Bepaalde toezeggingen voor vrijstelling van de oudste zoon De handige Veendamse politie won auto en 20 prijzen, maar werd met woede overladen Minister Staf in de Tweede Kamer Veie kaihoile!<e ziekenhuizen geen Fabrikant neemt snelle bromfiets uit productie Amsterdammer vermoord? FORTUNA WAS UNIFORMZIEK Zoonlief brak in bij ouders Snoeplust deed hert de das om DONDERDAG 17 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA l Tweede parate divisie in studie De minister van Oorlog de heer STAF, verklaarde in de Tweede Ka mer bij de beantwoording van de Tweede Kamerleden, die in eerste termijn over de begroting van Oor log en Marine, het woord hebben ge voerd, dat, hoewel nog niet vaststaat welke wijzigingen bij 't gebruik van atomische wapens in de legeroTgani- satie nodig zullen zijn, er toch niet gesproken kan worden van een rook gordijn of dat er geheel niet door de mist kan worden heengezien. In de vergadering van de raad van minis ters van de NAVO, die binnenkort zal worden gehouden, zal de opperbevel hebber van de NAVO-strijdkrachten in Europa, generaal Gunther, uitvoe riger advies uitbrengen over het ge bruik van atomische wapens. „Geweer bij de voet" in Nieuw-Guinea. Het staat echter vast, dat de stra tegische beginselen, die tot dusverre hebben gegolden, hetzelfde zullen blijven. De vraag is alleen of vereen voudiging mogelijk is door een ver mindering van voertuigen en het ma ken van kleinere zelfstandige eenhe den, die zichzelf kunnen voorzien. Bij de jongste internationale militaire oefeningen is gebleken, dat de Ame rikaanse divisies, naar welk voor beeld ook de Nederlandse zijni ge vormd, voldoen. Bij de vereenvoudiging, die zal worden doorgevoerd, krijgen grondtroepen een andere taak. De op neming van West-Duitsland in de ver dediging is vertraagd. Generaal Gun ther heeft daarom met grote klem gevraagd of Nederland vijf divisies met bijbehorende legerkorpstroepen voor haar rekening wil nemen, waar van een parate en vier mobilisabele divisies. De NAVO-verdediging zou zonder onze bijdrage te zwak zijn geweest. De parate divisie is opgenomen in het verdedingsscherm, dat de eerste schok van de aanval moet kunnen opvangen en onmiddellijk tot een te genaanval moet kunnen overgaan. Generaal Gunther wenst dit scherm met nog een parate Nederlandse divi sie te versterken. De vraag is alleen of zo'n tweede parate divisie kan wor den gevormd. Is er wel mankracht aanwezig? In overleg met de NAVO wordt thans bestudeerd hoe de orga nisatie van de divisies zodanig kan worden vereenvoudigd, dat wij man kracht vrij krijgen voor een tweede parate divisie. Minister Staf was ook van mening dat de luchtmacht in de moderne oor log een overwegende rol speelt. Onze luchtmacht is redelijk, zowel perso neel als materiëel Minister Staf wees er op, dat de be grotingen van de overige departe menten in de loop van de jaren zijn verhoogd, mede ten gevolge van de loonironden. Bij oorlog is dat niet ge beurd en heeft men alles moeten op vangen binnen het voor enkele jaren vastgestelde plafond. Na 1956 zal men hiermee rekening moeten houden. Minister Staf wees er op dat de ver anderingen, die plaats moeten vinden als gevolg van de nieuwe technische ontwikkeling, geen invloed zullen hebben op de duur van de dienst plicht en op de omvang van de man kracht. Over de raket-eenheid, waarover de heren Weiter en Roosjen hadden ge sproken, merkte minister Staf op, dat Nederland op dit gebied bij moet blij ven en dit niet moet overlaten aan anderen. Over de aankoop van een ra ket-eenheid wordt nog gestudeerd. Het probleem