Chaotische en beangstigende wereld hervormen tot gastvrij oord Sfeervolle programma's verzachtten het verlies van de huiselijkheid Luisteraars hoorden hoe gulle radio-reporter werd opgebracht Premies voor verplicht verzekerden hoger Aanvoer van gladiolen groter en de prijzen beter Rotterdam nü tweede van de wereld haven DINSDAG 27 DECEMBER 1955 DE LEITSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 KERSTTOESPRAAK KONINGIN JULIANA Op Eerste Kerstdag heeft koningin Juliana over beide zenders Hilversum I en II een kersttoespraak gehouden, waarin zij constateerde dat er in de menselijke samenleving niets te vinden is om trots op te zijn. Geschiedde, aldus de koningin, hier of daar een nodige verbetering, dan was dit een voudig terug te brengen op een staaltje van plicht en werd het hoog tijd dat het er van kwam. De enkeling is dikwijls wijs, maar de mens in groepsverband is vaak van een beangstigende kortzichtig heid. Hij sluit de ogen voor wantoe standen elders en wil niet beseffen dat de rekening hiervan nog wel eens bij hem thuis gepresenteerd kan worden. De mens in onze tijd, zo vervolgde spreekster, vereenzaamt in eigen kring. Hoe groter en dichter de me nigte om hem heen wordt, hoe ver- lorener hij' zich voelt. Voor ons be houd moeten wij pogen op een ho ger peil te komen. Alleen zó is het licht van het Kerstfeest niet spoedig weer gedoofd, maar wordt het steeds sterker, totdat het de krachtbron is, waaruit de mensheid leeft. De konin gin besloot haar toespraak met de wens uit te spreken dat iedereen de allerschoonste taak op zich zou ne- De Vakraad voor de Metaalindus trie maakt bekend, dat in zijn onlangs gehouden vergadering overeengeko men is om de Collectieve Arbeids Overeenkomst in de Metaalindustrie, die tegen 31 December was opgezegd ongewijzigd tot en met 31 Maart te verlengen. Het besluit tot verlenging werd ge- nomen, nadat in principe overeen stemming was bereikt over de wen selijkheid de C.A.O. op een aantal punten te v*ijzigen. De belangrijkste van deze punten zijn: 1. Verlaging van de leeftijdsgrens waarop het z.g. volwassen loon wordt bereikt; 2. Verhoging van de jeugd lonen; 3. Vermindering van de ge meenteklassenverschillen; 4. Uitbrei ding van de vacantie en verhoging van de vacantietoeslag; 5. Doorbere kening van de loonsverhoging van 6 pet. van October 1954 en de premie van het Bedrijfspensioenfonds; 6. Verbetering van de uitkering bij ziekte. „SPARRENDAAL" wordt Driebergs raadhuis Restauratieplan ingediend Het is de bedoeling, dat weldra een restauratieplan zal worden ge maakt voor Aet vroegere aartsbis schoppelijk paleis „Sparrendaal" te Driebergen, dat door de gemeente is aangekocht om het als raadhuis in te richten. Het college van B. en W. te Driebergen zal nog dit jaar aan de raad voor dit restauratieplan een be drag van 30.000 vragen; dit zou dan een gedeelte zijn van de 500.000, die op de begroting 1956 voor de restau ratie en verbouw van „Sparrendaal" is uitgetrokken. Het desbetreffend plan zal dan ge maakt worden door de stedenbouw kundige en planoloog ir. J. B. baron van Asbeck; de uitgave van de f 30.000 zal echter niet geschieden al vorens de raad zich met het schets- plan heeft verenigd; dit alles betreft dan uitsluitend het thans bestaande gebouw. Omtrent het voornemen het gebouw uit te breiden met een vleugel aan elke zijde en het bijplaatsen van ver dere gebouwen in de tuin van .Spar rendaal" is nog overleg tussen Ge deputeerde Staten van Utrecht en het gefneentebestuur gaande. MISLUKTE OVERVAL In de gang van zijn woning te Rot terdam is een 51-jarige groentegros sier Vrijdagavond omstreeks zeven uur aangevallen door twee mannen met een zwart masker voor hun ge zicht. De grossier, een krachtig