Duinstreek WONINGEN WEGGELOPEN 218 Bloedgevers kregen een onderscheiding Zameizat# „Jftee-uuttje" BIOSCOPEN DANSEN DANSEN DANSEN VERENIGINGS- DRUKWERK ZATERDAG 24 DECEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Nieuwe actie voor donores te Leiden Hoewel de voorzitter van de afdeling: Leiden van het Ned. Koodc Kruis, prof. dr P. J. Gaillard, gisteravond aan niet minder dan 216 donores voor het vijf maal afstaan van bloed een Landstei- nerpenning kon uitreiken, bestaat nog altijd een groot tekort aan bloedgevers (sters). Teneinde dit tekort zo spoedig mogelijk in te lopen is momenteel in Leiden een actie gaande, waarbij de stad in diverse wijken is verdeeld. In kringen van het Roode Kruis verwacht mpn van deze actie, welke thans gaande is in het RÜnsburgerweg- en Morskwartier, een gunstig resultaat. Alvorens prof. Gaillard overging tot het uitreiken van de Landsteiner-pen- ning, overhandgde hij aan mej. C. Es- wilder te Leiden en de heer J. J. Abben- huis te Wassenaar, die reeds vijftien maal hun bloed afstonden, een Land- steinerplaquette. De Landsteinerpenning werd deze avond ter hand gesteld aan de volgende personen: Alphen a. d. Rijn: J, A. Verhoeff; N. Th. P. Wijfje. Hillegom: C. J. Brouwer; A. P. Hae- ser. Katwijk: P. C. van Andel; Br. Ema nuel; mej. M. Kruyt; T. M. Peper; D. L. v. d. Plas; P. de Vries. Leiden: J. L. Arbouw; mej. Th. Bak ker; H, H. M. Bary; mevr. C. E. A. Bec kers; J. J. A. v. Berge Henegouwen; mej. M, Bergers; J. G. Boogaards; W. Bruinse; G. J. M. Bruné; P. Burger jon; H. J. Choufour; G. A. Copier; mej. S. P. Develing; P. J. H. Dexel; J. G. W. Die- bels; H. van Dijk; P. B. Dijkmans; W. van Eijgen Jr.; G. J. Ezendam; J. Flo- risson; mej. M. C. E. Gaykema; mej. D. de Graaf; mej. J. A. Guley; C. Hendriks B. J. Heuvelman; mevr. J. Holwerda Chaudron. P. H. Hoppers; A. C. Huigen; G. Hulsbos; J. Jongskind; H. Kasteel; A. M. van Katwijk; A. H. Keller; W. L. Kerkvliet; J. Keijer; A. Kienjet; J. S. Koldrman; mevr. Y. de KoningHuis man; J. Koolhaas; J. J. Lagerberg; J. A., Lambooy; J. Laterveer; P. Mensen; J. Miedema; A. Montagne; mevr. A. Moo- tenPrakken; M. Nieuwenburg; G. J. M. Noorcjman; A. Ommering; F. A. On derwater; mevr. E. J. OnvleeBrugman, H. van Oosten; W. W. Paats; J. Piersma; C. A. Pieterse; H. v. Polanen; J. J. Poll- mann; L. H. Pouw; W. F. Prevoo; H. Raaphorst; H. Redel; D. M. C. de la Rie; J. de Roo; C. Ruygrok; T. H. W. Sand- berg; M. M. A. A. Sauter; M. Selier; mej. J. Sloos; W. Sloos; mevr. Th. M. Smitsv. Gennip; P. J. Verdoes; H. Verver; J. C. Vintges; H. Vis; H. van Vliet: C. C. de Vriend; C. Vrisekoop; mej. L. G. Vrij; mej. C. C. v. d. Weijden; A. Wielders; mej. M. Willemsen; A. Wijtsma; mej. M. IJzerman; W. IJzer man; mevr. J. A. A. BerkelSteenber gen. Leiderdorp: J. Borst; W. Bosman; P. Boutkan; mej. A. Boot; P. Braamzeel; J. E. de Graaf; C. P. de Gunst; J. J. de Haas; G. L. den Hertog; H. Hollander; H. A. van Ingen Schenau; A. Karstens; W. J. Keuning; H. Kluwstra; C. Koenen; C. v. d. Kommer; C. J. Kop; K. Kranen burg;. A. Maat; A. Plomp; mej. C. v. d. Reijcjen,; P. Stuifzand; A. Veen; P. C. Veer. Leldscheridam: P. G. Beugelsdijk. Leimuiden: mevr. A. C. Onderwater v. Velzen. Lisse: H. W. Asper; I. Eisenga; J. J. C. Lascaris; B. v. Leeuwen. Noordwijk: C. A. v. (1. Berg-; G. v. d. Berg; D. Berkheij; J. Boezaard; J. Boon J. v. Duijvenbode; J. G. A. Duindam: mej. P. A. M. van Dijk; P. C. J. van Dijk; C. J. v. d. Ham; A. G. Hoek; P. J. Hoek; J. Imthorn; H. M. van