RIJNSTREEK Omgeving AVONDRUST Auto reed te Alphen een voorgevel in puin Getuigen uit Nederland MAANDAG 21 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 6 December verschijnt Kamerlid voor rechter Verkeersproblemen! De verkeersspeciallst van een der Tweede Kamerfracties, die de vorige week door de Rotterdamse politie ge- arresteerd werd onder verdenking van teveel alcoholgebruik bij het be sturen van zijn auto, zal Dinsdagmor gen 6 December voor de verkeerska- mer van de Rotterdamse rechtbank moeten verschijnen. Uit de bloedproef is komen vast te staan, dat het percentage op het mo ment, dat de politie hem arresteerde, te hoog is geweest. Tevens zal tijdens de rechtzitting de houding van het Kamerlid ten op zichte van de politie behandeld wor den. Zoals men zich zal herinneren, toonde het Kamerlid zich uiterst ver. stoord door zijn arrestatie en poogde zowel de agenten, die hem in arrest namen, als ook later de dienstdoend inspecteur op het politiebureau te in. timideren. Gaat Gulpen over tot kerkbelasting? 1 Jan. a»s. geen vaste plaatsen meer De gedachte om tot een wijziging van de kerkfinanciën te komen door de afschaffing van collecten, Mista- rieven en plaatsenpachten, waarvoor in de plaats een vaste kerkbelasting zal komen, wint in Limburg meer en meer terrein. De Deken van Gulpen heeft gister morgen via de preekstoel medege deeld, dat zijn parochianen in de loop van deze week een formulier thuis zullen krijgen, waarop zij hun me ning over de reorganisatie zullen kunnen kenbaar maken. Wanneer de parochianen zich met de wijzigingen zullen kunnen vereni. gen, zal zo spoedig mogelijk tot de vernieuwing besloten worden, welke zal neerkomen op 2 pet. belasting van ieders zuivere inkomen. Dit percen tage wordt echter niet bindend voor geschreven en iedereen zal vrijgela ten worden een bedrag vast te stellen in overeenstemming met zijn gewe ten. Vooruitlopend op deze plannen, is reeds bepaald, dat in de St. Petrus parochie te Gulpen m.i.v. 1 Januari 1956 de bankenpacht zal worden af geschaft. Het systeem van verpachte plaatsen acht men bijzonder ongemakkelijk voor de ouden van dagen, voor hen, die van ver komen, en in de zomer maanden voor de touristen. PSEUDO-AMBTENAAR SLOEG ZIJN SLAG. In de afgelopen dagen is bij de Rijkspolitie te Weep verschillende malen aangifte gedaan van vermissin gen. Deze vermissingen bleken een merkwaardige samenhang te tonen met het bezoek van een z.g. ambte naar van Bouw- en Woningtoezicht, die bij zijn bezoeken aan verschillen de huizen, uitgebreide herstellingen of nieuwe woningen beloofde. Bij zijn vertrek zag hij dikwijls kans om een portemonnaie of een of ander kost baar voorwerp mee te nemen. POTLOOD en GEEST 3 4 T~ 8 9 10 11 12 IJ u 15 16 17 18 19 20 21 22 2 J 24 26 27 20 29 3° n Horizontaal: 2. gem. in N.-Br. a. d. Maas, 6. gem. in Geld., 8. melkschaap, 10. teken, 12. bedehuis, 13. geheel de uwe (afk. lat.), 14. orgaan van het gehoor, 16. bekende afkorting, 17. ap pel, 18. afnemend getij, 20. sociëteit (afk.), 21. oude Egyptische zonnegod, 23. lichaamsdeel, 25. klank, 27. wand versiering, 29. Europeaan, 30 vrucht. Verticaal: 1. kledingstuk, 2 maand van het jaar, 3. voornaamwoord, 4, bijb. figuur, 5. meisjesnaam, 7. hoofd, deksel, 9. vraamde munt, 11. ijverig, 12. gil, 15. voorvoegsel, 18. wild zwijn, 19. platvis, 21. stok, 22. tegen, 24. loofboom, 26. woudboom, 28. heden. HET is vandaag de opdracht, de presentatie van Maria in de tempel. In het Nederlands zegt men ook wel: „ik zal u even aan die en die presenteren, aan iemand voorstellen; mag ik u tegelijker tijd