Stijlvolle en sfeerrijke Kerstbijeenkomst van Leirise R. K. Middenstand Scherp AVONDRUST D&tf jLMiLGAT gojn/mvAD PRONONCE Duiken in het zwembad zon der beruchte fnodderkolom GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN VRIJDAG 16 DECEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 OMSPELING EN OMSCHRIIVING VAN KERSTGEDACHTE i De R.K. Leidse Middenstand heeft vertolking van de adventszang ,Rora- het vorig jaar het initiatief geno men tot het geven van een Kerst bijeenkomst, waarop in woord en muziek de diepe zin van de kerst gedachte omschreven en omspeeld werd. Met de bijeenkomst die gister avond in „In den Vergulden Turk" gehouden werd maakte zij het schortere begin tot een prille tradi tie die naar wij hopen in de komende jaren tot volwassenheid mag rijpen. te Coeli' dat de religieuse muziek zijn domein is. Later op de avond versterkte hij deze indruk met en kele liederen, die hun wijding in hoofdzaak ontlenen aan de wijze waarop zij ..gereciteerd" worden. Mevr. G. van DongenTe Nyen- huis bezit een warme altstem, die zich vooral goed leent voor het ge ven van een recital in een kleinere zaal. Het „Wiegenlied" van Heinrich Reimann ontroerde diep. De veel meer eisen stellende aria uit „The De kerstbijeenkomsten van de N. R. K. M. hebben reeds een grote faam Messiah" van Handel gaf een uit bij haar leden, daarvan getuigden j stekende proeve van haar stembe- de stampvolle zaal en de ademloze heersing en ademtechmek. stilte waarin het rijke programma beluisterd werd. De stilte die zich voortzette nadat de laatste' woorden of tonen verstomd waren, zal voor de uitvoerenden van meer waarde geweest zijn, dan een hinderlijk ap plaus, dat bovendien de wijding van de avond schade gedaan zou heb ben. Het muzikale gedeelte. Na een inleidend woord van de heer Lambermont, voorzitter van de N.R.K.M., die zich verheugd toonde, dat het succes van verleden jaar zijn echo in de grote opkomst gevonden had, werd het programma geopend, door Bram Martijn die op de piano werd tweemaal een prelude uit „Das Woh Item perier- te Klavier" verklankte. Bach heeft zijn preludes zo gecomponeerd, dat izij op elk toetsenbord van clavi- cord tot orgel gespeeld konden wor den. De uitvoering van Martijn op piano was van een klassieke strak heid die de innigheid van het werk echter geen geweld aandeed. De heer J. Kastelein, die hierna zijn fraaie tenor liet horen, toonde met een De sopraan in het gezelschap was Kees Pley, die zonder de geringste plankenkoorts met zijn heldere jon gensstem enkele prachtige kerstlie deren liet horen. Bram Martijn begeleidde de diver se liederen met een bescheidenheid, die bewondering afdwong. Tussen de liederen door speelde hij het melo- dieuse middeldeel uit de Sonate Pa- thetique, een speelse suite van Han del en enkele werken van Debussy en een improvisatie op een kerst lied. Stijlvolle meditatie. Het muzikale gedeelte van de avond onderbroken voor een korte meditatie van pater G. Ho- genelst onder de titel: ,,Zijt Gij het die komen moet, of moeten wij ander verwachten". In een „Adventsgedachte" sprak pater Hogenelst over de werkelijke betekenis van de advent. Wij moeten aldus spr. de advent niet alleen zien als een duistere tunnel waar aan het einde het licht van het Kerstfeest te zien is, maar als de tijd, waarin het heden bet verleden en de toekomst elkaar ontmoeten. De kerk bereidt ons in de advent op een poëtische en stemmige wijze voor op komst van de Verlosser. De