Zogenaamde „krijgsgevangenen" zijn niet anders dan oorlogsmisdadigers Burgemeester mr. G. F. W. v. Berckel sprak over „Badplaats en middenstand" Vv'üiiNSOAG 30 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Lijst van Duitse gevangenen in Breda Het ministerie van justitie heeft een overzicht uitgegeven van de Duitse ge detineerden, die in de strafgevangenis van Breda verblijven. In dit overzicht zijn vernield de namen en de geboortedata van de gedetineer den; de straf, waartoe zij zijn veroor deeld alsmede een korte samenvatting van de ernstigste der ten aanzien van hen bewezen verklaarde feiten. In vele gevallen zijn van een groot aantal feiten slechts enkele ten laste gelegd. Waar achter de straf vermeld is „jubileum- gratie" wordt bedoeld de jubileumgratie uit 1948 of een gratie, die later is ver leend met het oog op de omstandigheid dat de betrokkene te laat werd veroor deeld om nog van de jubileumgratie te profiteren. Behalve deze gratie is aan alle gedetineerden een voorwaardelijke gratie van 9 maanden verleend, behalve uiteraard aan diegenen, die tot levens lange gevangenisstraf werden veroor deeld. Ahlbrecht A. L. W. (1-2-1900) levenslan ge gevangenisstraf schuldig aan het doden van een Nederlander, zonder dat daartoe aanleiding bestond; verschei dene arrestanten ernstig mishandeld, teneinde bekentenissen of inlichtingen te krijgen. Gepleegd als Sturmschar- fuehrer bij de S.D. Aus der Fünten F. H. (17-12-1909) dood straf, door gratie omgezet in levens lange gevangenisstraf. Als dagelijks leider van de Zentralstelle fuer Judi- sche Auswanderung te Amsterdam me degewerkt aan het houden van razzia's op joden. Beslistte welke joden gede porteerd zouden worden. Was hierbij hardvochtig. De meeste gedeporteerde joden zijn niet uit de kampen terugge keerd. Baatz E. (29-7-1908) 10 jaar gevangenis straf met aftrek. Zonder aanleiding een jood neergeschoten. Was Oberleut- nant bij de Duitse Wehrmacht. Werk zaam in kampen waar dwangarbeiders op doorreis werden gehuisvest. Bellmer F. (20-10-1897) doodstraf door gratie omgezet in levenslange gevan genisstraf. Chef Sipo en S.D. te Gro ningen. Oüdracht gegeven tot het do den van 55 Nederlanders, terwijl hij Joseph B. (25-1-1923) 20 jaar met aftrek. 1 jaar jub.gratie. Hij is zelf jood eo heeft in de oorlog gewerkt voor de af deling joodse strafzaken van de Si- cherheitspolizei. Spoorde de adressen van ondergedoken joden op en allerlei andere gegevens over joden en joden begunstigers. Zijn gedrag had de de portatie van vele joden tot gevolg. Kohlen N. J. (14-8-1910) levenslang. Laatstelijk als Sturmscharfuehrer- Kriminal-sekretaer bij de Aussenstelle Rotterdam van de Sicherheitsolizei. Twee Nederlanders gedood zonder vorm van proces, deelgenomen aan het doden van twee andere Nederlanders, eveneens zonder voorafgaand proces. Mishandeling van verschillende arres tanten met de bedoeling hen te dwin gen tot het afleggen van een bekente nis of het verstrekken van gegevens. Kotalla J. J. (14-7-1908) doodstraf, door gratie omgezet in levenslang. Bewa ker in kamp Amersfoort. Ernstige mis handelingen van de gevangenen, o.a. door honden op hen los te laten. Zijn handelingen hadden in vele gevallen de dood van gevangenen tengevolge. In samenwerking met anderen schoot hij zeer vele gevangenen zonder vorm van proces dood. Kratzl F. M. L. (20-12-1909) 20 jaar met aftrek gratie: 3 jaar. Als bewaker van het werkkamp van de organistion Todt te Doorwerth enige vluchtelingen zon der vorm van proces gedood. Küter H. P. (21-10-1914) levenslang. 