bioscopen „Zwarte Piet" stuurde lepeltjes naar de Leidse De Witstraat Marsepein vioog hen in Breestraat om de oren Onderlinge wedstrijden van Kanarie-ver. „De Zanger" Bü HUIBERS AVONDRUST St. Leonardushuis niet vogelvrij Keuring van Leidse kaas te Leiden „ZOMERZORG" KERSTDINER smmum ZATFRDAG 10 DECEMBER 1955 DE LEirSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 DANK VAN SOLDATEN Een van de regimenten van de Ter ritoriale Troepen heeft op 5 en 6 De cember j.l. zijn herhalingsoefeningen besloten met een oefening onder de toepasselijke naam „Zwarte Piet". Dit regiment, 97 R.I., kwam Maandag voor een deel in Leiden. De regi mentscommandopost werd gevestigd aan de Asserstraat, terwijl later een van de infanteriebataljons, 971 Garde Bataljon Fuseliers Prinses Irene, in Leiden en Oegstgeest werd geconcen treerd in afwachting van bevel om verder te trekken in de richting Hoek van Holland, waar in de ochtend van Dinsdag de strijd werd aanqebonden met vijandelijke luchtlandingstroe pen, die zich hadden verscholen in de bunkercomplexen daar. Van de B-compagnie van genoemde 971 GBFPI ontvingen wij nu een schrijven, waarin grote dank wordt gebracht aan die burgers van Leiden, die in de avond van 5 December hun eigen Sinterklaasviering onderbraken om de mannen van deze compagnie een kop koffie, speculaas en rokerij aan te bieden. Het waren een twin tigtal bewoners van de Johan de Wittstraat. Zij staken de hoofden bij elkaar en brachten de nodige contan ten bijeen om de niet geringe hoe veelheid koffie, speculaas en sigaret ten te kunnen verschaffen. Hun ge baar is blijkens genoemde brief bij zonder op prijs gesteld. Dit blijkt ook daaruit, dat deze twintig bewoners De Eerste Leidse Kan.ver. „De Zanger" hield Vrijdag haar 23ste onderlinge wedstrijd voor zang- en kleurkanaries. Vooral in de kleur- kanaries werden goede resultaten behaald. Zaterdag en Zondag worden deze vogels in de zaal Mekel, Hogewoerd 87, tentoongesteld voor het publiek. De uitslagen waren: Zang. Klasse I: 1. B. Blankenstein; 2. L. Lacourt Sr.; 3. M. J. Verhagen. Klasse II: 1. B. Blankenstein; 2. P. G. de Graaf; 3. M. J. Verhagen. Klasse III: 1. R. v. Drumpt, eerste meester zan ger; 2. L. Lacourt Sr.; 3. R. van Drumpt. Klasse IV: 1. R. v. Drumpt; 2 B. Blankenstein. Klasse V: 1. P. G. de Graaf; 2. L. Lacourt Sr. Kleurklasse: Klasse VI: 1. J. F. Snik; 2/P. G. de Graaf; 3. L. Lacourt Jr. Klasse VII: 1. W. Oomen, kampioen kleur; 2. P. G. de Graaf; 3. W. Oomen. Klasse VHI: 1. P. G. de Graaf; 2. Ch. Roozen. Vluchten met 6 poppen: Klasse IX: 1. P. G. de Graaf; 2. L. Lacourt Sr. De prijs van B. en W. werd ge wonnen door R. v. Drumpt met de lste meesterzanger. De prijs van het Leidsch Dagblad door W. Oomen met de kampioen kleur. De prijs van de Leidse Courant door P. G. de Graaf. Haarlemmerstraat 1 23, Lelden vindt U een grote keuze in Kerstgroepen en -Stallen (Advertentie; POTLOOD en GEEST Oplossing no. 537. Horizontaal: ;1. banket, 5. oor, 6. altaar, 8. es, 9. Est, 10. Ida, 13. el, 14. engels, 17. are, 18. attest. Verticaal: 2. nol, 3. kota, 4. era, 6. Assen, 7. Andes, 8. Ee, 11. al, 12. hert, 15. gat, IC. Lee. KONINGIN