Kamer van Koophandel opende het nieuwe jaar met een terugblik op de hoogconjunctuur AVONDRUST P. Heemskerk overleden Professor dr Ph. Vogel intern, bekende archeoloog 85 jaar Huldiging J. Vijlbrief Imam tiéya/msTAD NIEUU/S VAN DINSDAG 3 JANUARI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Nieuwjaarstoespraken in Lakenhal Verkeerssituatie in Leiden zal belangrijk verbeterd worden Moeilijkheden van de Middenstand De Kamer van Koophandel en fa brieken voor het Rijnland te Leiden heeft vandaag in de Lakenhal haar eerste vergadering in 1956 gehouden. In deze vergadering sprak de voor zitter, de heer T. M. H. van Waveren, zijn nieuwjaarsrede uit. Voorts hield de ondervoorzitter, de heer C. F. Meer poel, een inleiding over middenstands problemen en sprak het lid der kamer ir. M. C. de Jong over industriële vraagstukken. •De' werkzaamheden van de kamer over 1955, aldus zei de heer Van Wa veren in zijn nieuws jaarsrede, be troffen grote activiteiten op allerlei gebied. Hij noemde allereerst de kwestie van de ontgrondingen. Lange jaren heeft de kamer gestreden voor een goede samenwerking tussen land bouw en industrie om de klei-afgra- vingen tot beider voordeel te doen strekken. Ir. Kuiperi van de cultuur technische dienst voor Zuid-Holland is een actie begonnen om ruilver kavelingen in de kleipolders langs de Oude Rijn tot stand te brengen. Ten aanzien van de kalkzandsteen- industrie wordt nog steeds naar een definitieve oplossing gezocht. Het is onjuist deze industrie haar eigen grondstof te onthouden. Men vraagt, indien voor de bevolking van Noord- wij kerhout een tekort aan bloem - bollengrond en tuinland is, of in dit tekort niet elders kan worden voov- zien. Getracht zal moeten worden een oplossing te vinden die allen zal bevredigen. Een ander punt, waarmede de ka mer zich ernstig heeft bezig gehou den, is de verkeerssituatie in en om Leiden. Leiden zal, via een nieuwe Lain- menschansbrug, op rijksweg 4A een goede aansluiting krijgen, zodat de omweg over 's-Gravenhage vermeden No. 515. Horizontaal: 1. scherpzin nigheid. 6. adellijke titel op Java, 7. rivier (Spaans), 9. pers. voornaam woord, 10. stronkje, 12. nummer (afk.). 13. hoofddeksel. 15. gewoon terecht (Indonesië), 16. viervoetig dier, 17. deelnemer aan een wedren, 19. afnemend getij, 21. stapel, 22. he den, 23. plomp, 25. achting, 26. de tweede toon van de toonladder. Verticaal: 1. ambacht, 2. boom, 3. Europeaan, 4. vreemde munt (afk.), 5. metaal, 6. wonder, 8. redenaar (Fr), 10. aardappel, 11. schrijfkosten, 13. erg, 14. voorzetsel, 18. meisjes naam, 20. bundel, 22. ontkenning (spreektaal), 24. voornaamwoord, 25. bekende afkorting. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 514. Horizontaal: 1. d.s., 3. park, 7. klos, 9. oor, 11. wie, 12. edel, 14. Eire, 16. is, 18. loge, 20. lomp, 22. M.O., 23. teil, 25. fase, 27. iet, 29. sta, 30, neep, 32. mode, 33. eg. Verticaal: 2. ski, 3. Po, 4. Aser, 5. koe, 6. Nr, 8. leeg, 10. olim, 11. walm, 13. Deli, 15. iets, 17. spat, 19. ooft, 21. olie, 24. eend, 26. aam, 28. Epe, 29. si, 31. Ee. RELATIES! relaties!Het is altijd vermakelijk, gade te zal kunnen worden. Het grootste obstakel in deze omgeving is de spoor wegovergang bij de Vink. Deze moet naar sprekers mening verdwijnen. Het deed spr. veel genoegen te kun nen constateren, dat de kwestie van de Katwijkse haven thans een gun stige wending schijnt te hebben ge- nonj en. De heropenstelling van het station te Voorschoten is een punt, dat her haaldelijk een onderwerp van be spreking heeft uitgemaakt. Helaas ii hier nog geen succes bereikt. Door niet minder dan 166 bedrijven werd in 1955 de medewerking inge roepen ter oplossing van bedrijfs ruimtemoeilijkheden. Handelsregister