A smaken: A'dams garagehouder, beschuldigd van diefstal, werd vrijgesproken s hagretta dan Gehoord geschreven edrukt DONDERDAG 24 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Bewijs werd niet geleverd Als slot van de zitting, waar gister morgen een garagehouder te Amster dam, verdacht van diefstal terecht stond, heeft de rechtbank te Amster dam de verdachte in een onmiddel lijke uitspraak vrijgesproken; de of ficier van justitie had even tevoren vrijspraak gevraagd. Volgens de verklaringen van een getuige zou de garagehouder op 6 Augustus j.l. twee portefeuilles met 1000 gulden en enkele autopapieren uit zijn colbertjasje hebben weggeno men; het jasje hing in de garage. De getuige en de garagehouder zijn' buren; hun beider garages worden ge scheiden door een box. Op een dag was, volgens getuige, tussen 11 en 12 uur alleen de garagehouder in zijn garage geweest. In die tijdsperiode moest naar zijn zeggen de diefstal zjjn Vijf getuigen konden geen van al len echter met zekerheid zeggen dat de garagehouder de enige was, die in de door getuige opgegeven tijds periode diens garage was binnenge gaan. Eén getuige was zeer positief in haar verklaring: zij had meer per sonen in en bij de garage van getuige gezien. In zijn requisitoir zei de officier van justitie dat hij 't overtuigend be. wijs van het ten laste gelegde niet ge- Nijmeegse K.N.P. niet geestdriftig Evenals de afdeling van het K.N.P in Den Haag, blijkt ook de afde ling te Nijmegen moeilijk de idealen van deze partij vaarwel te kunnen zeggen, nu de oprichter en leider van deze partij, de heer Weiter, ver klaard heeft, dat zijn partij geen le vensrecht meer heeft, daar de doel stellingen, waarvoor zij opgericht werd, niet meer aan de orde zijn. Ir. v. Lissa Nesse! uit Den Haag heeft enige tijd geleden verklaard, dat hij overweegt een nieuwe katholieke partij op te richten en hoewel drs. Troost, die in Nijmegen Welters bootje bestuurd heeft, nu niet di rect geestdriftig is over een nieuwe partij, heeft hij dezer dagen wel ver klaard, dat hij ook niet enthousiast is over de opheffing van de K.N.P. !Drs. Troost heeft thans verklaard, dat hij wellicht contact op zal nemen met de Haagse afdeling van het K.N.P. en dat hij in ieder geval tot 1958 deel zal blijven uitmaken van de Nijmeegse raad om daar de belangen van de K.N.P -kiezers te blijven be hartigen. Voorts heeft ds. Troost een ver klaring toegezegd in de tweede helft van December, wanneer in Nijmegen de gemeentebegroting behandeld zal worden. De Ned. mannequins verenigen zich Tijdens een vergadering, welke gisteren te Den Haag is gehouden, is opgericht de Nederlandse Bond voor Mannequins, welke zich kortweg aandient onder de naam Neboma". In de loop van deze bijeenkomst, die door een dertigtal mannequins werd bijgewoond, werd de doelstel ling van de bond uiteengezet en met vrijwel algemene stemmen aanvaard Het ligt in het voornemen op korte termijn, uiterlijk voor 15 December a.s. soortgelijke vergaderingen te houden te Amsterdam en Rotterdam. Het doel van de „Neboma" kan als volgt worden omschreven: Het opkomen voor de sociale 'belangen van de mannequin o.a. het aangaan van een collectieve verzekering in het geval van ziekte of ongeval; het vaststellen van minimum honoraria en onkostenvergoedingen. Tot de organisatie kunnen toetre den, zij, die-het beroep van manne quin, fotomodel of pasdame uit oefent. Ook heren, die als manne quin werkzaam zijn, zullen als lid van de bond kunnen toetreden. Het voorlopig bestuur bestaat uit vyf personen. Brandende benzine verwondde monteur Twee slachtoffers In de garage van het aannemers