van het geleide projec tiel is echter nog niet opgelost. Uiter aard zal worden getracht zoveel mo gelijk licentiebouw te verkrijgen voor de Nederlandse industrie. Minister Staf zegde toe het vraag stuk van de groetplicht opnieuw te zullen bezien en daarbij rekenipg te houden met de opmerkingen, die de Kamer heeft gemaakt. Het betreft hier een uitermate gecompliceerd probleem, aldus de bewindsman. Het eenvoudigste zou zijn, dat elke meerdere moet worden gegroet, doch de chefs van staven zijn in overeen stemming met hetgeen in het buiten land geschiedt, tot de conclusie ge komen, dat voor elk wapen afzonder lijke instructies ten aanzien van de groetplicht dienen te worden gege ven. Handelende over de kostwinners vergoeding merkte minister Staf op dat hij niet verder kan gaan dan hij tionale reserve voelt de heer Staf Ambtenaren-toeslag voor buiten-urig werk Voor de rijksambtenaren, die „on regelmatig werken, d.w.z. op onregel matige tijden, is er per 1 Januari een toeslag op het bruto-uurloon te ver wachten. Tussen vertegenwoordigers van er kende ambtenarenorganisaties en het ministerie van Binnenlandse Zaken, is in principe overeenstemming be reikt over deze toeslag, die, als de ministerraad zijn fiat er aan geeft, als volgt zal worden uitgekeerd: Ambtenaren, die werken van 6 uur v.m. tot 8 uur v.m. ontvangen een toeslag, die varieert van 2 tot 5 pet., van 6 uur n.m. tot 10 uur n.m. is dit percentage eveneens van 2 tot 5 pet., en ambtenaren, die dienst doen in de nachtelijke uren, d.w.z. van 10 uur n.m. tot de volgende ochtend 6 uur, krijgen een toeslag van 6 tot 10 pet., gegaan is, doch dat hij zal trachten of het mogelijk is bij herhalingsoefe ningen nog een tegemoetkoming te geven. De minister zegde toe de vrijstel lingsmogelijkheid voor de oudste zoon in kroostrijke weduwengezinnen van vijf of meer kinderen uit te breiden en wel zodanig dat vrijstelling wordt gegeven aan de oudste zoon tevens eerstgeboren kind dat onontbeerlijk is voor de opvoeding van jongere kinde ren en dat aan de oudste zoon niet eerstgeboren kind uitstel zal worden verleend zolang twee jongere broers de dienstplicht nog niet hebben ver vuld. Minister Staf waarschuwde tegen de voorstelling van zaken alsof het' »HJI Biet QOONOpen burgerpersoneel bij het departement1 met die RheumatiSCbe Pijnen, van Oorlog en Marine te uitgebreidRoei I6 „it met wortel en Uk. zou zijn. Er moeten milliarden aan Neem Kruschen Salts. niet. Hij wil eerst eens bekijken of deze kan worden ingedeeld bij de B.B. of bij de burgerlijke verdediging in het algemeen. De maatregelen tot uit stel van de eerste oefening ten be hoeve van bouwvakarbeiders zullen niet worden uitgebreid. Minister Staf verklaarde zich tegen de benoeming van een staatssecreta ris voor de luchtmacht. Zou hiertoe worden overgegaan, dan werden drie verschillende ministeries ingesteld. Dit zou in vele opzichten een ver dubbeling van het aantal bureau's betekenen. materiaal worden geregistreerd, er zijn talloze schepen varende en de luchtmacht beschikt over honderden vliegtuigen. Dit alles vereist een enorme administratie. Nat. Reserve. De bewindsman zal nog eens be kijken of het absenteïsme bij de na tionale reserve krijgstuchtelijk cor rectie behoeft. De taak van de natio nale reserve kan niet eenvoudiger worden. Voor liquidering van de na- ONRECHTVAARDIG Tijdens de jaarvergadering van de Vereniging van Katholieke zieken huizen, heeft de voorzitter de heer Jos Maenen gewezen op de onrecht vaardige verhouding tussen de over- heidsziekenhuizen en de katholieke ziekenhuizen wat de