B. en W. van Oegstgeest beantwoorden begrotingsvragen uit de raad De Kleppende Deken Nieuwenhuizen ontving een Alphense onderscheiding DINSDAG 15 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 De Memorie van Antwoord van B. en W. van Oegstgeest op het alge meen verslag van de begrotingsbe handeling in de afdelingen is ver schenen. Het onderstaande is aan de ze memorie ontleend. Vernieuwing lichtmasten Buiten- lust. Verschillende van de in de gemeente aanwezige betonnen licht>- masten zijn versleten. Al deze licht masten zijn reeds afgeschreven. Zij zijn waar nodig gerepareerd en van nieuwe armen voorzien. Vermoedelijk -zullen in de eerst volgende jaren een aantal betonnen lichtmasten vervangen moeten wor den. Aanschaffing nieuwe brandweer auto. Het is voor de brandbestrij ding beslist onvoldoende om te be schikken over één uitrukeenheid. Aangezien er in de gemeente weinig open bluswater aanwezig is, is de aanschaffing van een nevelspuit het meest doeltreffend. Een nevelspuit is een pompaggre- gaat die op de motor van do auto is gekoppeld en die het aangevoerde water onder hoge druk wegperst. Door een speciale constructie van de pomp en de mistpistolen wordt de druk van het water omgezet in snel heid en het water in fijn verdeelde toestand op de vuurhaard gespoten. Door deze fijne verdeling wordt de warmte van de vuurhaard gemakke lijk opgenomen en wordt een groter bluseffect verkregen met een belang rijk minder of in het geheel geen waterschade. Uitbreiding- kleedgelegenheid Poel- MGR. HUIBERS IN HAASTRECHT Mgr. Huibers heeft Zaterdag in Haastrecht persoonlijk de kroning verricht van de bekende Mariabeeld: in de St. Barnabaskerk „Maria ter Weghe". Het beeld is in een zilveren tempeltje geplaatst op het praehtig vernieuwde Maria-altaar. Zondagmor gen droeg mgr. Huibers ter gelegen heid van het eeuwfeest van de St. Barnabaskerk een- pontificale K. Mis op. DETACHEMENT KON. LANDMACHT NAAR SURINAME 14 November vertrekt het tweede detachement van de derde Suriname Compagnie 1955 met het s_s. „Cottica" uit Amsterdam naar Suriname. Om kwart voor elf wordt in de in- schepingsloods van de K1NISM aan de Surinamekade de gebruikelijke af- sdheidspledhtigheid gehouden. Het schip waarmee het detachement, dat 73 man omvat van de Kon. Land macht, de reis maakt, vertrekt, ver moedelijk om twaalf uur. NED. VERENIGING VAN SUIKERZIEKEN. Naar aanleiding van op het bestuur van de vereniging van suikerzieken geoefende critiek deelt genoemd be stuur mede, dat de voorzitter zijn mandaat in een spoedig te houden vergadering van de verenigingsraad ter beschikking zal stellen en zich niet meer herkiesbaar zal stellen. Twee andeer leden van het dage lijks bestuur hebben zich bereid ver klaard af te treden .indien het belang van de N.V.S. dat zou eisen. De gere zen moeilijkheden zullen aan de verenigingsraad-vergadering worden voorgelegd. AANTAL STUDENTEN AAN T. H. STEEG TOCH. Uit de laatste cijfers, verstrekt door de Technische Hogeschool te Delft, blijkt, dat zich gedurende October nog verscheidene studenten hebben laten inschrijven. Het aantal inge schrevenen bedraagt thans 4676 tegen 4508 op dezelfde datum in het vori ge studiejaar. Leek een maand gele den uit de cijfers dat het aantal stu denten dalende was (3886 tegen 3914), thans blijkt, dat er ruim 150 meer studenten zijn ingeschreven. Het aantal mieuw-ingeschrevenen be draagt thans 908 tegen 765 vorig jaar. PROMOTIE OP 63 JAAx» Gisteren is aan de rijksuniversiteit te Utrecht gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde de heer G. J B. Bremer op een proefschrift: Wijsgerige aspecten van het na tuurkundig tijdbegrip". Daar de „jonge doctor" 63 jaar oud is, was deze promotie allerminst een alledaagse gebeurtenis: De heer Bre mer, conrector van het St. Bonifa- tiuslyceum te Utrecht, bekroonde met de verdediging van zijn proefschrift een studie, die hij een mensenleven lang onvermoeid heeft voortgezet en volgehouden. DOOR SCOOTER GEGREPEN EN GEDOOD Maandag