u. nam. Rijdende tentoonstelling bouwkas van Ned, gemeenten. Beestenmarkt. 2.30 uur nam. opening. VRIJDAG K. en O. Cursus atoomenergie door prof. dr. P. M. Endt, Rapenburg 61, 8 uur nam. K. en O. Toneelgroep Theater „De dochter van de bronnenmaker", Schouwburg, 8 uur nam. KRO-KVP-forum-avond. St. Ant. Clubhuis. 8 uur nam. ZATERDAG. T. I. G. Gala-feestavond met bal, Stadsgehoorzaal, 7.45 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 ja nuari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino; „Gejaagd door de wind", 14 jaar, Lido: „De mooiste vrouw ter we reld", 14 jaar. Luxor: „Op de Reeperbaan", strikt volwasenen. Trianon: „Geen liefde duurt eeuwig" strikt volwassenen. Rex: „Piraten van Tripoli", 14 j. De winter-olympiade van de Leidse jeugd is gisteravond in de cantine van de H.C.W. afgesloten. In een gemoedelijke stemming zijn de vele prijzen van de bestuurs tafel naar de handen van de geluk kigen verhuisd. De uitslagen van de verschillende onderdelen van de olympiade hebben wij reeds in de krant vermeld. De avond werd geopend door de ijverige secretaris van de olympiade, de heer Wil Pompe, die de jeugd niet lang op de prijzen liet wachten. Sa men met één van de andere bestuurs leden de heer Adri Staats deelde hij de geschenken uit, die mede dank zij vriendelijke middenstanders en fa- J. M. GORTER VERLAAT VAN WIJK EN CO. Naar wij vernemen beeft de heer J. M. Gorter ontslag verzocht ais c i- recteur van de Leidse textielfabrie ken Gebrs. Van Wijk en Co. N.V. te Leiden. De heer Gorter vertrekt na het neerleggen van zijn functie om streeks het midden van dit jaar naar het buitenland. In een binnenkort bijeen te roepen buitengewone verga dering van aandeelhouders van de N.V. zal voorgesteld worden tot di recteur der vennootschap te benoe men de heer dr. J. C. M. van Rhee te Helmond. JAARVERGADERING L.P.V. „DE OUDE LEIDSE". De jaarvergadering van de Leidse Pluimveevereniging „De Oude Leid se", gisteravond in „Oud-Hortuszicht" gehouden, ondervond de terugslag van het slechte weer en de slechte wegen, zodat vele leden, vooral uit de buitengemeenten, verstek lieten gaan. Na opening der vergadering door de heer F. v. d. Mark jr., werden de gebruikelijke agendapunten afge werkt. De secretaris, de heer S. W. Berk, kon in zijn jaarverslag melding ma ken van het steeds stijgende ledental. Het afgelopen jaar bracht 13 nieuwe leden en 5 nieuwe donateurs, terwijl 2 leden werden afgeschreven. Over twee jaar zal de vereniging 50 jaar bestaan. Gehoopt wordt, dat de vereniging dan weer iets van de vroegere oude glorie zal herkregen hebben. Het afgelopen jaar was daarom ook belangrijk, omdat de kring „Lei den en Omstreken" werd gesticht. Het jaarverslag van de penning meester, de heer v. d. Nieuwendijk, gaf een batig saldo te zien van ruim 43.—. De aftredende bestuursleden, de heren S. W. Berk en J. A. Otten, wer den herkozen. a bespreking van de zaterdag avond te houden gezellige avond en de uitreiking van de door de leden op de tentoonstelling „Ko-Plu-Ko" ge wonnen geldprijzen (de uitreiking der medailles volgt nog), werd nog enige tijd van gedachten gewisseld over verschillende belangen der pluimveesport en daarbij natuurlijk ook over de volgende week op Hout- rust te houden „Avicultura"-tentoon- stelling. brikanten verworven werden. Door de uitstekende organisatie, die in de handen van de enkele be stuursleden veilig was, is deze olym piade goed verlopen. Een woord van waardering aan het adres