subsidiëring betreft. Van de katholieke ziekenhuizen ontvangen slechts 20 subsidie, en dan nog slechts enkele duizenden guldens terwijl er 95 niets ontvangen. Van de overlieidsziekenhuizen ontvangen ei 25 subsidie en 9 niet. Van de particu liere ziekenhuizen 68 wel en 162 niet Voorts achtte de heer Maenen het billijk, dat de overheid de opleiding van verplegenden gedeeltelijk voor haar rekening neemt. Verheugd was de voorzitter ten aanzien van de verhoging van het bouwvolume in de sector gezond heidszorg en hygiëne. Daarbij wees hij er op, dat het goed is soberheid te betrachten ,al moet men er reke ning mee houden, dat de inrichting 50 tot 75 jaar moet dienen, en zui nigheid de wijheid niet mag bedrie gen. De heer Th. M. Bours, leraar aan het bisschoppelijk college te Roer mond, sprak over de problemen rond het internationaal medisch werk. Na de ellende in de wereld op het gebied van hygiëne en gezondheid te hebben geschetst, spoorde hij aan zowel tot activiteit als tot voorzichtigheid in de multilaterale hulp. Waakzaam heid is de kathlieken geboden ten aanzien van de samenstelling der de legaties naar de wereldgezondheids organisatie. Hierin moeten ook ver tegenwoordigers zitten van de parti culiere sector, terwijl de gezindten evenredig vertegenwoordigd moeten zijn. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en inge wanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zui ver gehouden en zo is er dan geen oorzaak meer voor stramheid, scheu ten, steken en pijn. Koop vandaag Kruschen bij Uw apo theker of drogist en begin morgen ochtend die heilzame kuur. (Advertentie) Een grote Nederlandse fabriek van bromfietsen heeft een type zeer snelle De fabrikant heeft dit besluit geno men na de aankondiging van minis ter Aligera, dat de snelheid van de bromfiets beperkt zal worden. Ook andere fabrikanten, zo verwacht in industriële kringen, zullen voorbeeld volgen. De minister zal waarschijnlijk een wijziging aanbrengen tegen Maart van het volgend jaisr, die aan brom fietsen, welke reeds in gebruik zijn, een maximum snelheid onafhanke lijk van motorisch vermogen op legt. Er moet nog een oplossing ge zocht worden voor de tienduizenden motoren, die nog in voorraad zijn, met een snelheidscapaciteit, die te hoog is. OUDE VROUW TEGEN EEN TRAM OPGELOPEN. De 72-jarige mevrouw M. Kerkhof, die Zaterdagmiddag j.l. op het Ko ning'splein te Amsterdam onvoorzich tig overstak, en tegen een tram aan liep, is gisteren aan de gevolgen overleden. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter ne naam van het schip vermeld: Argentinië: m.s. „Argentina Star" (22 Nov.); Australië: s.s. „Stratshna- ver" (24 Nov.); Brazilië: m.s. „Argen tina Star" (11 Nov.); Canada: m.s. „Westerdam" (24 Nov.); Chili: m.s. „Westerdam" (24 Nov.); Indonesië: m.s. „Willem Ruys" (22 Nov.); Ned. Antillen: m.s. „Willem Ruys" (22 (Nov.); Ned. Nw. Guinea: m.s. „Wil lem Ruys" (22 Nov.); Nieuw Zeeland: via Engeland (26 Nov.); Unie van Z. Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. „Preto ria Casle" (26 Nov.). Inlichtingen be treffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. (Advertentie) Lijk in water gevonden De Amsterdamse rivierpolitie houdt zich momenteel ernstig bezig met de vraag hoe de Amsterdammer, wiens lijk gistermorgen in het Open Water front gevonden is, om het leven is gekomen. Toen het lichaam ontdekt werd, had het naar schatting reeds een dag of tien in het water gelegen en toon de sporen van geweldpleging. Tevens was een der zakken van het costuum met een mes opengesneden. Geld noch kostbaarheden