Vt KONia/G StAAT ALL65 B. de KONING 1950-1970 Een verkenning der economische toekomstmogelijkheden KALODERMA GELEE BBXBB Boerenleenbank in Zoetermeer nam nieuw gebouw in gebruik 320 SLOPEN nv 98 220 Badstof keukendoeEten nv 98 180 ZWANED0N5 DAMES-en HEREN-PYJAMA'S 7.88 448 PAAR NYLONS 2 paar 5.88 168 Damesvesten nv 13.88 620 METER ZWANEDONS I\ EJ 30. P«r meter 1 n' "nkoop van elke 10 gulden ontvangt U een waardeeheque van 1 gulden 1 H U krijgt op ome lage prijzen dus nog extra 10% korting. Vxtu. A 6 JANUARI 1956 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 aan energie scheppen. Daar de bin nenlandse produktie van energie slechts in beperkte mate kan toene men, zal deze behoefte voor het over grote deel uit invoer moeten worden gedekt. Vergeleken bij 1954 zal de in voer van energie in een of andere vorm in 1970 dan ook meer dan ver dubbeld zijn. Dit betekent, dat onze economie in nog sterkere mate dan thans van het buitenland afhankelijk wordt. In een thans gepubliceerde nota van het Centraalplanbureau, getiteld „een verkenning der economische .toekomstmogelijkheden van Neder land 19501970" zijn de resultaten van een onderzoek naar de verwach te economische ontwikkeling op lan gere termijn opgenomen. Het spreekt vanzelf, dat een ra ming voor een langere-periode in de toekomst alleen kan worden verricht door voor een aantal onzekere fac toren bepaalde veronderstellingen te maken. Er zijn drie alternatieve bereke ningen gemaakt, zodat enige indruk werd verkregen van de grenzen waarbinnen de toekomstige economi sche ontwikkeling zich zal kunnen voltrekken. Het is duidelijk, dat de uitkomsten, waartoe de berekeningen van het cen traal planburea hebben geleid, niet het karakter hebben van voorspellin gen, omdat belangrijke onvoorziene «ebeurtenissen het beeld grondig unnen wijzigen De resultaten, die ta'rSr» maakt handen zacht als fluweel VOORHOUT LEGER-AtJTO MET 12 MILITAIREN TE WATER De Leidse vaart geeft voor 2 grote wagens moeilijkheden bij het passe ren. Een militaire chauffeur heeft het ondervonden. Deze moest op de Leidse vaart een bus passeren, kwam hierbij te dicht op de kant en reed I pardoes het water in waar de auto kantelde. gevolg van de voortgaande industria lisatie tal van produkten, die thans nog moeten worden ingevoerd, in de toekomst in het binnenland zull.?n worden geproduceerd. Onderzoekin gen hebben uitgewezen, dat gemid deld jaarlijks een bepaald percenta ge van onze invoer door eigen pro duktie wordt vervangen. Aangeno- is dat dit in de beschouwde pe- Gelukkig gebeurde er geen ernstig ongeluk, want de 12 militairen kon den allen met een nat pak weer op de wal kruipen. M.P., militaire kraanwagens en verkeerspolitie waren spoedig ter plaatse. Foto's van het ongeval wer- riode in totaal voor 10 pet. van deden gemaakt. Naar de schuld wordt invoer zal geschieden. Per saldo zal dan ook vermoedelijk niet hier vermeld worden, hebben betrek king op het middelste van de gestelde drie alternatieven, waarbij als jaar van vergelijking 1954 is genomen. Bevolkingstoename. Aangenomen is, dat de totale be volking in 1970 zal zijn toegenomen tot 12.5 miljoen. Hierbij is voor de komende 15 jaar rekening gehouden met een jaarlijkse emigratie van 40.000 personen. Dit laatste cijfer ligt beneden de omvang van de emigra tie van de laatste