Imam Leidse Jeugd-olqmpiade Mr. dr. Hugenholtz kreeg ongelijk Opperste Sovjet behandelt begroting AVONDRUST Opdringerige Marokkaanse belangstelling 40 Jaa% fry de £eid&e £icftt£afriiefien Nieuws van Verzadiging van wereldmarkt met landbouwproducten ingetreden Notaris Post te Leiden benoemd Dódf ![&h X A C De tuinen van Ons Belang" Nieuwe dagvaarding ïn de zaal verwisselde baby's te Leiden WOENSDAG 26 DECEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Lof voor Malenkof Imers van de Opperste Sovjet de be- groting, waarin 10 pet. minder voor Zes uur lang is de Russische begro- Idefensiei is uitgetrokken, verder behan ting voor 1956 in de Opperste Sovjet delen. Reeds zijn een aantal amen- besproken,- er werd veel lof toege zwaaid, maar er was ook critiek, vooral op de hoge prijzen, op het te kort aan bepaalde artikelen en op de trage leveringen. Lof was er voor ex-premier Georgi Malenkof, wiens huidige ministerie dat van electrische krachtcentra les zijn productiedoel voor 1955 met zes dagen voorsprong had be reikt. Dit jaar zouden er 13 nieuwe centrales in gebruik zijn genomen. Ook morgen zullen de beide Ka Onafhankelijk Soedan De nieuwe Soedanese vlag blauw, wit en groen zal Zondag 1 Januari op alle openbare gebouwen in Soe dan worden gehesen, na de procla matie van de voorlopige Grondwet door het parlement en de eedsafleg ging door de vijf leden van de souve- reiniteitscommissie. Deze personen werden Maandag gekozen om teza men voorlopig de functie van staats hoofd te vervullen. Zodra deze leden zijn geïnstalleerd, zal de onafhankelijkheid van het land een feit zijn. Het kabinet van Ismail el Azhari biedt dan zijn ontslag aan om plaats te maken voor een nieuwe coalitie-regering, die verkie zingen moet organiseren en een de finitieve Grondwet opstellen. De on afhankelijkheid van het land zal on middellijk worden erkend door En geland en Egypte, die sinds 1899 Soe dan gezamenlijk hebben bestuurd. Zij zullen zich te Khartoem, naar men meent te weten, laten vertegen woordigen door ambassadeurs. Ter gelegenheid van de onafhan kelijkheidsverklaring zal er een am nestie worden afgekondigd. WEER TREINONGELUK IN ENGELAND. Voor de vijfde maal in minder dan een week is er in Engeland een trein ongeluk gebeurd. In het Graafschap Lancashire reed een trein, die niet tegen een helling kon opkomen, v/eer naar beneden. Vier rijtuigen ontspoorden, maar er werd niemand gewond, TWINTIG DODEN IN BRAZILIë. In Guararema' (Sao Paulo) zijn drie wagons met erts van een trein losgeraakt en op een helling op een personentrein ingereden. Er zijn on geveer 20 doden en 150 gewonden. Velen der gewonden zijn er ernstig aan toe. POTLOOD en GEEST No. 511. Horizontaal: 1. snaarinstru ment, 4. vlek, 7. vaartuig, 8. kame raad, 9. versterkte plaats in Indië, 11. gekleurde platen, 14. uitroep, 15. priorin, 19. voorteken (lat.), 20. scheepslading, 21. vrouw van Jacob, 22. streek, 23. inwendig lichaamsdeel. Verticaal: 1. brok, dik stuk, 2. knol, 3. model, 5. schijf vis, 6. sap van run, 9 de knieën buigen, 10. pasgang van een paard, 12. achting, 13. behoeftig, 15. Europeaan, 16. uit of betreffende Ierland, 17. vervelend, 18, hemel lichaam. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 510. Horizontaal: 1. kota, 4. na, 6. sneu, 7. Velp, 9. ai, 10. rio, 12. ga, 13. Penelope, 16. al, 17. re, 10. kruizeel, 22. Po. 23. Uno, 24. de, 25, door, 27. riem, 29. N.S., 30. Eger. Verticaal: 1. knie, 2. O.E., 3. ture luur, 4. Ne, 5. alge, 6. sapi, 7. voor zorg, 8. pa, 11. i.l., 14. nar, 15. pee, 18. slem, 19. koon, 20. in, 21. Eder, 22. pd, 26. os, 28. i.e. „PEN jammerklacht wordt in Rama gehoord, een bitter ge ween; Rachel schreit over haar zo nen, ze wil zich niet laten troos ten, want haar kinderen zijn niet meer Rachel, de echtgenote van Ja cob, ook Israël geheten, ligt be graven op de weg