Kesteren; F. A. Kooien; C, L. Kortekaas; Th. de Ridder; F. H. Smit; L. H. Smit; P. S. Smit; H. v. d. Zalm. NoordwUkerhout: G. Been; J. J. Dod- dema; J. P. J. Heemskerk; B. Hoogen- dorp; J. C. van Kampen; A. J. M. Roh- ling. Oegstgecst: A. Kranendonk: W. R. Oudshoorn; H. C. Schrader; J. P. Wa terland. Rijnsburg] mej. M. L. J. Heemskerk. Sassenheim: M. C. Bakx; H. C. Berg; A. W. Blom; mevr. N. Bouwmeester— Wijk; M. C. Braam; mej. N. A. Colijn; R. Eisenga; N. B. v. d. Eist; H. Holtman; J. C. v. d. Hulst; S. de Jong; mej. H. M. Oudshoorn; R. Pit; N. Roos; M. Rotte; W. Th. Rotteveel; A. C. Schrama; G. Wijntjes; M. Zandbergen; A. G. Zwaan; Voorburg: G. J. Schötteldreier. Vool-hout: C. P. v. d. Berg; C. W. v. d, Berg; Br. Bonfrer; mevr. H. M. Groenen —Van Dorp; Br. Honorius; J. J, v. d. Kuil; C. J. van Noort; C. A. van Noort Br. Vincentius. Voorschoten: P. Bos; N. Th. v. d. Geest; C. v. d. Heiden. Warmond: F. J. Maksymiak; P. Voge lenzang. Wassenaar: mevr. M. M. GardienPost W. Goedhart; G. Gussekloo; mevr. M. de JongVisser; J. Kon^; P. H. Noord* over. Zoeterwoude: J. de Graaf; F. D. Har- kes; N. de Jong; J. L. Knauf; E. de Ko ning; J. H. de Koning; J. M. Kraan; J. A. W. v. d. Meer; mevr. A. MeijerPlie- ger; G. A. v. d. Pluym; P. Rotteveel; J. D. Stam; J. G. Steeman; J. van Vliet; L. van Vliet; C. I. de Vogel; F. Zand bergen; N. v. d. Zwaan. Na deze uitreiking werd de film „Uw reddend bloed" vertoond, waarna de aanwezigen via de filmband ook nog eerj indruk kregen van een der laatste acti viteiten van het Roode Kruis: een boot tocht voor chronische invaliden. Café-Restaurant Stationsweg 35a - Telef. 21444 TIJDENS UW en gedurende de avond speelt voor U PETER VANGEN de bekende entertainer-pianist van 15.30-24 uur I Advertentie. K.R.0.-F0RUM IN LEIDEN Zoals reeds tijdens een K.V.P.-ver- gadering bekend werd gemaakt, komt op 13 Januari a.s. het politiek KRO-forum naar Leiden. De zitting wordt gehouden in het St. Antonius- Clubhuis. In, verband met technische aanwij zing voor de radio-uitzending dienen de belangstellenden om half acht aanwezig te zijn. De avond begint om acht uur. Gratis kaarten kunnen door KVP- leden aan vier adressen worden af- gehdalck Vragen, die men wil stellen, dienen vóór 11 Januari op schrift bij de secretaris binnen te zijn. Na de uit zending kan men het forum vrij vra gen stellen. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden is heden geveild: huis en erf Utrechtse Jaagpad 130, in bod: 5.700 koper: J .J. van der Reij- den te Leiden voor: 6.200. Leidse Universiteit voor het Doet. ex. God geleerdheid de heer J. Smit Sibinga te Warmond; voor het Doet. ex. Klassieke taal- en letterkunde de heer H. Chr. Alberts te Leiden (cum lau- dej; voor het Cand. ex. Klassieke taal- en letterkunde de heer P. A. Meyer te R'dam (cum laude). kerstbomen in de brand Op Maandagavond 2 Januari om kwart voor acht worden de Kerstbo men gezamenlijk verbrand op een grote brandstapel op het Schutters veld. Hiertoe worden vanaf 3 verzamel plaatsen in de stad, n.l. het Kooipark, het Stadhuisplein en de Hoge Mors- weg (ter plaatse van de Roeivereni ging Njord bij de eerste viaduct) op tochten geformeerd, waarin de jeugd voorafgegaan door resp. de bands van K. en G., de Nederlandse Padvinders en de Katholieke Verkenners met een Kerstboom meemarcheert. Bij het vuur is er voor de jongens en meis jes een gereserveerde ruimte. Alleen de jeugd, voorzien