De behandeling van de Oegstgeester begroting leverde weinig bijzonderheden op i-uTir.i Imam SbJ UMISW De Kleppende om A O Tfal tb „Klokken van Nagasaki" een inleressanle iilm Ek kamt tyeen aaciaat luetkótei i EN HAAR TUINMAN 1 .EK 1955 LIE LEIL'SE COURANT- TWEEDE BLAD - PAGINA S HONDENBABY. Een Leids burger deed vanmorgen een vondst op de Aalmarkt. Hij hoor de piepen in een doosje van nauwe lijks 20 cm. doorsnede en toen hij het geval opende trof hij een hondje van zeven maanden aan, dat kennelijk als vondeling zijn verdere leven ge tekend zal zijn. De politie heeft zich over deze hondenbaby ontfermd. Het beestje is voorlopig ondergebracht in het die- ren-asyl te Leiderdorp, maar wij ho pen, dat er Leidse burgers zijn, die zich over dit clandestiene kind zul len ontfermen. Aanrijding viel mee. Om vijf minuten voor vijf gister middag werd een 81-jarige Leide- naar, die woont op het Levendaal, in dezelfde straat ter hoogte van de Geregracht door een vrachtauto ge grepen. De oude man was zeer onvoorzich tig overgestoken. Het zag er ernstig uit, maar gelukkig werd bij het on derzoek in het Academisch Zieken huis slechts een lichte hersenschud- LEICERBORP OPENING NIEUWE SCHOOL IN HET ZIJLKWARTIER. De nieuw gebouwde Hervormde School in het Zijlkwartier werd gis teren officiël in gebruik genomen. Dit begon met een wijdingsdienst welke werd geleid door de predikant der Ned. Herv. Gemeente ds J. P. Hounef. De ruime hal der nieuwe school, bood gemakkelijk plaats aan de talrijke genodigden. De voorzitter van de Herv. School vereniging, de heer M. Splinter ver welkomde vervolgens de aanwezi gen. In het bijzonder begroette hij o.a. B. en W., alsmede de Inspecteur L.O. de heer L. Schipper. Zowel B. en W. als de heer Schippers bracht hij dank voor de hulp van hem bij de totstandkoming ondervonden. Hij ging vervolgens na hoe het eigenlijk met deze totstandkoming is gelopen. Eerst zou het een school met vier lokalen zijn maar ten slotte zijn dit er zes geworden. Hoewel het onder wijs natuurlijk hoofdzaak zou zijn, zag hij toch ook vooi de hal nog an dere mogelijkheden met name ker- kewerk. Het woord was hierna aan burge meester Van Diepeningen. Deze toon de zich ook bijzonder ingenomen met het feit dat er nu eindelijk in het Zijlkwartier ook een school was ver rezen. Hij merkte op dat voor een school van dit soort, namelijk een halschool, momenteel moeilijk meer een vergunning zou zijn los te krij gen. Wat dat betreft is. het schoolbe stuur dus nog net op tijd geweest. Er moeten nog een paar scholen in de gemeente worden gebouwd en daarvoor riep hij nu al bij voorbaat de medewerking in van de heer Schipper. Nadien volgde nog een hele lijst van sprekers w.o. ds J. J. Dijk, Ge reformeerd predikant ter plaatse en ds G. J. Streeder, Hervormd predi kant te Den Haag voorheen verbon den aan de Ned. Herv. Gemeente al hier. Verschillende sprekers boden geschenken aan. Het laatst werd het woord gevoerd door het nieuwe schoolhoofd de heer W. A. Pleysier. Deze zegde namens het personeel het schoolbestuur toe dat zij hun best zouden doen. Ziekenhuisverpleging. De ver eniging ziekenhuisverpleging te. Zoe- terwoude H.R.Leiderdorp hield in Het Wapen van Leiderdorp haar jaarvergadering. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat over 1954 een tekort was van 2729, Daar dit tekort moest worden weg gewerkt en de reserve te gering was om aan te spreken, besloot men tot een tariefsverhoging over te gaan. De groei van het ledental neemt on danks de verhoging, nog steeds toe. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren L. v. Egmorrd, H. W. v. d. Hoeven en P. van Hofwegen herkozen. ding en ontwrichting van de rechter schouder geconstateerd. Een 52-jarige Leidenaar is wegens diefstal van koperen onderdelen aoor de Leidse politie aangehouden. De film „De Klokken van Naga saki" draaide gisteravond in het St. Antonius Clubhuis. Het ziet er naar uit dat de paters van Scheut, die het alleenvertoningsrecht van deze Japan se film verworven hebben in deze film een melkkoe bij de horens heb ben gevat. De zaal was practisch vol. De schooljeugd overheerste in getal. Het is op de eerste plaats een inte ressante film, omdat men al kijkende veel van de Japanse gewoonten en volksaard te weten komt. Bovendien boeit het verhaal, ook al heeft men met al te melo-dramatische effecten, die soms een mislukte poging doen tranenbronnen aan te boren, moeite. Maar hier ligt voor de criticus een moeilijkheid bij het beoordelen van deze film. Men weet nooit in hoe verre men bepaalde situaties, droge gebaren en passieloos verdriet aan de Japanse volksaard moet toeschrij ven. Men zou het succes dat deze film in Japan heeft gesorteerd in aanmerking genomen moeten ge loven, dat de scènes, in deze film inderdaad aan het Japans gemoed ap pelleren. Naar Nederlandse smaak worden de clausen echter te traag gespeeld. Daarnaast maakte deze film, naar onze smaak tijdsprongen, die het de toeschouwer moeilijk maakten bij te blijven. Er resten éohter de vele goede kwa liteiten van deze film, zoals het op rechte gevoel voor menselijke waar den, het constructief verhaal, dat de constructieve gedachten van de Ja panse volksheld Nagai goed weet te grijpen. Ook wij zijn van mening, dat deze film véél meer weet te bieden, dan de traditionele missie-films, verge zeld van het gemoedelijke praatje van de pater. Hier werd door de Japanse regis seur, die met eenvoudige middelen werkte, een oprechte poging gedaan om door middel van een rolprent aan ontroering op eerlijke wijze vorm te geven. Het verhaal is door voorberichten in dit blad genoegzaam bekend. Cursusavond voogdij en patronage Gisteren werd voor de leden vande vereniging voor Gezinsvoogdij en Pa tronage een tweede lezing gehouden, waarvoor de zusters Carmelitessen aan de Oude Vest weer een zaal be schikbaar hadden gestpld. Het onderwerp dat drs. J. Bremer deze avond behandelde betrof de „Verhouding van Gezinsvoogd pupil". Gezinsvoogdij wordt, aldus spr. maar al te vaak gezien- als een ver lengstuk van de politie en Kinder rechter. Dit is geenszins het geval. Inplaats dat de gezinnen dit elkaar gerukt werden heeft de gezins voogd de taak het gezin bij elkaar te houden en te voorkomen dat het ge- nele ingreep noodzakelijk wordt, zin zover zou afzakken dat 'n politio- Spreker ging vervolgens dieper in op de problemen die er door de politie rechter ingestelde gezinshoofd te wachten staan. Na de lezing volgde een interes sante en leerrijke discussie. De wnd, voorzitter wekte in zijn slotwoord de leden op, uit te zien naar goede en nieuwe gezinsvoogden in hun omgeving. Er liggen nog vele gevallen te wachten, die dringend hulp nodig hebben en waarvoor geen gezinsvoogden disponibel zijn. Gisterenmiddag kwam de raad van Rijksbelastingen nóch door de bevol- Oegstgeest bijeen ter behandeling der gemeentebegroting 1956. Aanwezig 14 leden, afwezig mr. Bergmeijer. Mr. Valentgoed (Prot. Chr.) wees op het gebrek aan een ontspannings zaal. Ook op het terrein der openbare veiligheid en siport kan meer worden gedaan. Het verkeersprobleem in de Gevers straat dringt om een oplossing. Het inhaal verbod wordt met voeten ge treden en strenge controle is ge wenst. Spreker betreurt het dat de ge meente haar eigen belasting gebied nog niet zou hebben terug gekregen. Vervolgens zeide spr. het op prijs te stellen indien de volgende begro ting een specificatie zou geven van hetgeen precies bereikt is van de posten op de kapitaals investerings staat. Wij kunnen dan zien of we een goede koers houden. Financiële zelfstandigheid. De heer Kerkhof (KVP) zegt dat blijkens de begroting de gemeente ook tot de vergeten groepen behoort. Ook al heeft deze gemeente door het opheffen der schoolgelden finan cieel voordeel gehad, toch is daar mede weer