RIJNSTREEK DUINSTREEK REGEN WOENSDAG 28 DECEMBER 1955 DE LEirSE COLP' EERSTE BLAD - PAGINA 3 150 PROCESSEN-VERBAAL IN LEIDEN Verscherpte controle van de Leidse politie op het verkeer gistermiddag van 510 uur nam. leverde 150 pro- cesssen-verbaal op. Speciaal de ver lichting was het zwakke punt van de wielrijders. Burgerlijke Stand Ondertr.: G. de la Rie en L. Stok- kel; W. Boone en C. W. Teeuwen; J. H. Jasperse en A. S. Veerman; J. J. Fakkel en E. C. Prins; G. v. Reenen en W. G. v. d. Vlist; A. E. Habraken en A. v. d. Re ij den. Geb.: Cecilia Petronella Maria, d. v. G. M. Krol en M. C. v. Rijn; Hu- bert, z, v. H. J. Kalkman en A. M. Bruning; Johannes Jacobus, z. v. G. v. d. Vlist en J. J. Pijnakker; Linda Lucia, d. v. L. J. v. Hoorn en J. A. Zitman; Janine Elise, d. v. D. J. v. Leeuwen en H. de Leeuw; Agnes Germaine, d. v. M. A. Bronk en H. P. v. d. Klauw; Henricus Maria Ema nuel, z. v. H. J. Miedema en C. W. J. v. d. Top; Jacoba, d. v. C. Hiliebrapd en S. J. de Wit; Cornelia Maartje, d. v. L. Vlieland en N. v. d. Zwan; Jo hannes, b. v. P. M. Mulder en F. Terp stra; Jan, z v. J. Horstman en A. v. Riin; Jan Pieter Jacobus, z. v. J. P. J. v. Duijn en G. Imthorn; Johanna Hen- drika, d. v. J. Benschop en C. C. v. Egmond; Bernadette Anna Maria Jo hanna, d. v. M. J. M. A. Geijer en J. M. B. Simonis; Ingrid, d. v. M. Broxmann en M. Rietkerk; Teunis, z. v. J. H. Brummelkamp en A. A. van den Oever; Jacques, z. v. J. Ie Febre en E. Knijff; Gijsbertha, d. v. A. den Boer en W. Houtman; Albertus Dirk, z. v. T. D. v. Vliet en P. C. v. Driest; Renate Cornelia, d. v. J. Huijsman en K. v. Beelen. Overl.: B. B. Hosman, wednr. 97 jr.; F. W. Nijssen, man 76 jr.; F. v. Hel den, wed. van de la Rie 79 jr.; J. Ver- duyn, wednr. 81 jr.; J. C. v. Eijk, wed. van de Bruin 87 jr.; A. M. Slieker, vrouw 73 jr.; J. F. Jansen dr. 12 da gen; N. v. Harten, man 67 jr.; H. A. v. Horssen, wed, van v. d. Gugten 86 jr.; P. H. J. Jagel, zn. 7 dagen. Agenda Leiden WOENSDAG K.A.B. Hartebrug Toneelavond; Mie Schellevis. Bal na. St. Antonius- clu'bhuis. 8 uur nam. Studiebijeenkomst Ver. voor Be- drijsfvoorlichting „Rijnstreek-West", 9.30 uur voormiddag, De Burcht. Rozenkranskruistocht, 7 uur n.m. St. Petruskerk. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Tentoonstelling „Chinese houtsne den". (Tot 4 Maart 1956). Kleurenlitho's van Bezemer en Van Vlijmen. Prentenkabinet. Dag. van 1417 uur (werkdagen). Tot 17 Febr. Dienst der apotheken te Leiden. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Maandag 8 uur tot Zaterdag 13 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum Mare 110, tel. 20406 en de Zuider-Apotheek Lammenschans- weg 4, tel. 23*533. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek Wilhelminaparlc 8, tel. 2627 SPORT INSP. VERZIJDEN HOUDER L.P.S.V.-WISSELBEKER. Gisteren werd in het bureau van politie onder leiding van de heren A. van Vliet en P. Erades de onder linge sabel wedstrijd van de L.P.S.V. gehouden. Voor het eerst werd door een vijftal schermer^ van de reserve gemeentepolitie deelgenomen. De inspecteur Verzijden legde voor de derde achtereenvolgende maal beslag op de wisselbeker en werd daardoor definitief houder door in de barrage partij Vos met 51 te slaan. Deze wedstrijd, welke met handicap werd getrokken, leverde voor Smiet ook een behoorlijk succes op, daar hij met 7 g.p. op de derde plaats beslag legde, terwijl de veteraan Paling, eveneens met 7 g.p., zich vierde plaatste. Selier werd 5e en aangezien hij het beste resultaat van de reserve-politie bereikte, kwam hij voor een jaar in het bezit van de wisselbekèr, dooi