R IJ N S PREEK Prins Rainier van Scherp AVONDRUST gaat trouwen Minder schepen door de Rijn VRIJDAG 6 JANUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Met de Amerikaanse Monagasken ademen op Te Monte Carlo is Donderdagmid dag de verloving van prins Rainier van Monaco en de filmster Grace Kelly bekendgemaakt. Naar verluidt zal het paar in april a.s. in het huwelijk treden. Prins Rainier brengt op het ogen blik een bezoek aan de Verenigde Staten. Geruchten over een romance tus sen de 32-jarige prins en de Ameri kaanse filmster begonnen, nadat zij vorig jaar een bezoek aan zijn paleis had gebracht. Zij was toen in Europa voor het maken van een film. De huwelijksplannen van de vorst hebben een praktisch belang voor zijn onderdanen, daar Monaco onder Frans bewind komt, indien de prins zonder nakomelingen overlijdt. De belastingen zijn laag in Monaco en de 20.000 Monagasken kennen bo vendien geen militaire dienstplicht. Deze beide omstandigheden zouden onmiddellijk veranderen als Monaco Frans wordt. WIE IS GRACE? Wie is Grace Kelly? „Zij is de rijke dochter van een rij ke pa", schreef onlangs het Ameri kaanse weekblad „Time". Haar vader heeft zich van eenvoudig metselaar opgewerkt tot eigenaar van een grote bouwmaatschappij. Grace Kelly werd niet ontdekt in een bar of bioscoop, zij werd nimmer, met behulp van een handige pers agent gekozen tot een of andere „miss" en tweemaal weigerde zij een goed contract met een filmmaat schappij. Toch speelde zij in 18 maanden tijds met zes van „Hollywoods groot, ste sterren, zoals Clark Gable, James Stewart en Bing Crosby. En toch woni zij in 1955 een Oscar, de hoogste on- POTLOOD en GEEST No. 518. Horizontaal: 1. overdreven zucht tot iets, 5. vissersschuit, 8. ein de, 10. familielid, 11. pers. voornaam woord, 13. waterdiepte, 15. academi sche titel, 17. koning en wetgever van Creta (Mythologie), 19. keuken gerei, 21. vrouw van Abraham, 22. steeds, 24. oud gewicht (afk.), 25. jools priester en schriftgeleerde, 27. cn persomne (afk.), 29. bevroren wa ter, 31. wat gesproken wordt, 33. plaats voor duiven, 34. vrij, onge dwongen. Verticaal: 1. insect, 2. afkorting van neon, 3. opening ener fuik, 4. andere naam voor Dzau, 6. voorzet sel, 7. een groot aantal, 9. landschap in de Pelopponnesus, 12. trots, 14. welgevormd, 16. voorgeschreven kerkgebruik, 18. ridderteker», 19. karpet, 20. rand van hout, 23. gang van een paard, 26. rivier in Zwit serland, 28. bundel, 30. muzieknoot, 32. bergplaats. Oplossing No. 517. Horizontaal: 1. oven, 4. pit, 6. las, 7. dok, 9. ijk, 10. hop, 11. me, 12. mos, 13. bei, 14. baar, 16. roes, 17. ent, 18. Pool, 19. R.S., 20. lans, 22 veld, 23. zij, 24. Bali, 25. ros. Verticaal: 1. Olijfberg, 2. vak, 3. es, 4. pop, 5. ik, 7. dos, 8. zeis, 10. hor, 11. meel, 12. mat, 13. boos, 15. Ans, 16. rond, 18. pali, 20. lel, 21. wijs, 22. v.a., 23. zo. MEN is het er nog steeds niet over eens, wat toch die ster geweest kan zijn, die de drie wij- zenn' uit het Oosten naar Bethle hem bracht. Een komeet of dwaal ster? Een „nova"? d.w.z. een ster, die (zoals zeldzaam voor komt) plotseling ontzettend in lichtglans toeneemt en dan plotse- Zing uitdooft, ten teken, dat j ergens in het heelal een zon uit elkaar is gebarsten. Men weet het niet. De drie koningen, of wijzen of tovenaars of wat het geweest zijn, kwamen uit