heeft de ongehuwde 45- jarige A. Maris uit Nieuwe Molen bij Fijnaart te Stampersgat het leven verloren, toen hij door een scooter werd aangereden. Hij was met een boerenwagen, geladen met bieten, op weg naar de suikerfabriek „Dintel- oord". Toen zijn wagen even stil stond liep hij plotseling van achter het voertuig vandaan en werd gegre pen door een juist passerende scoo ter. Met een zware schedelbasisfrac- tuur werd hij opgenomen in het zie kenhuis „Charitas" te Roosendaal, waar hjj kort na de middag overleed. meer. De aanleg van een tweede zwembad is voorshands, nog niet dig, daar het zwembad Poelmeer nog voldoende opname-capaciteit bezit, wanneer het aantal cabines wordt uitgebreid. Aankoop van een roltrommel-vuil nisauto en van uniforme emmers. Achter de cabine van de rolt rommel auto is een grofvuil-kast geplaatst met een inhoud van 4m3. De meeste mensen maken zelf hun vuilnisem mer schoon; de invoering van uni forme vuilnisemmers zal hierin ver moedelijk geen verandering bren gen. In sommige gemeenten hebben particulieren een bedrijf (je) voor het schoonmaken van vuilnisemmers Het is mogelijk dat dit ook in deze gemeente zal geschieden. Een taak voor de gemeente ligt hier echter niet Muziektent. De behandeling van. een in 1953 gedaan verzoek van de R.K. Harmonie .Triumph" om tot de bouw van een verplaatsbare mu ziektent over te gaan is bij raadsbe sluit van 15 December 1953 tot de begroting 1955 aangehouden. Bij de begroting 1955 besloot de raad de aanschaffing nog een jaar uit te stel len. Uit dien hoofde is de post op de begroting 1966 geplaatst. Uit de opmerkingen, van het hier aan heg woord zijnde lid leiden wij af, dat hij voorstander van de aan schaffing van een muziektent zou zijn wanneer er maar waarborgen zouden bestaan, dat hiervan vrjj in tensief gebruik wordt gemaakt. Wij delen de vrees van bedoeld lid en achten het inderdaad gewenst dat dit vraagstuk nog eens in nadere studie wordt genomen. Wij stellen U daarom nadk- voor de post pro memorie uit te trekken. Toneelvereniging Kunst en Ge noegen. Het voorstel om ook aan De Lekenspelers een subsidie van 200,per jaar te verlenen nemen wü over. voor het bouwen van een brand weergarage annex buerau van ge meentewerken zijn besteksklaar. De verwezenlijking hiervan wacht op het afkomen van de rijksgoedkeu ring. Wij hopen <Jat deze begin 1956 verleend zal worden. In verband met de beperking van de bouw in deze sector valt met stellige zekerheid over de gang van zaken nog niets te zeggen. Subsidie aan jeugdverenigingen. Een verzoek om hoger subsidie is van de jeugdverenigingen niet ontvan- MR. DR. S. J. FOCKEMA ANDREAE OVER HET HAARLEMMERMEER. In de gisteren gehouden vergade ring van de Afdeling Natuurkunde der Koninklijke Nederlandse Acadc- gen. Wellicht komen sommige ver enigingen ondanks het overheids- subsidie niet geheel uit, maar danmie van Wetenschappen heeft dr. S. wil dit nog niet zeggen dat dit sub- - - - - sidie omvol doen de is. De verenigin gen moeten werkzaam blijven om hun inkomsten uit contributies en donaties te verhogen. Sportterreinen. Voor de aanleg van 'n complex gemeentelijke sport terreinen hebben burgemeester en wethouders plannen in voor-ontwerp De uitvoering hiervan wordt ver traagd in verband met het feit dat nog niet alle hiervoor benodigde grond ten westen van de Rhijngees- terstraatweg in eigendom kon wor den verkregen. Tot onze grote spijt zijn wij er nog niet in geslaagd een tijdelijke oplos sing te vinden voor het door ver schillende leden genoemde nijpende probleem. Bepaalde aan de hand ge dane suggesties voor tijdelijke oplos singen zullen het tot stand komen van de definitieve plannen vertra gen, hetgeen wjj niet verantwoord achten. Wy stellen u voor ons een crediet te verlenen van 4000,voor het verkrijgen van technische adviezen ten aanzien van de te ontwerpen sportterrein-complexen. Belasting op toneelvertoningen en andere vermakelijkheden. Met het hier aan het woord zijnde lid zijn wij het eens, dat