twee jaren, die ge middeld 64.000 bedroeg. Er moet ech ter rekening worden gehouden met mogelijke terugslagen, zodat het ge middelde over een lange periode aan de voorzichtige kant moet worden gehouden. De uitvoer zal volgens het middel ste alternatief met 1/3 toenemen. Ook dit cijfer blijft ver beneden het hui dige groeitempo. Het is voorzichtig geschat met het oog op mogelijke te- gevallers, zoals een daling van de wereldconjunctuur of een verscher ping van de buitenlandse handelsbe lemmeringen. Beroepsbevolking. De totale beroepsbevolking zal ver-" moedelijk vanaf 1954 toenemen met 600.000. Hierbij is ervan uitgegaan, dat de leerplicht in 1970 zal zijn uit gebreid tot alle 14- en l:5-j'arigen. Verwadht wordt, dat de werkgelegen heid in de landbouw verder zal af nemen. Gezien de te verwachten uit breiding van het onderwijs zal de om vang van 'het onderwijzend personeel echter sterk moeten toenemen. Het rapport geeft daarbij tevens een eerste verkenning van de toe komstige ontwikkeling der werkgele genheid per provincie. Daaruit blijkt, dat gerekend moet worden met een voortduring van de trek van in het bijzonder het zuiden naar het westen. De grootste bijdrage tot de stijging van de werkgelegenheid, die vooral met het oog op de groei van de be roepsbevolking noodzakelijk is, zal door de industrie dienen te worden geleverd. Het totale aantal personen, dat werkzaam is in de industrie zial moeten stijgen van ca 1.700.000 in 1954 tot ca 2.050.000. Dit betekent, dat het aantal geschoolde arbeiders, dat tihans ca 700.000 bedraagt, zal moeten toenemen met 140.000. Om ,dit doel te bereiken is uitbreiding .van de capaciteit der scholingsinstitu ten met ruim 10 pet. gewenst. Industrialisatie. De industrialisatie zal voortl be trekking hebben op de metaalnijver heid. de openbare nutsbedrijven en de Chemische nijverheid. Voor de bei de eerstgenoemde bedrijfstakken is ten opzichte van 1954 een preduktie- stijging met bijna 50 pet. voorzien, voor de laatstgenoemde zelfs bijna een verdubbeling. Gerekend is met een verkorting van de arbeidsduur met 6 pet. Hier bij is er van uitgagaan, dat, blij kens de ervaring, een hoger niveau van de welvaart een verkorting i de arbeidstijd met zich brengt. De particuliere verteringen. De particuliere consumptie zal de komende 16 jaar kunnen stijgen met 40 pet. (d.i. ruim 2 pet. per jaar>. Grote inspanningen op het gebied van de investeringen zullen hiervoor no dig zijn. Van 1950 tot 1970 zal in totaal een bedrag van ruim 93 miljard moeten worden geïnvesteerd (incl. vervan gingsinvesteringen). Deze investeringen moeten niet al leen dienen om de sterke aanwas van de beroepsbevolking op te vangen, doch ook om een aanzienlijke pro- duktiviteitsstijging mogelijk te ma ken. Bovendien zal het peil in de wo ningbouw nog geruime tijd zeer hoog moeten blijven. Om deze investeringen te kunnen financieren zal jaarlijks ca 11 pet. van het totale nationale inkomen moeten worden gespaaTd. Dit percentage gedurende de laatste jaren ruim schoots bereikt. Ook hier moet echter met goede en slechte jaren dooreen .worden gerekend. Zoals de ontwikke ling zich thans laat aanzien behoeft vermoedelijk niet voor een toekom stig kapitaaltekort te worden ge vreesd. Daar de besparingen thans reeds hoger zijn dan de genoemde 11 pet., zal er waarschijnlijk