een klein stukje van ons financiële zelfstandigheid verloren ge gaan. Spr. wijst vervolgens op het rapport van de commissie Herstel Financiële zelfstandigheid van Ge meente en Provincie en op de in de laatste maanden tot uiting gekomen burgerzin terweeg gebracht door het verlangen naar zelfstandig zijn. Het is de plicht van een gemeente bestuur in de gegeven omstandighe den meer dan ooit aan die burgerzin steeds opnieuw nieuwe stimulans en vooral inhoud te geven door een mo dern, open, dynamisch sociaal en cul tureel beleid dat meer dan als maar toenemende materiele en technische perfectionering onze gemeenschap een eigen karakter vermag te geven. Vervolgens wijst spr. op de memorie inzake aanstelling van een sociale werkster. Ter bepaling van spr. stand punt heeft hij nog niet voldoende ge gevens. De efficiency van het maat schappelijk werk zal toch primair in dit werk zelf moeten worden gezocht. Overzichtelijker. De heer van der Voort (K.V.P.) vindt het uitermate prettig dat een sluitende begroting voor het jaar 1956 is aangeboden. Het zou echter hem nog meer tot tevredenheid ge stemd hebben, wanneer de inkom- stenposten hoofdstuksgewyze tegen over die der uitgaven geplaatst wa ren, waardoor dé Memorie van Toe lichting aan overzichtelijkheid zou winnen. Spr. blijft aandringen op een aanstelling van een Maatschap pelijk werkster, desnoods voor een jaar op proef. Komende tot één der andere ta ken, welke ons is toebedeeld, name lijk de zorg voor wegen en de daar mee samenhangende verkeersveilig heid, juich ik het toe, aldus spr., dat de verbreding van de Hoge Mors- weg thans ter hand wordt genomen. Minder ennthousiast ben ik echter over de slepende kwestie der ver breding van de Geversstraat. Als niet spoedig met de belang hebbenden tot een accoord kan worden gekomen, verdient het mi. aanbeveling de daarvoor in aanmer king komende woningen aan de Deutzstraat zo spoedig mogelijk te slopen en vervolgens éénrichtings verkeer in te stellen. De heer Veen (PvdA) zegt, dat door de sluimerende posten de begroting 1956 een aanzienlijke stille reserve in zich bergt, waarmede terdege re kening kan en mag worden gehou den. Met deze feiten voor ogen heeft de begroting 1956 ons teleurgesteld om dat ook hierin slechts is verwerkt, wat nodig is om de zaak lopende te houden. Nieuwe initiatieven worden ook in deze begroting niet ontplooid. Wij denken in dit verband o.m. aan de totstandkoming van een af zonderlijke, zelfstandige, afdeling waar alle sociale werkzaamheden met inbegrip van die voor de Com missie voor Maatschappelijke Zorg worden uitgevoerd. De heer Slingerland (VVD) meent dat een nieuw in te voeren gemeen telijke woonplaatsenibelastinig, ook al zal deze uiteraard gepaard gaan met een verlaging van druk der king nóch door de Volksvertegen woordiging met gejuich begroet zal worden. De eenheid In de belasting heffing, welke heffing toch al een voortdurend moeilijker materie voor de bevolking wordt, zal bij invoe ring van een woonplaatsbelasting verder worden aangetast. Geen medewerking. Dat verbreding en verbetering van de Warmonderweg nog zelfs niet in staat van wording of voor bereiding is, mag ons college van B. en W. niet langer meer worden aan gerekend. Voldoende hebt u te ver staan gegeven, daartoe bereid te zijn, maar het ontbreekt aan mede werking op dit gebied van de ge meente Leiden, welke met deze me dewerking kennelijk traineert, ten einde elders mogelijk kleine voor delen te kunnen behalen. De voorzitter dankt voor de waar derende woorden die door de meeste sprekers zijn geuit tegenover het col lege van B. en W. De toestand aan de Bazar is voor beide gemeenten wer kelijk droevig, doch de schadever goeding die wordt geëist is veel te hoog van 't afbreken van deze On bewoonbaar verklaarde woningen. De Morsch die toch al onder zwa re druk staat heeft recht op alle ver zorging. Het uitbreidingsplan voor