gebouwd man, verweerde zich hevig, maar kon niet voorkomen, dat hij enige slagen met een hart voorwerp op' zijn hoofd kreeg; hij moest later in het Bergweg- ziekenhuis worden behandeld. Zijn echtgenote, die op het lawaai uit de huiskamer toen kwam lopen, kreeg ook enige slagen op het hoofd, maar de daders zagen zich genoodzaakt zonder buit de benen te nemen. Waarschijnlijk hadden zij er op ge rekend. dat de de grossier niet thuis zou zijn. men die God ons gegeven heeft en die bestaat uit de wereld uit liefde voor God, weer te maken een gast vrij oord door de vrede die daartoe nodig is te bestendigen. VOORSCHRIFTEN VOOR T.V.-ANTENNES? Het aantal televisie-antennes op de Haagse daken breidt zich iedere maand uit, hetgeen B. en W. een ont siering van het stadsbeeld vinden. Zij overwegen aldus het Alg. Dgbld. op dit gebied voorschriften op te gaan stellen, bijvoorbeeld voor een centraal antenne-systeem. BEDEVAARTEN DER V.N.B. IN 1956. De Vereniging tot Samenstelling van Nedex-landse Bedevaarten zal in 1956 de volgende nationale bede vaarten organiseren. 60e Bedevaart naar Lourdes (met zieken): 26 April tot en met 3 Mei. Bedevaart naar Rome: 27 Mei tot en met 7 Juni. 5e Bedevaart naar Echternach: 30 Juni tot en met 2 Juli. 61e Bedevaart naar Lourdes (met zieken): 1 Aug. tot en met 9 Aug. 5e Bedevaart naar Fatima (via Lourdes): 6 Oct. tot en, met 18 Oct. Vliegtochtbedevaarten naar Lourdes: zo mogelijk iedere maand, vanaf Mei tot en met October. De 60e bedevaart naar Lourdes' (Jubileum-bedevaart), alsmede de 5e bedevaart naar Echternach zullen staan onder de hoge geestelijke lei ding van mgr. dr. B. J. Alfrink, aarts bisschop van Utrecht. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, zal de 61e bedevaart naar Lourdes leiden. Het bureau van de V.N.B. Opho- viuslaan 116, 's-Hertogenbosch (post bus 273) zendt gaarne op aanvraag de gewenste prospectussen toe, zo dra deze zijn verschenen. KERSTMIS IN DE KAZERNES Dennegroen en kaarslicht De legerplaats Ermelo kon Zater dag, toen de laatste verloftrein vertrokken was, dienen als voor beeld voor de vele tientallen leger plaatsen door geheel Nederland, waar duizenden militairen in ba rakken achterbleven om tiendui zenden wapenbroeders in de gele genheid te stellen het Kerstfeest aan de huiselijke haard door te brengen. Alhoewel deze duizenden het vooruitzicht hadden, dat zij de jaarwisseling thuis zouden vieren, kostte het velen toch moeite zich vertrouwd te maken met het idee, dat zij dit sfeervolle feest in de wenig sfeervolle kampen zouden doorbrengen. Maar persoonlijk initiatief en steun van bovenaf hadden de legerplaat sen toch hun koude karakter ontno men en zo brachten op de binnen plaatsen van Ermelo tientallen fees telijk verlichte kerstbomen een zach te stemming, die verhoogd werd door geur van dennetakken en kaarslicht, die door de zalen zweefden. De commandant van Ermelo had een wedstrijd uitgeschreven voor de zaal, die de meest sfeervolle Kerst versiering had aangebracht en op kunstzinnige wijze hadden de pelo tons onderling de strijd aangebonden. Grote Kerstgroepen, soms door de jongens zelf vervaardigd, gaven blijk van vruchtbare fantasie en inspireer den de jongens tot Kerstliederen, die dikwijls meerstemmig gezongen wer den. Op Kerstavond werd door de com mandant het Kerstevangelie voorge lezen, waarna de aalmoezenier en de veldprediker korte toespraken hiel den. Daarna werden door een sol daat op de piano Kerstliederen ge- EEKHOORN VERGAT WELDOENER NIET Twee jaar geleden ontfermde een mevrouw te Sevenum zich over enige jonge eekhoorntjes die verlaten in de bossen waren aangetroffen. Zij trachtte de diertjes met de melkfles groot te brengen, hetgeen met veel geduld gelukte. Voor