Huldiging van drs. Van Woerden bij zijn 25-jarig ji leraar chemie R.K. E.H.B.O. Leiden tot tranen geroerd door „Het hing in de lucht" Leken behartigden de belangen van de 25 jaar lang T.B.G. patiënten MAANDAG 14 NOVEMBER 1955 DF. LEITSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 REÜNIE VAN HET R.K, LYCEUM Drs. Van Woerden in gesprek met een van zijn oud-leerlingen. Reglementen van Reünie vastgesteld De reünisten van het R. K. Lyceum Sint Bonaventura zijn gistermorgen in extra grote getalen naar hun oude school gekomen om de heer H. A. J. M. v. Woerden bij zijn 25-jarig jubi leum als leraar chemie te huldigen en tevens van de gelegenheid gebruik te maken in het openbaar of „onder ons" de jaren te bespreken die men in zijn omgeving mocht doorbrengen. In de middag zag men kans een staan over de mogelijkheden van deze aanwinst, kon men uiteindelijk de tanden sluiten om de broodjes, die door de rector traditiegetrouw ter beschikking waren gesteld. Eerst toen men alleen nog letterlijk de mond vol tanden had, vond de huldiging vande heer Van Woerden plaats. Huldiging leraar. Namens de reünisten werd het woord gevoerd door de heer W. van Ommen, voorzitter der Reünie. Spre ker kenschetste de jubilaris, na een korte .uitwijding over de huidige stand van zaken in het R.K. middelbaar tweetal vergaderingen uit te zitten onderwijs als een „katalysator" tus- waarvan de eerste bedoeld was omsen en maatschappij. Een tot vaststelling van de reglementen {uncti dje hij aldus s ker aan. te komen en de tweede om deze aangreep om zijn groter wordende iiPU: de praktijk te testen. j pillen" de ogen te openen over eigen Een plechtige H. Mis opgedragen mogelijk- en onmogelijkheden. Na door rector drs W. Geurts in de kapel j nog met een enkel woord het ver van de school opende de dag. Voor mogen van de heer Van Woerden ge- de eerste maal werd hierna het ont bijt gebruikt in de cantine van het nieuwe gebouw. Nadat men eerst ge ruime tijd met open mond had ge- Agenda Leiden MAANDAG: K. en O.-cursus over Rheuma. 8 u. nam. Acad. Ziekenhuis (Heelkunde- kliniek). Herdenking 50-jarig jubileum kin derwetten. Spr. mej. dr. J. C. Hudig, kinderrechter te Rotterdam, en de heer J. F. Haeck, directeur van Val- kenheid, 7.45 uur nam. Stadsgehoor zaal. N.R.K.M. De heer P. J. Stolker over beroepskeuze. 8 u. nam. In den Vergulden Turk. DINSDAG: K. en O. Toneelgroep Theater „Bushalte", 8 u. nam. Schouwburg. Lezing dr. B. H. Strieker. „De oor sprong van het Griekse theater", 8 u. nam. Rijksmuseum v. Oudheden. Kath. Jeugdraad. Forumavond. Cantine R.K. Lyceum, 8 uur nam. K.V.P. Ledenvergadering Het Gul den Vlies, 8.15 uur nam. L.T.B. Feest bij 40-jarig bestaan. Stadsgehoorzaal, 7.30 uur nam. WOENSDAG: Eerste paal voor Torenflat, 10.30 uur voorin., Kanaalweg. B.V. „De Professorenwijk". Feest avond 10-jarig bestaan, 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerlc 7 uur nam. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, 8 uur nam. Gerecht 10. Film „De klokken van Nagasaki". Voor de missie, 8 uur nam. St. Ant. Clubhuis. R.K. Gezinsvoogdij en patronage, Oude Vest 45, 8 uur nam. K.A.B. Kaderavond. Geb. Chr. Soc. Belangen, 8 uur nam. H.K.W. Gulden Vlies, 8 uur nam. DONDERDAG: K. en O. Toneelgroep „Theater". „Bushalte", 8 uur nam. Schouwburg. Gemeenteraad. Behandeling ge meente-begroting, 2 en 8 u. nam. VRIJDAG. St. Christpffel. Filmavond, Harmo nie", 8 uur nam. ZATERDAG Pulchri Studio. „Als de klok waar schuwt", St. Ant. Clubhuis, 8 u. nam. St. Augustinus. Bijeenkomst den Vergulden Turk, 3 