3 Silbertannemoorden. Mishandeling en wederrechtelijke arrestaties. Lages W. P. F. (5-10-1901) doodstraf, door gratie omgezet in levenslang. Lei der Aussendienstelle van de Sicher- heitspolizei en de S.D. te Amsterdam. Ruim 270 Nederlanders laten fusille ren zonder vorm van proces. Opdracht gegeven tot Silbertanne-acties, 6 slacht offers, en een aantal gewonden. In 9 gevallen bevel gegeven tot brandstich ting. Medewerking aan jodenvervol ging- en deportatie. Razzia's doen hou den in verband met arbeidsinzet: 400 mannen naar Duitsland vervoerd, het geen de dood van tenminste 60 hun ner tengevolge had. Opzettelijk toela ten van ernstige mishandelingen door zijn ondergeschikten. Meyerhoff F. (5-3-1916) 13 jaar met af trek 1 jaar jub.gratie. Belast met be waking van gevangenen te Vught. Ernstige mishandeling gepleegd en doen plegen. wist dat zij hoogstwaarschijnlijk on- .T schuldig waren aan de feiten in ver- Neuhauser A. (4-3-1912) 16 jaar met af- band waarmede zij neergeschoten i werden. Verscheidene eveneens on- schuldige personen naar concentratie kampen gezonden. 19 van hen kwamen om het leven. Blase K. P. H. (26-5-1900) 20 jaar gevan genisstraf met aftrek. S.S. Untersturm- fuehrer bij S. D. te Rotterdam. 4" Ne derlanders ter dood laten brengen zon der voorafgaand proces. Huizen in brand laten steken. Brahm E. (5-6-1896) levenslange gevan genisstraf. Bewaker in Amersfoort. Zeer vele gevangenen verloren door toedoen -van verd. het leven. Ernstige mishandelingen. Gevangenen nodige dekking en kleding onthouden. Brückner M. (9-4-1897) 17 jaar met af trek. 1 jaar jub.gratie. Leider van de strafafdeling van een in Duitsland ge legen werkkamp van de organisation Todt. Onmenselijke mishandelingen be gaan of laten begaan, tengevolge van enkele gevangenen overleden en andere zwaar lichamelijk letsel oplie pen. Beroept zich op ambtelijk bevel. Brunner H. O. E. (6-10-1900) 18 jaar met aftrek. 1 jaar jub.gratie. Was als arts belast met de controle op de artsen ingedeeld bij de arbeiderskampen in de Westwall-zone en op lichamelijke verzorging kampbevolking. Liet de ar beiders in hulpeloze toestand en ver klaarde velen „Einsatzfaehig", die in werkelijkheid niet tot werken in staat waren. Deze feiten hadden voor velen zwaar lichamelijk letsel of de dood tengevolge. Dohmen H. A. (15-9-1894) 17 jaar met aftrek. 1 jaar jub.gratie. In kamp Amersfoort ernstige en wrede mishan delingen begaan en laten begaan. Engelshoven H. (11-6-1920) 20 jaar. 1 jaar jub.gratie. S.S. Unterscharfuehrer bij Sipo te Rotterdam. In opdracht chef 5 Nederlanders zonder vorm van pro ces gedood. Een Nederlanders lichamelijk letsel toegebracht (eigen initiatief). Fischer F. (10-12-1901) doodstraf, door gratie omgezet in levenslang. Voorbe reid en bewerkstelligd de deportatie van 13.000 joden waarVan er ong. 12.000 niet terugkeerden. Mishandelingen en opdrachten tot mishandelingen. Frankenstein F. (20-4-1906) doodstraf, door gratie omgezet in levenslang. Hauptscharfuehrer bij Sipo te Apel doorn. Schuldig aan de dood van 7 Nederlanders, terwijl uit niets is ge bleken, dat zij veroordeeld waren. Grundmann