de Contactcommissie reservepolitie gestejd. Wilt U iets weten? Vraag J. F.: Hoe luidt het adres van Dick van der Velde, alias „Ciske de Rat"? Antwoord: Wij zullen u met ge noegen over enige maanden aan dit adres helpen, maar wij hebben ons woord gegeven momenteel niet aan meer publicatie over dit kin>d mede te werken. Als u zelf kinderen hebt, zult u wel begrijpen waarom wij u thans, nu deze film nog draait, geen adres willen opgeven. Het kind heeft al te veel last gehad. Vraag J. S.: Kunt u mij een recept geven voor een Weihnachtstolle? Antwoord: Men neme hiervoor 100 gr. bloem, 12 eieren, 240 gr. suiker, 200 gr. amandelen, 2 eetlepels rum. Het eiwit stijfkloppen en daarna, al roerende vermengen met de eier dooiers, de suiker, de gemalen aman delen, die bloem en de rum. Het mengsel in een beboterd broodblik overdoen en in een gelijkmatig ver warmde oven gaarbakken. Zodra af gekoeld, bestrooien met poedersuiker. Laatste Berichten BULLDOZER STORTTE IN SCHEEPSRUIM BESTUURDER OVERLEDEN In de vroege ochtend is een bull dozer tijdens het manoeuvreren op de houten luiken op een tussendek van het Griekse zeeschip „Ioannis Ingles- sis" in de Amsterdamse haven, in het diepe ruim gestort. De 44-jarige be stuurder, W. Kramer uit de Makas- sarstraat te Amsterdam, kwam hierbij om het leven. Hij moet op slag dood zijn geweest. Het Griekse schip lag gemeerd aan de Borneokade te Amsterdam met een lading steenkolen, die gelost werd. Telefoon in de nabijheid. „Bah", zei het boeren veulentje, wat valt me dat nou tegen, na zoveel dagen zomerweer opeens die natte regen. Ik had nog graag wat groen gezien en in de zon gestoofd. En nu Die herfstwind blaast je haast de oren van je hoofd. En kijk mijn mooie manen eens en kjjk eens naar mijn staart. Ze zijn druipnat; dat staat toch niet voor een behoorlijk paard. „Kom maar gau>w mee" zei Bart, de boer, „en jij ook, Koos, de koe". Hij bracht ze naar de boerderij en deed de staldeur toe. „Hè ja", zei 't boeren veulentje, „hè ja, hier is het fijn. Een dier kan met die nattigheid toch nergens beter zijn. Ik zet, nou ik zo warmpjes sta, geen hoef buiten de stal voordat al duurt het nog zo lang de zon weer schijnen zal!" MIES BOUHUYS. ALPHEN AAN DEN RIJN Dinsdagmidag omstreeks 3.15 uur is een autobus van de onderneming Langhout, bij het naar rechts nemen van de bicht NoordeindeMachine- weg, met zeven inzittenden gekanteld en in de sloot terecht gekomen. De inzittenden konden zich droog en zonder letsel via het schuifdak in veiligheid brengen. Zij werden op andere wijze naar de plaats van hun bestemming gebracht. Ook de be stuurder kwam er zonder letsel af. Naar de juiste oorzaak van het on geval stelt de politie een onderzoek in. Kerstfeest bejaarden. De pl. afd. van de Kath. Bond van Bejaarden en Gepensjonneerden „St. Joseph" vierde Dinsdag in de Sint Josephzaal te Alphen aan de Rijn gezellig kerst feest. De afdeling werd einde Nov. opge richt. Op 6 Dec. vond de eerste bij eenkomst plaats van de wekelijkse sociëteit. Het ledental is in deze kor te tijd toegenomen van 50 tot het dubbele. Kapelaan J. Schrama, g.a., hield ter inleiding een korte toespraak met betrekking tot het Kerstfeest en liet daarbij middels enkele gramofoon platen kerstgezangen en -muziek ten gehore brengen. De aangebrachte kerstversiering in de zaal en een aardige kerststal als middelpunt, zorgden voor een zellige kerstsfeer. De bejaarden wer den getracteerd en zij amuseerden zich verder met gezelschapsspelen en kaartspel. Het secretariaat is: mevr. C. van Egmondv. d. Helder, Emmalaan 29. H.D.C. In het clubgebouw van de Alphense