liturgie van de advent is een schone historische her innering in een bloeiende taal. Spr. wekte de aanwezigen op de liturgie van de advent te beleven en de eeuwige wijsheid hieruit te put ten. Sprekend over het Kerstfeest zelf, wees pater Hogenelst erop, dat het goddelijke zich binnen de omheining van het menselijke liet vastleggen. De menswording herhaalt zich nog immer; Bethlehem keert telkens terug in het leven van de mens. De advent is de herhaling en de professie van wat gebeurd is en nog komen moet. Spreker besloot zijn meditatie met een opwekking om de Kerstgedachte in praktijk te brengen. De heer Lam bermont besloot de zeer geslaagde bij eenkomst met een dankwoord tot de medewerkenden. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich o.m. deken M. A. Jansen, pastoor A. van Schalen en vele andere geestelijken. POTLOOD en GEEST No. 504. Horizontaal 1. steltvogel, 7. muzieknoot, 8, afkorting van neon, •10. waterstand (afk.), 12. vernis, 14. lengtemaat (afk.), 15. soort, 17. over langs, 18. raafachtige vogel, 19. melkschaap, 21. nieuw (Gr.), 23. •boom, 24. deel van het skelet, 26. banknooit (afk.), 27. soort onderwijs (afk.), 28. voorvoegsel, 30. papegaai soort. Verticaal: 2. de lezer heil (afk. Lat.), 3. vogel, 4. opening eer fuik, 5. water in Friesland, 6. werpspies voor de walvisvangst, 9. rivier in Z. Amerika, 11. familielid, 13. Z. Amer. trompetvogel, 14. dat is (afk Lat.), 16. sneeuwsohaats, 17. zwemwiek, 20. rund, 22. afnemend getij, 24. kleding stuk 25. vis, 27. familelid, 29. ontken ning (Eng.). Oplossing morgenavond. Oplossing N. 541. Horizontaal: 1. model, 7. satan, 9, as, 11. gade, 12. ras, 14. Let, 15. pro, 16. Bea, 18, nel, 20. erts, 22. si, 23. loeri, 25. slier. Vtrticaal: 2. os, 3. dag, 4. etalon, 5. lade, 6. parabel, 8. netelig, 10. sa, 13. spatel, 17. Eros, 19. es, 21. Sri, 24. i.e. SLACHTOFFERS VAN VOORUITGANG Wij weten niet of de lezer bekend Is op het Zwarte Pad, en nu bedoelen wij niet het weggetje dat via goede voornemens naar de hel leidt, maar het pad dat achter de gasfabriek toe gang verschaft tot voetbalvelden en volkstuinen. Binnenkort wordt het pad voor de vele Leidenaars, die hier in het week end hun portie ontspanning opdeden een doodlopende slop. Voetbalvelden en volkstuinen gaan verdwijnen om plaats te maken voor een groots sport park. De aanleg van dit geval zal ech ter nog wel een paar jaar duren, zo dat sportmensen en volkstuinders tot zolang hun vermaak elders moeten zoeken. Vooral de laatste groep, die op een klein brokje grond haar liefde naar de vrije natuur kon belijden, wordt door het opdringen van de stadsgrenzen zwaar getroffen. De tuinders hebben hun lapje grond tot en met 31 December gehuurd. Dinsdag kregen zij echter reeds de aanzegging om voor vandaag hun bie- UW ADRES VOOR BETERE NYLONS Advertentie Agenda Leiden VRIJDAG. St Christoffel. Harmonie nam. Expogé. Filmavond. Harmonie 8 u. nam. K. en O. ABC-cabaret Wim Kan. „De kat van huis". Titus Brandsma U.L.O. Ouderavond. 8 uur nam. „Het Gulden Vlies". PROF. dr Rogier heeft dezer da gen een lezing gehouden over het kerkelijk verleden van Rotter dam. Daarin zeide hij, dat Rotter dam voor de helft katholiek had kunnen zijn, indien de Brabanders, die in drommen naar de fabrieken i en Radens toevloeiden, het geloofj m stadsgehoorzaal. hadden bewaard Na een geslacht i Nieuw.Gaine£ïond voor .