van deze sympathieke leiders is dan ook wel op zijn plaats. Zij hebben bergen werk moeten verzetten, maar zij hebbrti het blijmoedig gedaan. De avond werd voorts opgeluisterd met pianospel door één van de olym piade-deelnemers. Adri Staats vertelde ons, dat de zomer-olympiade van de Leidse jeugd ook zeker door zal gaan. We twijfelen er niet aan of ook dit eve nement zal een goed verloop hebben. ORATIE UITGESTELD In verband met het overlijden van prof. Boeke zal de oratie, die de nieuw-benoemde prof. Van Oven vrij dagmiddag in het groot-auditorium van de Leidse universiteit zou uit spreken, niet doorgaan. De oratie zal vrijdag 20 januari ge houden worden. Antwoord: het korps commando troepen is onlangs opgeheven. Bij andere afdelingen wordt soms uit auto's gesprongen, die met een vaartje van 30 tot 40 km. rijden. Vraagt J. H. v. R.; Wat is eigen lijk het symbool van corsage aanbie den op bruiloften of andere feeste feestelijkheden Zijn papieren bloe men dan geoorloofd? Antwoord: Papieren bloem en kunstbloem dienen ter vervanging van de echte bloemen. Het is dus niet do corsage, die een betekenis heeft, doch wel de bloem, zoals ook aan edelstenen een symbolische waarde wordt gehecht. Het dragen van bloe men op bruiloften is voorafgegaan door het uitstrooien van bloemen en bloesems als uiting van vreugde. Men kent ook de rozenfeesten te Gerards- bergen en te Hekelgem bjj Brussel en de rozenhoed, een kroon van hoe pers met groen en bloemen omwon den, opgehangen boven de straat waaronder in verscheidene plaatsen gedanst wordt. In Twente kent men b.v. de bruidskoe, versierd rnet bloe men en een spiegeltje tussen de ho rens. Papieren bloemen ontmoeten we alleen in Vriezenveen, waar de avond van de ondertrouw vriendin nen van de bruid de rozen voor de paarden en wagens op de bruilofts dag gaan vouwen en knippen. Papie ren bloemen zijn dus niet ongeoor loofd, maar het gebruik in de streek is hiervoor bepalend. In de Holland se steden is het gewoonte dat de brui degom gelijk met het bruidsboeket bijpassende corsages van echte bloe men bestelt voor de bruiloftsgasten en getuigen. Symbolische betekenis heeft hier uitsluitend nog de kleur, deze is wit voor een maagd en rose of rood voor de vrouw, die reeds gehuwd ge weest is. ALKEMADE Geboren: Maria J. C. dr van J. P. van Egmond en J. C. Hij man; Petrus N. M. zn van C. N. Bouwmeester en B. J. Warmerdam; Jacobus J. zn van G. P. van Seggelen en J. A. van Rooyen; Johannes W. S. zn van W. A, Wolvers en A. M. van Hameren; Johannes L. G. zn van J. C. Turk en M., W. van Graas; Paulus H. J. zn van L. Th. Castelein en M. J. I. Ho- genboom; Leonardus G. M. zn van A. Th. van Klink en C. M. Th. van der Meer; Josephina M. M. dr van L. J. Verdel en M. G. van der Meer; Antonius W. L. zn van L. A. B. Bak ker en G. M. Spruijt. Ondertrouwd: L. P. A. Warmer dam en C. M. Hulsebosch; A. F. de Krom en A. Th. M. Rodewijk; W. Borst en Th. C. M. Hoogenboom; J. A. van Klink en J. P. van Klink; Th. J. Wesselman en A. C. Turk. Gehuwd: E. Th. van Ruiten en P. M. Bakker; J. A. Möllers en J. M. H. Olijerhoek. Overleden: Hermanus Boogaard, 80 jaar. BOSKOOP Wordt „De Vooruitgang", g.eliqui heer S. Huisman. Hij bereikte de leef tijd van 96 ja3r en was de oudste inwoner van Hazerswoude. Bindingsavond Bescherming Bevol king. Gisteravond om 8 uur is op de gemeente-secretarie een bindings- avond gehouden in het kader van de Bescherming Bevolking. Nadat de burgemeester L. J. den Hollander een