werden op het lijk aangetroffen en ook zocht de politie tevergeefs naar een porte feuille of ander middel ter identifi catie. Tenslotte vond zij een papier tje met notities, waaruit de identiteit kon worden vastgesteld. De recherche, die het onderzoek voert, houdt ernslrig rekeninjg met de mogelijkiheid van roofmoord. OOK HOOFDEN ULO-SCHOLEN ZDN BEZORGD Na de rectoren en directeuren van middelbare scholen hdbben nu ook de hoofden van de Ulo-sdholen in Den Haag zich met een dringende oproep tot de ouders gericht in verband met de excessen op zg. dansparties. Te grote vrijheid en te ruim zak- brommer uit de productie genomen, c^rcu^a^. hebben een De fabrikant heeft dit beslüit eeno- t0?^ J1?",'- dÜ schoolhoofden met diepe bezorgdheid wordt gadegeslagen. LEERLINGEN BOUWEN HUIZEN Leerlingen van de ambachtsschool te Grootebroek, bij Enkhuizen, leef tijd 1417 jaar, gaan in hun stad twee woningen bouwen. De kosten zijn geraamd op 22.500. Het fijnere werk zal door vakmensen worden uitgevoerd. De leerlingen zullen hier mede de practijkervaring opdoen, die op hun school is voorgeschreven. DODELIJK CONTACT. Gistermiddag is de' 24-jarige poe lier E. van Tissel, wonende in de buurtschap 't Loo onder de gemeente Oldebroek, in aanraking gekomen met electrische stroom en op slag gedood. Het. slachtoffer wilde een electrische aansluiting tot stand bren gen in de poelierswerkplaats van het bedrijf, waar hij werkzaam was om naar de voetbalwedstrijd Saarland- Nederland te kunnen luisteren. Hij was hiermede alleen bezig, zo dat men de juiste toedracht van het ongeval nog niet heeft kunnen vast stellen. De rijkspolitie is bezig met een onderzoek. De getroffene laat een vrouw en een kind van twee maan den na. MELKAUTO DOOR TREIN GEGREPEN Op een onbewaakte overweg tus sen Warffum en Usquert in de lijn GroningenRoodeschool is gistermor gen omstreeks zeven uur een melk- airto door een uit de richting Gronin gen komende trein gegrepen. Er de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De trein werd aan de voorzijde der mate ernstig beschadgid, dat hij uit de dienst moest worden genomen. De Veendamse midden stand had een leuk ideetje uitgebroed om de aandacht op hun nering te vestigen en hoewel zij daar won derwel in is geslaagd, valt het te betwijfelen of het zó wel door de organisa toren bedoeld is geweest. Men had in het centrum van de winkelwijk een piramide aardappelen op gestapeld, dat wil zeggen, men had een piramide op gebouwd en deze met één laag aardappelen bedekt. Zodoende kon iedereen de aardappelen zien en ra den hoeveel er lagen, maar een schrandere politie man kwam op het lumi neuze idee om de piramide te fotograferen, de plaatjes sterk te vergroten en dan thuis op zijn gemak de aardappelen te tellen: de moeite en de kosten wa ren de prijzen wel waard, want de eerste prijs was een auto en via televisie en radiotoestellen daalde ïen af naar bromfietsen n theeserviezen. Nu waren er bij de Veen damse winkeliers bonnen te krijgen en deze gaven recht op deelname; de be paling was echter gemaakt, dat iedereen maar één keer mee mocht doen. De vindingrijke politie man wilde echter niet een kennig zijn en toen hij met tientallen vergrotingen de 6432 aardappelen geteld had, gaf hij dit getal door aan het gehele corps, dat prompt een oplossing in stuurde. Heel Veendam zag met lede ogen de werkzaam heden van de sterke arm aan; enkele handige jon gens sloegen ook aan het fotograferen. maar het overgrote deel van de be volking zei. dat het oneer lijk was en wachtte ge meenlijk de dag van uit slag af. 20 prijzen