Het handelsregister vroeg dit jaar nog meer dan anders de aandacht Zulks was in de eerste plaats toe te schrijven aan de in werking treding van die nieuwe handelsregisterwet per 1 januari 1955. Deze wet bracht verschillende wijzigingen, waarvan de uitwerking zeer veel tijd en arbeid vergde. In de tweede plaats werd het contact met het centraal regis ba tie kantoor nauwer aangehaald. In het afgelopen jaar werd voorts nog een groot aantal opgaven voor nieuwe inschrijvingen ingediend, waardoor het totaal van de ingeschre ven ondernemingen voor het district per 1 januari 1956: 10.046 bedraagt, dat wil zeggen ruim 700 meer dan bij de aanvang van het vorige jaar. De vestigingswetten De vestigingswet kleinbedrijf 1937 bleek gehandhaafd ten aanzien van de branches, waarvoor nog geen „sper- tijdbeschikking" krachtens de vesti gingswet bedrijven 1954 is afgekon digd. Het aantal aanvragen op grond van de wet van 1937 bedroeg in 1955 ongeveer 375, terwijl het aantal uitge braohte adviezen omtrent de aanvra gen voor een zogenaamde ministeriële verklaring ongeveer 200 beliep. INLEIDING C. F. MEBRFOEL In de aanvang van zijn inleiding stelde de heer C. F. Meerpoel, dat de moeilijkheden van de midden stand, meer en meer de aandacht trek ken ook van de overheid. Spreker ver- volgde irnet te zeggen dat het z.i. ech ter wel opmerkelijk is, dat de bemoei ingen van de regering zich vooral ook bezig houden met de financiële zijde en inzonderingheid met het crediet- probleem. Het is verrassend op hoe veel wijzen de middenstand op het ogenblik crediet kan krijgen. In feite ligt daarin een erkenning van een ongezonde financiële positie, waarin deze sector van het bedrijfsleven is komen te verkeren. De credietfacili- teiten mogen de gevolgen van deze minder gunstige situatie trachten weg te nemen, de oorzaken daarvan wor den daardoor niet opgeheven. Die mogelijkheid tot het vormen van kapitaal om de onderneming tot verdere ontwikkeling te brengen, die door deze situatie bemoeilijkt wordt, moet toch in elk geval binnen het bereik van een normaal goedgedreven middenstandszaak liggen, aldus spre ker. Omzetverhoging Spreker zei dat de omzet in geld in 1955 bij de detailhandel zeker niet is gedaald. Op grond van navraag in het district Rijnland en naar schatting zal de omzetverhouding in geld 8 a 10% bedragen. Tot deze gunstige gang van zaken met betrekking tot de omzetverho- ging in geld heeft ongetwijfeld de toe nemende betekenis van het huurkoop- wezen bijgedragen. Een minder optimistisch geluid liet de ondervoorzitter horen omtrent de vraag of de vergrote omzet in geld bij de middenstand een evenredig -gro tere netto-winst na aftrek van de be lastingen zal overlaten. Een derge lijke hogere netto-winst is voor een midenstander even noodzakelijk als de loonronden waren voor de arbei ders. De kosten van levensonderhoud en 'het onkostenpeil zijn ook voor de middenstander even noodzakelijk als De grote omzet heeft veelal slechts het verhoogde kostenpeil kunnen compenseren, en heeft derhalve in zeer vele gevallen het netto-inkomen niet verhoogd. Mogelijkheid tot investering Gezien de financiële basis van de slaan, hoe opdringerig sommigen zijn om in een goede kruiwagen terecht te komen. Vooral in de po litiek. is dat zo. Het is handig en op zichzelf niet afkeurenswaar- middenstand vroe.