een land, waar veel aan sterrenkunde en sterren wichelarij werd gedaan. „Wij heb ben de ster van de Koning der Joden in het Oosten gezien en wij zijn hierheen gereisd om Hem te aanbidden". Zij zagen de ster (en misschien zij alleen) en vertrokken. Het opzienbarende in deze ge schiedenis is niet de ster, maar de oproep tot niet-Joden, tot heide nen, gericht om de Koning der Joden te komen aanbidden. Jezus was geboren voor alle mensen; voor de gehele wereld. Daarom is „Driékoninnen" een groot feest, een wereldfeest. dimster Grace Kelly De bruid van prins Rainier, Grace Kelly. derscheiding in filmland, voor haar spel in „The Country Girl". Deze film was het bewijs, dat zij meer dan alleen maar mooi is. Zij verscheen op 't witte doek in kleding, die iedere andere filmactrice gewei gerd had, een slobberig blousje en smerige rok. Maar Grace triomfeerde desondanks. Zodra miss Kelly klaar is met fil men, pleegt zij haar koffers te pak ken en terug te reizen naar Phila delphia. Tot wanhoop van talrijke inter viewers, gaat zij haar eigen weg. Zij ALPKEN AAN BEN RIJK Volgens het jaaroverzicht van de Provinciale Waterstaat, betreffende jle scheepvaartbeweging in 1955 door de Oude Rijn, beweegt het scheep- vaartverkeer zich in dalende lijn. De! lagere cijfers moeten voor een klein! deel evenwel worden toegeschreven' aan de bouwwerkzaamheden met be-1 trekking tot de nieuwe brug en het1 feit, dat door het defect zijn van de noodbrug meerdere malen, de passe rende schepen niet altijd even nauw keurig .genoteerd konden worden. Het aantal malen dat de brug ge opend werd, ligt uiteraard ook wat lager, doordat meerdere malen de scheepvaartbeweging gestremd moest worden en de brug dan een keer voor veel schepen tegelijk geopend werd. Een derde factor, die mee spreekt tot vermindering van deze aantallen is het feit, dat de tonnages gestaag groter worden. Dit wordt door de cijfers van de tonnages-sta tistiek duidelijk aangetoond. In 1955 werden de noodbrug en de nieuwe Alphense brug 20086 keer ge opend voor het doorlaten van 34791 (37142) schepen. Al of niet in ge opende toestand van de brug pas seerden er 37175 (40710) vaartuigen. Het aantal schepen, waarvoor de brug niet geopend behoefde te wor den bedroeg 2384 (3568). Er passeerden in 1955 (in geopen de toestand van de brug) 11 (11) stoomboten, 24595 (26784) motorbo ten, 3069 (2573) sleepboten, 453 (613) Rijnschepen, 3688 (2419) sleepsche- pen, 429 (859) overige vaartuigen. In deze aantallen zijn begrepen 37 (43) houtvlotten, 85 (68) baggermolens, 336 (44) zandbakken etc. Verder passeerden in dezelfde pe riode en eveneens in geopende toe stand van de brug voor de scheep vaart 2027 (2860) motorjachten en 519 (547) zeiljachten. De brug be hoefde niet geopend te worden voor het doorlaten van 397 motorboten, 637 andere vaartuigen en 316 motor- sleeobootjes. Tijdens de dagdienst (6 uur v.m. tot 6 uur n.m.) werd de brug 14834 (18870) keer geopend voor 25443 (28956) 'schepen. Voor de nachtdienst gelden de cijfers 5252 (6123) voor 6802 (8186) vaartuigen. Tijdens de dagdienst passeerden in 1955 gedurende da maanden januari t/m december, achtereenvolgens 1429 (1243) 1717 (329), 1813 (2185), 2276 (1855), 2043 (1895), 2351 (1987), 2000 (3524), 2115 (3548), 2474 (3047) 2696 (3131) 2381 (3201), 2148 (3031). Voor de nachtdienst gelden achter eenvolgens de volgende cijfers: 355 (356), 345 (87), 290 (686), 524 (629). 