waaronder de auto. het televisietoe stel en de brommer aan het Veendamse politie korps. Terwijl het bestuur de politie hartelijk de hand schudde, ontstond er grote beroering onder het sa mengestroomde publiek. De gelukkig-lachende die naren van het gezag wer den heel lelijke dingen naar het hoofd geslingerd en het einde was, dat het voorzichtige bestuur be- Deze was gisteren en de gulle middenstand had er een gezellig feest van ge maakt: de burgemeester van Veendam was met zijn ambtsketting aanwezig en muziekkorpsen zorgden voor een stemmingsvolle omlijsting. Bij elkaar bleken er be halve 't voltallige politie korps ook 32 andere „foto grafen" het juiste aantal aardappelen geteld te heb ben en toen het lot moest beslissen, bleek Fortuna ook ..uniform-ziek" te zijn, want deze wispelturige dame schonk maar liefst sloot de trekkingslijsten voorlopig nog niet uit te geven, omdat het uit de stemming onder haar tal rijk opgekomen cliënten meende op te maken, dat de uitslag niet het effect had, dat men er zich tij dens de bestuursvergade ringen van had voorge steld. Toen kreeg de burge meester het probleem op zijn bestuurstafel liggen en hij wist niet erg goed wat hij met het geval aan moest. De inspecteur, die de scepter zwaait over de Veendamse politie, meen de echter wel een oplos sing gevonden te hebben: „Trek jullie je nu terug, jongens", zei hij amicaal op een inderhaast bijeen geroepen politie-bij een komst eergisteravond. De man, die de auto ge wonnen heeft en zich al hele dromen gedroomd heeft, toonde echter niet de bereidheid, die de su perieur van zijn onderge schikte gewend is en ook bij de verse televisiebezit- ter en de andere geluk kigen was de spontaneïteit ver te zoeken. De inspecteur herinner de zich toen hoogstwaar schijnlijk de onsterfelijke regels uit Goethes „Ërl- könig", want hij sprak dreigend: en als je niet wilt dan gebruik ik geweld!" Dit geweld zou dan hier uit bestaan, dat de inspec teur alle prijzen in beslag zou nemenwat hii er dan verder mee wilde aan vangen was ook hem tot gisteravond nog een raad sel. Tenslotte is men toch tot een vergelijk gekomen; de politiemannen zullen de prijzen aanvaarden en deze weer ter beschikking stellen van een liefdadige instelling; wie de geluk kige instelling wordt, is nog niet beslist. Een Roosendaalse caféhouder kwam Zondagmorgen j.l. tot de minder pret tige ontdekking, dat uit een muur kast een geldkistje met 2000.ver dwenen was en de gewaarschuwde politie kon aanvankelijk geen enkel spoor vinden. Dezer dagen ontdekte men echter voetafdrukken, die pasten bij de 22- jarige gehuwde zoon uit het gezin en een ingeschakelde politiehond wees ook de zoon als verdachte aan. Deze legde toen een volledige bekente nis af. In de nacht van Zaterdag op Zon dag heeft hij ingebroken in het huis van zijn ouders en daar het geldkistje uit de kast genomen. Bij een echtpaar te St Willebrord heeft hij het kistje opengebroken en de buit in de tuin begraven; het echtpaar kreeg voor hulp en bijstand 500.die ook in de tuin werden begraven. De politie, die de tuin omspitte, vond daar het kistje, benevens een jampot met het aandeel van het echtpaar en mét de jampot werd ook het echtpaar mee naar -het politie bureau genomen, waar het mét de jongen 't oordeel van de rechter moet afwachten. WIEL RIJD STER LICHT GEWOND OP ONBEWAAKTE OVERWEG. Op een onbewaakte overweg van de spoorlijn tussen Enschede en 01- denzaal, die slechts voor goederenver voer en de rangeerdienst wordt ge bruikt, is Dinsdagmiddag omstreeks kwart voor zes een wielrijdster uit Oldenzaal door