Damclub speelde de zus- tervereeniging Hoornse Damclub Dinsdagavond een competitiewed strijd in de 3e kl. L.D.B. tegen Woer den 2. De Alphenaren wonnen deze ontmoeting en hebben hierdoor hun positie opieuw verstevigd. Zij maken een mooie kans terug te keren naar de 2e kl. waaruit zij vorig jaar werden „uitgespeeld". In de gehele competitie hebben zij tot heden slechts 1 verliespunt geleden. Nu zal HDC promotiewedstrijd (en) moeten spelen. De stand HDC 2Woerden 2 ein digde in 155. De gedetailleerde uitslagen zijn; A. de GrootJ. D. Gróeneveld 11; A. Verboom (res.)P. Voorbergen 11; C. LooijensteinT. Kalshoven 20; J. SpreijA. v. d. Vis 20; J. SchuurmanC. Maas 02; E. -Mas- meijerJ. Ravensberg 11; J. Baer- veldH. R. Blok 20; Th. Verboom A. van Dijk 2-0; P. SpekJ. G. Bussen 20; L. Verdegaal—n.o. 2—0. DE KWAKEL Geslaagde uitvoering „St. Genesius". Bovengenoemde toneelvereniging heeft 2e Kerstdag in de zaal Leenders een zeer geslaagde uitvoering gege ven. De zaal was zeer goed bezet, toen de opening plaats vond door regis seur P. de Jong en deze een kleine uiteenzeting gaf van het te spelen stuk. Opgevoerd werd het toneelspel in 3 bedrijven „Zo waarlijk helpe mij" door Tom Dekker. De rollen werden zeer goed vertolkt op een en kele uitzondering na. Zonder de an dere speelsters en spelers tekort te doen, mag de vertolkster van de rol Tonnie (mej. J. Hogenboom) hier wel even extra vermeld worden. Deze jon gedame, hoewel voor het eerst op de planken, voelde zich volkomen op haar gemak. Ook Willem de Doler (C. Enthoven) was zeer goed. Het is op vallend hoe deze veteraan met gemak zijn rol vertolkte, zijn ernst en luim weet hij altijd uitstekend tot uiting te brengen. Regisseur De Jong dapk- te allen in de zaal voor de goede me dewerking, want tijdens het spel kon men wel de befaamde speld horen vallen. ARTAKDO 05. Hoewel het geen ideaal voetbalweer was, trok het le elftal geheel compleet ten strijde tegen de drager van de rode lantaarn in deze afdeling n.l. ARTA. KDO speelde met de sterke v/ind in de rug en al dadelijk was van KDO-zijde een overwicht te constateren. De doel- verdediger der gastheren kreeg het zo nu en dan zwaar te verduren. De goedspelende Eek, thans in de voor hoede opgesteld, kreeg een kans, die hij ook benutte (10). De A1RTA- mannen trokken ten aanval, doch de achterhoede van KDO wist van geen wijken en gaf geen kans tot sco ren. Roel Egberts bleek het vak in de militaire dienst niet verleerd te zijn door op fraaie wijze de stand op 20 te brengen en even later was het Co Zaal, die er 30 van maakte. Met deze veilige voorsprong trad de rust in. Na de thee had KDO met de sterke tegenwind te kampen, doch niette min waren zij toch steeds in de aan val. Een enkele maal probeerden de gastheren het me harde schoten en profiterend van de sterke wind het KDO-net te vinden, doch slaagden hierin niet. Na een goed opgezette aanvai wist KDO zijn voorsprong te vergroten door een doelpunt van Jan v. d. Vlugt (4—0). Nogmaals pro beerde de ARTA-mannen, om koste wat het kost een doelpunt te forceren en zodoende de eer te redden, doch doelman De Jong wist zijn heiligdom schoon te houden. Tenslotte wist M. Verhoef de stand op 50 te brengen, waarmede het einde kwam. LANPFJAAR Propaganda-feestavond „St. Odilia" Tweede Kerstdag was in Lange- raar de dag van de R.K. Blinden- bond ,St. Odilia". De heer G. Koele- man bekend om zijn ijver om het lot der blinden te helpen verzachten had tezamen met zijn helpers weer ge zorgd voor een uitstekend voorberei de avond. De grote zaal van het Paro chiehuis was tot de laatste plaats be zet. Donateurs