naar Bethle hem. De boven aangehaalde tekst slaat op de dubbele verwoestiyig en uitmoording van Jerusalem door de Babyloniërs en wordt, in navolging van het Mattheus-evan- gelie, toegepast op de kindermoord te Bethlehem. Ontzettend is de smart der moe ders geweest en uit medelijden hult de Kerk zich vandaag nog in het treurende paars. De smart over de wreedheid van het leven ver hindert haar, die met het hoofd de wolken doorboort, niet zich toch te verheugen in de eeuwige bestem- dementen ingediend, die, als zij wor den aangenomen, zowel inkomsten als uitgaven zullen verhogen. Het grote debat over de buiten landse politiek zal Donderdag wor den gehouden. Daarbij zal óf pre mier Boelganin, óf partij-secretaris Kroestsjef een verslag over hun reis naar India geven. Eisenhower naar Key West President Eisenhower, die nog al tijd herstellende is van zijn hartaan val van September, zal Woensdag voor de tijd van veertien dagen naar Key West in Florida gaan op aanra den van zijn artsen. Volgens een bekendmaking van het Witte Huis zal de president ver blijven in het vlootsteunpunt van Key West, waar ook de vroegere pi-e- sident Truman dikwijls zijn vacantie doorbracht. Ziekenfondspremie Naar wij vernemen heeft de zieken fondsraad ter verkrijging van Je goedkeuring van besluiten tot wijzi ging van de premie door het algemeen ziekenfonds per 1 Maart of op een later tijdstip, vastgesteld, dat dit be sluit tenminste zes weken voor het tijdstip waarop het ziekenfonds die promie wenst te heffen aan de zie kenfondsraad dient ie worden voor gelegd, vergezeld van een kosten calculatie. Aan de hand van dezn be groting kan dc ziekenfondsraid dan de gecalculeerde preimie beoordelen en binnen vie,r weken zijn beslissing nemen. Zonder goedkeuring van de ziekenfondsraad kan geen gewijzig de premie worden ge >evei\ De Maastrichtse rechtbank heeft dezer dagen bij vervroegde uitspraak de 61-jarige kunstkoperdrijver G. S. uit Maastricht vrijgesproken van de hem ten laste gelegde schuld aan de brand in de St. Servaastoren te Maastricht op 9 September. De officier van Justitie, die twee weken gevangenisstraf had geëist, heeft tegen de uitspraak appèl aan getekend. Spoedig besprekingen over onafhankelijkheid Tienduizenden Marokkanen hebben Dinsdag hulde gebracht aan sultan Sidi Mohammed ben Joessef. Daags tevoren werd het paleis te Rabat door 100.000 Marokkanen bezocht. Het massale bezoek van delegaties uit alle delen van het land houdt aan, in weerwil van herhaald aandringen van de sultan om de kalmte te bewa ren en verzekeringen, dat hij later alle gebieden van het land zal bezoe ken. Paleisfunctionarissen hebben open lijk hun bezorgdheid uitgesproken, dat het buitensporige enthousiasme van de menigten, die het pack rondom net paleis van de sultan bezetten, tot ongeregeldheden zal leiden. De Fran se politie heeft strenge orders om de paleistuinen niet te betreden. Het po litietoezicht wordt uitsluitend uitge oefend door leden van de militie der nationalistische partijen. Sultan ben Joessoef heeft bij mon de van zijn zoon prins Moelay Hassan de menigten voor zijn paleis mede gedeeld, dat Marokko „zeer spoedig" besprekingen met Frankrijk over de onafhankelijkheid van Marokko zal GROTE FABRIEKSBRAND TE DEVENTER Gistermiddag is te Deventer het hoofdgebouw van de N.V. R. S. Stok vis en zn., waarin o.a. de magazijnen zijn gevestigd, door een felle brand zwaar beschadigd. De zeer kostbare inhoud, die onder meer bestond uit radio- en televisie-apparaten, badka mertoestellen, rijwielen en vele an dere artikelen, ging deels verloren of werd deels zwaar beschadigd. De schade wordt op meer dan een ton geschat. Alles was verzekerd. 