Juliana is laatst aan het winkelen geweest, zonder dat iemand haar opmerkte. Dat vond onze Koningin natuurlijk bij zonder prettig en wij kunnen haar geen groter plezier doen dan haar niet op te merken, als zij niet op gemerkt wil zijn. Maar als de Ko ningin in de hoedanigheid van haar hoge waardigheid optreedt, zou ze 't niet prettig vinden als zij niet opgemerkt werd. „Midden onder u staat hij, die ge niet kent" aldus het evangelie van mor gen. Dat was op dat moment be grijpelijk, want Jezus hield zich nog teruggetrokken. Maar erger is het, dat we nog heden ten dage kunnen zeggen: „Midden onder u staat Hij, die ge niet kent". Wat weet de wereld, wat weten zelfs heel veel katholieken van Jezus af? Treurig weinig. Zij hebben niet eens in de gaten, dat Hij „midden onder u" is en als ze 't al weten, dan verlangen zij er niet eens naar, Hem in de H. Commu nie te ontmoeten. Het raar. van de De Wittstraat van die com pagnie een lepeltje met het wapen van het regiment Prinses Irene heb ben ontvangen, terwijl een van hen die zich bijzonder heeft ingespannen, daarnaast nog een asbakje kreeg. Een lepeltje werd ook gezonden aan de beheerder van de Morspoortcantine, die na twaalven 's nachts de troep nog kwam verrassen met koffie. Ons is gevraagd in het algemeen ook de andere bewoners van. Leiden en omgeving, die eveneens met koffie en Sinterklaaslekkernijen te soldaten hebben verkwikt, dank te brengen. In de Breestraat bijvoorbeeld strand de Maandag een auto met militairen en van uit een van de ramen werd hen een pak met marsepein en andere heerlijkheden toegeworpen. MISSIËN AAI VERENIGING VRAAGT HULPKRACHTEN De voor Leiden en Omstreken be kende missienaaivereniging „St. Fran- ciscus Xaverius" heeft een overstel pende aanvrage van missonarisoen. Veel kunnen de dames afwerken.maar ook veel werk m^et uitgesteld of ach terwege gelaten worden omdat er een tekort is aan dames die zich voor dit zo onontbeerlijk missiewerk inzetten. Daarom doet het bestuur van deze missienaaivereniging langs deze weg een dringend beroep op de dames aio fijn kunnen naaien of handwerken zich aan te sluiten bij de vereniging en zich één avond in de week beschik baar stellen voor het missiewerk »ct steun van de missionarissen over ge heel de wereld. De missienaaiverenigingen zijn het „öhuisfront" van onze missiepaters die in toenemende mate em beroep doen op dat thuisfront. Aanmeldingen bij mevr. J. vod Driel-v. Beukering, Lorentzkade 35 of bij de dames Falke, Maiiönpoelstr. 11 worden gaarne verwacht en zijn van harte welkom. Mooie show van „Avibus' Vogelliefhebbers en wie houdt niet van de mooie kleuren of het me lodieus gefluit van vogels krijgen vandaag en morgen in het Leonardus huis aan de Haagweg waar voor hun entrée-geld. In een vogelshow, die de bezoeker als een bont panorama langs de muren van de grote zaal voorbijtrekt. Avibus houdt een ten toonstelling. Vorig jaar trok men met deze show ruim duizend bezoekers en het ziet er naar uit, dat men ook dit jaar het publiek weer weet aan te trekken. r is een rijke inzending zang, en kleurkanaries en ook de tropische vogelsoorten uitgedost in de felste kleuren