het aanbeveling verdient maatregelen te treffen in de sector van de vermakelijkheids belasting voor sport op amateuris tische basis ten einde de desbetref fende verenigingen te helpen het hoofd boven water te houden. De belasting geheven van deze vereni gingen is als bron van inkomsten voor de gemeente inderdaad een vrijwel te verwaarlozen factor. In verband met het genieten van een subjectieve verhoging van de alge mene uitkering uit het gemeente fonds is het niet mogelijk de gehele vermakelijkheidsbelasting af te schaffen. Zelfs algehele vrijstelling van de amateuristische, sport zal de goedkeuring van de Kroon vrij ze ker niet verwerven naar ons bij in formatie is gebleken. Wel zal zeer waarschijnlijk geen bezwaar bestaan tegen vermindering van het belas tingtarief. Wij stellen u voor de belasting voor sport op amateuristische basis te ver lagen van 20 tot 10 van de bru- to-opbrengst, d.i. van 1/6 (20/120) tot 1/11 (10/110) van de geheven 1 toegangsgelden. Ten einde ook de lagere rangen (toegangsprijzen van circa 25 cent) van deze belastingver laging te laten profiteren, zal de be paling in de verordening, dat ten minste 5 cent aan belasting verschul digd is, moeten verdwijnen; dit stel len wij u eveneens voor. J. Fockema Andreae een voordracht gehouden, getiteld: „Wat aan de droogmaking van de Haarlemmer meer voorafging". In de loop van meer dan twee eeuwen is het zwaartepunt der be langstelling in deze droogmaking meermalen veranderd, aldus spreker. Van 1615 tot 1767 stond de bescher ming der oevers op de voorgrond met de landwinst. Het verzet tegen de plannen kwam eerst voort uit concurrentie der ge gadigden en uit bijzondere Amster damse eeuw kwam "het algemeen belang meer naar voren. Het zou geen particuliere, doch een cverheidsonderneming zijn. De strijd der deskundigen deed het plan ook nu kelderen. In het begin der 19e eeuw werd eerst aan een staatsonderneming en vervolgens aan een geconcessioneerde indijking gedacht, maar bij dit laatste plan waren de openbare belangen niet voldoende verzekerd. Een toe vallige gebeurtenis heeft tenslotte op nieuw geleid tot een staatsonderne ming, die succes heeft gehad. De deels verborgen acties van voor- en tegen standers, vooral het hardnekkige ver zet van Amsterdam tot in de 19e eeuw toe, blijken door combinatie van ver schillende gegevens nog wel bloot ge legd te kunnen worden; de motieven dezer acties, hoewel niet steeds sym pathiek, zijn over het algemeen wel begrijpelijk. hij veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en ƒ50.boete of 25 dagen. DE LOODGIETER SLIEP. Te Alphen aan den Rijn zou de 30- jarige loodgieter S. van S. uit Haar lem op 7 Mei j.l. op de Stationsstraat een auto hebben bestuurd, terwijl hij onder drankinvloed verkeerde. Hij gaf dit voor de Haagse Politierechter volmondig toe. Bij de politie had hij gezegd dat hij nooit alcohol gebruik te maar uit een oud rapport bleek, dat het ongeluk in zijn leven juist de drank was. Verdachte had zijn auto aan de kant van de weg gezet en hij was gaan slapen. De officier van justitie vond het een merkwaardige zaak. Verdachte was zeer sterk onder de invloed van alcohol en op een goed moment gaat belangen. In de achttiende hy aan de kant van de weg zitten i slap6IL Hij jg niet rijdend gezien. De officier vond deze daad een positief punt voor verdachte. Hij eiste veer tien dagen gevangenisstraf voor waardelijk en 100,boete of 25 da gen met ontzegging van de rijbe voegdheid voor drie maanden. Het vonnis luidde: veertien dagen voor waardelijk met drie jaar proeftijd 25.