8-JARIGE JONGEN VERDRONKEN Een 8-jarige jongen, wonend aan de Marktweg te Den Haag, is gister middag om kwart voor twee in het water langs het Velu^eplein geraakt en verdronken. De jongen wilde een takje groen in het water gooien en viel er daarbij in. Hij werd door een voorbijganger met een reddingshaak op het droge gebracht, doch kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuidwal. beginnen. „Als gij wenst, dat de on derhandelingen met Frankrijk snel zullen eindigen, moet gij volkomen rustig zijn en niet luisteren naar hen, die verwarring en onenigheid onder u willen zaaien", aldus de sul tan. In Taza, de Zuidelijke punt van de operatiezóne tegen de opstandelin gen in het Rifgebergte, is weer een uitgaansverbod uitgevaardigd na een reeks incidenten, die Maandag hun hoogtepunt bereikten door de moord op een Marokkaanse officier van het Franse leger. In Fez hebben onbe kenden Maandag het paleis van de kadi Si Bekkali geplunderd en in brand gestoken. De heer J. B. v. d. Heemst herdacht gisteren het feit, dat hij 40 jaar ge leden in dient trad van de Stedelijke Lichtfabrieken, afd. Electriciteit. Zo als gebruikelijk werd de jubilaris in de directiekamer ontvangen waar de heer ir. F. Stokhuyzen, ajd.-di- recteur der fabrieken, zulks wegens verhindering van de directeur, het woord richtte tot de heer v. d. Heemst. In zijn toespraak memoreerde de heer Stokhuyzen de loffelijke wijze van dienstvervulling van de jubilaris, en overhandigde daarna namens het Gemeentebestuur de oorkonde en de gratificatie om met de beste wensen voor de nog resterende jaren te be sluiten. De verdere superieuren slo ten zich bij deze waarderende woor den gaarne aan en verheugden zich over de goede naam, die de heer v. d. Heemst zowel bij het leidinggevende personeel als bij de collega's heeft, Namens het personeel werd de heer v. d. Heemst toegesproken door de voorzitter der Jubileumcommissie, welke wees op de enorme vooruitgang van het debiet in deze afgelopen 40 jaren, waaraan de jubilaris naar ver mogen toe heeft bijgedragen. Spr. complimenteerde hem met deze dag en sprak de wens uit dat het inmid dels aangeboden cadeau hem nog vele malen aan de bij de Lichtfabrieken doorgebrachte tijd zal herinneren. Onze Jeugd-Olympiade-correspon- dent schrijft: Tot onze grote spijt kon gisteren avond het home-trainen helemaal niet en het tafeltennissen* slechts op be perkte schaal doorgaan. We maken tegenover de deelnemers hierover onze excuses en garanderen voor de verdere spelen een vlotte af werking. De uitslagen van de gespeelde zit- voetbalwedstrijden zijn van groep 1 en 2: Plan Noord A-Levendaal 1 2, 43 Plan Noord A-Levendaal 3 1, 05 Plan Noord B-Levendaal 2 2, 12 Plan Noord B-Maredijk 2 1, 32 De indrukken van de jongens zelf waren, dat er zeer sportief gespeeld werd. Karei de Vogel, een van de deelnemers, was zeer enthousiast over het idee van de jeugd-olympiade. Hij had het zelfs over het jaarlijks terugkomen ervan. Mijn indrukken van de wedstrijden waren dat er met A. v. d. Hoek over positie van de boer Op de hedenmorgen in Den Burcht gehouden studiebijeenkomst van de Vereniging van Bedrijfsvoorlichting „Rijnstreek West" heeft 'de heer A. van den Hoek, voedselcommissaris voor Noord- en Zuidholland, de plaats van de boer in het huidige economische leven belicht. Als fac toren die het agrarische leven op het ogenblik beïnvloeden noemde hij: de vrijere loonvorming, de dalende prijzen en het afzetten van over schotten op een reeds verzadigde wereldmarkt. De bijeenkomst werd geopend door de heer C. v. Zijverden, voor zitter van „Rijnstreek West". De heer Van den Hoek besprak in het begin van lezing de gevolgen die een vrijere loonvorming voor de land bouw met zich mee zou brengen Een lager inkomen voor de bedrijfsvoer der óf een grotere bijdrage van Rijkswege zou een loonronde verge zellen. De welvaart in de agrarische sector heeft zich in de na-oorlogse jaren in een vrij ongunstige zin ont wikkeld. De tweede wereldoorlog en Korea hebben de productie tot een maximum opgevoerd. In tegenstel ling tot andère bedrijfsgroepen is de verzadiging van de wereldmarkt op het gebied van de landbouw reeds ingetreden. Spreker beschouwde het als een teken aan de wand dat de Het gerechtshof te Amsterdam heeft het vonnis van de Utrechtse politierechter 50.