enige ruim te blijven voor kapitaalexport. In- en uitvoer. De aanzienlijke uitbreiding van de Nederlandse volkshuishouding, die blijkens het voorgaande wordt voor zien, zal een sterk stijgende behoefte gelijkheden, zodat er reden is voor de toekomst een blijvend evenwicht op de betalingsbalans te verwachten. een onderzoek ingesteld. Met ver eende krachten werd na veel inspan ning de grote wagen weer op het droge getakeld. De gevolgen hadden ernstiger kun nen zijn. Toen de Coöp. Boerenleenbank be- van die middelen is het bezit van gin 1952 opgericht werd en in een' een eigen bankgebouw. Spreker fe zeer bescheiden kantoorruimte aan' liciteerde het bestuur met deze ge denkwaardige dag, waarop dit bank gebouw geopend kan worden. Stationsstraat 71 haar nog be scheiden werkzaamheden begon, heeft niemand durven denken, dat vier jaar later een eigen bankge bouw officieel geopend zou worden. Dat de Boerenleenbank in zo korte tijd tot ongekende bloei is gekomen zeer zeker op de eerste plaats te danken aan de grote behoefte die er aan zulk een instelling bestond in land- en tuinbouwkringen. Niet min der belangrijk is echter geweest, dat het bestuur, dat bij de oprichting ge formeerd werd, practisch alleen uit jongeren bestond, die een brede ge zonde kijk hadden op de maatschap pelijke verhoudingen in Zoetermeer. bank werd gebaseerd op de christelijke levensbeginselen en opengesteld voor allen, die daarmede instemden. Na de moeilijke eerste periode, waarin de eerste kassier, de heer J. G. v. Vliet echt pionierswerk verrichtte heeft het bestuur een zeer goede keuze gedaan, door de huidige kassier de heer C. J. v. Eekelen te benoemen. Toen bleek, dat de Bank deramate goed gefundeerd was, dat het nemen van risico's verantwoord Dankwoorden. Speciale dank bracht de heer Claes- sens aan de heer J. G. v. Vliet, die als eerste kassier, onder zeer moei lijke omtandigheden met de bank ge start is. Dank werd gebracht aan de architect P. J. van Beurden en aan de uitvoerders Gebr. v. d. Bosch uit Delft, die, hetgeen tegenwoordig weinig voorkomt, het gebouw bin nen de gestelde tijd opgeleverd heeft. Gods zegen bij de arbeid toewen send, verklaarde spreker de bank voor geopend. Bestuur en genodigden bezichtigden hierna het bankgebouw. Hierna begaf het gezelschap zich naar de grote zaal van „Ons Genoe gen," waar het bestuur recipieerde. Hier werd o.m. het woord gevoerd door de voorzitter J. C. Boonekamp, die verklaarde, dat het nieuwe bank gebouw kan wedijveren met andere instellingen op dit gebied. Spreker wees er op, dat de Boerenleenbank voor ieder klaar staat en dat de no dige service zal gegeven worden. De bleek, heeft 't, jongerenbestuur niet j heer Boonekamp hoopte, dat de bank speeltuinen de nodige uitbreiding moet worden aangebracht, doet deze instelling een beroep op alle ingeze tenen lid te worden om de hoge on kosten enigszins te kunnen opvangen. Tevens zal een „Tegelactie" worden opgezet, waardoor een ieder in de ge legenheid gesteld zal worden één of meer van deze tegels te kopen. Aan deze actie is nog een attractie ver bonden. Het is dus wel zaak de aan kopen vlug te doen. KATWIJK AAN ZEE Oranjevereniging Van het be stuur der Oranjevereniging hebben 4 pesonen bedankt nl. de heren mr. J. van der Plas, voorzitter; B. Mijs, penningmeester; D. Kruyt en