— boete of 10 dagen en een jaar voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met drie jaar proef tijd. Zilveren ere-penning Ter gelegenheid van het 40-jarig priesterfeest van Deken L. H. M. Nieuwenhuizen te Alphen a/d Rijn, dat in de afgelopen zomermaanden in diverse sectoren op luisterrijke wijze reeds was gevierd, kerkelijk en buitenkerkelijk, worden deze week een vijftal parochieavonden gegeven mjB.v. het toneelgezelschap van Pierre Balledux. De avond welke Maandag werd zorgd lcreeg wel op 'n heel bijzondere wijze een officieel cachet. Hierop waren o.m. aanwezig bur gemeester Ed. C. Witschey met zijn echtgenote, de wethouders C. Deerenberg, A. J. Dekker en J. v. d. Berg met hun dames en de gemeente secretaris de heer A. Veenhuijse met zijn echtgenote. Voorts werd de avond bijgewoond door de parochiekapelaans L. M. G. Biemans, J. v. d. Stap en A. Schrama, alsook door de em. pastoors Schip horst en Boin. Onderscheiding. Na een kort inleidend woord dat de voorzitter van het jubileum-comité, de heer A. J. A. Breukel tot de bur gerlijke autoriteiten en verdere aan wezigen sprak, kreeg tot verrassing niet in het minst van de jubilaris zelf, burgemeester Witschey het woord. Spr. herinnerde aan de receptie van enkele maanden geleden, toen hij, Weinig nieuws op Haarlemse keuring Het liep in de keuringszaal giste ren anders allesbehalve storm met de bolbloemen. Om twaalf uur ont dekte men in die zaal niets anders dan lege tafels en eerst na het mid daguur kwam er dan nog wat. De fa. George v. d. Veld uit Lisse bracht weer de blauwe Fairy-hyacinth Lo veliness, die we vorige week reeds bespraken, terwijl de fa. M. C. van Staaveren uit Aalsmeer, prachtige kwaliteit Freesia's voor het voetlicht bracht. De lichtgele Souvenir was in één woord: brilliant! „Kammen" met 13 en 14 bloemen en knoppen waren geen zeldzaamheid, terwijl er ook sterke stengels onder zaten. Zeer best was ook de witte Snow Queen met de forse kammen. De kwaliteit van de fraaie crème Caro Carlee liet eveneens niets te wensen over. En daarmee had men de gehele oogst gehad. Wellicht dat men dit keer de surprises voor St. Nicolaasdag heeft bewaard. Wat de dag betreft, zou het goed uitkomen. St. Nicolaas valt na melijk op Maandag namens het gemeentebestuur, de deken had geprezen om zijn belang rijk werk dat hij als zielzorger ook in het belang van de gemeente heeft verricht gedurende zijn 10-jarig ver blijf te Alphen a/d Rijn. Hij drukte het toen uit: de deken heeft een 10 en een pluim verdiend. De pluim was er toen echter nog niet bij. Hij stelde het cp prijs de pluim thans uit te reiken. Hij bood de deken nu de zil veren ere-penning aan, waarvan de bijbehorende oorkonde als redenen aangeeft: als waardering voor de be langrijke geestelijke arbeid in Alphen a/d Rijn verricht. De burgemeester wenste de deken, mede namens het gemeentebestuur van harte geluk en betrok in zijn waarderende woorden heel de paro chie. De deken aanvaardde de onder scheiding dankbaar. Nadat „Ons klein toneel" van Pierre Balledux op aardige wijze het blij spel in drie bedrijven „Verliefd en Jaloers" van Jos van Eekeren had opgevoerd het gegeven handelt over een ernstig onderwerp (over huwelijksgeluk) dat luimig is ge speeld, zoals de deken het zelf be titelde sprak de jubilaris een slot woord. Hij wees erop, dat er alleszins reden is om dankbaar gestemd te zijn. De aanwezigheid van het burgelij k gemeentebestuur getuigt van 'n goede verstandhouding. De onderscheiding die hem ten deel is gevallen betreft feitelijk een hulde aan de gehele pa rochie, aan het hoofd waaraan hij staat. Dankwoord. De deken releveerde zijn priester lijke loopbaan van kapelaan, leraar, pastoor zonder kapelaan, pastoor met kapelaan, met twee kapelaans en nu deken en pastoor met drie kapelaans, voor welk leven de deen dank bracht aan God. Hij dankte voorts het comité dat 5 maanden werkzaam is vanaf de kerkelijke feesten van de afgelopen zomer tot nu als sluitstuk de parochie avonden worden verzorgd, alles in grandioze stijl met de ontroerende inténtie in hem, de jubilaris de pries ter te eren. Hij richtte zich voorts tot zijn kape laans, zijn goede kapelaans, zei de deken met nadruk, die het meeste werk doen. Namens het comité bood mej. M. Scheerder de vertolksters van de damesrollen Gré van Klaveren (Cor nelia) en Ilse Modderman (Anna) bloemen aan. Het stuk wordt Dinsdag, Woensdag en Donderdagavond