en donatrices van de blindenbond waren aanwezig en ver der vele andere belangstelling tonen de mensen. De heer Koeleman rekende het zich tot een genoegen zo talrijke aanwezi gen o.w. pater Engwirda en verte genwoordigers van de R.K. Blinden bond te mogen begroeten. Verder werd de R.K. toneelgroep „Het Mas ker" uit Voorhout verwelkomd en spelers(sters) zo goed als de aanwe zigen werd een genotvolle avond toe gewenst. Tijdens de avond sprak de heer v. Schaik uit Amsterdam (zelf blind) een propaganda woordje voor het blindenwerk. Na dank gebracht te hebben aan de heer Koeleman voor zijn werken en de talrijke aanwezigen voor hun komst, vertelde de heer v. Schaik wat er de laatste twee jaren door het blindenwerk tot stand is gekomen. Allereerst het blindentehuis te En gelen (N.-B.) voor meisjes en vi v/en, die als zij in moeilijkheden ver keren om door het leven te komen, daar opgenomen kunnen worden. Vervolgens het blindentehuis voor jongens en mannen te Maastricht. Daar kunnen zij verschillende wer ken leren. Het doel is de blinden in de maatschappij een plaats te geven. Ook is er gekomen het bureau Alge mene Individuele blindenbelangen. De leuze is: „Helpt de blinden zich zelf te helpen". Bij de bespreking re- validatiewerk gaf spr. met enkele voorbeelden aan hoever blinden het wel kunnen brengen. Dit is werkelijk verbluffend. Nog veel blijft er echter te wensen, b.v. ter zake van onder wijs. Dit is voor blinden nog steeds niet verplichtend. Een andere wens is de blinden- rente om blinden die niet in hun le vensonderhoud kunnen voorzien een tegemoetkoming van het Rijk te ver zekeren. Sjpr. besloot met een drin gende oproep om donateur te worden van het St. Odilia blindenwerk. En om deel te nemen aan de loterij ten bate van dit werk op deze avond te houden en waarvoor tal van prijzen waren geschonken. Op deze propaganda-avond werd door de R.K. toneelgroep „Het Mas ker" uit Voorhout opgevoerd. „Onder één dak", toneelspel in drie bedrij ven door Jan Fabricius. „Het Masker" heeft zich op voor beeldige wijze van haar taak gekwe ten. Tot het einde toe wisten zij, de zaal te boeien met dit spannende spel. Regisseur Aad Vlasveld had eer van zijn werk. „Onder één dak" is een spel van liefde en verbeten haat, van ondankbaarheid en menselijke goedheid. En hoe sterk de ondeugden ook waren, liefde en menselijke goedheid waren sterker. Het publiek beloonde de executanten met een gul applaus. Het was een geslaagde avond. Voor „St. Odilia" door berei king van het doel, voor „Het Masker' door behaald succes en voor de aan wijzigen door het genot van een prachtige avond. De loterij bracht 174,op. NIEUWKOOP MODERNISERING EN UITBREIDING R.K. BEJAARDENTEHUIS Het belangrijkste punt van de agenda, welke B. en W. de raad heb ben doen toekomen in verband met de a.s. Donderdagmiddag om 2 uur te houden vergadering, is ongetwijfeld de credietverstrekking aan de H. Hartstichting in verband met de bin nenkort te beginnen werkzaamheden, die ten doel hebben het verouderde gesticht van het H. Hart te herschep pen in een aan de eisen des tijds tc voldoen Bejaardentehuis. B. en W. memoreren in hun prae- advies allereerst, dat aanvankelijk door de raad aan de stichting een geldlening in uitzicht was gesteld van ongeveer 345.000. Aan de hand ech ter van de resultaten van de intussen gehouden aanbestedingen, de nadere ramingen van enkele posten van de bouwkostenopzet en de nu definitieve premieën voor verbetering en nieuw bouw, worden de kosten van het object, met uitzondering van die van de inrichting, thans begroot als volgt: Overname grond en bestaand