Op kroningsdag „Koning Winter" heeft Lisse een stukje schone lente Raad van Noordwijkerhout neemt geen genoegen met H.B.S. in Lisse Afscheid van 1955 met verhoging watertarieven Motie tegen de gang van zaken De tekst van de motie V :DERDAG 22 DECEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 BLOEMLUST GEOPEND Narcissen en hyacinthen voeren boventoon De Bloemlustdeuren zijn weer zó groot van bloem als We ze nog nooit eerder op een Kerstshow za gen, de voortreffelijke in bloei ge trokken gr.kr. Edward Buxton, de gr.kr. Amateur met het sneeuwwitte dekblad en de grote, platliggende oranje cup, de voorname Trompet Peking met buitengewoon grote bloe men, twee nieuwelingen Orange Standard en Early Light, zaailingen van Hollywood en ga maar door. Prachtige inzendingen. Voor de reeds aangestipte inzen ding Amaryllis hippeastrum vindt men een collectie van G. B. de Vroo-1 men uit Sassenheim. Een rijk geva rieerde groep met tientallen ver schillende soorten, waarin bij de nar cissen Barreit Browning wel onge looflijk mooi en best was. Een schit terend gelijk gewas, een zee van bloemen en een frisse kleur: rood kroontje tegen een sneeuwwit dek blad. Hier vindt men ook verschil lende tulpen: de gele Levant, de wit te Snowstar, de onschuldig blanke White Sail, de oudrose Gander, de lichtgele Winter Queen, een fonkel nieuwe variëteit met de veelbeloven de naam van Moneymaker: lichtgeel met iets rood, de forse, dof-rode Fin open op de dag, dat de winter be gint! Nadat men in de voorgaande dagen voor het grote tentoonstellingsge- buw aan de Grachtweg te Lisse de auto's met graszoden, dennebomen, turfmolm en noem-maar-op waren gelost, kwamen gisteren dan ook de narcissen, de hyacinten, de poinset- tia's, de amarylissen en de fresia's en kon de ontwerper, de heer Bhurman, met zijn assistenten aan de slag. Gis teravond om negen uur zat er al „lijn" in de tentoonstelling al was er toen natuurlijk nog geen sprake van, dat men ook maar aan een leidikant kon dénken. Integendeel met man, macht en geestdrift bleef men aan de slag om vanmorgen de jury op een kant- en-klare-show binnen te kunnen lei den. Deze opzet slaagde volkomen en vanmiddag was dan het ogenblik daar, dat de voorzitter van de Kon, Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. v. Nispen tot Pan- nerden de Kersttentoonsteling offi cieel kon openen. Uniek noemde het bestuur van Bloemlust deze show en terecht. Men kan kris-kras door Europa reizen, maar nergens vindt men rond Kerst mis een bloemententoonstelling waar men pakweg 50.000 bloeiende bollen kan bewonderen. En dat kan men nu in Lisse. De gehele Bloemlust-hal 1600 m2 is bezet en het zijn vooral de narcissen en de hyacinten, die de boventoon voeren. De tulpen zijn minder rijik vertegenwoordigd. „We hebben ze er uit moete móórde", zo zegt ons een cultuurchef, waarmee hij dan zeggen wil, dat men van de tul penbollen alles heeft moeten vergen om ze op tijd in bloei te krijgen. We schreven het enkele weken ge leden al: de tulpen komen over het algemeen minder vlot dan men had verwacht en dat men toen bij de Voorlichtingsdienst in Lisse gelijk had, blijkt nu wel. Daarentegen heeft men nog nooit zo veel narcissen op een Kersttentoonstelling gezien en bovendien zijn ze bijzonder best van kwaliteit. Ook de hyacinten zijn op vallend rijk vertegenwoordigd. Een grote blikvanger is de achter grond, die is samengesteld uit groe pen Amaryllis hippeastrum. Majes- tueuse bloemstukken van dat ko- ke"kenkin het^telfeb™ nV^onkïïend 'ir>S yan de salarisregeling voor de roodoranjescharlaken en rood-wit j ambtenaren in dienst der gevlamd. Hier en daar «n gemunte Kerstboom in de zaal iaat er geen twijfel aan bestaan met welk feest I <*e gemeente nog al eens moeite heeft deze tentoonstelling samenvalt. meI>f n aan ,te, trekken voor openbare Verder ziet men nog een fraaie in- werken omdat het vrije bedrijf ho- zending afgesneden Freesia's en een Sere lonen betaaH. De gemeerde zal collectie van de verblindend-rode lamd, de vlammend rode Advent, Overdale en andere soorten. Een