een passerende loco motor gegrepen en gewond. De wiel rijdster was juist van haar rijwiel afgestapt en wilde de overweg met haar fiets aan de hand oversteken, toen de locomotor naderde. Zij kreeg schaafwonden aan het rechterbeen en kon na te zyn verbonden,.Jiuis waarts worden gebracht. Drie jaar wegens poging tot moord De Haarlemse rechtbank heeft van morgen een 49-jarige Zaandamse fa brieksarbeider veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 jaar met af trek wegens een poging zijn (tweede) vrouw te doden door het haar toedie nen van z.g. Parijs groen in een kopje thee. De officier van justitie had veer tien dagen geleden 10 jaar geëist. De vrouw die toen als getuige was opgeroepen, verzocht haar niet te verhoren: zij was bereid haar man vergiffenis te schenken. Van de zijde der verdediging was aangevoerd dat de man niet opzette lijk gepoogd heeft zijn vrouw te do den, wel zijn vrouw leed te berokke nen. SPORT OLYMPISCHE SPELEN Russen eerste maal bij winterspelen Uit officiële Russische kringen wordt vernomen, dat Russische sportlieden zullen deelnemen aan de Olympische Winterspelen, die van 20 Januari tot 5 Februari 1956 te Cortina d'Ampezzo worden gehouden. Het is voor het eerst dat Rusland uit komt op de winterspelen. De Russen zullen zowel schaatsenrijders, skiërs als ijshockeyers afvaardigen naar Italië. Op bijna alle nummers zal hun land verte genwoordigd zijn. Verder zullen de Rus sen met een heren- en met een dames- ploeg deelnemen aan de wereld- er Europese kampioenschappen schaatsen eden, terwijl hun skiërs aan alle tra ditionele wedstrijden in Zwitserland zul len meedoen. Voor het Russische ijs- hockeyteam is een zwaar trainingspro gramma ontworpen. De ploeg zal onder meer spelen tegen Tsjecho Slowakije, Zweden en Zwitserland. WATERPOLO LZC 2—SWIFT 3 1—3 Een wedstrijd waarin de thuisclub overwegend sneller was, maar de gebo den kansen niet wist te benutten. Reeds dadelijk kreeg LZC niet te missen kan sen, die echter door onoordeelkundig spel verloren gingen. Swift wist vlak voor rust de leiding te nemen 01. Bin- de minuut werd het in de tweede helft gelijk (11). Nadien verviel LZC echter weer in de oude fout. de kansen niet te benutten. Door geluk werd de eindstand 13. SCHAKEN GARANTIE-SUBSIDIE TOT ƒ50.000.— De raad van de gemeente Amsterdam heeft in zijn vergadering van gister avond het voorstel goedgekeurd tot het verlenen van een garantie-subsidie in een eventueel tekort tot een bedrag van ten hoogste 50.000.aan de stichting internationale schaaktraditie van Am sterdam ten behoeve van de schaakwed strijd om het candidaat-wereldkampioen- schap van 25 Maart tot half Mei 1956 te Amsterdam te houden. De voorwaarde tot deze garantie-subsidie is, dat uiter lijk 1 December a.s. door de stichting ten behoeve van deze schaakwedstrijd 25.000.op andere wijze zal zijn bijeengebracht. Eindelijk aangehouden Het hertebok Jodocus van Heem stede is na 23 dagen voortvluchtig te zijn geweest gistermiddag eindelijk aangehouden. Onder strenge bewaking is de voort vluchtige hertebok, die tweemaal aan de mensheid wist te ontsnappen in het hertenkamp van het wandelpark „Groenendaal" binnengeleid. De gemeente-arbeiders van Heem stede zijn danig opgelucht want sinds 25 October, de dag, waarop „Jodo cus" uit Enkhuizen naar Heemstede werd overgebracht en vóór het her tenkamp de vlucht nam, hebben deze lieden in opdracht van het gemeen tebestuur dag en nacht achter het beest aangeslopen en gehold. Ieder misdadiger maakt zijn fou ten, dat weten wij uit de detective romans en „Jodocus" is door één