van een Kerstboom, dus geen volwassenen, zullen in de optochten mee kunnen lopen. De ojptochten vertrekken om kwart over zeven van de verzamelplaatsen langs een nog nader te publiceren route en zullen om ongeveer kwart voor acht op het daarvoor afgezette gedeelte van het Schuttersveld zijn. Daar wordt gezamenlijk de brand stapel opgebouwd èn na een openings fanfare door een 6t-al jongelui met fakkels ontstoken. UITSLAG PUZZLE Volgens afspraak volgt hier in „Sleutelgat" de uitslag van de puzzle van vorige week. De taart is voor M. J. Faes, Van der Duynstraat 24, Leiden, het boek voor: C. Koomen, Heerenweg 176, Noordwij kerhout, en het sieraad voor: mej. Ria Wassen- burg, Bloemenstraat 16 Ter Aar, post Langeraar. verplaatst De leden van de KAB worden er op attent gemaakt, dat het Rechtskundig Adviesbureau verplaatst is naar de Lange Pieterskerkkoorsteeg 21 (kam toor v. d. Bouwvakarbeidersbond). Zie verder advertentie in dit blad. GESLAAGD Mej. Ria Kaak te Leiden is geslaagd voor het staats-practijk-diploma, Boekhouden. Mej. Ans Lageberg slaagde te Amsterdam voor het staatspraktijk- diploma deel I. Geslaagd voor examen Duits M.O.-B.: C. Verschoor te Leiden. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd .voor scheepsbouw kundig ingenieur de heer D. NoOrcjiuin uit Leiden. In verband met 't bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zal de heer dr. S. Rozemond, directeur van de dienst voor Sociale Zaken, per 31 December a.s. deze dienst ver laten. Naar aanleiding hiervan zal er een afscheidsbijeenkomst zijn op Vrijdag 30 December a.s. te 3 uur nam. pre cies, in het gebouw van de dienst voor Soc. Zaken, ingang Steenschuur no. 21. KERSTTENTOONSTELLING „DE LAKENHAL" De verleden jaar aangekondigde tentoonstelling van werken van Bak ker Korff in de Lakenhal, kan we gens verschillende redenen geen doorgang vinden. Ter gelegenheid van de komende feestdagen heeft de directeur van de Lakenhal, de werken die in het Mu seum, in eigen bezit en als langdurig bruikleen aanwezig zijn van Bakker Korff, in een nieuwe opstelling ten toongesteld; om tevens het Leidse pu bliek in de gelegenheid te stellen enige nieuwe aanwinsten en een 'be langrijke nieuwe bruikleen te bezich tigen. Tot de aanwinsten behoort een ge tekende voorstudie van het grote schilderij „Le Fille du héros", die deze zomer aan de Lakenhal geschon ken werd. Door aankoop verkreeg de Lakenhal „Le concert'' en een fraai stilleven. In bruikleen ontving het museum 3 olieverfschetsen uit de vroege tijd van de schilder. Samen met de werken van Bakker Korff zijn enige werken van zijn tijd genoot Cornet opgesteld. IN DE LEIDSE Luxor: Vlak voor de oorlog ver raste de Nederlandse filmindustrie haar critische publiek met een gave weergave van Jean Websters best seller „Vadertje Langbeen". Met de herinnering aan deze aardige en door en door degelijke verfilming in het hoofd zal men de Amerikaanse ver filming ietwat overdonderend vinden. Regisseur Jean Negulesco gaf de rol van vadertje Langbeen aan de „top hitdanser" nummer één Fred Astaire en nam het geheel op in cinemascoop, dat de man de kans geeft zijn elasti sche benen over de gehele breedte van het doek te spreiden. Vermeldt men daar nog bij, dat de danseres Leslie Caron de plaats innam, die in de Nederlandse versie door Lily Bouwmeester vertolkt werd, dan zal men niet verwonderd zijn een film te zien die weinig met het boek maar veel met een perfecte Amerikaanse