de opgroeiende eekhoorns werd in de tuin een gazen kooi ge maakt en gaandeweg werden de dier tjes zeer vertrouwelijk. Toen er vorig jaar een ontsnapte, zocht deze een appelboom op als woonplaats, waar hij zich nog even rustig liet bena deren. Op zekere dag was hij echter verdwenen. Ook de andere eekhoorns werden vrijgelaten. De kooi, die nog altijd in de tuin stond, kreeg dezer dagen echter be zoek van een eekhoorn, die vakkun dig op een rad sprong om te kunnen inspecteren of er nog iets op het voe derplankje lag. Men meende de „vluchteling"' te hebben zien terug keren, hetgeen bevestigd werd toen men het vroegere slaaphokje weer in de kooi plaatste, waarin de bezoe ker zich installeerde. Bij nader on derzoek bleek hij allerlei vroeger aan geleerde kunstjes tijdens de omzwer vingen in de bossen niet verleerd te hebben. Tientjes op het Leidseplein Tweede Kerstdagavond heeft radio verslaggever Tom Schreurs, toen hij op het Leidseplein te Amsterdam aan voorbijgangers bankbiljetten van tien gulden overhandigde, nog al wat dei ning veroorzaakt. Via een verborgen microfoon en een kleine zender gin gen zijn belevenissen de aether in. Op de courses te Hilversum, zo zei hij, was vrouwe Fortuna hem gunstig geweest en op deze Kerstavond wilde hij ook anderen in de winst doen delen. Een Engels echtpaar weigerde op het vriendelijke aanbod in te gaan, anderen echter accepteerden gretig het geschenk. Een politie-agent, die via een telefoontje van een taxi chauffeur naar het hoofdbureau van politie, door de wachtcomman dant van het bureau Leidseplein er op uit was gestuurd om eens pools hoogte te nemen, trad op vriendelijke doch beslissende wijze als „spelbre ker" op. De repoter werd uitgenodigd mee naar het bureau te gaan. Later op de avond konden de luisteraars deze gang naar en het bezoek aan het bureau horen. Met opzet waren bankbiljetten gekozen die de datum 4 Maart 1949 droegen, waarvan, zoals bekend, ook valse exemplaren in om loop zijn. Voor alle zekerheid werd het laatste exemplaar dat de verslag gever nog bij zich had, door de poli tie op zijn echtheid gecontroleerd. Met een compliment voor het correcte optreden van de dienaren der heilige hermandad en een pluim voor het gevoel voor humor van de agenten op het bureau besloot de verslagge ver het tweede deel van zijn repor tage. Het gevolg van een en ander was echter dat de telefoon op het bureau Leidseplein rood-gloeiend heeft gestaan, omdat talrijke luiste raars opbelden met het verzoek de verslaggever „in vrijheid te "stellen". speeld, die een stemmig einde von den in het gedragen „Eere zij God". Na de Nachtmis en morgendiensten volgden een Kerstontbijt en tussen de wachten door konden de militiaren op verschillende plaatsen Kerstpro gramma's bijwonen, die vaieerden van 'n concert of gramofoonplaten tot een variété-programma. De burgers van Ermelo hadden alle militiaren, die ziek waren of op wacht stonden, een Kerstpakketje ge zonden. Ook voor. de troepen, die Kerstmis thuis gevierd hebben en de jaarwisse ling in de kampen zullen moeten doorbrengen, zijn gezellige program ma's opgesteld, die meer in het teken van oliebollen zullen staan. „De Kath. Werkgever" verwacht: 5 pet. Volgens „De Katholieke Werkge ver" zal in 1957 de premie voor de verplichte ziekenfondsen een flink stuk verhoogd worden. In dat jaar is volgens het blad de toestand zo geworden, dat men niet meer op het Vereveningsfonds wil in teren. Het tekort dat nu 65 millioen bedraagt zal dan geheel uit de ver hoogde premie-opbrengsten moeten worden gedekt. Een premieverhoging tot 5 pet. zal dan wel niet tot de onwaarschijnlijk heden behoren. De Katholieke^ Werkgever wijst er op, dat deze nieuwe premieverhoging gelijk met de