Meester: P.v.d.A. zal niet over woningbouw Leiden spreken Scherp AVONDRUST Aanleg rolschaatsenbaan op de speelweide deze week gestart I Ni I MIMI I Oorsprong van 't Griekse theater Efficiency-onclerzoek bij dienst van Gemeentewerken te Leiden 2x10 jaar wethouder van Leiden DONDERDAG 17 NOVEMBER 1955 DE T.ETDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Behandeling begroting begon vanmiddag Hedenmiddag is de Leidse raad begonnen met de behandeling van de begroting. Een reeks voorstellen die u elders in dit blad aantreft zijn als een verwijderd gerommel van een naderend onweer al op de ver gaderingen vooruitgegaan. Het is moeilijk te voorspellen in welke richting de debatten zich zullen ontwikkelen maar het is zonneklaar, dat vooral over de woningbouw harde noten zullen gekraakt worden en dat vooral de wethouder van openbare werken in het verlengde van de vuurmonden zal staan. Het voorstel tot efficiency-onderzoek van de dienst gemeentewerken, dat al door de wet houder was aangekondigd, wijst in die richting. Tenzij de raad het rapport van de commissie ad hoe wil afwachten. Ook het verkeer en de vraag hoe het met grote projecten als veemarkthal en schouwburg in deze tijd van woningbouwmoeilijkheden in Leiden zal aflGpen zullen ongetwijfeld aan de orde komen. De eerste aantekeningen, die wij hedenmiddag op een maagdelijk bloc note noteerden golden de algemene beschouwingen van de heer Meester, die volgens traditie het eerste het woord krijgt. De heer Meester bepaalde zijn aan dacht allereerst bij de opmerkingen en antwoorden uit het algemeen ver slag en de memorie van antwoord, om vervolgens stil te staan bij een aantal belangrijke vraagstukken, zoals verkeer, onderwijs en culturele zaken. Wat de politieke 'beschouwingen betreft verdedigde spr. nog eens de behandeling van het mandement der bisschoppen bij de begroting 1955. Hij zou gaarne horen, dat de KVP-frac- tie het voorbeeld van vele andere R.K. fracties volgde en zich los maak te van 't politieke R.K. pamflet 0-55. Géén woningbouw De woningbouw zal van PvdA-zijde niet worden behandeld. Zij stelt zich voor dit in portefeuille te houden tot de behandeling van de gevraagde in lichtingen aan de minister van We deropbouw en Volkshuisvesting en het college van Ged. Staten. Wat uitvoeriger ging de heer Mees ter in op de kwestie van een ambte naar voor de publiciteit, en hij lichtte zijn voorstel nader toe. F'i dacht, dat de functionnaris, een journalistieke figuur, prtaug cou.-.i zou kunnen onderhouden met de pers en andere organen, en ook nuttig werk zou kunnen doen bij publicaties over gemeentebedrijven en propagan da voor Leiden in algemene zin, wat invloed kan hebben op het aantrekken van nieuwe industrieën, congressen, tentoonstellingen en andere mani festaties. De antwoorden op de vragen over de mogelijkheid in de hal van het stadhuis exposities te organiseren van POTLOOD en GEEST No. 518. Horizontaal: 1. familielid, 5. laagvlakte, 8. manier van kleder dracht, 10. hangt aan de mast, 11. mu zieknoot, 13. deel van een foto-toe stel, 15. lidwoord, 17. inhoudsmaat, 19. lichaamsdeel, 21. gem. in Zeeland, 22. 'buigzaam, 24. meervoud (afk, Lat.), 25. part, 27. meisjesnaam, 29. voegwoord, 31. twijg, 33. hoofddeksel, 34. een weinig scheel. Verticaal: l. jongensnaam, 2. maan stand (afk,), 3. doortochtgeld, 4. no bel, 6. slede, 7. schoeisel, 9. onbep. voornaamwoord, 12. denkbeeld, 14. kurk, 16. zwemvogel, 18. verdikking der opperhuid, 19. kleurloos, 20. klinknageltje, 23. kleur, 26. jongens naam, 28. gewicht, 30. voorzetsel, 32. afkorting van neon. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 517. Horizontaal: 1. bink, 4. bot, 6. Ada, 7. zin, 9. ka, 10. put, 11. Ti, 12. hes, 13. dor, 14. reet, 16. pook, 17. mil, 18. Leon, 19. as, 20. bier, 22. kers, 23. pij, 24. none, 25. lat, Verticaal: 1. bakermat, 2. Ida, 3. na, 4. bit, 5. on, 7. zus, 8. cirk, 10. pet, 11. toon, 12. hel. 13. door, 15. eis, 16. pees, 18. lire, 20. ben, 21. mijt, 22. Ko, 23. pa. ONTROERING greep allen aan, die onlangs de opening van de herstelde Weense Opera bijwoon den, toen na zeventien jaar van onderdrukking in Oostenrijk het „gevangenenkoor" uit Beethovens ,^idelio" de aira aanhief: O, welche Lustnur hier ist leben. Het koor der gevangenen treedt voor het eerst sinds lange tijd in de zonneschijn van de bevrijding. In die zonneschijn koesteren wij ons nu al weer 10 1/2 jaar. De vrijheid herwonnen, hebben we de vreugde van de vrijheid vergeten, om onder te duiken onder de druk van kleine, dikwijls nietszeggende zorgen en bemoeialligheden. Als ge groot en groots wilt leven, waardeer dan iedere dag de gou den glans van de vrijheid. maquettes, tekeningen en dergelijke van belangrijke projecten, bevredig den de heer Meester niet helemaal. Voorzien van een schriftelijke toe lichting kunnen zij worden gebruikt voor het exposeren van plannen voor de burgerij. Hij verzocht de aandacht gevestigd te blijven houden op het creëren van een wachtkamer in het stadhuis. Uitvoerig ging de heer Meester daarna in op de gevaren, die het toe nemende verkeer voor ieder inhoudt. Het voornemen van B. en W. de activiteit te concentreren op het dem pen van de Langegracht en de Noord- Zuidverbinding had zijn instemming. Hij hoopte op spoedige prae-adviezen op zijn voorstellen inzake weg- en verkeerscircuit Schuttersveld naar Rijnsiburgersingel en verkeersbeper kende maatregelen in de Haarlem merstraat. De heer Meester drong aan op spoed bij het aanbrengen van knipperlichten op gevaarlijke kruis punten. Hdj gaf een toelichting bij zijn voorstel een verkeersparlement in te stellen en daarmee speciale zit tingen te houden voor bepaalde cate gorieën weggebruikers. Vervoer In aansluiting op dit onderdeel „verkeer' 'wijdde de heer Meester aandacht aan de vervoersmogelijk heden. Hij stelde voor een onderzoek in te stellen naar het hele probleem van het personenvervoer door een commissie van deskundigen. Inzake de mededelingen van het college, dat aan de Zijl een woonar ken- en jachthaven zal worden aan gelegd, vroeg spr. of het de bedoe ling is een gecombineerde haven te graven. Hij vond dat niet gewenst en achtte een behoorlijke ontvangstgele genheid voor watertoeristen van groot belang. Wat de wegenverbin ding met de badplaatsen betreft bracht hij het denkbeeld ter tafel een uitspraak van de raad uit te lokken en die ter kennis van de hogere organen te brengen. De heer Meester stelde nog enige vragen. Kuiïnen B. en W. meedelen, wanneer de nieuwe Ulo-school, ter vervanging van die in de Pieters kerkstraat, kan worden gebouwd? Spr. vroeg of er geen aanleiding be stand maatregelen te treffen voor uitbreiding van het aantal radio-aan sluitingen op de scholen. Wanneer kan de bouw van een gymlokaal bij de o.l.-school Damlaan beginnen? In het slot van zijn rede stond de heer Meester uitgebreid stil bij de noodzaak, dat Leiden zelf ook initia tieven ontwikkelt bij de huisvesting van de universiteit, haar studenten en staf. Kunnen andere gemeenten, waaruit studenten afkomstig zijn, niet, als in Denemarken, worden be trokken bij het tot stand brengen van een studentenhuis, zo vroeg hij. Tien jaar „Professorenwijk" Vrolijk feest in de Stadszaal Toen gisteravond na vele toe spraken het bestuur en een dui zend Professorenwijkers in de Stads gehoorzaal, waar het feest van het tien-jarig bestaan van de Buurt- en Speeltuinvereniging „De Professo renwijk" werd gevierd, de balans konden opmaken van de aangeboden geschenken, stonden op de debetzijde een jubileumgift van ruim f 1700, 115 nieuwe leden, een nieuwe club- vlag en een enveloppe met inhoud, aangeboden door de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen! Bovendien zorgde ook voorzitter De Vrind deze avond