showfilm te maken heeft. Ondanks dit gebrek aan respect voor het origi nele verhaal is Daddy Longleggs een bijzonder aardige film geworden, waarin enkele zeer goede balletten te bewonderen zijn. Het sipel van de beide hoofdroldansers is bovendien zo fris, dat men deze film als op- kikkertje in een verregende Kerst- vacantie van harte aanbevelen kan. Voor alle leeftijden. Trianon: Nadat Metro Coldwyn Ma yer u bij monde van Mario Lanza en koorknapen-in-kathedraal een pret tig Kerstfeest heeft toegewenst, krijgt u deze week in Trianon een show film „Alle Hens aan Dek" te zien, die zich in weinig van andere showfilms onderscheidt. Drie marine-jongens, die goed kun nen zingen en opvallend knap zijn, ontmoeten drie jonge meisjes, die eveneens goed kunnen zingen en ook opvallend knap zijn. Nadat de paren vele malen om el kaar heen gedanst hebben komen zij uiteindelijk in eikaars armen terecht. Liefhebbers van dit lichtvoetig genre zullen door deze film niet teleurge steld worden. K.F.C.-keuring: 14 jaar. Rex. „White Christmas", oftewel „Witte Kerst" geeft voldoende aan, dat het hier gaat om een Kerstvie ring, die volgens alle regelen der tra ditie met sneeuwvlokken versierd is. willen gaan doorbrengen, vinden in het hotel een oude kennis terug, als eigenaar van het hotel. Zijn zaken gaan echter slecht en daarom wordt even vlug een Kerstfeest georgani seerd, dat natuurlijk denderend slaagt. Een fris en aardig verhaal, dat het vooral in deze Kerstdagen uit stekend doet. Alle leeftijden. Casino, is nog. altijd bezig met het prolongeren van de grootse film „Ge jaagd door de wind". Het beroemde verhaal van Margaret Mitchell zal het dit jaar wel uithouden. Toegang 14 jaar. Lido: In het Kerstprogramma zorgt George Formby ditmaal voor de no dige lachsalvo's in een klucht, die de meest verstokte nurks bekeert. In „Kouwe Drukte" is George Formby assistent van een fotograaf en uit vinder van een das, waarin hij op listige wijze een camera heeft inge bouwd. Daarmee fotografeerd hij, ge zien en dikwijls ongezien, maar de resultaten brengen hem dikwijls flink in moeilijkheden. Hij komt zelfs in de gevangenis, maar dan zit hij plots weer als scheidsrechter op een ijs hockey-wedstrijd zonder te kunnen schaatsen. Maar de foto's, die hij van deze wedstrijd maakt, bezorgen hem tenslotte het baantje van persfoto graaf. LEIDEN inzameling huisvuil. Op de 2e Kerstdag zal geen huis vuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em- fners aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op Maan dag worden bediend, zal nu plaats hebben op Donderdag 29 Dec. e.k. De Directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Advertentie. contact-avond „st. antonius". A.s. Dinsdagavond en -nacht orga niseert de Ned. Kath. Bond van Ho tel-, Café-, Restaurant Geeëmpl. „St. Antonius" afd. Leiden voor haar le den en dames, begunstigers en mede- werkers(sters) en genodigden een contact-avond, welke zal plaats vin den in de foyer van het Clubhuis Mare 43. Het afdelingsbestuur heeft na rijp overleg besloten met de oude sleur van vergaderen te breken door name lijk niet meer van „ledenvergade ring", maar „contact-avond" te spre ken, waarbij tevens meer de gelegen heid zal worden gegeven, dat, ieder een de bijeenkomst kan bijwonen en waar ook de dames en allen, die in teresse hebben en/of enigszins con tact hebben met de bond „St. Anto nius" ten alle tijde welkom zijn. De bedoeling van deze