een koekje presenteren en de doos behoudt u maar als een pre sentje". Soldaten melden zich: present! Al die tinten van het woord presenteren zijn van toe passing op dit bescheiden Maria- feest, dat herdenkt, hoe de jeug dige Maria zich bij God meldde, zich voorstelde en aanbood en als een geschenk aan de H. Drievul digheid werd aanvaard. Dit is een uitgelezen dag om zichzelf aan de Moeder des Heren te presenteren als haar kind. „Het is de gewoonte van onze lieve Vrouwe" zei Theresia van Avila doorlopend degene te begunstigen, die zich onder haar bescherming stelt". Kustverlichting viel uit; radio deed vreemd De vuurtoren bij Kijkduin moest op gasverlichting overgaan, de Afsluit dijk lag geheel in duister en de lich ten en mistsirenes op de havenhoof den van Medemblik en Enkhuizen vielen uit, toen Zaterdagmiddag om streeks halfzes een storing de kop van Noord-Holland (Alkmaar incluis) ln duister hulde. Oorzaak was een brand in de 50.000 volt centrale Van het PEN te Oterleek. Tegen kwart voor zeven was men het vuur meester, maar de storing duurde nog geruime tijd daarna voort. Des nachts om kwart over twee kreeg de kop van Noord-Holland weer stroom en om vijf uur in de morgen werd de stroom in Alkmaar weer ingeschakeld. Een storing van een kwartier in het electriciteitsnet te Hilversum noopte Zaterdagavond omstreeks tien over half zeven de KRO haar uitzen ding te staken. Zaterdag van 8 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds is in Zaandam onder auspiciën van de Vereniging voor Veilig Verkeer „Zaanstreek" een keuring van automobielen gehouden, waarvoor de eigenaren op basis van vrijwilligheid hun voertuigen kon den aanmelden. Er bestond grote belangstelling voor de keuring, want niet minder dan 350 automobilisten lieten hun wogen onderzoeken en toen 's avonds de keuring wegens de duisternis werd stopgezet, moesten nog enkele gegadigden onverriohterzake naar huis terug keren. Van de 350 gekeurde auto's bleken er niet minder dan 155 het praedi- caat „in orde" niet te kunnen halen. Te gladde banden, slechte verlich ting, het missen van rijkskeur op kentekenborden en lampen bleken de meest voorkomende feiten te zijn. Een vrachtrijder was zo onder de in druk van het feit, dat van de zes banden van zijn vrachtauto er vier werden afgekeurd, dat hij meteen maar zes spiksplinternieuwe banden liet omleggen In de garniszoenkerk van de H. Do- minicus te Nijmegen is Zondagochi tend op initiatief van het Nationale Katholieke Thuisfront een H. Mis van Requiem opgedragen met milk tair eerbetoon ter nagedachtenis var de gesneuvelde en overleden militai ren. De H. Mis werd opgedrager door luit.-kolonel legeraalmoezeniei J. B. van Croonenburg. De schola camtorum van de paters Augustijnen zong de misgezangen. De erewacht werd gevormd door een afdeling van het instructiebataljon der luchtstrijd krachten. In de hoofdmomenten van de H. Mis werden de hoornsignalen gegeven door leden van het muziek- j korps van de luohtvaarttroepen. Majoor-aalmoezenier G. Veldhuis herdacht in een rede de soldaten die in de oorlog zijn gevallen voor Vor stin en vaderland. Zij allen waren in Gods handen en deden hun volle plicht voor ons aller welzijn. De plechtigheid werd bijgewoond door verscheidene geestelijke, burgenlij- ke en militaire autoriteiten, onder wie de beide hoofdlegeraalmoeze- niens mgr J. van Straelen voor de land- en luchtmacht en mgr. de Saint voor de zeemacht. Utrechtse ouders nu in arrest De ouders van het in Utrecht door verwaarlozing overleden kindje zijn Vrijdagavond in hun woning aan de B. F. Suermanstraat te