Nieuw] WINGS Nu kunt U kiezen ook Nieuwe terrein van Foreholte werd met een fraaie overwinning in gebruik genomen m Over lang en lekker gesproken... In een gelijkopgaande wedstrijd maakte S.V.L.V. de meeste goals Ned. zwemsuccessen te Maubeuge Geen bijzondere prestaties in Moskou MAANDAG 14 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE B'jAD - PAGINA I Gistermiddag is op de Elstlaan de wedstrijd SVLVAltior geëindigd in overwinning voor de thuisclub. En dat was na de eerste helft zeker nog niet te voorzien. De ploeg van Al tior speelde vooral in de eerste helft, een sterke partij. De aanvallen wa ren steeds op het SVLV-doel gericht. Na een kwartier opent Altior dan ook de score. De bal wordt van links scherp voor het doel gezet, de SVLV- doelman trapt nog toe. maar een kort tikje is voldoende om de bal naast de doelman te plaatsen. 01. De druk op het SVLV-doel houdt aan. SVLV onderneemt wel tegenaanval len, maar deze leveren voorlopig niets op. Na 35 minuten spelen ge lukt het SVLV om de gelijkmaker te scoren. Hulst van Links zet goed voor en Kraan krijgt daardoor een mooie schietkans die hij goed.benut. 11. Met deze stand gaat de rust in. Na de hervatting krijgt de toeschouwer een geheel andere indruk van de wedstrijd. Nu is het SVLV, dat de toon gaat aangeven. De grootste helft speelt zich nu af op de Altior- helft en Altior moet noodgedwongen vaak redden met een hoekkdiop weg te geven. Direct al na de eerste mi nuten spelen weet v. d. Hulst van Links een hard schot op de doelman af te vuren .waarop hij misgrijpt. 21. Kort daarop wordt er weer een hard schot op het Altior doel afge vuurd. Er gaat reeds een gejuich op. maar de scheidsrechter geeft geen doelpunt, want de bal is door de doelman goed gestopt. Altior weet nu en dan nogal eens gevaarlijk voor het SVLV-doel te komen, maar de achterhoede weet elke aanval goed af te slaan. De doelman behoeft niet veel in actie te komen. Een minuut MMO won van Stompwijkse Boys De strijd om de leiding in klas H tussen MMO en Stompw. Boys is in een overwining voor MMO geëin digd. Naadt de eerste helft door ner veus spel het aankijken niet waard was, volgde na de rust die met 01 voor S.B. inging een spannende strijd waarbij de beide doelen regelmatig in gevaar waren, vooral het MMO-doel, doch de doelpunten vielen bij S.B. Nadat verschillende aanvallen van weerszijden waren teniet gedaan werd vanuit de ver opgedrongen midden linie van M.M.O. een schot gelost, dat de keeper van S.B. uit zijn han den in doel liet glippen (11). Ver woed probeerde S.B. de bakens te verzetten maar de MMO-verdedi- ging met de keeper aan het hoofd wist ten koste van enkele corners het doel schoon te houden. Anders ging het aan de andere kant, van links werd een bal ingeschoten, die de S.B.-keeper rustig onder zich door in het doel liet rollen, onnodig, en niet sportief was het dat een MMO'er de keeper ongeoorloofd'aan viel, doch dit ontging de goed lei dende scheidsrechter, die overigens de teugels prima in handen ahd. In spannend duel was VNL de sterkste Twee elftallen met gelijke kansen, omdat ze samen in de middenmoot van hun afdeling zitten, betraden gis- teren uitgerust het veld. Na het 1ste fluitsignaal ging VNL naar het vijan delijke gebied en forceerde direct een corder, die hoewel goed genomen, niets opleverde. De volgende 15 mi nuten kwam ZLC aan bod en stond de achterhoede van VNL een weinig te schutteren. Door het missen van een der backs kwam de