W. van Rijn. In een dezer dagen te houden vergadering van de leden zal in deze vacatures worden voorzien. KATWIJK Loop der bevolking Op 1 januari 1.1. telde de gemeente 26371 inwoners tegen 25706 op 1 januari 1955. Een toename met 665 zielen. In 1955 ves tigden zich in de gemeente 1544 per sonen terwijl er 1470 vertrokken. Er werden 741 kinderen geboren en er overleden 150 personen. De geboorte- en vestigingsoverschotten bedroegen resp. 74 en 591. LEIÜSCHENDAM TIEN JAAR K.V.P. De vorige maand was het 10 jaar geleden dat de afdeling Leidschen- dam van de K.V.P. werd opgericht. Het bestuur heeft gemeend dit feit niet ongemerkt te moeten laten teren. Zondag 15 dezer zal te uur een plechtige Hoogmis worden opgedra gen voor alle levende en overleden leden van de afdeling. Woensdag 18 dezer wordt dan een herdenkingsbij eenkomst gehouden in het patro naatsgebouw aan de Damlaan. Mede werking verlenen de R.K. gemengde zangvereniging „Arti et Charitati" en een Poolse dansgroep onder leiding van L. Zajac. UITZENDING NAAR DE SOEDAN Ir. G. H. J. M. Moerkerk te Leid- schendam zal door de internationale arbeidsorganisatie worden uitgezon den naar de Soedan ten einde aldaar de wenselijkheid na te gaan van het opzetten van nijverheidsonderwijs voor volwassenen, het bestaande nij verheidsonderwijs en leerlingstelsels te beoordelen en de regering van de Soedan ter zake te adviseren. Ir. Moer kerk, die inspecteur is van het nijver heidsonderwijs en belast is met het toezicht op alle leerlingstelsels voor jongens in Nederland, zal 10 januari a.s. naar Khartoem vertrekken. De duur der uitzending is gesteld op zes weken. Geboren: Maria P. G. d. van M. L. C. van der Togt en M. T. H. Steij geaarzeld deze risico's te nemen en met de steun van de Centr. Bank te Eindhoven besloten over te gaan tot de bouw van een eigen Bank. Gis termiddag heeft de officiële opening plaats gevonden. Tegen half twee verzamelden zich de genodigden in de wachtkamer van het Bankgebouw. Hieronder bevon den zioh het Bestuur van de Bank bestaande uit de heren J. C. Boone kamp, voorzitter, J. C. Vollebregt en N. A. Duinisveld. De heren C. Volle bregt, C. Droogh en W. Voorwin le den van de raad van toezicht, de ju ridisch directeur van de Centrale Bank mr F. J. F. Claessens, de heer K. Roncke, inspecteur van het kan toor Haarlem, waaronder de bank van Zoetermeer ressorteert, de loco- burgemeester J. H. Groene wegen, de gemeentesecretaris F. J. Hermsen, het bestuur van de L.T.B., de bestu ren van de Boerenleenbanken uit Berkel, Bleiswijk, Pynacker en Ke- thel. Opening. een zegen zal zijn voor Zoetermeer en omgeving. Ook de voorzitter van de bank te Berkel en de heer Vreug- denhil uit Bleiswijk richtten woor den van gelukwens tot het bestuur. De receptie werd druk bezocht. Op gemerkt werden o.a. pastoor J. A. Voorham, notaris M. Goossens, het bestuur van de Spaar- en Voorschot bank en afvaardigingen van diverse verenigingen en verscheidene raads leden. Het bestuur heeft gemeend geheel Zoetermeer te laten delen in de feestvreugde. Aan ieder, die in de week van 914 januari een spaar bankboekje neemt krijgt 10 van zijn inlage gratis toegevoegd met een maximum van f 2.50. Een geste, die zeer zeker op prijs gesteld zal wor den. Geb.: Irma Kerstens, d.; Anthonia M. J. Gareman, d.; Gerardus