F. E. (4-2-1909) 18 j. met aftrek, 1 j. jub.gratie. Als Obereschar- fuhrer bij de S.D. in Friesland arres tanten mishandeld en in verschillende gevallen tot bloedens toe verwond. Ar restant die niet door rechterlijk von nis ter dood was veroordeeld laten doden. Arrestanten van joden en jo denbegunstigers. Naase B. G. (14-10-1910) doodstraf, om gezet in levenslang. Hoofd Aussenstelle Sipo en S.D. te Groningen, Toegelaten of bevolen het doodschieten van ruim 100 Nederlanders zonder vorm van proces, zonder dat hij hiertoe bevel had gekregen. Twee motorfietsen weg genomen zonder betaling of vorde ringsbevel. Hoffmann J. W. (22-5-1904) doodstraf, door gratie omgezet in levenslang. Hauptscharfuehrer bij de Sicherheits- polizei in Rotterdam. Later Sturm- scharfuehrer. Op verschillende tijd stippen in 1944 in het totaal 7 Neder landers zonder vorm van proces dood geschoten en 2 Nederlanders zonder vorm van proces laten doodschieten door zijn ondergeschikten. Vele Neder landse arrestanten mishandeld, veelal tot zij tot bloedens toe verwond waren. Hofmann J. W. (8-6-1897) 20 jaar met aftrek, 1 jaar jub.gratie. Sturmschar- fuehrer der S. D.., o.a. in Assen. Mede schuldig aan de dood van 6 Nederlan ders, die zonder vorm van proces wer den neergeschoten door zijn onderge schikten. 5 Nederlanders mishandeld om hen tot een bekentenis te brengen. Twee Nederlanders enige dagen in ar rest gehouden, omdat zij niet wilden vertellen waar resp. hun zoon en hun echtgenoot zich bevond. Jendges E. P. (6-5-1909) 12 jaar met af trek. S.S. .Oberscharfuehrer te Gronin gen bij de S.D. Heeft enige Nederlan ders gedood, zonder vorm van proces. In de meeste gevallen had hij hiertoe opdracht gekregen. In een geval had hij slechts opdracht om de man als gij zelaar te arresteren. trek, 1 jaar jub.gratie. Oberscharfueh rer bij de Grenzpolizei te Delfzijl. Meerdere malen Nederlanders zonder vorm van proces laten fusilleren, op bevel van meerderen. Arrestant ern- stig mishandeld. Nitsch R. H. C. (1-11-1908) levenslang. Ober-later Hautscharfuehrer bij de Sicherheitsdienst en Sicherheitspolizei te Maastricht. 10 Nederlanders gefusil leerd zonder voorafgaand proces of veroordeling, hetgeen hem bekend was. Vele arrestanten op wrede wijze mis handeld. dikwijls zonder daartoe op dracht gekregen te hebben. Oberle J. (19-3-1892) 20 jaar met aftrek, 1 jaar jub.gratie. Bewaker in kamp Amersfoort. Meegewerkt bij het zonder vorm van proces neerschieten van ar restanten. Vele malen arrestanten mis handeld." Ridder M. (25-4-1900) 17 jaar met aftrek, 1 jaar jub.gratie. Arbeitsdienstfuehrer in Durchgangslager Amersfoort. Zware mishandelingen en strafexercities. Ge vangenen belet zich bij de kamparts te vervoegen. Gevangenen die door de kamparts waren vrijgesteld van zware arbeid desondanks zodanige arbeid la ten verrichten. Risch E. (21-8-1909) 15 jaar met aftrek, verminderd met 2 jaar. Enige Neder landers zonder vorm van proces ter dood gebracht. Arrestanten mishandeld Bevel gegeven tot het fusilleren van twee Nederlanders zonder voorafgaand proces. Een geval van brandstichting. Oberscharfuehrer bij Grenzpolizei te Delfzijl. Röhrig P. D. (22-10-1898) 17 jaar met af trek 1 jaar jub.gratie. Burgemeester van AmbtScherbeek en aangewezen als Abschnittleiter. Als zodanig had hij de zorg voor de uit Nederland gede porteerde arbeiders in het district Rees en omgeving. Het kamp Rees was zo danig ingericht, dat vele arbeiders stierven of zwaar lichamelijk letsel op liepen. Mishandelingen en bevelen "daartoe. Ruhl E. (8-5-1904) 18 jaar met aftrek. 