571 (628), 741 (628), 670 (816), 741 (878), 660 (967), 700 (870), 665 (889), 540 (752) vaartuigen. Wat motorboten en andere vaar- tugien betreft welke passeerden bij gesloten toestand van de brug, zijn deze cijfers achtereenvolgens in to taal voor 1955 5. 47. 69, 91, 81, 52, 38, 19, 16, 24, 248, 344. Het vorig jaar wa ren deze: 184 en 256, 20 en 28, 351 en 328, 351 en 322, 325 en 301, 244 en 190, 40 en 65, 30 en 82, 54 en 200, 32 en 40, 21 en 45, 17 en 44. De cijfers tussen haakjes betref fen 1954. BRAND IN KISTENFABRIEK TE MIDDELBURG. Een felle, uitslaande brand heeft gisteravond laat het hart van de kis tenfabriek van de firma Goedbloed te Middelburg in de as gelegd. De brand is door onbekende oor zaak ontstaan in het hoofdgebouw: een houten loods, v.aarin bijna alle machines stonden opgesteld. Alleen deze vertegenwoordigen reeds een waarde van 40.000. vindt dat niemand iets met haar privé-leven te maken heeft. Zij wordt hooghartig genoemd en wanneer zij haar bril met dikke hoornen randen opzet, zij is nl. bijziend, ziet zij er inderdaad ongenaakbaar uit. Men verwacht, dat Grace Kelly haar filmloopbaan zal afbreken. Ver moedelijk zal zij eerst haar contrac ten in Hollywood nakomen en dan het leven van een prinses in Zuid- Frankrijk gaan leiden. Volgens de Amerikaanse bladen passen de prins en de filmster goed by elkaar. Beiden houden veel van sport, welke zij verkiezen boven het nachtleven en beiden bewegen zich bij voorkeur onder mensen, die niet geaffecteerd, maar wel intelligent zijn. De prins houdt veel van auto- en motorraces, skieën, zeilen en onder water vissen. Zijn officiële inkomen van 800.000 gulden per jaar stelt hem in staat veel tijd aan deze hobbies te besteden. Genève uit 't moeras Het schijnt, dat de impasse, weike dreigde te ontstaan in de Nederlands- Indonesische besprekingen te Genève, gisteren vermeden is. Ofschoon er geen mededelingen aan de pers zijn verstrekt, neemt men algemeen aan, dat de vergadering van gisteren een beslissend karakter heeft gehad voor de verdere gang van zaken. Van beide zijden wordt thans de grootste stilzwijgendheid in acht ge nomen en zelfs werd geen antwoord gegeven op een vraag of de bijeen komst van de financieel-economische en politieke werkgroepen van vrij dag betekende, dat een basis voor verdere besprekingen was gevonden. Men gelooft dat de besprekingen voorlopig een dood punt zijn gepas seerd. Optimisme is er echter be paald nog niet en „een aantal moei lijkheden moet nog worden overwon nen". SUBSIDIES VOOR CULTURELE DOELEIDEN. Conform het adviet van de com missie voor culturele doeleinden stel len B. en W. de raad voor de navol gende subsidies te verlenen, uit be doeld fonds, tot een totaal bedrag van 3.375. a) aan ieder van de muziekver enigingen „Arti et Religioni", „Cres cendo" en „Door Samenwerking Sterk" een bedrag van f 250.per zaaluitvoering en var. f 100.per uitvoering in de muziektent, tot een maximum van 450. b) de Chr. Gem. Zang- en Orato riumver. „Hosanna" een bedrag van 350.