INVENTARIS - OPR UIMING De blinde ,,ziet" met zijn oren Omoreving f 2.90 Prijs-Klaverjassen administratieve kracht KOREVAARGARAGE R.K. TYPIST (m) v/h H. MACK Maandag 2 Januari a.s. KANTOORRUIMTE bekwame Strijkster garderobe juffrouw „Farms Patatesfriteshuis" WOENSDAG 28 DECEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA - Een soort radar Soms zou men menen, dat blinde mensen over een soort telepatische begaafdheid beschikken, wanneer men ziet met welk een verbluffende zekerheid zij zonder enig ander hulp middel dan een stok, obstakels ver mijden als waren zij zienden. Reeds lang heeft men zich afge vraagd over welke bizondere eigen schap deze mensen beschikken, waar door zij hiertoe tn staat zijn, want een geblinddoekte ziende kan dit niet op staande voet presteren en voelt zich hulpeloos, ongelukkig en onze ker. Natuurlijk had de blinde deze eigenschap ook niet direct, maar deze ontwikkelde zich na verloop van tijd en de blinde zelf kan u niet vertellen wat het is, maar hij kan zonder het gebruik van zijn ogen u van alles over zijn omgeving vertellen, zonder dat hij deze eerst met stok of handen verkend heeft. Bij genoemen proeven bleek het, dat een blinde precies wist te vertel len, dat hij langs een muur liep en dat aan de overkant van de weg waarschijnlijk een auto geparkeerd stond- Zelfs hoogte en ruwe vorm der huizen aan de straat kon hij vertel len, hoewel hij er niet eerder geweest was. Hetzelfde doet zich in veel ge vallen voor, wanneer een blinde de drempel van een kamer overschrijdt. Hij vertelt precies hoe de vorm van de kamer is en welke afmetingen die ongeveer heeft. Wat is de oorzaak? Natuurlijk hebben de geleerden r.iet stilgezeten en een onderzoek in gesteld naar de oorzaken van deze bizondere begaafdheid. Blinde proefpersonen, die men vragen stelde, deelden mede, dat zij als het ware een lichte tegendruk constateerden, wanneer ze een ob stakel naderden. Deze druk kon sterk variëren en door de ervaring wisten zij op die manier wat voor soort ob stakel zij dienden te vermijden. Som migen voelden deze druk in het ge laat, anderen als het ware over het gehele lichaam en omschreven het als liepen zij tegen een ontastbare verende wand. De geleerden meenden hier te doen te hebben met huidprikkels en daar om namen zij hiermede proeven. Men zorgde ervoor, dat het lichaam van de blinde geheel bedekt was, ook het gelaat, zodat hij de druk niet kon ge voelen. Maar het leverde geen resul taat op. De blinde vond toch zijn weg. Zelfs reageerden ze op ver plaatsbare hindernissen. Het gevoel bleef. Toen men begreep, niet te doen te hebben met een rechtstreekse reac tie van de huid, besloot men het in een andere richting te zoeken en wel op accoustisch terrein. Om te zien of de oren van de blinde een rol spelen, fioot men deze af en liet hem dan zijn weg zoeken. Dadelijk constateer de men op de juiste weg te zijn, want de blinde was hulpeloos. Nu bleef nog de vraag over, hoe een blinde clan obstakels kon horen, die stil stonden en geen geluid veroorzaak ten. Eén scherp ontwikkeld! gehoor. Dat het zuiver een kwestie van ge hoor was bleek, toen men bepaalde geluiden door technische ingrepen van een andere kant liet komen, dan waar het obstakel zich bevond. De proefpersoon reageerde foutief. Na veel moeilijke onderzoekingen slaagde men er in het grote mysterie op te lossen. Men constateerde, dat ir. het normale leven geen totale stilte bestaat. Er zijn altijd geluiden, ook al menen wij, zienden, dat het doodstil is. Ook de blinde vangt ze op, maar