gebouw 92.500, aanleg tuin en pa den 12.500, bouwkosten 306.000, schilder- glas en behangwerk 26.500, architectenhonorarium, toezicht e.d. ƒ28.000, renteverlies tijdens de bouw 4.750. Te samen 459.000. Hieraan gaat af aan Rijikspremieën voor verbeteringen en nieuwbouw 71.885. Blijft over ƒ387.110. B. Centrale verwarming 50.000, lift en electrische installatie f 36.000, onvoorziene uitgaven, hypotheekkos- ten e.d. 6000. Totaal 92.000. In het geheel dient de raad dus aan de stichting een crediet te verschaf fen van bijna 480.000. Hetwelk B. en W. de raad dan ook adviseren. Een gevolg van de hogere kosten is, dat de exploitatiekosten van het pen siontehuis zodanig stijgen, dat de pensionprijs gemiddeld ruim 10. per maand hoger gesteld zal moeten worden. Desalniettemin zullen de pensionprijzen dan toch nog lager ko men te liggen, dan die in verreweg de meeste andere moderne bejaarden tehuizen. De hierboven onder A genoemde kosten denken B. en W. te bestrijden uit een 50-jarige lening. Die onder B genoemd uit een 20-jarige lening. R0EL0FARENDSVEEN Comité ouden van dagen. Als •onderdeel van haar winterprogram- ma is door het comité ouden van da gen een filmmiddag georganiseerd voor de kinderen en wel op Donder dag 29 Dec. namiddag 1.30 uur voor de jongens en te 3 uur voor de meis jes. Ook kan het comité nu reeds de mededeling doen dat de R.K. To neelclub „De Gastspelers" uit Leiden zich bereid heeft verklaard om op 12 Januari 1956 een toneelavond te ver zorgen. Het comité heeft het vertrou wen, dat ondanks het voor vele in het begin van het jaar reeds zo druk bezette winterseizoen,- de opkomst voor die ayond groot zal zijn en het tot een waar succes zullen weten te maken voor de kas van het Comité Ouden van Dagen te Roelofarends veen. Tentoonstelling K.A.V. Door de dames der K.A.V. worden in de loop van het jaar met vaardige hand di verse werkstukken op gebied van kleding e.d. vervaardigd. Evenals vorig jaar zullen deze heden in het „Cultureel Centrum" te Nieuwe We tering te bezichtigen zijn. Voor de leden van de K.A.V. wordt deze ten toonstelling hedenavond besloten met een toneelavond in het Cultu reel Centrum, waar het Nieuwe We- terings toneelgezelschap o.l.v. de heer M, Spring in 't Veld het reeds eer der met succes opgevoerde toneel stuk „Marieke" van Piet Mulherbe ten tonele zal voeren. Ook niet-leden kunnen tegen een geringe entree een bezoek aan deze toneelavond bren gen. „De Sukkeleer. Voor de N.K, J.B. en Maria Goretticongregatie in de parochie Maria Presentatie werd Dinsdagavond voor de eerste maal door de eigen toneelvereniging een toneeluitvoering gegeven. Öp deze eerste avond was café J. Heemskerk reeds tot de laatste plaats bezet, toen regisseur D. Hoogenboom met een kort welkomstwoord, inzonder tot kapelaan de Roode, deze avond open de. Na een korte toelichting, waarin de heer Hoogenboom de nadruk leg de op het feit, dat het de eerste maal was dat deze spelers en speelsters op de planken kwamen, sprak hij de verwachting uit, dat gezien de ijver waarmede de repetities bezocht wa ren, het geheel wel zal slagen. En in derdaad bleek deze nog jeugdige to- neelverenignig reeds over enkele zeer goede krachten te beschikken. Dit was voor het sappige Vlaamse kerststuk „De Sukkeleer" in 4 tafere len van J. L. Eggermont dan ook een eerste vereiste. Het mooie verhaal dat hierin is verweven en dat juist zo goed in de kerstsfeer past, omdat het ook de mensen van nu nog iets te zeggen heeft, verkreeg dan ook de aandacht welke het tenvolje ver diende. Op de inhoud zelve welke intussen reeds meerdere malen is be schreven behoeven