nog voor een verrassing: dank zij de medewerking van het gemeentebestuur is juist deze week begonnen met de aanleg van een rolschaatsenbaan op de speelweide van de Professorenwijk aan de Burggravenlaan. Geschenken en een mededeling, welke uiteraard veel bijval ontlokten. Stroom van geschenken. De voorzitter van de Jubileum commissie, de heer P. A. Knaap, heette allen hartelijk welkom. Het stemde spreker tot blijdschap, dat de wijkgedachte in de Professorenwijk zo levendig is, hetgeen resulteerde in de aanbieding van een jubileumgift van ruim 1600,De presidente van de Damesclub, mevr. Van Es, die hierna het woord voerde, gewaagde van de prettige samenwerking en de goede toekomst, welke h.i. nog voor de Professorenwijk is weggelegd. Ook zij liet het niet alleen bij woor den en bood het bestuur een nieuwe clubvlag, 115 nieuwe leden en een bestuursinsigne aan. Namens de Bridgeclub van de P.W., die ook al niet achter wilde blijven, bood de heer Star een drietal electr. wand lampjes voor het clubgebouw aan. De heer Kühn onder wiens leiding deze avond het cabaret stond, breid- Burgerlijke Stand Geboren: Johanes zn van A. Vlas man en T. J. Duijvenbode; Irene dr van T. Huisman en E. Asztemborska; Nancy Louise dr van J. Stoop en N. C. Bruning; Maria Jolanda dr van T. M. Peper en G. T. Nijsen; Jacobus Johannes zn van G. C. Keereweer en C. H. van Leeuwen; Harry Leopold zn van H. A. Betcke en W. H. Wijnen Lilly dr van L. J. van Toer en M. Konings. Overleden: B. A. van Houte man 51 rj. Gehuwd: J. C. v. Veen en G. J. Looij; E. de Graaf en E. v. Ros- sum; J. Moerland en J. J. M. van Ooi M. W. de Bolster en C. M. Bergers; A. J. Kallenberg en J. M. Wisse; T. C Grimbergen en W. P. M. Witsenburg. J. Annard en W. T. v. Wetten; J. Be- kooy en N. Baak. C. D. Zandvliet en G. J. Souverijn; J. Jonk en C. W. v. Berkel; P. Ouwehand en T. Gene- mans. A. v. d. Houwen en C. H. van Bemmel. de dit aantal tot zes uit. De heer J. van Egmond, die de gelukwensen na mens de Winkelierscombinatie aan bood, verrastte alle bestuursleden met een prachtige fruitmand. Ten slotte was het de heer Fili'ppo, voor zitter van de Leidse Bond van Speel tuinverenigingen, die aan deze ge schenkenregen nog een enveloppe met inhoud toevoegde. Voorzitter De Vrind, onder de in druk van zo veel waardering bij de viering van dit tweede lustrum, dankte voor al deze geschenken. Wederkerig bood hij de heren P. A. Knaap, J. Rosdorff en J. van Harte- veld, die van de oprichting af deel van het bestuur uitmaken, 'n kleine attentie aan. Een geschenk, waarin ook de dames van deze bestuursleden deelden. Voorts deelde hij mede, dat deze week niet alleen met de aanleg van een rolschaatsbaan was begonnen, doch dat ook een betegeling rond de speelwerktuigen op de speelweide wordt aangebracht. Na al deze woorden was het de beurt aan Kühns gezelschap, dat een vrolijk en afwisselend cabaret pre senteerde. HULDIGING MEJ. KETTENIS. In de bibliotheek van de Hortus Botanicus vond gistermorgen de hul diging plaats van mej. M. B. Kettenis, die 25 jaar als huishoudelijke hulp aan de Hortus verbonden is. Na de verwelkoming werd het eerst het woord gevoerd door prof. dr. T. H. v. d. Honert, directeur van het Bota nisch Laboratorium en de Hortus Bo tanicus. Spreker prees in hartelijke bewoordingen de trouw en de werk lust van de jubilaresse en overhan digde haar tenslotte een enveloppe met inhoud. De heer H. Veendorp, hortulanus, voegde hier nog woorden van waardering aan toe. TERAARDEBESTELLING D. H. XUTVENHOVEN Hedenmiddag vond op de begraaf plaats „Rlhtjnhof' 'de teraardebestel ling plaats van de heer D. H. Kuiven- hoven Sr., die dezer dagen op 88- jarige leeftijd overleed. De overledene had vóór de tweede wereldoorlog voor de C. H. U. gedurende 12 jaar zitting in de Leidse raad. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand.-examen F Wis- en Natuurkunde de heer J. B. M. Laauwen te Rotterdam. Geslaagd voor het Doct.-examen Scheikunde mej. L. C. Habraken te Leiden, mevr. P. Cohen-Fernandes te Leiden en de heren H. J. L. Sohuurmans te Oegstgeest, J. A. Duiser te Leiden en C. P. Auwerda te Den Haag. Op Vrijdag 18 Nov. a.s. om 4 uur zal dr A. Teeuw, benoemd tot ge woon hoogleraar in de Faculteit der Letteren en Wijsbegeerte aan de Leidse universiteit om onderwijs te geven in de Maleise taal- en letter kunde en Bahasa Indonesia, zijn ambt openlijk aanvaarden door het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium. Geslaagd voor het doctoraal ex Ned. Recht de heren A. R. Veira te Den Haag en D. den Boer te Rotterdam. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Naturkunde op proefschrift geti teld: „On the characters of binary modulary congruence groups", de heer J. van den Mark, geboren te Bloemfontein ZA) en thans wonende te Delft. (Advertentie) Lezing museum van Oudheden Over dit onderwerp hield dr. B. H. Strieker gisteravond een lezing in het Rijksmuseum van Oudheden. Het he dendaagse theatergebouw ontleent zijn gestalte aan het Romeinse en dit zelf aan het Griekse theater. In het Griekse theater waren de zitplaatsen gegroepeerd om een cirkelvormige tussenruimte, de orchestra, en het to neel, dat kleiner was dan het moderne, was daar achter opgesteld. Bij een nadere ontleding van dit gebouw blijkt, dat het verschillende secundaire elementen bevat. Er was oorspronkelijk geen tribune, de be zoekers moesten staande toezien. Er was echter evenmin een toneel, men speelde op de cirkelvormige orchestra en het publiek stond daaromheen. Deze orchestra werd in historische tijd gedurende de voorstelling be strooid met kaf, zodat wij vermoeden kunnen, dat zij oorspronkelijk een dorsvloer was. Dit vermoeden schijnt bevestigd te worden door het feit, dat te Delphi een allerheiligst mysterie spel op de in de onmiddellijke na bijheid van de tempel gelegen dors- VOORSTELLEN VAN RAADSLEDEN Op de behandeling van de begro ting, die hedenmiddag een aanvang nam en vanavond zal worden voort gezet, zijn al enige voorstellen van raadsleden vooruitgelopen. Onderzoek bij gemeentewerken, Zo stellen de heren S. M. Stolp, F. C. de Hosson en J. G. Hagens voor maatregelen te nemen dat op zo kort mogelijke termijn door een deskun dig bureau een efficiency onderzoek wordt ingesteld bij de Dienst van Gemeentewerken. Wat lezers schrijven Geachte Redactie, Met instemming las ik in Uw blad van Vrijdag j.l. het stukje over pater Jan Smits. Dit is een manier om onze eigen missionarissen, die ten koste van al les, zich zelf weggeven ter uitbreiding van Gods' Rijk, nog een beetje in de belangstelling te houden en de zo be roemde Hollandse Missiegeest ook levendig te houden. Men moet in aanmerking nemen dat pater Smits géén missionaris uit de rimboe, oerwoud of modder is. Ongeveer 110 jongens heeft hij jaar in, jaar uit onder zijn hoede. Alle rangen en standen en rassen zijn er onder vertegenwoordigd. Bruin en rood en blank spelen en leren zonder enige rassendiscréminatie zes jaar lang onder zijn hoede. Rasechte Bra zilianen, Portugezen, Italianen, Duit sers en zelfs een zestal Hollanders moet hij ook in vacanties (Brazi lië is zo groot als Europa, met heel wat minder Verkeersmogelijkheden) bezig houden. Zo vervuld is pater Smits van zijn school, dat hij het niet laten kan zijn gesprek toch altijd weer op zijn jongens te laten terug vallen. Hij heeft zijn jongens een draaibank met motor beloofd voor vrije tijds-besteding. En om aan dit geld te komen heeft deze pater zijn hele vacantie reeds in Leiden door gebracht. Toevallig weet ik dat pater Smits ongeveer 400 gulden nodig heeft om dit presentje aan zijn jongens. Het moet toch niet zo'n mirakel zijn dit bedrag bij elkaar te krijgen. Ieder die een actie in deze richting onde- ne.emt kan van mijn bijdrage