Utrecht gear resteerd. Het echtpaar, de 33-Jarige metaaldraaier H. van W. en de 30- jarige M. C. O., zijn ter beschikking van de officier van Justitie gesteld. Hoewel de beschuldiging „dood door schuld" geen voorlopige inhechte nisneming ten gevolge behoeft te heb ben, is de justitie bij een nader on derzoek gebleken dat het gewenst was tot arrestatie over te gaan. De drie kinderen maken het uit stekend. De toestand van het negen maanden oude kindje, dat in het Wil- helmina-kinderziekenhuis is opgeno men, baart geen zorg meer. De twee andere kinderen,' resp. 3 en 4 jaar oud, verblijven nog steeds bij het Le ger des Heils. Bromfietser werd ernstig gewond Door onoplettendheid van de 57- jarige bromfietser A. H. T. Kooij, timmerman-aannemer, wonende aan de Steekterweg te Alphen aan den Rijn, vond Zondagmiddag omstreeks 1.15 uur op genoemde weg een ver keersongeval plaats waarbij de ge noemde een zware hersenschudding opliep en een diepe wonde aan het achterhoofd bekwam, terwijl voorts een gevel van een woning waartegen een personenauto daarna opbotste, geheel werd ingedrukt. In het huis waar de familie zich om de tafel had geschaard bekwam niemand enig letsel, ofschoon er wel een grote ra vage werd aangericht. Ook de auto bestuurder, de heer W. H. Warring uit Leiden, en diens echtgenote, die naast hem zat, kwamen er overigens met de schrik vrij. De auto werd zwaar vernield, evenals de brom fiets. Het ongeval vond plaats, kort voor de woning van de heer Kooij, die na eerst een autobus van de Citosa te hebben laten passeren in de richting Bodegraven, de rijweg wilde over steken, zonder te letten op het ver keer dat uit de tegenovergestelde richting naderde. De heer W. reed in de richting Leiden en toem hij de bromfietser van het rijwielpad de rijweg zag oversteken, remde hij krachtig, doch kon niet voorkomen dat de heer Kooij werd gegrepen met het gemeld gevolg. Doch hierna slipte de auto verder, maakte 'n halve slag om zijn lengte as, raakte de muur van een pand aan de Steekterweg, kaatste weer terug naar de weg en botste vervolgens na een halve cirkel te hebben ge maakt, vermoedelijk met nog grotere kracht dan zulks het geval was bij zijn eerste treffen met de muur, te- Met de „Maasdam" en „Rijndam" van de Rotterdamse Lloyd zullen te gen de Kerstdagen honderden Neder landse emigranten uit Canada voor een kort verblijf in ons land terug keren. De Rijndam vertrekt op 14 Decem ber uit New York, de Maasdam zal, met 180 Nederlanders aan boord, Dinsdag reeds de Amerikaanse haven verlaten. Het schip' wordt 23 Decem ber in Rotterdam verwacht. De Indonesische regering zal toe stemming geven voor het oproepen van een aantal getuigen a decharge in de processen Jungschlager en Schmidt uit Nederland, als het land- gerecht in Djakarta dit noodzakelijk I acht. Procureur-generaal Soeprapto heeft intussen opdracht gegeven de Neder landers J. H. Rath en H. A. Duysings, die begin 1954 werden gearresteerd, in vrijheid te stellen. gen de voorgevel van pand Steek terweg 66. Hierin woont de familie A. Bikker. De huisgenoten waren juist rondom de tafel geschaard in de voorkamer, welke aan de straat zijde grenst, toen de voorgevel met een donderend geraas naar binnen viel. Men schrok hevig, doch nie mand liep letsel op. In huis is het een en ander vernield en het zag er ruineus uit. Direct werd de boven verdieping gestut omdat gevaar be stond dat ze naar beneden zou vallen. Dr. Gill van Zwammerdam ver- leene aan het slachtoffer eerste hulp, waarna de heer Kooij naar zijn wo ning werd overgebracht. Lezing over de vrije natuur. De heer