bijeenkomsten is meer contact met elkaar te krijgen, meer samenwerking in het belang van de vakgenoten in het bedrijf, en ook in het belang van de bedrijven zelf. Het as niet do bedoeling, de gehele avond met j.raten door te brengen maar er zal gelegenheid worden gege ven voor diverse wedstrijden al naar gelang men dit wenst voor een vol gende bijeenkomst. Op 27 December a.s. zal de eerste proef-contact-avond zijn met kaartwedstrijden voor zeer mooie prijzen. Het zijn merendeels prijzen, voor hetgeen op Oudejaars avond zal worden gebruikt en genut tigd. Het bestuur doet op allen een drin gend beroep op tijd aanwezig te wil len zijn. Het eerste gedeelte begint om 8.30 uur des avonds en het naeht- fedeelte om 12.30 uur, dus iedereen eeft en maakt kans voor deelne ming aan de wedstrijden en om di verse mededelingen en dergelijke te vernemen. Het bestuur hoopt, dat deze eerste proef een groot succes wordt. Het secretariaat deelt verder mede: Gij allen kent onze grote vriend en radio-priester Père Henri de Greeve. Op Donderdag 26 Januari 1956 zal Père Henri de Greeve 's avonds om 8 uur ons doen genieten van „Een opzienbarende rechtspraak". Een stuk door hem alleen voorgedragen ten bate van het fonds voor de naasten liefde, dat zal worden opgevoeijn in de grote. ?aal vari de Dierentuin, te Den Haag:' Plaatskaarten zijn verkrijgbaar a 1.aan het secretariaat Maresinge! 48, Leiden. Bij voldoende verkoop, zal de mo gelijkheid zijn per bus of in gezel schap te reizen. Haast Uü! daar er maar een zeer be perkt aantal toegangsbewijzen voor Leiden is gereserveerd. contactavond ars aemula naturae De activiteiten van het oude Leidse Genootschap ter beoefening van de Teken- en Schilderkunst: Ars Aemula Naturae, gevestigd in dat fraaie ge bouw aan de Pieterskerkgracht 9, beperken zich niet -alleen tot de zo gewaardeerde cursussen in tekenen, schilderen en boetseren. Daarnaast krijgen de contactavonden voor leden, cursisten en donateurs, die enige ma len per jaar plaatsvinden steeds meer het karakter van culturele samen komst. Donderdagavond maakte het merendeel van de leden dan ook een dankbaar gebruik van de gelegenheid weer zo'n avond bij te wonen. Het contact werd in de eerste plaats tot stand gebracht door werk van le den en cursisten te laten circuleren. De kenissmaking via het vervaardig de werk slaat juist in deze kring bij zonder goed aan. Na de koffie werd aan de heer H. Kleibrink gelegenheid gegeven iets van zijn films te vertonen. Hoewel diens uitingen in een ander vlak lig gen, bleek uit deze rolprent heel dui delijk, dat de oorsprong, de ontroe ring van de vervaardiger, volkomen overeenstemt met die van de beel dende kunstenaar. De voorzitter, de lieer J. B. Vol kers, vertolkte dan ook aller gevoe lens, toen hij bij de sluiting van deze welgeslaagde avond, de heer Klei brink dankte en deze overeenkomst onderstreepte. KERSTBOUTEN VERDWENEN. Twee Vlaamse Reuzen van 10 kilo zijn uit een konijnenhok in de Da Costastraat te Leiden verdwenen. De traditionele diefstal van de Kerst dagen bleef dit jaar tot deze twee langoren beperkt. Burgerlijke Stand Geboren: Leonardus Wilhelmus, zn. v.n J. M. Knijnenburg en M. J. C. Barnhoorn Overleden: J. v. Musscher man, 47 jaar; J. Bon wed. van: v. d. Blom, 65 jaar; J. J. Mol wed. van; v. d, Wijngaard, 82 iaar; P. P. v. d. Berg wednr., 80 jaar; P. Benders man, 66 jaar. Agenda Leiden MAANDAG Instuif St. Leonardushuis. Feeste lijke bijeenkomst. „Op Hoop van Zegen", 8 uur nam. Schouwburg. Bonte avond o.l.v. Willy Vervoort, 8 uur n.m. Stadszaal. WOENSDAG. Studiebijeenkomst Ver. voor Be- drijsfvoorlichting „Rijnstreek-West", 9.30 uur voormiddag, De Burcht. Rozenkranskruistocht, 7 uur n.m. St. Petruskerk. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Tentoonstelling „Chinese houtsne den". (Tot 4 Maart 1956). Kleurenlitho's van Bezemer en Van Vlijmen. Prentenkabinet. Dag. van 1417 uur (werkdagen). Tot 17 Febr, a.s. Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. Zondag 25 Dec. zal de dienst worden waargenomen door: dr. Borkel, Kors, Mastenbroek, Veld- huyzen en Van Wingerden. Dienst der apotheken te Leiden. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Maandag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Her- ding Blanken, Hoge woerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgecstcr Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 2627 Idem van Maandag 8 uur tot Za terdag 13 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum Mare 110, tel. 20406 en de Zuider-Apotheek Lam- menschansweg 4, tel. 23533. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 2627 TH. J. VAN DER HEIJDEN. rechtskundige Hoge Rijndijk 103a. Leiden, telefoon 23405 Pjcht-, rechtszaken en incasso's. Laatste Berichten VOOR 18 3ULLE AAN RINGEN GESTOLEN Uit een juwelierszaak in Den Haag zijn twee étui's gestolen, die zestig gouden zegelringen en 25 gouden rin gen, bezet met briljanten, bevatten. De ringen vertegenwoordigen een waarde van 18.000. De étui's waren op de toonbank naast de kassa gezet. LISSE Onderwijzeres aangereden Een onderwijzeres van een R.K. school in Lisse, mej. W. v. d. P., die woonachtig is in de Zilk, is gistermid dag op de hoek van de Hereweg en de Oranjelaan door een auto aangere den. Zij moest in het Acad. Zieken huis te Leiden worden opgenomen met een kaakfractuur en een hersen schudding. Mej. v. d. P., die op een bromfiets reed, kwam in botsing met een wa gen uit de richting Haarlem. De chauffeur had zij voorrang moeten verlenen, maar werd door de zon ver blind. KATWIJK ophalen huisvuil. De Directeur van Gemeentewer ken maakt bekend dat op Maandag 26 December a.s. geen huisvuil zal worden opgehaald. Men wordt verzocht het huisvuil te bewaren en af t«. geven op Don derdag 29 December d.a.v. (Advertentie.) VOORHOUT KERST-BRIDGEDRIVE. De uitslag van de Kerst-bridgedri ve is: Groep Blauw: 1. paar BauwEi bers 39 p. 2. echtpaar v. Beurden 37 y, P- 3. paar B. v. d. NoulandH. v. d. Hulst 34 p., 4. paar v. Rappai'd —mevr. mr. Klaasscns 31 Yi p.. 5. echtpaar Wcve 31 p., 6. paar Bakker H. Roosen 30 Y> p., 7. paar J. v. d. NoulandTh. v. d. Hulst 30 p., 8. paar Hoekv. Velzen 18'-2' p. I Groep Geel: 1. paar Allard—van Dam 24 p., 23 echtp. Leverink 21 p. 23 paar Huyde Groot 21 p., 4. echtpaar Bisschops 20 p., 5. paar StompsJagers 19 p., 6. echtpaar Jaspers 16 p. Groep wit: 1. paar Borv. Lange Hermans 23 p., 2. dames Plulippi Stembert 22 K- P-. 