middenvoor van ZLC alleen voor de keeper en 't scoringsbord wees 01. Hierna werd het spel een weinig verplaatst en VNL werd gevaarlijker voor het gastendoel. Dat kleine overwicht werd weldra beloond door een goed schot van één der voorwaartsen en enkele minuten voor rust was het een machtig schot van ruim 20 meter af stand, wat de roos trof. Met de stand 21 in het voordeel van VNL ging men thee drinken en van een welver diende rust genieten. Hierna kwam na op- en neergaand spel, de gelijk maker in buitenspelpositie. Na enige tegenwerpingen wees de scheidsrech ter resoluut naar het midden en nu ging het om het winnende doelpunt dat uiteindelijk door VNL gemaakt werd in een machtig slotoffensief van de thuisclub. Een prettige wedstrijd. of tien voor .het einde schiet Zonne veld door het midden naar voren. Kraan snelt toe en omspeelt de laat ste verdediger en komt nu alleen met de keeper voor zich voor het Atior- doel. Goed schiet Kraan langs de doelman en de stand wordt 31. Bij een tegenaanval kort daarop moest SVLV een hoekschop weggeven. De bal wordt geschoten en rolt precies met effect onder de doellat. 32. De spanning neemt toe, maar het wordt een kwestie van minuten. SVLV ver dedigt stuk het doel en probeert zelfs nog aan te vallen. Altior daarentegen loert nog op een gelijkspel. Met Al tior nog in de aanval komt het einde. K.R.V. 1 BEHAALDE EEN 9—1 OVERWINNING OP DOSR 3 Aanvoerder v. d. Veer van K.R.V. wint de toss en verkiest eerst met de lichte wind in de rug te spelen. K.R.V. komt met 2 invallers in het veld, Dosr trapt af, maar de bal wordt gelijk door K.R.V. overgenomen en voordat men weet wat er gebeurd is wijst de scheidsrechter naar het mid den want met een handig boogbolletje wist Kees Vreeburg de Dosr. keeiper te passeren. K.R.V. blijft aanvallen en het duurde 10 minuten voordat keeper v. d. Veer in het spel betrok ken werd. Toch weet Dosr. al spoedig de gelijkmaker te scoren, want als de K.R.V. achterhoede te ver is op gedrongen weet de Dosr.-midvoor door te breken en te scoren. K.R.V. blijft in de aanval en verschillende mooie scoringskansen worden door slecht schieten niet benut. Het is K. Vreeburg die de stand weer in het voordeel van K.R.V. brengt. Zo nu en dan komt Dosr. gevaarlijk opzet ten, maar alle aanvallen stranden op de hechte K.R.V. achterhoede. Bij een van de vele aanvallen is het weer Kees Vreeburg die de stand op 3—1 brengt. Met deze stand breekt de rust aan. Na de thee is het Dosr. die ge lijk in de aanval is, maar door gebrek aan schutters komen zij niet tot doel punten. K.R.V. weet het spel weer in handen te krijgen en weer in het Kees Vreeburg die weet te scoren, enkele minuten later is het Rien van Paridon die de stand op 51 brengt. Dosr. tracht het spel te verplaatsen maar zij komen niet verder dan het middenveld en dan omspeelt de K.R.V.-midvoor v. Sinderen 3 Dosr.- mannen en met een onhoudbaar schot mag de Dosr. keeper voor de zesde maal de bal uit het net halen. Even later zien wij de l.