aangezien hij meer van zijn oren afhankelijk is dan anderen, brengen die geluiden een speciale reactie teweeg. Als voorbeeld diene het volgende. Wanneer wij lopen, veroorzaken on ze stappen geluid, maar dit geluid dringt niet door tot ons bewustzijn, omdat wij toch zien waar we lopen. De blinde neemt ze bewust waar en reageert op de klanken die zijn oor bereiken. Verandering hiervan ver telt hem veel belangrijke dingen over de plaats waar hij zich bevindt. De echo! Het zit hem dus in de echo van het geluid, die zijn oor bereikt. Wanneer hij op een open weg loopt, klinken zijn voetstappen anders, dan wan neer hij een muur nadert. In principe zendt hij geluiden uit, of worden er bepaalde geluiden in zijn naaste om geving uitgezonden, waarvan de echo zijn oor bereikt en al naar gelang de kwaliteit van dit geluid maakt hij er bepaalde dingen uit op. Het systeem lijkt veel op het principe, volgens welke vleermuizen hun weg vinden in het donker. Het typische is echter, dat de blin de zich niet bewust is van het feit, dat hij gebruik maakt van deze ge luiden. Hij meent te doen te hebben met druk op zijn lichaam. Dit is ook te verklaren, want wanneer zijn her sens zich bewust worden van het ob stakel, reageert dadelijk de huid, die zachte prikkels voelt, als was zij reeds in aanraking met het betref fende voorwerp. Sinds men de principes van dit wonderlijk oriëntatievermogen ont dekt heeft, hoopt men personen, die het gezichtsvermogen verliezen, in de toekomst systematisch te kunnen scholen, zodat ook zij over dit „zesde zintuig" kunnen beschikken. (Nadruk verboden). HAARLEMMERMEER AFSCHEID VAN BURGEMEESTER Burgemeester mr. J. F. Jansonius, die wegens het bereiken van de 65- jarige leeftijd op 31 December zijn ambt in de gemeente Haarlemmer meer zal neerleggen, zal Vrijdagmid dag in het raadhuis te Hoofddorp voor de laatste maal de vergadering van de gemeenteraad leiden. De oudste wet houder en het oudste raadslid zullen hem toespreken. Van vier uur af zal de burgemeester, die van 1931 tot na de 'bevrijding gemeentesecretaris en daarna burgemeester van Haarlem mermeer is geweest, voor de burgerij en belangstellenden een afscheids receptie houden. KATWIJK AAN DEN RIJN Ontslag burgemeester. Door de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland is aan de Raad dezer ge meente toegezonden een afschrift van het Koninklijk Besluit van 5 Oct. 1.1. behelzende het ontslag van mr. W. J. Woldringh van der Hoop als burge meester van Katwijk met ingang van 17 April 1956 met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als burgemeester bewezen. De heer Joh. Zweers, musicus alhier, is benoemd tot organist aan de Willemskerk te 's Gravenhage welke benoeming de heer Zweers heeft aan genomen. LANGERAAR ZUSTER XAVERIANA VERLAAT DE KLEUTERSCHOOL Met een kort bericht in Sursum Corda werden de parochianen in ken nis gesteld met het feit, dat ziuster Xaveriana, na een 43-jarige trouwe dienst, de kleuterschool, met welke zij vergroeid was, gaat verlaten. Wel ke zorg en toewijding door ziuster Xaveriana in die lange reeks van ja ren aan de kleuters van de parochie heeft gegeven, valt moeilijk weer te geven. Hoeveel ouders van kinderen die nu de kleuterschool bevolken, zullen dankbaar terugdenken aan hun eigen jeugdjaren doorgebracht op de kleuterschool bij zuster Xave riana. Zij zullen denken aan die nim mer aflatende zorg aan die grote toe wijding, aan die blijde lach en het zonnige karakter van die der bewaar- schoolzuster. Maar zoals aan alles een einde komt zo ook aan