die omgeving is door de hgere instan ties nog niet goedgekeurd. Over de sportterreinen kunnen we bij de verdere behandeling der be groting spreken. B. en W. erkennen, dat hier gebrek is aan een groot ont spanningscentrum voor uitvoeringen De verkeersveiligheid heeft de vol le aandacht. Instelling van een maxi mum-snelheid zou in de Geversstraat reeds gewenst zijn, vooral voor de roekeloos rijdende bussen en vracht auto's. Over de verbreding van de War monderweg hebben binnenkort we derom besprekingen met Leiden plaats. De eigenaars van huizen de volle vrijheid geven zou in strijd zijn met de woningruimtewet. Weth. Den Ouden zou over 't aan stellen maatschappelijk werkster wil len behandelen bij de begroting van de Gem. Comm. Maatschappelijke zorg. Spreker hoopt dat de bouw van 55 arbeiderswoningen binnenkort zal kunnen worden gerealiseerd. Deze week worden er nog besprekingen gevoerd met de bevoegde autoritei ten. Verbetering. Binnenkort zal een voorstel aan de raad worden gedaan tot onbewoon- baai*verklaren van die woningen die voor de verkeersverbetering van de Geverestraat daarvoor in aanmer king komen. Voor de bouw van de brandweer kazerne is urgentie verzocht. Weth. dr. Simon Thomas zegt dat B. en W. evenals de raad verheugd zijn over de sluitende begroting, die mede is veroorzaakt door „meeval lers". De beperking van subsidies zal wrden bezien. Spreker beantwoordt de heer Veen, dat men toch nooit weet of de z.g. sluitende posten niet in 1956 zullen worden gerealiseerd. Nadat de sprekers hadden gerepli ceerd deelde weth. den Ouden nog mede, dat nabij de Hofdijk door een corporatie mogelijk 2 flats elk van 20 woningen worden gebouwd die ver huurd zullen worden. De alg. beschouwingen worden ge sloten, waarna de begroting van het H Geest armbestuur groot ƒ1100 wordt goedgekeurd. Maatschappelijk werkster. Hierna kwam in behandeling de begroting van de commissie van maatschappelijke zorg. Breedvoerig werd hierover gedis cussieerd, niet zo zeer over de begro ting als over het aanstellen van een sociaal werkster. In een breedvoerig rapport hadden B. en W. uiteenge zet de toestand te laten zoals die was, omdat de belangen voor de hulpbehoevenden uitstekend en be langloos worden behartigd. Mevr. Kramer hield een langdurig pleidooi voor 't instellen van een sociale werkster, daarbij ondersteund door de heer Veen, doch hadden ook waardering voor de commissie. Mevr. Smit vreest, dat wanneer men het idee van mevr. Kramer gaat volgen men te veel in de ambtelijke sfeer terecht komt. De commissie doet prachtig belangeloos werk. De heer Kerkhof vraagt of de com missie competent is, de noden die zoals zij zich nu voordoen op te van gen, waarop bevestigend wordt ge antwoord. De heer Oosterom wijst op het prachtige werk der kerkgenootschap pen. De heer v. d. Voort wees op de niet-kerkelijken, die zoals de weth. zeide, eveneens geholpen worden. Een voorstel-Veen tot aanstellen van een maatschappelijk werkster wordt verworpen met 104 stemmen Het voorstel-Kerkhof tot instellen van een commissie uit de raad tot onderzoek van de noodzakelijkheid van een maatschap, werkster werd verworpen met 86 stemmen. De begroting maatschappelijke zorg werd daarna goedgekeurd. Aanschaffing muziektent. De heer v. Weizen vreest dat een te weinig gebruik van zal worden gemaakt van een muziektent, of men moet door subsidie de concerten sti muleren. De heer Veen tselt voor toch tot aanschaffing over te gaan. Het ver zoek loopt nu reeds 25 jaar. Dit voor stel wordt met 6 tegen 8 stemmen venyorpen Voorstel tot subsidiëring Kath., Prot. Christ, en Humanist, militaire tehuizen. De heer Oostrom is om principiële redenen tegen subsidie van Humanist, militaire tehuizen. Mevr. Smits wil deze subsidie in 't kader van verdraagzaamheid toestaan De heer Veen herinnert eraan het vorig jaar met de heer Bergmeyer te hebben voorgesteld beide eerst ge noemde tehuizen te subsidieëren welk voorstel werd aangenomen en kan zich aansluiten met het voorstel van B. en W. De heer Kerkhof zegt deze subsidie niet betreft de zielzorg van de be trokken militairen doch voor ont spanning en daarom kan spr. zich met de subsidie aan het Humanist, thuis front verenigen. De subsidieaanvragen werden toege staan met 9 tegen 5 stemmen. Na langdurige besprekingen werd in beginsel besloten, een tijdelijk voetbalveld in te richten aan de Laan van Alkemade. Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neus. keel of borat weg met Marktberichten 's HERTOGENBOSCH, 16 Nov. Vee. Op de markt van heden waren aangevoerd 6.323 stuks vee, n..l 3.044 runderen, 196 vette kalveren, 724 nuchtere kalveren, 24 fokzeugen, 411 slachtvarkens, 38 lopers, 1.560 biggen, 307 schapen en 19 geiten. De prijzen waren als volgt: Melk- en kalfkoeien 7001050; guiste koeien 490800, zware soorten boven notering; kalfvaarzen 585 970; klamvaarzen 475570; guiste vaarzen 580625; pinken 410560; graskalveren 230—335; nuchtere fok- kaLveren 87>132; nuchtere slniht- kalveren 4454; zware soorten 69 92; drachtige zeugen 215265; lopers 6575; biggen 3350; vette schapen 85115; schapen 7595 per stuk. Aanvoer van slachtvee: 890 stuks. Prijzen: extra kwaliteit vaarzen tot 3.00; le kwal. 2.75—2.85; 2e kwal. 2.50—2.60; 3e kwal. 2.25—2.35; vette stieren 2.502.60; worst koeien 2.052.25 alles per kg. ge slacht gewicht. Vette kalveren 2.40 3.35; nuchtere slachtkalveren 1.301.50; zware soorten 1.65 1.97y2\ slachtzeugen 1.401.45; jonge slachtzeugen 1.501.54 per kg. levend gewicht. GOUDA 17 Nov. Kaas. Aange voerd 151 partijen. Notering: eerste kw. ƒ2.28—2.32, tweede kwal. ƒ2.24 2.27, extra kw. ƒ2.332.38. STOMPWIJK, 16 Nov. Pluimvee. Konijnen 5.50, eenden 2.80, duiven 0.50. door JEAN CAREW 44) Het volgende half uur zat mr. Winslow met het hoofd in zijn han den, terwijl hij trachtte een manier te vinden om uit zijn moeilijkheden te geraken. De laatste twee keer, dat hij Ward Blake om het geld had ge vraagd, had deze hem duidelijk ge maakt, dat het geen nut had iets te verwachten. Daar hij was gaan ver trouwen op zijn geheimzinnige wel doener had Bob Winslow zich geen ernstige zorgen gemaakt over San dra's verzoek om huishoudgeld op deze morgen. Nu voelde hij een scherpe wrok tegen wie het dan ook was, die hem in deze moeilijkheid had gebracht. Toen de bel klonk, ging hij de ontbijtkamer binnen, er som ber van overtuigd, dat hij Jim Hark- ness eens te meer zou moeten opbel len en dat hij elk bedrag, hoe gering ook, zou moeten accepteren, dat ge boden werd voor onverschillig welke hanger. Toen hij later naar de bibliotheek terugkeerde, nam hij bijna met afkeer de telefoon en zelfs nadat hij het nummer had aangevraagd hoopte hij, dat een of andere opi'oep Jim Hark- ness van zijn kantoor had weggehaald. Maar hij was gedoemd tot teleur stelling. Hakness stem was onaange naam joviaal en hartelijk en nog voor Winslow gelegenheid had gehad zijn verzameling aan te bieden kwam Harkness met het nieuws voor de dag, dat hij zojuist een verarmde Frans man had ontdekt, wiens yerzameling van vijftien miniaturen 'niet alleen prachtig was, maar zelfs tegen een zeer lage prijs te koop! Hij sprak er over op een manier, welke naar de mening van Winslow afschuwelijk was en toen hy tenslotte de hangers ter sprake bracht ontdekte hij, dat Harkness niet de minste interesse had. „Die dame, die ik voor je wist, Bob, stelt helemaal geen belang meer in die zeventien-eeuwse hanger", zei Harkness. „Zij heeft deze miniaturen gezien, waarover ik je zojuist ver telde en zij wenst die hele verzame ling. Feitelijk was ik een telefoontje van haar wachtende toen jy opbelde. Zij deed gisteren een bod, maar ik heb het afgewezen. Ik weet zeker, dat zij met mijn cyfer accoord zal gaan". Winslow legde de hoorn op de haak en staarde verdrietig naar de in zon negloed badende