-back H. Fennes met de bal naar voren gaan en met een scrimage voor doel is het deze speler die no. 7 scoort. Als de K.R.V. achterhoede een bal wat slordig weg- werkt is de midvoor van Dosr. er vlug bij en als de K.R.V. keeper al gepas- seer is weet H. Fennes de bal met de hand uit het doel te slaan. De toe gestane strafschop werd door v. dL Veer gestopt Er is nog 15 minuten te spelen en in dit laatste kwartier weet Kees Vreeburg, met twee schit terende kopballen de stand op 91 te brengen. Drie persoonlijke records verbeterd De Nederlandse zwemploeg, met name de Robben-dames uit Hilversum, hebben tijdens de internationale zwemwedstrij den te Maubeuge (Frankrijk) opnieuw fraaie successen geboekt. Alle vier de dames-nummers, die Zaterdag verzwom- men werden, leverden Robben-overwin ningen óp, waarbij drie persoonlijke re cords werden verbeterd, waarvan Lenie de Nijs er twee voor haar rekening nam en Rita Kroon een. Van de twee heren nummers werd er een door een Neder landse zwemmer gewonnen en de ander door een Fransman. Aan de wedstrijden namen behalve Ne derlanders zwemsters en zwemmers deel van de Franse clubs uit Maubeuge, Va lenciennes en Duinkerken en van de Belgische club uit Moeskroen. Maar op vrijwel alle nummers en zeker bij de dames, domineerden de Robbenzwem- stertjes. De 200 meter schoolslag won Rita Kroon in 2 min. 58.4 sec., waarmee zij haar beste persoonlijke prestatie van 30 Oct. j.l. met 0.1 sec. verbeterde. De 100 meter vlinderslag bracht een met Goede tijd van Cochie Gastelaar Tweeduizend toeschouwers waren in het 50 meter bad te Moskou aanwezig toen de voorzitter van de Russische zwembond, Zakhary Firsov de 93 zwem sters en zwemmers uit Groot Brittannië, Hongarije, Nederland, Frankrijk, Zwe den en Rusland een hartelijk welkom toeriep voor de driedaagse internationale zwemwedstrijden. De Nederlandse zwem sters hebben het in dit sterke interna tionale gezelschap niet slecht afgebracht, hoewel ze niet tot topprestaties kwamen. In de finale van de 100 meter rugslag, waarin de Nederlandse zwemsters in het begin de leidng hadden, won de 16-jarige Britse Judith Grindham in 1 min. 14,7 sec., bezette Jopie van Alphen de twee de plaats met 1.15.- de Nederlandse kampioene Joke de Korte kon het niet echter verder brengen dan de vierde plaats met 1.15.6 achter de Britse Ed wards, die 0,2 sec. eerder aantikte dan Joke. Jopie van Alphen verzekerde zich ook van de tweede plaats op de 400 meter vrije slag. Dit nummer won de Hongaar se Valerie Gyenge onbedreigd in 5.18,2. Jopie van Alphen had precies tien sec. meer nodig, maar zij was 0,1 sec. snel ler dan de Zweedse Ingrid Halstrom. Cockie Gastelaars zwom de goede 1.07,9 in de tweede serie van de 100 meter vrije slag, eenzelfde tijd als Valeri Gyenge, die echter een fractie van een seconde achter Cockie kwam. De Europese kam pioene Katalin Szöke (Hong.) maakte de beste tijd in de series, nl. 1.07,5. Lottie Heniger. die in de eerste serie startte, klasseerde zich vijfde met 1.10,7. Bij de heren zegevierde de wereldre cordhouder en Europees kampioen Gil bert Bozon (Fr.) op gemakkelijke wijze in 1.05,1. De Hongaar Laszlo Magyar werd tweede in 1.06,4. In de series voor de 100 meter vrije slag maakte de Rus Balandine de beste tijd: 58,1 sec., ge volgd door zijn landgenoot Edassy voor wie de chronometers 0,1 sec. meer aan wezen. De eerste wedstrijd in het Gemeen telijke Sportpark is op een zege uit gelopen voor de gastheren. Voor de aftrap, die geschiedde door de g.a. van Foreholte, kapelaan de Graaff, bood Or. Groen bloemen aan en sprak de voorz. van Foreholte, J. P. Ves- ter een enkel woord over het nieuwe terrein en hoopte dat ook Or. Groen spoedig een beter terrein zou mogen ontvangen. De gasten krijigen de eerste hoek schop te nemen, gevolgd door een corner van Foreholte. Toch komen geleidelijk de gastheren er beter in; ze zijn meer aanvallend en vaak moet de gastenkeeper optreden. Na 15 mi nuten echter moet hij zwichten voor een schot van de r.