—; c) het Dubbelmannenkwartet „Eu- phonie" 200. d) de Rijnlandse Orkestver. f 600; e) de R.K. Gem. Zang ver. „Sint Bonifacius", ex bedrag, gelijk aan de helft van het werkelijk tekort van een nog te geven uitvoering tot een maximum van 500. f) de Historische Ver. voor Alphen aan den Rijn en Omstreken 300. g) de Kunstgemeenschap „De Rijn kring" ƒ75. B. en W. herinneren in dit verband er aan, dat 4 febr. 1955 reeds werd besloten tot het verlenen van een subsidie van 90.aan de Federa tie van Alphense Toneelgezelschap pen en van f 150.maximaal aan de Kunstgemeenschap „De Rijnkring". Uitbreiding ingewijd van r.k. school Hedenmorgen werden de drie hou ten schoollokalen door de katholieke jongens- en meisjesschool aan de Pa radijslaan officieel ingebruik geno men, nadat ze door deken L. H. M. Nieuwemhuizen waren ingezegend. Bij de plechtigheid waren ook aan wezig de leden van het parochiaal schoolbestuur, de schoolhoofden J. M. van Gils en Chr. A. v. d. Mark, alsmede de desbetreffende onder wijskrachten en leerlingen. Al betreft het hier een noodvoor- zienmg, toch was de vreugde groot dat de moe^ijkheden als gevolg van het verspreid gehuisvest zijn van de ze klassen, een einde hebben geno men. In deze lokalen werden thans on dergebracht de klassen, welke voor heen gehu'svest waren respectieve lijk in het Pancratiusgebouw, de be stuurskamers van de Sint Joseph- zaal en de lokalen naast de Kleuter school. Twee klassen zijn bestemd voor de jongensschool, een voor de meisjesschool. In zijn korte toespraak beval de deken de zorg voor de lokalen aan bij allen, die er gebruik van maken. Hij sprak de wens uit. dat de lessen, die de leerlingen daarin voor het le ven ontvangen goede vruchten mo gen afwerpen. Eerst in het Latijn, daarna in het Nederlands sprak de deken de zegen uit over het gebouw en verrichtte daarna de wijding. Tot onderwijzer asm de R.K. jon gensschool aan de Paradijslaan is be noemd de heer J. Dijkmaan uit Zoe- termeer. Tot onderwijzers aan dezelfde school is benoemd mevr. J. Albers-Van Enge len. BOSKOOP EENDAA^E SCHAAKWEDSTRIJD VAN INTER NOS De jaarlijkse eendaagse schaak wedstrijd van de Boskoopse schaak club Inter Nos is wederom in alle opzichten geslaagd. Niet minder dan 48 deelnemers schaarden zich 's morgens aan de bor den. De resultaten van deze dag van denken en zetten waren: Groep 1: 1. A. Eonefaas; 2. S. J. v. Wijk; Groep 2: A. Broekhuijzen; Nic. Cok. Groep 3: W. Trapman; A. Sytze- ma. Groep 4: S. v. Gemeren; Nic. v. Gemeren. Groep 5: Fr. v. Leeuwen; P. Vuijk. Groep 6: S. Anthonysz; C. Halbesma. Groep 7. W. J. Spaargaren; H. Loef. Groep 8: G. Lamoree; N. Geers. Groep 9. C. J. Bosman; Joh. de Ruijter. Groep 10: C. A. v. Gemeren; P. v. d. Tol. Groep 11. A. G. Harm- sen; H. Sacht. Groep 12: Jos Hogen- doorn; Fred. Bulk. De dag werd besloten met een gong wedstrijd in 2 ronden. Hier bleven als winnaars over: S. J. v. Wijk; J. A. Loef; F. J. Hooftman; S. v. Gemeren; dr. Flim; C. Halbesma; W. J. Spaar garen; J. v. d. Bosch; C. Slingerland; L. Bicknese en M. Vermeulen. Scheepvaartverkeer. Gedurende de maand december 1955 passeerden 3337 vaartuigen de hefbrug over de Gouwe. Hiervoor moest de brug 2083 malen omhoog worden gehaald. Voor 303 kleinere vaartuigen behoefde de brug niet omhoog te worden gehaald. Dammen. Voor het persoonlijk kampioenschap werden onderstaande wedstrijden gespeeld. H. v. KlaverenJ. Mesman 20; T. A. VenemaW. v. Els 20; D. v. WijkH. v. Klaveren 11; J. Mes manJ. Schoenmaker 11. Groep 2: J. v. EsW. Nederhof 20; J. v. TolAnth. Trimo 20; W. A. v. OtterlooT. v. Eek 