deze verdienstelijke loop baan. De zorgen werden te zwaar om op deze hoge leeftijd nog langer door de zuster gedragen te worden. Zij moge zich echter overtuigd houden van de grote dank voor dit alles, die leeft in de harten van haar talrijke oud-leerlingen. Met ingang van 1 Januari 1956 is benoemd als hoofd van de kleuter school te Langeraar als opvolgster van zuster Xaveriana, mej. B. Stig- ter. R.K. EiHBO. Evenals verleden jaar wordt ook nu weer door de af deling R.K. EHBO medewerking ge geven aan de loterij SUS H. Omdat verkoop zoals op andere plaatsen niet mogelijk is geweest is het van belang er bekendheid aan te geven dat hier toch ook nog SUS U-loten verkrijg baar zijn en wel aan de navolgende adressen: mej. A. Hoogervorst, Schie- kade 3, mej. St Piterese, Langeraarse- weg 7 en bij de heren A. van Zwieten, N. J. Wassenburg en Joop Pieterse allen Langeraarseweg. Haast u ech ter want het aantal verkrijgbare loten is beperkt. LEIDSCHENDAM Kerstviering bejaarden. Door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers is aan de bejaarden een stemmige Kerstviering aangeboden in „E)e Zwaan". De zaal was daartoe in een gezellige sfeer gehouden en door kaarslicht verlicht. Mevr. BanningBroekhoven sprak het openingswoord en onder applaus der vele aanwezigen bracht zij hul de aan mevr. KruisingKruisink voor de organisatie van deze Kerstviering. Nadat enige kerstliederen waren ge zongen, declameerde mevr. Banning eerst een kerstgedicht en daarna het kerstverhaal van dr. W. Snitker. Een dankbaar applaus klonk op voor het zo indrukkende verhaal. Mevr. Kraay- vanger en mevr. D e Korte zongen daarna weer enige kerstliederen be geleid aan de piano door mevr. Scheepmaker. De bejaarden genoten zienderogen van deze zang en bewe zen door hun bijvalsbetuigingen, dat zij het gebodene op prijs stelden. Ook de verschillende tractaties verhoogden de echte kerststemming, zodat de organisatoren van deze kerst- herdenking op een goede middag mo gen terugzien. NIEUWVEEN •TOP VAN DUTM GESNEDEN. Een dochter van slager Janmaat kwam Zaterdagmiddag tij ens het worstsnijden in aanraking met het scherpe mes van de snijmachine. Zij zag opeens dat zij hevig bloedde en kwam toen tot de ontdekking, dat zij een gedeelte van de top van haar rechterduim miste. Zij moest zich on der geneeskundige behandeling stel len en kreeg bovendien Zondag nog bloedvergiftiging. De heer A. P. van den Berg, thans agent van politie te Schiedam, slaagde dezer dagen in Den Haag voor het politiediploma A. VALKENBURG GEMEENTERAAD Gisteravond kwam de gemeente raad bijeen onder leiding van bur gemeester W. M. v. d. Horst. De gemeenterekening van het jaar 1953 werd aangeboden en werd vast gesteld met een voordelig saldo van 1030.39. Het bedrag per leerling van de Chr. School is definitief vastge steld op 33.per leerling per jaar. Na vaststelling van pensioengrond slagen voor burgemeester W. M. v. d. Harst en de heer A. v. Haarlem volgde het voorstel tot toetreding als lid in de vereniging voor Terpenon derzoek. De voorzitter is, evenals destijds zijn voorganger A. C. de Wilde, lid van deze vereniging. De reeds verschenen jaarverslagen, wel ke aan de leden worden toegezonden behoren aan de leden persoonlijk toe. Aangezien de daarin vervatte gegevens over de opgravingen te Valkenburg en de geschiedenis van de kerk uitermate belangrijk zijn voor de Valkenburgse geschiedschrij ving, heeft reeds oud-burgemeester A. C. de Wilde zijn exemplaren ten behoeve van het gemeente-archief afgestaan, hetgeen ook in de bedoe