-> spreker zich af of dig - een garage met kruiwagens het Y°or eenmanxiaken thans - - - - - -- - mogelijk is die reserves te vormen, die absoluut noodzakelijk tot zijn beschikking te hebben. Als van de een het wiel afloopt, kan de ander nog dienst doen. Maar vergeten we niet al te dikwijls in onze eigen levenspolitiék goede relaties te onderhouden met onze Heer en Meester? „Gij noemt me Heer en Meester, en terecht, want dat ben Ik". Nu moet men niet proberen in relatie te komen met Jezus om een schitterend baantje te krijgen. Dat interesseert Hem minder dan niets. In persoonlijke relatie tot Hem te staan is niet alleen hoogst eervol, maar ook een christelijke zelfverheffing, waarbij alle relaties met mr.'s, dr.'s, pro fessoren en ministers tot nul kom ma nul worden herleid. zijn eventueel eens tegenslagen zouden komen. Hij meent hierop met neen te moeten antwoorden, immers in deze sector zijn niet de reserveringen mogelijk als bij de N.V. wel het ge val is. Daarvoor heeft het totaal van de belastingen een te groot aandeel opgeslokt. Dat de belastingdruk in de eerste jaren na de tweede wereld oorlog zeer zwaar was, is begrijpe lijk, maar wat toen noodzakelijk was voor de ontwikkeling en de even wichtigheid van onze economie, dient thans even noodzakelijk te worden herzien vanuit de gezichtshoek van een gezond voortbestaan van ons be- drijfisleven. Het is daarom zijns in ziens niet te veel geëist dat de mo gelijkheid wordt geopend van be hoorlijke reserveringen en investerin gen. REDE IR. M. C. DE JONG „Indien wij kennis nemen van de voorlopige resultaten van de indu- strieële bedrijvigheid gedurende 1955, dan kan men algemeen tevredenheid waarnemen", aldus ir. M. C. de Jong. „Het gesprek van den dag is of het niet mogelijk is, deze welvaart nog verder op te voeren". Op het ogenblik staan wij voor het feit, dat voldoende werkgelegenheid voor iedereen be staat en dat zelfs 'n groot gebrek aan arbeidskrachten zich voordoet. Aller eerst zien wy op het ogenblik, als gevolg van' de overspannen arbeids markt, produktiviteitsvermindering, die ontstaat doordat de prikkel tot uitermate hoge prestatie afneemt. Bovendien zien wij als een nevenge volg hiervan een voortdurende ten dens om de lonen en salarissen te ver hogen en dit is zeer gevaarlijk, indien 'niet een verhoging van produktie hiertegenover staat. Volgen de loonsverhogingen elkan der te snel op aldus spr. dan is het onmogelijk om industrieel de nood zakelijke maatregelen te nemen en studies te maken om een overeen komstige produktiviteitsverhoging tot stand te brengen. Naar aanleiding van ervaringen van een van de Amerikaanse vestigingen hier te lande gaf spreker verschillende suggesties ter opvoering van de pro- duktiviteit, temeer omdat de totale loonkosten in Nederland inklusief de daarop vallende sociale lasten in ver gelijking met het buitenland slechts weinig lager meer zijn. Dit brengt de was, dat hier te lande nog veel meer aan research en aan investeringen in de diepte d.w.z. invoering van arbeid en kostenbesparende machines, moet concurrentiepositie voor Nederland in ernstig gevaar. Spreker's conclusie worden gedaan. Dat ook deze investeringen door regeringsmaatregelen werden tegen gegaan moet z.i. dan ook zeer be treurd worden. Hoe eerder deze maat- regelen en zeker wat investeringen in de diepte betreft ongedaan ge maakt worden, des te beter zal het zijn. Arbeidskrachten en materialen. Wat de schaarste aan arbeidskrach ten en materialen in de aannemers wereld betreft, achtte spreker het merkwaardig, dat enerzijds zeer ge klaagd is en wordt over veel te hoge zwarte lonen en anderzijds over het feit, dat ook tal van bouwvakarbei ders overgaan naar andere branches. Goede analysering van dit verschijn sel achtte hij dringend nodig. Spreker acht het van groot belang, dat men, door de bouwvakarbeiders in be schutte ruimten te laten werken, dit vak aantrekkelijker wil maken. Dat men zelfs moet constateren dat er soms 25% onderbezetting is op de bouwwerken, moet de produktiviteit wel zeer ongustig beïnvloeden. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Jacobus Maria zn van B. G. Gijbeis en J. C. Schen- këveld; Johanna Petronella dr van H. C. Ro en J. Slegtenhorst; Brunet- ta dr van S. H. Zitman en G. van de Peppel; Bernardine Nelly, dr van B. Dijkman en P. J. C. Flippo; Theo- dorus Cornelis Johannes, zn van C. P. den Hollander en H. M. L. la Ri- vière; Arie Pieter zn van L. H. de Heiden en N. A. Droog; Francisca Maria Petronella Johanna dar van J. M. Langver en P. J. M. v. d. Born; Jolanda Jacoba Louisa dr van J. Lindhout en C. Admiraal; Agatha Elisabeth Gerarda dr van G. P. C. de Groot en J. A. Verhaar. Overleden: H. J. G. Lamme, man 51 jr; P. de Boer, man 54 jr; A. Par don man 55 jr, M. G. Stokvis, man 65 jr, J. v. Elleswijk, man 75 jaar. Zr Anselma neemt afscheid van het wijkwerk te Leiden Na 22 jaar wijkwerk te Leiden ver richt te hebben neemt zr. Anselma 12 januari a.s. afscheid. Zuster Anselma heeft als wijkzuster in Leiden grote bekendheid gekregen, vooral na de oorlog, toen zij het bureau voor zuige lingen en kleuters van het Wit-Gele Kruis aan de Middelstegracht heeft helpen opbouwen. Zr. Anselma is nu 60 jaar oud. Zij krijgt een taak in het St. Elisabeth- ziekenhuis. In de leeftijd van 77 jaar is overle- J tenaar bij de Raad van Arbeid. Toen den de heer P. Heemskerk, beheerder j-jjj 1929 een functie aanvaardde bij van het katholiek bevolkingsbureau en voor zijn vele verdiensten in het katholieke verenigingsleven onder scheiden met Pro Ecclesia et Pontifice. Na zich enkele jaren aan de handel gewijd te hebben, was de heer Heemskerk 7 jaar werkzaam als amb- Werkterrein van India verplaatst naar Leiden Maandag 9 januari aanstaande zal prof. dr. J. Ph. Vogel, oudhoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden in het sanskriet en de Indische archeo logie, zijn 85ste verjaardag vieren. Prof. Vogel was van 1914 tot 1939 hoogleraar in de sleutelstad. Hij zal op zijn verjaardag uitstedig zijn. Prof. Vogel is een van de oudste der Leidse oud-hoogleraren. Hij werd op 9 januari 1871 te Den Haag ge boren en bezocht de HBS te Alk maar en het gymnasium te Haarlem. Hij studeerde Nederlandse letteren aan de universiteit te Amsterdam, waar hij in 1897 promoveerde op een proefschrift over „het lemen wagen tje". Na een drietal jaren privaat-do cent te Amsterdam geweest te 2jjn, werd hij in 1901 benoemd tot super intendant van de archeologische dienst in het toenmalige Brits Indië, welke functie hij tot 1914 bekleedde. Hoofdleraar van 19141939 Van 1910 tot 1911 was hij directeur- generaal van de archeologie in Brits Indië. In 1914 werd hij benoemd tot Gistermorgen vond in intieme kring de huldiging plaats van de heer J. Vijlbrief, die op 1 januari 25 jaar als boekhouder verbonden was aan Bon- da's Veevoederbureau N.V. In verband met de afwezigheid van de gedelegeerd commissaris, de heer J. W. Bonda, wegens een buitenlandse reis, was aan deze huldiging geen officieel karakter gegeven. 's Morgens werden de heer Vijl brief en zijn echtgenote ontvangen door de directeur, de heer W. Bonda. Nadat het gehele kantoorpersoneel op het privé-kantoor was verzameld sprak de heer W. Bonda enkele woor den van hartelijke dank tot de jubi laris voor al hetgeen deze in de af gelopen 25 jaar voor het bedrijf heeft gedaan en deed daarbij de mede deling dat na terugkeer van de heer J. W. Bonda deze gaarne persoonlijk op deze belangrijke dag zal terug komen. Namens het gehele personeel sprak mej. Clements een hartelijk dank woord voor de zeer prettige wijze waarop steeds met de heer Vijlbrief kon worden samengewerkt en de aangename wijze waarop de heer Vijl brief het personeel steeds tegemoet trad. Ook enkele andere sprekers wezen op de grote accuratesse welke de heer