3. echtpaar Kuy- pers 22 p.. 4. dames JagersStikkel- broeck 20j.2 p., 5. dames Ebbers—Al lard 19 y, p., paar A. RoozenOt- tenheim 13H p. WARMOND Aan de Ursulaschool slaagden de volgende leerlingen voor het diploma Lingerie-naaien: Clara Sikking. Jo- pie v. Kampen, Agnes v. Leeuwen, Ria v. d. Hart en Thea Walraven. WASSENAAR PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING VOOR ONDERWIJZERES MEJ. BAAMS. Gisteren is tijdens een samenkomst van het schoolbestuur en het perso neel van de Pius X-school in de pa rochie van De Goede Herder de pau selijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" uitgereikt aan mej. W. L. Baams, onderwijzeres aan deze school. Mej. Baams was op 1 Septem ber j.l. 25 jaar aan deze school ver bonden. KATWIJK Gemeenteraad. Donderdag a.s. om half 8 vergadert de raad. Op de agenda staat o.m-.r benoeming van commissarissen der gemeentespaar bank. Verkoop grond aan J. v. Duy- venbode gelegen aan de N. Duinweg. Idem aan G. de Best gelegen in „De Koestal". Idem aan E. J. Wils e.a. aan de Karei Doormanlaan. Voor stel tot ruiling van grond aan de Nieuwe Duinweg gelegen met de Chr. Techn. school voor Jongens. Hernieuwd voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanschaffing van een strandvlet. Voorstel inzake herbouw van de afgebroken Open bare kleuterschool. KATWIJK AAN ZEE Zondagsdienst: Eerste Kerst dag: Hagen, Prinses Julianalnan 5; 2de Kerstdag: P. Visser Zeeweg 77. KATWIJK AAN DEN RIJN De Zondagsdienst wordt waar genomen door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, Tel. 2810. VOORSCHOTEN Zondagsdienst eerste Kerstdag LEEUWARDEN 23 Dec. Kaas. dr T. H. W. Swem, Veui-seweg 20 en Gouda volvet 2.142.15, Edammer tweede kerstdag Th. Thus, Leidse- 40 plus 1.84—1.86, broodkaas 40 weg 51, Zuster Gezondheidscentrum. plus 1.861.88. Stemming goed. SASSENHEIM Geboren: Ann. Gijsberta dr van P. J. Hoogervorst en J. v. d. Niet. Ma ria Johanna Hendrico, dr van Th. J. v. d. Poel en M. M. Th. v. d. Nou land. Machiel Franciscus Reinierus, zn van M. F. de Zwart en Th. M. v. d. Nieuwcndijk. Anna Christina Magdalena, dr van D. Dorrestijn en A. J. M. Peters. Floris Adriaan zn van J. Barnhoorn en M. Duijm. Fre- derieus Theodorus Augustinus, zn van F. Th, H. Homan en C. H. B. Beckers; Petrus Eugenius Joseph en Johanna Chrictina Theresia, zn en dr van P. J. Augustinus en C. C. Bierman. Marktberichten 2e Kerstdag m.m.v. Willo's Beleefd aanbevelend A. J. v. d. Ploeg HOOGMADE Zaal De Vier Heemskinderen Roelofarendsveen 2e Kerstdag Aanvang 3 uur. Toegang alleen od vertoon van identiteitskaart. 5153 alex meyer's dubbelgebrande koffie en espresso koffie de lekkerste. Alex Meyer, Postbus 183, Amsterdam. Gevraagd per 1 Febr. a.s. TUINDERSKNECHT als veilingschipper of rij der. Tevens ook een half was. Hoog loon. 5147 J. A. MEEUWISSE, Veursestraatweg 90, Leid- schendam. Biedt zich aan NETTE R.K. JONGNMAN 21 iaar, als chauffeur voor bestel- of luxe wagen of eventueel als exneditie- knecht. Brieven onder no. 5142 bureau van dit blad. Te koop te Hazerswoude, Rijndijk t/o Koudekerkse- brug, twee nieuw te bou- Inlichtingen Fa. G. DE BEST, Tramstraat 3, Kat wijk a. Zee. Tel. K 1718 2125 en 2786. in het Parochiehuis te Voorhout 2e Kerstdag. Aanvang 3 uur. Met medewerking van The Rhythme Stars. Entrée 1.25. Uitsl. R.K. Bijverdienste ca. 40,per week, voor R.K. heren om in de avond uren R.K. gezinnen te be zoeken. Brieven met inl. en opg. parochie onder no. 34777 „Die Haghe" N.V., Plein 11. Den Haag. 5143 Hazewindhond (bastaard). Tegen beloning terug te bezorgen: Pieterskerkhof 36, Leiden. Tel. 20949. Net R.K. Meisje gevraagd voor winkel en huishouding voor elke dag of dag en nacht. HENK v. d. MEER, Noordeinde 42a Roelof arendsveen. Tel. 290. •li: PROGRAMMA'S BILJETTEN REGLEMENTEN CONVOCATIES nv. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32, LEIDEN

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3