ling ligt van burgemeester v. d. Harst. De gemeente zal nu lid wor den van de vereniging. Nu de ver keerssituatie bij de Punt voltooid is, is het van belang, de daarbij beho rende verkeersmaatregelen te tref fen, aldus de voorzitter. Te dien aanzien is het advies van de A.N.W. B. gevraagd en ontvangen. Voorge steld wordt door plaatsing van voor geschreven borden, het verkeer uit de Middenweg en Mar. Posstr.t te waarschuwen dat men voorrang "moet verlenen, zonder eventueel genobd- zaakt te zijn te stoppen. Voorts een éénrichtingverkeer in te stellen voor het Boonrak en Rijnlaan. Bovendien is het gewenst een wachtverbod voor één zijde in te Stellen voor Boonrak en Rijnlaan. De verordening subsdiie kleuter onderwijs werd ingetrokken. In 1956 zal de bevolking evenals in 1952 worden onderzocht op t.b.c. In verband hiermede wordt de be- grotingsdienst 1956 gewijzigd. Tot le den van de commissie controle brand weermateriaal werden gekozen de heren Joh. v. d. Mey, K. Postmus en G. v. Leeuwen. In principe werd be sloten tot grondaankoop van de heer N. Zandbergen. VOORSCHOTEN Toneeluitvoering „St. Genesius". Op 2e Kerstdag gaf de R.K. Toneel vereniging „St. Genesius" een toneel uitvoering in het R.K. Bondsgebouw. Voor het voetlicht werd gebracht „De kuise Bruidegom", een toneelspel van de schrijvers Frans Arnold en Ernst Boek. De regie was in handen van de heer P. Meegdes. Het stuk is bij een ieder zeer zeker in de smaak gevallen wat wel 'bleek uit de lach salvo's van de goed bezette zaal. Aan het decor was bijzondere aandacht geschonken en het zag er zeer goed verzorgd uit. Na afloop van het to neelstuk zorgden „The Johnny Wim- tils" voor de vrolijke noot tot een uur. Z0ETERW0UDE - -* LEIDERDORP Uitvoering K.A.B. De oudere le den kunnen blijkbaar niet veel be langstelling meer opbrengen voor een uitvoering in het parochiehuis; de jongere daarentegen waren op de ze avond ruim vertegenwoordigd. Enige mooie zangnummertjes van een nog beginnend dames-koortje onder leiding van de heer E. v. Nie- kerk was een mooi begin. Daarna kwam de toneelvereniging „Liefde voor Toneel" met de opvoering van het toneelspel in 4 bedrijven „Stenen voor brood". Dit stuk speelde in de tegenwoordige tijd, waar de moeilij ke strijd van een kwekersgezin bij de dreigende verdrijving van hun erf door onteigening en de daarbij komende gedachte en het verlangen naar emigratie op verdienstelijke wij ze werd gespeeld. Het was een welgeslaagde uitvoe ring waarbij niet alleen vader Voort- man maar ook de nieuwe jongere krachten goed spel hebben gegeven. Koninklijke pottenbakker in actie De negenjarige Zweedse kroonprins Carl Gustaf bezig met het vervaar digen van aardewerk op de kleine draaischijf in zijn „werkplaats". Wie weet, maakt hij een kannetje voor zijn grootvader, die een enthousiast verzamelaar van aardewerk is Bij MATZE 1 fl. SCHILLETJE ol VOORBURG van f 1.20 voor f 0,85 K p. beete Bloem f 1. Sultana Rozijnen, 14 p- f 0-35 Nieuwe Krenten, p. f0.48 Hele Sucade, 100 gr. f 0.39 Geh. Sucade, 100 gr. f 0.30 Zelfr. Bakmeel, 3 pak 10.96 Verpakte Patentbloem, pondspak f 0.26 Verse Gist, 100 gram 10.15 Poedersuiker, p. 10.21 ZEER VOORDELIG BAKPAKKET. 1 fl. zeer lijne Slaolie pond Krenten 3/4 pond Sultana Rozijnen 50 gram Sucade r 1 k.g. beate Bloem. 7 50 Alles voor slechts J Dadels, p10.18 Grote Noten, p. 10.55 Kastanjes, per pond 10.39 Grote Pinda's, pond 10.55 Kraak Amandelen, p. f 0.89 Koffiemelk, per bl. 10.25 Geisha Zalm. per bl. 10.79 Fijn Tafelzuur, per pot f 0.65 Llterpot Piccalilly 11.10 Zeer fijne Slaolie, p. fl. 11.15 Echte Archlde Olie p. 11. 