groot deel van het middenvak wordt door de hyacinten bezet. Men ziet ze niet alleen kleuren, rood, wit ook in het warme rose: Pink Pearl en Anne Marie, de schitterend ge kleurde Jan Bos, de chique blauwe Ostara, enz. GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN Gisteravond kwam de raad van j een voorstel tot vaststelling van een Voorschoten voor het laatst in 1955 bijeen. De watertarieven, die per 1 Januari 1956 verhoogd zullen worden, vormden een nu niet zo prettig be sluit van 1955. Na de opening van de vergadering werd het nieuwe raadslid in de va cature van drs. H. A. Korthals be ëdigd. De heer A. de Groot is de op volger van de heer Korthals. Het jaarverslag van de District - schoolartsendienst werd door de raad in dank aanvaard. Voor enkele pun ten, die in het verslag van deze dienst werden vermeld, zoals de kleuren en het licht in de schoollokalen, de school melk voorziening en de spraak gebreken, die zich bij de jeugd voor- doen, werd de aandacht van het col lege gevraagd. Het voorstel van inzake het ver kleinen van de wijzerplaten van de gemeentetoren en de nieuwe verlich tingsinstallatie van deze wijzerplaat kreeg de instemming van de raad. Zij stelde het benodigde crediet ad 2200.hiervoor beschikbaar. De subsidie van het rijk wordt alleen verkregen voor het verkleinen van de plaats. Het voorstel van B. en W. inzake de aanschaffing van een per sonenauto ten behoeve van de alge mene dienst, welk voorstel in een vorige raad werd teruggekomen kreeg nu zonder slag of stoot de goedkeu ring. Geen enkele raadslid onthield zijn stem. Er zal dus aangeschaft worden een Vauxhall, 6 cylinder. De oude 4 cylinder zal worden verkocht. Voor deze aanschaf stelde de raad 6.000 beschikbaar. Het voorstel om in beginsel te be sluiten om bij de uitvoering van de belangrijke gemeentelijke bouwwer ken een bedrag van de bouwkosten te bestemmen voor decoratieve aankle ding van deze bouwwerken kreeg de instemming van de verschillende ziet ze niet alleen in de nationale m rnod. wit. *n blauw, maar f^es. De heer Eysink Smeets wil de een beperking aanbrengen in die zin, dat alleen onroerende versierin gen daarvoor in aanmerking komen. De heer Mol was er voor een advies commissie in het leven te roepen, die zal beoordelen wat artistiek gewenst is. Na veel discussie werd besloten, dat het college zich op dit gebied zal laten voorlichten door deskundigen en dat er met de meningen van de verschillende fracties rekening gehou den zal worden. Er werd in deze zaak dus geen bepaald voorstel gedaan en het college werd vrij gelaten te doen, wat zij verantwoord acht. Aan de heren Van Mil te Voorschoten en W. A. van Rossum uit 's Gravenhage werden percelen bouwgrond beschik baar gesteld in de Oranjewijk met de bedoeling daar t.z.t. woningen te doen bouwen. Mechanisatie-show. Verder ontbreken ook de beken de rode Kersttulpjes: Brilliant Star niet, de purper met gouden Crown Imperail, de rode Topscore, de rose- rode Impeartor wat Rose Copland, welke laatste soorten men kan vin den in de stand van het Laborato rium voor Bloembollen onderzoek, waar de vakman ongetwijfeld veel kan opsteken. Het is uiteraard ondoenlijk alle inzendingen hier te bespreken en bovendien: naast deze show is nog een tentoonstelling. In de veilinghal naast het Bloemlustgebouw heeft men namelijk een grootscheepse me- chanisatiashow opgezet, waar men van alles vindt wat ge tussen een bollenvlet en een mestvork maar aan varianten weet te bedenken; verpakkingsmaterialen, verwar mingeketels, sorteermachines, bol- lenplantmachies, bestrijdingsmidde len, kookketels voor narcissen enz. Nieuwe industrie Ook de N.V. Indumy te 's Graven hage, die tot B. en W. het verzoek gericht in aanmerking te komen van een perceel industrieterrein aan de Dobbe weg, kreeg van de raad toe stemming deze grond in koop te ont vangen. Voorts kwam in behandeling Woensdagavond kwam de raad van Noordwijkerhout in voltallige verga dering bijeen. Nadat een paar ingeko men stukken waren behandeld, werd punt 2 aan de orde gesteld n.l. Wij ziging