herhaald, waar toe nog toegangsbewijzen verkrijg baar zij bij mej. M. Scheerder, Con- radstraat 37, tel. 2710 en voorzover voorradig nog aan de zaaL RECHTZAKEN VARENSGEZEL LICHTTE AUTOMAAT. Op 3 Januari 1955 had een varens gezel uit Alphen aan den Rijn uit een automaat bij banketbakker K. te Alpihen aan den Rijn allerlei etens waren gehaald. Dat was op zichzelf niet zo erg, als hij hiervoor maar kwartjes had gebruikt. Hij stopte echter telkens een bronzen Ameri kaanse dollarcent in de gleuf. Voor de Haagse Politierechter was hij thans niet verschenen. De officier veronderstelde dat verdachte de dol larcenten van zijn zeereizen had meegebracht. De varensgezel was nog niet eerder veroordeeld. Bij de poli tie had hij gezegd het gedaan te heb ben omdat hij een beetje onder de invloed van sterke drank was ge weest. Overeenkomstig de eis werd HILLEGn Scheepswerf afgebrand Omstreeks kwart voor vier van morgen is een ernstige brand uitge broken op de scheepswerf „Neerlan- dia" te Hillegom. Hoewel de brand weer spoedig ter plaatse was, kon niet worden verhinderd, dat de werf een prooi der vlammen is geworden. Al leen het woonhuis werd gespaard. De eigenaar was gedeeltelijk ver zekerd. Machinirieën en een jacht zijn eveneens in vlammen opgegaan. Uit een loods die gedeeltelijk als woon ruimte werd benut kon zich een gezin niet kind ternauwernood redden. Hun inboedel ging geheel verloren en was niet verzekerd. Met negen stralen heeft de brandweer het blussingswerk verricht. TER AAR „De Brasem". Door de hengel- wedstrijd van dit jaar gehouden in sportvereniging werd de laatste vis- het Aarkanaal. Het weer was prach tig, doch de vangst was zeer slecht. In totaal wisten de hengelaars slechts zes visjes aan de haak te slaan. De uitslag luidde: 1. G. J. Wij- zenbroek, 2 stuks; 2. H. Hofland 1 st., 3. A. v. d. Haven Az., 1 st., 4. J. v. d. Starren 1 st., 5. Rietveld 1 st., De prijzen die bestonden uit rook artikelen, werden na afloop in café 't Centrum uitgereikt door de heer R. Rozenboom. Kleine oorzaken,' grote gevolgen. Een klein wondje, ie gering om er acht op te slaan, kan soms de poort zijn waar door ziektekiemen binnendringen. Dan ontstaat ei infectie en een min of meer ernstige ontsteking of verzwering is het gevolg Gebruik daarom bij elke verwon ding de reeds door drie geslachten geprezen Akkert Kloosterbalsem, de wondbalsem bij uitnemendheid Zuiverend, omsmeltend en genezend Ook gij zult zeggen Aklcer'a Kloosterbalsein, geen goud zo goed" Advertentie Wat lezers schrijven DE RUIL VERKA VELINGS - CIRCULAIRE TE ROELOFARENDSVEEN Roelofarendsveen 13 Nov. „November 1955 zal in de geschie denis van ons dorp van zeer bijzon dere betekenis worden. Er zal dan beslist worden over het al of niet doorgaan van de door ons bestuur aangevraagde ruilverkaveling". Aldus begint de circulaire die met kwistige hand onder de ingezetenen van Roelofarendsveen verspreid Daarna breekt schrijver dezes los in een aantal dichterlijke ontboezemin gen en volzinnen, welke op het eerste gezicht werkelijk in staat zouden zijn een aantal goedertieren dorps genoten in zijn geestvervoering mee te slapen. Misschien is 't goed de nuchtere in houd, ontdaan van alle humbug en franje, eens even onder de loupe te nemen. Allereerst memoreert de schrijver de ongetwijfeld grote verdiensten van onze ouders en voorouders, die door hun moeite en zorgen de Veen heb ben gemaakt tot wat zij is en wijst vervolgens de mensen van nu op de grote plicht om vooral voor de men sen die komen zullen, deze taak voort te zetten. Hiermede kunnen we alleen maar instemmen, al kost het ons moeite, om bij het lezen van deze in drama tische volzinnen geklede woorden 'n glimlach te onderdrukken. Misschien had steller dezes een kwarteeuw ge leden meer succes gehad en mogelijk zijn lezers tot tranen geroerd. Maar in een tijd als de onze, nemen we dergelijke nonsens niet en we be treuren het dan ook ten zeerste, dat een circulaire als deze haar weg onder onze plaatsgenoten gevonden