2;—0; D. W. de ZeeuwT Quart 20; W. NederhofJ. v. Es 20; H. Trimp M. Vuijk 2—0. De heer J. Benders slaagde voor het examen actuaris B. Geb.: Aloysius Gerardus Jozef Ma ria, z. v. C. J. v. Tol en M. E. Steen- land; Sophia Maria Rosina, d. v. T. Berkouwer en R. Grootveld: Elisabeth Suzanna Maria, d. v. G. P. Vermeulen en H. W. Bosman. Ondertr.: Pieter van den Dool, 25 jr. en Hermina Hendrika Pos, 21 jr. GEVONDEN VOORWERPEN Portemonnaie zonder inh.; munt biljet van 1 gulden; muntbiljet van 1 gulden; herenportemonnaie met inhoud; militair patje; bankbiljet van 10 gulden; blauwe ceintuur; sleuteltje rijwielslot; duimwant; kinderwantje; paar motorhandschoe nen (wit gevoerd); jongens wanten; wollen kinderwant; gele kinder handschoenen; groene want, linker glacé herenhandschoen; grijs -zwart bruin behaarde grote herdershond, met bruine halsband en verchroomd besJag. Inlichtingen b ijde politie. HAZERSW0UDE Subsidie Anjerfonds. De muziek vereniging „De Harmonie" mocht 'van het Anjerfonds 9O0 ontvangen voor de aanschaf van uniformen. De gemeente heeft dit bedrag verdub beld. Ondetrouwdi: Adrianus Th. Leli- veld, 26 jr. en Adriana M. Koot, 25 jaar. Getrouwd: Cornells Borutefbal, 29 jr. en Suzanna de Gelder, 23 jr.; Adrianus J. Stolwijk, 31 jr. en Maria Th. Kooter, 26 jaar. LANGERAAR Altior. Na enige weken rust zal Altior I zondag de strijd moeten aan binden tegen het Leidse VNA I dat op bezoek komt. De wedstrijd begint om half drie. Altior 2 speelt uit om 12 uur tegen Rijpwetering 2. Altior 3 speelt huis tegen Lisse 5 om 12.15 uur. Het 4e van Altior gaat naar Leiden en speelt om 12 uur tegen ASC 6. Altior 2 en Altior 4 vertrekken ge zamenlijk met Koppenol om half elf vanaf Langer aar, over Rijpwetering naar Leiden, Pomona-terrein aan de Nadhtegaallaan. Altior. Handbal-programma voor zondag 8 januari. Senioren: Altior NSV 12 uiur; junioren: KDOAltior 12 uur. 800 Gulden voor Arti. Het gaat goed met de actie, die Arti heeft on dernomen om het instrumentenfonds sterk genoeg te maken om over te gaan tot de aankoop van nieuwe in strumenten. Dezer dagen ontving het bestuur van Arti uit Den Haag, naar aanleiding van een aanvrage om uit het Anjerfonds voor dit doel een bij drage te mogen ontvangen, medede ling van het bestuur van dit fonds, dat besloten was dat bij aankoop der instrumenten gerekend mag worden op een bijdrage van het Anjerfonds groot 800 gulden. Voor Arti en voor allen die het goed menen met de mu ziekvereniging en dat zijn er velen een bijzonder prettig bericht. Te vens ook een aansporing om de jaar lijkse collecte voor het Anjerfonds royaler te steunen. LEIDERDORP Geboren: Mario Jolanthe, dr van K. L. B. Borreman en H. Rasser; An- thonius Johannes, zn van P. Th. Wijf je en C. M. Bax; Marion Catharina Alida, dr van P: van Westrienen en A. Stigter; Frederik Agathus, zn van P. van der Sterre en A. J. Braat. Ondertrouwd: W. Ravensbergen 23 j. te Leiden en C. Kagenaar 27 j. Gehuwd: J. Hemerik en J. E. M. Pruijssers. LEIMUIDEN Politie vraagt inlichtingen. In de nacht van 31 december en 1 januari werd aan de Herenweg te Leimuiden een damesrijwiel aangetroffen. Dit rijwiel was beschadigd, vermoedelijk tengevolge van een aanrijding. Aan gezien de eigenaar(res) zich nog niet heeft gemeld, verzoekt de Rijkspolitie van Leimuiden inlichtingen van hen, die iets van een eventuele