uur nam. Instuif. St. Leonardushuis, Ton Suurhof, 8 uur nam. prezen te*hebben om de scherpte van zijn.tong met het foudraal der geestig heid te omhullen, overhandigde spre ker hem namens de reünie een fraai wandbord. De heer Van Woerden aanvaardde dit teken aan de wand van zijn 25- jarig leraarschap met een zeer gevat dankwoord, waarin hij als minnaar van de wijncultuur de scholieren ver geleek met uitbottende wijnranken, die het snoeimes niet kunnen ont beren. De oogst, aldus spreker, levert een aantal vruchtenop waarvan al- leen de gaafsten het rijpingsproces in de maatschappij kunnen doorstaan. Na het tot noenmaal gerijpte ont bijt werd de eerste van de twee ver gaderingen gehouden die verder de middag vulden. Tijdens deze vergadering werd door de heer Van Ommen aan de rector het geschenk van de reünie aange boden bij de ingebruikname van de nieuwe vleugel. Het bestond uit een eenvoudig papier, waarop in fraaie letters het gedichtje van Vondel, dat aanschouwelijk in relief zal worden verwerkt, dat tegen de frontgevel van het nieuwe gebouw geplaatst zal worden. Zoals wij reeds eerder berichtten stelt het relief een jongeman voor, die door een leek en een pater bij gestaan wordt. Geen statuten. De penningmeester de heer B. Schellekens kon in zijn verslag op een batig saldo van ruim 340. bogen. De behandeling van het ont werp statuten en huishoudelijk regle ment gaf, daar zij het stof hoog deed opwaaien, de vergadering ruimschoots stof tot praten. Van de rechtsgeldig heid der Reünie werd tenslotte af gezien, zodat het slechts regels en geen statuten zijn, waaraan de reünist zich in het vervolg te houden heeft. De contributie werd voor leden die nog geen tien jaar van school zijn op 2.50 en voor de anderen op 5. per jaar gesteld. Krachtprestatie. Enkele minuten na de eerste ver gadering begon de tweede, waarin de secretaris, de heer W. Doeven de krachtprestatie leverde de notulen van de eerste zitting zonder veel strubbelingen goedgekeurd te krijgen. Benoemd werd een kascommissie en een nieuwe administrateur van het studiefonds, de heer J. Matze. Nadat de heer Van Ommen, in zijn oude functie als administrateur, een over zicht gegeven had van de stand van zaken van het fonds, werd een be stuursverkiezing gehouden. Met uit zondering van de heer A. Kunkeler, die zich niet herkiesbaar gesteld had, kon het gehele bestuur zijn plaats achter de tafel behouden. In de plaats van de heer Kunkeler werd de heer F. Oudenhoven gekozen. Een gedeelte van de aanwezigen begaf zich na de vergadering naar J „Zomerzorg", waar tijdens een diner nog vele toasten op de jubilaris en j de vriendschap uitgebracht werden. Oegstgeest bravourstukje bij hoofdingang van Leids stadhuis Laatste Berichten TWEE DODEN BIJ AANRIJDING BIJ DELFT Bij een verkeersongeluk, dat van ochtend op de rijksweg onder de ge meente Delft plaats had, zijn twee doden te betreuren. Het zijn de 59- jarige B. F. Muijselaar uit Den Haag en de 67-jarige G. A. van de Wate ring, eveneens uit Den Haag. SPORT VOLLEYBAL AFDELING LEIDEN NE.VO.BO. De uitslagen in de afdeling Leiden Het begint er op te lijken dat Oegstgeest binnenkort de Leidse wallen zal bestormen om de annexatieplannen voorgoed uit het Leidse brein te verdrijven. Zaterdagmiddag vond er in ieder geval reeds een goed geca moufleerde overval plaats op het stadhuis. Het schijnt dat omstreeks drie uur een klein jongetje gewapend met twee straatstenen, een aanplakbiljet en een rolletje leukoplast de trap van de hoofdingang beklom. Op het platform gekomen gebruikte