— boete wegens belediging) tegen de 42-jarige jour nalist J. dc V. uit Driebergen ver nietigd en vanochtend arrest wij zende deze journalist in hoger be roep vrijgesproken van de hem ten laste gelegde beledigingen het adres van mr dr W. Hugenholtz te Leiden. ,,Ik acht de inhoud van het artikel van dr Hugenholtz een welhaast hysterisch betoog" had De V. ge schreven in het vakblad „Vee- en Vleeshandel", waarvan hij hoofdre dacteur is. Dit betoog van dr H. was eerder afgedrukt in een orgaan van de dierenbescherming en het was ge richt tegen de wijze, waarop men in Nederland wel z.g. kistkalveren mest voor het verkrijgen van blank vlees voor menselijke consumptie. Dr H. achtte zich beledigd door de repliek van de V. in het vakblad „Vee- en Vleeshandel" en diende een aan klacht in. In eerste aanleg was de Utrechtse politierechter het met dr H. eens. Hij legde De V. wegens be lediging 50,boete op. In hoger beroep achtte de procureur-generaal bij het hof veertien dagen geleden de belediging „uiterst licht" en de boete van f 50,te hoog, weshalve hij slechts 5.boete eiste. Het hof achtte echter een boete in het geheel niet op zijn plaats, aangezien het meende, dat van een belediging niet gesproken kan worden. Daarom Leidse Universiteit Geslaagd voor 't doetoraal-examen indologie (econ.) de heren R. A. Lo- ming der vermoorde jongetjes:j pulalan te Leiden en R. Kadar Satari „Looft, jongens, de Heeralleluja!" i te Leiden. sprak het de journalist uit Drieber gen vrij. Nederlandse boer de uiteindelijke kostprijs slechts met Rijkssubsidie weet te maken. Het garanderen van prijzen in een tijd, dat het overige deel van de Ne derlandse bevolking de vruchten van een hoogconjunctuur plukt, is voor de landbouwer wel zeer onbe vredigend. Spreker drong aan op een volle dige voorlichting van het Nederland se volk over de positie van de land bouw. Hij legde vervolgens de na druk op het feit dat slechts een ga rantieprijs wordt gegeven aan het goed geleide bedrijf. Aan het slot van zijn betoog ging de heer Van den Hoek dieper in op de factoren, die in de bedrijven aanleiding geven tot een hogere of lagere kostprijs van de producten. Na een korte pau ze had een uitvoerige gedachtenwis- seling plaats. CONTACTAVOND „St. ANTONIUS" Of de contactavond van de afd. Leiden van de R.K. Bond van hotel-, café-, restaurantgeëmiployeerden, gis teravond in het St. Antoniusclubhuis gehouden, gecombineerd met enkele noodzakelijke besprekingen, geslaagd mag worden genoemd, valt nog moei lijk te zeggen. De belangstelling was niet zo heel groot, doch daarbij mag wel worden opgemerkt, dat 'het zo on middellijk na de Kerstdagen wel een voor velen in het bedrijf, moeilijke avond is geweest. Niettemin hebben de aanwezigen zich uitstekend ver maakt. De onderlinge band tussen le den en dames werd weer wat verste vigd en de aanwezigen konden zicih met verschillende spelen bezighou den, waarbij een prijsje natuurlijk de zoete beloning werd. De zakelijke mededelingen waren ditmaal ook gering in aantal en be troffen voornamelijk de beschrijvings brief van de jaarvergadering van de 'bond op Woensdag 11 Jaruuari in hotel „De Witte Brug" te Schevenin- gen te houden. Over deze agenda slechts dit: het bestuur kreeg vol macht ten aanzien van de bestuurs verkiezing en de heer N. Langezaal werd tot afgevaardigde naar deze Bondsraad benoemd. hart en ziel gespeeld werd, maar dat de jongens fpch wel rustiger konden zijn. Het programma voor vanavond is: Volleybal 3—4 Gymzaal Pieters kerkgracht. Klaverjas 34 school Langebrug. Tafeltennis 12 Gymzaal Potgie terslaan. WIL POMPE. In de kring van het personeel, waarmee de heer v. d. Heemst dage lijks samenwerkt, wachtte hem nog een hartelijke huldiging, waar van zelfsprekend vele goede wensen aan zijn adres werden uitgesproken en menige episode uit het verleden de revue passeerde. De heer v. d. Heemst betoonde zich voor de vele goede woorden en het geschenk zeer erken telijk en dankte allen, die deze dag voor hem onvergetelijk hebben ge maakt. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat het bureau van de gemeentelijke dienst van Sociale Zaken op 30 Dec. 1955, des namiddags, voor het pu bliek gesloten zal zijn. Advertentie. AFSCHEID DR. ROZEMOND Het cifscheid van dr. Rozemond van de Dienst Sociale Zaken te Leiden Vrijdag a.s. m het gebouw aan de Steenschuur zal te 3 urn* besloten zijn. Van 58 uur is er in hetzelfde ge bouw voor ieder gelegenheid van de directeur afscheid te nemen. als kippen op hem af deed stuiven. Later toen wij hem gebukt onder een grote zak bij een uitdrager binnen zagen schuiven kregen wij zekerheid. Maar misschien is die uitdrager ook gek op Jeroen. VERENIGINGSNIEUWS De ontspanniingsbijeenkomst van de Kajotter van de St. Josephparochie hedenavond gaat niet door. De zaal aan de Maria Gijsensteeg is bezet door het dameszangkoor Jubilate, dat een Kerstspel opvoert. V.N.L. De leden van VNL zullen het van daag zonder trainimgsavond moeten doen. BEJAARDENSOCIëTEÏT De bejaarden-sociëteit De Harte- brug gaat imorgen normaal door. DWARSKIJKER. Men schrijft ons: Gisteravond had in de „Kleine Burcht" de prijsuitreiking plaats van de voor- en achtertuinen en pot- kweekwedstrijd van de Woning bouwvereniging „Ons Beiang". De voorzitter, de heer Gerritsen, heette allen 'hartelijk welkom: de raad van commissarissen, de jury on- Het viel ons opeens op dat de j der leiding van de heer Smit en stel- krant groot genoo-- v:us - i h - de vast> dat deze avond uitstekend knaapje als panketje bij zijn moe- bezet was. Hij wenste, dat de leden der thuis te kiu i. Allee dan maai*, zeiden we verte derd en gaven hem een stapel mee, waaronder zijn reeds kromme beentjes tot één wieltje om sche nen te buigen. Wij lieten hem uit en begonnen pas aan zijn goede bedoelingen te twijfelen, toen hij op straat een vreugdekreet uit stootte, die verscheidene van zijn minder bevoorrechte kameraadjes IN DE KRANTENTUIN Speciaal in de Kerstvacantie staat de .krant bij de jeugd in het middelpunt van de 'belangstelling. Gistermiddag lokte een benard bel letje ons naar de voordeür. Wij de den open en zagen aanvankelijk slechts de dingen, die men zonder liet vermoeiende looppasje waar de deur ook voor het raam waar kan nemen. Juist wilden wij het bel gerinkel op een misplaatse vacan- tiebezigheid van de jeugd werpen, toen wij onderaan tegen de linker deurpost een verrassend kleine vertegenwoordiger van deze be drijvige leeftijdsgroep zagen leu nen. Hij bleek nog geheel buiten adejn van het bellen en niet in staat c*m een woord uit te brengen. „Zo' zeiden wij ineei-buigend, wat zal het zijn". Het jongetje zweeg maar stapte opgewekt naar bin nen om het doel van zijn komst na der aan te duiden. Hij liep regel recht door naar de huiskamer, waar hij eerste stopte voor de wandversiering, waarin oude kran ten als uitgebluste ééndagsvliegen een hangerig bestaan sleten. Zijn vocabulair scheen nog door geen enkele leerkracht op poten geholpen te zijn, want hij maakte ons hoofdzakelijk met gebaren dui delijk dat kranten voor hem niets meer of minder dan een levensbe hoefte waren. Nu zijn v/ij zelf zonder bijver diensten opgevoed, zodat het ons raadzaam leek eerst naar de be stemming van het bedrukte papier te informeren. Zijn oogjes begon nen opeens levendig te glimmen. Hij gr 6o cm op de grond open en wees ons met een verheerlijkt geoaar op