van het palet zijn goed ver tegenwoordigd. Voor de inzenders van de mooiste vogels staat een tafel vol bekers, me dailles en andere prijzen gereed. On der de prijzen is er één die door B. en W. van Leiden is uitgeloofd. Ter opluistering van het geheel zijn enige bezienswaardige kooien, ook vogels uit Diergaarde Blij dorp, tentoonge steld. Om acht uur gisteravond opende de voorzitter van de tenioonstellings- comm., de heer W. Zitman, de show Hij sprak woorden van waardering aan het adres van de heer W. v. d. Reijden, die bij de voorbereiding voor dit jaarlijks vogel-evenement bijzonder veel werk heeft verzet. De heer v. d. Reijden ontving als dank een beker. De voorzitter stelde vast, dat de kwaliteit van de ingezonden vogels nog immer vooruitgaat. Uitslagen De uitslagen van de onderlinge wedstrijd luiden als volgt: Zangkanaries-Harzers open klasse: 1 en 2 Zitman, 3 en 4 G. v. Leeu wen. Zangkanaries-Waterslag oper. klas se: 1 J. H. Goossen. Kleurkanaries-gepigment. e.k. 1955: 1. W. Zitman. Kleurkanaries-gepigment. open kl.: 1 W. Zitman, 2 en 3 R. Karei. Kleurkanaries, ongepigmen-. e k 1955: 1 W. Zitman. Kleurkanaries open klasse* 1. H. v. Venetië, 2, 3 en 4 R. Karei. Bastaarden: 1 G. F. de Rooij. Kuif- en Vormkanaries: 1 W. Zit- n an. Paren tropische vogels e.k. 1955: 1 W. Zitman, 2 J. Pison, 3 en 4 W. Zit man, 5, 6, 7, 8 en 9 G. F. de Rooij, 10 H. van Venetië, 11 H. Boelee. Paren tropische vogels, open klasse 1 W. Zitman, 2 H. van Venetië, 3 H. J. van Wijk, 4 W. Zitman, 5 H. Boele. Enk. tropische vogels e.k. 1955: 1 W. Zitman. Enk. tropische vogels open klasse: 1 J. Plan je. Parkieten eigen kw. 1955: 1 Lies de Rooij. Parkieten open klasse: 1 W. v. d. Reyden, 2 J. Velthuizen. Wildzang: 1 J. H. Goossen, 2 en 3 G. F. de Rooij. Vluchten: 1 J. Zeilstra, 2 W. Zitman, 3 J. Pison, 4 H. van Venetië, 5 W. v. d. Reyden, 6 J. Pison, 7 J. H. Goos sen, 8 H. J. van Wijk, 9 G. F. de Rooij. FEESTAVOND „ONS EILAND". De bijna 400 leden tellende Speel tuinvereniging „Ons Eiland" heeft haar donateurs (dat waren er circa 150) in de grote zaal van „Den Burcht" een feestavond aangeboden, die klonk als een klok. Het bonte pro- In het R.K. Militair tehuis aan de gemeen boven de kwaliteit ligt van Mare te Leiden werd gisteren voor de andexe keuringen, eerste maal een keuring van Leidse kaas gehouden. De zelfkazers waren des avonds in deze zaal bijeen en zij vernamen, dat de resultaten van deze keuring uit stekend waren. Na de opening door de voorzitter, de heer C. C. van Leeuwen uit Zoeter woude, sprak ir. A. Schrooder, rijks- zuivelconsulent, woorden van waar dering voor het initiatief tot deze keuring, die honelijk door meerdere gevolgd zal worden. De heer K. Adema, technisch amb tenaar* van het'kaas-controlestation te Zuid-Holland gaf vefvolgens com mentaar op dé keuring. Hij noemde het een gelukkig verschijnsel, dat in deze omgeving nog steeds zelfkazers zijn, die het oude ambacht in houden. Het zelfkazen heeft als be drijfsvorm nog immer reden van be staan. De praktijk leert, dat het maken van Leidse kaas winstgevend is. Met waardering sprak hij over de aard van de inzendingen, die met een gemiddelde van 86 punt in het al- GEM. AANKONDIGING. INSTELLING WACHTVERBOD. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten voor de zuidwestzij de van de Breestraat, voor zover gelegen tussen het Steen- schuur en de Boomgaafdsteeg, met ingang van 15 December 1955 een wachtverbod in te stellen, met dien verstande, dat het verbod niet geldt voor Zon- en Feestdagen. Een afschrift van hun te dezer zake genomen besluit is verzonden aan de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat, aan de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, beharti ging van verkeersbelangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Sta ten van Zuid- Holland. REGENBOOG OP BESTELLING» Avond van „Vola". Hoe de arbeidsproductiviteit opge- PU voerd kan worden door het kiezen gramma van zang, spel en dans werd 1 van de juiste kleuren in fabrieken geheel door de kinderen zelf uitge-en kantoren werd gisteravond in de voerd. i boeiende Nederlandse film „Magie De voorzitter van deze bloeiende der fleuren" getoond. De in de klei- vereniging, de heer B. Broers, opende ne zaal van de Stadsgehoorzaal ge- de avond met woorden van welkom, houden voorstelling was georgani- Het programma werd geopend met seerd door de Vereniging van Oud- de parade van de tinnen soldaatjes, i Leerlingen der Ambachtsschool in waarna enkele oudere meisjes een j samenwerking met de fa. H- Vette- eohte Hollandse boerendans uitvoer-1 winkel en Zonen. De hear G. J. Cap- den. Ook de „volksdanseresjes'tijn gaf naar aanleiding van deze maakten in hun fleurige costuumpj.es f^m een aantal leerzame wenken be- een bijzonder aardige indruk. treffende het gebruik van de nieuw- Na het optreden, van de dansclub ste synthetische verfsoorten. Voorts was het woord aan „De vrolijke ka-1 werd vertoond de film „Colour Rhap- bouters", die op spontane wijze het scdy": een „vertaling" in kleur van kindertoneelstuk „De gouden pomp" opvoerden. GEVEILDE PERCELEN. de Rhapsody van Liszt. De voorzitter van de Vola, de heer J. P. Zwanen burg, sloot met enkele woorden deze drukbezochte instructieve en interes sante avond. Ten overstaan van notaris B. H. Stumpel te Leiden zijn heden ge veild: Huis van der Werffstraat 80 in bod: 4.000,;koper: H. Gijsman te Lei den qq voor: ƒ4.000, Huis Langegracht 153 in bod: ƒ1.340,koper: E. van Starkenburg L te Leiden qq voor: 1.450,I TH. J. VAN DER HEIJDEN. rechtskundige Hoge Rijndijk 103a. Leiden. te l el oo n 2.3405 Pacht-, rechtszaken en incasso's. 'Advertentie IN DE LEIDSE Lido. De Italianen hebben de rukt om ook deze stad te veroveren, laatste jaren een grote voorliefde aan de dag gelegd voor films met massa-regie, maar groter dan in de film „Attila" zou men de massa-regie moeilijk kunnen opvoeren. De N.V. Standaard-films te Leiden heeft met deze kleurenfilm onder bekwame re gie van Pietro Francisci een episode uit de geschiedenis in beeld gebracht, die wel zeer sterk tot de verbeelding spreekt. Ieder kent uit zijn schooljaren de naam Attila, de Hunnenkoning, die gesel Gods genoemd werd. Hij werd in 434 met'zijn broeder Bleda koning der Hunnen, die toen in Hongarije woonden. Zijn leven is één voortdu