hij de keien niet om de hoofdingang te ram men, maar als een trapje om zijn gebrek aan uiterlijke grootheid enigszins te vergoeden. Zo kon hij het biljet vastplakken en de indruk wekken, dat dit door een volwassene was gedaan. Een toevallig passerende heer, die zijn klimziek zoontje achterna was gegaan, zag het ventje niet zonder trots zijn bravourstukje bekijken en hem er daarna als dwind vandoor gaan. Tot Zondagmiddag heeft het biljet bijna onopgemerkt door de Leidenaars op de deur gezeten. Toen wij deze foto maakten, lagen de stenen nog juist zoals zij door de jongen gebruikt werden. Op het biljet stond: wij wijzen iedere annexatie af. Huldiging tijdens jubileum in Leiden Ook nazorg is zeer belangrijk Onder grote belangstelling liet Anthoniusclubhuis was Zaterdag avond tot de laatste plaats bezet heeft de afdeling Leiden van de Ver eniging tot behartiging der belangen van T.B.C.-patiënten haar zilveren jubileum gevierd. Moest de afdeling vóór een kwart eeuw grote tegen stand overwinnen, omdat het tot de toenmaals heersende opvatting, be hoorde, dat dit werk niet aan leken kan worden toevertrouwd, thans vindt zij allerwege bijzondere waar dering voor haar arbeid. Met het Con sultatiebureau, de Sociale Raad en het Gew. Arbeidsbureau wordt een harte lijk contact onderhouden, terwijl de ze diensten wederkerig profiteren van het inzicht en de activiteiten van d jubilerende afdeling, die in haar jubileumjaar reeds ruim 2000 leden telt. Met de afdeling herdachten twee oprichters, t.w. de heren J. Ober en J. Bouman, het feit, dat zij onafgebro ken 25 jaar in het bestuur zitting hadden. Dienst der Apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 1 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno men door: de Apotheek Boekwijt Breestraat 74, tel. 20552; de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 11 tot 18 November zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „La strade". 18 jaar Luxor: „Liefdesroes", volwassenen Trianon: „Ciskc de rat", 14 jaar. Rex: „Raspoetin", strikt volwas senen. Aan deze feestavond ging Zaterdag middag een druk bezochte receptie vooraf. De heer C. A. Bergh, die na mens het hoofdbestuur gelukwensen aanbood, weidde in het kort uit over de moeilijkheden, die de Leidse afde ling in het begin van haar werk zaamheden had te overwinnen. Bij zondere waardering had spreker voor de wijze, waarop de afdeling haar activiteiten in de loop der jaren heeft jn ontplooid. De Leidse afdeling, waar- va nveel daadkracht uitgaat, stelde de heer Bergh dan ook gaarne ten voorbeeld aan alle andere afdelin gen. Hulde had spreker verder voor de beide jubilarissen, die met bijzon, dere trouw de afdeling dienen en van wi eeen krachtige stimulans uitgaat. Werd de afdeling met een bloemen hulde verrast, de heren Ober en Bou man mochten een geschenk in ont vangst nemen, Een attentie van het hoofdbestuur. behartiging der belangen van T.B.C.- patiënten in Nederland. Aan het einde van deze receptie sprak de voorzitter van de Leidse afdeling, de heer J. Ober, een uitvoe rig dankwoord, waarin ook hij een overzicht gaf van de ontwikkeling en de daarmede verband houdende groei van de afdeling. Nazorg nog stiefmoederlijk bedeeld. De heer v. d. Bergh, die tijdens de feestelijke avondbijeenkomst het woord voerde, vroeg speciaal aan dacht voor het nazorgv/erk, dat z.i. voor iedere herstelde T.B.C.-patiënt onontbeerlijk is. Hoewel de T.B.C.