korte uiteenzetting heeft gegeven van de belangrijkheid van de B.B. in het algemeen en die in het bijzonder in deze gemeente, deelt spreker mede, dat er thans drie blokploegwagens en twee klei ne blokploegspuitjes aanwezig zijn, waarmede geoefend kan worden. Tot slot van zijn openingswoord stelt de burgemeester de heren P. D. C. Kriek en M. J. Noordam aan de aanwezigen voor respectievelijk hoofd zelfbescherming en instructeur van de bescherming bevolking in de ze gemeente. De heer A. Ros, kringhoofd van de B.B. draaide een propagandafilm „Buurmans buurman". De heren Kriek en Noordam be- ww w spraken vervolgens enige instructie- deerd? Door het bestuur van* de i avonden voor de brandweer en de Boskoopse Verbruikersvereniging De Vooruitgang werd een buitengewone ledenvergadering uitgeschreven in verband met de plannen om tot liqui datie over te gaan. De heer Bek kering, één der directeuren van de centrale der Nederlandse Verbrui kers-coöperaties, gaf een toelichting op de plannen. Een fusie met de zus tervereniging Ons Voordeel uit Wad- dinxveen kan meerdere voordelen op leveren, zoals opvoering van de kwa liteit der producten en een lagere prijs door grotere omzet. Een defini tief besluit kon echter niet worden genomen. HAZERSWOUDE OUDSTE INWONER OVERLEDEN Na een paar dagen ziek te zijn ge weest, is gistermorgen overleden de reddingsploegen, Om het materiaal van de B.B. goed onder te kunnen brengen zal zeer waarschijnlijk nog dit jaar zowel in het Zwaantje als in de Groenendijk een z.g. Blokpost worden gebouwd. Nadat nog een film „Houwen zo", waarin de wederopbouw van Rotter dam te zien werd gegeven was afge draaid, sloot de heer Kriek, namens de burgemeester, onder dankzegging voor de grote opkomst deze eerste bindingsavond. Opening nieuw pakhuis van „De Hoon". Gisteravond is in het paro chiehuis aan de Groenendijk het nieuwe pakhuis van de coöperatie „De Hoop" bij gelegenheid van het 45-jarig bestaan, symbolisch geopend. De opening van de receptie werd verricht door de heer W. Lommerse, daar de voorzitter, de heer Van Dam, niet aanwezig kon zijn. Hij heette burgemeester De Hol lander en zijn echtgenote welkom en ook de secretaris, de heer De Bra ver en echtgenote. De heer K. Verdegaal sprak zijn dank uit aan de burgemeester, zonder wiens hulp dit pakhuis niet gebouwd had kunnen worden. Hierna werd overgegaan tot de symbolische opening van het pak huis. Op een grote kaart was een in terieur-foto geplakt met daarvoor een deur. De heer W. Lommerse verrichtte deze opening. Hachelijk avontuur. Gistermor gen reed een chauffeur van de firma Van der Me ij den uit Koudekerk aan den Rijn met een trailer, waarop een aantal zware ijzeren binten lagen, op de Gemeneweg. Door de gladheid van de weg begon de wagen te slingeren en die binten van hun plaats te schui ven en kwamen door de cabine heen. De chauffeur wist zich door spoedig uit de cabine te springen, van een wisse dood te redden. De wagen kan telde, doch kon later door middel van de kraanwagen overeind ge trokken worden. LEIMUIDEN Feestavond Middenstandsvereniging - Het is zo langzamerhand de ge woonte geworden, dat de katholieke middenstanders op Koppermaandag bijeenkomen voor hun jaarlijkse feestavond. Ondanks de zeer ongun stige weersgesteldheid waren er vele leden en huisgenoten in de zaal van de dames Sneeboer present. Na een kort inleidend woord van de voorzit ter, de heer C. A. Beuk, werd de traditionele kaartwedstrijd gehouden. Deze keer om