aanrijding gezien hebben. Het signalement van het rywiel is als volgt: Balako goudgebiesd, zwartgelakt, framenummer 302243, sportmodel in zware uitvoering, nikkelen stuur, nik kelen velgen, terugtroprem, merk on leesbaar, imitatie-terryzadel, merk: „Lepper-Patent", zwartlinnenketting- kast, merk: A-Z patent, lichte plastic jasbeschermer, nikkelen koplamp en dynamo, merk: T. M. I., nikkelen bel, merk: Widek, buisbagagedrager, zelf- binder en spatlap van het merk Bibia, hoefijzerslot Balako, lichte buitenban den Hevea-Sport, achterlicht merk Spanninga. Donateursavond „St. Genesius". De r.k. toneelvereniging kan op een goede propaganda-avond terugzien met de opvoering van gisteravond. De donateurs hebben met spanning mee geleefd. De keuze was gevallen op het toneelspel getiteld „Verzegelde Lip pen" Het gaat in dit toneelspel van Tom Dekker om notaris v. Meerle- veld, die regelmatig wordt lastig ge vallen om geld te lenen zowel door zijn zoon als door de vadex,- van zijn pleegdochter. Wanneer deze laatste bij een poging om weer een aanval op het geld van de notaris te doen niet veel succes heeft vermoord hij de notaris, wat door niemand gezien wordt. Aangezien de zoon enige tijd voor de moord in het ouderlijk huis is gezien, wordt hij door velen en ook door de rechterlijke macht voor de misdadiger aangezien. Het spel, dat de hoofdinspecteur van politie ge durende het gehele stuk liet zien, om de misdaad tot klaarheid te brengen, was een bijzondere prestatie van de gastspeler Theo v. d. Broek. Bij dit onderzoek werd hij meesterlijk ge steund- door Jany Briens, welke rol ook voortreffelijk werd vertolkt door een gastspeelster mej. H. Roos. De broer van de notaris, pastoor v. Meerleveld, gespeeld door C. v. Beije- ren werd het gedurende alle be drijven moeilijk gemaakt, omdat hij meer wist dan hij zeggen kon. Ook deze speler had een zware rol, die in goede handen was. Tijdens het 3e bedrijf wordt de moordenaar ontmaskerd, wat natuur lijk een grote voldoening is voor de familie en kennissen die nooit aan de onschuld hadden getwijfeld. Dit spel was een goede keus en buiten de hoofdspelers, die wij reeds noemden, hebben allen hun uiterste best ge daan de donateurs iets goeds te geven, waarin zij ook volkomen geslaagd NIEUWKOOP Geb.: Gijsbertus Johannes, z. v. C. Verduijwen en J. de Pater. Getr.: C. P. Wetter, 32 jr. won. te Nieuwveen en A. C. v. Hecke, 22 jr.; A. A. Maijenburg. 26 jr. won. te Ka- merik en J. Kwakkenbos, 28 jaar. Ondertr.: P. J. Groeneveld, 25 jr. en E. M. A. Mourits, 22 jaar. NIEUWVEEN ENKEL GEBROKEN Gisteren is mevr. De Frankrijker- Klomp wonende aan de Kerkstraat bij het wegbrengen van haar vuilnis emmer over een bevroren plas bij haar deur uitgegleden. Het slachtoffer kwam ongelukkig terecht en brak haar enkel. Dr. van Dongen verleende haar de eerste hulp en liet haar naar een der Leidse ziekenhuizen vervoe ren. Nadat het been in het gips gezet was kon zij weer naar huis vervoerd NOORDEN K.R.O. komt op bezoek. Bij zijn jaarlijkse tocht door het land zal de K.R.O.