P. Bos van het Holterberg- museum heeft Zaterdagavond in de grote zaal van de Martha-stichting voor leidsters en leiders van het dis trict Rijnland van de N.P.V., van het N.P.G. in Alphen en omgeving, voor leden van de ouder- en groeps- en plaatselijke commissies van het ge hele district, alsmede voor leiders en leidsters van de Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging in Alphen en omgeving en van de Ned. Gidsen- beweging in Alphen, een zeer leer zame en interessante causerie ge houden in prettige verteltrant over i groot aantal in de vrye natuur bos en veld en in de lucht leven de, nuttige en schadelijke dieren. De verteller bracht een gevarieer de collectie opgezette dieren mee en heeft daarmee de door heb bespro ken dieren aanschouwelijk kunnen voorstellen. De avond, die goed bezocht was, werd geopend door de O.D.C. van het onderdistrict Rijnland, G. Nij- man, de initiatiefnemer voor deze leerzame avond, welke een uitge breider kring van belangstellenden waard was. L.T.M. O.l.v. mej. A. Kortmann hield de pl.afd. van de L.T.M. Zater dagavond in hotel „Toor" haar jaar vergadering. De afdeling werd 28 Oct. van het vorig jaar opgericht met een ledental van 18 meisjes. Nu telt ze bij haar eerste jaarvergadering 30 leden. Het eerste jaarverslag getuigt reeds van een druk en nuttig ver enigingsjaar en van het bewijs dat door de oprichting in een werkelijke behoefte is voorzien. Vanavond wer den nieuwe plannen besproken: 10 Dec. Sint Nicolaasviering, 16 Dec. Kerstviering, n pakkettenactie voor de arme gezinnen. Voorts zal Rector Vester komen spreken; een maat schappelijk werkster zal het leven van het fabrieksmeisje behandelen en een excursie naar een industrie zal daar aansluiten; een lerares zal feestmenu's behandelen; een moeder dag staat op het programma, alsook een excursie naar een opvoedings stichting, een districtssportdag en een landdag. Na gehouden verkiezingen is het bestuur samengesteld: uit de dames A. Kortmann, presidente, C. Straat hof, vice-pres.te, C. Minken, secre taresse, T. Oostdam, penninm.esse en R. Snelderwaard. Aalmoezenier Kap. L. M. G. Bie- mans hield een korte toespraak. K.A.B.-toneelavond. Het winter- programma van en de viering van het St. Willibrordusfeest door de K.A.B. werd Zondagavond ingezet met de eerste van twee toneelavon den, welke verzorgd worden door de toneelvereniging „Kunst na Arbeid" een onderafdeling van de pl. KAB. K. n. A. bracht voor het voetlicht het toneelstuk „Indianenbloed" van 3ill Connally, een spel in 7 tafere len. Hieraan werkten mee H. van Gils, mevr. Prins—van Gils, W. Noor- iermeer, mej. Marja van Veen, mevr. /an FrankfoortBakker, mej. T. van <Vijk, H. van Frankfoort, H. v. Nieuw- land, L. van Gils en de regisseur J. van Egmond. De grime werd ver- lorgd door de heer A. v. d. Panne. De avond werd ingeleid door de voorz. van de pl. afd., de heer A. F. Ftuijssenaars met een propagandis tisch woord voor alles wat de KAB en haar onderafdelingen betreft. Spr. belichtte ook het belang van de pa rochiële instelling van gezinshulp en gezinszorg en de opleiding van meis jes daartoe. De deken, kapelaan Schrama, g.a. en kap. Biemans woonden de opvoe ring bij, die een volle zaal (Sint Jo seph) trok. Vanavond wordt de verdienstelijke Opvoering herhaald. De Cupido's speelden (onzicht baar) via een microfoon hun melo dieën de zaal in. Alphense Schaakclub. De Alphen- se Schaakclub speelde Zaterdagmid dag in hotel „loor" te Aipiien aan den Rijn haar tweee wedstrijd in de tweede klsse van de K.N.S.B. en wel tegen „Het Westen" uit Amsterdam. Deze wedstrijd