A. J. v. Meurs, z.; Johanna Berkhoudt, d.; Arendje H. v. Verseveld. Getr.: J. P. Boon, 35 jr. en D. A. Munk, 34 jaar. Overl.: Jannetje v. d. Spek, 56 jr.; Martinus P. v. Dorp, 81 jaar. vers. Anna E. d. van J. W. Slats en aan nemen. meus J. M. z. van A. C. B. van der Velde en W M. van Doorn. Maria L. d. van A. C. Janson en H. B. M. van Wissen. Hendrikus A. T. z. van A J. C. Smits en E. H. M. En-ze. Marinus J. M. z. van G K. Bierhuis en A. J. van der Goes. Theodorus G. J. M. z. van G. T. J. Bakker en A. T. M. Bogaart. Christoffel G. v. van G. J. Meulenbroek en A. G. Westervoorde. Ondertrouwd: Johannes B. Mesker te Warmond en Cornelia C. M. Weer denburg. Getrouwd: James K. Mc. Cluskey te Wiesbaden (Duitsland) en Anna Th. In 't Veen. Gerardus Th. van San ten en Martina M. Th. Ham. Johan nes L. van Stein te Zoetermeer en Cornelia H. J. de Heij. Cornells A. Berger te Den Haag en Maria C. de Koning. Overleden: Petronella J. van Oyen 80 j. weduwe van S. N. Perquin. Dirk Bolderman 71 j. echtgenoot van J. van 't Veer. Geert Eisengo 80 j. echt- 0EGSTGEEST Geboren: Maria Jacobine Pietro nella Regina, dr van J. van der Luit en M. Arbouw. Ondertrouwd: A. C. J. Berg 30 j., Geleen, en F. J. van Gelderen 25 j.; Th. F. Warffemius 26 j., Utrecht, N. Y. de Haan 25 j. Getrouwd: H. van Iterson er Tijsterman. Overleden: G. P. J. Bergmans 39 j. SASSENHEIM Ledenvergadering KAV. De pas opgerichte afdeling der KAV te Sas sen helm hield haar eerste ledenver gadering in café de Oude Post. De voorzitster, mevr. v. Nobelen, heetten de vele aanwezigen, in het bijzonder rector Vester en kapelaan v. d. Does van harte welkom. Allereerst deelde zij mede, dat kapelaan v. d. Does was benoemd tot geestelijk adviseur van de afde ling. Nadat een aantal dames een paar kerstliederen ten gehore had den gebracht, nam rector Vester het woord. Zijn. inleiding handelde over het onderwerp: „Huwelijk en Liefde". Het is zo jammer dat er meeste men sen het huwelijk niet goed kennen en begrijpen. Dit komt het gezin, waarvan het huwelijk de grondslag is, niet ten goede. Bovenal moet er liefde heersen. Liefde vraagt een offer en is ook een offer. In beide gevallen voert het tot geluk. In het huwelijk moeten we niet vergeten dat we een verbond hebben gesloten met God. Dit verge ten vele mensen en daardoor komt de ellende in de wereld. Spr. roerde ook nog andere onder werpen aan, zoals opvoeding en voor lichting der kinderen. Na de pauze gaven verschillende leden nog een zangnummiertje of een schetsje ten beste, terwijl tot slot een verloting werd gehouden. Hiermede was de eerste ledenver gadering tot een einde gekomen. De opkomst was prima. Als dit zo blijft, kunnen de mannen er een voorbeeld J. G. Wilterink. Cornelia A. M. d. van Q. van Veen en M. J. van der Heiden. Cornells z. van S. Cornelisse en K. Mar quart. Hendrika P. C. en Maria J. A. dochters van H. M. van Oosten en C. M van der Sman. Pie- ternella C. d. van D. Millenaar en Tr. van der Veen. Maria S. W. d. van E. Lassche en W. C. van Niel. Bartholo- Doktersdienst op 8 januari, dr. H. Walenkamp, Warmond tel. K1711 220. Dr. J. v. Nes, Sassenheim, tel. 7119. Geboren: Petronella Margaretha, dr van P. Vos en A Spaargaren. Ondertrouwd: P. Koning 29 j. en M. W. Wolvers 21 j.; H. P. van Berkel 24 j. te Lisse en j. M. Booy 22 jJ. Hogewoning 30 j. en J. Both 