wij niet nader in te gaan. Wel kunnen wij. al was het alleen maar om deze jeugdige toneelvereniging ook voor de toe komst enige ruggesteun te geven een bezoek naar de heropvoering op heden Woensdagavond wel ke voor een ieder toegankelijk is, van harte aanbevelen. Bridgeclub „D.V.H." De op de clubavond gespeelde wedstrijden voor de onderlinge competitie had den tot uitslag: 1. E. Koek en Ant. Koek 94 mp„ 2. echtp. Muskens 93 mp., 3. Bakker en Termeulen 78 mp., 4. echtp. van Berkel 73 mp, 5. echtp. Koek 67 mp„ 6. L. Klein en Alf. Koek 66 mp, 7. W. Casper en P. Huigsloot 65 mp., 8. echtp. v. d. Meer 60 mp., 9. C. v. Haestregt en W. van Hameren 48 mp. KATWIJK AAN DEN RIJN DE KLOKKENGIETER In het tot de laatste plaats bezette parochiehuis gaf de R.K. Toneelver. „De Derde Slag" op de avond van de Tweede Kerstdag een opvoering van Antoon Coolen's toneelstuk „De Klok kengieter", in het kader van de to neelcompetitie van het werkverband Katholiek amateurtoneel. Het stuk, dat in 1937 werd geschre ven, speelt zich af rond 'n Mariaklok. Meester Andries de Koninck, de klok kengieter, heeft opdracht gekregen tot het gieten van deze klok. Deze moet zijn meesterwerk v/orden en een zinnebeeld worden van zijn liefde voor zijn pleegdochter Maria. Paul, zijn zoon, en Maria houden echter van elkaar, hetgeen bij Paul het verlan gen doet ontwaken om zelf de klok te gieten. Hij spant daartoe samen met Anselmus, de meestergezel, wat voor hemzelf en meester Andreas noodlot tige gevolgen heeft. In het derde be drijf koimt dan meester Andreas tot inkeer, ziet zijn zelfzucht in en be sluit het werk aan Paul over te geven en het huis te verlaten. De hoofdrol, meester Andreas de Koninck, werd gespeeld door Ad. Hermans, die blijk gaf zijn spel uitstekend te beheersen, dit ondanks de lange dialogen welke hem voor een zware taak stelden. Doch ook de andere spelers, t.w. J. Parlevliet (als Paul), mej. I. van den Akker( Maria), mej. C. Bellekom (Barbara, huishoudster van meester Andreas en A. Hensen (Anselmus, de meesterknecht), gaven van Ipitste- kende kwaliteiten blijk. Janpner dat zich gedurende het eerste bedrijf een incident voordeed, toen in een schouw aangebrachte lamp, welke diende om een haardvuur te imiteren, een stuk hardboard deed schroeien, waarbij zich buitengewoon veel rook ontwikkelde. Het gezelschap speelde echter door, zonder zich door dit gebeuren af te laten leiden. De zeer geslaagde avond, waarmede het gezelschap veel eer heeft inge legd, werd besloten door kapelaan B. J. F. Rozestraten, die de vereniging met deze uitstekende uitvoering com plimenteerde. N00RDWIJXERH0UT Consultatiebureau voor zuigelingen W. G. Kruis. Het consultatiebureau voor 4 zuigelingen zal volgende week niet op Woensdag, doch op Vrijdag 6 Januari 1986 v/orden gehouden. Op die Vrijdag is er dus geen zitting van de tandarts in de kliniek van het Wit Gele Kruis. TER AAR Gemeenteraad. De raad der ge meente komt bijeen a.s. Vrijdag te 3 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: Vaststelling vergoedin gen bijzondere scholen over 1954. Voorstel tot verkoop van grond in het uitbreidirtgsplan Papenveer. Voor stel tot aankoop van grond in de 1 Middelpolder. Voorstel tot aankoop van een gebouw voor het opslaan van materialen gemeentewerken. Subsi, die-aanvragen. Vaststelling gemeen tebegroting en begroting gemeentelijk grondbedrijf voor het dienstjaar 1956. Voorstel tot toekenning van renteloze voorschotten aan de Woningstichting Ter Aar. Vaststelling bedrag per leer ling voor het jaar 1956, als bedoeld in artikel 101, 5e lid der lager-onderwijs- wet 