*„0^- bleek nog slechts 2 Percent - fen g kers dr x. D Brongersma en twee van iedere honderd. ka- j j B Gan£jjean, 7.30 uur nam. ligt uur ZATERDAG R.K. Instuif. Leonardushuis Ad- ventsavond. Mij. voor Toonkunst. Openbare les. Muziekschool 3 uur nam. Clos en Leembrugge. Feestavond. 8 Brandsma-Mulo. Réunie oud-leerlingen. 7.30 uur nam. Zaal Maria Gijzensteeg. tholiek te zijn. De schuld daarvan niet op de eerste plaats bij die beiders, maar bij de omstandighe den. Toch, prof. Rogiers uiteenzet ting lezend, vraag je je af wat het geloof voor velen betekent. Je Dienst der aptoheken.De avond-, krijgt het idee, dat velen het ge- nacht- en Zondagsdienst der apothe- loof niet verliezen, maar dat ze ken te Leiden wordt van Zaterdag het feitelijk nooit hebben gehad. 113 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno- Want katholiek zijn betekent niet naar de kerk gaan en de rozen krans bidden hoe goed dat alles ook is. Katholiek zijn betekent welbewust en met een volwassen- mannelijk verstand de wereld- en levensbeschouwing van Jezus tot de zijne te maken en daarnaa.r het l0on 26274. gehele leven te vormen. Die le vens- en wereldbeschouwing, een maal het eigen eigendom, verliest men niet gauw, want het is een heel goede! men door: De Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48, tel. 21060, de Apotheek Kok Rapenburg 9, telefoon 24807. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek Wilhelminapark 8. tele- BIOSCOPEN. De films vooi de week van 16 tot 23 Dec. zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „The Americano", 18 jaar. O Wijsheid, die zijt voortgekomen uit den mond des Allerhoogsten, die reikt van het ene einde tot het andere, en met krocht en zachtheid I Luxor: „Notorious 18 jaar, alles beschikt: Kom om ons de weg Tnanon: Keuring nog onbekend, der voorzichtigheid aan te leren. 1 Rex: „Jungle der misdaad vol zen te pakken en de grond aan de Heidemaatschappij op te leveren. Degenen, die geen snipperdag meer over hadden om him spullen te red den, moesten zich door ooggetuigen laten vertellen, dat hun met veel zor gen bewerkt stukje cultuurgrond door vreemden „gerooid" was. In het weekend zullen zij zelf de schade in ogenschouw kunnen nemen. De vooruitgang moet voortgang vinden, doch soms laat zij wel erg diepe sporen achter. Zelfbedieningszaak Simon de Wit opent Woensdag a.s. een zelfbedieningszaak in de Donker- steeg. Ondanks de beperkte ruimte in dit stadsdeel heeft men kans ge- de zaak tweemaal zo groot te maken. St. Melaniawerk De afdeling vrouwen-lekenaposto- laat van het St. Melaniawerk houdt Zondagmorgen a.s. te 9 uur een H. Mis in de kapel van het R.K. Lyceum aan de Mariënpoelstraat. Alle leden èn andere vrienden van het St. Melaniawerk zijn van harte welkom. Na de H. Mis wordt een thee aangeboden. DWARSKIJKER. Burgerlijke Stand Geboren: Marike Hélène, d. van W. Zaalberg en L. Slootweg; Catharina Sjoukelina, d. van J. J. v. d. Veen en M. M. Krispijn; Johanna Adriana Maria, d. van A. M. v. Heugten en J. M. van den Broek; Marten, z. van M. Dijkstra en T. Prins; Louise Christine, d. van A. Huisman en C. Ellerbroek; Caroline Susanne, d. van H. C. M. v. d. Schoot en H. K. R. M. Jlomme; Renée Hillegarde d. van H. C. M. v. d. Schoot en H. K. R. M. Romme; Gijsbertus Cornelis Maria, z. van C. A. J. v. Schie en M. M. Slierings. Overleden: C. Riemens, man, 51 j.; H. Batenburg, zoon, 16 j. Zangeres gezocht in Leiden De Nederlandse zanger Eddy Ohris- tiani komt met zijn orkest Tweede Kerstdag, 's avonds 8 uur, in de Stadsgehoorzaal te