definitieve ouderdoms- verzekering en wellicht met het rechttrekken van de huren zal ge schieden, waardoor het arbeidskos- \enpeil wel hoger zal komen te lig gen dan thans. Het huidige tekort van 65 millioen op de verplichte verzekering wordt door het Vereven ingsfonds- van 125 millioen gedekt. Er blijft dus nog 60 millioen over. Het blad vraagt zich af, of de hui dige verhoging van 4 op 4,2 pet. wel nodig is geweest. De meerderheid van de Ziekenfondsraad acht echter de reserve van 60 millioen nodig èn voor de financiering èn voor onvoorziene omstandigheden. „Zestig millioen is echter voor nie mand een heilig getal", aldus de Ka tholieke Werkgever, „en wij zouden ook genoegen kunnen nemen met 40 millioen, temeer waar het dubieus is of de financiering moet geschieden uit aan het bedrijfsleven permanent onttrokken gelden,, welke ook geleend zouden kunnen worden. Dan is er nog een ander punt op grond waarvan de premieverhoging niet noodzakelijk zou zijn". „De premie-ontvangsten zullen naar onze mening", aldus de Katho lieke Werkgever", hoger zijn dan is geraamd, waardoor het tekort klei- In de gladiolenhandel rolt men het ook in Lisse de komende week dit seizoen nog al eens van de ene verrassing in de ander. Meende; men, dat men de grootste aanvoeren had gehad op de veilingen, de afgelopen schotelde men de exporteurs weer een behoorlijk aantal manden met gladiolen voor en dat was zowel in West Friesland als in Lisse het ge val. En de kwekers voeren nog wel bij deze grotere aanvoer ook. Want de prijzen trokken iets aan. Een soort als Acca Laurent ia bijv. kon voor de zift veertien en op nog 6.noteren, terwijl Gold Dust en Han van Meegeren daar nog boven kwamen. Zeer goedkoop bleven ech ter Silhouette, Hawaii en natuurlijk Sneeuwprinses. De twee eerste kwa- mden niet boven 2.per 100 uit voor veertienen en twaalven noteer den niet hoger dan 1.50. Mooie veertienen van Sneeuwprinses gin gen van de hand voor 1.20 en 1.30 per 100, terwijl de twaalven van de ze masa-soort te koop waren voor 0.90 en 1.per 100. Mansoer, Memorial Da, Roosevelt's Memory, Nieuw Europa, Picandy e.d. draai den vrijwel allemaal rond 3. voor goede kwaliteit veertienen. Limburgia ging nog voor 4.50, Ma- bel Voilet idem, en Johan van Ko nijnenburg veranderde van eigenaar voor 4.en 4.25 per 100. Johan na Strauss moest al heel best zijn om 3.50 te kunnen halen. De vrij nieuwe rode Firebrand vond kopers voor 6.50 of daaromtrent en voor Mrs. Mark's Memory had men ook een redelijke prijs over f 5.50 voor mooie veertienen en 3.50 voor twaalven. In verband met de feestdagen zal men in Bovenkarspel de veilingklok •op de plaats rust zetten en zal men kalmpjes aan doen. Intussen schijnt men er nog steeds niet zeker van te zijn, hoe het nu met de nog beschik bare voorraden staat. Men hoort de theorie verkondigen, dat er nog ve> Ie duizenden leverbare knollen op de stellingen liggen, maar vertelt ook dat de dikke bollen practisch geruimd zijn. De broeiers mogen over de Kerst week stellig niet klagen. Want de prij zen, die de gelhele week al 'bevredi gend waren geweest, lagen Vrijdag nog v/at hoger. Maar nu deed zich het merkwaardige verschijnsel voor, dat de lange bostulpen in prijs zak ten. Voor Brilliant Star werden echter zeer hoge prijzen 'besteed. De aller beste partijen liepen zelfs nog boven 20 per 100 ur. Van de bostulpen noterde Krelage's Triumph tot 2.30, Hildergarda idem, Early Queen 1.80 Rose Copland 3.50 en 3.60, Over- dale 2.25, White Sail ruim 2.00, enz. Narcissen waren niet zó duur. Helios liep tot 0.68 per bosje, Cragford ruim 0.90, California 0.72, Early Glory 0.76 en Magnificede (licht) 0.05 per bos. Witte hyacinten kwamen nog tot ruim 0.40 per stuk, rose (Pink Pearl en