heeft. Waar het hier om gaat is de be treffende personen te wijzen op het belang van de stemming over het al of niet doorgaan van de ruilverkave ling, maar de manier waarop dit ge beurt, is bepaald absurd te noemen. Het is algemeen bekend hoe de meningen over wat de ruilverkave lingsplannen betreft, zeer verdeeld zijn. Tussen de twee uitersten pro en anti schommelt het overgrote aantal „neutraal". En mede door deze laatste groep [waarvan velen niet zullen opkomen en thuisblijvers ja-stemmers zijn] valt het eindresul taat van deze stemming niet moeilijk te raden. Of deze ruilverkaveling inderdaad al die voordelen brengen zal welke door enthousiaste propagandisten in het vooruitzicht worden gesteld, zal de toekomst moeten leren. Wij kunnen echter de indruk niet van ons afzetten dat men deze zaak wel wat te eenzijdig belicht en dat men aan de grote nadelen welke er ook ongetwijfeld aan verbonden zijn en waarvan de last in lengte van jaren op velen drukken zal [dus ook op hen die komen zullen] wel wat al te licht wordt voorbijgegaan. Laten we hopen, dat het oordeel van het nageslacht gunstig zal zijn want: wat zal 5n veroordeling voor ons vreselijk zijn", [aldus schrijver]. Inderdaad „is aan Gods zegen alles gelegen" en het is te betreuren dat dit in onze tijd maar al te vaak ver geten wordt. Maar als die zegen voor onze plaats alleen moet afhangen van het wel of niet doorgaan van de ruil verkaveling, dan ziet het er voor ons Veenders niet al te rooskleurig uit. Misschien heeft vooral het laatste gedeelte de schrijver vele hoofdbre kens gekost. Sneu voor h'em, dat we het resultaat alleen maar „zielig" kunnen noemen. Wij spreken dan ook de wens uit, dat in de toekomst wanneer een cir culaire verspreidt moet worden, het bestuur der L.T.B. de opstelling hier van zal toevertrouwen aan een die hiertoe capabel is, opdat wij voor een product als dit, gespaard mogen blij ven. N. N. Aetherklanken WOENSDAG. TELEVISIEPROGRAMMA. AVRO: 17.00—17.30 Voor de jeugd. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 „Eric en de Geest", hoorsp. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Koorzang. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Weense muz. 13.50 Gram- 14.00 Vocaal ens. 14.25 Inter - landvoetbalwedstr. SaarlandNeder land. 16.20 Voor de jeugd. 17.40 Lich te muz. Hierna: Koersen. 17.45 Orgel spel. 18.15 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.30 RVU: Dr. H. Groot: Nieuws van het Astaronomisch Front: Magneti sche velden binnen het planetenstel sel. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Samenzang. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Con- certgébouwórk. 21.20 „Overheid en onderdaan", caus. 21.40 Gewijde muz. 22.10 Intern. Evangelisch Commen taar. 22.25 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport uitslagen. 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II, 293 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 De Ontbijtclub. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.35 Idem. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Accordeonork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagen da. 13.18 Orgelspel. 13.45 Medische kron. 13.55 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.15 Roemeens ork. 17.i0 Sportpraatje. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: „Suriname in de aardrijkskunde" door Drs. H. N. Dahl- berg. 18.00 Nieuws en comm. 13.20 Pianospel. 18.30 Act. 18.40 Amus. muz. 19.00 Liedjes voor de jeugd. 19.10 „Het nationale jeugdcongres", caus. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Leert Uw landgenoten kennen. 20.30 „Het geld ligt op straat", hoorsp. 21.25 Oprettemuz. 22.15 „Weg met de wetenschap!", caus. 22.30 Joods progr. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15 Soc. nieuws in Esperanto. 23.20 Orgelspel. 23.40—24.00 Gram. ÏÏHHKmwcmK nmmmiimm mmm m,iHK wnrn vmve 'Kim» k Kiirm. mist m ma vkeh m op-

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6