vleeswaren. De prijs winnaars waren: 1. mevr. P. v. Eg- mond, 3881 pnt.; 2. mevr. C. Buykse, 3855 pnt.; 3. C. A. Beuk, 3808 pnt.; 4. L. v. Zon, 3763 pnt Hierna werd het feestprogramma begonnen met 'n liedje, een praatje en een dansje on der leiding van de heer C. v. Dam. R.K. S.V. Odi. De tafeltennis- afdeling speelde weer enige interes sante wedstrijden. Het 2e team had als tegenstander D.W.L. 4 thuis. De jongens waren goed op dreef en wis ten hun partij te winnen met 73. Gisteravond ging het le team naar Warmond om zijn brachten te meten met St. Vooruit 3. Deze wedstrijd hadden zij kunnen winnen, maar met 55 moest men genoegen nemen. Zaterdags speelt Odi 2 thuis tegen Wilhelmus 3. Odi 3 gaat dan naar Voorburg om te spelen tegen V.V.V. 5. Maandagavond speelt Odi 1 in Den Haag tegen Reflex 1. Loop der bevolking. Bevolking op 1 jan. '55; 1293 m-, 1278 vr„ totaal 2570; geboren: 46 m., 36 vr., totaal 82 gevestigd: 25 m., 53 vr., totaal 78. Overleden: 4 m., 8 vr. totaal 12. Vertrokken: 36 m., 60 vr., totaal 96 Bev. op 1 jan. '66: 1323 m., 1299 vr. totaal 2622. NIEUWVEEN Biljarten. Gisteravond werd do lste ronde gespeeld voor het persoon lijk biljartkampioensohap der biljart vereniging Dito. Vooraf werd de ba- rage-partij gespeeld tussen A. Straat hof en P. van Roon voor promotie naar de lste afdeling. P. v. Roon wist deze partij te winnen. De verdere uitslagen waren: 2de afdeling: A. Schoorl wint van J. v. d. Berg; A. Straathof wint van A. SÖhoorl. lste afdeling: Th. Noteboom wint van L. Kesting; P. van Roon verliest van J. Pietersen. NOORDEN TRAGISCH STERFGEVAL Dinsdagmorgen ging het twaalf jarige dochterje van Th. Hoogerwerf gezond en wel naar school. Onder het speelkwartier ging zij met een vrien dinnetje mee een boodschap doen. Weer bij school aangekomen zakte zij in elkaar. Onmiddellijk werd zij bij G. v, Capel binnen gedragen en wer den enkele EHBO-ers gewaarschuwd. Na enkele ogenblikken kwam dr. Vis ser, die het nodig oordeelde, dat ook pastoor werd gewaarschuwd, alsmede de ouders. De pastoor diende haar het H. Olie sel toe. Door de EHBO-ers werd nog een tijd lang kunstmatige ademhaling toegepast, doch dit mocht niet meer baten. Dr Visser kon slechts de dood constateren. RIJNSATERWOUDE Loop der bevolking. Bevolking op 1 jan. '55: 412 m., 397 vr.., totaal 809; gevestigd: 11 m., 15 vr., totaal 26; geboren: 10 m., 10 vr. totaal 26. Overleden: 6 m., 2 vr., totaal 8. Vertrokken: 17 m., 17 vr. totaal 34. Bevolking op 1 jan. '56: 416 m., 403 vr., totaal 819. ZEVENHOVEN Naaicursus. De tweede matras- sencursus is nu ook teneinde. Er is hard gewerk door de deelneemsters, meer dan 30 matrassen zyn o.a. ge reed gekomen, en de laatste lessen zijn bovendien nog besteed aan het maken van nieuwe lampenkappen, wat ook erg succesvol verliep. Van verschillende zijden zijn stem men opgegaan om ook nog een naai cursus te organiseren. De Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelandc heeft zich hiertoe bereid verklaart. Mochten er nog dames zijn, die hieraan willen deelnemen, dan kun nen zij zich bij de echtgenote van de burgemeester, mevr. Detmers—Ber- ben opgeven. De eerste les begint op donderdag 19 januari a.s. om 7 uur, in de voormalige openbare' school. De bedoeling is. dat men zelf werk meebrengt. Alles kan gemaakt wor den, jassen jurken, ondergoed, kin derkleding ook kunt u leren ver stellen. De kosten voor deze 6 lessen bedra gen ook 2.50.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2