1 jaar jub.gratie. Kriminalsekretaer bij S.D. in Amsterdam, 3 Silbertannemoor den. Verscheidene arrestanten ernstig mishandeld. Schermuly E. E. (14-9-1912) 20 jaar met aftrek. 1 jaar jub.gratie. Inselkomman- dant op het eiland Voorne en Putten. 7 Nederlanders laten fusilleren zonder vorm van proces. In 6 gevallen zou bij een behoorlijk onderzoek gebleken zijn dat er voor het fusilleren geen aanlei ding bestond. Schmitz K. (15-5-1898) 14 jaar met af trek. Oberleutnant bij de kriegsmarine te Hoogvliet (gem. Rotterdam). 7 Ne derlanders laten fusilleren als repre saillemaatregel, terwijl hij wist dat zij hoogstwaarschijnlijk onschuldig waren. Hun woningen liet hij in brand steken. Hij had opdracht tot het doden van 10 Nederlanders. Siebers E. H. (1-6-1909) 18 jaar met af trek, 1 jaar jub.gratie. Eenmaal een Nederlander doodgeschoten op bevel van iemand die weliswaar hoger in rang was, maar niet een van zijn su perieuren en eenmaal een Nederlander (arrestant) doodgeschoten zonder be vel en ook zonder enige aanleiding. Stöver J. F. (9-8-1899) doodstraf, door gratie omgezet in levenslang. Een van de verantwoordelijke leiders van het durchgangslager Amersfoort. Mensont erend regiem. Mishandelingen en straf- appèls en exercities uitgevoerd en la ten uitvoeren. Later meermalen opge treden als commandant van een__vuur- peleton dat arrestanten van de S.D. zonder voorafgaand proces moest fu silleren. Tenminste 40 personen wer den hiervan het slachtoffer. Viebahn F. C. (5-9-1910) 18 jaar met af trek. Laatstelijk Staffelsturmscharfuh- rer bij de S.D. te Amsterdam. Mede werking aan 4 Silbertannemoorden (in opdracht). Deelgenomen aan het fusil leren van tenminste 9 Nederlanders, zonder vorm van proces. Arrestant mishandeld. Wolff H. H. (10-4-1892) levenslang. Be waker in Amersfoort en Vught. Mis handelingen waardoor slachtoffers zwaar lichamelijk letsel opliepen en waardoor velen om het leven kwamen. Wölk H. J. (21-6-1905) 20 jaar met af trek. 1 jaar jub.gratie. Laatstelijk als chef van Einsatzkommando Rotterdam opdracht gegeven tot het doden van in totaal 72 Nederlanders, zonder vooraf gaand proces. PRINSES WILHELMINA Van mejuffrouw J. Geldens, parti culier secretaresse van H. K. H. prin ses Wilhelmina, werd vernomen, dat prinses Wilhelmina met het klim men barer jaren zich zeer zal moeten beperken wat betreft de vermoeie nis, die het vieren van het Kerstfeest mede brengt. NACHTARBEID IN DE BAKKERIJ. Dezer- dagen heeft de staatssecreta ris van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn aan de Sociaal Economische Raad advies gevraagd over de ar- beids- en rusttijden iri broodbakke rijen, zulks in verband met de vraag of verbetering kan worden bereikt in de sociale positie van de bakkersge zellen, die nog steeds een deel van de nachten moeten arbeiden. Naar wij vernemen zijn de volgen de personen aangezocht zitting te ne men in de gemengde commissie, die dit vraagstuk zal onderzoeken: mr. J. A. Berger (voorzitter) en als leden de heren drs. J. J. A. Charbo, prof. mr. N. E. H. van Esveld, J. Hurk- mans, P. Koning, C. 