tuin. Een heerlijke dag, dacht hij somber. Wat een prach tige dag om zich zelf tegenover een tragedie geplaatst te zien! Somber ging hij naar zijn lessenaar en haalde er het sterke vergrootglas uit, het welk hij gebruikte om zijn verzame ling te inspecteren en nadat hij voor het kabinet was gaan zitten begon hy de verschillende stukken om de beurt uit te nemen en het detailwerk te onderzoeken. Er was een in goud gevatte camee met in natuurlijke kleuren gebrand schilderde bloemen om de rand. Er was een medaillon, dat een afbeelding van Karei I van Engeland bevatte, omgeven door parels en diamanten; een voortreffelijk miniatuur van een onbekende dame, in een omlijsting van onregelmatige en gebarsten ste nen naar het procédé van Cellini. Terwijl hij in zijn tijdverdrijf ver diept was, kwam Sandra kalm de kamer binnen. Hij zag haar aanvan kelijk niet en hij schrok op toen zij begon te spreken. „Wat is er aan de hand, vader? Zijn uw zenuwen geschokt?", lachte Sandra. Maar haar vader kon als ant woord zich slechts tot een flauw glim lachje dwingen. „Wel, lieveling, er is iets aan de hand!", riep Sandra uit. Zij kwam naderbij en ging op de leuning van zijn stoel zitten. Toen, beseffend dat zij verrast behoorde te zijn over de terugkeer van de vermiste juwelen, uitte zij een lichte kreet en wees naar het kabinet. „Ze zijn terug!" „Ja", zei mr. Winslow moeilijk, „ze zijn terug". „Welnu, dat is prachtig!", riep San dra, die haar enthousiasme overdreef. „Nu heeft u zich nergens meer zorgen over te maken, hè?" Bob besloot nu maar meteen de scène af te werken, welke hij vreesde „Ik geloof, dat je om je huishoud geld komt, is het niet?", begon hij. „Wel", zei Sandra onzeker, „ik dacht, dat u het me zou geven.... dat wil zeggen als het gelegen komt", voegde zij er bezorgd aan toe, want iets in de houding van haar vader waarschuwde haar, dat het geldonder- werp pijnlijk voor hem was. „Het spijt me, maar het komt niet gelegen, Sandra. Ikik ben nu een beetje slecht bij kas". „Ik kan wachten", zei Sandra op monterend. „Ik zal een paar dagen uitstel vragen voor de rekeniingen". Winslow keek hierop nog meer ont moedigd, doch Sandra merkte het niet op. Zij had Perry aan de deur laten staan me de waarschuwing te wach ten tot zij hem riep. Zij had besloten haar vader hun verloving mede te delen en, zoals zij beraamd had, zij zou haar verzoek om huishoudgeld als excuus gebruiken om hem te benade ren. Dan, als dat geregeld zou zijn, zou zij gaan uitleggen, dat hij na deze maand het huishoudgeld aan iemand anders zou moeten geven, want zij zou met Perry weggaan. Nu, terwijl zij nauwelijks had opgemerkt wat haar vader zei over het geld, greep zy het onderwerp aan, dat haar hele denken beheerste. „Perry staat buiten, vader", begon zij- »Ik ga hem binnen roepen. Wij hebben iets te zeggen. Perry!", riep zij. Onmiddellijk stapte Perry de ka mer binnen en naderde Bob Winslow. Hij glimlachte en toen Bob naar San dra keek glimlachte zij ook. „Wij wilden het u het eerst zeggen", zei Sandra zacht. „Wij gaan trouwen, vader". Gedurende een volle minuut zei mr. Winslow niets. Hij staarde zijn dochter aan alsof hij aan zijn eigen oren twijfelde. Toen, terwijl hij met zijn vuist op de tafel voor hem sloeg, zodat de hangers er van begonnen te dansen, brulde hy: „Nee! Sandra, heb je je verstand verloren? Trouwen met een chauf feur?" „Perry is in werkelijkheid geen chauffeur", begon Sandra uit te leg gen, doch het gebrul van haar vader sneed haar de pas af. „Een tuinman dan!", hoonde hij. „En zelfs nog niet eens een goede tuinman! Wel, de kerel zal niet in staat zijn genoeg te verdienen om je een dak boven je hoofd te bezorgen. Hy heeft zelfs geen betrekking omdat hij zojuist de enige verloren heeft, welke hij had. Je bent ontsla gen. jij. jij gezinsvernieler. Jij gezins- en tuinvernieler!" Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9