bedrijf J. Mourik en Co te Groot Ammcrs was gistermiddag de 24-ja- rlge A. van der Vlist uit Lopig bezig met werkzaamheden aan het chassis van een vrachtauto, toen plotseling een steekvlam uit een benzinebus de kleding van de jongeman in vlam zette. De vuurhaard in de garage was direct zo groot, dat liet de jon ge niet gelukte er uit te komen. Andere arbeiders snelden onmid dellijk toe en slaagden er in met een snelblusapparaat de vlammen in zo verre te bedwingen, dat zij in staat waren de deerlijk verbrande jongen naar een veiliger plaats te brengen. Een hunner, de ongeveer even oude monteur 't Hof uit Nieuwpoort liep daarbij aan zijn handen ook ernstige brandwonden op en moest zich on der behandeling van een arts stel len. Een arts was spoedig ter plaat se en heeft de ernstig verbrande monteur Van der Vlist de eerste hulp verleend en hem naar 't stads en academisch ziekenhuis in Utrecht laten overbrengen. Een der andere arbeiders kreeg 'n shock. De brand weer, die spoedig ter plaatse was, wist direct de brand geheel meester te worden. leverd achtte en vroeg daarom vrij spraak. De verdedigster van de gara gehouder sloot zich bij het requisitoir aan. Zij voegde er nog aan toe dat eerherstel van de man niet mocht uit blijven. „Door deze hele affaire i6 de goede naam van mijn cliënt ernstig geschaad". Na een kort beraad, waar bij de rechtbank niet in raadkamer ging, volgde het vrijsprekend vonnis. Rotterdam-Den Haag is uiterst onveilig Spoedig herstel gevraagd Mede naar aanleiding van enkele recente uiterst gecompliceerde bot singen, waarbij een zeer groot aantal auto's betrokken was, heeft de A.N. W.B. zich tot de Minister van Ver keer en Waterstaat gewend en er met de meeste klem op aangedrongen, dat het tempo van de reconstructie van de zeer gevaarlijke weg Den Haag Rotterdam tot het uiterst bereikba re zal worden versneld. Deze weg, destijds aangelegd als eerste speciale autoweg, is thans met ca. 21.000 voertuigen per dag de druk ste van ons land en heeft ook de grootste verkeerstoename, van 1P.54 op 1955 n.l. 20 pet De A.N.W.B. acht deze verbin ding, die slechts over een korte af-, stand als autosnelweg met geschei den rijbanen is uitgevoerd en overi gens zelfs onvoldoende rijbaan breedte heeft om een verdeling in vier rijstroken verkeerstechnisch te kunnen rechtvaardigen, reeds jaren ongeschikt voor dit zeer intensieve en nog steeds sterk toenemendé ver keer. Dat deze situatie, gezien het huidige tempo der werkzaamheden, nog jaren zal duren waarbij de ze kerheid bestaat dat zij van dag tot dag zal verergeren vervult de A.N.W.B. met grote zorg. Het kan niet uitblijven, zo meent de Bond, dat in de naaste toekomst de onvei ligheid hier nog in ernstige mate zal toenemen. Het is dan ook duidelijk, dat de uit voering van de verbeteringswerk zaamheden waarbij de gehele weg gescheiden rijbanen zal krijgen met aan elke zijde drie rijstroken met de meest dringende spoed zal dienen te geschieden. Overigens zal, aldus de AN.W.B., mede met het oog op .de werkzaam heden, waardoor de gevaarsfactor on getwijfeld zal worden verhoogd, het aanbrengen van een goede voorlo pige verlichting langs de weg Den Haag—Rotterdam ernstig overwogen moeten worden. De aardappelprijzen In verband met geruchten, dat de aardappelprijzen binnenkort belang rijk zouden gaan stijgen, deelt het Bedrijfschap voor Aardappelen mede dat er vooralsnog geen enkele grond is voor ongerustheid dienaangaande. De beschikbare netto-hoeveelheid aardappelen van de afgelopen oogst is slechts 40 000 ton kleiner dan vorig jaar, toen er een zo overvloedige oogst was, dat er in het voorjaar 1955 