leverde de Alphense schakers voorlopig een 5 y.4>3 winst op. Drs. M. Ver burg speelde tegen W. A. Freen wederom een gewaagde opening, waardoor hij ook nu weer op den duur moest verliezen (01); Posthuma won van H. H. W. de Ringh de Vries, won na de opening een stuk voor een pion. Wel bood zijn partner nog krachtig tegenstand, maar het is Posthuma wel toevertrouwd, de partij tot een goed einde te brengen (1O); C. Brunt raakte een pion achter en had het waarschijnlijk wel tot remise gebracht, doch door een blunder van zijn tegenstander H. Th. van Herrikhuyzen won hij de partij (10); L. H. Kantebeen zat onver antwoordelijk vlug te spelen in een stand waarin goede mogelijkheden aanwezig waren. Door dit vlugge spel maakte hij een blunder en verloor binnen het half uur van A. Herkel- man (01). W. v. d. Roest hield de partij goed in evenwicht, zodat hij de punten kon delen met D. Spel Yzyt\ A. Kooij offerde op het goede mo ment een loper voor twee pionnen, waardoor hij een matdreiging kreeg en dan ook spoedig won van C. Ho- nigh (1O1); H. J. Giesbergen heeft zich goed gerehabiliteerd door in een keurig gespeelde partij zijn tegen stander P. F. van Vestenhouw zijn naam deed deze Amsterdammer thans geen eer aan tot opgeven te dwingen (10); H. Verhagen en J. de Hoed, de twee invallers hebben zich eveneens keurig geweerd. Bei den bereikten een gelijk spel resp. tegen B. J. S. Brilleman De uitslag van de partij A. H. Hooijer tegen E. H. Kuiper aan het zesde bord is een verlies geworden voor de eerste (01). Een fout in de opening speelde de heer Hooijer par ten. Het kostte hem een stuk en wel dra de gehele partij. De einduitslag is Motor- en autoclub. De compe titiestand van de Motor- en Auto club „Rijnland" te Alphen aan den R(jn is in de klasse auto's: N. G. Groothuyse 30 punten; W. A. Kaste- leyn 19 punten: K J. den Hertog 18 p.; J. Besemer 16 p.; R. H. Kroon 12 p.; M. Quartel 10 p.; D. den Ouden 7 p.; H. de Jong en L. G. Besemer, elk 6 p.; A. Bergshoef en B. Blom, elk 4 p.; A. den Ouden 2 en C. Ver- ruyt en L. J. v. d. Hoek elk 1 punt. In de klasse motorrijders: J. Reijne- veld 36 punten; K. Tensen 32 pun ten; H. Quartel 20 p.; B. Hoverkamp 12 p.; H. Geerlings 10 p.; P. J. Ver boom 8 p.; F. Chardon 6 p.; E. H. Verdonk 4 p. en T. H. B. Vis en J. de Bruin elk 1 punt. HAZERSW0UDE 1H.R.1 „Groenvinken" kregen onderschei dingsteken. Gisteravond is in de parochiekerk van „St. Bernardus" in de Groenendijk tijdens het lof aan 15 leden van het jongenskoor „De Groenvinken" een insigne uitgereikt. Dit lof werd gezongen door de jon- gens-schola o.l.v. de heer W. Schra ma, onderwijzer aan de Pius X- school. Deze jongens zullen Dinsdag a.s. 's middags om half vijf het ziekenlof zingen. De organist is de heer J. Wesse- lingh. De toespraak zal worden ge houden door de pastoor, pater Aver- tanus Hennekes O.C.D. LEIDERDORP Jeugdige wegpiraten. Zaterdag, avond, omstreeks 10 uur hebben twee jeugdige automobilisten van resp. 16 en 17 jaar, die op onverantwoordelij ke wijze in een auto rondreden, op de Hoofdstraat een ongeval gekregen, dat voor hen wonderwel afliep. Met een vaart van naar schatting 80 a 90 km kwamen zij uit de richting Acht- hoven toen, door het passeren van het bruggetje, nabij de Ger. kerk, de bestuurder de macht over het stuur verlöor en tegenover het gebouw Irene een berm invloog. Daar ter plaatse stond nog enige beplanting, bestaande uit jonge boompjes en wat struikgewas. Een boompje werd fi naal uit de grond gerukt, een tweede geramd, waarna de auto in het struikgewas vlak voor de langs de weg lopende sloot bleef