Vijlbrief steeds in zijn werk betoonde. Een en ander ging ver gezeld van de aanbieding van diverse cadeaux. De heer Vijlbrief dankte allen voor alles wat hem deze dag werd geboden en sprak de wens uit, dat het hem nog vele jaren gegeven mag worden zijn krachten aan het bedrijf te schen ken. Na deze huldiging was men nog enige tijd gezellig bijeen. hoogleraar in het sanskriet, en de In dische oudheidkunde aan de rijks universiteit te Leiden, welke amibt •hij. op 1 april 1914 aanvaardde. Bijna een kwart eeuw lang heeft hij in die functie de wetenschapsbeoefening en de studie aan de universiteit in deze vakken gediend. In 1939 legde hij zijn ambt neer, op 68-jarige leeftijd, ten einde zich ten volle te kunnen wijden aan zij publicistische arbeid. Veelvuldige erkenning Zijn wetenschappelijke arbeid vond in brede kring erkenning en waarde ring. Zo werd hij in 1915 lid van de koninklijke academie van weten schappen en in 1937 erelid van de royal- asiatic society te Londen. In 1935 werd prof. Vogel benoemd tot erelid van de societe asietique te Pa rijs en in 1939 tot erelid van de ame- rican oriente society. In 1950 werd •hij bovendien buitenlands lid van de academie des inscriptions et belles let tres te Parijs, het vorig jaar corres ponderend lid van de school of oren- tal and african studies te Londen. Voorts is prof. Vogel ere-voorzitter van het instituut Kern, erelid van de united provinces historical society te Lucknow in India, en erelid van het oosters genootschap in Nederland. De Nederlandse regering erkende zijn verdiensten door zijn benoeming tot ridder in de orde van de Neder landse leeuw. Prof. Vogel heeft in de tijd van zijn hoogleraarschap en na dien zeer veel publicistische arbeid verricht. Vele werken op het gebied van de Boedhistische en Indische let teren en wijsbegeerte zijn van zijn hand verschenen, evenals talloze pu blicaties in binnen- en buitenlandse tijdschriften. Zeer veel heeft prof Vo gel ook bijgedragen tot het instand houden van de naam van Leiden op het gebied van de oriëntalistiek in de naoorlogse jaren, toen het onafhan kelijk worden van Indonesië de studie van de oostelijke weteifschappen op een wankele grondslag dreigde te plaatsen. I de Burgerlijke Stand te Leiden, bete .kende dit zijn ontslag als lid van de .gemeenteraad, waarin hij 11»^ jaar voor de R.K. Staatspartij zitting heeft gehad. Voor 1929 was hij voorzitter van de H.K.W. afdeling Leiden en van 1914 tot 1924 hanteerde hij de voorzittershamer van de R.K. Volks bond. Toen de heer Heemskerk 'in ge meentedienst overging, werd hij voor zitter van de Arka. Op politiek ter rein (bekleedde de overledene gerui me tijd het vice-voorzittersc'hap van de R.K. Staatspartij kring Leiden. Hij was bestuurslid van de Sta ten kring en lid van de partijraad. Bij al deze functies zag de heer Heemskerk nog kans geruime tijd het voorzitterschap van de coöperatie „De Eendracht" waar te nemen. Bij de foto: onschatbaar is de vrien delijke hulp, die zr. Anselma in het consultatie-bureau voor zuigelingen steeds verleende. Links mevr. M. E. Niessing, arts. (Foto: „De Leidse Courant"). Toen de heer Heemskerk in 1946 met pensioen ging, bleef hij beheer der van het katholiek Ibevolkings- .bureau. DóJj fleh -fori (k> DE POP Op de Stationsweg ontfermde de politie zich gisteravond over een pop, die slap en lusteloos midden op de weg lag. Waarschijnlijk was het de bedoeling dit wezen op de brandsta pel op het Schuttersveld te werpen, maar bij het vuurfeest op het veld hebben wij 'hem niet meer gezien. Hij zal dus waarschijnlijk wel ingesloten zijn. Het zou anders de traditie van het kerstbomenverbranden meer inhoud geven, als een Leidse figuur, die zich de toorn van geheel