-tournee dit seizoen Noorden niet overslaan. In het variété-cabaret de Tondeldoos zingt Harry Bordon zijn nieuwste liedjes. In het vrolijke spel voor jong en oud „Het radio gan zenbord" blijkt hij tevens een slag vaardig conferencier te zijn. De Bal- samo's brengen hun internationale mpxipulatieshow op humoristische wijze. U zult er nog vaak met plezier aan terug denken. Zowel op de piano als op de accordeon is Tonny Silves ter een virtuoze. In dit programma kunt U tevens kennis maken met alle K.R.O. medewerkex*s, die U tot dan slechts van stem kende. De K.R.O. film laat U de mede werkers zien in hun werk. De film „Uw onbekende huisgenoot" toont U het boeiende bedrijf bij de omroep, worden. R0EL0FARENDSVEEN Feestavond „Om Aller BelangIn hotel „De V;er Heemskinderen" had de kleinhandelaren vei*, in groenten en fruit „Om Aller Belang" een feest avond georganiseerd voor haar leden en belangstellenden. De toeloop tot deze -avond was echter zo groot, dat tijdens deze feestavond nog een her haling van het programma in het vooruitzicht werd gesteld, en wel op woensdag 11 jan. a.s. Namens het af delingsbestuur heette voorz. H. Fr. Ruiten alle aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de heer Broek huizen van het aistrictsbestuur 's Gra- venhage en de directeur der plaatse lijke veiling, de heer N. Turk. Deze avond werd geopend met een prachtige kleurenfilm over het land van de bananen en vervolgens een film over het Californische citroen- fruit. De feestavond werd vervolgd door -het optreden van de St. Maxkus- ban-d uit Haarlem. Bijzonder vee1 ap plaus en instemming verkregen de Majopé's uit Gouda. Met een gezellig samenzijn o.l.v. de St. Markusband, werd deze alles zins geslaagde feestavond, besloten. Sparkler Programma 8 t.m. 14 jan.: Dames: 11 jan.: Oegstgeest 1— Sparkler 1; 10 jan.: TOV 2Sparkler 2. Heren: 10 jan.: ATTC 2Sparkler 1; 13 jan.: Scylla 6Sparkler 2. Jun.: 15 jan.: Sparkler 1Tempo '53 1. Treffers A.s. zaterdag van 46 trainen voor de adspiranten en van 6—8 uur voor de junioren. Hierna se niorentraining. Ook kunnen er weer adspiranten als lid van Treffers wor den toegelaten. TER AAR COMPETITIE NOOIT GEDACHT Dammen: J. BesèmerN. Groen in 't Woud 20; Ant. HartveldW. v. d. StaiTen 02; Jac. v. <L StarrenW. Snaterse 0-2; J. v. d. Starren'H. Broer 02; W. Groen in 't Woud D. Spek 02; J. BesemerW. van Vliet 20; W. Snaterse—W. v. d. Star ren 02; Ant. HartveldJ. v. d. Star ren 20. C. van DonkNic. Kals hoven 02; W. SnijdersH. Muhr 02; L. G. BesemerR. Lubberts O2; C. van DonkH. Muhr 2—0; G. KalshovenC. v. d. Haven 20; R. LubbertsN. Kalshoven 11; L. G. BesemerJ. v. Beijeren B. H 2—0; J. v. Beijeren B. H.L. G. Besemer 0—2. Schaken: J. van Beijeren B. H.P. Hoogervorst 0—1; P. Hoogervorst—J. van Beijeren B. H. 01. W. Hofstede A. Aaftink 01; M. HeijnsW. Es- veldt 10; Nic. v. EijkM. Heijns 1—0. Jeugdafdeling dammen: J. d. Leeuw A. Kammeraat 02; D. DrosJ. P. Boerefijn 20; D. DrosJ. de Leeuw 11; L. EsveldtJ. P. Boere fijn 02; J. de LeeuwJ. v. d. Ha ven 20; L. EsveldtJ. v. d. Haven 20; J. v. d. HavenL. Esveldt 02. Stand competitie jeugdafdeling: Schaken: gesp. pnt. J. Heijns 10 7 10 b 10 b 9 b 7 3 8 2 Th. v. Eijk 2 1 Stand competitie schaken: gesp. pnt. 13 11 H. Aaftink 13 7 «4 J. W. F. de Brudjn 11 4 2 2 4 A. W. v. d. Jagt 7 4 6 b Dammen: gesp. pnt. 12 18 11 6 11 10 8 9 8 10 5 O J. v. d. Haven 5 2 Oliebollenactie. De gehouden oliebollenactie ten bate van het Ned. Rode Kruis 'heeft in Ter Aar opge bracht 216, in Langeraar 180.55. Totaalopbrengst gemeente Ter Aar 396.55.