1920. Voorstel inzake het nemen van een besluit als bedoeld in artikel 36, 4e lid der woningwet. Geboren: Engelinus P. J., zn van R. Verlaan en M. P. Meerlo; Cornelia A., dr van H. C. Hessels en J. J. van Beek; Johannes C„ zn van C. G. v. d Hoorn en P. Th. Sassen. Ondertrouwd: L. P. Bosland 31 j, en A. Hoogervorst 26 j. Getrouwd: A. A. Akerboom 29 j. en C. P. v. d. Hoorn 27 j. Overleden: E. Verzaal 76 j. te Lei den. ZEVENHOVEN „ST. JANSCLUB" SPEELDE „VLAMMENDE WIEKEN" Gisteren gaf de toneelvereniging „St. Jansclub" haar najaarsuitvoering in het geheel gerestaureerde en van nieuwe stoelen voorziene R.K. Bonds- gebouw aan het Noordeinde. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld, toen de voorzitter van de toneelver- eniging de heer F. Beekman, zijn kort welkomswoord sprak en in enkele j grote lijnen het komende spel in leidde. In verband met huiselijke omstan digheden van enkele spelers is deze uitvoering, welke reeds lang achter de rug had moeten zijn, uitgesteld moeten worden en gezien de massale i opkomst zal de „St. Jansclub" er geen spijt van hebben, dat zij eerst thans voor het voetlicht kon treden. Ten tonele werd gebracht een stuk uit het volk getiteld „Vlammende Wieken" van Leo Luysterburg en Wim Du- mont. I In drie bedrijven werd door de spelers op voortreffelijke wijze een broedertwist te zien gegeven, welke aangehitst door de hoogmoed van een vrouw uitgroeide tot een haat tussen de twee gebroeders Jonkers, beide molenaarszonen en waaraan de pastoor van een Brabants dorpke ondanks alle moeite geen einde kon maken. Slechts nadat door blikseminslag de oude molen van mulder Jonkers (sr.) werd verwoest en de molenaar Graad ternauwernood en ten koste van het leven van de oude molenaarsknecht aan de dood ontsnapte, werd de ver zoening verkregen tussen de twee ge broeders molenaars. Door dit stuk te brengen, dat hoe wel dramatisch, toch niet overdreven sentimenteel aandeed, heeft de „St. Jansclub" voor zeker een goede keus gedaan, terwijl de hiervoor gekozen spelers stuk voor stuk bleken te zijn de juiste man(vrouw) op de juiste plaats. Aan het slot van deze goed ge slaagde avond dankte pastoor Tabink in een van humor doorspekte toe spraak alle medewerkenden voor het gebodene en wenste de „St. Jansclub" nog veel succes toe. Geboren: Divera Cornelia Mari, dr. v. Th. G. van KampenB. van Die- men. Wilhelmus Cornelis Adrianus, zn. v. L. G, N. van ElkJ. A. Franck; Johanna Maria Theresia, dr. v. A. J. GeerlingsJ. C. Duijndam. Ondetrouwd: G. M. Bel, 29 jr. en C. M. Sohenk, 27 jaar. Overleden: B. J. A. Hilterman echt genoot van: A. P. Looman, 70 jaar. VALKENBURG Geboren: Josefine Veronica, dr. v. M. P. van Stijn en Th. W. Beugels- dijk. Getrouwd: H. Binnendijk en C. Korpershoek. WARMOND VERBRANDING KERSTBOMEN De tijd voor het verbranden van Kerstbomen breekt weer aan. Men moet dit echter niet op eigen houtje, stiekum op een afgelegen plaats doen. Dat is veel te gevaarlijk. Bewaar de Kerstboom, dan kan men mee doen aan de gezamenlijke verbranding on der toezicht van de brandweer op Dinsdag 3 Jan. a.s. 