Leiden optreden en van die gelegenheid zal hij ge bruik maken om een probleem op te lossen. Men zoekt n.l. reeds lang naar een zangeres voor het ensemble, dat naar hem genoemd is, zonder succes tot dusver. Gezien het feit, dat er zoveel talent in huiskamer, kantoor of fa briek verborgen blijft, zonder ooit een kans te krijgen naar buiten te tre den, vraagt Eddy Christiani aan hen, die denken daarvoor in aanmerking te komen, even een kaartje naar het Nederlandse Theater Bureau, Huy- gensstraat 20 in 's Gravenhage te zenden. Op 26 December a.s. zal Eddy dan de candidaten die zich aanmelden in de Stadsgehoorzaal aan een test on derwerpen, waarbij het publiek een belangrijke stem in het kapittel zal hebben. Behalve Eddy Christiani zullen Tweede Kerstdag ook optreden Willy Vervoort, Mieke Telkamp, Max v. Praag, Frans Vroolijk, Johnny Meyer, Joop de Knegt, 3 Johnsons, Willy Alberti en andereu. I (Advertentie.) ST. NICOLAASAVOND „LEIDSE AQUARIUMVRIENDEN" Gisteravond hield de sinds kort opgerichte aquariumvereniging „De Leidse Aquariumvrienden" in de ge heel in „aquariumstijl" versierde zaal van Anton de Groot een door omstandigheden enigszins verlate St. Nicolaasavond. De voorzitter, de heer J. Gijzenij, dankte in zijn openingsrede de heer Visser voor de stijlvolle versiering der zaal; ook de verschillende gevers de wel zeer fraaie cadeaux wer den hierin betrokken. Hierna was het woord aan het muziekgezelschap van deze avond, waardoor al spoedig de goede stem ming erin kwam. Dit werd nog ver hoogd door het optreden van een telepaath-goochelaar-conferencier. Het hoogtepunt van deze door on geveer 50 a 60 personen bezochte avond was, toen Sint Nicolaas ge volgd door zijn knecht onder het ge zang van alle aanwezigen de zaal binnenkwam; hij werd welkom ge heten door de heer Visser. Na een toespraak van de Sint welke reden gaf tot grote hilariteit onder de aan wezigen ging de Sint over tot de verloting der prijzen. Luide toegejuicht door de aqun- riumvrienden verlieten de Sint en zijn charmante knecht de zaal. Gisteravond werd op de Oude Vest de Gereformeerde Kerk opnieuw in gebruik genomen. De restauratie, on der leiding van het architectenbureau Kroon en Van Nieuwkoop, heeft een jaar geduurd en kostte ruim een ton. Slechts de muren en kapcon structie van het oude gebouw bleven gehandhaafd. Het gebouw is met enkele vergaderruimte uitgebreid. Jaarvergadering T.I.G. De Leidse toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" hield gisteravond in De Kleine Burcht te Leiden haar al gemene jaarvergadering. De vergadering werd geopend door voorzitter A. Arentsen, dio zijn vreug de uitsprak over de grote opkomst. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de dit jaar 25 jaar bestaande vereniging een tijd van grote bloei beleeft. Bleef het ledenaantal vrijwel gelijk aan dat van vorige jaren, het aantal donateurs was met sprongen gestegen. Ook de financiële toestand is zeer rooskleu rig, het afgelopen verenigingsjaar mocht worden afgesloten met een zeer ruim saldo. De voorzitter deed daar na verschillende mededelingen. Zo zal de bespreking van plaatsen door leden en donateurs voortaan op en kele avonden gehouden worden. Hij dankte verder meyr. Cosjjn-Landes- bergen voor haar vele goede werk. Secretaris I. Boom Jr., toneelmeester J. Bodenstaff en 2e penmingmeeste- resse P. Hartvelt werden hierna in hun functie herkozen. Tot slot van de avond werd het bestuur door de le den, als blijk