11-55 De betere Margarine, 3 pak 10.90 MAAK ZELF UW BOWL. *4 L. bl. Kersen op sap. 34 L. blik Frambozen op sap. 1 bl. Aardbeien op sap. 1 fl. zoete Vruchtenwijn, Alles voor Lichte Chocolaad jes, per 100 gram f0.56 Fond anti ramboos jes, per 200 gram f 0.39 Bruidssuikers en Borstplaatjes, per 200 gram f0.39 Hogewoerd 115 Morsstroot 50 DONDERDAG 29 DEC. om cdrbonade. Aanvang 8 uur. J. P. KLEIN. Oude Wetering. Gevraagd een voor assistentie op het kantoor. Installatiebedrijf G. A. A. NOUWENS. Rhijngeesterstr.weg 94-96. Oegstgeest - Telef. 20338. DAMESKAPSALON „ttneo." Haute-coiffure. Thorbeckestr. 58. tel. 31310 wenst u allen een Zalig Nieuwjaar Net Persoon Goed loon. W. G. BLONK. Levensmiddelen, 1 FIAT 500 C Cabriolet 1951 1 FIAT 500 C Cabriolet 1952 1 FIAT 1100 de Luxe 1953/1954 1 FIAT 1100 de Luxe 1954 1 FIAT 1100 Sedan 1955 1 FIAT 1100 de Luxe 1955 1 FIAT 1400 1952 1 AUSTIN 1950 1 OLDSMOBILE Cabriolet Uitgerust met kachel, aircondition, radio, schuifdak etc. KOREVAARSTRAAT 43. Leiden - Telefoon 23730. minimum leeft. 21 jaar, moet in het bezit ziin van Mulo-dipl. en dipl. typen. Sollicitaties met volledige inlichtingen binnen 8 da gen aan het bestuur van de St. Aloysius-Stichtine. Oranje Nassaulaan 5 te Warmond. Wegens inventarisatie zijn onze werkplaatsen en magazijnen Morssingel lb en Hoge Rijndijk 5 op 31 DECEMBER de gehele dag GESLOTEN MODEHUIS BREESTRAAT 131-133 LEIDEN des morgens om 9 uur begint onze GEVRAAGD bevattende wachtkamer en ten minste twee vertrek ken. in de binnenstad. Brieven aan kantoor van notaris B. H. Stumpel te Leiden, Hooigracht 40. Telefoon 20131. Coöp. STOMPWIJK. Het kantoor der Bank is gesloten van 2 t.m. 13 Jan. 1956 HET BESTUUR. Wasserij „De Eendracht" Zoeterwoudsesingel 14, Leiden. Gevraagd een voor 4 dagen per week. Voor goede kracht hoog loon 4- premie. GEVRAAGD: Café-Restaurant „In den Vergulden Turk", Breestraat 84 - Leiden. Aanmelden persoonlijk of schriftelijk- bij de Directie. S Verhuur zonder chauf feur. Nieuwste 6-persoons Amerik. Ford, Volkswagen enz., v.a. 5,per dae en 8 cent per k.m. Werkho- vens Luxe Autoverhuur. Van 't Hof f straat 11. Tel. 22300. S Damesbureautje ter overn. aangeb. Zeer solide blank damSsbureautje, als nieuw 60.jongens regenjas. circa 15 j. 7.50. Stille Rijn 11. JleCefaantjeó S Net R.K. meisje biedt zich aan voor hele dagen. Zaterdagmiddag en Zon dag vrij, 21 jaar, in de huishouding, liefst Alphen aan den Run. in klein ge zin met goede behande ling. Br. onder no. 8365 bureau van dit blad. S Radio's, stoelen, clubs enz. Bureaux, schrijfmach.. kleden, fraai bankstel, boekenkasten, kachels, haarden, commodes, lin nenkasten. ledikanten, spi ralen, enz. Inkoop, ook an tiek. Nieuwe Rijn 60. Tel. 22150, let op no. 60. S Gevraagd een nette leerling-verkoopster. Het Emaillehuis. Haarlemmer straat 160-165B. Leiden. S Jongelui die gaarne zouden trouwen zoeken woonruimte. Liefst in Lei den of omgeving. Br. en S Net meisje gevraagd v. de ochtenduren. Aanmel den Rhiingeesterstraatweg 76. Oegstgeest (tramhalte Toren veltstraat) s' Rechtskundige advie zen-, verzoekschriften, schuldbekentenissen, ver strekt en maakt od Raad gevend Bemiddelingskan toor K. W Wijk, gep. Insp. van Pol., Thorbeckestraat 73 Leiden, telef. 