de burgerij op de hals heeft gehaald, openlijk verbrand werd. In Amsterdam hebben ze het eens met Kaasjager gedaan, maar het de vraag of Leiden kaasjagers heeft, d:e voor zulk een symbolische straf in aanmerking komen. PRIVé-BRANDJE Sluw, maar slecht waren de knapen uit het Morskwartier, die de kerst bomen niet inleverden maar 's avonds een privé-fikkie op eigen terrein wil den ontsteken. Men ging van de ver Gelukkig heeft de gemeentereini ging de bomen tijdig ingepalmd. SANCTA VERONICA De voorraad van „Sancta Veroni ca" is geheel uitgeput. De dames van de vereniging doen daarom een beroep op de huismoeders en wer kende vrouwen een klein werkje ter hand te nemen eenvoudig naai en breiwerk ten bate van de stille armen te Leiden. Materiaal is er voldoende. Donderdag a.s. van 2.305 uur nam. houdt „Sancta Veronica" weer zit ting in „In de Vrolijcke Arke". DOBBELSTEEN-MIS SLEBUSJES De ledenlijst van de Dominieuspen- ning is verdwenen. De paters te Huis- sen weten nu dus niet meer, wie de weldoeners van de Missie waren en bij wie de „Dobbelsteen-missiebusj es" geplaatst zijn. Vandaar dit vriendelijk verzoek aan alle weldoeners van deze mi;sie hun adres 'bekend te manen aan paters onderstelling uit, dat de aandacht van Dominicanen van het klooster te ritus- gezagsdragers op het Schutters- veld geconcentreerd zou zijn. £eidóe }eUg.d dCprnpiade Onze olympische correspondent schrijft: Zitvoetbal. Gisterenavond zijn in de gymzaal van de Maresingel zitvoetbalwed- strijden gespeeld voor groep 3 en 4. In het begin werden de wedstrijden enigzins ontsierd door enkele onge regeldheden, die echter door het aan wezige bestuur met vaste hand zijn tegengegaan. Daarna werd het pro gramma in de volmaakste rust en in een vlot tempo afgewerkt. Als prijswinnaars kwamen uit de bus Levendaal 1 kampioen. 2. Ons Eiland. 3. Levendaal 3. Het programma voor de komende dagen. Dinsdagavond 3 januari is de fina le van het dammen groep 1 en 2. Deze finale is niet toegankelijk voor publiek. Woensdagavond 4 januari wordt het meer kunstzinnige deel van ons programma afgewerkt n.l. declama tie, toneel, zang, muziek en akroba- tiek in de Jacobizaal van de Burcht om 7 uur. We verzoeken ieder tijdig aanwezig te zijn. Toeschouwers zijn van harte wel kom voor zover plaats beschikbaar is. Verder hopen wij aan deze avond nog een attractie te kunnen verbin den. Tekenen. Degenen die voor tekenen ingeschre ven hebben worden verzocht hun vrije en verplichte tekening in te le veren. Deze verplichte tekening moet een kop zijn. De tekeningen moeten vóór Vrij dagavond 7 uur ingeleverd zijn bij Adri Staats, Nieuwe Beestenmarkt 3, Leiden. WIL POMPE. sen (Gld.), VAN DE VERENIGINGEN Zondag a.s. houdt de Voetbalver eniging JLJecos haar jaarlijkse feest avond in de grote zaal van „Den Burcht". Hierb.'j treedt op het beken de cabaretgezelschap Henk Steen- voorden en: bal na. Leden boven de 16 jaar en donateurs kunnen toe gangsbewijzen afhalen en plaabbe- spreken heden- en morgenavond van 7.30 uur tot 9 uur bij ce heer Ver- zuu, Haarlemmerstraat 69. Voor introducées is op Woon avond na 9 uur gelegenheid kaarten te verkrij gen. R.K. Vakantiebezigheden. De kinderen die zich vóór vr.jdaga/ond hebben opgegeven om te gaan kij ken naar het toneelstuk „Pierrot valt van de maan", moeten woensdag middag vóór kwart voor twee op het Stadhuisplein aanwezig zijn. Opstel len bij de parochiële leiding. R.K. V.V. UDO. Hedenavond is er om 19.30 uur training voor de adspiranten en te 20.30 uur voor de overige leden. Het al-oude „vierde" komt zaterdag 3. in de cantine van de Doelen-ka zerne te Leiden bijeen. De contactavond begint om 6 uur nam. SPIEKER.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2