rende strijd geweest en plunderend en alles op hun weg verwoestend trokken de volgelingen van Attila van de Balkan door naar het Westen en hij viel Italië binnen nadat hij eerst zijn broeder Bleda verraderlijk om het leven had laten brengen, aangezien deze de oorlog moe is en gekant was tegen een breuk met de Romeinen. Attila treft de Romeinen op een tijdstip, dat zij wel uiterst zwak zijn. In Ravenna, de hoofdstad van het West-Romeinse rijk, wordt het los bandige hof geregeerd door de ob scure Galla Placida, de moeder van de zwakzinnige keizer Valentinianus De hoofdrol in deze film wordt ge speeld door Anthony Quinn, die een meesterlijke vertolking van Attila heeft weten te geven. Als men deze film na afloop nog eens nader be schouwt, kan men zeggen; „ja, zo moet de barbarenkoning er hebben uitgezien!" Evenwel, zijn tegenspeel ster Sophia Loren, als Honoria, zus ter van de keizer, staat naast hem op het eerste plan, die, eerzuchtig als zij is, met verwaarlozing van lands- en familiebelangen, zich de gunst zijn veroveringszucht al getaand door de wroeging over de moord op zijn broeder, waarbij nog kwam het verdriet over de dood van zijn zoon, staat hij sprakeloos tegenover de hem met het kruis tegemoet treden de Paus Leo I. Beiden kijken elkaar aan en een bovennatuurlijke kracht schijnt de atmosfeer te doordrin genAttila druipt af, Rome werd gespaard voor de verwoesting der barbaren. Luxor: De Duitse film „Geef mij mijn kind terug" is de eerste film van de bekende regisseur Robert Siod- mak na zijn terugkeer in zijn oude „vaderland". De Amerikaanse jaren, waarin hij slechts tweede rangs sce nario's te verwerken kreeg, hebben hem gelukkig weinig kwaad gedaan en Siodmak. vatte in Duitsland de draad weer op, waar hij haar in 1933 had laten liggen. Dit wil zeggen dat de film „Geef mij m'n kind terug" een typisch voorbeeld is /an de na turalistische filmstijl, zoals die vóór de stichting van Nazi-Duitsland be oefend werd. De film behandelt het thema van de aanstaande ongehuw de moeder, die zich laat bewegen haar kind aan een kinderloze vrouw af te staan. Na de geboorte neemt men haar het kind af en probeert men de vrouw zo snel mogelijk te lozen. Zij komt echter terug en rust niet eerder voordat het kind in haar ar men ligt. Het scenario werd geschre ven naar het toneelstuk „Die Rat ten" van Gerhard Hauptmann. Om de film een actueel tintje te geven, liet men haar in het tegenwoordige verdeelde Berlijn spelen. Het ver haal is sober en zeer sfeervol ver filmd. Met uitzondering van de rat ten, die zich zeer slechte acteurs van Attila tracht te verwerven, om toonden en er bijna niet. aan te pas mét hem te heersen over het Ro meinse rijk. Door verleidelijke open lijke manifestaties tracht zij de „lief de" te winnen van Attila, waarbij zij evenwel niets aan te bieden heeft dan haar schoonheid, doch de bar- baar is daarvoor ongevoelig en wil maar slechts veroveringen door de wapens. 