-<binnen Jos. van Wouw en is daarmee de eerste goal aan de Leidse Vaart gescoord (10). Foreholte blijft sterker, forceert we derom een corner, maar ook keert de Foreholte-keeper een schot verdien stelijk ten koste van een hoekschop en deze genomen, wordt toch een doelpunt (11). Maar vanaf de af trapt maakt de Foreholte l.-buiten v Werkhoven sohitterend no. 2. Als dan Foreholte iets meer in de aanval blijft, gelukt het toch aan Or. Groen de stand even voor rust nog gelijk te maken. De thee heeft vooral Fore holte goed gedaan. Meteen starten de Voorhouters, een schot van de m.- voor Th. Uljee treft de paal, dan volgt een serie aanvallen op de Or. Gr.-veste, maar voorlopig zonder suc ces. Het duurt tot aan 20 min. voor het einde als weer de m.-voor Th. Uljee scoort 32 uit een aanval van links. Even later van rechts doel punt de l.-binnen v. Dijk 42. Fore holte heeft nu beslist een flink over wicht. Echter vlak voor dat scheids rechter Bakvis voor 't laatst fluit, verkleint Or. Groen de achterstand 4—3. spanning verbeide strijd tussen de we reldrecordhoudster Atie Voorbij en haar clubgenoot je Mary Kok. Atie tikte als eerste aan in 1 min. 15 sec., terwijl Mary met 1.16.5 tweede werd. Met haar 5 min. 8.8 sec. bezette de Nederlandse record- houdster Mary Kok op het nummer 400 meter vrije slag de eerste plaats. Lenie de Nijs klasseerde zich tweede met 5 min. 9.7 sec. De beste tijd, die zij ooit op dit nummer gezwommen had, was 5.13.6. Op de 100 meter rugslag verbeterde Le nie de Nijs haar persoonlijk record van 1 min. 15.5. dat zij twee dagen geleden te Moeskroen had gemaakt. Zij noteerde nu 1 min. 14.7 sec. waarmee zij winnares werd. Dicky van Ekris werd tweede in 1.18.1. De 4 x 100 meter wisselslag estafette was eveneens een Hilversumse aangele genheid. Ploeg I van Hilversum eindigde als eerste in 2. 23.-, ploeg II van Hilver sum werd tweede in 2.27.- en de derde Hilversumse ploeg legde beslag op de derde plaats met 2.27.5. Theo Hoogveld van Neptunus uit Amersfoort zegevierde op de 100 meter vrije slag heren in 58.8 sec. De Neder landse recordhouder op dit nummer, Wim de Vreng, had 59.4 sec. nodig en werd tweede terwijl de Nederlandse kampioen. Herman Willemse, met de derde plaats tevreden moest zijn (59.5)". Govaere van Moeskroen redde de eer voor België door op het onderdeel 200 meter schoolslag als eerste te eindigen. De chronometers wezen 2 min. 55.5 sec. voor hem aan. De Robbenzwemmer Dick Uitentuis tikte als tweede aan (2.56.3). TAFELTENNIS DE HOOFDKLASSECOMPETITIE De resultaten van de wedstrijden, ge speeld in de' hoofdklassecompetitie van de NTTB. zijn als volgt: Groep A: Luck RaeckPSV WifraSparta 3 91, NedlloydBarna 91: Sparta 2Vaals 91; Wifra- Vaals 10—0. Groep B: WiboScylla 64; Sparta 1 Treffers 82. In de overgangsklasse B waren de uit slagen: DOS 3Carbon 3 46; Wibo 2 DSS 9—1; Treffers 2—DOS 2 8—2; Wifra 3—Carbon 2 8—2; HBS—USV 2 7—3. WIBO—SCYLLA 6—4 Scylla heeft het tegen Wibo in Den Haag niet kunnen bolwerken. De Ha genaars hebben de 64 zege voorname lijk te danken aan de ongenaakbare Bert van der Spek, die ongeslagen bleef en aan de winst in het dubbelspel. Na de stand 45 werd aan het dubbel begon nen. In de beslissende derde game na een zenuwslopend duel werd de Leidse combinatie v. d. Voortv. Zoelen met 2118 verslagen. In de enkelspelen won nen Verkerk en v. d. Voort ieder van v. d. Horst. Van Zoelen kwam