van waardering een klein geschenk aangeboden. Gemeenteraad Sassenheim De gemeenteraad van Sassenheim kwam gisteravond in voltallige zitting bijeen. Aan de orde was eerst de benoe ming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur door het periodieke af treden, dit jaar van de heer S. Rot teveel. De altredende werd met alge mene stemmen herkozen. Het maximum crediet in rekening- rourant bij de Bank van Ned. Ge meenten in 1956 werd vastgesteld op 200.0-00, terwijl het maximum aan vlottende schulden voor 1956 werd vastgesteld op f 500.000. Hierna volgde een aantal onderwijs- Sunten. Allereerst de vaststelling van e exploitatievergoeding aan de open- baie- en bijzondere scholen. In 1058 waren de bedragen als volgt samengesteld: voor'54 gewoon lager onderwijs 32.50 per leerling; voort gezet L. O. 38.50 en ULO 46.50. In 1955 is het hetzelfde gebleven. Enkele schoolbesturen verzochten om verhoging van deze bedragen. Uit een enquete in de omliggende gemeen ten gehouden, bleek dat overal de bedragen hoger waren. B. en W. stel len nu voor de bedragen thans vast te stellen op 3-6 gewoon L. O.; 42 vglo en 54 ulo. De heer v. Breda vroeg oï er wel op werd toegezien dat de schoolbestu ren de soberheid in acht nemen. De heer Vogelaar antwoordde hierop, dat juist door zeer sober te leven, ver schillende soholen konden blijven draaien. Overigens kon men zich met dit voorstel wel verenigen. Ook vond men het goed dat er voorschotten werden verstrekt aan de schoolbe sturen op de exploitatievergoedingen voor 1956, terwijl men ook voorschot kan ontvangen op de beloningen van de vakleerkrachten. Een aanvraag om subsidie van het bestuur der St. Antoniusschool om te komen tot een betere verlichting in het gebouw werd goedgekeurd. Het gaat hier om een bedrag van 879. Uitbreidingsplan Nog steeds is het uitbreidingsplan niet definitief vastgesteld. Wel is reeds een paar jaar achtereen een „voorbereidingsbesluit" genomen, welk besluit het mogelijk maakt be slissingen op bouwaanvragen die in strijd zijn met het uitbreidingsplan aan te houden. Dit besluit dient ech ter ieder jaar opnieuw te worden ge nomen, men kan zich er mede vereni gen, al uitte de heer v. Breda de wens dat het nu maar eens voor de laatste maal moet zijn. Ten behoeve van de Volkshuisves ting werd een perceel grond ten Noor- LOSSE VERLAGING GASPRIJS. In verband met de gunstige uit komsten van het gasbedrijf zullen B. en W. de raad hedenavond voor stellen de gasprijs met 1 cent per m3 te verlagen. Gevestigde personen van 5 tm. 10 December. H. Benne, korp. hofmees ter KM, Noordeinde 2a. P. J. M. van den Burg, werkster, Oude Rijn 7. B. E. da Costa Gomez. Witte Singel 4. C. M. B. van Diemen. 11. verpleegster, v. Baerle- straat 12. Y. M. Dumoulin, Witte Singel 41. J. van Dijk, Groeneveld-stichting 3. C. J. van Epenhuijsen, Witte Singel 18. I. F. Faneyte, Spieghelstr. 33. H. van Gesse, betonwerker. Waardgrt Gjatema, 11. verpleegster, Witte Singel 27 F. van Hamel, Nieuwsteeg 31. J. A. Hoeflaken en fam., a.b. ws „De Krekel" J. Hogenbirk, Witte Singel 25. J. Chr. Hoogeveen en fam., rijksambtenaar, Marnixstr. 92. A. M. Kase, verpleegster. Rijnsb.weg 10. M. B. OudemansKolff, Rijnsb.weg 75a. M. F. Koning, gemeente ambtenaar. De Sitterlaan 13. L. Koster en fam., korp. viegtuigmaker KM, Mors- laan 2. B. R. M. van der Lande, Noord einde 50. N. Lans, ambt. Soc. Zaken, Warmonderweg 47. M. A. Hoogduin Leenders, Hooigrt 66. B. de Leeuw, Witte Singel 4. J. van Leeuwen en fam., beton- ijzervlechter, Leliestr. 