24 j. Overleden: Gijsje de Lange, echt genote van Brero 57 j. VOORSCHOTEN OPENING TWEEDE GYMNASTIEKLOKAAL De officiële opening van het tweede gymnastieklokaal heeft morgen om half elf plaats. Na de opening zal een jeugdgroepje van de afdeling gym nastiek van S.V.L.V. een demonstratie geven. De verkoop van de kinderpost- gels heeft opgebracht f 1047,30. WASSENAAR In het jaar 1955 hebben zich in Wassenaar in totaal 657 verkeersonge vallen voorgedaan, dat is 27 meer dan in het jaar 1954. Het aantal ongeval len is dus gestegen, maar minder sterk dan in de periode vóór 1955 het geval is geweest. Sterk gestegen is wel het aantal ongevallen met do delijke afloop, dat in 1955 13 bedroeg, tegen 7 in 1954. De maand met de meeste ongeval len was augustus 1955, toen de poli tie 89 maal assistentie vèrleende. Mutaties politiekorps. Met in gang van 1 januari j.l. is de agent W. M. de Korte van het Wassenaarse politiekorps bevorderd tot hoofdagent en verder twee adspiranten, B. J. Get- ritsen en S. de Jong aangesteld als agent. Beiden ontvingen het vorige jaar een opleiding aan de provinciale politieschool in Wassenaar en slaag den voor het AA-diploma (hoofd agent). Met terugwerkende kracht tot 1 juli 1955 werd voorts tot hoofdagent be noemd de heer J. M. Planye. Nieuw hoofd aan de openbare school Van Zuylen van Nijeveltstraat. Aan de openbare lagere school ir> de Van Zuylen van Nijeveltstraat heeft de heer A. Sluimers uit Dordrecht zijn intrede gedaan als hoofd. De heer Sluimers is opvolger van de heer N. H. Heeroma, die na 45 paren werzaam te zijn geweest in het onderwijs, waarvan de laat ste 23 jaar in Wassenaar als hoofd van de o.l.s. no. 1. De heer Sluimers is 41 jaar en dienst 22 jaar het onderwijs. Eerst was hij werkzaam als onderwijzer in enkele Brabantse gemeenten, ver volgens aan de Nutsschool te Olden- zaal en aan de Nutsschool aan de Laan van Poot in Den Haag. Na een jaar gewerkt te hebben op Nieuw Guinea werd hij benoemd tot hoofd van een openbare lagere school in Dordrecht. Daar werkte hij, totdat de gemeenteraad hem met ingang van 1 januari 1956 benoemde aan de school in de Van Zuylen van Nije veltstraat. Gedurende het a.s. week-end wende men zich voor medische hulp in spoedgevallen tot de artsen R. S. ten Cate, Hugo de Grootstraat 1, tel. 3027 en G. Wielinga, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Van zaterdagavond tot de vol gende week zaterdag heeft apotheek O. A. Singelenberg, Rijksstraatweg 729, tel. 9142 avond-, nacht- en zon dagsdienst. Na het welkomstwoord door de voorzitter de heer J. C. Boonekamp. MrtfïE Kllfl IV werd de officiële opening verricht 1 nUvnL? WIJK door mr F. J. F. Claessens namens de' Centrale Bank. Alvorens hiertoe over| HELICOPTeRE MAAKT LANDING te gaan hield mr Claessens een rede, I STRAND. waarin hij op de belangrijkheid en' n- het bestaansrecht van Boerenleen-I ?fls£ermorg™ tijdens de vrij zware banken wees. Uit land- en tuinbouw- mis' kwam aan helicopter, welke een kringen z«n de ideeën gekomen totrecl™?.vi"cht n?aakta. boven Noord oprichting van de Boerenleenbanken, w. die aanvankelijk spaar- en voorschot- P an on nn VQri besloot te landen op het strand bij.de vuurtoren. Na van zijn vracht te zijn ontdaan is de helicopter later onder gebracht in de loods van de „Kurt Carlsen" in afwachting van beter