1 Wanneer Attila daarna op Rome aan kwamen, wordt in deze film voor treffelijk gespeeld. De hoofdrol is een creatie van Maria Schell, die hiermee opnieuw bewees dat zij haar gebrek aan glamour met talent weet te over vleugelen. Toegang boven 18 jaar. Trianon. Iedere artist, die als „komiek" bekend staat, heeft de am bitie om ook eens te laten zien wat hij kan in het ernstige en dramatische genre. Vaak' wordt dat een misluk king, niet zozeer omdat de man het niet kan, maar gewoonlijk omdat het publiek niet gewend is de komische artist te zien als serieuze kunstenaar. Zo gaat het ook met Bing Crossby, die doorgaans in wat lichter genre op treedt dan de „Country girl". In zijn eigen genre voldoet hij beter, of schoon niemand met recht en reden beweren, dat Bing de rol van een aan lager wal geraakte toneelspeler niet juist Na het overhandigen van de prij zen werden enige films over kaas bereiding, over het bezoek van de koningin en prins aan de West en enige amusementsfilms vertoond. De uitslagen van de keuring waren: Aantal inzendingen: 18 kazen. 12 kazen: le soort 67% (86100 pnt.); 6 kazen: 2e soort 33% (7585 pnt.); 6 "kazij: 3e soort 33% (lager dan 75 pnt.)'. Inzenders van le soort kaas: A. Th. Straathof, Rijpwetering 97 pnt.; P. M. v. Steen, Leidschendam 94 p.; J. A. v. d. Hulst, Oud Ade 94 p.;. C. C. v. Leeuwen, Zoetei*woude 92 p.; C. Was- senaai*, Noordwijkerhout 91 p.; N. P. Heemskerk, Oud Ade 91 p.; Gels v. Schie, Warmond 90' p.; S. Pennings, Noordwijkerhout 88 p.; P. v. Ruiten, de Kaag 86 p.; A. J. Pennings, Noord wijkerhout 86 p.; A. J. v. d. Poel, Zoeterwoude 86 p.; P. F. Vergeel*, Warmond 86 p. Het gemiddelde aantal punten was 86,5. De keuring werd verricht door de heren N. J. Verkley te Alphen a.d. Rijn, M. Verdegaal te Uithoorn en A. Stoorvogel te de Lier, kaashande laren, in overleg met de heren ir. A. Schrooder, Rijkszuivelconsulent te Gouda, K. Adema, zuiveltechnicus van het kaas-controlestation te Den Haag en Joh. Nusselder, ass. v. d. R.Z.C. te Gouda. TWEE LEIDSE GEOLOGEN NAAR BOLIVIA Binnenkort zullen vier geologen en drie mijnbouwkundige ingenieurs door het ministerie van Buitenlandse Zaken naar Bolivia worden uitgezon den in dienst van de Corporacion Mi nera de Bolivia, het staatsmijnbedrijf in Bolivia. De geologen die een benoeming hebben ontvangen zijn de heren W. Oudemans te Leiden, H. J. A. Janse te Rotterdam, H. C. G. L. Meyer te Leiden en dr. J. F- v. Kersen te Rot terdam. De mijnbouwkundige ingenieurs, die zullen worden uitgezonden zijn ir. R. Maas te 's Gravenhage, ir. C. Bloot te Katwijk aan Zee en ir. J. Kooyman te Wognum. Genoemde he ren zullen in de loop van December en Januari naar Bolivia vertrekken. De duur van het door hen getekend conjtract is drie jaar. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doctoraal ex. II Geneeskunde de heren J. Bruins Slot te Rotterdam, W. M. J. van Duijns te den Haag en J. van Steveninck te Leiden; voor het Semi-arts ex. de heren W. H. A. Burgering te Oirschot, R. Klein te Dordrecht, J. F. C. van Pappelendam te den Haag, en L. Slik kerveer te Rotterdam; voor het Arts examen mevr. S. J. M. Hoolboom-van Dijca te Leiden en de heren L. v. d. Burch te den Haag, H. Hoolboom te Amsterdam en J. H. C. v. d. Meulen te Eindhoven. Café-Restaurant Stationsweg 35a - Tel. 2H44 Voor Uw naar „ZOMERZORG" Een ruime keuze uitt