grote afzetmoeilijkheden ontstonden Aangezien de totale oogst ca. 4 mil- lioen ton bedraagt, is het quantum van 40.000 on te verwaarlozen. Op het ogenblik liggen de aardappel prijzen wat lager dan vorig jaar. Ver moedelijk zuilen zij in het voorjaar weer gaan stijgen, hetgeen een nor maal seizoensverschijnsel is. (MOTORRIJDER VERONGELUKT. Gisteravond omstreeks zeven uur is de 52-jarige W. Slingeland uit Ka- pelle a. d. IJssel om het leven geko men, nadat hij met zijn motor bij Rotterdam had moeten uitwijken voor een tankauto, waarbij hij van de weg afvloog en in een sloot te recht kwam. De tankauto kwam uit een uitrit aan de Kralingse weg op het moment, dat de motorrijder over die weg naderde. De bestuurder van de tankauto dacht een fietser te zien naderen en daarom nog wel de tijd te hebben de Kralingse weg in te draaien. De motor naderde echter te snel om nog te kunnen remmen. De motorrijder werd met 'n sche- delbasisfractuur naar het ziekenhuis aan de Coolsingel vervoerd, waar hij in de loop van de avond is overle den. Zijn zoon, die bij hem achterop reed, bleef ongedeerd. Dodelijke botsing Met vrij grote snelheid is gister avond op rijksweg nabij Naarden een personenauto op een vrachtauto gereden, waarbij één dode te betreu ren valt. Voor de bocht van de splitsing Rijksweg-Amersfoortse Straatweg begon de personenauto, die uit de richting Amersfoort kwam, te slin geren. De bestuurder van een uit te gengestelde richting naderende vrachtwagen heeft nog getracht de auto te ontwijken, doch is daarin slecht gedeeltelijk geslaagd. De per sonenauto botste met een enorme klap tegen het linker voorwiel van de vrachtwagen. De bestuurder de 45-jarige A. Beerenhout uit Am- sterdame die als enige in de perso nenauto zat werd uit de auto geslin gerd en op slag gedood. De bestuur der van de vrachtauto bekwam geen latseL 4 Virginia American Half xicaar Zutaar smo«M beter Geen wonderShagretta is zo rijp - dank zij de natuurgefer» menteerde tabak, die bij het Clark Procédé EQ 7 wordt verwerkt. Koop en rook een pakje Shagretta en vergelijk het met shag Smaakt ooit beter in de pijp (Advertentie) DUIN U BOLLEN RIJN RAADHUIS van VOORHOUT in nieuw gewaad i i SINDS het nieuwe gebouw, waarin het secretarie - personeel van Voorhout werd ondergebracht, geopend is, heeft men slechts kunnen ra den, wat er zich in het oude raadhuis afspeelde. Een flin ke schutting onttrok het oude geveltje aan het oog en pas aan het eind van de vorige week werd de schutting ge sloopt. Het resultaat ziet u op ne venstaande foto. Een buiten staander zou denken, dat hier een gloednieuw raadhuis werd opgetrokken, maar in feite be treft het slechts een restaura tie van het oude gebouw met enige nieuwbouw aan de ach terzijde. Voor deze ingrijpende ver andering (en verbetering) vo teerde de raad van Voorhout destijds f 150.000 en als men nu het resultaat bekijkt, dan kan men niet anders zeggen: Goedkoper had het niet gekund! Want als men een geheel nieuw raadhuis had ge bouwd, zou er wel wat meer op tafel hebben moeten komen. Op 15 December a.s. zal het ver nieuwde raadhuis officieel in gebruik worden genomen en dè dag daarna zullen de vroede vaderen, van Voor- hout zich in de prachtige raadzaal, ten verf. waaraan momenteel de laatste hand wordt gelegd, gaan verdiepen in de begroting 1956. Hoewel de buitenkant van het raad huis hoe vindt u tussen twee haak jes het nieuwe torentje? gereed is, wordt er binnen nog hard gewerkt. De laatste étappe is echter begon nen en het is nog sleohts een kwestie van enkele vloeren en een paar pot- f,Geef mij maar een kluifje!" TOESLAG GESLACHTE VARKENS