'Koppert, prof. mr. M. G. Levenbach, prof. dr. F. L. van Muiswinkel, J. Nieman, C. J. Schoep, J. van Soelen, prof. dr. Th. L. M. Thurlings, C. J. Ulrich' en L. Witte. ZOLDERSCHUIT GEKAPSEISD Twee doden Op het Hollands Diep, in de nabij heid van Klundert, is gisteravond een zogenaamde zolderschuit, geladen met klei, die op v/eg was naar Hellevoet- sluis, door tot nu toe onbekende oor zaak gekapseisd. Hierbij zijn twee personen, de 36-jarige J. Dekkers en de 30-jarige A. Siebes, beiden uit Dordrecht, verdronken. De rivierpo litie stelt een onderzoek in. Paard op spoorlijn Anderhalf uur vertraging In het centrum van ons land heeft gisteravond het treinverkeer een ernstige stagnatie ondervonden door een ongeval, dat op een onbewaakte overweg nabij Stroe plaatsvond. Een paard en wagen passeerde deze overweg juist op het moment, dat het groene licht op rood sprong en de bel begon te rinkelen. Van dit laatste schrok het paard dusdanig, dat het op de grond viel. De voer man, de heer E. v. Renselaar uit Voorthuizen, wist het paard nog los te spannen, zodat enkele minuten la ter alleen zijn wagen door de trein uit Amersfoort werd meegesleurd. Het paard bleef ongedeerd op de spoorbaan liggen, maar dë trein, die enkele honderden meters verder tot stilstand kwam, was ernstig 'bescha digd door de brokstukken der wagen. Een hulptrein was nodig om het defecte treinstel weg te slepen en eerst om tien uur was de treinenloop weer normaal. JONGEN DOODGEDRUKT Omstreeks tien uur gistermorgen raakte de 19-jarige ongehuwde W. Timmermans, bekneld tussen een stil staande vrachtauto van een zuivel fabriek en zijn eigen paard en wa gen, geladen met drie en een halve ton tegels, bestèmd voor het nieuwe raadhuisplein in Drunen. Hij werd in zorgwekkende toestand opg tornen en naar het St. Nicolaas ziekenhuis te Waalwijk vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. BEJAARDE FIETSER AANGEREDEN Gistermiddag is de 87-jarige heer L. E. W. van Albada, generaal-majoor b.d., te Bloemendaal, aangereden door een autobus van de N.Z.H.; hij werd ernstig gewond en is in zorg wekkende toestand naar het Sint. Eli- sabethgasthuis overgebracht. Gewonde verdween Petje en bloed bleef Toen gistermorgen een Enschedeër de overdreven belangstelling ondekte, die een man buiten voor zijn vrouw aan de dag legde, liep hij naar bui ten, maar nog voordat hij de man op het onjuiste in zijn houding had kun nen wijzen, had hij al een paar stom pen in het gezicht te pakken. De Enschedeër rende zijn huis weer binnen, haalde een bijl en weer bui tengekomen, beschikte hij over het zwaarste geschut. De man buiten kreeg een klap met de bijl, verloor een plasje bloed plus zijn alpinopetje en stoof op zijn brommer de straat uit. Ruim een kwartier later kwam een vrouw om het alpinopetje vragen, maar toen zij hoorde, dat de politie in het geval gemengd was, koos ook zij net hazenpad. En hier eindigt het kleine drama'tje; de politie staart diepzinnig naar de plas bloed en het petje, maar hoewel zij in alle ziekenhuizen, bij alle art sen en fabrieksverbandkamers ge ïnformeerd heeft, is de identiteit van de gewonde nog steeds een mysterie. MUNITIE AAN DE KOOK Gistermiddag heeft zich bij de fir ma Walmeta, aan de Omval te Am sterdam, een ontploffing voorgedaan, waarbij de 64-jarige arbeider J. Riemsdijk uit Amsterdam brandwon den opliep. Na in het Wilhelmina- gasthuis