hangen. De auto werd zwaar beschadigd, terwijl een der belde inzittenden zich onder doktersbehandeling moest stellen vnot het verzorgen van bloedende wonden aan het gelaat. De politie zal een onderzoek instellen hoe het twee tal, 'dat uit Hoogmade afkomstig was, de beschikking kreeg over de auto. LEIMUIDEN Tafeltennis ODI. Zaterdagavond speelde ODI 1 in het parochiehuis competitiewedstrijd tegen RTC 2 uit 0EGSTGEEST 12 -JARIG PRIESTERFEEST. Gisteren vierde Abbé Willy van Vel zen, pastoor van Camblain l'Abbi in Noord-Frankrijk zijn twaalfhalfja- rlg priesterfeest. De jubilaris werd bij de door hem opgedragen Plech tige H. Mis geassisteerd door kape laan C. Roest (neef van de pastoor) en oud-kapelaan A. Martens. Na de H- Mis werd een zeer druk bezochte receptie gehouden en gedurende de dag mocht pastoor van Velzen van verschillende parochianen belangstel ling ondervinden. ST. NICOLAAS-ACTIE. De plaatselijke middenstand be toont weer grote activiteit; de deel name aan de St. Nicolaas-actie is dit jaar bijzonder groot. Meer dan 60 winkeliers hebben zich aangesloten. Vanaf vandaag wordt bij aankoop van een bedrag van 1,een zegel verstrekt en deze zegels moeten op opplakvellen worden opgeplakt en voor deelname in de eerste prijzen slag voor a.s. Zaterdagavond worden ingeleverd. Óp het opplakvel moet behalve naam en adres van inzender een slagzin worden vermeld 0f in gewoon proza worden weergegeven hoe men deze actie nu wel vindt. Bij de eer ste uitslag Dinsdag 29 Nov. komen er prijzen van 100,75,en 50 enz. enz. uit de bus, totaal f 500, aan waardebonnen, terwijl daags na St. Nicolaas de overige inzendingen zullen worden beoordeeld. En als klap op de vuurpijl zal St. Nicolaas as. Zaterdag per helicopter neerstrijken op het terrein naast de R.K. kerk. Dat brengt ongetwijfeld geheel Oegstgeest, jong en oud op de been. Ook 's avonds zal het gezellig worden daar de winkeliers besloten de avondverlichting in volle glorie te laten branden in de vele rijk voor ziene etalages. UDO VERSLOEG ZLC MET 5—2. Het was Udo dat om half drie af trapte op een terrein dat zeer slecht bespeelbaar was. In het eerste half uur wogen beide partijen vrij goed tegen elkaar op. Na ongeveer een «kwartier spelen nam ZLC de leiding, door haar midvoor, toen de Udo mid- half niet zuiver genoeg terugspeelde op zijn doelman (10). Het spel bleef op en neer gaan en even later wist de Udo linksbuiten gelijk te ma- HET KAN VRIEZEN EN HET KAN DOOIEN luist bij die telkens optredende tempe ratuurswisselingen herinneren Uw gevoelige spieren en gewrichten U eraan dat Uw als het ware sluimerende rheumatiek en len denpijn op onverwachte ogenblikken ln alle hevigheid weer komen opdagen Wrijf Uw pijnen weg. Uw spieren weei soepel en Uw gewrichten weer lenig mei de beroemde Akker's Kloosterbalsem, waarvan al drie geslachten zeggen. .Geen goud zo goed". Advertentie ken uit een pass van rechts (11). Na rust is het direct Udo dat het spel in handen neemt. Het plaatsen is zeker een klasse beter dan van ZLC. Doelpunten blijven dan ook niet uit want na 5 min. spelen is het weer die linksbuiten die scoort uit een pass van rechts (12). In het zelfde tempo voert UDO de stand tot 52 op. Verdere uitslagen luiden: UDO 2 St. Bernardus 3 43; UDO 3VNA 4 2—0; Adsp. UDO ADocos d 100. VOORSCHOTEN Gouden loodgieter gehuldigd. Vijftig jaar heeft de heer Th. v. d. Berg als loodgieter gewerkt bij Ver- boogs bouwbedrijf in Den Haag en dat was er dan ook de reden van, dat er Zaterdagavond in Theetuin Hoo- gewerf in Marlot een diner plaats vond, waarbij de jubilaris werd ge huldigd. Het