38. H. F. Lun- singh Scheurleer, Breestr. 17. F. J. Maat, Jac. Catsln 54. W. J. Perquin, Papengrt 26. E. Piersma. Sumatrastr. 48. A. J. Plesman en fam., echtgenote van Hoger- vorst, Marnixstr. 90. H. Roozendaal en fam., congierce, Weddestg 4. S. Rozema en fam.. monteur, Morslaan 34. M. E. Rupp, Nieuwsteeg 31. M. M. S. Schoema- ker, Nieuwsteeg 31. J. M. H. Smits, hulp i.d. hulsh. Rijnsb.weg 84. A. E. H. M. Smulders, kantoorbed. Herengrt 64. M. Smulders. Breestr. 51. H. J. M. Thomeer, Rijn en Schiekade 114. M. C. Valk, ver pleegster, Rijnsb.weg 10. P. A. Vermaat, Morsweg 92b. M. de Vos tot Nederveen Cappel, Witte Singel 37. H. Wamsteker, Witte Singel 11. H. Wowijs, fabrieksar beider, Janvossenstg 59. Vertrokken personen van 5 t.m. 10 December 1955. Adriani (Raden) Witte Singel 10, Den Haag, Kettingstr.1 16. A. M. G. Delsing, Aalmarkt 1, Echt, Grote Straat 3. C. H. van Dinter, De Sitterln 34, Eindhoven, Broekseweg 247. P. L. T. M. van der Drift en fam.. Oude Vest 29, Oegstgeest, Endeg.str.weg 24a. A. Enkelaar, Hogewoerd 158, Everdingen Kerkstg B 60. E. M. Y. BalfoortFreus- berg, De Genestetstr. 8, Warmond, aan boord. L. L. T. de Gunst, Galgewater 11a Ambij, Nieuweweg 106. A. van Haarlem, J. v. Goijenkade 31, Nieuw en Sint Joos- land, Rijksweg 1. H. Kaulesar Sukul, Merelstr. 14, Utrecht, Maliesingel 42bis. M. J. J. Kesser. Witte Singel 37, Wasse naar. Stoeplaan 17. G. H. Kraaijeveld, Koninginneln 15, Almkerk. Voorstad la. A. H. Ammerlaanv. Lanthen en fam., Noordeinde 49, Den Haag. Wilhelminastr. 150. H. van der Lingen. Oude Singel 74b, Wormerveer, J. Vermeerkade 4. A. T. J. van Loon en fam., Haarl.str. 239, Voor hout. Julianaln 7. J. C. Meiman en fam., Boshuizerkade 57, Den Haag, Stations weg 1. P. Y. F. van der Meulen, Groen- hovenstr. 19, Heemstede, Eerelmanstr. 1. E. G. WeberMeurs, CroFiestefnkade 30, Amersfoort, Keesomstr. 45b. G. G. van OgtropOoms, H. Rilndijk 126, Oegst geest, Eoonstr. 12. C. J. E. Jaspers Pander Maat. Oude Singel 74b, Wormer veer. J. Vermeerkade 4. D. Papma, 3 Octoberstr. 45a. Utrecht, Zach. Jansen- straat 7. P. F. Raaphorst en fam., Haarl. weg 55, Rijswijk ZH, P. v. Lithstr. 43. P. G. Schilthuis, Witte Singel 8, Blaricum, Bierweg 23. H. W. Schimmel, Hoge Rijn dijk 184a, Oegstgeest, Geverstr. 46a. P. van der GaagSmit, Morsstr. 5. Wate ringen. Oosteinde 1. W. Smolders, W. Rozenstr. 16, Breda, Overakkerstr. 244. G. J. ^yan HaarlemStorm, B. Roozenb. straat'7, Nieuw en Sint Joosland, Rijks weg 1. L. van EeVerhoef, Herenstr. 104, Driebergen Rijsenburg, Looln 8. H. J. van VierssenVerplak, Groenh.str. 19 Delft, v. Leeuwenh.singel 28. H. C. L. Verwoord. W. Kloosln 32, Haarlem, Ek- sterstr. 196. B. W. E. Visser, Hooigrt 13- 21, Den Bosch, H. Hendriksingel 110. P. de Winter en fam Oostdw.gracht 13, Utrecht, Pelikaanstr. 28. den van de Zandsloct en ten Oosten van de Zuilhofstraat en Hoekstraat groot 3 h.a. gekocht van de heer B. Grullemans uit Lisse. De prijs was 15.000 per h.a.. In totaal dus 4-5.000. Van de fa. Baart- man en Koning werd een strook grond overgenomen om niet. Aan de heer Berg in de Floris Schou tenstraat werd een premie toege kend van 29.16 voor verbetering van z'n woning. Hierna volgde het punt van de verbetering van het zwembad. Zoals bekend komen er herhaaldelijk klach ten over de slechte toestand van het zwemwater. Een vieze wolk van inkt zwart water stijgt uit de diepte op bij het duiken