verze kerd zijn. EEN MISSIEVRIEND Zaterdag j.l. was het voor de wethouder van sociale zaken, de heer S. Menken en de wethouder van onderwijs, de heer J. C. van Schaik, tien jaar geleden, dat zij als wethouders van Leiden werden geïnstalleerd. Het is wel kenmerkend voor de karakters van deze actieve functionarissen in het gemeente-bestuur, dat zij dit feest ongemerkt voorbij wilden laten gaan. Zij hebben zich zelf nauwelijks gerealiseerd, dat in hun bestuursperiode nu al weer 10 jaren waren verlopen. Het is aan de attentie van de burge meester en de gemeente-secretaris te danken dat deze dag voor de twee wethouders niet geheel ongemerkt voorbij gingen. Rechts wethouder Menken; links wethouder Van Schaik. Publiciteit. De heer E. Meester vraagt aan de raad het wenselijk te achten, dat er een ambtenaar wordt aangesteld, die speciaal wordt belast met de publi citeit van het gemeentebestuur en de gemeentediensten. Verantwoorde personenvervoer. Het zelfde lid stelt de raad voor het college van B. en W. te verzoe ken, een commissie van deskundigen in te stelen, die opdracht krijgt een rapport uit te brengen over een ver antwoorde regeling van het perso nenvervoer. Scholenbouw '56'58. De heren Woudstra en Stolp willen het College van B. en W, verzoeken op korte termijn aan de raad over te leggen een' schema van de in de ja ren 1956- t/m 1958 te verwachten scholenbouw voor het openbaar zo wel als voor het bijzonder onderwijs, onder vermelding van de plaatsen, waar de te bouwen scholen naar het oordeel van het College zullen moe ten verrijzen. Verkeersparlement. Tenslotte komen de heren Mees ter en Van der Horst nog met het voorstel het College van B. en W. te verzoeken, maatregelen te treffen tot het instellen van een verkeers parlement, bestaande uit; a. de commissaris van politie; b. de leden van de afd. verkeer gemeen te-politie; c. de leden van de verkeerscom- missie; d. vertegenwoordiger van de A.N. W.B., de K.N.A.C. en het Verbond v. Veilig Verkeer; e. variabele groepen van de bevol king. Agenda Leiden DONDERDAG: Verbum Dei (Plantage): Spr. dr. B. H. Visser voor niet-Katholieken. 8 uur nam. Residentie-orkest o.l.v. W. Otterloo. Solisten H. Krebbers en Theo Olof. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. K. en O. Toneelgroep „Theater". „Bushalte", 8 uur nam. Schouwburg. Gemeenteraad. Behandeling ge meente-begroting, 2 en 8 u. nam. VRIJDAG. St. Christoffel. Filmavond, Harmo nie", 8 uur nam. ZATERDAG Pnlchri Studio. „Als de klok waar schuwt", St. Ant. Clubhuis, 8 u. nam. St. Augustinus. Bijeenkomst In den Vergulden Turk, 3 uur nam. Instuif. St. Leonardushuis, Ton Suurhof, 8 uur nam. St. Eloy: Avondmis 8 uur. Kapel Oude Vest 45. Dienst der Apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 1 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno men door: de Apotheek Boekwijt Breestraat 74, tel. 20552; de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 18 tot 25 November zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind" 14 jaar. Lido: „Madame Butterfly", alle leeftijden. Luxor: „Satans paradijs", 14 jaar. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Verborgen moederschap" strikt volwassenen.^- vloer werd opgevoerd terwijl de theatervoorstelling in Griekenland tot in de laatste tijd een sacraal karakter droeg. Mysteriespelen opge voerd op de dorsvloer blijken voor te komen in Egypte, maar ook in het oude Testament zijn belangrijke ge gevens bijeen te lezen. Men sloot op de dorsvloer het heilig huwelijk, men bedreef er rouwbeklag, men kreeg er wonderverschijningen en profetische openbaringen. De cirkelvorminge dorsvloer was een afbeelding van de als een platte cirkelvormige schijf gedachte aarde. Vormingsavond voor kaderleden K.A.B. De diocesane voorzitter van de K.A.B. de heer J. J. Korting hield gisteren in het gebouw voor Christe lijke Sociale