gehele personeel, de di rectie, enkele relaties en de echtge note van de jubilaris met zijn oudste dochter zaten mee aan tafel. Een van de directieleden, de heer J. J. Verboog zei in een toespraakje, dat de jubilaris nu drie generaties Ver boog had gediend, de huidige direc tie heeft hij al als kinderen gekend. Een enveloppe met inhoud toonde de waardering van de directie, een bromfiets had de jubilaris, die hoopt zeer oud te worden, afgewezen. De Zonnebloemen speelden operette Gisteravond gaf het meisjeskoor „De Zonnebloemen", een onderafde ling van het R.K. Vrouwengilde, Voorschoten, een uitvoering van de kinderoperette „Prinses Rozelijn". De zaal was geheel gevuld. De ouders wilden de vorderingen van hun doch tertjes wel eens horen en de overi ge bezoekers toonden hun belang stelling voor deze uitvoering. Aan de uitvoering van deze operette was heel wat voorafgegaan want met een zes tigtal personen een uitvoering ver zorgen is een hele opgave. De muzi kale leiding berustte bij mevrouw G. M. StrengSchoonderwoerd. De re gie was in handen van de heer C. Velu. De dansjes waren ingestu deerd door mevrouw T. Stikvoort van Veen. Het is een geslaagde uit voering geworden. Kinderlijk, liefe lijk en vrolijk. Het gegeven is een ontvoering van Prinses Rozelijn uit het koninklijk palels. Door de kabou ters wordt de door de zigeuners ont voerde prinses weer bij haar ouders teruggebracht. Groot is dan de vreug de, die zich uit in een groot slotkoor op muziek van Johann Strauss. Kle ding en décors waren een lust voor het oog en ook aan de belichting was de nodige zorg besteed. Aan het ein de van de operette dankte de presi dente van de R.K. Vrouwengilde, mevrouw E. van Gent Zoneveld me vrouw StrengSchoonderwoerd mei het behaalde succes van deze avond. Zij mocht bloemen en een presentje in ontvangst nemen. De regis seur, de heer Velu, ontving een zelfde compliment voor zijn regie en voor het beschikbaar stellen van tijd en moeite werd hem een aardig mandje met inhoud overhandigd. De parochie-geestelijkheid, zusters van huize Bijdorp en afgevaardigden van het bestuur van de afdeling Oegst geest woonden deze uitvoering bij. Rijnsaterwoude. De wedstrijd ging geheel gelijk op en pas bij het dub belspel viel de beslissing n.l. 46 voor RTS. Zaterdagmiddag wist ODI 3 tegen TNSA 4 een 64 overwin ning te behalen. Het programma voor deze week luidt als volgt: Maandag ATTC 3, Alphen a. d. Rijn, ODI 1; Zaterdag ODI 3—Wibo 4, thuis om 3 uur in het parochiehuls. RIJPWETERING Vol verwachting. Het St. Nico- laasfeest staat weer voor de deur. De goede heilige doet reeds allerwegen zijn „blijde inkomste". Kranten en tijdschriften staan vol van zijn por tretten en iedere zaak doet zijn best om hem de meest aanlokkelijke aan biedingen voor te leggen. Z'n hoofd loopt om van de drukte. Ook voor Rijpwetering heeft hij plannen. „Maar met plannen alleen kom ik er niet", zegt hij. „Ik heb assistentie nodig en bovendien wat aards slijk, om er een potje van te maken. Daar mee kunnen mijn assistenten dan voor een kleine traktatie zorgen als ik op bezoek kom. Dat hoort er im mers zo'n beetje bij. En dan zullen we eens zien of we er voor de kin deren niet een gezellige morgen, middag of avondje van kunnen ma ken". Met deze liefdevolle, maar tevens zorgvolle gedachten en diepe rim pels in zijn eerbiedwaardig voorhoofd stuurde hij zwarte Piet uit om de nodige voorbereidingen te treffen, zoals dat bij hoog bezoek gebruike lijk is. Enkele assltenten zijn reeds gevonden. Er is zelfs al een begin gemaakt met de pot, zij het een be scheiden begin. Als een