te zijn behandeld, is hij op eigen gelegenheid naar huis gegaan. Een partij oude metalen en zink- afval, aflgomstig uit het militaire de pot te Delft, werd in een ketel ge smolten. Tussen deze metalen bevon den zich vermoedelijk explosieven, die tijdens het smelten tot ontploffing kwamen. De ketel werd totaal ver nield. In afwachting van een nader onde-r zoek zijn de vuren op last van de arbeidsinspectie gedoofd. HOORirWIJK U dient als middenstanders zich er van bewust te zijn, dat u in een plaats woont, die enig in zijn soort is, van grote betekenis in het geheel, dat de Nederlandse samenleving vormt. U dient zich bewust te zijn van de formidabele erfenis, waarmee u bent toegerust door uw voorvaderen, aldus de burgemeester van Noordwijk, mr. G. F. W. van Berckel, op een ver gadering belegd door de Noordwijkse Middenstands Centrale in „Het hof van Holland". De burgemeester, die sprak over het onderwerp: „De belangen van de Noordwijkse middenstand in verband met de toekomstige ontwikkeling en exploitatie van de badplaats", wees vervolgens op de beschavings geschie denis van het Europese contingent. De cultuur en de welvaart is door noeste vlyt door uw voorvaderen op gebouwd. Spr. wees in dit verband op de roemrijke geschiedenis van het kleine Nederland, een volk van mid denstanders vooral, dat overal pres taties verrichtten welke allerwege nog in de wereld worden bewonderd. IJver en vlijt, durf en energie hebben dit bewerkt en dit grote voorbeeld van het voorgeslacht in economisch opzicht dient u te stimuleren. Treffende gelijkenis. De geschiedenis van Noordwijk geeft een treffende gelijkenis te zien van dit algemene beeld. Ongeveer 80 jaar geleden werd door het initiatief van burgemeester C. L. W. Pické de badplaats gesticht. Met zeer veel energie is door hem en anderen aan de ontwikkeling van de badplaats gewerkt. Deze ontwikkeling is nog niet voltooid, we zitten er nog midden in. In de loop van deze ont wikkeling is de middenstand niet zo buitengewoon actief geweest. Enkele pioniers zagen de belangen van de middenstand echter zeer wel in, spr. noemde in dit verband de namen van de heren Egb. de Groot en Adr. Dorsman. In grote lijnen zijn echter de lasten vrijwel uitsluitend getorst door het gemeentebestuur en enkele grote hotelbedrijven. De mid denstand heeft wel geprofiteerd van deze ontwikkeling maar niet dat elan opgebracht, dat het belang van deze zaak eiste. Spr. schetste vervolgens de ont wikkeling van de badplaats na de 2e wereldoorlog en wees erop dat Tiet gemeentebestuur voor diverse prin cipiële beslissingen werd geplaatst. Er kwam de kwestie van de zo genaamde Butlincamps, van de mo dernisering van de badplaatsen enz. Er is gezocht naar een vorm van samenwerking van alle belangheb benden in het belang van de bad plaats. Broodnodig. Het orgaan hiervoor is de in Mei 1954 opgerichte stichting V. V. V. „Noordwijk". Een plaats als Noord wijk met haar internationale contac ten en drukke seizoen, heeft een der gelijk lichaam broodnodig. Het doel van deze stichting is het particulier initiatief door vrijwillige samenwer king in een hecht en soepel verband te verenigen, gericht op het veilig stellen (zo mogelijk) van de gemeen schappelijke welvaart. Als ieder meewerkt kan dit worden tot een ding van groot belang voor onze plaats. Het aandeel van de middenstand