vliegweer. Dammen Binnenkort worden banken waren. De banken werken op idealistische grondslag, zij beogen immers niet het maken van winst, maar willen de boerenbevolking in het bijzonder bijstaan op financieel gebied. Langzamerhand is men over gegaan tot landbouwcrediet verle- weer de dam wedstrijden van Noord- ning. waarin men zich gespecialiseerd wijk verspeeld, onder auspiciën van heeft. In deze "tijd is er grote behoef- de damver. DVN. Deze keer zal meer te aan modernisering van de bedrii actie worden gevoerd onder niet- ven en de productie-methodes, dit leden, om ook hen te bewegen hun laatste vooral door het gebrek aan krachten op het dambord te meten, goed geschoold personeel. Er moet waaruit tevens blijkt dat iedereen geïnvesteerd worden, waarvoor be- drijfscrediet noodzakelijk is. Tevens hebben de Boerenleenbanken een belangrijke taak in het betalingsver keer ten plattelande. Hierdoor is de verbreding van de basis der werk zaamheden ontstaan. De Boerenleen banken erkennen de christelijke be ginselen in gezin en maatschappij. Eigen baas. Het verlenen van credieten aan de land- en tuinbouw geschiedt in het buitenland door de overheid, hier is men eigen baas gebleven, hetgeen van het allergrootste belang is. De Boerenleenbanken hebben een grote goodwill gekregen. Zij hebben de spaarvorming tot zich getrokken. Ten bewijze hiervan deelde spreker mede, dat de gezamenlijke boeren leenbanken beschikken over 2 1/4 milliard gulden aan spaargelden te genover de Rijkspostspaarbank met 1,7 milliard gulden. Hiervan beschikt de Centrale Bank te Eindhoven al leen al over 700 miljoen. Hoewel de boerenleenbank op idealistische grondslag werkt, heeft zij toch de materiële middelen van node. Een tussen de tien en tachtig kan mede dingen. Met de vorming van een jeugdgroep is het de organisatoren nu ernst. Dit blijkt wel uit de be schikbare prijzen, o.a.: voetbalschoe nen, vulpensets, etc. etc. De wedstrij den beginnen op Maandag 23 jan. in „Die Ossewa", Duinweg no. 7, Noord- wijk aan Zee. Inlichtingen verkrijg baar bij: J. Peschier, Zandvoortsestr. en J. Zuidhoek, Schoolstr. Landsteinerpenningen uitgereikt Aan de navolgende Noordwij kers, welke vijfmaal bloed hebben afgege ven is de Landsteinerpenning uitge reikt: C. A. v. d. Berg, G. v. d. Berg, D. Berkheij, J. Boezaard, J. Boon, J. v. Duivenbode, G. A. Duindam, mej. P. A. M. v. Dijk, P. C. J. van Dijk, C. J. v. d. Ham, A. G. Hoek, J. Imt- horn, H. M. v. Kesteren, F. A. Koo ien, C. L. Kortekaas, Th. de Ridder, F. H. Smit, L. H. Smit, P. S. Smit-en H. v. d. Zalm. Schietvereniging De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: W. v. Bohemen 44 p., 2e klasse; N. W. Caspers 40 p. 3e klasse. De Speeltuin Doordat aan beide prima kwaliteit, royale sluiting. Waarde 1.50 kleine foutjes. Waarde 1.40 Contrasterende garnering merkfabrikaat, volledig geminderd. Waarde 4.95 B-keus. jjy per paar JJ 8-Q LONG TORSO grove fantasiesteek in grijs, bleu, wit. zwart en oud-roee. Waarde 19.75 bedrukte leuke dessins. Waarde 1.75 per meter. 1 Van 16 januari t.m. 31 januari kunt U deze cheques gewoon als geld aan onze 1 cassa gebruiken. Ziet hedenavond onze etalages met nieuwe koopjes! DE KONING SLAAT AlLiS Haarl.straat hoek Donkersteeg Mff UIDSCMI WOllINpfKINHUIS

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9