Anna Marie) tot 0.36 en blauwe (Ostara) tot 0.40 of daaromtrent. Anemone de Caen bleef zeer duiur: tot 11.90 per 100 en Blauwe Druif jes verkregen in goede kwaliteit 0.50 en hoger per bosje. Voor blauwe cussen werd 11.00 en 15.00 per ÏOO besteed. De chrycantgn-restanten werden opgenomen tegen zeer hoge prijzen. Eén goed bos Witte Germ bracht bijv. 1.25 per bos op. ner wordt. Voor 1955 wordt aan ge wone premie-ontvangsten geraamd 270,5 millioen, terwijl de raming voor 1956 op 275,5 millioen is gesteld. Afgezien van een loonontwikkeling zoals die zich thans voordoet moet een groter verschil in premieontvang sten worden verwacht tussen 1955 en 1956 dan 5 y2 millioen. Derhalve wordt óf het tekort over '55 of dat over '56 minder dan is begroot". De explosie in Velp DERDE LABORANTE AAN VERWONDINGEN BEZWEKEN In het algemeen ziekenhuis te Velp is op Eerste Kerstdag, na wekenlang in zorgwekkende toestand te hebben verkeerd, de achttienjarige mej. S. Levering overleden, die op 23 Novem ber bij een explosie in het laborato rium van het Velpse ziekenhuis zwaar werd gewond. Twee laboranten lie pen zulke ernstige brandwonden op, dat zij enkele uren na het ongeluk overleden. De verwachting, in het begin van16.45 uur Zaterdagmiddag de Berg- jaar reeds uitgesproken, is nog eerder dan men dacht werkelijkheid geworden de Rotterdamse haven heeft in 1955 haar 20.000ste binnen komende schip kunnen noteren, een cijfer dat nog nooit bereikt is en wel aangeeft, welke belangrijke rol Rot terdam in het wereldverkeer is gaan innemen. Dit recordcijfer is nog niet eens op het kantje af gehaald, want er rest nog ongeveer een week en het ziet er dus naar uit, dat het totale cijfer dit jaar omstreekks 20.400 zal wor den. Het schip, dat Zaterdag als 20.000e werd genoteerd is de 7374 brt me tende m.s. „La Plata", een bodem van Zweedse nationaliteit. Het is om GOEDE BEURT VAN N. S. Een auto, die de bewaakte over weg te Susteren (L.) passeerde en vervolgens bij vergissing de spoor baan op reed, was er de oorzaak van dat de laatste trein vóór de Kerst nacht, welke uit Zuid-Limburg nog verbinding geeft met het Noorden en Oosten, van het land, 25 minuten vertraging kreeg. De Nederlandse Spoorwegen heb ben een bijzondere goede beurt ge maakt bij de 125 reizigers van deze trein, toen zij besloten alle reizigers die de aansluiting gemist hadden per extra-trein naar hun plaats van bestemming te voeren. De auto, die het oponthoud veroor zaakte, werd bestuurd door de heer B. uit Amsterdam. Door de sprongen, die de -jvagen over de biels maakte werd zijn echtgenote uit de wagen ge slingerd. Zij liep een dubbele been breuk op. De bestuurder kreeg een shock. NA RIJWIELCONTROLE: 70 FCT. MET GEBREKEN Het resultaat van de rijwieleontróle in de drie Noordelijke provinciën is thans bekend. Zo werden in de districten van de rijkspolitie gecontroleerd: Leeuwar den 19.454 fietsen met 8001 defec ten, Groningen 7177 met 5203, Win schoten 4749 met 2144 en Assen 10.574 met 5114 defecten. Totaal dus 32.954 rijwielen met 20.462 defecten. In totaal werden in de Noordelijke prov'Sicies 64.398 fietsen (gecontro leerd, waaraan totaal 43.738 gebreken kleefden. Dit is plm. 70%. ARBEIDER GEDOOD BIJ INSTORTING. De Arbeidsinspectie in Zuid-Oost- Gelderland stelt een onderzoek in naar de oorzaak van een aardinstor- ting te Huissen, waarbij de 57-jarige heer H. Wemmers uit Haalderen om het leven is gekomen. De instorting gebeurde tijdens rio leringswerk in het Betuwse dorpje. Het slachtoffer dat in een drie meter diepe gleuf over de buizen gebogen stond, werd bedolven. Toen de andere arbeiders de man hadden uitgegraven, was hij reeds ge stikt. Nagegaan wordt of de wanden van de gleuf wel voldoende gestut