van de verordening op het be heer van het grondbedrijf. Met alge mene stemmen werd de wijziging een administratieve maatregel aan genomen. Vervolgens kwam aan de orde punt 3 „Voorstel van B. en W. tot aanvul- Kerstster (Euphorbia). Moeilijk begin. Wie zo eens over deze show rond dwaalt en met de oudere vakmensen spreekt, hoort heel wat frappante staaltjes uit het verleden. De Alge mene Ver. v. Bloembollencultuur (toen nog niet Koninklijk) besloot namelijk in 1888 redes ter gelegen heid van een Kerstvergadering een tentoonstelling van gebroeide bol- bloemen te houden. Het was een to tale misluking. In 1922 kon men 36 soorten tulpen tonen en men vond dat een wereldschokkende prestatie. In 1931 toonde en met Kerstmis de eerste bloeiend narcissen en zo ging het langzaam maar zeker vooruit. Ineens lente. En nu is het dan zo ver, dat men hartje winter de verbaasde toeschou wers een complete lentetuin toont. De heer Buurman heeft een strak, modern ontwerp gemaakt met enke le waterpartijen. Het geheel doet rustig aan. De zijkanten worden voor een groot deel in beslag geno men door de narcissen. Men vindt daar o.m. een grote groep van Ruig- rok's Broeproevenbedrijf en van de Sassenheime narcissen-pecialist War- naar Co. Men ziet daar o.m. de dubbele Golden Castte met de geheel gevulde trompet, de zware dubbele Texas, verbluffend beste kwaliteit Marcato, Golden Harvest zó best en enigermate hierin mee moeten gaan doen, wil zij personeel krijgen. De voorzitter achtte het beter over dit punt geen vragen te stellen in de openbare vergadering, omdat zoiets rich niet voor publiciteit leent, dit kan in geheime vergadering desnoods geschieden. Met algemene stemmen werd het voorstel aangenomen. Belangrijkste punt. Hierna kwam aan de orde het be langrijkste punt van de agenda, waar. voor de vergadering eigenlijk was uit geschreven n.l.: Bespreking van on- derwijsaangelegenheden. De voorzit ter vroeg of iemand het woord ver langde. Het raadslid, de heer A. Th. P Meijer, verkreeg het woord en sprak hierna als woordvoerder van de K.V. P.-fractie, tevens als voorzitter van de onder wijs-commissie in Noordwij kerhout. Hij gaf een uiteenzetting van de pogingen, door een commissie uit de standsorganisaties gedaan, om in Noord wij kerhout-Zuid een middel bare school gevestigd te krijgen. De heer Meijer sprak o.a. als volgt: De felle teleurstelling en veront waardiging die de bevolking van Noordwijkerhout sinds enkele weken beroert, stelt ons voor de dwingen de noodzaak, thans verantwoording af te leggen van onze activiteit ter oplossing van het nijpend onderwijs vraagstuk. Te verbergen hebben wij niets. Het is dan ook na ryp beraad, dat onze overtuiging is gegroeid dat langer zwijgen niet verantwoord is tegenovér de duizenden, die in rustig vertrouwen van ons een oplossing hebben verwacht voor de benauwende onderwijsvraagstukken in onze ge meente. Vele teleurstellingen. Het is daarom dat wij deze gele genheid hebben gezocht, om in het openbaar volledig opening van za ken te geven. Het is U al'len bekend, dat de situatie op onderwijsgebied in Noordwijkerhout lang en dringend om nadere voorziening vraagt. Reeds in 1950 werden stappen gedaan om tot oprichting te komen van een ka tholieke U.L.O.-school. De toestem ming hiervoor werd ons geweigerd. In 1953 is opnieuw een welhaast dra matisch beroep gedaan op het R.K. Centraal bureau voor onderwijs en opvoeding om te willen bevorderen, dat er hier een kath. U.L.O.-school zou komen voor de 1500 leerplichtige katholieke kinderen in onze gemeen, te. Opnieuw werd toestemming ge weigerd omdat dergelijk voorzienin gen voor onze jeugd niet pasten bij de voorzieningen in omliggende ge meenten voor de uitbreiding van de daar bestaande U.L.O.-scholen. Zo moesten we toen constateren, dat al lereerst na de oorlog de vestiging van Stokershorst met een lagere techni sche school in Noordwijkerhout was verhinderd door de gezamenlijke te genwerking van de daarbij betrokken departementen. Terwijl daarna de oprichting van een katholieke U.L.O.