— WQUBRUGGE Loop der bevolking over 1955. Het aantal ingezetenen op 31 decem ber 1954 bedroeg 1478 m. en 1381 vr In totaal 2859 personen. Door de ge boorte van 37 j. en 37 m. en het in komen van 47 m. en 51 vr. kwamen er totaal 172 personen bij. Door het overlijden van 13 m. en 5 vi\, het •vertrek van 77 m. en 86 vx\ nam de bevolking af met 179 pei-sonen. To taal aantal inwoners op 31 decem ber 1955 bedroeg 2852 pex*sonen (1474 m. en 1378 vr.) dus een afname van 7 personen. ZEVENHOVEN Feestvergadering K.A.B. Gister avond hield de K.A.B. haar jaarlijkse feestvergadering in het R.K. Bonds- gebouw aan het Noordeinde. Traditie-getrouw was ook nu weer de zaal geheel gevuld met leden en donateurs. Uit de stemming vóór de aanvang van de vergadex*ing kon reeds worden aangevoeld, dat er iets aparts zou worden geboden. En deze avond heeft dan ook de stoutste ver wachtingen overtroffen. Het gezellige gedeelte werd ver zorgd door het Noordhollandse-caba- ret „Maartje en Jan Buisman" uit Schagen. Reeds aan het begin van het op treden van dit zeer goed werkend gezelschap zat de stemming er al in en in ijltempo werden afwisselend toneel-, kleinkunst, cabaret-voorstel lingen e.d. ten tonele gebracht, waar bij het gezelschap de aanwezigen heeft doen genieten en het volle pond heeft gegeven. Inderdaad gaf Buis man ofschoon misschien voor velen in het dagelijkse leven minder appe tijtelijke thans wat men noemt een „goed bakske" weg. Vooral de boeren-humor uit het west-friese van Jan Buisman met zijn Maartje was onovertroffen, terwijl de levensliedjes van Maartje Buisman (Tobi de Vries- Heinz) veel bijval vonden. Om de gezellige sfeer nog te ver bogen liet de radio-accordeonnist Jonny Uddinga met zeer bekende liederen- en walspotpouries de zaal mede-zingen en -deinen, totdat de stemming haar hoogtepunt had be- reikt. Zeer bijzondere waardering onder vond de 15-jarige beroepsartist en goochelaar Arno Buisman, die met verbluffende staaltjes van manipu latie en goochelkunst het publiek in bewondering bracht jen ,.:;en bewondering wist te brengen. En geen wonder als men bedenkt, dat deze jongen op een goochelconcours te Amsterdam, waar alle internatio nale cracks op dit gebied bijeen wa ren gekomen, beslag wist te leggen op de zilveren medaille. Wel een be wijs, dat Arno goed wat in zijn mars heeft. Toen om half twaalf het ge zelschap Euisman voor het laatst in deze avond ten tonele was versche nen, viel het dan ook een' ware ovatie ten deel, wat alleszins verdiend was. De K.A.B. afd. Zevenhoven heeft haar leden en donateurs met deze avond iets geboden, wat bij allen zon der uitzondering zeer zeker in de ;maak is gevallen. Aan het slot van de avond dankte de heer A. van Veen, oud-voorzitter "?r afd. Zevenhoven, het gezelschap Buisman voor het gebodene en sprak voorts enkele opwekkende woorden ot de leden om hun vakorganisatie overeenkomstig de wens van het Epis copaat van Nederland trouw te bly- ven en waar nodig de gelederen te doen aanvullen met nieuwe leden. 1956 moet de K.A.B. de 400.000 le den brengen. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Instuif Morgenavond start de Instuif „Jong Meerburg" weer met een aantrekkelijk programma. Herm. Emmink, bekend imitator en confe- cier komt, vergezeld van zijn pianist de Instuivers amuseren. 8.15 uur, in de Patronaatszaal van de parochie.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2