- bestrijding krachtig wordt aangepakt, is de heer v. d. Bergh van mening, dat dit nazorgwerk helaas nog te stiefmoederlijk wordt bedeeld. Indien ook dit werk niet krachtig wordt aangevat bestaat er een grote kans, dat het ziekteproces zich vroeg of laat weer openbaart. Ofschoon spreker uiteraard zeer dankbaar is, dat aan de T.B.C.-be- strijding zoveel aandacht wordt be steed, mag deze activiteit nog geen ogenblik verslappen. Niet minder dan 10 a 12.000 nieuwe gevallen zijn het vorig jaar bekend geworden, terwijl nog circa 70 a 80 millioen mensen in de gehele wereld aan T.B.C. lijden. Naast kanker en rheuma is de T.B.C. één der gevaarlijkste ziekten. Indien men er echter tijdig bij is kan iedere patiënt van deze ziekte volkomen ge nten, doch dan dienen voorzorg, zorg en nazorg goed in het oog ge houden te worden. Tenslotte schonk spreker nog aan dacht aan de kwestie van de zeer moeilijk plaatsbare ongeschoolden bij hun terugkeer in de maatschappij Teneinde hieraan tegemoet te komen zijn thans in Rotterdam en Amster dam z.g. trainingswerkplaatsen opge richt. Aan deze werkplaatsen, welke reeds met groot succes werkzaam zijn, dient volgens spreker flinke uitbrei ding gegeven te worden. De heer v d. Bergh besloot met een propagan distisch woord, waarin hij nogmaals Het hing in de lucht, dat de jaar lijkse feestavond van de R.K. E.H. B.O. „Peerke Donders" afd Leiden, gisteren in de grote zaal van „Den Burcht" een geslaagde zou zijn. En we mogen niet anders zeggen dan dat de bezoekers, die de zaal ge heel bevolkten aan dit jaarfeest het predicaat geslaagd hebben kunnen verbinden. Vóór „De Gastspëlers" hun kluch tig toneelspel „Het hing in de lucht" speelden, werden alle aanwezigen door de voorz. van de afdeling ver welkomd. In het bijzonder richtte hij zich tot deken M. A. Jansen, pastoor van Schalen en andere genodigden. Het verheugde hem, dat Peerke Donders nog steeds een voorspoedige groei beleeft, niet alleen in ledental, maar ook in wijsheid. Deze laatste uitlating doelde op de vele successen, die „Peerke Donders" de laatste tijd in wedstrijden geoogst heeft. Tijdens de pauze verzorgde de voorzitter een aantrekkelijke verlo ting. In dit tijdsbestek achtte de voorzitter ook de tijd gekomen ieder te bedanken, die voor dank in aan merking kwam, in het bijzonder de spelers, die na afloop met recht nog eens extra in de bloemen werden ge zet. Ook de Gihato's, die op de gezel lige wijze van altijd voor de muzi kale vulling zorg droegen, ontvingen v/elverdiende dank. De kolder van het toneelstuk van Bert Peets, werd op zulk een voor treffelijke manier voor het voetlicht gebracht, dat alle toeschouwers een rijke kans hebben gehad de lever te schudden. In dit stuk, dat de dwaze verwik kelingen brengt rond een in stilte getrouwd stel, dat voor oom en tante het huwelijk wil verbergen, mogen in het bijzonder de gezusters Reize- voort als het jonggetrouwde vrouw tje en de tante genoemd worden, zonder aan de goede prestaties van de anderen (Jac. Ouwerkerk als de gehuwde man en Jac. Buis als de ruwe zeebonk) tekort te doen. Ini gelijke geest voerde de heer L. van Wingerden uit Delft namens de zusterafdelingen het woord. Onder de velen, die deze middag felicitaties aanboden, waren o.m. de heer Pley, adj.