- school geen doorgang kon vinden, omdat de kerkelijke autoriteiten hierover hun veto hadden uitgespro ken. De onderwijscommissie heeft zich toen opnieuw en met nog verbe- tener energie op een verdere studie van het onderwijsvraagstuk gewor pen. Adviezen werden gevraagd en verkregen van de planoloog dr. Delf- gauw, van de secretaris van de K.V. P. dr. Albering. Een peiling van het intelligentie peil van onze jeugd bracht aan het licht, dat dit aanzienlijk uitsteekt bo ven het landsgemiddelde. Talloze ge gevens werden verzameld, hieruit bleek dat het een poodzakelüke ver- De Raad der gemeente Noordwijkerhout in zijn openbare vergadering van 21 December 1955; gehoord het verslag van de door de Onderwijscommissie uit de Katholieke organisaties gevoerde activiteit om tot geschikte vormen van vervolgonder wijs te komen in deze gemeente; gezien zijn besluit van 24 Februari 1955, no. 44, tot het verlenen van vol ledige medewerking aan de Onderwysstichting St. Bonaventura te Leiden, om in het zuiden van deze gemeente met bisschoppelijk verlof een R.K. H.B.S. op te richten; overwegende, dat het bisschoppelijk verlof op 4 April 1955 werd opge schort en de plaatselijke onderwijscommissie werd verzocht, zich van ver dere activiteit in deze aangelegenheid te onthouden; dat intussen echter onder leiding van de burgemeester van Lisse een steeds verder gaande activiteit is ontstaan van de zijde van enkele gem.- besturen in de bollenstreek, resulterend in een niemand bevredigend rap- diende "te worden ODeeschort totda"t F°rt van het E™nomisch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland en vcr- oZtnt de S t,,eHn?gv/n °d7 seh„o <»:re inmenging van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Weten- eiste is een katholieke middelbare school op te richten voor onze ge meente en de streek. Nadat het re sultaat van ons werk was vastgelegd1 in een uitvoerig rapport werden de nodige contacten opgenomen o.a. met de paters Franciscanen te Leiden. Op 13 Januari 1955 werd door de bis schop verlof gegeven tot de oprich ting van genoemde school, onder be stuur van de onderwysstichting St. Bonaventura te Leiden. Contact werd hierna opgenomen met de omliggende gemeenten. Bleken verschillende bur gemeester bereid hun volledige me dewerking te geven, de burgemeester van Lisse verklaarde onmiddellijk zich niet met de plannen te kunnen verenigen omdat voor hem niet vast stond, dat Noordwijkerhout de juiste vestigingsplaat? was voor de school. Eerste onderzoek. Op 4 April 1955 ontvingen wij, ove rigens zonder te zijn gehoord, van de vicaris-generaal van het bisdom Haarlem het bericht, dat verdere acti viteiten van de commissie inzake op richting van een H.B.S. voorlopig omtrent de situering van de school volledig overeenstemming zou zijn bereikt. Een dekenale commissie ad hoe onderzocht de mogelijkheden in Noordwijkerhout, Sassenheim en Lis se, en kwam tot de conclusie, dat Noord wy kerhout-Zuid voor deze school zeer gunstig was gelegen en geen objectieve redenen konden wor den gevonden om naar een andere plaats uit te zien. Op de jaarlijkse pastoorsvergadering spraken 9 van de 11 pastoors zich in dezelfde geest uit. Een deputatie uit de dekenale com missie ging naar de staatssecretaris van O. K. en W. en hier bleek dat de staatssecretaris slechts bereid was subsidiëring van een kath. M.school in deze streek in overweging te ne men indien deze in Lisse zou komen. Hiermede was de dekenale com missie aan het einde van haar op dracht en heeft zich onder protest ontbonden. Niet het departement, ver volgde de heer Meijer, heeft direct noch indirect de plaats van vestiging can te wijzen, maar het schoolbestuur, overleg met de belanghebbende kath. bevolking en haar geestelijke leiders. Evenmin ligt het op de weg van het Departement, op voorhand een onderzoek in te stellen naar de plaats van vestiging van een kath. nieuwe watertarievenverordening. Deze nieuwe verordening vormde een punt van een lange bespreking. Blijkens het voorstel waren de tarie ven voor het water na de oorlog nog nimmer verhoogd. De uitbreiding van de gemeente noopt tot meer ka pitaalsinvesteringen en tot het be trekken van meer water van de N.V. Leidsche Duinwatermaatschappij. Voor het dienstjaar 1956 was het te kort al berekend op ongeveer 12.000. Door toepassing van een correctie van de wateraanslagen in verband met de stijging van de huurwaarde der aangesloten percelen, waarvan de gegevens zijn geverifieerd door het Belastingkantoor te Leiden, is het tekort teruggebracht tot ongeveer 4.000.