Diverse speciale Kerstmenu's A la Carte-schotels le klasse Franse, Duitse en Luxemburgse wijnen Verzorgd interieur prima bediening beschaafde muziek Reservering van Uw tafel wordt gaarne verzorgd (Advertentie) NSEUWK00P OUDSTE INWOONSTER WERD 95 JAAR Mevr. Kunsemuller-van Leeuwen vierde als oudste in de gemeente haar 95ste verjaardag. Ofschoon haar ge hoor niet best meer is, verkeert zij in een uitstekende gezondheid. Zij wan delt nog graag en is zeer belangstel lend. Zij is een geboren Nieuwkoopse, die jaren in Den Haag heeft gewoond, maar nu op haar oude dag weer in haar geboorteplaats inwoont bij mej. Ravensbergen. ARBEIDSONGEVAL Naar aanleiding van het ongeval in de Plastic-fabriek te Sassenheim deelt men ons mede, dat er vier vingers, dus niet de gehele hand, van de arbeider werd afgekneld. Het ongeluk ontstond door het niet opvolgen van de vooi'schriften. VRACHTWAGEN RAMDE VOLGAUTO VAN BEGRAFENISSTOET BOSKOOP DE EERSTE KERSTHULST. VEILING. Op de eerste gehouden kersthulst- velling bleken de prijzen nogal aan de hoge kant te zijn. Beshulst le soort ƒ4.494.70; 2e soort 2.503.10. Beshulst J. C. van Tol le soort 3.50; 2e soort 1.90. Beshulst (steek) le soort 3.Goud- bonte Hulst ƒ2.402.60. Zilverbonte hulst ƒ3.30—3.90. Gele hulst ƒ4.20— 4.60. Douglasgroen 10.75. Blauwe spargroen 1.20—0.95. Coniferen- groen 0.30. Picea Alba 0.700.55. Picea Zitka 10.70. Jinsapo Glauca 1.100.75. Alles per kilogram. Per 10 stuks: Ilex Verticiiata-takken met bes le soort ƒ7.2e soort ƒ4.80. Pernettya takken met bes le soort 2.— tot 2.30. Cotoneaster takken met bes 2e soort ƒ3.70. Wilgentakjes le soort ƒ0.26 tot 0.30. Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN, 9 Dec. Groen- Gisterenmiddag tegen een uur was het weer eens raak op het gevaarlijke Waspeen A: 1025, id. B 11 kruispunt bij Sassenheim Noord. Een 6»Bospeen 1314, breekpeen 2.50 militaire wagen, komende uit de rich- I Groene kool 911,10, Rode kool - ting Noordwijk, verleende geen voor- j - 18—30, Kroten 67, karakteriseert. De film ranv aan een begrafenisstoet komende 19-10, Pe- „Country girl" 'n onmogelijke titel, j uit Lisse met het gevolg dat een der i terselie 7.50 7.80, Selderie 6.206.30. want de landelijke afkomst van de volgwagens tegen de militaire wagen vrouw, die de hoofdrol speelt, heeft! reed en dwars over de vluchtheuvel LEEUWARDEN, 9 Dec. Kaas. met de hele geschiedenis niets te kwam te staan. Beide wagens werden i 2,°" Edamrnber maken is overigens wel een raak I aan de zijkanten behoorlijk bescha- broodkaas 40-f- 1.84 geschetst en psychologisch juist ge-digd. De politie stelt een onderzoek in i ~l öb* stemming redelijk, typeerd verhaal van het herstel van naar de schuldvraag. SltS: TTilTe- Waw'i Het zou aanbeveling verdienen om StSt Sfn l geraakte de piannen die ten aanzien van dit artistityn herstel te danken? Aan de' krubuunt bestaan nl. aan de znde energieke doorzetting van zijn im- van de v. Pallandtlaan knioperlich- V™, t0,ew'Jdl"g van I ten te plaatsen en aan de andere zijde man wë? mo SI waarschuwingsborden of iets derge- man wel ten goede of is zij meer een rem op zijn wil tot herstel? Vrouwe lijke heerszucht