Belangen een lezing, die door een groot aantal kaderleden uit het Gewest Leiden van de K.A.B. werd bijgewoond. De heer Korting betoogde in zijn rede over het onderwerp „Probeer het niet alleen te doen" dat het feit dat de K.A.B. nog niet geheel aan haar trekken is gekomen, hoofdzake lijk te wijten is aan het gebrek aan werkelijke interesse bij het meren deel van haar leden. Na de oorzaken van dit gemis uitvoerig besproken te hebben, wekte hij het kader op door kernvorming tot meer activiteit in de beweging te komen. Op iedere tien leden moet, aldus spreker, een man zijn, die volledig geschoold is en zijn medeleden van de waarde van „ken nis is macht" weet te overtuigen. Spreker zag een gevaar in het oppot ten van functies bij enkele figuren, die hun krachten hierdoor noodzake lijkerwijs versnipperen. Een juiste taakverdeling zal de beweging slechts ten goede komen. Tot slot legde hij de nadruk op de waarde van Credo Pugnoclubs en Gewestelijke Sociale Scholen. Na de pauze volgde een uitvoerige gedachtenwisseling. Vormingsavond K.A.J. Pater Barnevelt over missie in Tangajyka Pater Barnevelt heeft gisterenavond voor de K.A.J. van de St. Josephpa- rochie gesproken over de missie in Tanganjyka, welke missie, met het oog op de uitzending van 6 kajotters voor het bouwen van een missiestatie een seminarie en enkele scholen al daar bij de K.A.J. in het middelpunt van de belangstelling staat. Pater Barnevelt gaf een kijk op het leven van de bevolking in Oost-Tan- ganjyka, waar hij als missionaris werkzaam is en tekende het tegen woordige missiewerk als een wedloop van het Christendom met het Com munisme. De toehoorders werden ge confronteerd met de voor onze be grippen ondenkbare toestanden wel ke daar nog heersen. Als meest belangrijk punt van de huidige missionering noemde pater Barnevelt het stichten van katholieke scholen om zoveel mogelijk Ghriste- enen, nu de zucht naar zelfbestuur steeds, toeneemt, voor de meest voor aanstaande functies op te leiden, opdat het Christendom onder de bevolking blijft leven. Daar de bevolking meer materialistisch dan idealistisch is in gesteld, is het zeer moeilijk werken. Het Christendom heeft daar nog niet die diepte die nodig is om te komen tot een hechte katholieke arbeiders beweging. Hoewel het grootste deel der ka tholieke jongens nog niet rijp genoeg is voor seminaries is het stichten en stabiel maken van de inlandse clerus een van de eerste vereisten. Pater Barnevelt besloot met een opwekking zich toch vooral bewust te zijn, dat wij allen ledematen zijn van het Mystieke Lichaam van Christus en als zodanig verplicht zijn te wer ken aan de uitbreiding van het Chris tendom. JAARVERGADERING „SPEELTUIN VERENIGING WESTERKWARTIER" In de gisteravond gehouden jaar vergadering van de speeltuinvereni ging „Westerkwartier" in het club- nuis Ten Katestraat, is in de plaats van de heer Lardee, die wegens om standigheden als voorzitter bedankt had, met algemene stemmen geko zen, de heer H. Wittenaar. Nadat de heer Wittenaar als voorzitter geïn stalleerd was, wenste de heer Lardee, die 27 jaar voorzitter is geweest, hem /an harte sterkte toe. Het deed hem genoegen, dat de gemeente het terrein achter de Da Costastraat in bruik leen had gegeven, toen het veld aan de Potgieterlaan ontruimd moest worden. Na de installatie dankte had gegeven. Na de installatie dankte de heer Wittenaar de heer Lardee, voor wat hij in die tijd voor de speel tuin gedaan had, en bood hem een mooie getekende oorkonde een mooie reisnecessaire en een mooi gebonden zakagenda aan. Namens de Bond van Speeltuinverenigingen Leiden en omstreken, dankte de heer Schimmel de heer Lardee, en deelde hem mede dat de Bond hem tot ere-voorzitter benoemd had. Nadat de heer Lardee voor de cadeaux bedankt had, sloot de nieuwe voorzitter deze vergadering.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2