waren. Gescheiden spelen de Siamese tweeling onder de Kerstboom De gescheiden Siamese tweeling uit Chicago, Deborah Marie (rechts) en Christine Marie Andrews (1 jaar), spelen op deze foto onder de kerstboom- Dit is een van de eerste foto's, die sinds de geslaagde operatie mag 'a ft worden gepubliceerd. haven te Hoek van Holland gepas seerd. Door dit record is Rotterdam we reldhaven nummer twee na New York geworden. Londen komt nu op de derde plaats- Hedenochtend zijn de koningin en de ouidste drie prinsessen uit Baarn per trein vertrokken naar Sankt An ton in Oostenrijk voor een veertien daagse wintersportvacantie. Prins Bernhard zal over enkele dagen ver trekken en wordt met oudejaar in Sankt Anton verwacht. Prinses Ma rijke zal evenals verleden jaar haar kerstvacantie doorbrengen in het kinderhuis „Le Genise" te Arveyes- Villars in Zwitserland. KERSTKUIKENS. Toen aan het begin van deze maand de heer P. Janse, die achter zijn bedrijf in Driebergen uit lief hebberij wat pluimvee houdt, zag, dat een van zijn hoenders kennelijk de lente in het hoofd had, zocht hij voor het beest een warm plekje op de zolder van het pakhuis en zette het hoen op twaalf eieren. Nu pre cies voor Kerstmis kroop het eerste, zij het wat over tijd gekomen, kui ken te voorschijn; de anderen volg den niet lang daarna. MOTORRIJDER ONDER BRANDENDE MOTOR De 26-ja/rige motorrijder A. A. Huisman uit Apeldoorn is in de nacht van Zaterdag op Zondag in Apeldoorn onder een militaire vrachtauto ge raak en onder zijn in brand gevlogen motor terechtgekomen. Hij liep zware brandwonden op en is naar iliet Ju- lismaziekenhuis overgebracht, waiar hij later is overleden. De echtgenote van H., die op de duo had gezeten, werd niet gewond. Het ongeluk gebeurde doordat een militiare chauffeur, uit de legerplaats „De Wittenberg" geen voorrang ver leende, volgens de politie. OUDE MAN TEGEN AUTO GELOPEN. Op de avond van Tweede Kerstdag om ongeveer zeven uur is de 82-ja rige voetganger N. L. uit 's-Graven- hage, toen hij tien meter voor een personenauto, de Loosduinse kade na bij de overweg van tramlijn elf wil de oversteken, tegen een auto gelo pen. Hij 'kreeg verwondingen aan het hoofd en ds ter plaatse overleden. Het stoffelijk overschot is naar het zie kenhuis aan de Zuidwal vervoerd. KOSTBARE OPERATIE. Vrijdag zijn van een lid van de staf van de Centraal Israëlietische Ziekenverpleging aan de Jacob Obrechtstraat te Amsterdam een gouden dameshorloge en een gladde platinaring met grote briljant, teza men voor een waarde van 1600, spoorloos verdwenen. De eigenaresse is een specialiste voor het aanbrengen van gipsver band; zij had haar eigendommen on beheerd op een tafeltje laten liggen in de hal van de operatiezaal. HOND BLEEF BIJ ZIJN BAAS „Mijn hond is voor geen geld te koop" zei de heer Smit uit Drieber gen na een korte aarzeling, even na dat een luxueuze auto naast hem ge stopt was. De bestuurder van de auto was geen toerist, die de weg wilde vragen, doch een inwoner van de Verenigde Staten, die, nadat hij een ogenblik naar het hondje, waarmee de heer Smit een ommetje maakte, gekeken had, kortweg informeerde „How much is that doggy?" (Hoe veel kost dat hondje?). De Amerikaan stapte uit zijn auto, en bood het lieve sommetje van vijf honderd dollar. De heer Smit schud de beslist zijn hoofd van neen. Of hij al volhield de steeds hoger wordende aanbiedingen af te slaan, de man uit het land van Uncle Sam hield aen, tot hij uit zijni portefeuille vijftien honderd dollar had opgediept en die de heer Smit voorhield. Zelfs voor een dierenvriend is een dergelijk bod verleidelijk, maar de aarzeling duurde maar heel kort. De hond bleef bij zijn baas.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8