22503. Doet onderzoek naar per sonen. behandelt vertrou welijk delicate aangele genheden. S Wij hebben weer div. 2e hands motoren van 125 tot 350 cc., een en twee cylinders. Desgewenst ge makkelijke betaling bij Valk, H. Schouw. Voor schoten, motorenhandel. S Een knal oudejaars avond. met onze Ameri kaanse kanonslagen en vele andere soorten Kat's vuurwerk. Bij aankoop v. iedere gulden 6 rotjes cadeau. Let op het juiste adres: Feestartikelenmaga zijn, G. v. Brussel. Haar lemmerstraat 267. bij ons de grootste sorte ring. de beste kwaliteit, de laagste prijs en deskun dige voorlichting. Let op het juiste adres: Feest- artikelenmagaziin G. van Brussel, Haarl.str. 267. S Onze bekende vuur werkpakketten met alle soorten gesorteerd. 30 st. middel 2,50, zwaar 4. extra zwaar 5,Recla me-pakketten 1.15 st. gesort. Vanouds bekend en goedkoopst. Feestartike lenmagazijn G. v. Brussel. Haarlemmerstraat 267. 3? Te ruil aangeboden: nieuw heel huis. bev. 6 kamers, keuken, douche, gang. schuur, hal en zol der. Voor ander heel huis of bovenwoning, beslist boven pakhuis of berg plaats. Br. onder no. 8361 bureau van dit blad. HAARLEMMERSTRAAT 251 - TELEFOON 23608. Speciale aanbieding voor Oudejaarsavond: opgemaakte schotels Huzarensalades vanaf 2 gulden. Dagelijks Vers gebrande Pinda's 25 ct. per zakje Sausijsenbroodjes 35 ct. p. st. Loempia's 35 ct. p. st. Nasi Gorengs 30 ct. p. st. Gebr. Carbonade 60 ct. p. st. Croquetten 25 ct. p. st. Gehakt 25 ct. p. st. Ong. knakworst 30 ct. p. st. Huzarensalades 35 ct. p. st. Patates frites 10, 15, 20, 25 cent per zakje, uitsluitend gebakken in zuivere sla-olie. Bestel vroegtijdig: Wij sluiten Oudejaarsavond om 9 uur Wij wensen onze cliëntèle, bekenden en vrienden een prettige Oudejaarsavond en een Zalig Nieuwjaar. W. J. VISSER. S Visitekaarten, 100 stuks 5,50 stuks 3,50. Lie- thorps' Boeckhuys, Leider dorp. tel. 21103. S Emigratie. Nieuwe Phi lips radio 75.nieuwe Ruton sleestofzuiger. 125 V., 55,Philips gram. m. langspeel 45,Hoogl. Kerkgracht 42. S Autorijschool „Oranje boom" het adres voor goed leren autorijden, lesuur 5,of 10 lessen voor 45,Levendaal 47. tel. 23609, Leiden. Erkend in structeur der mil. dienst. «SP Redelijk bod gevraagd op een ijzeren geraamte voor een loodsje 8 x 2.75; een ijzeren inrijhek. Zoe- terwoudseweg 7, Leiden. S Gevraagd: ladenkast, 4 laden, (z.g.n. dienstboden kastje). Br. onder no. 8354 bureau van dit blad. S Weggelopen: zwarte poedel, naam Petra. Gaar ne tegen beloning terug te bez. Mevr. Katz, Kastanje- laan 7, Leiderdorp. Telef. 31567. 5198 3? uw oudejaarsavond een knalavond, door bij ons uw vuurwerk te kopen. Uitsluitend goedgek. vuur werk. Ruime sortering en de laagste prijzen. Victo rie- en Hogewoerd-Bazar. Hogewoerd 31 en 73. S Ford Thames bestel wagen 250 kg. met zijrui ten. z.g.a.n. K 2532-7427. <2P Gevraagd een nette slagersleerling, liefst enigs zins met het vak bekend, in de omgeving van Lei den. Br. onder no. 5224 bureau van dit blad. S Kapsalon de Morspoort Heren, uw speciaal adres voor beschaafde kapsels naar uw smaak en speciale wensen. Oudejaarsavond 5 uur gesloten. Uw kapper in Leiden Ernest Lahge- zaal, 1ste Binnenvestgracht 29. naast wijkgebouw. S Piano te koop gevraagd geschikt voor zangvereni ging. Brieven merk. kleur, prijs onder no. 5203 bur. van dit blad. 3? Zij ziin er weer de gillende keukenmeiden, kanonslagen, voetzoekers, vuurpijlen, rotjes, zeven klappers. gouden regen. Vuurwerk bij ons gekocht, succes verzekerd. Uitslui tend Kat's fabrikaat. Vic torie- en Hogewoerd-Bazar Hogewoerd 31 en 73. S Net jong echtpaar zon der kinderen, zoekt voor enige maanden in Leiden of Leiderdorp. 2 ongem. kamers met of met gebr. van keuken. Br. onder no. 5206 bur. van dit blad. Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8