pet. beeldverhaal. Mr. Dr. HUGENHOLTZ: (Reeds geplaatst in een gedeelte vorige oplage). Bij koninklijk besluit is te Leiden benoemd tot notaris in de vacature van notaris B. H. Stumpel, de heer J. A. Post uit Velsen-Noord. Notaris Post is katholiek. Hij was penning meester van het kerkbestuur van de St. Jozefparoohie te Velsen-Noord. De heer Post werd op 10 Maart 1915 te Haarlemmermeer geboren. Het I dienen voort te vloeien uit bepaalde candidaatsexamen notaris behaalde feiten, bv zelfde lichaamsbouw, zelf- hij op 22-jarige leeftijd in 1937. de bloedgroep enz. van kind en Op 1 October trad hij als candidaat ouders, in dienst van notaris Bremmers te De rechtbank achtte nog geen vol- Beverwijk. Deze functie heeft hij tot doende vaststaande feiten aanwezig het tijdstip van zijn benoeming te en verklaarde eiseresse niet ontvan- Leiden vervuld. I kelijk. 2 Januari a.s. vangt notaris Post zijn Eiseresse zal nu rapporten laten werkzaamheden te Leiden aan. opmaken door deskundigen op me- ^oals men weet had mevrouw Zel- denthuis-van Vegten als eiseresse haar vermoedelijke ware ouders, het echtpaar Van Duyn te Rijnsburg ge dagvaard voor de Haagse rechtbank om te horen beslissen, dat zij hun dochter is, dus Van Duyn heet. Zij stelde dat zij onder valse (ver keerde) naam was ingeschreven, nl als Van Vegten in plaats van Van Duyn en bood dit aan met getuigen te bewijzen. Dit getuigenbewijs kan echter volgens de wet eerst toegela ten worden als er zwaarwichtige vermoedens van verkeerde inschrij ving zijn, welke vermoedens weer disch gebied en dan opnieuw haar ware ouders dagvaarden, zo deelde mr dr Hugenholtz ons mede. Het blijkt vanzelf, dat deze inge wikkelde rapporten zeer veel tijd zullen kosten, zodat pas over enige maanden de volgende actie tot er kenning aanhangig zal worden ge maakt. Daar deze zaak uiterst inge wikkeld is en het bewijsmateriaal moeizaam bijeen gebracht zal moe ten worden, laat het zich aanzien dat de procedure in de toekomst nog veel tijd zal kosten. Bioscopen De films van de week van 23 tot 30 December zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar Lido: „Kouwe drukte", alle leef tijden. Luxor: „Vadertje Langbeen", alle alle leeftijden. Trianon; „Alle hens aan dek". 14 jaar. Rex: „White Christmas", alle leeftijden. vergaderingen zo goed bezocht zou den worden. Het bestuur heeft gemeend dit jaar degene, die niet voor een prijs in aan merking kwam toch een troostprijs te gevep. Daarna gaf hij het woord aan de heer Smit, voorzitter van de jury, om dc prijzen uit te delen, die bestonden uit textiel, badhanddoe ken, slopen, thee- en kopje&doeken etc. Grote achtertuinen: tweede prijs: C. Streefland. A. de Leng, W. v. d. Berg. Th v. Teyüngen, C A. den Os, J. Dreef. (De eerste prijs werd niet toe gekend). Derde prijs: A. v. Maastricht, A. Bonnarius, mevr. Sliggers, H. Blan- sjaar, Joh. v. d. Bos. Vierde prijs: W. de Man, J. Kukler, mevr. KaakGiezen, A. Gerritsen, A. Went, A. Wortman, W. Koolloos, J. v. Beek, M. v. Habraken, A. Laurier, J. Dreef Sr., C. Scheurwater, Jef. v. Beek, v. Biezen, H. de Graaf, D. de Graaf, A. Heetveld. Kleine achtertuinen: Eerste prijs: D. Galjaard ('beker), P. Winterkamp, J Regeer, De Waal. Tweede prijs: J. P. Crama, P. de Winter. Derde prijs: J. Tegelaar, Visser. Vierde prijs: M. Pet, J. v. d. Berg, Boetekees. Vijfde prijs: mevr. Werk. Voortuinen: Eerste prijs: A. de Leng (beker). Vierde prijs: Joh. v. d. Bos, J. Kukler, H. Blansjaar, A. Geritsep. Vijfde prijs: C. Scheurwater, A. Wendt, Jac. v. d. Leek. Jef v, Beek. De Graaf (D.) (troostprijs). 2e en 3e prijs niet toegekend. Potkweek: Eerste prijs niet toe gekend. Tweede prijs: mevr. Slig gers, mevr. De Leng. Derde prijs: mevr. Winterkamp, mevr. Went, mevr. v. d. Berg, mevr. C Paart, En nog 25 vierde prijzen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2