VERHOOGD. In verband met de verminderde af zetmogelijkheden van bacon heeft het bedrijfschap voor vee en vlees dej toeslag uit het vleesfonds voor ge slechte varkens in de gewichtsklasse van 63 t.m. 72 kg. voorzover niet voor de bereiding van bacon bestemd, met ingang van 28 November verhoogd tot !2DeentoePSlagkvoor de gewiehtklasse V°RIGE WEEK WAREN WE op 72 t.m. 77 kg. blijft gehandhaafd op 1 zijwegen geraakt. Meestal is dat cent per kg. wel begrijpelijk, maar niet goed. In ons geval was het echter èn bègrij- pelijk èn goed. Want wie een kwar tiertje langs de rijksweg in Wasse- Met de volgende schepen kan zee- naar heeft gelopeni kan dc eerste post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk i 8een auto meer zien- ter de naam van het schip vermeld. Op een „eigen weg" naast het Was- ^Argentinië dierenpark stonden w,j p,ot. Australië s.s. „Bendigo" 30 Nov. J1- Brazilië: s.s. „Eva Peron" 3 Dec. seling oog in oog met een hondje, dat op een grafsteen vereeuwigd was. We zyn toen zo vrij geweest het intieme kerkhofje te betreden. Ja hoor, daar lagen ze. De Teddy' de Beertjes, de Fikkies en de Kazans. Canada: s.s. „Rijndam" 28 Nov.; m.s. „Black Iiawk", 30 Nov.; s.s. „Nieuw Amsterdam" 3 Dec. Chili: s.s. „Nieuw Amsterdam" 3 Dec. Indonesië: s.s. „Friesland" 1 Dec. NNe<L Antillen: m.s. „Sarpedon" 28 j Vijftienhonderd in totaal! Beestjes, NNieuw Zeeland via Engeland 3 Dec ?ie '^broekspijp heel tonden la Suriname: m.s. „Nestor" 29 Nov. J" 4""*~ J"~ Unie van Z.-Afrika en Z.-W. Afri ka: m.s. „Arundel-castle" 3 Dec. Inlichtingen over verzendingsdata van postpakketten geven de post kantoren. ten en de meer rustigen, die niet alleen voor eigen baas, maar ook voor de toevallige wandelaar vol genegen heid waren. Wij hebben nooit geweten, dat we hier een hondenkerkhof rijk zijn, maar nu we een twintigtal van de honderden grafzerken bestudeerd heb- AUTO TE WATER. Automobilist verdronken. Gisteravond om 21.15 is een 39- jarige Rotterdammer met zijn be stelauto in het water langs de Nieu we weg te 's-Gravenhage (bij Loos- duinen) geraakt en verdronken. Een bewoonster van de Nieuwe Weg ontdekte ,dat er een auto in de vaart lag, doordat zij de lichten on der water zag schijnen. Zij waar schuwde haar man, die zich direct te water begaf. Samen met een even later toegeschoten politieagent slaag de hij erin het portier van de wagen, die op de zijkant lag, te openei) en de bestuurder aan de wal te bren gen. De inmiddels verschenen G<rD paste kunstmatige ademhaling toe, echter zonder resultaat. Een takel wagen van de politie heeft de ;auto uit het water gehaald. De oor'zkak Wederopbouw en Volkshuisvesting van het ongeluk is nog niet bekend. I besprekingen te voeren. ben, zijn we een ervaring rijker. Vele Fikkies wacht een steen, maar we hebben 't idee, dat 't hun steenkoud laat. „Geef mij maar een kluifje!" Eerste glimlach van de lente gonnen zyn met het opdiepen van winterjassen uit de mottenballen, voe len we plotseling behoefte aan een heel klein beetje voorjaar! Een suifje maar! En prompt is er aan deze behoefte voldaan. Terwijl De Bilt lagere tem peraturen aankondigt, roept het Keu- kenhofbestuur ons van een circulaire toe: Op 28 Maar doen wij de poorten van het bloemenparadijs weer open! We voelen dan, dat achter de wol ken de zon schijnt. Op 28 Maart gaat de Keukenhof weer open. Wij vertellen dat nu, maar over enkele weken weten ze het overalin Brussel, in Parijs, in Londen en in het land van de dollars. Het Keukenhof-affiche voor het nieuwe seizoen rolt uit dc drukpersen, 'n Prachtige plaat dit jaar. Eén bonk voorjaar! En wij 's morgens maar klappertanden. Op dat affiche ziet men een stukje van de eeuwen-oude hof. De prachtige stramme stammen der bomen met aan bejaarde voeten dat prachtige bloe- mentapijt met modern dessin. Het hei-geel en het warm-rood van dc mooiste tulpen. 