— Duurder water Nu stelden B. en W. voor dit tekort te niet te doen door een tariefver hoging neerkomend op ongeveer 10%. De heer Pels vond dit nogal een in grijpend voorstel. Het bestaat n.L uit 2 verhogingen, eerstens de verhoging door de correctie en vervolgens nog een tariefverhoging van 10%. Hij had klemmende bezwaren tegen de twee de phase, want er ontbreekt aan dit voorstel een toelichting wat dit be tekent voor het huishoudbudget Mo gelijk komt er spoedig een huurver hoging. Daarom zou het de verhoging van 10% willen zien geschrapt. De heer Van Eist had ook wel bezwaren tegen deze verordening, maar hij ziet toch de noodzaak van de verhoging. Hij zou deze verhoging willen zien als een tijdelijke. Het prolbeem van de watervoorziening hoort thuis in de studiecommissie. De heer Van Oosten was eveneens overtuigd van de noodzaak. De heer Fortanier deelde mede, dat deze verordening een punt van be spreking had gevormd in de fractie. Het werd logisch geacht, dat het te kort moet worden weggewerkt Een tekort is niet verantwoord. Niemand van de gemeente kan het kwalijk ne men, dat dit moet plaats vinden. Al vorens het voorstel in stemming kwam, deelde de heer Pels mede, dat hy nu hij de meningen van de raad had gehoord, hij wilde, dat de PvdA zal worden beschouwd als te hebben tegengestemd. De rest verklaarde zich deze mogelijkheid bezien. Daarna Kleinere besluiten Tot onderwijzeres aan de eerste openbare lagere school werd benoemd mejufrouw L. H. Toxopeus uit Krim- 52.00.00 Kerstmis is by uitstek het feest, dat een ontmoeting is tussen geeste lijke schoonheid en huiselijke gezel ligheid, doch beide sferen dreigen niet helemaal of helemaal niet tot uiting te komen in de vele tientallen kazernes van Nederland, waar op Kerstmis duizenden Nederlandse mili tairen hun dienst zullen moeten blij ven verrichten. Niets is meer in strijd met de on grijpbare sfeer van het Kerstfeest, dan de nuchtere soldatenkamers en het ongezellige mannenleven, dat nu eenmaal het kenmerk is van kazernes, en als de buitenwereld, die achter vei lig gesloten muren zijn Kerstfeest viert, hier geen helpende hand zou reiken, zou Kerstmis 1955 voor vele jongens een ongemakkelijke herin nering worden. Ieder jaar opnieuw spant het Katholiek Nationaal Thuisfront zich in om zoveel mogelijk de Kerststem ming naar de kazernes te brengen. Zij zorgt voor plechtige Nachtmis sen, voor feestelijke ontbijten en voor stemmige avonden. Maar deze organisatie is nu eenmaal aangewezen op de steun van de bur gerij, die bij de gratie van het leger een Kerstfeest kan vieren. Er zijn bonnen uitgegeven en er is gepoogd op andere wijze geld te ver zamelen voor de Kerstfeesten in de vele kazernes, maar als u nog op geen van deze manieren uw bijdrage voor dit Kerstfeest hebt kunnen storten, dan brengt gironummer 52.00.00 u nog de gelegenheid. Winterkou in den lande PUROL op lip en handen Advertentie pen aan de IJssel. Tenslotte werd de heer J. van Eist benoemd tot lid van de commissie voor de dienst van Openibare werken, de reinigingsdienst en het grond- en woningbedrijf; van de commissie van bijstand voor de gem. energiebedrijven en het badibe- drijf en tot plaatsvervangend lid van de commissie van bijstand voor onder wijs, cultutrele en sociale aangelegen heden, en van de commissie van strafverordeningen. De heer A. de Groot tot lid van de laatstgenoemde commissie en tot plaatsvervangend lid van de eerstgenoemde commissies. Bij de rondvraag attendeerde de heer A. de Groot het college van B. en W. op de mogelijkheid van school zwemmen, nu het zwembad te Wasse naar bijna gereed is. Het college zal deze mogelijkheid bezien. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met de wens van genoegelijke Kerstda gen, een goed einde en een goed begin. middelb. school en op grond van dat onderzoek bij voorbaat te weigeren, subsidiëring in overweging te nemen. In dit geval is het des te minder aan vaardbaar, nu niet eens uit een de partementaal onderzoek is gebleken en naar ons inzicht ook niet aan getoond kan worden dat situering van deze school aan de Vlashoven ongunstig zou zijn. Protest. Mijnheer de voorzitter, na al het voorgaande kan er geen enkele twij fel bestaan, of wij er ook maar aan zouden denken ons bij de geschapen situatie neer te leggen. Wy kunnen dit niet zonder ons geweten geweld aan te doen. Ons uitgangspunt en onze zorgen zijn dezelfde gebleven: de jeugd. De jeugd van deze gemeente en van de ze streek. En in het bijzonder dat ge deelte van de jeugd, dat qua afstand en qua verbindingen het ongunstigst woont ten opzichte van de reeds be staande Katholieke middelbare scho len. Want het is juist dat gedeelte van de jeugd, dat het ernstigst gevaar loopt te verpauperen, omdat het 't minst wordt uitgerust met de kennis en ontwikkeling, nodig om zich een nieuw bestaan op te bouwen. Het is immers zonneklaar, dat voor velen van hen de vertrouwde arbeid in Gods vrije natuur geen toekomst meer kan bieden. Zodra zij dit aan den lijve ondervinden is het te laat. Mijnheer de voorzitter. Niemand kan vuriger verlangen naar vrede en sa menwerking in deze streek dan wij. Omwille van deze vrede hebben wij bezwegen tot dit moment. Een opge legde vrede te aanvaarden, en dan tot deze prijs is ons onmogelijk. Ik moge U daarom verzoeken, te willen voorstellen de gevoelens van deze Raad vast te leggen in het voor gestelde besluit. De heer Meijer las hierna een motie van de raad voor welke als volgt luidt: Nadat de motie was voorgelezen zeide de burgemeester, dat B. en W. de gang van zaken ten zeerste betreu. ren en volledig met de motie instem men. Met algemene stemmen werd de motie aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. schappen; dat deze aangelegenheid in de eerste plaats een zaak van de Katholieke bevolking in deze streek is; dat daarom een dekenale commissie ad hoe tot bestudering is overgegaan van de vraag of het wenselijk was, wijziging te brengen in de voorgenomen plaats van vestiging; dat deze commissie tot de conclusie is gekomen dat deze wenselijkheid niet kan worden aangetoond, welk standpunt door een pastoorsvergadering werd gedeeld; dat deze commissie moest ervaren, dat ten departemente bij het beoor delen van de subsidieaanvrage alleen rekening werd gehouden met een door de gemeente Lisse ingediend plan; dat te Noordwijkerhout en bij velen elders een zeer onbevredigend gevoel is ontstaan en de vraag is gerezen, of de staatsbemoeiing met deze zuiver Katholieke aangelegenheid niet eenzydig is uitgebuit; dat nimmer is gebleken, dat vestiging van een R.K. middelbare school in het zuiden van deze gemeente onverantwoord zoude zijn; dat de ontwikkeling van een in opkomst zijnde plaats als Noordwijkerhout blijkbaar wordt afgeremd, mogelijk omdat een andere plaats hieruit naar onze mening ten oprechte een verzwakking van haar positie vreest; gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; BESLUIT: I tegen deze gang van zaken te protesteren; II bij de desbetreffende instanties er op aan te dringen, dat met in acht neming van de grondwettelijke rechten der Katholieke bevolkings groep, primair rekening worde gehouden met de verlangens van de plaatselijke en regionale Katholieke instanties bij het bepalen van een standpunt omtrent de subsidiëring van een Katholiek middelbare school; III dit besluit ter kennis te brengen van: a. de Bisschop van Haarlem; b. de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, c. het College van Gedeputeerde Staten in de provincie Zuid-Holland, d. het bestuur van de Onderwysstichting St. Bonaventura te Leiden.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7