-directeur van de Dienst voor So. ciale Zaken, vertegenwoordigers van £?e.n PF van vereniging m de plaatselijke afdeling en het Prov."e stelde. Verband van de Vereniging tot be- Een gevarieerd cabaretprogramma, strijding der T.B.C., het Gew. Ar- gepresenteerd door „The Smiling beidsbureau, drie zusters van het i Troups" uit Rotterdam, zorgde deze Consultatiebureau en afgevaardigden avond voor enkele uren van kostelijk I van D.E.L. en een groot aantal afde- amusement, waarop nog een gezellig lingsbesturen van de Vereniging tot 1 samenzijn volgde. Tenslotte vermelden wij gaarne nogmaals Jac. Buis, bij wie de regie van dit stuk, dat tot (lach)tranen wist te roeren in veilige handen v/as. De gezelligheid blééf. Ook tijdens het bal o.l.v. Evert Castelein met mu ziek van „Tre Rhythm Club". GEEN VOORRANG VERLEEND. Gisteravond kwam de 33-jarige Dames eerste klas: Rouwkoop—Donar 31; SalvoNw. Brunhilde 03; Prof. Wijk 2—Argos 2 1—3. Tweede klas:* Argos 3LUSV 2 13 Or. GroenDonar 2 30; Nw. Brunhilde 2Rouwkoop 2 22; Nw. Brunhilde 3 Prof. Wijk 3 0—3. Derde klas: GGVRouwkoop 3 22; NVCOr. Groen 2 3—0; NVC 2—Or. Groen 2 30. Heren eerste klas: DonarHVL 03; Sleutelr.—Salvo 3—0; LPSV—Prof. Wijk 2 2—2; LUSV—DES 2—2. Tweede klas: Sleutelr. 2Sleutelr. 3 3—1; Prof. Wijk 3—Donar 2 3—0; HVL 3—GGV 1—3; LDM—PSVA 2 3—0; LUSV 2—Rouwkoop 1—3. Derde klas: GGV 2—Salvo 2 2—2; Rouwkoop 2—Prof. Wijk 5 3—1; HVL 4 Or. Groen 2 30; Or. GroenGGV 3 3—0: LD—Prof. Wijk 4 1—3. Hoofdklasse heren: US—VHH 1—3; SMH—AMVJ 0—3; Prof. Wijk—Concor dia 0—3; OVC—SVV 1—3; DES—Liba non 3—1; RVC—SOS 3—0. Hoofdklasse dames: BlokkeerRam- mehlaars 30; RVCCelebes 03; Kr. en V—JOV 3—0; Prof. Wijk—Argos 3—0 De competitiestanden zijn: Dames: Eerste klas: 1. Nw. Brunhilde 48; 2. Rouwkoop 34; 3. Argos 2 34; 4. Do nar 4—4: 5. Salvo 3—2; 6. LUSV 3—1; 7. Prof. Wijk 2 4—1. Tweede klas: 1. Or. Groen 47; 2. Rouwkoop 2 4—6; 3. LUSV 2 4—6; 4. Nw. Brunhilde 2 45; 5. Donar 2 44; 6. Argos 3 4—2; 7. Prof. Wfjk 3 4—2; 8. Nw. Brunhilde 3 40. Derde klas: 1. NVC 4—8; 2. GGV 4—6; 3. NVC 2 3—4; 4. Donar 3 3—4; 5. Or. Groen 2 5—2; 6. Prof. Wfjk 4 3—1; 7. Rouwkoop 3 41. Heren: Eerste klas: 1. Sleutelr. 48; 2. HVL 4—8; 3. Donar 4—5; 4. DES 4—5; 5. LUSV 4—4; 6. LPSV 4—3; 7. PSVA 3—2 8. HVL 2 3—1; 9. Prof. Wijk 2 4—1; 10. Salvo 41. Tweede klas: 1. Sleutelr. 2 48; 2. GGV 36; 3. Rouwkoop 46; 4. Prof. Wijk 3 4—5; 5. LUSV 2 4—4; 6. HVL 3 4—4; 7. LDM 4—3; 8. Donar 2 3—1; 9. Sleutelr. 3 4—1; 10. PSVA 2 4—0. Derde klas: 1. Or. Groen 48; 2. Salvo 2 4—6; 3. GGV 2 4—5; 4. Prof. Wijk 4 4—5; 5. LD 4—4; 6. Rouwkoop 2 4—3; 7. GGV 3 4—3; 8. Prof. Wijk 5 3—2 9. HVL 4 3—2; 10. Or. Groen 2 4—0. OPENING BAZAR „ONS EILAND" Hedenmiddag werd in het Logege- bouw aan de Steensohuur een bazar geopend, die ten bate van het speel tuinwerk van „Ons Eiland" gehou den wordt. Het openingswoord werd uitgesproken door mevr. Broers, pre sidente van de speeltuinvereniging, die de nadruk legde op de waarde van het speeltuinwerk en de aianwezi- wielrijder L. S. P., wonende in delgen verzocht dit werk zoveel moge- Witte Rozenstraat, op de hoek Zóe- lijk te steunen. De voorzitter van de terwoudsesingel en Herenstraat botsing met een personenauto. De wielrijder die geen voorrang ver leend had, moest met een ribfractuur naar het Academisch ziekenhuis ge bracht worden. Bond van Leidse Speeltuinvereni- gen, de heer Filippo sprak in derge lijke geest. Na het officiële gedeelte kwam de bazar in bedrijf en vloeiden de eerste geldstukken in de Verenigingskas. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis zn van G. J. Ouwehand en L. Distelvelt; Petrus Joseph zn van P J. Verdonschot en M. Vink; Wilhelmina Maria Hendrika dr van J. v. Leeuwen en I. Schut; Arnolda dr van J. J. Tisseur en A. v. Laar; Johannes Pieter Cornelis zn van C. J. de Wekker en M. W. Dee; Gerardus Hendrikus Matinus zn van Ga M. H. Kramer en J. G. M. Ver hoef; Josepha Jacoba Maria dr van J. C. Ouwekerk en P. G. van Kins; André Theresia Maria zn van J. H. Meijer en J. Engel; Marianne dr van T. Beets en G. Rademaker. Overleden: A. Miedema man 76 jr. N. M. M. Hulsman huisvr. van Her- manides 86 jr. OPBRENGST KLAPROOS COLLECTE. De Klaprooscollecte te Leiden bracht ruim 1135.op. „MUSEUM" VERDWIJNT De firma Hoppezak op de Nieuwe Rijn, waar mensen die er als hobbe zak of als generaal wilden „uitzien hun uiterlijk konden wijzigen,, gaat verdwijnen. Dit betekent dat Leiden bij carnaval en 3 Octoberfeest uit zal moeten zien, naar een andere zaak, waar men zich in 'n andere huid kan steken. De hele voorraad van duizen den toneelcostuums, voorhistorische geweren en pistolen, harnassen en borstkurassen en duivels koppen zal opgeruimd worden. De heer Hobbezak sluit zijn costuumzaak geheel uit vrije wil Hij heeft zelf zijn handen vol aan het toneelkappen en wil zijn familieleden wat meer vrije tyd gun nen. Leiden gaat hierdoor een cos- tuummuseum verliezen. Nog niet zolang geleden heeft het gemeentebestuur de heer Hobbezak genoodzaakt het gevelbord te ver wijderen, waarop de inhoud van het reusachtige pand nader omschreven werd. Het bord is inderdaad over bodig geworden, want over niet al te lange tijd zal het luisterrijke pand als studentenhuis zijn loopbaan besluiten. Woonboot in de knel In de Vliet is Zaterdagmorgen een motorboot met een gemeerd woon schip in botsing gekomen. De motor boot „Nooit volmaakt" deed zijn naam eer aan en liep onder de Spoor brug over de Vliet uit het roer. Het voorbalcon van de woonark werd ge heel vernield. De schipper is niet verzekerd. Vergadering NRKM De R.K. Middenstand houdt heden avond een vergadering waarin door drs. Stolker over „Beroerskeuze" zal worden gesproken. Deze interessante en actuele lezinig vindt plaats „In den Vergulden Turk". Aanvang 8 u. Voorlopig wachthuis Tegenover het station wordt door de N.Z.H.V.M. een wachthuisje ge bouw dat althans zolang 'het "tram station niet gereed is de reizigers een onderdak kan bieden. Ei van 10 gram Een Leidenaar kwam ons heden morgen verrassen met een kippenei van bijna tien gram. Een volwassen hen had zich niet geschaamd om met dit pover resultaat voor de dag te komen. De schenker was de heer Jansen woonachtig op de Lage Mors- weg. Nu nog iemand met een groot ste ei en we kunnen een ommeletje bakken. DWARSKIJKER. BRANDENDE KWESTIE IN DE KAB De heer J. H. v. d. Ploeg, gewes telijk voorz. van de KAB schrijft ons onder meer: Onder de titel „Probeer het niet alleen te doen" zal de bondsvoorzitter Joh. Kortink een inleiding houden voor het kader van de KAB Gewest Leiden op Woensdagavond a.s. in 't gebouw christelijke sociale belangen aan de Oude Singel. Dit is de eerste avond in een serie van vier avonden welke voor dit sei zoen georganiseerd zijn, en waar brandende kwesties aan de orde vor- den gesteld. Het gaat hier om dc uitbreiding van het kader, om spreiding van het werk binnen de beweging, waardoor ae werkelijk beweging komt. Marktberichten ROTTERDAM, 14 Nov. Vee. Totaalaanvoer 2027 stuks, w.o. 1177 vette koeien, 809 varkens, 41 schapen of lammeren. Vette koeien le kw. 2.602.82, 2e kw. ƒ2.44—2.60, 3e kw. 2.20—2.40, Varkens le kw. 1.79 2e kw. 1.77, 3e kw. 1.74, Lammeren 12010090. Vette koeien: aanvoer korter, handel kalm, le ruim prijs houdend, verder onveranderde prij zen. Varkens: aanvoer als v. week, handel tamelyk, niet geheel prijshou- den, afloop vooral voor lichtere soor- te ntraag. aanvoer even ~-r. V '1 vlet, vicryl niet lager l rys.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3