tot winst tegen Jan Hoogendoorn en ook weer v. d. Horst. SPARTA—TREFFERS 8—2 Het Amsterdamse Sparta bleek zelfs zonder Onnes nog oppermachtig voor het Veense Treffers, daar zij met 82 een overtuigende zege wist te behalen. Een teleurstellend resultaat, waarbij alleen als verzachting kan gelden, dat Sparta in enkele partijen slechts met minimaal verschil kon winnen en de krachtsver houding derhalve zo was, dat met wat meer geluk uit deze strijd voor Treffers minstens een puntje te behalen zou zijn geweest. Wout Heemskerk kon alleen te gen Eric Goudsmith de volle winst beha len. Zowel tegen Gimbel als Chef d'Ho- tel verloor de Veender de laatste game met 2119. wel een teken van weinig krachtsverschil. Jos v. d. Meer speelde een goede wedstrijd door in 3 games te winnen van Chef d'Hotel. Tegen Gimbel noteerde hij in de 2e game eveneens 21 19. terwijl Gimbel toch ook nog een 3e game nodig had om tot winst te komen. Wil v. d. Zwet kwam niet verder dan winst in een game tegen Chef d'Hotel, terwijl hij in alle overige games het hoofd moest buigen. Treffers 2 deed het aanzienlijk beter door een 82 zege op het Haagse DOS 2. Hier bleven Nico Heemskerk en Jan v. d. Zwet ongeslagen, terwijl Ton Hoogen- boom alleen van H. Kole verloor. Het dubbel werd het 2e Haagse puntje. Treffers Het eerste dames-team be haalde een fraaie 64 zege op het Haag se DOS 2. Dit was mogelijk doordat mej. Jeanne Heemskerk die natuurlijk weer ongeslagen bleef belangrijke steun verkreeg van haar medespeelsters. Mej. Nel Stockmann, die tot nu toe nog geen enkele partij gewonnen had, werd de heldin van de dag met 2 overwinnin gen. terwijl mej. Rien Heemskerk met 1 overwinning voor de winst zorgde. Het 2e damesteam ging op de ingeslagen weg voort en won met 100 van Sparkler 1. Bij de heren won Treffers 3 met 73 van Assumy 1. Theo v. d. Meer was in prima vorm en won 3 partijen, Jac. Heemskerk won 1 en invaller Arie Hoo- genboom 2 partijen. Ook het dubbel werd een Trefferszege. Treffers 4Oegst geest 1 eindigde in een 91 overwinning. Luca6 v. d. Meer en Cees Verhaar ble- gil Honderden millioenen WINGS sigaretten zijn reeds in rook vervlogen. Een overtuigend bewijs, dat deze beroemde Amerikaan overal gewaar deerd wordt. Thans zijn er, naast de WINGS standaard, ook WINGS „King Size" sigaretten, extra lang, extra lekker! Dat is de nieuwe WINGS „King Size". Modern van lengte, kostelijk van aroma en elegant in de hand. Meer dan ooit kunt U genieten van WINGS, zo geurig, zo zacht, dat het U direct opvalt. De bekende WINGS regular size blijft echter ook voor ieder, die bij voorkeur een sigaret van standaard lengte rookt. US ven ongeslagen, terwijl Ton l'Ami een- imaal een tegenstander moest gelukwen sen. Het 5e team prolongeerde de 100 overwinningenreeks. Deze 4e keer werd Dolfijn 3 het slachtoffer. Het 6e team verloor echter met 73 van Dolfijn 2. De junioren I verloren hun eerste wed strijd van haar plaatsgenoten Sparkler 1. Het programma voor deze week ver meldt: Dames: 16 Nov.: Treffers 2Oegst geest 1; Heren: 19 Nov.: Treffers 3 HBS 2; 14 Nov.: Treffers 4—Effect '54 1; RTC 1—Treffers 5; RTC 3—Treffers 6. Pit '54 Vorige week is het junioren team met veel bravour de competitie begonnen. Hoewel direct ingedeeld in de 2e klas, begonnen zij met een 73 over winning op Westerkwartier 1 uit Leiden, dank zy werkelijk uitstekend spelen van v. d. Helm en De Vogel, die samen voor alle punten zorgden. Het eerste heren- team onderbraken zijn