'n Schilder beeft van aandoening als hij de kleurenpracht van de Keu kenhof ziet. En wij beven van kou, omdat de winter naar dc lage landen grijpt. Maar er is weer een vonkje hoop gekomen in die reisbureaux en op de stations, waar de Keukenhof platen ons toelachen. Op 28 Maart gaan de poorten open en iedere dag komen we een stapje nader tot die datum. Bloembollen en het Kremlin PEN NEDERLANDSE INZENDING op de bloemententoonstelling in Moskou en een geschenkje van 35.000 tulpen en hyacinthen hebben de ex- port-speuders in het buitenland even bleek om de neus gemaakt. „Sierteelt, producten naar de Sovjet-Unie" flit ste het door die doorgaans flitsende breinen en menig zakenman heeft voor de zoveelste maal moeten toe geven, dat de Nederlanders prima ideetjes hebben. Vooral in de buitenlandse vakpers is men over de mogelijkheden van uitvoer van sierteeltproducten naar de Sovjet-Unie aan het speculeren ge slagen. In „Bloembollencultuur" van Zaterdag j.l. is hierop een antwoord gegeven. In Nederland maakt men zich voor lopig nog geen illusies. Misschien ko men er wel wat Nederlandse bollen in het Kremlin, maar daar kan men niet zo erg veel wijzer van worden. Van een werkelijke flinke export zal voorlopig nog geen sprake zijn. Dr. Verhage, die zelf in Moskou geweest is, gaf als zijn mening: „Ik geloof niet, dat er hoop is op een directe handel met Rusland". Maar toch zal Neder land zich ook aan die kant van het IJzeren Gordijn laten zien. Het kan geen kwaad, dat de Russen weten, welke kwaliteit bloembollen Neder land eventueel kan leveren. Het is meer een kwestie van „houd de lamp brandende". De economische moge lijkheden wisselen nog al vaak en Nou, wie houdt er eigenlijk niet van, om een beetje in de toekomst te kij ken? Een aantal gemeenten in het in dustriegebied tussen Dordrecht en Maassluis heeft gisteren in Dordrecht een vergadering gehouden over het zgn. plan-Deerenberg. De vertegenwoordigers van de ge meenten hebben in principe besloten tot samenwerking op het gebied van de woningbouw. Zij gaan hierbij uit van een streekcontingent en beogen een maximale woningsproductie ter bevordering van de bouwcontinuïtei- ten. Uit het midden van genoemde gemeenten is een dagelijks bestuur gevormd, dat voornemens is over ge noemde punten met de minister van Te dure boerderij Verkoper gestraft Voor de meervoudige economische kamer van de Alkmaarse arrondisse mentsrechtbank heeft gistermiddag een Zaanse veehouder terecht gestaan wegens overtreding van het prijsvor- mingsbesluit. Hij had een boerderij te Sint Maartenberg, die hij voor ƒ45.000,had gekocht, met inventa ris en voorraad kunstmest aan een bewoner van de Beemster verkocht voor 55.000.Bovendien had hij de hooivoorraad van 20 ton door hem zelf op 35 ton geschat, voor 1000, verkocht. De officier van justitie deelde me de, dat de hoogst'toelaatbare prijs vanwege de grondkamer 41.000 be droeg. Hy achtte een bedrag van 14.000 voor inventaris veel te hoog. Uit de papieren is niet gebleken hoe die prijs tot stand was gekomen. De officier berekende dat verdachte 8000,te veel had gevraagd en ont vangen en eiste ƒ500 boete of drie maanden hechtenis, een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee maan den met een proeftijd van één jaar en terugbetaling aan de koper van een bedrag van ƒ8000, U nadert een wegversmalling

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5