vanaf de springplank, al dus staat in de toelichting. De reden is waarschijnlijk gelegen in het feit dat in de Sassenheimervaart die langs het zwembad loopt, veel afval komt van de heipalen die door een firma daar worden opgeslagen. Nu voor deze heipalen een andere plaats is gevonden kon men overgaan tot het verbeteren van het water. Bijna een nieuw raadhuis Er zijn twee mogelijkheden: le men maakt een geheel betonnen bak in het zwembad, kosten hiervan zijn zeer hoog. Ongeveer een gemeentehuis, aldus wethouder Schrama; 2e men maakt het droog en bagger het uit. Dit laatste verdient de voorkeur. Men heeft een opgave ontvangen van de fa. Voorbij uit Wilnis om het uit te voeren voor 13.250. De heer Breda wilde nog verder gaan. Hij was van mening, dat v^oeg of laat de modder toch weer toe zou stromen. Hij wilde daarom nog een soort modderkering maken, waarvan de kosten niet zo gek hoog zullen zijn. De voorzitter deelde mede dat deze suggestie ernstig zal worden bestu deerd. Het plan werd overigens goedge keurd. Men ging over op het punt omtrent de plaatsing van de abris bij de hal ten aan de Teylingerlaan en Sassen- heim-Noord. Aan de Teylingerlaan zal komen het huisje wat vroeger aan het Park stond. Kosten grondwerk en aanbrenging verhoging 550. Aan Sassenheim-Noord zal komen de abri van de Parklaan of een nieu we indien aan de Parklaan geen ver andering komt. Omtrent de plaats aan Sassenheim-Noord is nog geen beslissing genomen, omdat men nog niet bekend is met de plannen van Rijkswaterstaat omtrent de kruizing aldaar. Kosten van een abri 1.050. De helft voor rekening gemeente. Het was de heer Wesseling die zich met deze regeling niet kon verenigen. De maatschappij dient service te ge ven aan haar passagiers en diént dus zelf deze abri's te bekostigen. Waar om dan nog een aandeel vragen van de gemeente? De voorzitter deelde mede, dat deze regeling nu eenmaal zo is en dat men er niets aan kon ver anderen. Het voorstel werd aange nomen. Men ging echter nog even door omtrent de plaats van de abri aan de Parklaan bij de bouwkaswo- ningen. Een betere plaats er is bijna niet voor te vinden. Een voorstel van de heer Kortekaas de abri aan de overzijde van de weg te plaatsen kon niet worden verwezenlijkt, omdat de passagiers dan moeten oversteken. In de toekomst zal de Parklaan toch wel tweerichting verkeer worden, zodat het dan helemaal ondoenlijk wordt. Een poging een halte aan de Hoofdstraat te Krijgen stuitte af op bezwaren van Rijkswaterstaat. Men besloot dan maar om het geval op de oude plaats te laten staan en alleen na te gaan of het dient te worden ver vangen door een plaatijzeren scherm of niet. Het ligt aan de gedragingen van het publiek wat hier van komt. Aanvullende raming Ter uitbreiding van het buizennet voor gas- en waterleiding in verband met de aansluiting van 82 woningen aan de Industriekade en Acacialaan, dient no,g een bedrag te worden bij- geraamd van 34.408 voor gasbedrijf en f 13.135 voor waterbedrijf. Mede gedeeld wordt dat de exploitatie van de geyzers rendabel is. OPENING GYMNASTIEKLOKALEN De opening van de nieuwe gym nastieklokalen aan de Parklaan is vastgesteld op Donderdag 22 Dec. des middags om 2 uur. LEIJT??S?0aP Geb.: Jacoba, d. v. C. E. en Chr. L. Jonker. Ondertr.: J. Hemerik, 27 jr. te Gou da en J. E. M. Pruijssers, 27 jaar. Getr.: J. Pander en N. van Laar. Overl.: J. M. Jagel, 58 jaar, echtg. van S. Smit.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2