overwinningen- reeks door een 73 nederlaag tegen Slagvaardig 1 (H.woude). Het 2e dames team had net weer geen spirit genoeg om te winnen en verloor zeer eervol met 64 van Sportief uit Den Haag. Dit team kan in de toekomst nog menige verrassing brengen. Het le damesteam tenslotte ging, met één invaller, met 100 ten onder tegen het sterke Smash uit Den Haag. Steeds Vooruit De afgelopen week was weer een goede week voor de War- mondse tafeltennisvereniging. Van de 4 gespeelde wedstrijden kwamen 6 punten binnen. Het le damesteam behaalde een keurige overwinning op de dames van Hafa uit Den Haag: 64. De wedstrijd TOV 1St. Vooruit 2 (dames) kon niet door gaan. Het le herenteam behaalde na goed spel ook een goede overwinning Hier was het MVO, die met 73 het on derspit moest delven en met lege handen terug moest naar Den Haag. Het 2e he renteam spande de kroon door met 100 te winnen van de vereniging Slagvaardig. Het 3e herenteam kon het echter on danks hard werken en goed spel niet bolwerken tegen Avanti 1 en verloor met 64, hoewel een gelijk spel de ver houding beter had weergegeven. Voor deze week luidt het programma: Het le damesteam heeft rust. Het 2e da mesteam moet Dinsdag naar Noordwijk om daar TOV 1 te bekampen. Vertrek om 7.15 uur, aanvang 7.30 uur. Het le herenteam ontvangt vanavond thuis het sterke DWL uit Den Haag, aanvang 8 u. Eveneens speelt vanavond te Warmond St. Vooruit 3 tegen Dolfijn 4. aanvang 8 uur. Woensdag speelt St. Vooruit 2 tegen Dolfijn 2, aanvang 8 uur. BAT-nieuws Het tweede team wist tegen Sportief 5 uit Den Haag een over winning te boeken, wat in het begin he lemaal niet te verwachten was. De ge- routieerde speler K. Wagenaar begon met een klinkende zege op W. Haarman, die hij in twee games versloeg. De twee de partij werd een nederlaag voor de BAT-ertjes, terwijl J. v. Oudheusden op moeizame wijze J. Kraan versloeg. K. Wagenaar maakte er 31 van door een overwinning op G. Rheenen, maar door de volgende nederlaag werd de stand al weer 32. Rijsbergen won na een span nende strijd in 3 games van J. Kraan, maar J. v. Oudheusden verloor in drieëh I van G. v. Rheenen, zodat de stand nog steeds 43 in het voordeel van BAT was. Rijsbergen en K. Wagenaar maakten aan alle zekerheid een einde en wonnen resp. van W. Haarman en J. Kraan. Ook het dubbel werd een overwinning, zodat de einduitslag 73 in het voordeel van BAT werd. Het eerste damesteam verloor ook zijn derde wedstrijd tegen het niet al te sterke Te Werve 1, met niet minder dan 82. Alleen wist mej. T. v. Haasteren een partij op haar naam te brengen. Het dubbel, dat nog ongeslagen is, werd nu ook weer gewonnen. De jun. 1 begonnen de competitie met een 100 overwinning op het tweede team van BAT. Indien men de zaken energiek aanpakt en tot het bitter einde volhoudt, is er zeker een goede kans op het kampioenschap. Programma voor deze week: Maandag: BAT 1MVO 1; Donderdag: dames Ford 1—BAT 1; Zaterdag: HBS 6—BAT 2; Jun.: BAT 2—Docos 1. BRIDGE DDS In de vietallencompetitie van de bridgeclub DDS zijn de volgende re sultaten behaald: Groep A: Team Verboog wint van team Reekers met 19 p.; team mevr. Visser w.v.t. mevr. Van Ingen Schenau met 8 p.; team Kuilman w.v.t. Lautenbach met 7 p. Groep B: Team Kasteleyn w.v.t. Par- mentier met 20 p.; team mevr. Verstraa- ten w.v.t. Baggen met 18 p.; team De la Court speelt gelijk tegen team v. Doo- ren (3 p. voor De la Court).

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6