's avonds ongeveer 7 uur, bij de gemeentehaven. Er wordt dan in optocht getrokken door het dorp. Men kan zich dan aanslui ten met de Kerstboom en er kan een mooi en groot „vuurfeest" van ge maakt worden. Het vertrek vindt plaats vanaf de Baan. Ere-teken van de gemeente. In de laatst gehouden vergadering is een verordening vastgesteld tot het - instellen en toekennen van een ere teken der gemeente Warmond. Het is de bedoeling, dat dit ere-teken, dat zal bestaan uit een zilveren of bron zen ere-penning, wordt uitgereikt aan hen, die in aanzienlijke mate hebben bijgedragen tot de vooruit gang en/of verhoging van het aanzien van de gemeente, dan wel zich onder scheiden hebben door het verrichten van bijzondere daden van menslie vendheid ten opzichte van de bur» gerij. Afscheid W. v. d. Graaf. Op het gemeentehuis vond gisteren het af scheid plaats van de heer W. v. d. Graaff, commies ter secretarie, die in gelijke functie is benoemd in de ge meente Almelo. De scheidende func tionaris werd in hartelijke bewoor dingen toegesproken door de burge meester, die de heer de Graaff prees als een ambtenaar met een grote plichtsbetrachting, ijver en nauw gezetheid, een ambtenaar waaraan de gemeente vele dankbare herinnerin gen zal bewaren. Ook de secretaris voerde het woord en wees erop, dat de heer De Graaff aan een grote kennis van zaken een grote menselijkheid paarde, waardoor hij ieders hoog achting en sympathie afdwong. In gelijke bewoordingen werd hij toege sproken door de heer J. A. M. Luijten, de gemeente-ontvanger, de heer C. Zoetemelk en de gemeente-architect, de heer A. P. J. Bakkers. De heer De Graaff bracht alle sprekers dank voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en spreker zeide steeds met groot genoegen te zullen terugzien op de t(jd, die hjj als ambtenaar in de gemeente Warmond heeft doorge bracht. De heer v. d. Graaff vervulde tevens vele functies op sociaal en charitatief gebied. Uitvoering „St. Matthias". De afd. toneel van „St. Matthias" bracht „De Fluwelen Handschoen" van Rox Mary Cagsy voor het voetlicht. Direct na het openingswoord van de voor zitter, de heer Th. R. de Vroomen, werd met dit stuk aangevangen door een stem uit de luidspreker die een korte toelichting op dit toneelspel gaf, een toelichting, die er niet weinig toe bijdroeg dat de aanwezigen het gege ven goed konden volgen. Het stuk speelt in Amerika in de werkkamer van de Algemeen Over ste van de Orde van St. Paul. B(j de terugkeer van haar visitatiereis door Amerika, waar de orde talrijke kloos- sters heeft, wachten haar vele moei lijkheden, welke ontstaan zijn door een leraar van het Meisjes-eollege dat bij het klooster behoort. Een ze kere dr. Pearson wordt n.l. in ver schillende kranten van communisme beschuldigd en dit is de reden, dat de bisschop Gregory hem wil ontslaan. De Moeder-Overste, zr. Hildebrand, de rectrix van het College zn. Monica en de deken mgr. Burke beraadslagen samen, hoe zij de bisschop ervan kun. nen overtuigen, dit ontslag in te trekken. Nadat een direct beroep op de bis schop faalt, wordt na een lustrum feest de bisschop genoodzaakt, zijn standpunt te herzien en het ontslag in te trekken. Op waarlijk geraffineerde wijze, zonder te kort te doen aan de ver schuldigde eerbied die een gelovige verschuldigd is aan zijn bisschop, is de intrige in elkaar gezet, terwijl het succes, nagenoeg zeker is, zo sterk is het wapen dat de vrome moeder Hildebrand heeft gesmeed. Dit toneelstuk, dat hoge eisen stelde aan allen, die hierin een ro' kregen toebedeeld, is in alle opzichten ge slaagd. De prima rolbezetting, de straffe regie, de goed verzorgde grime en kleding, alles droeg er toe bij, om de vereiste sfeer te scheppen- St. Matthias kan trots zijn op haar «ifdeling toneel, die. ondanks de zware opgave die zij zich vrijwillig op de schouders had genomen, steeds weer blijk geeft, met de beperkte ruimte en slechte accomodatie waarover zij kan beschikken, het hoogste weet te presteren. Marktberichten WOERDEN, 28 Dec. Kaas. Aan voer 17 partijen. Notering 2.24- 2.43 per kg. Handel flauw.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3