fout in de val gelopen. Hij had een enorme snoeplust. Ge regeld dronk hij schoteltjes melk, die hij achter de villa's vond, leeg. Op advies van een veearts hebben de gemeente-arbeiders lekkere hapjes klaargezet met een verdovend mid del er in! Daar heeft onze hert van ge snoept en toen men het beest gister middag op een landgoed aan de grens van Heemstede ontdekte, was het be hoorlijk onder de invloed. Met netten is het bosje, waarin hij verscholen zat afgezet. Ondanks de verdoving waren nog zeven man no dig om het best in bedwang te hou den en in een kist te stoppen. AUTO SPLEET IN TWEEëN. Nabij de Bremberg bij Etten is gisteren de door de heer A. de Har- togh uit Roosendaal bestuurde splin ternieuwe auto doorslippen met een vaart van bijna 100 kilometer tegen een boomgevlogen. De auto werd in tweeën gespleten; de beide delen kwamen ter weerszijden van de weg in greppels terecht. De heer De H. werd uit het voertuig geslingerd en ernstig gewond. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis Charitas te Roo sendaal, waar zijn verwondingen niet levensgevaarlijk zijn gebleken. BABY IN BOX GESTIKT. Ten huize van een familie te Roo sendaal, is gistermiddag het zoontje van elf maanden, dat in de box zat te spelen, verward geraakt in een koord, waaraan een stuk speelgoed was bevestigd, en gestikt. BRIDGE BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.O." De uitslag van de viertallenwedstrijd van gisteravond is als volgt: Team Bik wint van team Van Leeuwen met 53 m.p.; team Bonnet van team Jeuster met 31 m.p.; team Stuyfzand van team v. Berge Henegouwen met 19 m.p.; team Scheerens gelijk met team De Boer, 3 m.p. voor team Scheerens; team v. Gent gelijk met team Barendse, 2 m.p. voor team v. Gent. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT De uitslagen van de gehouden drave rijen en rennen te Duindigt luiden: Odylia O prijs: 1. Tortelduif S (J. M. v. d. Berg) 3.04; 2. Titan Hanover; 3. Royal Star. Toto w: 2.60; pl: 1.40, 2.30; gek: 2.80; cov: 5.10. Oehoeprijs. 1. Thundera <J. Wagenaar) 58.8; 2. Sonja Zora; 3. Rolandus. Toto w: 5.— pl: 1.60, 1.60, 2.—; gek: 5.80; cov: 4.50. Old Dutch rijs: 1. Rita du Maire (J. Vóórhaar) 3.03; 2. Paul B; 3. Roi d'Or. Toto w: 3.30; pl: 2.30, 2.90; gek: 13.10; cov: 4.70. White Wings Over-prijs: 1. Just for joy (A. W. van Dijk) 2.02.6; 2. Alluvio; 3. Rose des Vents. Toto w: 5.70; pl: 1.80, 3.—, 1.30; gek: 8.30; cov: 10.70. White Wings Over-prijs: (2c deel) 1. Margriet (H. Pije) 2.04.8; 2. Hidalgo; 3. Carla. Toto w: 2.10 (stal); pl: 1.80, 3.30, 4.70; gek: 5.^0, cov: 11.70. Multicolore prijs: 1. Brenn (A. W. van Dijk) 2.24.6; 2. Silver lipper; 3. Kaliban. Toto w: 2.10; pl: 1.30. 2.20; gek: 6.60; cov. 3; 60. Totale, omzet 42.265. BILJARTEN LEIDSE BILJARTBOND De uitslagen luiden: le klas: ZuidSpoortje 42; Centrum TOG 06; De Carambole 2Rijnegom 24; DOS—De Vriendschap 60; De Carambole 1De Spijkerbak 60. 2e klas: TOG 2De Drei Pott. 26; De Spijkerbak 2Zuid 2 26; De Sport DVH 26; De MorschpoortUVS 2 6—2; DVH 2—TOP 8—0. 3e klas: TOP 2—DOS 2 6—2; Centrum 2—De Morschpoort 2 44; TOG 3—Vier kantje 4—4; Spoortje 2—De Heul 0—8; Rijnegom 2—De Carambole 3 6—2; Vier kantjeDe Morschpoort 2 4—4. 4e klas: Royal—TOG 4 8—0; UVS 3— Zuid 3 80; De Spijkerbak 3De Sport 2 80De Morschpoort 3De Valk 44 De Vrienschap 2—De Drei Pott. 2 44. 5e klas: Rijnegom 3—Centrum 3 0—8; UVS 4—MBO 6—2; De Heul 2—DOS 3 08; De Valk 2De Vriendschap 3 44. 6e klas: De Morschpoort 5Royal 2 68; MBO 2De Drei Pott. 3 80; De Heul 3De Carambole 4 6—2.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7