kan soms schuil gaan onder het mom van toewijding. Dat zijn problemen, welke het filmverhaal behandelt in een alHszins aaxwaard' baar en uitstekende gespeeld betoog met een „happy end". De K.F.C. keurde deze film voor 18-jarigen. Rex. „De wraak van het monster" is. een fantastisch sensatie verhaal van een monster, dat in het gebied van de Amazone-rivier gevan. gen werd. Men moest het monster met dynamiet half doo. slaan voor dat men het vervoeren kon naar Flo rida. Daar werd het bewaard in een groot waterreservoir, dat als aqua rium met kijkgaatjes dienst doet. Zolang het monster nog bewusteloos is, gaat het goed, maar o wee als het weer tot leven komt. Dan is alles in rep en roer en breekt er een paniek I- Sensatie bij bakken. Toegang bo ven 14 jaar. Casino. Wij behoeven het haast niét meer te zeggen. U raadt het al: „Gejaagd door de wind' 'is opnieuw geprolongeerd. Men lette op de ge wijzigde aanvangstijden. Boven 14 jaar. lijks te plaatsen, nu eens ten uitvoer te brengen. BLOEMBOLLENEXPORT IN CIJFERS Gedurende de maanden Augustus t/m October werden uit Sassenheim in totaal 162978 colli geexporteerd. Dit is 3912 colli meer dan het vorig jaar en 95.855 meer dan 1948. Toen was het aantal 67.123. Vooral Duitsland heeft een belangrijk groter contingent afgenomen dit jaar. De vergelijkende cijfers met 1948 en 1954 zijn: 1948 1954 1955 Engeland 20286 33875 34660 U.S.A. 31988 51509 52085 Canada 2587 6433 6372 Zweden 4676 12003 13340 Duitsland 22812 27963 Andere landen 7586 32430 28558 67123 159062 162978 Uit deze opgave blijkt wel dat de exiport van bloembollen steeds meer een belangrijke plaats gaat innemen voor ons land. Alleen Canada en de diverse lan den vertonen een achteruitgang, doch de vooruitgang wat betreft Duits land maakt alles weer goed. TER AAR, 9 Dec. Groente. Wit lof 1 0.42—0.49, idem 2 0 24—0.33, id. stek 0.050.08, tomaten A 0.15—0.65, id. B 0.24—0.63, id. C 0.05—0.36, idem CC 0.03, id. afw. 0 020.24, waspeen 0.10—0.11, id. B 0.05, prei 0.13—0.14, •kroten 0.05, spruiten 0.370.39, idem B. 0.150.20, rode kool 0 06, savoyc kool 0.12, groene kool 0.08, andijvie 0.32—0.47, uien 0.11—0.21, glasspi- nazie 0.64 alles per kg. Knolselderij 0.040.10 per stuk. Selderij 0.06 per bos. Boerenkool 0.20—0.70 per kist. Appelen: Golden Delicious 0.22, Goud reinetten 0.30. Jonathans 0.250.26, Peren: Comtesse de Paris 0.29. Drui ven 1.48 alles per kg. R'VEEN, 9 Dec. Bloemen. Free- sia's 1 1.80—2.85, idem 2 0.85, Cycla men bloemen 601.05, Orchid Beau ty 6281, Southdown Pink 3960, May Gold 371.Am. Aanwinst 64 83, Schlager 5691, Red. Rolandia 6187, White Succes 5157, Herco 5390, Kauffman 4157, Litthle America 4959, Loveliness 6669, Grace Land 4244, Belona 5687, Golden Seal 5062 per bos. Long Is land 815, Balcombe Perfection 17 19, Am. Anjers 1644 per stuk. Groente. Tomaten 567, Uien 13—14, Andijvie 1 33—36, id. 2 16—18, Glasandijvie 41--49, Glassla A 12.50 —13.20, idem B 3.80—8.30, Stoofsla 15. VINKEVEEN, 9 Dec. Groente. Andijvie 42, Boerenkool 912, Prei 12—18, Witlof B I 38—46, id. B II 29 38 per kg., Peterselie 16, Selderie 813 per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2