van die as sistenten deze week een beroep op U komt doen om die pot wat te ver sterken, of anderszins Uw medewer king te verlenen, strijk dan Uw hand eens over uw hart, en doe het. Vol verwachting klopt ons hart. L.T.J. Rijpwetering-Oud Ade. Op Woensdagavond kwart voor acht zal Rector Vester in de zaal van Ca fé Van der Poel te Oud Ade een le zing met lichtbeelden komen geven van zijn reis door Canada waar hij onder andere ook verscheidene oud plaatsgenoten heeft bezocht. Voor de ze speciale gelegenheid heeft de L.T. J. besloten haar poorten wijd open I te zetten voor nietleden. Alle dames 1 en heren, die deze interessante en leerzame avond willen meemaken, zijn hartelijk welkom. ZOETERWOUDE PIT1 '54 deed het pittig. Het wonder is geschied. Onze junioren hebben de Warmondse Dito's in een enerverende wedstrijd op werkelijk grootse wijze een 64 nederlaag be zorgd. Dit had vrij normaal geweest, ware het niet, dat Pit '54 met 2 in vallers speelde n.l. de 12-jarige Ton v. d. Helm en de '14-jarige D. van Veen. Van het echte team speelde; alleen C. de Vogel mee. Ton v. d. Humme bewees zijn bijzondere kwa liteiten door de jongens van Steeds Vooruit te verslaan en dus het leeu wenaandeel bij te dragen tot deze overwinning. De werkelijk grandioze wijze, waarop hij technisch en tac tisch bewees, dat Pit 'n rooskleurige toekomst tegemoet gaat, maakte hem tot de held van de dag. C. de Vogel won 2 partijen en invaller Driek van Veen bewees zich ook goed thuis te voelen door ook 'n wedstrijd te win nen. Het le herenteam kwam er totaal niet aan te pas en verloor van Dol fijn. Het 2e damesteam verloor met 82 van AVA 3 uit Den Haag. An nie Kraan haalde hier beide punten binnen. Z0ETERW0UDE- LEIBEEIW Patroonsfeest K.A.B. Gisteren vierde de K.A.B. afdeling Zoeter- woude-Leiderdorp het jaarlijkse pa troonsfeest. Begonnen werd om 9 uur met een plechtige H. Mis waaronder algemene H. Communie der leden. Daarna volgde een feestelijk ontbijt in de grote zaal van het parochiehuis. Nadat allen lichamelijk waren ver sterkt en de voorzitter de heer God- dij n enige praktische puntjes had be sproken, kwam pastoor van Schalen o.f.m. van de Leonardusparochie te Leiden spreken over „Angst voor de wereld van Morgen". Na duidelijk te hebben aangetoond, dat er voor elk mens, maar één prijs is waar het om gaat, en dat alle mensen grijpen naar geluk en dat er zo velen zijn die ver keerd begrijpen stelde de spr. de vraag: „Waarom is er dan angst voor de dag van morgen". De ziel van de mens is door God geschapen en het heimwee van elke mens naar geluk is het hunkeren naar God. Hoe meer wij naar God en zijn waarheid toe groeien, hoe gelukkiger wij zijn. Het muzikale gedeelte was op deze mor gen in goede handen bij de Riwa's. De feestavond werd ditmaal niet door eigen krachten, doch door de toneelclub van de K.A.B. uit War mond verzorgd. Zij kwam op de plan ken met de opvoering van het Toneel spel in 3 bedrijven „Onno" door Theo S. Maris. De belangstelling voor deze avond was buitengewoon groot, pas toor Kouwenhoven, die na de opening door de voorzitter een kort woordje sprak, was daarover ook zeer tevre den doch hij wees er op zich vooral richtende tot de jongelui dat wan neer er meer ernstige bijeenkomsten waren, zij vooral ook daar aanwezig moesten zijn. Allen volgden vervolgens met veel succes het vrolijke spel van de War- monders, zij hebben aan de Meerburg gevonden een dankbare zusterafde- ling, die zij tot grote tevredenheid van bestuur en leden, op voortref felijke wijze hebben geholpen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2