in de welvaart, die inhaerent is aan de badplaats, is enorm en allerwege wordt door allerlei bedrijven van de bloei van de badplaats geprofiteerd. Spr. zou zover willen gaan, dat de middenstand aan de seizoenbedrijvig heid een groot deel van haar be staansmogelijkheid ontleent. Als we nu zien dat op de begroting van de stichting aan bijdragen van de middenstand een zeer laag bedrag voorkomt dat bovendien nog oninbaar is gebleken, dan is dit toch een zeer onbevredigende situatie. Erg pover. Vooral als men daartegenover stelt wat door de stichting wordt gedaan, zoals tulpenrallye, concours d'ele gance voor autobussen, bloemencorso Rijnsburg enz., is dit toch wel zeer aldus besloot de burgemeester zijn zeer instructief betoog, niet met plan nen maken alleen komen we er, maar vooral door te beseffen dat de kost voor de baat uitgaat, iets wat onze voorouders uit de gouden eeuw ter dege begrepen. Als we dit doen moeten we ons realiseren dat we deelnemen aan een loterij zonder nieten! De voorzitter, de heer G. Vogelaar, dankte de burgemeester voor zijn be langwekkend betoog. Spr. moest er kennen dat hij zich bijv. op verga deringen van de gemeenteraad, meer malen geschaamd had als deze dingen aan de orde kwamen. We zullen als middenstanders goed moeten beseffen welke belangen voor ons op het spel staan. Discussie. Er ontstond een zeer geanimeerde discussie naar aanleiding van het referaat van de burgemeester. Diverse suggesties kwamen uit de vergadering naar voren. Een voorstel werd aangenomen om, staande de ver gadering in te tekenen voor een con tributie voor de stichting V.V.V. voor het jaar 1956. Deze intekening had het resultaat, dat op 56 briefjes een bedrag van 1.020,werd toegezegd. De afwezige middenstanders zullen bezocht wor den en worden opgewekt dit voor beeld te volgen. De burgemeester toonde zich over dit resultaat zeer voldaan en ook de voorzitter wees er in zijn slotwoord op, dat dit een goed begin is en een hoopvol teken. Indien het besef baan- breekt dat we met elkaar moeten werken in het belang van onze mooie plaats kan er iets worden bereikt. Met deze woorden „middenstanders let op uw zaak, dan zal het waar achtig wel gaan", besloot de heer Vogelaar de geanimeerde vergadering Behalve een flink aantal middenstan ders waren ook aanwezig wethouder J. van Leeuwen, de gemeente-secre taris de heer B. Ike en de directeuren van de stichting V.V.V. de heer W. van Haselen. Marktberichten WOERDEN, 30 Nov. Kaas. Aan voer 58 partijen, le soort 2.24 2.28; 2e soort 2.20—2.23; extra tot 2.34 per kg. Handel kalm. Rechtstreeks uit de schatkamer'"*» Pantoffels geef ik als cadeau Wat zou ik anders schenken Hoe kan ik beter, dan met pantoffels (zonder veter), de verjaring van de Sint gedenken Lederen DAMESPANTOFEFL met warme wolvoering. Zeer soepel en licht. In rood, bordeaux Maten 36/42 8.95 „STANNOID" DAMESPANTOFFEL met cosy-zool. Vederlicht. In groen, rood, blauw en zwart. Maten 36/42 5.95 Lederen HERENPANTOFFEL met cosy-zool. Prima pas- Maten 39/47 6.95 Wollen Kameelharen PANTOFFEL met hielband. Rubberzooi. Maten 20/24 25/20 Zonder hielband, de maten 30/35 36/41 42/47 1.45 1.95 2.10 2.50 2.95 Zuiver wollen Kameelharen kinderpantoffel met dikke rubberzooi er ritssluiting. Maten 20/24 4 25/29 4 -VROOM.v Oltl INll

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3